ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Emblema Romanian Spotters

In jos 
+69
nicolaemarcu@ymail.com
codrutz
gaudi
bonsai
schumi
DouglasMD11
YR-197
claudiu i
alinteanu
kampfmaschine
Balki
GAC
N3o
Fireteanu Horia
lucian21
Skylink
lrbc
YO4NAT
mouseinhouse
Flori
xpino
duron
Alex_tm
lozlo
ALMI
DIESEL
eugen
Voicu
shouriken
puma330
Griff
RATus
horizob
Messerschmitt
Nic
llobregat
Geo
NATO
Vlad Iosif
V.I.D.
GYN
mihaiatanasie
flaviu
Red13
felix
cipi_TM
YR-DNY
arianne
kill3r999
dragosh54321
YR-SND
46Pilot
Dylan
ela_crux
RoNIN_731
gabi-737
andreos18
vishzu
Capt_Vio
Raduq
Virusu
valavia
Stefan
VIC
Mengelaus
Edi
hayabusa
Lucian
allex
73 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Urmatorul
AutorMesaj
YR-SND
Flight Level 300
Flight Level 300
YR-SND


Numarul mesajelor : 321
Varsta : 32
Localizare : Tmisoara
Data de inscriere : 13/12/2008

Emblema Romanian Spotters - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Emblema Romanian Spotters   Emblema Romanian Spotters - Pagina 3 EmptySam 21 Feb 2009, 17:05

Eu am discutat cu ea, si ea la randul ei va discuta cu firma de brodat in decursul a 2-3 zile. (luni-marti)
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Emblema Romanian Spotters - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Emblema Romanian Spotters   Emblema Romanian Spotters - Pagina 3 EmptyVin 27 Feb 2009, 21:59

ma inscriu si eu la 5 buc. Smile
Sus In jos
dragosh54321
Airport Level
Airport Level
dragosh54321


Numarul mesajelor : 26
Varsta : 30
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 21/01/2009

Emblema Romanian Spotters - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Emblema Romanian Spotters   Emblema Romanian Spotters - Pagina 3 EmptySam 28 Feb 2009, 02:36

si eu tot 5 Very Happy chiar 6!! Razz

numai sa se faca Very Happy asteptam cu nerabdare Basketball bounce
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Emblema Romanian Spotters - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Emblema Romanian Spotters   Emblema Romanian Spotters - Pagina 3 EmptySam 28 Feb 2009, 10:19

Inainte de a comanda tre sa vad cum arata.
Sus In jos
kill3r999
Flight Level 100
Flight Level 100
kill3r999


Numarul mesajelor : 144
Varsta : 44
Localizare : Constanta - LRCK(CND), Romania
Data de inscriere : 28/03/2008

Emblema Romanian Spotters - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Emblema Romanian Spotters   Emblema Romanian Spotters - Pagina 3 EmptySam 28 Feb 2009, 17:42

Cum arata, ce pret are, e pe arici, etc.? Am nevoie de aceste detalii pentru comanda. Multumesc!
Sus In jos
http://simairline.net/
Lucian
Flight Level 100
Flight Level 100



Numarul mesajelor : 139
Varsta : 46
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/12/2008

Emblema Romanian Spotters - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Emblema Romanian Spotters   Emblema Romanian Spotters - Pagina 3 EmptyDum 01 Mar 2009, 15:55

salut...am incercat sa refac avionul din emblema intr-un mod cat mai simplu ptr a putea fi brobat...daca aveti alte idei spuneti , si sa cadem de acord cu grafica la emblema Very Happy [img][/img]
Emblema Romanian Spotters - Pagina 3 Emblemaspottersjpg
Sus In jos
Mengelaus
Fotograf
Mengelaus


Numarul mesajelor : 4083
Varsta : 42
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 23/06/2008

Emblema Romanian Spotters - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Emblema Romanian Spotters   Emblema Romanian Spotters - Pagina 3 EmptyDum 01 Mar 2009, 16:32

Mie imi place cum arata.Simpla si frumoasa.
Sus In jos
Vizitator
Vizitator




Emblema Romanian Spotters - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Emblema Romanian Spotters   Emblema Romanian Spotters - Pagina 3 EmptyDum 01 Mar 2009, 17:37

Motorul parca ar trebui pus mai langa aripa, si parca este mai gri avionul, parerea mea, nu dati cu parul ca doare
Sus In jos
arianne
Moderator
arianne


Numarul mesajelor : 2730
Varsta : 31
Localizare : EBBR/LFBO/LROP
Data de inscriere : 03/08/2008

Emblema Romanian Spotters - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Emblema Romanian Spotters   Emblema Romanian Spotters - Pagina 3 EmptyDum 01 Mar 2009, 17:40

Pai in desenul lui Lucian e un A310 pe cand pe logo-ul forumului e un 737 Laughing

O sugestie Lucian: nu uita sa scrie pe el YR-SPO!! Razz
Sus In jos
Lucian
Flight Level 100
Flight Level 100



Numarul mesajelor : 139
Varsta : 46
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/12/2008

Emblema Romanian Spotters - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Emblema Romanian Spotters   Emblema Romanian Spotters - Pagina 3 EmptyDum 01 Mar 2009, 18:24

Very Happy imi cer scuze ptr eroarea cu avionul,nu mi-am dat seama ca nu e 737...o sa revin imediat cu un boeing 737 Very Happy
Sus In jos
Lucian
Flight Level 100
Flight Level 100



Numarul mesajelor : 139
Varsta : 46
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/12/2008

Emblema Romanian Spotters - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Emblema Romanian Spotters   Emblema Romanian Spotters - Pagina 3 EmptyDum 01 Mar 2009, 18:59

ii gata Very Happy
Emblema Romanian Spotters - Pagina 3 Emblemacorel1jpg
Sus In jos
Lucian
Flight Level 100
Flight Level 100



Numarul mesajelor : 139
Varsta : 46
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/12/2008

Emblema Romanian Spotters - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Emblema Romanian Spotters   Emblema Romanian Spotters - Pagina 3 EmptyDum 01 Mar 2009, 19:07

am incurcat niste layer-e ,asa ca mai trimit odata sigla...aceasta este cea buna Very Happy ...sper sa va placa Very Happy
Emblema Romanian Spotters - Pagina 3 Emblemacorel1jpg
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Emblema Romanian Spotters - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Emblema Romanian Spotters   Emblema Romanian Spotters - Pagina 3 EmptyDum 01 Mar 2009, 19:11

Sper sa iasa cat mai bine brodate . Pe mine sa contezi ca voi lua minim 5.
Sus In jos
Lucian
Flight Level 100
Flight Level 100



Numarul mesajelor : 139
Varsta : 46
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/12/2008

Emblema Romanian Spotters - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Emblema Romanian Spotters   Emblema Romanian Spotters - Pagina 3 EmptyDum 01 Mar 2009, 19:20

Very Happy eu o sa va ajut doar cu realizarea graficii...
Emblema Romanian Spotters - Pagina 3 Emblemacorel1jpgt
Sus In jos
Vizitator
Vizitator




Emblema Romanian Spotters - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Emblema Romanian Spotters   Emblema Romanian Spotters - Pagina 3 EmptyDum 01 Mar 2009, 19:21

Coada pare ca este altfel la tine, mai ingusta si mai lunga, motorul stang cred ca trebuie mai departat de corp, pararea mea, nu dati cu parul ca doare
Sus In jos
46Pilot
Flight Level 200
Flight Level 200



Numarul mesajelor : 234
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/01/2009

Emblema Romanian Spotters - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Emblema Romanian Spotters   Emblema Romanian Spotters - Pagina 3 EmptyDum 01 Mar 2009, 20:43

laurentcauia a scris:
Coada pare ca este altfel la tine, mai ingusta si mai lunga, motorul stang cred ca trebuie mai departat de corp, pararea mea, nu dati cu parul ca doare
Da, si eu sunt de acord, motorul stang ar mai trebui putin, dar foarte putin departat fata de fuselaj. E ca lumea emblema, si pe mine poti conta ca voi lua una pentru inceput. Very Happy

Sincer, mie mi se pare draguta si cu A300-le, nu e A310, uitati-va cu atentie la winglet-uri, mi-ar placea una sincer. Dar imi voi lua la fel ca ceilalti, desigur! Razz
Sus In jos
valavia
Administrator
valavia


Numarul mesajelor : 2881
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/08/2008

Emblema Romanian Spotters - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Emblema Romanian Spotters   Emblema Romanian Spotters - Pagina 3 EmptyLun 02 Mar 2009, 00:02

Fratilor ce aveti cu motorul mai un mm la dreapta mai doi mm la stanga.......chiar credeti ca sta cineva sa masoare, e emblema nu macheta....arata super bine asa cum e, cu motorul unde e...good job Lucian......daca se face ma bag si eu cu 5 bucati
Sus In jos
YR-DNY
Membru activ
YR-DNY


Numarul mesajelor : 669
Varsta : 42
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 04/01/2008

Emblema Romanian Spotters - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Emblema Romanian Spotters   Emblema Romanian Spotters - Pagina 3 EmptyLun 02 Mar 2009, 08:29

Si io zic ca-i ok asa, ma bag cu vreo 3! Very Happy
Sus In jos
kill3r999
Flight Level 100
Flight Level 100
kill3r999


Numarul mesajelor : 144
Varsta : 44
Localizare : Constanta - LRCK(CND), Romania
Data de inscriere : 28/03/2008

Emblema Romanian Spotters - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Emblema Romanian Spotters   Emblema Romanian Spotters - Pagina 3 EmptyLun 02 Mar 2009, 09:28

Ok, multumesc de informatie. Daca va fi cu arici, ma bag si eu cu 5.
Sus In jos
http://simairline.net/
Dylan
Moderator
Dylan


Numarul mesajelor : 4873
Varsta : 52
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 15/04/2008

Emblema Romanian Spotters - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Emblema Romanian Spotters   Emblema Romanian Spotters - Pagina 3 EmptyLun 02 Mar 2009, 09:38

Ar trebui facute una sau doua, pozate si bagate aici ca sa vedem cam cum arata, iar dupa aceea "contabilizate" toate cererile de pe forum.
Figura cu ariciul e buna ca idee, dar si fara, cred ca e acceptabil. Pe o sapca, de exemplu, ar trebui cusuta si nu prinsa cu arici.
Ma inscriu si eu cand se face lista oficiala cu doritori.
Sus In jos
kill3r999
Flight Level 100
Flight Level 100
kill3r999


Numarul mesajelor : 144
Varsta : 44
Localizare : Constanta - LRCK(CND), Romania
Data de inscriere : 28/03/2008

Emblema Romanian Spotters - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Emblema Romanian Spotters   Emblema Romanian Spotters - Pagina 3 EmptyLun 02 Mar 2009, 09:47

Atunci, daca se poate, sa se dea optiunea de alegere de arici si fara arici. Asa am sti fiecare ce avem nevoie si ne-am putea orienta mai bine spre ceea ce dorim. Asta numai daca e posibil, normal.
Sus In jos
http://simairline.net/
YR-SND
Flight Level 300
Flight Level 300
YR-SND


Numarul mesajelor : 321
Varsta : 32
Localizare : Tmisoara
Data de inscriere : 13/12/2008

Emblema Romanian Spotters - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Emblema Romanian Spotters   Emblema Romanian Spotters - Pagina 3 EmptyLun 02 Mar 2009, 15:31

Lucian una din parerile mele este daca se poate albastrul de pe coada sa fie mai inchis sau cel din centrul steagului, cel de pe emblema, cel rotund sa fie aceeasi culoare, i mai usor la brodat. As dori sa va hotarati la o dimensiune sa stiu ce sa intreb. Astept detaliii
Sus In jos
Lucian
Flight Level 100
Flight Level 100



Numarul mesajelor : 139
Varsta : 46
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/12/2008

Emblema Romanian Spotters - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Emblema Romanian Spotters   Emblema Romanian Spotters - Pagina 3 EmptyLun 02 Mar 2009, 19:31

salut...postez si o emblema cu albastru mai inchis pe coada avionului...important ii sa ne hotaram cum vrem sa arate grafica finala a emblemei Very Happy si bineinteles cine le va executa Very Happy
Emblema Romanian Spotters - Pagina 3 Emblemacorel2jpg
Sus In jos
46Pilot
Flight Level 200
Flight Level 200



Numarul mesajelor : 234
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/01/2009

Emblema Romanian Spotters - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Emblema Romanian Spotters   Emblema Romanian Spotters - Pagina 3 EmptyLun 02 Mar 2009, 19:37

Hmm...parca era mai draguta versiunea anterioara, nu te supara ca o spun, dar prea e inchis albastrul acela si nu se mai face diferenta intre ampenajul vertical si cercul acela negru. Incearca sa mai deschizi acea culoare de albastru totusi. Acum nu stiu ce sa zic, astept si alte pareri Very Happy
Sus In jos
RoNIN_731
Membru activ
RoNIN_731


Numarul mesajelor : 449
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 28/12/2007

Emblema Romanian Spotters - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Emblema Romanian Spotters   Emblema Romanian Spotters - Pagina 3 EmptyLun 02 Mar 2009, 19:37

Lucian, sa nu-ti vina ganduri criminale, da' daca vei pune un MiG-21 LanceR in locul 737-ului te voi adauga in lista mea de hi5 la top friends! lol!

Fara gluma acum, e foarte ok emblema, imi place si voi comanda si eu, dar ar trebui si o varianta pt "spotterii militari", asa cum sunt eu! Nu cred ca sunt singurul cu sange kaki, deci cred ca ar fi necesara. Ce parere au "supersonistii" de pe forum? Very Happy

Atentie la culorile cocardei: nu reinventati drapelul national... In centru trebuie sa fie albastru, nu bleumarin...
Sus In jos
http://www.aripi-argintii.ro
Continut sponsorizat





Emblema Romanian Spotters - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Emblema Romanian Spotters   Emblema Romanian Spotters - Pagina 3 Empty

Sus In jos
 
Emblema Romanian Spotters
Sus 
Pagina 3 din 13Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» EMBLEMA RoAF SPOTTERS
» Embleme Romanian Air Force Spotters - COMENZI
» Embleme Romanian Spotters - COMENZI
» Imaginea Romanian Spotters
» LA MULTI ANI Romanian Spotters!!!!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: FORUM :: Organizare si functionare - Forum Organisation & Management :: Proiecte-
Mergi direct la: