ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Sugestii organizare forum

In jos 
+29
cipi_TM
geno
alexandrumih
babacu
Capt_Vio
crokodilu
RoNIN_731
Balaurul
lancer_two_one
zapacitu
allex
Boeing777-300
electric
horizob
Heaven
vishzu
arianne
Red13
Mengelaus
Raduq
valavia
bobocell
hayabusa
RATus
Dylan
eli-arw
Virusu
Nic
ovidiu51
33 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul
AutorMesaj
ovidiu51
Membru activ
ovidiu51


Numarul mesajelor : 1170
Varsta : 73
Localizare : Constanta (LRCK - CND)
Data de inscriere : 29/12/2007

Sugestii organizare forum Empty
MesajSubiect: Sugestii organizare forum   Sugestii organizare forum EmptyDum 03 Feb 2008, 14:52

As avea o sugestie referitor la o categorie aparte: Un forum dedicat Avioanelor expuse din muzee sau alte locuri publice, ce parere aveti?
Sus In jos
Nic
Administrator
Nic


Numarul mesajelor : 750
Varsta : 40
Localizare : München
Data de inscriere : 24/12/2007

Sugestii organizare forum Empty
MesajSubiect: Re: Sugestii organizare forum   Sugestii organizare forum EmptyDum 03 Feb 2008, 15:20

Pare buna ideea... Dar eu zic ca nu merita o intreaga categorie pentru asta. Cel mai bine ar fi topicuri separate, de genul "Muzeul X din orasul Y" in cadrul categoriei "Aeronave in Romania".
Iar daca sunt muzee din afara Romaniei, cred ca pot fi incluse deja la "Trip reports".

Nu trebuie sa facem chiar prea multe categorii in forum pentru ca riscam sa devina obositor atunci cand navighezi prin el si nu stii unde sa incluzi anumite poze. Cel mai bun exemplu este forumul Aviatia.ro (nu grupul de yahoo), care a fost lansat anul trecut si cu foarte multe categorii, unde nu e activitate deloc.
Sus In jos
Virusu
Moderator
Virusu


Numarul mesajelor : 2688
Varsta : 38
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 30/12/2007

Sugestii organizare forum Empty
MesajSubiect: Re: Sugestii organizare forum   Sugestii organizare forum EmptySam 10 Mai 2008, 12:01

nu stiam exact unde sa postez asta but here it goes...
de ce nu se afiseaza corect ora la care postez un mesaj? ma refer exact aceea ora... am postat de ex la 2:45AM si imi scria ca l-am postat la 11:45PM... ma rog, nu chiar asa au fost orele, dar era un decalaj mare intre ele...
nu m-ar deranja neaparat excesiv si increedibil de mult, dar cateodata e ok sa stii ce faceai la ore tarzii in noapte Razz
gracias muchos
Sus In jos
Nic
Administrator
Nic


Numarul mesajelor : 750
Varsta : 40
Localizare : München
Data de inscriere : 24/12/2007

Sugestii organizare forum Empty
MesajSubiect: Re: Sugestii organizare forum   Sugestii organizare forum EmptySam 10 Mai 2008, 14:07

virusu a scris:
de ce nu se afiseaza corect ora la care postez un mesaj? ma refer exact aceea ora... am postat de ex la 2:45AM si imi scria ca l-am postat la 11:45PM... ma rog, nu chiar asa au fost orele, dar era un decalaj mare intre ele...

Am observat problema cu ora de multa vreme...
Exista un decalaj de 1h intre ora postarii mesajului si ora reala. Am incercat sa umblu la setarile forumului si sa schimb ora, dar nu am reusit, ora postarii ramanand tot cu acel decalaj.
O sa mai incerc, poate merge.


Ultima editare efectuata de catre Nic in Sam 10 Mai 2008, 15:17, editata de 1 ori
Sus In jos
Virusu
Moderator
Virusu


Numarul mesajelor : 2688
Varsta : 38
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 30/12/2007

Sugestii organizare forum Empty
MesajSubiect: Re: Sugestii organizare forum   Sugestii organizare forum EmptySam 10 Mai 2008, 14:36

mersi mult, si scuze daca ti-am dat batai de cap Embarassed
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Sugestii organizare forum Empty
MesajSubiect: Re: Sugestii organizare forum   Sugestii organizare forum EmptyDum 11 Mai 2008, 07:36

Nu stiu daca ai ce sa-i faci, banuiesc ca afiseaza ora din biosul serverului.
Sus In jos
eli-arw
Flight Level 100
Flight Level 100
eli-arw


Numarul mesajelor : 164
Varsta : 45
Localizare : ARAD ARW LRAR
Data de inscriere : 03/05/2008

Sugestii organizare forum Empty
MesajSubiect: spotting pe aeroport   Sugestii organizare forum EmptyVin 20 Iun 2008, 00:25

salut tuturor.
zilele trecute intrat pe site-ul Consiliului Judetean Arad si am gasit sectiunea "Formulare online - cereri si petitii online".
Intrucat stiam de pe site-ul Aeroportului International Arad ca vor sa renoveze sau sa faca altul, am scris si eu o sugestie legata de cei carora le place aviatia si pozele si le-am sugerat sa aiba in vedere o terasa pentru spotteri.
Si uimitor de repede (cateva zile) am primit raspuns de la directorul general al aeroportului (adevarul e ca nu ma asteptam, pt asta are nota 10, se mai civilizeaza Romania, sa spera). Am primit doua e-mail-uri pe care le redau in continuare:

1.
Cererea dumneavoastra a fost inregistrata cu numarul 18 din data
18.06.2008
cu termenul de rezolvare 18.07.2008 la departamentul Direcþia
Administraþie
Publicã.
Puteti verifica starea cererii Dvs. incepand cu data 19.06.2008 la
adresa
www.cjarad.ro cu codul de validare 3D12E.

Va multumim ca ati folosit serviciile on-line ale Consiliului Judetean
Arad.

Si al doilea e-mail:
2.
Catre

MAGU ELIODOR
adresa ...
Arad

Cererea dvs. a fost trimisa la directorul aeroportului care a formulat
urmatorul raspuns:
"Domnului Eliodor Magu,
Stimate domn, intai de toate vreau sã vã multumesc pentru interesul
deosebit pe care îl aveti pentru institutia noastrã, pentru
activitatile
noastre cât si pentru planurile de dezvoltare ale aeroportului.
Având în vedere cã momentan suntem în faza de proiectare pentru
construirea
unei noi aerogãri, vom þine cont de sugestia d-voastrã, care este
foarte
interesantã.
Vã mulþumim,
Director general,
Bãlãcel Dan Traian"

Intocmit:...

Sincer, nu ma asteptam la un raspuns, dar le multumesc mult pentru
aceasta si sper ca intradevar sa gaseasca o solutie pentru activitatea
de spotting la Aeroportul International Arad. Ori pe cladirea aeroportului,
ori langa, dar undeva ar fi super daca ar face acest lucru.
Sper ca am scris la rubrica unde trebuie.
Multumesc.
Sus In jos
eli-arw
Flight Level 100
Flight Level 100
eli-arw


Numarul mesajelor : 164
Varsta : 45
Localizare : ARAD ARW LRAR
Data de inscriere : 03/05/2008

Sugestii organizare forum Empty
MesajSubiect: oops   Sugestii organizare forum EmptyVin 20 Iun 2008, 00:27

vad ca e o greseala cu caracterele romanesti
sper sa se inteleaga.
cred ca toti ar trebui sa facem asta, un email nu strica din cand in cand, poate poate avem parte de spotting civilizat si fara amenintari de la "security".
ce ziceti?
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Sugestii organizare forum Empty
MesajSubiect: Re: Sugestii organizare forum   Sugestii organizare forum EmptyVin 20 Iun 2008, 00:41

Interesant. Oare o sa treaca de statutul de raspuns la o intrebare? La cum se misca neuronii autoritatilor la noi sa fii surprins sa constat ca spottingul va iesi din ilegalitate...
Sus In jos
eli-arw
Flight Level 100
Flight Level 100
eli-arw


Numarul mesajelor : 164
Varsta : 45
Localizare : ARAD ARW LRAR
Data de inscriere : 03/05/2008

Sugestii organizare forum Empty
MesajSubiect: Re: Sugestii organizare forum   Sugestii organizare forum EmptyVin 20 Iun 2008, 00:45

eu sper.
si asta imi arata ca e totusi un pas inainte.
sper si imi doresc acest lucru. deja ma si imaginez stand pe terasa de pe aeroportul Arad. dar o sa mai treaca probabil cativa ani.
dar totusi e ceva.
succes tuturor
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Sugestii organizare forum Empty
MesajSubiect: Re: Sugestii organizare forum   Sugestii organizare forum EmptyVin 20 Iun 2008, 00:47

ar fii frumos sa fie la liber in sensul ca "haimai si faceti poze" si ar putea sa scoata si un leu in conditiile in care ar cere o taxa rezonabila pentru ca vorba aia nu ii baza catalogata drept "Top Secret" nu.....
Sus In jos
Dylan
Moderator
Dylan


Numarul mesajelor : 4873
Varsta : 52
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 15/04/2008

Sugestii organizare forum Empty
MesajSubiect: Re: Sugestii organizare forum   Sugestii organizare forum EmptySam 21 Iun 2008, 14:02

Propun totusi.........Chiar daca mesajul meu de ieri de pe topicul cu politicianul de la arw a fost "scos" sa nu facem varza din forumul asta............ Nu mai stii unde sa cauti ceva.......Am mai spus: 3 topic-uri cu ryanair, 2 cu muzee a.s.o. Nu e corect!
<Parca am vazut o foto sau ceva info despre Angel Airlines Romania in forum>
<Unde?>
<Habar n-am, ca toate-s alandala acolo!>

Asta-i o discutie intre doi colegi de ai nostri de pe lrsv care cautau (dupa o discutie aprinsa) un raspuns la o intrebare.....mai exact unde e unul din Jetstream-urile 32 YR-KAB
Sus In jos
RATus
Administrator
RATus


Numarul mesajelor : 1497
Varsta : 40
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 29/12/2007

Sugestii organizare forum Empty
MesajSubiect: Re: Sugestii organizare forum   Sugestii organizare forum EmptySam 21 Iun 2008, 14:04

lucram sa tinem organizat forumukl, chiar azi seara vreau sa mai stratific putin subiectele, sa dezvolt mai departe partea de egnelza etc. Aveti are sugestii de rubrici noi sau de impartit rubrici deja existente?
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Sugestii organizare forum Empty
MesajSubiect: Re: Sugestii organizare forum   Sugestii organizare forum EmptySam 21 Iun 2008, 14:11

Daca s-ar putea face o sectiune in care sa fie "traduse" abrevierile , poreclele si toate celea legate de aviatie pentru ca unii dintre noi suntem doar pasionati si multe chestii ne depasesc (aici vb in numele meu) stiu ca exista Gogule dar cateodata nu ti la indemana .....

Multumesc
Rares
Sus In jos
Dylan
Moderator
Dylan


Numarul mesajelor : 4873
Varsta : 52
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 15/04/2008

Sugestii organizare forum Empty
MesajSubiect: Re: Sugestii organizare forum   Sugestii organizare forum EmptySam 21 Iun 2008, 14:16

kkk a scris:
Daca s-ar putea face o sectiune in care sa fie "traduse" abrevierile , poreclele si toate celea legate de aviatie pentru ca unii dintre noi suntem doar pasionati si multe chestii ne depasesc (aici vb in numele meu) stiu ca exista Gogule dar cateodata nu ti la indemana .....

Multumesc
Rares
Ar fi bine! Ma bag si eu la un topic de genul asta.......eventual cu ceva explicatii.

Si la fel propun sa fie in prima treime Very Happy a paginii principale!
Sus In jos
hayabusa
Membru activ
hayabusa


Numarul mesajelor : 904
Varsta : 40
Localizare : Lost Haven - Oradea
Data de inscriere : 30/03/2008

Sugestii organizare forum Empty
MesajSubiect: Re: Sugestii organizare forum   Sugestii organizare forum EmptySam 21 Iun 2008, 14:16

dylan a scris:

Asta-i o discutie intre doi colegi de ai nostri de pe lrsv care cautau (dupa o discutie aprinsa) un raspuns la o intrebare.....mai exact unde e unul din Jetstream-urile 32 YR-KAB

Ok asta se datoreaza faptului ca functia Search (cautare) nu reuseste sa gasesasca nimic, nici legat de alte cuvinte.

Dar vina in mare apartine celor care pun pozele.

Sa fi sigur ca vei gasi ce ai nevoie cand postezi o poza ar trebui puse Inmatricularea, modelul avionului, si Aeroportul/Orasul, si eventual ziua dar nu e f obligatoriu ziua, astfel cand se face search sa fie gasite. Ex vezi topicul cu Aeroportul Oradea la pozele care le-am postat eu, daca ar merge functia search mi-ar gasi exact ce caut YR-ATF.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Sugestii organizare forum Empty
MesajSubiect: Re: Sugestii organizare forum   Sugestii organizare forum EmptySam 21 Iun 2008, 21:44

hayabusa a scris:
dylan a scris:

Asta-i o discutie intre doi colegi de ai nostri de pe lrsv care cautau (dupa o discutie aprinsa) un raspuns la o intrebare.....mai exact unde e unul din Jetstream-urile 32 YR-KAB

Ok asta se datoreaza faptului ca functia Search (cautare) nu reuseste sa gasesasca nimic, nici legat de alte cuvinte.

Dar vina in mare apartine celor care pun pozele.

Sa fi sigur ca vei gasi ce ai nevoie cand postezi o poza ar trebui puse Inmatricularea, modelul avionului, si Aeroportul/Orasul, si eventual ziua dar nu e f obligatoriu ziua, astfel cand se face search sa fie gasite. Ex vezi topicul cu Aeroportul Oradea la pozele care le-am postat eu, daca ar merge functia search mi-ar gasi exact ce caut YR-ATF.

Bun deci suntem doi care vrem asta sa vedem daca se puncteaza . Very Happy
Sus In jos
ovidiu51
Membru activ
ovidiu51


Numarul mesajelor : 1170
Varsta : 73
Localizare : Constanta (LRCK - CND)
Data de inscriere : 29/12/2007

Sugestii organizare forum Empty
MesajSubiect: AIP   Sugestii organizare forum EmptyMar 09 Dec 2008, 23:48

Am o propunere pt cosmetizarea subiectului "Aeroporturi din Romania"
Denumirea acestora ar trebui sa coincida cel putin cu cele din AIP Romania sau Airliners.net. Putem adauga acolo unde este cazul si completarea: Baza xx Aeriana
Baza 86 Aeriana Borcea - Fetesti => va deveni: Fetesti (LRFT), Baza 86 Aeriana
Campia Turzii (LRCT) => Campia Turzii (LRCT), Baza 71 Aeriana
Bacau (BCM / LRBC) => Bacau (BCM / LRBC), Baza 95 Aeriana
Aerodromul Boboc (LRBO) => Boboc (LRBO)
Aerodrom Boteni => Titu (LRTI)
Sus In jos
Nic
Administrator
Nic


Numarul mesajelor : 750
Varsta : 40
Localizare : München
Data de inscriere : 24/12/2007

Sugestii organizare forum Empty
MesajSubiect: Re: Sugestii organizare forum   Sugestii organizare forum EmptyMier 10 Dec 2008, 09:47

ovidiu51 a scris:
Am o propunere pt cosmetizarea subiectului "Aeroporturi din Romania"

Buna propunerea Ovidiu. Dar esti moderator, ai posibilitatea sa editezi orice topic si orice mesaj, de ce nu le modifici denumirile exact cum ai propus?
Sus In jos
bobocell
Membru activ
bobocell


Numarul mesajelor : 442
Varsta : 34
Localizare : resita
Data de inscriere : 25/12/2007

Sugestii organizare forum Empty
MesajSubiect: Re: Sugestii organizare forum   Sugestii organizare forum EmptyMier 10 Dec 2008, 12:41

N-ar fi bine sa avem o setare automată a forumului care să afișeze pe prima pagină un mesaj de gen:,,Azi este ziua de naștere a/..../,,?
Sus In jos
Nic
Administrator
Nic


Numarul mesajelor : 750
Varsta : 40
Localizare : München
Data de inscriere : 24/12/2007

Sugestii organizare forum Empty
MesajSubiect: Re: Sugestii organizare forum   Sugestii organizare forum EmptyMier 10 Dec 2008, 13:08

Am activat-o ca sa stiti despre ce e vorba.
Setarea a fost activa la inceputurile forumului insa am scos-o ca sa nu fie probleme cu anumiti membri mai secretosi, care desi au ziua de nastere completata la profil, prefera sa nu fie anuntata pe prima pagina.

Astept feedback de la voi sa stiu daca o las activa sau o scot.
Sus In jos
Dylan
Moderator
Dylan


Numarul mesajelor : 4873
Varsta : 52
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 15/04/2008

Sugestii organizare forum Empty
MesajSubiect: Re: Sugestii organizare forum   Sugestii organizare forum EmptyMier 10 Dec 2008, 13:18

Eu sunt pentru a fi lasata activa!
Sus In jos
bobocell
Membru activ
bobocell


Numarul mesajelor : 442
Varsta : 34
Localizare : resita
Data de inscriere : 25/12/2007

Sugestii organizare forum Empty
MesajSubiect: Re: Sugestii organizare forum   Sugestii organizare forum EmptyMier 10 Dec 2008, 13:26

Si euuuuuu!!!! Cool
Sus In jos
valavia
Administrator
valavia


Numarul mesajelor : 2881
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/08/2008

Sugestii organizare forum Empty
MesajSubiect: Re: Sugestii organizare forum   Sugestii organizare forum EmptyMier 10 Dec 2008, 13:54

I agree.....e bine sa stim cand si cui sa uram Happy Merry Birthday Razz
Sus In jos
Virusu
Moderator
Virusu


Numarul mesajelor : 2688
Varsta : 38
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 30/12/2007

Sugestii organizare forum Empty
MesajSubiect: Re: Sugestii organizare forum   Sugestii organizare forum EmptyMier 10 Dec 2008, 14:06

si eu sunt pentru, mai ales ca e o varianta buna de a ne cunoaste intre noi, si sincer, a fost chiar o surpriza placuta de ziua mea sa primesc urari de la colegii intru spottereala (mersi dylan) Smile
Sus In jos
Continut sponsorizat





Sugestii organizare forum Empty
MesajSubiect: Re: Sugestii organizare forum   Sugestii organizare forum Empty

Sus In jos
 
Sugestii organizare forum
Sus 
Pagina 1 din 7Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Idei si sugestii pt MAv
» Website Nou - propuneri idei sugestii
» Calendar 2010 - Prezentare
» Dictionar forum
» Cum ati devenit membru al forumului ROMANIAN SPOTTERS

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: FORUM :: Organizare si functionare - Forum Organisation & Management :: Diverse-
Mergi direct la: