ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Sugestii organizare forum

In jos 
+29
cipi_TM
geno
alexandrumih
babacu
Capt_Vio
crokodilu
RoNIN_731
Balaurul
lancer_two_one
zapacitu
allex
Boeing777-300
electric
horizob
Heaven
vishzu
arianne
Red13
Mengelaus
Raduq
valavia
bobocell
hayabusa
RATus
Dylan
eli-arw
Virusu
Nic
ovidiu51
33 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul
AutorMesaj
babacu
Airport Level
Airport Level



Numarul mesajelor : 90
Varsta : 47
Localizare : Tîrgovişte
Data de inscriere : 29/07/2008

Sugestii organizare forum - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Sugestii organizare forum   Sugestii organizare forum - Pagina 6 EmptyLun 30 Mar 2009, 14:53

Am şi eu o sugestie: se poate ca un admin/moderator să mute ""Aerodromul Palace Constanţa" în interiorul secţiunii "Aerodromuri din România care nu mai există"? Aşa mi se pare normal, parcă pentru aşa ceva a fost deschisă această secţiune, nu? Mulţumesc şi scuze dacă postul meu e aiurea. Ştefan
Sus In jos
valavia
Administrator
valavia


Numarul mesajelor : 2881
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/08/2008

Sugestii organizare forum - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Sugestii organizare forum   Sugestii organizare forum - Pagina 6 EmptyLun 30 Mar 2009, 15:04

Postul a fost mutat, multumim pentru sugestie
Sus In jos
alexandrumih
Flight Level 100
Flight Level 100



Numarul mesajelor : 194
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 01/11/2008

Sugestii organizare forum - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Sugestii organizare forum   Sugestii organizare forum - Pagina 6 EmptyMier 01 Apr 2009, 01:42

Salutare! Nu stiu daca s-a mai pus problema asta..dar eu nu am vazut pana acum. Ma gandeam ca sigur unii dintre noi mai au si alte abordari fotografice in afara de cele legate de avioane. De aceea poate ar fi interesant de facut o sectiune in care sa se poata posta unele poze (incercari artistice) ale celor de aici, pe care ei le considera reusite. Asta in ideea schimbului de experienta, de informatii si de consolidare a culturii fotografice a tuturor. Asta ar duce la imbunatatirea performantelor legate si de spotting, cred eu. Acum, daca se va realiza treaba cu autorizatiile de la Otopeni cred ca va fi o explozie de poze..cel putin eu cred ca o sa imi gasesc cateva zile in care sa stau de dimineata pana seara; mai ales ca se apropie si zilele libere aferente sarbatorilor Smile Ar prinde bine daca aceste poze ce vor veni vor trece prin filtrul unei mentalitati fotografice consolidate.. Suna pompos, dar de fapt e foarte simplu. Domeniul asta al fotografiei este atat de vast si de interesant, incat ar trebui ca fiecare dintre noi sa se apropie de el si altfel decat prin spotting. Poate veti spune ca pentru fotografie generala sunt site-uri specializate, dar eu ma gandesc ca aici ar fi ceva mai restrans; poate chiar mai constructiv decat acolo.
Asta mi-a trecut prin minte azi...o fi bine, o fi rau?
Sus In jos
crokodilu
Membru activ



Numarul mesajelor : 625
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 19/11/2008

Sugestii organizare forum - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Sugestii organizare forum   Sugestii organizare forum - Pagina 6 EmptyVin 03 Apr 2009, 02:28

alexandrumih a scris:
Salutare! Nu stiu daca s-a mai pus problema asta..dar eu nu am vazut pana acum. Ma gandeam ca sigur unii dintre noi mai au si alte abordari fotografice in afara de cele legate de avioane. De aceea poate ar fi interesant de facut o sectiune in care sa se poata posta unele poze (incercari artistice) ale celor de aici, pe care ei le considera reusite. Asta in ideea schimbului de experienta, de informatii si de consolidare a culturii fotografice a tuturor. Asta ar duce la imbunatatirea performantelor legate si de spotting, cred eu. ....
Asta mi-a trecut prin minte azi...o fi bine, o fi rau?
Desi sunt destule site-uri si forumuri de fotografie artistica pe la noi, cred ca nu este rea ideea sa avem si aici ceva, mai ales ca unii nu le frecventeaza. In plus as completa si cu o sectiune de tehnica foto + tehnica prelucrare foto, adica un fel de scoala foto, desi au existat incercari in topicul "Tehnica de spotting si de aviatie". Am observat ca unii dintre forumisti avem nevoie de ajutor in ceea ce priveste prelucrarea fotografiilor, a expunerii sau a incadrarii, etc.
Sus In jos
http://valistoica.blogspot.com
Virusu
Moderator
Virusu


Numarul mesajelor : 2688
Varsta : 38
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 30/12/2007

Sugestii organizare forum - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Sugestii organizare forum   Sugestii organizare forum - Pagina 6 EmptyVin 03 Apr 2009, 02:48

crokodilu a scris:
desi au existat incercari in topicul "Tehnica de spotting si de aviatie". Am observat ca unii dintre forumisti avem nevoie de ajutor in ceea ce priveste prelucrarea fotografiilor, a expunerii sau a incadrarii, etc.

problema e in felul urmator. chiar daca multi au nevoie, putini sunt cei care stau sa incerce macar sa invete chestiile astea. la fel cum, putini vor sa faca lucruri de calitate. si pana acum, nu a existat pe forum o intrebare legata de probleme de genu, la care alti membrii sa nu raspunda. eu zic ca, lucrurile trebuie sa evolueze de la sine... chiar daca ceea ce zici e ok, dar trebuie vazut si interes din partea celor multi, altfel, nu vad de ce ar sta cineva sa faca niste chestii doar sa le faca. parerea mea. daca cineva vrea sa faca un fel de tutoriale, chiar daca nu este cerere pentru ele, go ahead. pe unii ii vor ajuta.
Sus In jos
crokodilu
Membru activ



Numarul mesajelor : 625
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 19/11/2008

Sugestii organizare forum - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Sugestii organizare forum   Sugestii organizare forum - Pagina 6 EmptyVin 03 Apr 2009, 03:01

Era vorba doar de organizarea forumului, nu de a face chestii noi. Asa cum zici si tu, sfaturi se dau ad-hoc, in topicurile unde apar pozele/intrebarile respective, iar tutoriale sau sfaturi s-au dat si in topicul "Tehnica de spotting si de aviatie". Ideea era daca sa le organizam separat sau sa ramana asa cum e acum.... pe principiul ca daca ai o categorie dedicata unui anume subiect poate si topicurile vor fi mai numeroase si mai aplicate respectivului subiect si nu s-ar pierde prin "hatisul" forumului.

Singura noutate ar fi propunerea lui alexandrumih, pe care o consider interesanta.
Sus In jos
http://valistoica.blogspot.com
Virusu
Moderator
Virusu


Numarul mesajelor : 2688
Varsta : 38
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 30/12/2007

Sugestii organizare forum - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Sugestii organizare forum   Sugestii organizare forum - Pagina 6 EmptyVin 03 Apr 2009, 12:01

crokodilu a scris:
Era vorba doar de organizarea forumului, nu de a face chestii noi. Asa cum zici si tu, sfaturi se dau ad-hoc, in topicurile unde apar pozele/intrebarile respective, iar tutoriale sau sfaturi s-au dat si in topicul "Tehnica de spotting si de aviatie". Ideea era daca sa le organizam separat sau sa ramana asa cum e acum.... pe principiul ca daca ai o categorie dedicata unui anume subiect poate si topicurile vor fi mai numeroase si mai aplicate respectivului subiect si nu s-ar pierde prin "hatisul" forumului.

eu sunt de acord cu ideea ta, si asteptam si pe ceilalti sa vedem ce zic, dar cum spuneam, fara sa vedem un om hotarat care zice "eu ma ocup sa populez topicul ala indiferent cine il citeste sau nu" nu prea vad sensu. Ar ajunge o alta chestie din seria "Hai sa faceti"
Sus In jos
Nic
Administrator
Nic


Numarul mesajelor : 750
Varsta : 40
Localizare : München
Data de inscriere : 24/12/2007

Sugestii organizare forum - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Sugestii organizare forum   Sugestii organizare forum - Pagina 6 EmptyVin 03 Apr 2009, 13:21

Legat de sugestia lui alexandrumih.
Nu sunt de acord, pentru ca aici e forum de fotografie de aviatie, si nu de fotografie in general. Sunt multe alte forumuri care se ocupa de fotografii, asa ca se pot pune acele poze acolo.
Daca incepem sa punem poze de tot felul aici, s-ar pierde mesajul catre vizitatori, si anume ca suntem oameni de pasionati de fotografii cu avioane si nu doar de fotografii in general.

Eu de exemplu nu am pasiune cu fotografia in general. Nu fac poze la flori, la oameni pe strada, ci doar la avioane. Fac doar poze la aeroporturi, din avioane si evident in calatorii.

Si-asa se pun foarte multe poze de aviatie pe forum, daca incepem sa punem si altele, ar fi nenorocire… Si daca mai posteaza oamenii si la rezoltie de peste 800x600, deja e dezastru.

Iar legat de sugestia lui crokodilu. Sa luam spre exemplu “bursa”. Au sarit cativa atunci ca, daca nu e sectiune, nu are lumea unde posta. S-a facut sectiune si pana acum sutn doar 16 topicuri. Doar 16. A meritat? Pana acum clar nu. Dar lasam asa, sa mai vedem.
Asa ca sa facem o noua sectiune si sa vedem daca posteaza lumea in ea nu merge. Asa e forumul aviatia.ro, care are zeci de sectiuni cu 0 mesaje.
Si daca la un moment dat o sa fie multe sfaturi, tutoriale, vedem atunci unde le punem si cum le organizam.
Asa ca aviz amatorilor de turoriale, daca vreti sa contribuiti cu adevarat aici aveti cum.
Sus In jos
geno
Airport Level
Airport Level



Numarul mesajelor : 94
Varsta : 41
Localizare : CLJ/LYS(pentru o vreme)
Data de inscriere : 27/01/2008

Sugestii organizare forum - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Sugestii organizare forum   Sugestii organizare forum - Pagina 6 EmptyJoi 09 Apr 2009, 13:26

Am o sugestie legata de sectiunea Stiri din Aviatie.Credeti ca ar fi benefica crearea unor topicuri cu marile aeroporturi ale tarii in care sa se posteze toate stirile in legatura cu acele aeroporturi?De exemplu inchiderea pistei de la cluj cu nu stiu ce aterizare ratata sau alte chestii sa fie toate in topicul aerop cluj.Nu stiu daca e relevant dar par foarte rasfirate topicurile de stiri si nu multe au mai mult de 2 pagini
Sus In jos
Nic
Administrator
Nic


Numarul mesajelor : 750
Varsta : 40
Localizare : München
Data de inscriere : 24/12/2007

Sugestii organizare forum - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Sugestii organizare forum   Sugestii organizare forum - Pagina 6 EmptyJoi 09 Apr 2009, 13:39

Stiu ca topicurile-stiri sunt foarte, sa zicem, neorganizate.
Dar nu cred sa existe o formula prin care sa le poti organiza. In conditii ideala, impartirea lor pe aeroporturi ar fi buna, dar tehnic nu s-ar putea face decat ca la “Aeroporturi”. Si se vede clar ca si acolo doar cateva aeroporturi sunt active, in rest… pace si liniste.

Problema e atunci cand avem stiri care au legatura cu toate aeroporturile, sau doar 2 aeroporturi… Ce facem cu ele, unde le punem?

S-ar putea face in schimb o impartire de genul:
-stiri generale
-stiri incidente/accidente aviatice
-stiri aeroporturi din romania
-stiri aeroporturi din strainatate

Astept idei si poate le reorganizam.
Sus In jos
Dylan
Moderator
Dylan


Numarul mesajelor : 4873
Varsta : 52
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 15/04/2008

Sugestii organizare forum - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Sugestii organizare forum   Sugestii organizare forum - Pagina 6 EmptyVin 10 Apr 2009, 16:43

Sau eventual sa fie o impartire doar in 3 adica: stiri generale, stiri incidente/accidente aviatice si stiri aeroporturi din romania / strainatate. Stirile pe aeroporturile din Romania nu ne dau prea multe batai de cap pentru ca nu sunt multe. Si ca iasa in evidenta pe pagina sa apara ceva de genul: ex: Timisoara / Traian Vuia - Stirea sau Istanbul / Ataturk Int'l Airport - Stirea
Sus In jos
cipi_TM
Membru activ
cipi_TM


Numarul mesajelor : 1409
Varsta : 42
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 04/10/2008

Sugestii organizare forum - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Sugestii organizare forum   Sugestii organizare forum - Pagina 6 EmptyDum 12 Apr 2009, 20:50

dylan a scris:
doar in 3 adica: stiri generale, stiri incidente/accidente aviatice si stiri aeroporturi din romania / strainatate....

Poate ar fi bine sa adaugam pe langa cele 3 rubrici, inca una dedicata companiilor aeriene romanesti/straine. Daca nu stirile legate de companiile aeriene raman la stiri generale... Question
Sus In jos
Dylan
Moderator
Dylan


Numarul mesajelor : 4873
Varsta : 52
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 15/04/2008

Sugestii organizare forum - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Sugestii organizare forum   Sugestii organizare forum - Pagina 6 EmptyDum 12 Apr 2009, 20:56

da! ideea e ca atunci cand apare o stire despre un aeroport in 99% din cazuri e "implicata" cel putin o companie pe acolo si dupa aia ramane forumistul in dubii: unde sa posteze stirea la aeroportul X sau la compania Y...cel putin asa am gandit-o eu.
Sus In jos
cipi_TM
Membru activ
cipi_TM


Numarul mesajelor : 1409
Varsta : 42
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 04/10/2008

Sugestii organizare forum - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Sugestii organizare forum   Sugestii organizare forum - Pagina 6 EmptyDum 12 Apr 2009, 21:01

dylan a scris:
da! ideea e ca atunci cand apare o stire despre un aeroport in 99% din cazuri e "implicata" cel putin o companie pe acolo si dupa aia ramane forumistul in dubii: unde sa posteze stirea la aeroportul X sau la compania Y...cel putin asa am gandit-o eu.

M-ai convins! Raman la ideea cu doar 3 rubrici... Wink
Sus In jos
Dylan
Moderator
Dylan


Numarul mesajelor : 4873
Varsta : 52
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 15/04/2008

Sugestii organizare forum - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Sugestii organizare forum   Sugestii organizare forum - Pagina 6 EmptyDum 12 Apr 2009, 21:35

stai linistit! nu era de convins...era doar o parere...sa vedem ce mai spun si ceilalti baieti
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Sugestii organizare forum - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Propunere de Rubrica noua - Cariere Aviatie -   Sugestii organizare forum - Pagina 6 EmptyDum 26 Apr 2009, 20:37

Salut!

Ideea mea initiala era sa trimit un mesaj privat unuia dintre administratorii webiste-ului, dar cum am vazut ca mai tot ce se decide se face la comun postez aici ideea mea, dar o voi face dupa ce voi termina de scris.

Cum acest site devine din ce in ce mai cunoscut in Romania, cu siguranta intra persoane care sunt interesate si in cariera, nu doar in spotting, chiar astazi a intrat cineva care intreba de Carpatair.
Vroiam sa intreb, daca este posibil sa se creeze un anumit topic in apartajul "Diverse", asta pentru a fi vizibil pentru membrii si a nu se pune intrebarile in categoria gresita.
Acest topic care il propun sa fie pentru cei interesati intr-o cariera ca piloti sau insotitori de bord, cei ce vor sa isi echivaleze licentele, pasi ce trebuie urmati etc - mai exact unde un loc unde sa se puna intrebarile relationate cu mai sus mentionatele, si tot acolo sa se primeasca un raspuns.
In principiu ma gandeam sa fie introdusa in "Discutii generale" dar acolo se va pierde foarte usor.
In apartajul "Diverse" ar fi pe prima pagina, nu s-ar amesteca cu restul, si cel mai important ar fi vizibila si s-ar evita munca depusa de voi in a muta discutiile respective samd.
Nu ma refer la un spatiu destinat doar pilotilor sau FA, nu, ci tuturor dar acolo sa fie incluse discutiile relationate cu meseria.
Un nume pentru topic ar putea fi "Cariere Aviatie - Sugestii & Intrebari" si inauntru sa se regaseasca "Piloti" si "Insotitori de bord", astfel incat sa nu se amestece spre exemplu licentele de piloti cu cele de FA, pentru ca in final ar devenii un haos.

O zi buna.
Sus In jos
Dylan
Moderator
Dylan


Numarul mesajelor : 4873
Varsta : 52
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 15/04/2008

Sugestii organizare forum - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Sugestii organizare forum   Sugestii organizare forum - Pagina 6 EmptyDum 26 Apr 2009, 21:22

Cross_Check_Complete a scris:
[...] chiar astazi a intrat cineva care intreba de Carpatair.
...si uite ca inca nimeni nu i-a raspuns baiatului...

Cross_Check_Complete a scris:
Un nume pentru topic ar putea fi "Cariere Aviatie - Sugestii & Intrebari" si inauntru sa se regaseasca "Piloti" si "Insotitori de bord", astfel incat sa nu se amestece spre exemplu licentele de piloti cu cele de FA

O idee buna! Subiectul ramane deschis Exclamation
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Sugestii organizare forum - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Sugestii organizare forum   Sugestii organizare forum - Pagina 6 EmptyDum 26 Apr 2009, 21:33

[quote="dylan"]
Cross_Check_Complete a scris:
[...] chiar astazi a intrat cineva care intreba de Carpatair.
...si uite ca inca nimeni nu i-a raspuns baiatului....

I-am raspuns, si anume daca nu are licenta iar asta face parte din cerintele companiei nu are nicio sansa, nici macar nu il vor suna, iar problema interviului nici nu se mai pune.


Citat :
Un nume pentru topic ar putea fi "Cariere Aviatie - Sugestii & Intrebari" si inauntru sa se regaseasca "Piloti" si "Insotitori de bord", astfel incat sa nu se amestece spre exemplu licentele de piloti cu cele de FA.

O idee buna! Subiectul ramane deschis Exclamation

Asteptam si vom vedea ce vor decide.
Sus In jos
Mengelaus
Fotograf
Mengelaus


Numarul mesajelor : 4083
Varsta : 42
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 23/06/2008

Sugestii organizare forum - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Sugestii organizare forum   Sugestii organizare forum - Pagina 6 EmptyDum 26 Apr 2009, 21:56

Ceea ce vrei tu este un nou sub-forum creat la "Diverse".Sincer, nu cred ca s-ar justifica.Un topic intitulat exact cum spui tu ar fi super ok, dar un sub-forum in care sa bagi doar doua topicuri...
Sus In jos
Nic
Administrator
Nic


Numarul mesajelor : 750
Varsta : 40
Localizare : München
Data de inscriere : 24/12/2007

Sugestii organizare forum - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Sugestii organizare forum   Sugestii organizare forum - Pagina 6 EmptyDum 26 Apr 2009, 23:01

De acord cu topic.
Dar sub-forum nu e cazul, e forum de spotting si nu aviatie in general.
Daca ar fi fost sa adaugam categorii, forumuri specifice aviatiei, am fi avut de adaugat poate de 2-3 ori mai mult decat ce este acum.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Sugestii organizare forum - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Sugestii organizare forum   Sugestii organizare forum - Pagina 6 EmptyDum 26 Apr 2009, 23:53

Nic a scris:
De acord cu topic.
Dar sub-forum nu e cazul, e forum de spotting si nu aviatie in general.
Daca ar fi fost sa adaugam categorii, forumuri specifice aviatiei, am fi avut de adaugat poate de 2-3 ori mai mult decat ce este acum.

Bun si asa, ceva e ceva pana la urma daca se poate face.
Sus In jos
Nic
Administrator
Nic


Numarul mesajelor : 750
Varsta : 40
Localizare : München
Data de inscriere : 24/12/2007

Sugestii organizare forum - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Sugestii organizare forum   Sugestii organizare forum - Pagina 6 EmptyLun 27 Apr 2009, 00:09

Atunci Cross_Check_Complete, poti sa bagi topicul deja.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Sugestii organizare forum - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Sugestii organizare forum   Sugestii organizare forum - Pagina 6 EmptyLun 27 Apr 2009, 01:47

Ok perfect sunteti foarte amabili, merci mult!
Revin cu o intrebare. Cineva poate da un exemplu de sub-forum? Pentru ca recitind raspunsurile si incercand sa inteleg singur ce reprezinta un sub-forum si ce nu, am realizat ca mai mult ma ametesc...
Deci pana la urma il pot crea cu conditia de a nu fi sub-forum. Daca este creat in interiorul "Disctuii Generale" topicul "Cariere Aviatie - Sugestii & Intrebari" poate fi inca impartit in acele doua sub-topicuri, nu? Sau in felul ala ar fi inca considerat sub.forum?
Cum mi s-a dat mana libera in a-l crea, am incercat si am ajuns la idea ca in acel topic nu mai pot crea nimic, ramand simplu.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Sugestii organizare forum - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Sugestii organizare forum   Sugestii organizare forum - Pagina 6 EmptyJoi 04 Iun 2009, 12:37

Imi inchipui ca a fi administrator sau moderator pe acest forum este destul de greu. E ca si cum ai creste un bonsai il tai ici colo mai lasi sa creasca.
De aceea sugerez celor anterior mentionati sa cantareasca postul meu ca o observatie eventual sugestie.
Am observat ca topicul Intrebari, raspunsuri, sugestii si anunturi devine din ce in ce mai stufos multe subtopicuri fiind practic superpozabile.
Am identificat 4 categorii :

1.
Notorietatea forumului
Articol Romania Libera: Romanii incep vanatoarea de avioane
Incurajari si sprijin oficial
Mediatizare forum
Imaginea Romanian Spotters

2.
Romanian Spotters creat pe hi5
Romanian Spotters pe Facebook

3.
Cum suna www.romanian-spotters.com ?
Website Nou - propuneri idei sugestii

4.
Topicurile blocate & topicurile caduce.

Ar exista o solutie in simplificarea / contopirea categoriilor de mai sus ?
Sus In jos
Nic
Administrator
Nic


Numarul mesajelor : 750
Varsta : 40
Localizare : München
Data de inscriere : 24/12/2007

Sugestii organizare forum - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Sugestii organizare forum   Sugestii organizare forum - Pagina 6 EmptyJoi 04 Iun 2009, 20:50

Octavian, nu se pot contopi subiectele dintr-un motiv simplu: mesajele sunt ordonate in functie de ziua si ora postarii, astfel ca s-ar amesteca intre ele, fiind foarte greu sa urmaresti firul discutiei.

Dar cred ca ar fi mai buna alta varianta. Impartirea acestui sub-forum similar cu aeroporturile, dar nu-mi dau seama acum cum anume s-ar putea imparti subiectele.

La fel s-ar putea face si la stiri. Dar asteptam, admini si moderatorii, sa vina idei si de la ceilalti membri ai forumului...
Sus In jos
Continut sponsorizat





Sugestii organizare forum - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Sugestii organizare forum   Sugestii organizare forum - Pagina 6 Empty

Sus In jos
 
Sugestii organizare forum
Sus 
Pagina 6 din 7Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Idei si sugestii pt MAv
» Website Nou - propuneri idei sugestii
» Calendar 2010 - Prezentare
» Dictionar forum
» Cum ati devenit membru al forumului ROMANIAN SPOTTERS

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: FORUM :: Organizare si functionare - Forum Organisation & Management :: Diverse-
Mergi direct la: