ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Cum ati devenit membru al forumului ROMANIAN SPOTTERS

In jos 
+55
ness
yo3hjv
nrares
NATO
DrakulaBV
gmc_extreme
Vipero
deltadagger
silviubad
flysebi
mihaiatanasie
mihairosioru
DIESEL
babacu
bogdan81
lucian21
vasi
claudiup
fularU
xpino
arnold757
tudor
Skylink
electric
flaviu
Voicu
shouriken
Alex_tm
Messerschmitt
manu_21skw
YR-DNY
crokodilu
eugen
felix
horizob
Mengelaus
allex
VIC
delu
valavia
Boeing777-300
Edi
Dylan
hayabusa
RATus
demorra
Virusu
kill3r999
RwO
RoNIN_731
aegean
Capt_Vio
eddyz
airbusA380
Nic
59 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul

Cum ai devenit membru?
Recomandare din partea unui administrator
Cum ati devenit membru al forumului ROMANIAN SPOTTERS Vote_lcap13%Cum ati devenit membru al forumului ROMANIAN SPOTTERS Vote_rcap
 13% [ 22 ]
Recomandare din partea unui membru
Cum ati devenit membru al forumului ROMANIAN SPOTTERS Vote_lcap15%Cum ati devenit membru al forumului ROMANIAN SPOTTERS Vote_rcap
 15% [ 26 ]
Motoare de cautare
Cum ati devenit membru al forumului ROMANIAN SPOTTERS Vote_lcap33%Cum ati devenit membru al forumului ROMANIAN SPOTTERS Vote_rcap
 33% [ 57 ]
Forumuri de aviatie dar nu numai
Cum ati devenit membru al forumului ROMANIAN SPOTTERS Vote_lcap26%Cum ati devenit membru al forumului ROMANIAN SPOTTERS Vote_rcap
 26% [ 44 ]
Alta sursa (trebuie specificata)
Cum ati devenit membru al forumului ROMANIAN SPOTTERS Vote_lcap13%Cum ati devenit membru al forumului ROMANIAN SPOTTERS Vote_rcap
 13% [ 23 ]
Total voturi : 172
 

AutorMesaj
Nic
Administrator
Nic


Numarul mesajelor : 750
Varsta : 40
Localizare : München
Data de inscriere : 24/12/2007

Cum ati devenit membru al forumului ROMANIAN SPOTTERS Empty
MesajSubiect: Cum ati devenit membru al forumului ROMANIAN SPOTTERS   Cum ati devenit membru al forumului ROMANIAN SPOTTERS EmptyJoi 29 Mai 2008, 08:50

M-am gandit ca n-ar fi rau sa stim cum s-a ajuns la numarul de peste 100 de membrii ai forumului, practic modul prin care fiecare membru a "auzit" de forumului ROMANIAN SPOTTERS.
Asa o sa stim cum s-a creat aceasta comunitate de spotteri, e drept inca mica, dar care are reale oportunitati de crestere.

La inceputuri, eu (fondatorul, pentru cei care nu stiu inca) am dat cateva mesaje/emailuri catre unii membri ai altor forumuri sau catre cei care au pus poze pe net, pe siteuri gen airliners.net, myaviation.net etc. Asa s-au adunat vreo 20-30 de membrii, dupa care forumul a crescut "din vorba in vorba". Interesant este ce s-a intamplat dupa aceea.

Daca aveti si alte comentarii legate de modul in care ati devenit membru pe forum, va rog...
Sus In jos
airbusA380
Flight Level 200
Flight Level 200
airbusA380


Numarul mesajelor : 215
Varsta : 34
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/03/2008

Cum ati devenit membru al forumului ROMANIAN SPOTTERS Empty
MesajSubiect: Re: Cum ati devenit membru al forumului ROMANIAN SPOTTERS   Cum ati devenit membru al forumului ROMANIAN SPOTTERS EmptyJoi 29 Mai 2008, 19:56

Eu am aflat de forum de pe forum`ul aviatia.freeforums.org care e forum`ul aviatia.ro. Am vazut un mesaj acolo care anunta deschiderea acestui forum. Cateva saptamani am urmarit discutiile de aici dupa care m`am si inregistrat, am inceput sa postez si mesaje si dupa si niste poze(toate de la LRBS, momentan Very Happy )
Sus In jos
eddyz
Flight Level 100
Flight Level 100
eddyz


Numarul mesajelor : 167
Varsta : 37
Localizare : Canada
Data de inscriere : 06/04/2008

Cum ati devenit membru al forumului ROMANIAN SPOTTERS Empty
MesajSubiect: Re: Cum ati devenit membru al forumului ROMANIAN SPOTTERS   Cum ati devenit membru al forumului ROMANIAN SPOTTERS EmptyJoi 29 Mai 2008, 19:58

Eu am ajuns pe acest forum datorita unui post de pe softpedia . Era vorba de un Trip report publicat de nic . Dupa cateva ore in care am studiat o mare parte din forum m-am si inregstrat.


Ultima editare efectuata de catre eddyz in Vin 30 Mai 2008, 00:35, editata de 1 ori
Sus In jos
Capt_Vio
Fotograf
Capt_Vio


Numarul mesajelor : 1327
Varsta : 43
Localizare : Canada
Data de inscriere : 04/01/2008

Cum ati devenit membru al forumului ROMANIAN SPOTTERS Empty
MesajSubiect: Re: Cum ati devenit membru al forumului ROMANIAN SPOTTERS   Cum ati devenit membru al forumului ROMANIAN SPOTTERS EmptyJoi 29 Mai 2008, 20:31

Eu am citit mai multe trip reports de lui nic pe Airliners.net, unde sunt membru si am scris multe trip reports acolo. El mi-a zis de site-ul asta. E foarte misto!
Sus In jos
aegean
Membru activ
aegean


Numarul mesajelor : 852
Varsta : 43
Localizare : LEMD
Data de inscriere : 29/12/2007

Cum ati devenit membru al forumului ROMANIAN SPOTTERS Empty
MesajSubiect: Re: Cum ati devenit membru al forumului ROMANIAN SPOTTERS   Cum ati devenit membru al forumului ROMANIAN SPOTTERS EmptyJoi 29 Mai 2008, 21:46

Si eu, ca si airbusA380, tot de pe forumul aviatia.ro am aflat;diferenta a fost ca m-am inscris in secunda urmatoare Wink
Sus In jos
RoNIN_731
Membru activ
RoNIN_731


Numarul mesajelor : 449
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 28/12/2007

Cum ati devenit membru al forumului ROMANIAN SPOTTERS Empty
MesajSubiect: Re: Cum ati devenit membru al forumului ROMANIAN SPOTTERS   Cum ati devenit membru al forumului ROMANIAN SPOTTERS EmptyJoi 29 Mai 2008, 22:54

Si eu! Wink
Sus In jos
http://www.aripi-argintii.ro
RwO
Membru activ
RwO


Numarul mesajelor : 767
Varsta : 41
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 11/03/2008

Cum ati devenit membru al forumului ROMANIAN SPOTTERS Empty
MesajSubiect: Re: Cum ati devenit membru al forumului ROMANIAN SPOTTERS   Cum ati devenit membru al forumului ROMANIAN SPOTTERS EmptyJoi 29 Mai 2008, 23:01

Am vazut un post de al lui Nic pe alt forum.


Ultima editare efectuata de catre RwO in Joi 29 Mai 2008, 23:03, editata de 1 ori
Sus In jos
http://transeuroex.blogspot.com
kill3r999
Flight Level 100
Flight Level 100
kill3r999


Numarul mesajelor : 144
Varsta : 44
Localizare : Constanta - LRCK(CND), Romania
Data de inscriere : 28/03/2008

Cum ati devenit membru al forumului ROMANIAN SPOTTERS Empty
MesajSubiect: Re: Cum ati devenit membru al forumului ROMANIAN SPOTTERS   Cum ati devenit membru al forumului ROMANIAN SPOTTERS EmptyJoi 29 Mai 2008, 23:02

Eu, datorita "marelui" coleg de serviciu RwO (Bogdan), care mi-a aratat cu ce se mananca acest forum, devenind pe loc membru; la fel caruia ii mai datorez si cunostintele mele si ii multumesc si de extraordinarul ajutor de a ma face sa realizez cat de pasionat sunt de aviatie (simulata si reala)-poate prea putin in comparatie cu atatia membri din aceasta minunata comunitate
Sus In jos
http://simairline.net/
Virusu
Moderator
Virusu


Numarul mesajelor : 2688
Varsta : 38
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 30/12/2007

Cum ati devenit membru al forumului ROMANIAN SPOTTERS Empty
MesajSubiect: Re: Cum ati devenit membru al forumului ROMANIAN SPOTTERS   Cum ati devenit membru al forumului ROMANIAN SPOTTERS EmptyVin 30 Mai 2008, 00:16

aviatia.ro si la fel si eu, inscris imediat dupa Very Happy
Sus In jos
demorra
Flight Level 100
Flight Level 100



Numarul mesajelor : 196
Varsta : 43
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 19/03/2008

Cum ati devenit membru al forumului ROMANIAN SPOTTERS Empty
MesajSubiect: Re: Cum ati devenit membru al forumului ROMANIAN SPOTTERS   Cum ati devenit membru al forumului ROMANIAN SPOTTERS EmptyVin 30 Mai 2008, 19:05

eu de pe ratca.ro siteul Asociatiei Profesionale a Controlorilor de Trafic Aerian din Romania
Sus In jos
RATus
Administrator
RATus


Numarul mesajelor : 1497
Varsta : 40
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 29/12/2007

Cum ati devenit membru al forumului ROMANIAN SPOTTERS Empty
MesajSubiect: Re: Cum ati devenit membru al forumului ROMANIAN SPOTTERS   Cum ati devenit membru al forumului ROMANIAN SPOTTERS EmptyVin 30 Mai 2008, 19:19

@demorra

hmm Very Happy cine a vorbit de noi pe acolo?
Sus In jos
hayabusa
Membru activ
hayabusa


Numarul mesajelor : 904
Varsta : 40
Localizare : Lost Haven - Oradea
Data de inscriere : 30/03/2008

Cum ati devenit membru al forumului ROMANIAN SPOTTERS Empty
MesajSubiect: Re: Cum ati devenit membru al forumului ROMANIAN SPOTTERS   Cum ati devenit membru al forumului ROMANIAN SPOTTERS EmptyVin 30 Mai 2008, 19:35

Eu prima data am primit un link de la Gabi pe mes, si apoi mai tarziu cand deja era in mare gata formulul, de la Nic Smile
Sus In jos
Dylan
Moderator
Dylan


Numarul mesajelor : 4873
Varsta : 52
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 15/04/2008

Cum ati devenit membru al forumului ROMANIAN SPOTTERS Empty
MesajSubiect: Cum ati devenit membru al forumului ROMANIAN SPOTTERS   Cum ati devenit membru al forumului ROMANIAN SPOTTERS EmptyDum 01 Iun 2008, 09:11

Eu am primit un mesaj pe mail de la NIC pe 28.12.2007 si m-am conformat pe 31 decembrie. Vizitatorul cu "In sfarsit o chestie faina !!!! " eu eram. Din pacate n-am mai avut timp sa intru pe forum si cand OVIDIU51 mi-a cerut ceva poze de la SCV pentru forum m-am hotarat sa postez si eu. De aceea abia pe 15 aprilie apar ca inscris in "comunitate" si asta doar cu ajutorul lui NIC.
Sus In jos
Edi
Membru activ
Edi


Numarul mesajelor : 712
Varsta : 54
Localizare : Ilfov
Data de inscriere : 26/02/2008

Cum ati devenit membru al forumului ROMANIAN SPOTTERS Empty
MesajSubiect: Re: Cum ati devenit membru al forumului ROMANIAN SPOTTERS   Cum ati devenit membru al forumului ROMANIAN SPOTTERS EmptyMar 03 Iun 2008, 15:47

Am găsit la lucru forumul salvat în "Favorites" de cineva (nu ştiu cine) şi m-am uitat prin forum. Am realizat că aş avea şi eu de spus una-alta pe aici, chiar dacă nu sunt spotter, şi m-am înscris în aceeaşi zi.
demorra a scris:
eu de pe ratca.ro siteul Asociatiei Profesionale a Controlorilor de Trafic Aerian din Romania
RATus a scris:
hmm cine a vorbit de noi pe acolo?
În data de 5 ianuarie 2008 a apărut un post pe ratca.ro (singurul de până acum) al utilizatorului "romanian_spotter" din Bucureşti care zice cam aşa:
romanian_spotter a scris:
Salut!
Sper ca nu va suparati daca o sa promovez aici un forum recent lansat, specializat pe spotting in Romania:
Romanian Spotters Forum

Se pare ca pana acum spottingul este destul de putin dezvoltat fata de celelalte tari din UE, dar lucrurile au inceput totusi sa se miste in ultima perioada, concomitent cu cresterea traficului de pasageri in Romania.

Cum o astfel de initiativa, de a crea un forum pentru cei pasionati de fotografierea avioanelor, nu a avut-o nimeni pana acum, am decis ca n-ar fi rau sa se puna bazele unei comunitati a spotterilor... care desi sunt destui de putini in tara noastra, isi fac simtita prezenta pe alte siteuri sau forumuri straine. Si cu siguranta sunt inca destui spotteri nedescoperiti in Romania, astfel ca un forum specializat le-ar da ocazia sa se afirme si eventual chiar sa stabileasca legaturi cu alti pasionati pentru a merge la sedinte de spotting impreuna, sau pur si simplu sa schimbe pareri despre acest domeniu.

Forumul e inca la inceput, cu putini useri, dar... totul are un inceput!
Cei care doresc sa se inregistreze pe forum sunt bineveniti si evident, sa posteze fotografii realizate de ei. Intrucat forumul e creat fara cumpararea domeniului, spatiul disponibil fiind destul de mic, astfel ca userii sunt rugati sa uploadeze pozele pe siteuri specializate de upload, urmand ca ei sa posteze linkul pe forum.

Orice critici, comentarii si sugestii sunt sincer apreciate.

Un an nou cat mai bun, zboruri multe si fotografii cat mai reusite!
Cred că e vorba de Nic...


Edi

.
Sus In jos
Nic
Administrator
Nic


Numarul mesajelor : 750
Varsta : 40
Localizare : München
Data de inscriere : 24/12/2007

Cum ati devenit membru al forumului ROMANIAN SPOTTERS Empty
MesajSubiect: Re: Cum ati devenit membru al forumului ROMANIAN SPOTTERS   Cum ati devenit membru al forumului ROMANIAN SPOTTERS EmptyMier 04 Iun 2008, 14:22

Edi a scris:

Cred că e vorba de Nic...

Recunosc, sunt vinovat... Crying or Very sad
geek
Sus In jos
Boeing777-300
Fotograf



Numarul mesajelor : 857
Localizare : Macondo
Data de inscriere : 02/12/2008

Cum ati devenit membru al forumului ROMANIAN SPOTTERS Empty
MesajSubiect: Re: Cum ati devenit membru al forumului ROMANIAN SPOTTERS   Cum ati devenit membru al forumului ROMANIAN SPOTTERS EmptyMar 02 Dec 2008, 15:44

link de la alt membru: claudiup
Sus In jos
valavia
Administrator
valavia


Numarul mesajelor : 2881
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/08/2008

Cum ati devenit membru al forumului ROMANIAN SPOTTERS Empty
MesajSubiect: Re: Cum ati devenit membru al forumului ROMANIAN SPOTTERS   Cum ati devenit membru al forumului ROMANIAN SPOTTERS EmptyMar 02 Dec 2008, 17:08

Nu vreau sa divulg exact de unde stiu de Romanian Spotters dar va spun ca este vorba de tipul "bine, in uniforma, cu pantofi de lac" de care vorbea Gabi-737 AICI in data de 28 mai 2008....de cand am aflat si pana m-am inscris nu au trecut decat cateva zile, pana am ajuns acasa am intrat, mi-a placut, m-am inscris si iata-ma cu cateva sute de mesaje trimise......la mai multe si cer senin
Sus In jos
delu
Membru activ
delu


Numarul mesajelor : 438
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/09/2008

Cum ati devenit membru al forumului ROMANIAN SPOTTERS Empty
MesajSubiect: Re: Cum ati devenit membru al forumului ROMANIAN SPOTTERS   Cum ati devenit membru al forumului ROMANIAN SPOTTERS EmptyMar 02 Dec 2008, 17:11

Eu v-am intalnit la BSDA!!! Il cunosc pe valvia, l-am vazut acolo si uite asa am aflat si eu de voi! Cum am ajuns acasa, hop top m-am facut membru Twisted Evil
Sus In jos
http://claudiuprioroc.blogspot.com
VIC
Fotograf



Numarul mesajelor : 1128
Varsta : 33
Localizare : cluj-napoca
Data de inscriere : 13/03/2008

Cum ati devenit membru al forumului ROMANIAN SPOTTERS Empty
MesajSubiect: Re: Cum ati devenit membru al forumului ROMANIAN SPOTTERS   Cum ati devenit membru al forumului ROMANIAN SPOTTERS EmptyMar 02 Dec 2008, 17:44

RATus mi-a dat link la forum si mi-a zis sa devin membru Smile
Sus In jos
allex
Membru activ
allex


Numarul mesajelor : 3096
Varsta : 51
Localizare : SATU MARE
Data de inscriere : 05/10/2008

Cum ati devenit membru al forumului ROMANIAN SPOTTERS Empty
MesajSubiect: Re: Cum ati devenit membru al forumului ROMANIAN SPOTTERS   Cum ati devenit membru al forumului ROMANIAN SPOTTERS EmptyMar 02 Dec 2008, 17:53

Un link dat de ELECTRIC de pe cartula.ro....
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Cum ati devenit membru al forumului ROMANIAN SPOTTERS Empty
MesajSubiect: Re: Cum ati devenit membru al forumului ROMANIAN SPOTTERS   Cum ati devenit membru al forumului ROMANIAN SPOTTERS EmptyMar 02 Dec 2008, 17:57

M-am intalnit in vara cu RATUS la aeroport cand ma duceam prima data sa imi testez pe atunci nou noutul Nikon D40. El tocmai ca pleca de acolo dar la vederea mea a mai stat si a intrat in vorba cu mine vazandu-ma cu aparatul in mana.
Sus In jos
Mengelaus
Fotograf
Mengelaus


Numarul mesajelor : 4083
Varsta : 42
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 23/06/2008

Cum ati devenit membru al forumului ROMANIAN SPOTTERS Empty
MesajSubiect: Re: Cum ati devenit membru al forumului ROMANIAN SPOTTERS   Cum ati devenit membru al forumului ROMANIAN SPOTTERS EmptyMar 02 Dec 2008, 19:59

Mie mi-a spus o prietena si colega de servici despre forum.Si ea la randul ei a aflat de la cineva de la ATC Cluj Smile
Ea nu si-a facut cont, but here i am Smile
Sus In jos
horizob
Fotograf
horizob


Numarul mesajelor : 829
Varsta : 36
Localizare : Hamburg
Data de inscriere : 05/06/2008

Cum ati devenit membru al forumului ROMANIAN SPOTTERS Empty
MesajSubiect: Re: Cum ati devenit membru al forumului ROMANIAN SPOTTERS   Cum ati devenit membru al forumului ROMANIAN SPOTTERS EmptyMar 02 Dec 2008, 20:08

După ce am încercat să pun nişte poze pe A.net am primit o invitaţie de la Nic să mă alătur acestei comunităţi. Poze tot nu am reuşit să pun pe A.net de atunci, dar nici nu mai am de ce, pentru că am descoperit ceva mai bun. Am crescut împreună cu forumul, am legat prietenii şi am comunicat cu oameni extraordinari. Tot înainte Romanian Spotters!
Sus In jos
felix
Fotograf
felix


Numarul mesajelor : 1009
Varsta : 31
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 12/09/2008

Cum ati devenit membru al forumului ROMANIAN SPOTTERS Empty
MesajSubiect: Re: Cum ati devenit membru al forumului ROMANIAN SPOTTERS   Cum ati devenit membru al forumului ROMANIAN SPOTTERS EmptyMar 02 Dec 2008, 20:50

Eu m-am intalnit cu Gabi si cu Haya la Cluj!!Gabi avea un tricou cu romanian-spotters:d El mi-a spus despre forum!!si cum am ajuns acasa m-am si inregistrat!! Cool
Sus In jos
eugen
Membru activ
eugen


Numarul mesajelor : 3386
Varsta : 50
Localizare : Arad, LRAR
Data de inscriere : 30/04/2008

Cum ati devenit membru al forumului ROMANIAN SPOTTERS Empty
MesajSubiect: Re: Cum ati devenit membru al forumului ROMANIAN SPOTTERS   Cum ati devenit membru al forumului ROMANIAN SPOTTERS EmptyMier 03 Dec 2008, 08:29

Mie mi-a trimis Nic o invitatie, via e-mail, ca urmare a unor poze postate pe myaviation.ro. La inceput am fost doar vizitator, iar mai apoi am prins curaj si m-am inscris ca membru postand, in premiera aici, pe YR-DEA.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Cum ati devenit membru al forumului ROMANIAN SPOTTERS Empty
MesajSubiect: Re: Cum ati devenit membru al forumului ROMANIAN SPOTTERS   Cum ati devenit membru al forumului ROMANIAN SPOTTERS Empty

Sus In jos
 
Cum ati devenit membru al forumului ROMANIAN SPOTTERS
Sus 
Pagina 1 din 3Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Date statistice - traficul forumului Romanian Spotters
» Imaginea Romanian Spotters
» Foloseste cineva aici Facebook?
» LA MULTI ANI Romanian Spotters!!!!
» Emblema Romanian Spotters

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: FORUM :: Organizare si functionare - Forum Organisation & Management :: Diverse-
Mergi direct la: