ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 AEROPORTUL CLUJ - STIRI - DISCUTII

In jos 
+82
Fencer
Ovidiu Veres
victors
MrRzv
strainu
46Pilot
dudueleven
Dan70
GYN
bogdan17
Voicu
neutryno
Flori
edforceone
flightfear
Richelieu
evo
lecar
arnold757
MRares
fly_emirates
Daniel
bumbutza
eli-arw
mitzaciobanu
RATus
ness
cavver
vishzu
cipi_TM
ionescu63
Balki
allex
felix
Bestian
AIR06
Men In Black
transporter
GAC
Tila
DouglasMD11
lrbc
shouriken
eugen
liviu.dnistran
Edi
rallyzone
Griff
norwegian
mario antonio
armi13
Miţă_KRP
geno
fularU
Vipero
PUPUKE
loplo
VIC
gabi-737
petrudimoff
Alex_tm
arianne
mihaiatanasie
malev2009
flaviu
kampfmaschine
dc9northwest
Capt_Vio
Virusu
Raduq
neobluenet
raduvisitor
Dylan
B32fly
atr_42_500
YR-DNY
Thomas
CalinCLJ
demorra
Mengelaus
coropijnita
CDA
86 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 5, 6, 7 ... 14 ... 22  Urmatorul
AutorMesaj
petrudimoff
Fotograf



Numarul mesajelor : 1677
Varsta : 51
Localizare : Cluj-Napoca, Romania
Data de inscriere : 05/04/2010

AEROPORTUL CLUJ - STIRI - DISCUTII   - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Salut   AEROPORTUL CLUJ - STIRI - DISCUTII   - Pagina 6 EmptyLun 10 Ian 2011, 13:16

rallyzone a scris:
ho ho ho, LA MULTI ANI MAI FLACAIIIIIIIIIIIIII!!!
De mult nu ne-am vazut...sa iasa un pic caldura si imi iau "calul de bataie" (bicicleta) si vin si eu sa va vad...dar sa fie macar un 7-8 grade.
Azi avem un chef nebun de avioane...dar cam departe de mers pe jos Razz

...este si autobus, nr. 8 , deci te asteptam , ceva poze noi ? cu ce ne mai surprinzi ? lol!
Sus In jos
rallyzone
Airport Level
Airport Level



Numarul mesajelor : 23
Varsta : 39
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 23/08/2010

AEROPORTUL CLUJ - STIRI - DISCUTII   - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL CLUJ - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL CLUJ - STIRI - DISCUTII   - Pagina 6 EmptyMar 11 Ian 2011, 01:12

cu poze publicate prin reviste si expozitii in mall-uri Razz
hai ca daca-i fost asa simpatic si mi-ai spus de autobuzul nr 8....uite, maine nu, dar paote pe sambata fac pe dracu in 4 sa vin la aeroport sa ne vedem sa stam de povesti...ca totusi au trecut ceva luni de cand nu ne-am vazut.
Sus In jos
http://www.rallyzone.ro
petrudimoff
Fotograf



Numarul mesajelor : 1677
Varsta : 51
Localizare : Cluj-Napoca, Romania
Data de inscriere : 05/04/2010

AEROPORTUL CLUJ - STIRI - DISCUTII   - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Salut   AEROPORTUL CLUJ - STIRI - DISCUTII   - Pagina 6 EmptyMar 11 Ian 2011, 07:32

rallyzone a scris:
cu poze publicate prin reviste si expozitii in mall-uri Razz
hai ca daca-i fost asa simpatic si mi-ai spus de autobuzul nr 8....uite, maine nu, dar paote pe sambata fac pe dracu in 4 sa vin la aeroport sa ne vedem sa stam de povesti...ca totusi au trecut ceva luni de cand nu ne-am vazut.

te asteptam cheers
Sus In jos
rallyzone
Airport Level
Airport Level



Numarul mesajelor : 23
Varsta : 39
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 23/08/2010

AEROPORTUL CLUJ - STIRI - DISCUTII   - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Povesti   AEROPORTUL CLUJ - STIRI - DISCUTII   - Pagina 6 EmptyMar 11 Ian 2011, 20:55

apoi petrule...azi te-am cam asteptat eu Smile)
am fost la aeroport de pe la 3 si vreo 10 si am stat pana la 17 si vreo 10... ceva mai multisor de 2 ore
am fost SINGURRRRRRRRRR, eu si paznicul ala plictisit.
Apropo, in vara era un matiz rosu care facea ture, acum ca s-au redus salariile si s-a sumpit benzina, s-au redus si paznicii?

poze o sa pun cand o sa aflu cum le-oi pune pe toate o data ca pe mine ma omoara sa pun una cate 1.
o seara faina mai flacai maiiiiiiiiiiiiiiiiiiii hai hai haiiiiiiiiiii Razz
Sus In jos
http://www.rallyzone.ro
Edi
Membru activ
Edi


Numarul mesajelor : 712
Varsta : 54
Localizare : Ilfov
Data de inscriere : 26/02/2008

AEROPORTUL CLUJ - STIRI - DISCUTII   - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL CLUJ - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL CLUJ - STIRI - DISCUTII   - Pagina 6 EmptyJoi 13 Ian 2011, 00:40

Griff a scris:
Pana la urma au implementat dirijarea procedurala?
demorra a scris:
pentru moment a ramas dirijarea radar dar spatiul aerian in care aceasta avea loc s-a redus la un cerc cu raza de 15 NM (CTR Cluj).
Mai precis:
NOTAM A2288/2010: REF AIP ROMANIA, PAGE GEN 3.3-2/23 SEP 2010, ROW 10, CLUJ APP, PLEASE DELETE ENTIRE ROW.
NOTAM A2290/2010: REF AIRAC AIP AMDT 01 EFFECTIVE DATE 13 JAN 2011, IN COURSE OF DISTRIBUTION, PAGE GEN 0.5-3, - ROW 12, COL 2, PLEASE DELETE FROM COMMUNICATION FACILITIES 'CLUJ APP 125.10'
NOTAM A2291/2010: REF AIRAC AIP AMDT 01 EFFECTIVE DATE 13 JAN 2011, IN COURSE OF DISTRIBUTION, PAGE GEN 3.3-2, ROW 10, CLUJ APP, PLEASE DELETE ENTIRE ROW.
Şi în fine, NOTAM A2287/2010: REF AIP ROMANIA, CLUJ TWR UNIT PROVIDES APP SERVICE IN CLUJ CTR ON FREQ 125.100MHZ, CALL SIGN 'CLUJ APP'.

În concluzie, TWR CLUJ asigură serviciul APP procedural în cadrul CTR Cluj pe frecvenţa 125.1 MHz şi serviciul PAR (radar de precizie) în acelaşi CTR Cluj pe frecvenţa 118.7 MHz.


Edi
Sus In jos
kampfmaschine
Moderator
kampfmaschine


Numarul mesajelor : 1927
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 09/01/2010

AEROPORTUL CLUJ - STIRI - DISCUTII   - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL CLUJ - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL CLUJ - STIRI - DISCUTII   - Pagina 6 EmptyJoi 13 Ian 2011, 11:35

Titlu: DHL a inaugurat la Cluj un terminal operational si un avion cargo
Sursa: wall-street.ro
Autor: Cristian Gubandru
Data: 11.01.2011

Citat :
Furnizorul de servicii de curierat expres si logistica DHL International Romania, parte a grupului german Deutsche Post, a inaugurat la Cluj un nou terminal operational si o aeronava cargo care vor deservi partea de vest a tarii.

Noul avion DHL de la Cluj are un program de zbor care permite un timp mai mare la preluare a comenzilor pentru expedierile internationale cu plecare in aceeasi zi, in timp ce terminalul ofera posibilitatea procesarii unui volum sporit de colete si servicii de vamuire performante.

Alaturi de terminalele din Bucuresti si Arad, a treia poarta internationala pentru transport aerian DHL de la Cluj va aduce imbunatatiri reale din punct de vedere al programului de preluare a comenzilor in localitatile din judetele Cluj, Satu Mare, Mures, Sibiu, Bistrita.

Clientii DHL vor beneficia de livrare in aceeasi zi pentru mai mult de 90% din importurile pentru aceasta zona a tarii.

„Avem incredere ca aceasta investitie, dublata de reteaua extinsa pe tot teritoriul Romaniei, vor intari pozitia noastra pe piata din Romania”, a declarat Gian Sharp, managing director DHL International Romania.

Noul avion SAAB SF 340 care opereaza la Cluj de la jumatatea lunii decembrie va asigura zilnic legatura cu reteaua globala DHL – cea mai mare retea din lume unind peste 220 de tari si teritorii, 120.000 destinatii, 6.500 birouri si 300.000 de angajati.

DHL beneficiaza de o experienta unica de 20 ani de activitate pe piata din Romania, avand peste 450 de angajati, o retea proprie de 25 centre de expedieri si centre operationale in 23 de orase importante din tara si o flota de peste 250 de autovehicule.

Veniturile DHL realizate din expedieri internationale au inregistrat in 2010 o crestere de peste 10% fata de anul precedent, crestere datorata in special trimiterilor efectuate din si catre Europa.

Pentru 2011 DHL estimeaza de asemenea o crestere, in concordanta cu strategia de marire a cotei de piata.
Sus In jos
Raduq
Fotograf



Numarul mesajelor : 1764
Varsta : 32
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 06/05/2008

AEROPORTUL CLUJ - STIRI - DISCUTII   - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL CLUJ - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL CLUJ - STIRI - DISCUTII   - Pagina 6 EmptyJoi 13 Ian 2011, 15:49

Citat :

Noul avion SAAB SF 340 care opereaza la Cluj de la jumatatea lunii decembrie va asigura zilnic legatura cu reteaua globala DHL – cea mai mare retea din lume unind peste 220 de tari si teritorii, 120.000 destinatii, 6.500 birouri si 300.000 de angajati.
Acel Saab care defapt sunt 2 let-uri Smile)
Chiar ma intrebam de ce trimit cei de la DHL 2 pe zi. kampfmachine, multumesc de info
Sus In jos
Virusu
Moderator
Virusu


Numarul mesajelor : 2688
Varsta : 38
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 30/12/2007

AEROPORTUL CLUJ - STIRI - DISCUTII   - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL CLUJ - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL CLUJ - STIRI - DISCUTII   - Pagina 6 EmptyJoi 13 Ian 2011, 16:00

Raduq a scris:

Acel Saab care defapt sunt 2 let-uri Smile)

Atunci ar trebui sa fie 3 Leturi. Unul zboara pentru DHL si unul pentru TNT, iar din ce am inteles, DHL urmeaza sa schimbe Turboletul pe SAAB cat de curand
Sus In jos
Thomas
Membru activ



Numarul mesajelor : 913
Varsta : 59
Localizare : Göttingen
Data de inscriere : 04/01/2008

AEROPORTUL CLUJ - STIRI - DISCUTII   - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL CLUJ - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL CLUJ - STIRI - DISCUTII   - Pagina 6 EmptyVin 14 Ian 2011, 10:34

Apar primele oferte de curse charter din CLJ pentru vara 2011. Din ce se vede pâna acuma, nu vor fi noutati spectaculoase, sau ma rog, cel putin nu au aparut pâna acuma.

Ce a aparut pâna acuma pe site-urile turoperatorilor:

- Air Bucharest 2/7 AYT
- Corendon 2/7 AYT
- Sky Airlines 1/7 AYT
- Aegean Airlines 1/7 HER
- Sevenair 1/7 TUN
- Nesma Airlines 1/7 HRG

Multi turoperatori au contractat si vând desigur pachete pentru Spania (în special BCN si PMI) pe cursele regulate ale Wizz Air.
Sus In jos
petrudimoff
Fotograf



Numarul mesajelor : 1677
Varsta : 51
Localizare : Cluj-Napoca, Romania
Data de inscriere : 05/04/2010

AEROPORTUL CLUJ - STIRI - DISCUTII   - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL CLUJ - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL CLUJ - STIRI - DISCUTII   - Pagina 6 EmptyVin 14 Ian 2011, 10:45

Thomas a scris:
Apar primele oferte de curse charter din CLJ pentru vara 2011. Din ce se vede pâna acuma, nu vor fi noutati spectaculoase, sau ma rog, cel putin nu au aparut pâna acuma.

Ce a aparut pâna acuma pe site-urile turoperatorilor:

- Air Bucharest 2/7 AYT
- Corendon 2/7 AYT
- Sky Airlines 1/7 AYT
- Aegean Airlines 1/7 HER
- Sevenair 1/7 TUN
- Nesma Airlines 1/7 HRG

Multi turoperatori au contractat si vând desigur pachete pentru Spania (în special BCN si PMI) pe cursele regulate ale Wizz Air.

Thomas pe faza de fiecare data, Multumim pentru informatii si in cazul in care mai apre ceva nou sa nu ne uiti cheers
Sus In jos
liviu.dnistran
Fotograf
liviu.dnistran


Numarul mesajelor : 1216
Varsta : 38
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 22/07/2010

AEROPORTUL CLUJ - STIRI - DISCUTII   - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL CLUJ - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL CLUJ - STIRI - DISCUTII   - Pagina 6 EmptyVin 14 Ian 2011, 11:30

Thomas a scris:

Multi turoperatori au contractat si vând desigur pachete pentru Spania (în special BCN si PMI) pe cursele regulate ale Wizz Air.

Minunat, acum poti pleca si veni nervos din concediu intr-un avion plin de "mexicani" si inghesuit si cu o companie unde trebuie sa iti platesti bagajul de cala Smile).
Asa da concediu Very Happy.
Sus In jos
loplo
Fotograf
loplo


Numarul mesajelor : 911
Varsta : 45
Localizare : EDDK
Data de inscriere : 19/01/2009

AEROPORTUL CLUJ - STIRI - DISCUTII   - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL CLUJ - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL CLUJ - STIRI - DISCUTII   - Pagina 6 EmptyVin 14 Ian 2011, 13:20

Alegerea companiei cu care pleci in concediu este la tine. NU te obliga nimeni sa pleci de pe CLJ sau sa pleci cu o anumita companie.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




AEROPORTUL CLUJ - STIRI - DISCUTII   - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL CLUJ - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL CLUJ - STIRI - DISCUTII   - Pagina 6 EmptyVin 14 Ian 2011, 15:49

loplo a scris:
Alegerea companiei cu care pleci in concediu este la tine. NU te obliga nimeni sa pleci de pe CLJ sau sa pleci cu o anumita companie.

Loplo aici ai dreptate dar doar atata cat are si Liviu. Intr-o ecomonie de piata cu adevarat functionala ai avea liberatatea de alegere. In orice stat civilizat poti alege calitatea transportatorului si anturajul in care vrei sa calatoresti. Daca esti educat si iti e respectata munca vei avea bani sa mergi cu o companie normala si nu cu una low cost unde merge plebea.

Nemultumirea lui Liviu o impartasesc si eu : nu am bani pentru zborul cu Skyteam ci doar pentru Wizz dar trebuie sa ma amestec cu plebeii. Alternativa cinica e sa stau acasa.
Chestiunea nu e de alegere ci de libertatea de a alege.
Sus In jos
Virusu
Moderator
Virusu


Numarul mesajelor : 2688
Varsta : 38
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 30/12/2007

AEROPORTUL CLUJ - STIRI - DISCUTII   - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL CLUJ - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL CLUJ - STIRI - DISCUTII   - Pagina 6 EmptyVin 14 Ian 2011, 16:24

Dar noi aici discutam despre Aeroportul Cluj, asa ca, desi va impartasesc intru totul sentimentele, cel mai bine e sa lasam offtopicul pentru zona lui.

Va Multumesc
Sus In jos
gabi-737
Membru activ
gabi-737


Numarul mesajelor : 4453
Varsta : 47
Localizare : Oradea
Data de inscriere : 26/12/2007

AEROPORTUL CLUJ - STIRI - DISCUTII   - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL CLUJ - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL CLUJ - STIRI - DISCUTII   - Pagina 6 EmptyVin 14 Ian 2011, 23:07

Cred ca destinatia TUN poate fi uitata deocamdata, pana la linistirea apelor la tunisieni.
Sus In jos
Thomas
Membru activ



Numarul mesajelor : 913
Varsta : 59
Localizare : Göttingen
Data de inscriere : 04/01/2008

AEROPORTUL CLUJ - STIRI - DISCUTII   - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL CLUJ - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL CLUJ - STIRI - DISCUTII   - Pagina 6 EmptySam 15 Ian 2011, 02:33

liviu.dnistran a scris:
...
Minunat, acum poti pleca si veni nervos din concediu intr-un avion plin de "mexicani" si inghesuit si cu o companie unde trebuie sa iti platesti bagajul de cala Smile).
Asa da concediu Very Happy.

Ce-mi place atitudine asta ... Evil or Very Mad

ar fi bine daca te-ai informa înainte sa scrii sau macar daca ai avea ceva experienta în ceea ce priveste lucrurile despre care faci anumite afirmatii ...

- nu stiu câte zboruri ai la activ cu Wizzair. Eu am 16 si pot spune ca niciodata nu am fost nervos ...
- "înghesuiala" de care vorbesti este aceeasi ca si în 738 al Tarom (configurat 189Y ca si Ryanair, care dealtfel zboara la PMI de la OTP, deci poti zbura si cu ei, daca doresti) sau în aeronavele Sky Airlines la AYT (si cu ei am zburat de 4 ori)
- pentru locurile contractate de turoperatori este un bagaj de 32 de kg inclus în pret, pasagerii primesc un voucher
- contractarea de locuri pe curse low-cost de catre turoperatori este o practica normala în toata Europa (în Germania de exemplu pe curse Ryanair, Tuifly etc.)

De atitudinea fata de "mexicani" sau "plebei" numai vorbesc ... sa stiti ca depinde foarte mult de unde se priveste ... probabil ca multi din Europa de Vest va privesc si pe voi la fel ... atunci însa o numiti probabil aroganta ... si asta pe buna dreptate Wink

Sorry de off-topic ... dar nu m-am putut abtine (daca moderatorii considera oportuna stergerea, e ok pentru mine, no prob)
Sus In jos
liviu.dnistran
Fotograf
liviu.dnistran


Numarul mesajelor : 1216
Varsta : 38
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 22/07/2010

AEROPORTUL CLUJ - STIRI - DISCUTII   - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL CLUJ - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL CLUJ - STIRI - DISCUTII   - Pagina 6 EmptySam 15 Ian 2011, 22:01

Mama ce ma mananca degetele...
Nu vreau sa zic mai mult decat ca eu am 2 la activ cu Wizz si vreo 4-5 cu Tarom.
Tinand cont ca eu am 2 metri inaltime Very Happy, vreau sa marturisesc in premiera pentru cine nu stie, ca la inaltimea asta e mai comod la Tarom decat la Wizz Razz.

Nu sunt snob, pentru mie e mai bine asa. Daca nu este alternativa, asta e, asta folosim. Doar nu voi zbura la Londra din Cluj cu Tarom...
Sus In jos
Thomas
Membru activ



Numarul mesajelor : 913
Varsta : 59
Localizare : Göttingen
Data de inscriere : 04/01/2008

AEROPORTUL CLUJ - STIRI - DISCUTII   - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL CLUJ - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL CLUJ - STIRI - DISCUTII   - Pagina 6 EmptyDum 16 Ian 2011, 01:40

liviu.dnistran a scris:
...
Tinand cont ca eu am 2 metri inaltime Very Happy, vreau sa marturisesc in premiera pentru cine nu stie, ca la inaltimea asta e mai comod la Tarom decat la Wizz Razz.
...

Citat :
Taxă pentru loc cu spaţiu suplimentar pentru picioare
via wizzair.com & centrul telefonic........ Pe zbor, pe pasager .......................... 21 RON
Razz
Sus In jos
kampfmaschine
Moderator
kampfmaschine


Numarul mesajelor : 1927
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 09/01/2010

AEROPORTUL CLUJ - STIRI - DISCUTII   - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL CLUJ - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL CLUJ - STIRI - DISCUTII   - Pagina 6 EmptyLun 17 Ian 2011, 10:41

Titlu: Aeroportul din Cluj estimeaza o crestere de 10% a traficului de pasageri in 2011
Sursa: dailybusiness.ro
Autor: Cristina Mihai
Data: 14.01.2011

Citat :
Aeroportul International Cluj-Napoca asteapta o crestere de 10% a traficului de pasageri anul acesta fata de 2010, a spus, pentru DailyBusiness.ro, David Ciceo, directorul general al aeroportului
In 2010, traficul de pasageri de pe aeroportul Cluj-Napoca a crescut cu 23% pana la 1,02 milioane, iar luna decembrie a anului trecut a adus o crestere de 35% a traficului de pe aeroport, pana la peste 97.000 de pasageri.

Aeroportul din Cluj este al patrulea aeroport din Romania ca numar de pasageri, dupa cele doua aeroporturi din Bucuresti si cel din Timisoara.

Pe aeroportul din Timisoara a fost un trafic de pasageri de 1,13 milioane in 2010, in crestere cu 17% fata de 2009. Pentru intreg anul 2011, traficul de pasageri de pe aeroportul Timisoara este estimat sa creasca cu 15-20%.

Oficialii aeroportului Otopeni din Capitala au spus anterior ca in 2010 traficul de pasageri va ajunge la 5 milioane de persoane. In cazul aeroportului Baneasa, traficul de pasageri pentru 2010 era estimat la 1,9 milioane, nivel similar cu cel din 2009.
Sus In jos
demorra
Flight Level 100
Flight Level 100



Numarul mesajelor : 196
Varsta : 43
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 19/03/2008

AEROPORTUL CLUJ - STIRI - DISCUTII   - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL CLUJ - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL CLUJ - STIRI - DISCUTII   - Pagina 6 EmptyJoi 20 Ian 2011, 20:58

Edi wrote:

În concluzie, TWR CLUJ asigură serviciul APP procedural în cadrul CTR Cluj pe frecvenţa 125.1 MHz şi serviciul PAR (radar de precizie) în acelaşi CTR Cluj pe frecvenţa 118.7 MHz.


Nu se asigura serviciul procedural ci serviciul radar iar acesta nu este asigurat de TWR Cluj ( alta locatie, alta frecventa, alte pozitii EXE - PLN in acelasi CTR???, alte salarii, alte autorizatii, alte licente, alti oameni, alte LoA...)
In AIP e scris cum vor unii nu cum e corect Shocked
Sus In jos
CalinCLJ
Membru activ



Numarul mesajelor : 1031
Varsta : 61
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 15/10/2008

AEROPORTUL CLUJ - STIRI - DISCUTII   - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL CLUJ - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL CLUJ - STIRI - DISCUTII   - Pagina 6 EmptyMar 01 Feb 2011, 23:24

A trecut neobservata stirea ca Menzies Aviation a preluat ground handling-ul pe CLJ , SBZ , ARW si OMR , prin achizitia THS.
Sus In jos
liviu.dnistran
Fotograf
liviu.dnistran


Numarul mesajelor : 1216
Varsta : 38
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 22/07/2010

AEROPORTUL CLUJ - STIRI - DISCUTII   - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL CLUJ - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL CLUJ - STIRI - DISCUTII   - Pagina 6 EmptyMier 02 Feb 2011, 09:21

Teoretic maine trebuie sa vina mai marii statului la inmormantarea preasfintitului.
Stiti cumva cand/cu ce se vine?
Presupun ca nu vine prezidentul cu LCB Razz dar ceva ceva tot ar trebuie sa fie (daca nu vin cu ATR de la Tarom Razz)
Sus In jos
Mengelaus
Fotograf
Mengelaus


Numarul mesajelor : 4083
Varsta : 42
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 23/06/2008

AEROPORTUL CLUJ - STIRI - DISCUTII   - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL CLUJ - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL CLUJ - STIRI - DISCUTII   - Pagina 6 EmptyMier 02 Feb 2011, 09:34

Patriarhul Daniel vine cu cursa regulata cu ro647. Basescu, daca vine, va veni cu cursa speciala, cel mai probabil tot atr.
Sus In jos
Mengelaus
Fotograf
Mengelaus


Numarul mesajelor : 4083
Varsta : 42
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 23/06/2008

AEROPORTUL CLUJ - STIRI - DISCUTII   - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL CLUJ - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL CLUJ - STIRI - DISCUTII   - Pagina 6 EmptyMier 02 Feb 2011, 09:36

CalinCLJ a scris:
A trecut neobservata stirea ca Menzies Aviation a preluat ground handling-ul pe CLJ , SBZ , ARW si OMR , prin achizitia THS.

Pentru toate companiile in afara de Tarom. Pentru noi, inca face aeroportul handling.
Sus In jos
fularU
Fotograf
fularU


Numarul mesajelor : 1725
Varsta : 56
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 22/04/2009

AEROPORTUL CLUJ - STIRI - DISCUTII   - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL CLUJ - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL CLUJ - STIRI - DISCUTII   - Pagina 6 EmptyMier 02 Feb 2011, 22:18

...Inainte de BGG cu 10 min a sosit ,,zborul special'' cu un ATR .....
Sus In jos
Continut sponsorizat





AEROPORTUL CLUJ - STIRI - DISCUTII   - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL CLUJ - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL CLUJ - STIRI - DISCUTII   - Pagina 6 Empty

Sus In jos
 
AEROPORTUL CLUJ - STIRI - DISCUTII
Sus 
Pagina 6 din 22Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 5, 6, 7 ... 14 ... 22  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» AEROPORTUL BACAU - STIRI - DISCUTII
» AEROPORTUL SIBIU - STIRI - DISCUTII
» AEROPORTUL CRAIOVA - STIRI - DISCUTII
» AEROPORTUL CARANSEBES - STIRI - DISCUTII
»  AEROPORTUL BRASOV - STIRI - DISCUTII

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: SPOTTING :: Aeroporturi din Romania - Romanian Airports :: Cluj-Napoca (CLJ / LRCL)-
Mergi direct la: