ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Accident pe aeroportul Barajas

In jos 
+21
ovidiu51
Virusu
VIC
CDA
llobregat
free_flow77
Spark
Voicu
Dylan
Heaven
gabi-737
RATus
Lyvyoo
laurus
mario antonio
kill3r999
arianne
valavia
Red13
aegean
bobocell
25 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6
AutorMesaj
Heaven
Flight Level 100
Flight Level 100
Heaven


Numarul mesajelor : 104
Varsta : 40
Localizare : Galati
Data de inscriere : 14/06/2008

Accident pe aeroportul Barajas - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Accident pe aeroportul Barajas   Accident pe aeroportul Barajas - Pagina 6 EmptyDum 12 Oct 2008, 00:52

Totul a decurs normal la rularea pe pista, la 6 secunde de la ROTATE s-a activat Stick shaker, si alarma care indica intrarea in Stall
Cele mai insemnate dovezi vin de la Digital Flight Data Recorder (DFDR) care arata ca flapsurile ramasese setate pe 0, cu toate acestea nu s-a auzit nici o alarma care sa atentioneze echipajul de configurarea defectuoasa.
Sus In jos
http://www.pufosi.org/
electric
Membru activ
electric


Numarul mesajelor : 1166
Varsta : 50
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 10/03/2008

Accident pe aeroportul Barajas - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Accident pe aeroportul Barajas   Accident pe aeroportul Barajas - Pagina 6 EmptyDum 12 Oct 2008, 20:30

bobocell a scris:
Avand in vedere postul colegului nostru Lyvyoo si o obiectie mai veche de a mea, propun ca toate posturile din sectiunile ,,Spotting" si ,,Diverse" ale forumului nostru sa fie scrise NUMAI in limba romana. In plus, avem si o sectiune ,,ENGLISH" care cred ca e destinata special pentru mesajele in limba engleza.

eu cred ca stirile le putem avea in engleza in acest loc, pentru a avea toate stirile laolalta.
cred ca este mai important sa ai un loc de referinta decat doua. de ex.: caut stirea in romana la stiri si altele in engleza la news... ce te faci cand e un reply tot on topic (ca cel de mai sus)? un split thread cred ca e contra productiv.

desigur, daca se doreste o regula conform careia stirile sa fie numai in romana, nu am nimic impotriva. doar ca multi dintre noi posibil nu se vor stradui sa traduca...
Sus In jos
bobocell
Membru activ
bobocell


Numarul mesajelor : 442
Varsta : 34
Localizare : resita
Data de inscriere : 25/12/2007

Accident pe aeroportul Barajas - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Accident pe aeroportul Barajas   Accident pe aeroportul Barajas - Pagina 6 EmptyDum 12 Oct 2008, 20:40

Parerea mea e ca nu e asa greu sa traducem cateva randuri. Putem pune doar esentialul, informatia condensata si linkul catre varianta in engleza daca mai e cazul. Din partea mea putem lasa si asa dar atunci nu prea mai are sens sectiunea ,,English".
Sus In jos
Continut sponsorizat





Accident pe aeroportul Barajas - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Accident pe aeroportul Barajas   Accident pe aeroportul Barajas - Pagina 6 Empty

Sus In jos
 
Accident pe aeroportul Barajas
Sus 
Pagina 6 din 6Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6
 Subiecte similare
-
» Accident aviatic in Iran langa aeroportul din Teheran
» AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII
» Madrid - Barajas (MAD / LEMD)
» Accident YR-5149
» Spanair Crash Result Of Human, Technical Error

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: DIVERSE/OFF-TOPIC :: Stiri din aviatie - Aviation News-
Mergi direct la: