ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Intrebari - raspunsuri despre forum

In jos 
+64
neobluenet
gabi-737
Flori
Catalin80
the_whizzkid
fularU
allex
mihai
eugen
MRares
shouriken
bogdan81
gaudi
mariusoctavian1
Dumitru Fabian
Tryby
strainu
CalinCLJ
alinteanu
Thomas
CDA
vishzu
danutz
Cosmin_C
YR-197
YR-SND
loplo
mihaiatanasie
codrutz
petrudimoff
kampfmaschine
mihail
flysebi
crokodilu
flightfear
DrakulaBV
Stefan
Madone
Vreauinaer
Raduq
RoNIN_731
valavia
lrbc
Messerschmitt
Balki
Griff
Capt_Vio
wizzair7
Boeing777-300
bobocell
Voicu
Alex_tm
arianne
claudiup
nrares
Mengelaus
ALMI
hayabusa
Virusu
Dylan
Nic
Cayenne
RATus
Edi
68 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 8 ... 14  Urmatorul
AutorMesaj
Nic
Administrator
Nic


Numarul mesajelor : 750
Varsta : 40
Localizare : München
Data de inscriere : 24/12/2007

Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari - raspunsuri despre forum   Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 2 EmptyMar 07 Oct 2008, 09:56

Pana la urma oricum trebuia facut ceva cu topic-ul asta de zeci de pagini.
Solutia potrivita ar fi ca incepand cu ianuarie 2009, sa fie deschis cate-un topic pe fiecare aeroport si pe fiecare luna, de exemplu "Cluj-Napoca - Ianuarie 2009". Asa ar fi mai usor de urmarit pentru toti.
Iar cand se trece la "Cluj-Napoca - Februarie 2009", topicul din ianuarie o sa fie blocat.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari - raspunsuri despre forum   Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 2 EmptyMar 07 Oct 2008, 11:02

Nic a scris:
Pana la urma oricum trebuia facut ceva cu topic-ul asta de zeci de pagini.
Solutia potrivita ar fi ca incepand cu ianuarie 2009, sa fie deschis cate-un topic pe fiecare aeroport si pe fiecare luna, de exemplu "Cluj-Napoca - Ianuarie 2009". Asa ar fi mai usor de urmarit pentru toti.
Iar cand se trece la "Cluj-Napoca - Februarie 2009", topicul din ianuarie o sa fie blocat.

Parca nu imi place ideea eu prefer sa vad un carnat de 1.000.000 de posturi dar asta este parerea mea..... si oricum ma voi supune majoritatii Very Happy
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari - raspunsuri despre forum   Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 2 EmptyMar 07 Oct 2008, 11:09

Orice solutie e buna atata vreme cat nu se pierd posturile si se pot accesa usor. Daca in fiecare luna din 2009 se va inchide luna ca in contabilitate sugerez ca fiecare luna sa fie pusa in rubrica Cluj-Napoca 2009. Intr-un fel si mie imi place sa vad cat de mult am ajuns cu spottingul si sa vad ca ajungem la sute de pagini de post dar daca nu e posibil dpdv tehnic sau mai putin posibil nu avem ce face.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari - raspunsuri despre forum   Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 2 EmptyMar 07 Oct 2008, 11:18

Eu as propune , daca se poate , ca fiecare Aeroport care are postari aici sa fie inclus intr-un SUBFORUM ( poate nu ii cea mai buna exprimare ) cu numele Orasului si codurile si in interior sa fie topicurile lunare si atunci ar fii mai usor de accesat si de vizualizat pozele si cine ar vrea sa vada pozele de la cluj ( cei de la aeroport pentru calendare ........ confused ) ar putea sa le vada fara probleme si fara sa caute pozele de dinainte de 26.09.2008 cand s-a facut ruperea lui in bucati. Iar posturile generale sa fie postate sub acestea.

Daca nu m-am exprimat coerent voi incerca sa caut o exprimare cat mai exacta dar care sa fie si viabila.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari - raspunsuri despre forum   Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 2 EmptyMar 07 Oct 2008, 11:20

Cam acelasi lucru sugerez si eu fiecare luna sa fie subsecventa anului 2009 iar cele 2 parti de anul asta sa ramana asa cum sunt alaturat de postul pe 2009.
Sus In jos
Nic
Administrator
Nic


Numarul mesajelor : 750
Varsta : 40
Localizare : München
Data de inscriere : 24/12/2007

Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari - raspunsuri despre forum   Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 2 EmptyMar 07 Oct 2008, 11:25

kkk a scris:
... eu prefer sa vad un carnat de 1.000.000 de posturi dar asta este parerea mea.....

Carnatul respectiv de n posturi va fi foarte greu de urmarit si va fi destul de greu de gasit ceva prin el. Daca spre exemplu vrei sa gasesti poze cu charterele venite pe CLJ din luna iunie, trebuie sa cauti pagina cu pagina pana ajungi la iunie si tot asa... Plus ca dureaza destul pana se incarca mai greu paginile cand au si cateva zeci de poze fiecare.

Octavian a scris:
... sugerez ca fiecare luna sa fie pusa in rubrica Cluj-Napoca 2009.

kkk a scris:
Eu as propune , daca se poate , ca fiecare Aeroport care are postari aici sa fie inclus intr-un SUBFORUM ( poate nu ii cea mai buna exprimare ) cu numele Orasului si codurile si in interior sa fie topicurile lunare si atunci ar fii mai usor de accesat si de vizualizat pozele...

Asa se va si face. Toate lunile vor fi grupate pe cate-un aeroport.
Dar e cel mai usor de facut incepand cu 2009. Daca ar fi sa iei din urma e multa munca, plus ca multe discutii sunt legate intre ele, cu mesaje postate pe 30/31 ale lunii si 1 din luna urmatoare, si deci sunt cam greu de despartit fara se se piarda sensul.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari - raspunsuri despre forum   Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 2 EmptyMar 07 Oct 2008, 11:28

Se poate face impartirea pe aeroporturi incepand de acum pentru ca lumea sa se obisnuiasaca unde trebuie sa caute postarile si impartirea efectiva pe luni se poate face de la sfarsitul lunii acesteia sau de la 1 Ianuarie si atunci intradevar va fii mult mai usor de urmarit si intr-un fel se vor limita si discutiile interminabile care poate ca sunt mult pe alaturi.
Sus In jos
Dylan
Moderator
Dylan


Numarul mesajelor : 4873
Varsta : 52
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 15/04/2008

Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari - raspunsuri despre forum   Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 2 EmptyMar 07 Oct 2008, 21:15

Nic a scris:
... Daca spre exemplu vrei sa gasesti poze cu...
... si vin si eu si intreb... nu e mai bun un motor de cautare? Vrei LROP cu toate pozele DISPONIBILE pe site/forum?!? click pe SEARCH ! And so on...cautam YR-ATA (exemplu)...SEARCH si gasim fotografiile ATR-ului Tarom-ului pe site ... fie ca-i pozat la LRCL, LRBS, LROP sau LOWW.
Sus In jos
Nic
Administrator
Nic


Numarul mesajelor : 750
Varsta : 40
Localizare : München
Data de inscriere : 24/12/2007

Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari - raspunsuri despre forum   Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 2 EmptyMier 08 Oct 2008, 10:01

dylan a scris:
... nu e mai bun un motor de cautare? Vrei LROP cu toate pozele DISPONIBILE pe site/forum?!?

dylan, ai spus "site/forum"... Ei bine, pe un site se poate face chestia asta. Un forum e mult mai limitat din punct de vedere tehnic asa ca tocmai de aceea e important sa fie bine structurat.
Un motor de cautare e mai mult decat necesar, dar o sa fie doar pe website, care o sa apara sper in viitorul nu foarte indepartat.
Sus In jos
ALMI
Flight Level 200
Flight Level 200
ALMI


Numarul mesajelor : 279
Varsta : 50
Localizare : Vancouver, Canada
Data de inscriere : 16/09/2008

Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Companii care nu mai exista   Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 2 EmptyJoi 09 Oct 2008, 21:08

Am vazut cateva poze postate de CDA cu companii care nu mai exista. Credeti ca este o idee buna sa creeam un topic separat despre aceste companii?
Sus In jos
Nic
Administrator
Nic


Numarul mesajelor : 750
Varsta : 40
Localizare : München
Data de inscriere : 24/12/2007

Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari - raspunsuri despre forum   Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 2 EmptyJoi 09 Oct 2008, 21:39

ALMI a scris:
Am vazut cateva poze postate de CDA cu companii care nu mai exista. Credeti ca este o idee buna sa creeam un topic separat despre aceste companii?

Nu cred ca are rost... Ca oricum daca se pun poze acum, de obicei sunt poze facute inainte ca respectiva companie sa dea faliment. Si deci logic de-acum incolo nu o sa mai fie facute poze, astfel ca topicul moare si el. Dar macar ramane pentru posteritate. tongue
Sus In jos
Mengelaus
Fotograf
Mengelaus


Numarul mesajelor : 4083
Varsta : 42
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 23/06/2008

Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari - raspunsuri despre forum   Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 2 EmptySam 01 Noi 2008, 20:55

Salutare tuturor.Am o sugestie legata de noul topic de vanzari.Si anume ca nu e buna ideea cu topicul Smile (mama cum suna).Ideea e ca ar trebui facuta o noua categorie numita "Bursa" sau "Vanzari/Cumparari" si categoria asta sa contina topicuri diferite pentru fiecare produs.Acum e la inceput si sunt 3 lucruri la vanzare.Dar va dati seama ce invalmaseala va fi cand se va dezvolta treaba asta.Ar fi imposibil sa urmaresti un produs.
Va multumesc.
Sus In jos
Dylan
Moderator
Dylan


Numarul mesajelor : 4873
Varsta : 52
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 15/04/2008

Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari - raspunsuri despre forum   Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 2 EmptyLun 10 Noi 2008, 07:07

Hei, baieti, ce-i cu up-load-ul de imagini de pe forum?!? De la "gazduieste o imagine pe forum" te trimite pe imageshack.us. Asa ramane de acum sau e ceva temporar? Am incercat sa bag cateva imagini si nu mi-a luat decat una singura. Bineinteles ca a durat un cincinal pana a incarcat-o!!! In rest....pauza!
Sus In jos
nrares
Flight Level 100
Flight Level 100
nrares


Numarul mesajelor : 102
Varsta : 54
Localizare : Cluj-Napoca RO, Crema IT
Data de inscriere : 11/08/2008

Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Problema e oare doar la mine?   Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 2 EmptyJoi 23 Apr 2009, 19:42

Mai nou, de cate ori intru pe forum imi apare asta:

Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 2 Virus.th
Sus In jos
claudiup
Membru activ
claudiup


Numarul mesajelor : 973
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 22/10/2008

Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari - raspunsuri despre forum   Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 2 EmptyJoi 23 Apr 2009, 19:44

nu mi s-a intamplat vreodata...
ar trebui contactati administratorii forumului
Sus In jos
arianne
Moderator
arianne


Numarul mesajelor : 2730
Varsta : 31
Localizare : EBBR/LFBO/LROP
Data de inscriere : 03/08/2008

Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari - raspunsuri despre forum   Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 2 EmptyJoi 23 Apr 2009, 19:46

Cred ca e doar la tine Neutral Soft-ul de antivirus simte ceva.

Am mutat subiectul la Intrebari despre forum.
Sus In jos
Alex_tm
Moderator
Alex_tm


Numarul mesajelor : 1835
Varsta : 34
Localizare : TIMISOARA - BANAT
Data de inscriere : 15/01/2009

Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari - raspunsuri despre forum   Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 2 EmptyJoi 23 Apr 2009, 20:37

si mie imi apare acelasi lucru Sad
Sus In jos
http://fanviola.piczo.com/?cr=5
Vizitato
Vizitator




Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari - raspunsuri despre forum   Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 2 EmptyJoi 23 Apr 2009, 22:21

Alex_tm a scris:
si mie imi apare acelasi lucru Sad

Nu prea inteleg de ce va apare chestiunea in cauza, eu sunt destul de paranoic cu chestiile astea si am cam multe protectii dar nu mi-a dat nici macar o eroare de genu, voi scana tempul sa vad daca imi apare ceva !!!
Sus In jos
hayabusa
Membru activ
hayabusa


Numarul mesajelor : 904
Varsta : 40
Localizare : Lost Haven - Oradea
Data de inscriere : 30/03/2008

Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari - raspunsuri despre forum   Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 2 EmptyVin 24 Apr 2009, 09:34

Citat :
am cam multe protectii dar nu mi-a dat nici macar o eroare
Durex? Suspect Razz

Antivirusul tau vede ca si virus ceva ce nu e, mai exact cand intri pe pg principala a forumului apare o bara sub imaginea cu rospotters si avionul. Bara respectiva e cu script java, si el o vede asa.

Se poate face un test cu Nic, ii spui sa o dezactiveze 10min, intri si vezi daca iti mai spune ceva programul.
Sus In jos
Mengelaus
Fotograf
Mengelaus


Numarul mesajelor : 4083
Varsta : 42
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 23/06/2008

Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari - raspunsuri despre forum   Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 2 EmptyVin 24 Apr 2009, 09:56

@Nrares, ciudat e ca si eu folosesc Avira si nu mi-a aparut niciodata chestia asta.
Sus In jos
Voicu
Moderator
Voicu


Numarul mesajelor : 2513
Varsta : 61
Localizare : Arad - ARW - LRAR
Data de inscriere : 28/12/2007

Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: PROBLEME CU PRIVAT MESAGE   Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 2 EmptyJoi 21 Mai 2009, 22:19

Am trimis in data de 15 Mai 2009 un mesaj pe privat mesage unui coleg de forum...si azi 21 Mai 2009 e tot la " mesaje in curs de trimitere "
Am mai trimis si azi la prinz un mesaj altui coleg de forum si la ora 22.15 e tot in mesaje in curs de trimitere .Sint cumva ceva probleme cu private mesage???
Sus In jos
Mengelaus
Fotograf
Mengelaus


Numarul mesajelor : 4083
Varsta : 42
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 23/06/2008

Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari - raspunsuri despre forum   Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 2 EmptyJoi 21 Mai 2009, 22:21

Ai discutat cumva cu cei carora le-ai trimis mesaje, pe alte cai, sa vezi daca le-au citit?Pana nu este deschis mesajul de catre destinatar statusul lui este "...in curs de trimitere".
Sus In jos
Nic
Administrator
Nic


Numarul mesajelor : 750
Varsta : 40
Localizare : München
Data de inscriere : 24/12/2007

Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari - raspunsuri despre forum   Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 2 EmptyJoi 21 Mai 2009, 22:27

Si alta chestie, daca destinatarul nu intra pe forum, mesajul nu o sa-i fie trimis, ramane la "mesaje in curs de trimitire".
Sus In jos
Voicu
Moderator
Voicu


Numarul mesajelor : 2513
Varsta : 61
Localizare : Arad - ARW - LRAR
Data de inscriere : 28/12/2007

Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari - raspunsuri despre forum   Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 2 EmptyJoi 21 Mai 2009, 22:27

Mengelaus a scris:
Ai discutat cumva cu cei carora le-ai trimis mesaje, pe alte cai, sa vezi daca le-au citit?Pana nu este deschis mesajul de catre destinatar statusul lui este "...in curs de trimitere".

de discutat ulterior..nu am discutat...dar cel putin la mesajul trimis in data de 15 , practic am raspuns unei intrebari puse de cel caruia i-am trimis mesajul.....normal era sa fie interesat de raspunsul meu din moment ce m-a intrebat...
dar probabil nu a mai intrat pe forum de atunci de cind mi-a trimis mesajul
oricum...mersi mult Mengelaus ptr. lamurire.....nu stiam ca ramine in " mesaje in curs de trimitere" pina ce destinatarul deschide mesajul....

Nic a scris:
Si alta chestie, daca destinatarul nu intra pe forum, mesajul nu o sa-i fie trimis, ramane la "mesaje in curs de trimitire".

multumesc si tie Nic ptr. lamuriri
Sus In jos
Mengelaus
Fotograf
Mengelaus


Numarul mesajelor : 4083
Varsta : 42
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 23/06/2008

Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari - raspunsuri despre forum   Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 2 EmptyVin 22 Mai 2009, 08:11

Nu-i de ce Voicu.Acum vad ca tonul mesajului meu parca e un pic sententios.Nu a fost cu intentie, am fost dupa o zi luuunga de munca si nu mi-a iesit exprimarea cum trebuie Smile In mod normal se deschide o noua fereastra care te anunta ca ai primit un mesaj nou dar mi s-a intamplat de cateva ori sa nu mi se deschida casuta aia si sa vad la mesagerie ca am unul necitit.Si eu am mai trimis mesaje care erau citite dupa vreo luna chiar daca userul mai intra pe forum.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari - raspunsuri despre forum   Intrebari - raspunsuri despre forum - Pagina 2 Empty

Sus In jos
 
Intrebari - raspunsuri despre forum
Sus 
Pagina 2 din 14Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 8 ... 14  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Romanian Aviation Academy (Scoala Superioara de Aviatie Civila)
» Un nou forum despre zbor
» BAC, RomBAC
» Romavia (WQ / RMV)
» Blue Air (0B / JOR)

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: FORUM :: Organizare si functionare - Forum Organisation & Management :: Diverse-
Mergi direct la: