ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Intrebari - raspunsuri despre forum

In jos 
+64
neobluenet
gabi-737
Flori
Catalin80
the_whizzkid
fularU
allex
mihai
eugen
MRares
shouriken
bogdan81
gaudi
mariusoctavian1
Dumitru Fabian
Tryby
strainu
CalinCLJ
alinteanu
Thomas
CDA
vishzu
danutz
Cosmin_C
YR-197
YR-SND
loplo
mihaiatanasie
codrutz
petrudimoff
kampfmaschine
mihail
flysebi
crokodilu
flightfear
DrakulaBV
Stefan
Madone
Vreauinaer
Raduq
RoNIN_731
valavia
lrbc
Messerschmitt
Balki
Griff
Capt_Vio
wizzair7
Boeing777-300
bobocell
Voicu
Alex_tm
arianne
claudiup
nrares
Mengelaus
ALMI
hayabusa
Virusu
Dylan
Nic
Cayenne
RATus
Edi
68 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 8 ... 14  Urmatorul
AutorMesaj
Voicu
Moderator
Voicu


Numarul mesajelor : 2513
Varsta : 61
Localizare : Arad - ARW - LRAR
Data de inscriere : 28/12/2007

Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari - raspunsuri despre forum   Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 3 EmptyVin 22 Mai 2009, 22:43

Mengelaus a scris:
Nu-i de ce Voicu.Acum vad ca tonul mesajului meu parca e un pic sententios.Nu a fost cu intentie, am fost dupa o zi luuunga de munca si nu mi-a iesit exprimarea cum trebuie Smile In mod normal se deschide o noua fereastra care te anunta ca ai primit un mesaj nou dar mi s-a intamplat de cateva ori sa nu mi se deschida casuta aia si sa vad la mesagerie ca am unul necitit.Si eu am mai trimis mesaje care erau citite dupa vreo luna chiar daca userul mai intra pe forum.

e ok.... stai linistit...nu i-ti fa probleme...ca nu sint sensibil...fiecare dintre noi mai are zile in care vrea sa aute pe cineva...dar din cauza oboselii si a stresului...exprimarea de multe ori nu e cea mai potrivita....oricum...inca o data mersi ptr. ajutor
Sus In jos
bobocell
Membru activ
bobocell


Numarul mesajelor : 442
Varsta : 34
Localizare : resita
Data de inscriere : 25/12/2007

Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari - raspunsuri despre forum   Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 3 EmptyLun 01 Iun 2009, 13:51

Vad foarte mic tot forumul, cu litere mici de tot(cred ca de 6). Oare de ce? Rolling Eyes
Sus In jos
Virusu
Moderator
Virusu


Numarul mesajelor : 2688
Varsta : 38
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 30/12/2007

Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari - raspunsuri despre forum   Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 3 EmptyLun 01 Iun 2009, 13:54

bobocell a scris:
Vad foarte mic tot forumul, cu litere mici de tot(cred ca de 6). Oare de ce? Rolling Eyes

vezi in setarile browserului
Sus In jos
ALMI
Flight Level 200
Flight Level 200
ALMI


Numarul mesajelor : 279
Varsta : 50
Localizare : Vancouver, Canada
Data de inscriere : 16/09/2008

Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Mesaj ciudat in Internet Explorer   Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 3 EmptyVin 05 Iun 2009, 21:45

Site-ul imi afiseaza un fundal care spune ca domeniul si pagina are banned. Ce se intampla?
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari - raspunsuri despre forum   Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 3 EmptyVin 05 Iun 2009, 21:48

Si cu ce anume postezi, alt browser sau de la alta adresa? Daca este alt browser inseamna ca ceva update pentru explorer isi face de cap si interpreteaza ceva script ca fiind virus.
Sus In jos
Boeing777-300
Fotograf



Numarul mesajelor : 857
Localizare : Macondo
Data de inscriere : 02/12/2008

Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari - raspunsuri despre forum   Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 3 EmptyVin 05 Iun 2009, 21:51

acelasi lucru imi apare si mie
Sus In jos
ALMI
Flight Level 200
Flight Level 200
ALMI


Numarul mesajelor : 279
Varsta : 50
Localizare : Vancouver, Canada
Data de inscriere : 16/09/2008

Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari - raspunsuri despre forum   Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 3 EmptyVin 05 Iun 2009, 21:54

kkk a scris:
Si cu ce anume postezi, alt browser sau de la alta adresa? Daca este alt browser inseamna ca ceva update pentru explorer isi face de cap si interpreteaza ceva script ca fiind virus.

Folosesc acelasi browser, mesajul apare in locul background-ului albastru. Are legatura cu imageshack.
Uite un screenshot:

Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 3 71451521
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari - raspunsuri despre forum   Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 3 EmptyVin 05 Iun 2009, 21:56

Boeing777-300 a scris:
acelasi lucru imi apare si mie

Cu Internet Explorer 8 merge....... este ceva script Java care unora le este raportat ca fiind virus s-ar putea sa fie asta problema, nu stiu pentru ca nu imi apare mesajul ca sa inteleg despre ce este vorba.
Sus In jos
ALMI
Flight Level 200
Flight Level 200
ALMI


Numarul mesajelor : 279
Varsta : 50
Localizare : Vancouver, Canada
Data de inscriere : 16/09/2008

Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari - raspunsuri despre forum   Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 3 EmptyVin 05 Iun 2009, 21:59

kkk a scris:
Boeing777-300 a scris:
acelasi lucru imi apare si mie

Cu Internet Explorer 8 merge....... este ceva script Java care unora le este raportat ca fiind virus s-ar putea sa fie asta problema, nu stiu pentru ca nu imi apare mesajul ca sa inteleg despre ce este vorba.

Uite mesajul:
Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 3 Forumbkghp1
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari - raspunsuri despre forum   Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 3 EmptyVin 05 Iun 2009, 22:02

Incearca un sa cureti chache-ul si poate scapi de problema, oricum nu inteleg de ce taman imaginea respectiva este cu probleme, din cate stiu eu sau mai bine zis banuiesc marginea albastra este o imagine incarcata pe imageshack si nu prea are sens sa dea eroare doar la unii.....
Sus In jos
Dylan
Moderator
Dylan


Numarul mesajelor : 4873
Varsta : 52
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 15/04/2008

Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari - raspunsuri despre forum   Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 3 EmptyVin 05 Iun 2009, 22:23

La mine apare la fel fundalul...ce spuneai ca tre' facut?!?
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari - raspunsuri despre forum   Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 3 EmptyVin 05 Iun 2009, 22:34

dylan a scris:
La mine apare la fel fundalul...ce spuneai ca tre' facut?!?

O stregere a cache-ului ( nu stiu de unde.... in IE8 nu apare ceva de genu), un update la IE8 (la mine merge fara probleme IE8) de la 7 sau folositi un alt browser (mozilla de exemplu)
Sus In jos
wizzair7
Flight Level 100
Flight Level 100
wizzair7


Numarul mesajelor : 114
Varsta : 26
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 16/05/2009

Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari - raspunsuri despre forum   Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 3 EmptyVin 05 Iun 2009, 23:03

Chiar si la mine e problema cu asta...
Sus In jos
Voicu
Moderator
Voicu


Numarul mesajelor : 2513
Varsta : 61
Localizare : Arad - ARW - LRAR
Data de inscriere : 28/12/2007

Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari - raspunsuri despre forum   Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 3 EmptyVin 05 Iun 2009, 23:08

SI EU AM ACEIASI PROBLEMA...FOLOSESC INTERNET EXPLORER 6
Sus In jos
wizzair7
Flight Level 100
Flight Level 100
wizzair7


Numarul mesajelor : 114
Varsta : 26
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 16/05/2009

Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari - raspunsuri despre forum   Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 3 EmptyVin 05 Iun 2009, 23:09

sa va spun ceva si mai ciudat la mine ca mie nu-mi apare de fiecare data asa si sa va spun ca numai atuncea am greseala asta cand is pe un subiect ex Aerporturi din Romania si Cluj Napoca -Unie numai la unie am problema in rest nu imi apare
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari - raspunsuri despre forum   Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 3 EmptyVin 05 Iun 2009, 23:15

Nu stiu ce ssa spun, este un mesaj default de eroare dat de imageshack, un mesaj care il receptioneaza doar o parte dintre useri...... Opera 9.64 nu da eroare , IE8 la fel, Mozilla 3.o.x la fel nu da eroare, deci ce banuiesc eu este o incompatibilitate undeva intre browser/setari browser/varsta browser si serverul iamgeshack sau forum propriu zis....
Sus In jos
Capt_Vio
Fotograf
Capt_Vio


Numarul mesajelor : 1327
Varsta : 43
Localizare : Canada
Data de inscriere : 04/01/2008

Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari - raspunsuri despre forum   Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 3 EmptyVin 05 Iun 2009, 23:41

Eu nu am problem cu Internet Explorer 8

Exact dupa ce am zis aia... am si eu problema!!! lol! WTF?
Sus In jos
wizzair7
Flight Level 100
Flight Level 100
wizzair7


Numarul mesajelor : 114
Varsta : 26
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 16/05/2009

Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari - raspunsuri despre forum   Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 3 EmptyVin 05 Iun 2009, 23:54

si eu am Internet Explorer 8 dar eu cred ce e ceva altceva e problema cu site-ul sau cine stie...
Sus In jos
ALMI
Flight Level 200
Flight Level 200
ALMI


Numarul mesajelor : 279
Varsta : 50
Localizare : Vancouver, Canada
Data de inscriere : 16/09/2008

Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari - raspunsuri despre forum   Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 3 EmptySam 06 Iun 2009, 00:15

[quote=\"kkk\"]Nu stiu ce ssa spun, este un mesaj default de eroare dat de imageshack, un mesaj care il receptioneaza doar o parte dintre useri...... Opera 9.64 nu da eroare , IE8 la fel, Mozilla 3.o.x la fel nu da eroare, deci ce banuiesc eu este o incompatibilitate undeva intre browser/setari browser/varsta browser si serverul iamgeshack sau forum propriu zis....[/quote]

kkk, daca este asa cum spui, atunci ar fi trebuit sa avem problema de mult timp ori eu am vazut mesajul asta pentru prima oara astazi. S-ar putea ca imageshack sa aiba probleme cu \"forumer.ro\" si sa incerce sa-l blocheze. Vad ca Vio are si el aceeasi problema si el foloseste IE8 ceea ce intareste oarecum opinia mea.

Am curatat cache (vezi mai jos pentru instructiuni) si nici o schimbare. Oricum, problema este intermitenta.

Internet Explorer 7:

Tools/Internet Options/General/Browsing history/Delete apoi Temporary Internet Files/Delete files
Close/OK


Ultima editare efectuata de catre ALMI in Sam 06 Iun 2009, 00:24, editata de 1 ori
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari - raspunsuri despre forum   Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 3 EmptySam 06 Iun 2009, 00:20

Am sters cache-ul si nu imi apare nimic de genu.....
Sus In jos
Dylan
Moderator
Dylan


Numarul mesajelor : 4873
Varsta : 52
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 15/04/2008

Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari - raspunsuri despre forum   Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 3 EmptySam 06 Iun 2009, 00:21

Am "curatat" si eu tot ce era posibil cu Tools-Internet options, dar vad ca fara niciun folos. Is tare curios acasa daca am probleme....dar la ora asta acolo se sforaie la greu...deci ramane pe maine dimineata!
Sus In jos
Griff
Moderator
Griff


Numarul mesajelor : 1400
Varsta : 40
Localizare : two steps from Hell
Data de inscriere : 27/09/2008

Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari - raspunsuri despre forum   Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 3 EmptySam 06 Iun 2009, 08:09

Cu Chrome-ul merge excelent.
Sus In jos
Balki
Moderator
Balki


Numarul mesajelor : 1683
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/10/2008

Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari - raspunsuri despre forum   Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 3 EmptySam 06 Iun 2009, 09:28

mi-a dat si mie eroarea asta asera pe opera. acum e ok.
Sus In jos
Messerschmitt
Flight Level 100
Flight Level 100
Messerschmitt


Numarul mesajelor : 141
Varsta : 29
Localizare : Satu Mare
Data de inscriere : 20/12/2008

Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Ciudat   Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 3 EmptyVin 31 Iul 2009, 21:52

Salut,

nu stiu daca doar la mine e asa, insa imi apare ca postare noua si in topicul in care am postat eu. Adica ma refer ca ultimul post e al meu si imi apare ca post nou.

Nu cred ca ma deranjeaza dar e ciudat si am zis ca sa va semnalez...
Sus In jos
http://www.bolbarazvan.blogspot.com
Dylan
Moderator
Dylan


Numarul mesajelor : 4873
Varsta : 52
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 15/04/2008

Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari - raspunsuri despre forum   Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 3 EmptyVin 31 Iul 2009, 22:14

nu aveai "deschis" forumul de 2 ori in doua tab-uri diferite?
Sus In jos
Continut sponsorizat





Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari - raspunsuri despre forum   Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 3 Empty

Sus In jos
 
Intrebari - raspunsuri despre forum
Sus 
Pagina 3 din 14Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 8 ... 14  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Romanian Aviation Academy (Scoala Superioara de Aviatie Civila)
» Un nou forum despre zbor
» BAC, RomBAC
» Romavia (WQ / RMV)
» Blue Air (0B / JOR)

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: FORUM :: Organizare si functionare - Forum Organisation & Management :: Diverse-
Mergi direct la: