ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Emblema Romanian Spotters

In jos 
+69
nicolaemarcu@ymail.com
codrutz
gaudi
bonsai
schumi
DouglasMD11
YR-197
claudiu i
alinteanu
kampfmaschine
Balki
GAC
N3o
Fireteanu Horia
lucian21
Skylink
lrbc
YO4NAT
mouseinhouse
Flori
xpino
duron
Alex_tm
lozlo
ALMI
DIESEL
eugen
Voicu
shouriken
puma330
Griff
RATus
horizob
Messerschmitt
Nic
llobregat
Geo
NATO
Vlad Iosif
V.I.D.
GYN
mihaiatanasie
flaviu
Red13
felix
cipi_TM
YR-DNY
arianne
kill3r999
dragosh54321
YR-SND
46Pilot
Dylan
ela_crux
RoNIN_731
gabi-737
andreos18
vishzu
Capt_Vio
Raduq
Virusu
valavia
Stefan
VIC
Mengelaus
Edi
hayabusa
Lucian
allex
73 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Urmatorul
AutorMesaj
ela_crux
Flight Level 100
Flight Level 100
ela_crux


Numarul mesajelor : 119
Varsta : 40
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/03/2008

Emblema Romanian Spotters - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Emblema Romanian Spotters   Emblema Romanian Spotters - Pagina 2 EmptyMier 07 Ian 2009, 17:38

Arata f bine cele de la boeing, totusi eu nu sunt mare sustinatoare a ideii, nu ca ar fi ea rea, dar eu una nu cred ca mi-as aplica o astfel de emblema... nu imi prea place sa imi afisez preferintele, la modul general vorbind. Nu-mi sariti in cap Smile Pe de alta parte, ceva simplu ar fi ideea/preferinta mea: cele vazute mai devreme au foarte multe culori = greu de realizat practic... Daca imi vine o idee, mai scriu... Toate bune!
Sus In jos
allex
Membru activ
allex


Numarul mesajelor : 3096
Varsta : 51
Localizare : SATU MARE
Data de inscriere : 05/10/2008

Emblema Romanian Spotters - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Emblema Romanian Spotters   Emblema Romanian Spotters - Pagina 2 EmptyMier 07 Ian 2009, 18:38

Ideea este buna,dar totusi ceva nu da bine la ea ..??!!Poate cocardele sa fie mai vizibile, dupa parerea mea nu pasarea trebuie sa fie de referinta :ar putea fi orice in loc de 737, ceva care sa fie mai reprezentativ ,retro-jet, un IAR-80,o PUMA.....culoarea neagra nu da bine...se pot face doar cocardele cu o dunga alba iar scrisul alb sa apara pe fundal rosu.....e doar o parere,oricum eu comand de pe acum 2-3 buc! Very Happy
Sus In jos
gabi-737
Membru activ
gabi-737


Numarul mesajelor : 4453
Varsta : 47
Localizare : Oradea
Data de inscriere : 26/12/2007

Emblema Romanian Spotters - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Emblema Romanian Spotters   Emblema Romanian Spotters - Pagina 2 EmptyMier 07 Ian 2009, 18:46

Ce ai bre cu 737??? e doar emblema forumului de la inceput, trebuie sa mergem pe linia asta, eventuale schimbari merg la ce este imprejur, culori, dimensiuni...

allex, nu ma supara ca iti intunec cerul Twisted Evil
Sus In jos
allex
Membru activ
allex


Numarul mesajelor : 3096
Varsta : 51
Localizare : SATU MARE
Data de inscriere : 05/10/2008

Emblema Romanian Spotters - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Emblema Romanian Spotters   Emblema Romanian Spotters - Pagina 2 EmptyMier 07 Ian 2009, 19:00

Laughing Laughing Laughing ...tare cu intunecatu cerului.Ok 737 retro-jet ar da mai bine.....oricum e de sarbatoare si numa cu cocarde...... Very Happy
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Emblema Romanian Spotters - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Emblema Romanian Spotters   Emblema Romanian Spotters - Pagina 2 EmptyMier 07 Ian 2009, 22:30

Am luat legatura cu o firma de broderie care mi-a facut o oferta de pret , mai jos aveti mail-ul pe care l-am primit de la

RTM Embrodery Design SRL productie@rtm-broderie.ro


"Buna ziua

Am atasat o simulare la care v-am dat pret. In general am nevoie si de imagine si de cantitate pentru un pret corect.
Preturile sunt pentru cam 100buc. Am mai pus si preturile pentru varianta cu interiorul ecusoanelor din material aplicat.

Emblema aviatie 7cm ..................... .....100 ...10.00 lei
Emblema aviatie 9cm ...........................100 ...14.00 lei
Emblema aviatie 7cm cu aplicatie .........100 .....7.00 lei
Emblema aviatie 9cm cu aplicatie .........100 ...10.00 lei

O zi minunata!!!
Tigla C-tin

p.s. preturile sunt pentru ecusoane la gata dar fara arici atasat. "


Pe langa mail am primit si un attachment , probabil ca la acea firma s-au facut emblemele Hawks of Romania

Emblema Romanian Spotters - Pagina 2 9cm10

Daca ati vazut emblema respectiva si credeti ca e de calitate si pretul e acceptabil nu ar fi rau sa demaram actiunea de confectionare a emblemelor personalizate ROMANIAN SPOTTERS.

Va reamintesc ca e nevoie de multe comenzi consistente pentru ca pretul emblemelor sa scada semnificativ si mai e de luat in calcul si costul expeditiei.

Pretul nu mi se pare mare avand in vedere ca La Kecskemet dadeam 1000 forinti cam 15 RON pe o emblema .


Ultima editare efectuata de catre Octavian in Mier 07 Ian 2009, 23:04, editata de 1 ori
Sus In jos
Dylan
Moderator
Dylan


Numarul mesajelor : 4873
Varsta : 52
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 15/04/2008

Emblema Romanian Spotters - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Emblema Romanian Spotters   Emblema Romanian Spotters - Pagina 2 EmptyMier 07 Ian 2009, 22:47

Ce spuneti baieti, "ne bagam" ?!?
Eu sunt PENTRU !Emblema Romanian Spotters - Pagina 2 Happy0034
Sus In jos
Stefan
Flight Level 100
Flight Level 100



Numarul mesajelor : 178
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 25/04/2008

Emblema Romanian Spotters - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Emblema Romanian Spotters   Emblema Romanian Spotters - Pagina 2 EmptyMier 07 Ian 2009, 22:48

Nu e foarte reusita emblema respectiva, dar asta e doar parerea mea. cheers
Sus In jos
VIC
Fotograf



Numarul mesajelor : 1128
Varsta : 33
Localizare : cluj-napoca
Data de inscriere : 13/03/2008

Emblema Romanian Spotters - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Emblema Romanian Spotters   Emblema Romanian Spotters - Pagina 2 EmptyMier 07 Ian 2009, 22:52

Stefan a scris:
Nu e foarte reusita emblema respectiva, dar asta e doar parerea mea. cheers

blasfemie
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Emblema Romanian Spotters - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Emblema Romanian Spotters   Emblema Romanian Spotters - Pagina 2 EmptyMier 07 Ian 2009, 23:12

@ Dylan am stiut ca pot conta pe tine. Tre sa faca cineva un design reusit care sa se poata si realiza tehnic si apoi sa vedem unde e mai avantajos de facut.
Acuma ca ne-am antrenat de la calendare avem experienta la impachetat si trimis pachetele. Ma gandesc ca e inca o metoda de publicitate a forumului pe langa companiile de aviatie si aeroporturi pe langa scopul principal al nostru. Vom putea fi recunoscuti pe orice aeroport din Romania de organele de securitate si poate vom fi lasati in pace. Eu optez sa le facem cat mai mari sa fie vazute si prin camerele de supraveghere.

@ Stefan. In ce sens crezi ca nu sunt reusite emblemele Romanian Hawks ca design sau d.p.d.v. al calitatii ?


Ultima editare efectuata de catre Octavian in Mier 07 Ian 2009, 23:14, editata de 1 ori
Sus In jos
RoNIN_731
Membru activ
RoNIN_731


Numarul mesajelor : 449
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 28/12/2007

Emblema Romanian Spotters - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Emblema Romanian Spotters   Emblema Romanian Spotters - Pagina 2 EmptyMier 07 Ian 2009, 23:14

Cred ca ar trebui sa cautam si alte firme, nu sa ne multumim doar cu oferta firmei gasite de Octavian. Am sa trimit si eu cateva mail-uri unor firme din Bucuresti. Propun sa alegem de comun acord firma care are raportul pret/calitate cel mai avantajos.
Sus In jos
http://www.aripi-argintii.ro
Vizitato
Vizitator




Emblema Romanian Spotters - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Emblema Romanian Spotters   Emblema Romanian Spotters - Pagina 2 EmptyMier 07 Ian 2009, 23:19

RoNIN_731 a scris:
Cred ca ar trebui sa cautam si alte firme, nu sa ne multumim doar cu oferta firmei gasite de Octavian. Am sa trimit si eu cateva mail-uri unor firme din Bucuresti. Propun sa alegem de comun acord firma care are raportul pret/calitate cel mai avantajos.

Evident RONIN ca nu o sa ne limitam la oferta firmei respective. Pretul cred ca poate fi batut in jos destul de mult dar e nevoie de cat mai multe bucati comandate. Nu ar fi rau sa fie facut un pool de catre administratori / moderatori sa vedem apreciativ care e cererea. Eu cred ca m-as inscrie cu in jur de 10 ca am multe haine. Very Happy
Sus In jos
gabi-737
Membru activ
gabi-737


Numarul mesajelor : 4453
Varsta : 47
Localizare : Oradea
Data de inscriere : 26/12/2007

Emblema Romanian Spotters - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Emblema Romanian Spotters   Emblema Romanian Spotters - Pagina 2 EmptyMier 07 Ian 2009, 23:34

E normal sa aflam ofertele mai multor firme si apoi sa ne hotaram la care sa apelam intr-un final.

Ideea emblemei e buna, o buna parte din noi participam pe la diverse manifestari si ne-ar prinde bine o astfel de emblema purtata. Sunt sigur ca minim 100 comenzi vor fi, cel putin membrii activi cred ca vor dori sa aiba, am inceput timid cu cateva tricouri, urmate de calendare, acum embleme, Laughing frumos, ce mai urmeaza oare?
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Emblema Romanian Spotters - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Emblema Romanian Spotters   Emblema Romanian Spotters - Pagina 2 EmptyMier 07 Ian 2009, 23:39

Pai daca ar fi 100 de comenzi si o medie de cam 3 embleme de persoana am ajunge in jurul a 300.
Sus In jos
Dylan
Moderator
Dylan


Numarul mesajelor : 4873
Varsta : 52
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 15/04/2008

Emblema Romanian Spotters - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Emblema Romanian Spotters   Emblema Romanian Spotters - Pagina 2 EmptyJoi 08 Ian 2009, 00:19

Stefan a scris:
Nu e foarte reusita emblema respectiva, dar asta e doar parerea mea...
Stefan, toti am vrea ca niste embleme brodate sa arate ca niste fotografii facute cu un dslr si trecute si prin CS4, dar nu se poate... ca exemplu ia emblemele puse de baieti pe pagina de mai jos:
https://romanian-spotters.forumgratuit.ro/aviation-hobby-f17/embleme-de-aviatie-militara-t126.htm
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Emblema Romanian Spotters - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Emblema Romanian Spotters   Emblema Romanian Spotters - Pagina 2 EmptyJoi 08 Ian 2009, 00:30

Cea de la C-27J italian este una din cele mai de calitate embleme. Nu prea sunt multumit de cea de la turkish stars,
Sus In jos
Stefan
Flight Level 100
Flight Level 100



Numarul mesajelor : 178
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 25/04/2008

Emblema Romanian Spotters - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Emblema Romanian Spotters   Emblema Romanian Spotters - Pagina 2 EmptyJoi 08 Ian 2009, 00:35

Octavian a scris:
@ Dylan am stiut ca pot conta pe tine. Tre sa faca cineva un design reusit care sa se poata si realiza tehnic si apoi sa vedem unde e mai avantajos de facut.
Acuma ca ne-am antrenat de la calendare avem experienta la impachetat si trimis pachetele. Ma gandesc ca e inca o metoda de publicitate a forumului pe langa companiile de aviatie si aeroporturi pe langa scopul principal al nostru. Vom putea fi recunoscuti pe orice aeroport din Romania de organele de securitate si poate vom fi lasati in pace. Eu optez sa le facem cat mai mari sa fie vazute si prin camerele de supraveghere.

@ Stefan. In ce sens crezi ca nu sunt reusite emblemele Romanian Hawks ca design sau d.p.d.v. al calitatii ?
Nu m-am gandit o clipa la design, dar calitatea lasa de dorit, am vazut aici pe forum embleme mult mai reusite.

dylan a scris:
Stefan a scris:
Nu e foarte reusita emblema respectiva, dar asta e doar parerea mea...
Stefan, toti am vrea ca niste embleme brodate sa arate ca niste fotografii facute cu un dslr si trecute si prin CS4, dar nu se poate... ca exemplu ia emblemele puse de baieti pe pagina de mai jos:
https://romanian-spotters.forumgratuit.ro/aviation-hobby-f17/embleme-de-aviatie-militara-t126.htm

N-am zis ca ar trebui sa arate ca o poza, dar cea prezentata mai sus, nu prea este de calitate. Uite, asta Emblema Romanian Spotters - Pagina 2 Pa080024 mi se pare reusita si mai sunt cateva in linkul de la tine.


Ultima editare efectuata de catre dylan in Joi 08 Ian 2009, 00:43, editata de 3 ori (Motiv : unit ultimele 2 posturi ale lui Stefan)
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Emblema Romanian Spotters - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Emblema Romanian Spotters   Emblema Romanian Spotters - Pagina 2 EmptyJoi 08 Ian 2009, 00:47

Atunci cautam o firma care sa faca un lucru de calitate de care sa fim multumiti. Cea de la extra mi se pare complexa iar noua ne trebuie una mai simplu de realizat sa nu fie prilej de vicii de calitate.
Sus In jos
hayabusa
Membru activ
hayabusa


Numarul mesajelor : 904
Varsta : 40
Localizare : Lost Haven - Oradea
Data de inscriere : 30/03/2008

Emblema Romanian Spotters - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Emblema Romanian Spotters   Emblema Romanian Spotters - Pagina 2 EmptyJoi 08 Ian 2009, 01:02

Va rog sa va interesati si de preturile cu velcro aplicate pe patch. Asta pt cererile de oferte viitoare de la alte firme.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Emblema Romanian Spotters - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Emblema Romanian Spotters   Emblema Romanian Spotters - Pagina 2 EmptyJoi 08 Ian 2009, 01:21

hayabusa a scris:
Va rog sa va interesati si de preturile cu velcro aplicate pe patch. Asta pt cererile de oferte viitoare de la alte firme.

Categoric emblemele tre sa fie cu velcro / arici. Sa fie indepartate de pe haina sa nu se deterioreze la spalat.
Sus In jos
46Pilot
Flight Level 200
Flight Level 200



Numarul mesajelor : 234
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/01/2009

Emblema Romanian Spotters - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Emblema Romanian Spotters   Emblema Romanian Spotters - Pagina 2 EmptyVin 20 Feb 2009, 22:08

Baieti, eu sunt incantat de idee si ma bag, dau si eu comanda. Am mai dat comanda impreuna cu un prieten la o importanta firma de broderie din Bucuresti si treaba a stat cam asa: matrita a costat 3 milioane de lei vechi, iar emblema in sine 30 sau 35 RON.Mai greu e cu prima emblema, deoarece pentru aceasta trebuie platita si matrita; de la a doua totul e foarte simplu..30 sau 35 lei, nu mai stiu exact cat e. Eu zic ca e convenabil, mai ales la cati vrem..iar calitatea credeti-ma ca e buna. Daca vreti, vorbesc cu acest amic al meu, ca el s-a ocupat de vorbaraia cu doamnele de acolo si il intreb exact ce si cum se face. Sa vorbesc deja cu el? Sa ne dea cateva detalii? Very Happy
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Emblema Romanian Spotters - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Emblema Romanian Spotters   Emblema Romanian Spotters - Pagina 2 EmptyVin 20 Feb 2009, 22:12

Matrita aia este cumva digitala ?

Cum vor arata emblemele ?

La 35 RON vor avea arici sau nu ?

Orice info poate fi de folos.
Sus In jos
46Pilot
Flight Level 200
Flight Level 200



Numarul mesajelor : 234
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/01/2009

Emblema Romanian Spotters - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Emblema Romanian Spotters   Emblema Romanian Spotters - Pagina 2 EmptyVin 20 Feb 2009, 22:18

Octavian a scris:
Matrita aia este cumva digitala ?

Cum vor arata emblemele ?

La 35 RON vor avea arici sau nu ?

Orice info poate fi de folos.
Sigur ca da, emblema pe care eu o am o port pe combinezon, sunt cu arici, cu tot tacamul si sunt lucrate misto. Daca doresti, ii pot face o poza si o postez pe forum, sa vedeti cu totii care e rezultatul.

LE: Nu am idee ce tip de matrita este

Uitati o poza. Recunosc ca nu arata tocmai stralucit din cauza ca e facuta cu telefonul si nici lumina din camera n-a tinut cu mine.. Rolling Eyes Da' ce sa ma mai plang atat, uitati vestita realizare
Emblema Romanian Spotters - Pagina 2 Untitled
Sus In jos
hayabusa
Membru activ
hayabusa


Numarul mesajelor : 904
Varsta : 40
Localizare : Lost Haven - Oradea
Data de inscriere : 30/03/2008

Emblema Romanian Spotters - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Emblema Romanian Spotters   Emblema Romanian Spotters - Pagina 2 EmptyVin 20 Feb 2009, 22:41

Vreau eu sa vad niste poze fata, verso, si pe uniforma cu ea. Thx.

Edit: deja ai si postat-o Razz daca tot o faci cu telefonul (poza) dai de mai departe sa nu intre defocusata, si pozeaza si restul 2 spate si pe uniforma.
Sus In jos
YR-SND
Flight Level 300
Flight Level 300
YR-SND


Numarul mesajelor : 321
Varsta : 32
Localizare : Tmisoara
Data de inscriere : 13/12/2008

Emblema Romanian Spotters - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Emblema Romanian Spotters   Emblema Romanian Spotters - Pagina 2 EmptySam 21 Feb 2009, 10:23

Baieti, mama mea are o firma de echipamente de protectia muncii, ea lucreaza cu zeci de colaboratori din Timisoara sau din tara, fie nu asta era ideea, ea cunoaste o firma de brodat, care near putea broda emblema noastra. Ea a mai lucrat cu ei si preturile nu sunt asa mari, ea zice undeva in max 15 RON si matrita max 200 RON. Inca nu am prea multe detalii deoarece acum am intrebat-o. Razz Very Happy Daca sunteti interesati, voi mai intreba si in continuare, si vas putea si oferi un e-mail pt mai multe detalii. Very Happy bounce
Sus In jos
46Pilot
Flight Level 200
Flight Level 200



Numarul mesajelor : 234
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/01/2009

Emblema Romanian Spotters - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Emblema Romanian Spotters   Emblema Romanian Spotters - Pagina 2 EmptySam 21 Feb 2009, 16:09

Sincer, mi se pare buna ideea, mai ales ca preturile sunt mai mici decat cele pe care eu le-am spus intr-un mesaj anterior (matrita 300 RON iar emblema in sine 35 RON). Eu sunt de parere ca ar fi bine sa o intrebi mai multe pe mama ta. Smile Nu strica sa avem cat mai multe oferte din diferite parti, macar sa avem noi de unde alege... Rolling Eyes
Sus In jos
Continut sponsorizat





Emblema Romanian Spotters - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Emblema Romanian Spotters   Emblema Romanian Spotters - Pagina 2 Empty

Sus In jos
 
Emblema Romanian Spotters
Sus 
Pagina 2 din 13Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» EMBLEMA RoAF SPOTTERS
» Embleme Romanian Air Force Spotters - COMENZI
» Intalnire anuala Romanian Spotters
» Calendar Romanian Spotters 2010
» LA MULTI ANI Romanian Spotters!!!!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: FORUM :: Organizare si functionare - Forum Organisation & Management :: Proiecte-
Mergi direct la: