ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Emblema Romanian Spotters

In jos 
+69
nicolaemarcu@ymail.com
codrutz
gaudi
bonsai
schumi
DouglasMD11
YR-197
claudiu i
alinteanu
kampfmaschine
Balki
GAC
N3o
Fireteanu Horia
lucian21
Skylink
lrbc
YO4NAT
mouseinhouse
Flori
xpino
duron
Alex_tm
lozlo
ALMI
DIESEL
eugen
Voicu
shouriken
puma330
Griff
RATus
horizob
Messerschmitt
Nic
llobregat
Geo
NATO
Vlad Iosif
V.I.D.
GYN
mihaiatanasie
flaviu
Red13
felix
cipi_TM
YR-DNY
arianne
kill3r999
dragosh54321
YR-SND
46Pilot
Dylan
ela_crux
RoNIN_731
gabi-737
andreos18
vishzu
Capt_Vio
Raduq
Virusu
valavia
Stefan
VIC
Mengelaus
Edi
hayabusa
Lucian
allex
73 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Urmatorul
AutorMesaj
lrbc
Fotograf
lrbc


Numarul mesajelor : 1823
Varsta : 110
Localizare : Bacău
Data de inscriere : 08/05/2009

Emblema Romanian Spotters - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Emblema Romanian Spotters   Emblema Romanian Spotters - Pagina 11 EmptyVin 14 Aug 2009, 14:46

nu avea sens sa fac reclamatie ca plicul a venit in cutia postala. oricum, bine ca le-a luat pe amandoua, ca sa nu ma gandesc ca a gresit octavian si a pus doar una. Very Happy
Sus In jos
Dylan
Moderator
Dylan


Numarul mesajelor : 4873
Varsta : 52
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 15/04/2008

Emblema Romanian Spotters - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Emblema Romanian Spotters   Emblema Romanian Spotters - Pagina 11 EmptyVin 14 Aug 2009, 15:22

Mai ce chestie! Eu in locul tau il luam de gat pe postas sa-l intreb de sanatate. Cum naiba n-a vazut el ca-i plicul gol?!? Intreaba babetele de la bloc cum il cheama (astea sigur stiu Razz ) si cauta-l la OP de care faci parte! E pacat...
Sus In jos
lrbc
Fotograf
lrbc


Numarul mesajelor : 1823
Varsta : 110
Localizare : Bacău
Data de inscriere : 08/05/2009

Emblema Romanian Spotters - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Emblema Romanian Spotters   Emblema Romanian Spotters - Pagina 11 EmptyVin 14 Aug 2009, 16:33

chiar postasita e babeta affraid , dar o prind eu la spotting cu emblema Very Happy Very Happy Very Happy
Sus In jos
mihaiatanasie
Membru activ
mihaiatanasie


Numarul mesajelor : 2388
Varsta : 66
Localizare : Rosiorii de Vede & Brasov
Data de inscriere : 27/06/2008

Emblema Romanian Spotters - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Emblema Romanian Spotters   Emblema Romanian Spotters - Pagina 11 EmptyVin 14 Aug 2009, 16:49

Eu am primit emblemele mele tot prin posta de la Octavian, cu toate ca nenea postasul din mahalaua mea a citit multe reviste de pe abonamentele mele in trecut (ma refer la Top Gun si Modelism, dovada ca-l intereseaza aviatia)! Dar sa stiti ca posta de la Bacau e mare amatoare de aviatie. Eu am trimis o carte despre istoria aviatiei in Teleorman unui aviator bacauan, a ajuns in mai mult de doua saptamani, probabil ca au citit-o toti lucratorii postali.
Sus In jos
http://unursinnoras.blog-gratuit.ro/
lrbc
Fotograf
lrbc


Numarul mesajelor : 1823
Varsta : 110
Localizare : Bacău
Data de inscriere : 08/05/2009

Emblema Romanian Spotters - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Emblema Romanian Spotters   Emblema Romanian Spotters - Pagina 11 EmptyVin 14 Aug 2009, 17:11

Very Happy Very Happy asta e o veste buna. atunci astept sa termine de citit emblemele si sa mi le puna in cutia postala cheers
Sus In jos
Fireteanu Horia
Flight Level 100
Flight Level 100
Fireteanu Horia


Numarul mesajelor : 100
Varsta : 28
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 16/09/2009

Emblema Romanian Spotters - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Emblema Romanian Spotters   Emblema Romanian Spotters - Pagina 11 EmptyMar 29 Dec 2009, 14:13

nu am mai stat sa citesc tot ce scria in cele 11 pagini dar as vrea sa cumpar si eu emblemele acelea..cui ma pot adresa???
Sus In jos
vishzu
Moderator
vishzu


Numarul mesajelor : 1036
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/04/2008

Emblema Romanian Spotters - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Emblema Romanian Spotters   Emblema Romanian Spotters - Pagina 11 EmptyMar 29 Dec 2009, 15:46

Vorbeste cu Octavian de pe forum. Emblemele s-au facut prin vara si au fost la mare cautare. Nu stiu daca o sa mai gasesti
Sus In jos
N3o
Airport Level
Airport Level
N3o


Numarul mesajelor : 46
Varsta : 37
Localizare : Timisoara, Temeschburg, Temeschwar, Temesvár - TSR/LRTR
Data de inscriere : 08/03/2010

Emblema Romanian Spotters - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Emblema Romanian Spotters   Emblema Romanian Spotters - Pagina 11 EmptyMier 04 Aug 2010, 18:23

Dezgrop putin topicul asta pentru ca as dori si eu o emblema din aceasta.

L-am intrebat pe Octavian prin PM daca mai are si se pare ca nu mai are. Asa ca va intreb si va rog frumos pe cei/cel care a creat emblema in format vectorial (.svg sau similar) sa o posteze undeva sau sa mi-o trimita daca (se) poate pentru ca as vrea sa imi fac un tricou pe care as vrea sa il port acuma la Kecskemet! Smile

Multumesc anticipat!
Sus In jos
http://mandrivausers.ro
N3o
Airport Level
Airport Level
N3o


Numarul mesajelor : 46
Varsta : 37
Localizare : Timisoara, Temeschburg, Temeschwar, Temesvár - TSR/LRTR
Data de inscriere : 08/03/2010

Emblema Romanian Spotters - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Emblema Romanian Spotters   Emblema Romanian Spotters - Pagina 11 EmptyJoi 05 Aug 2010, 14:05

Ok, mi-am facut tricoul azi

Emblema Romanian Spotters - Pagina 11 Dscn0218j.th

Very Happy
Sus In jos
http://mandrivausers.ro
GAC
Flight Level 400
Flight Level 400
GAC


Numarul mesajelor : 967
Varsta : 47
Localizare : Wuppertal
Data de inscriere : 16/07/2010

Emblema Romanian Spotters - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Emblema Romanian Spotters   Emblema Romanian Spotters - Pagina 11 EmptyJoi 05 Aug 2010, 14:08

a iesit super! Very Happy
Sus In jos
http://www.planepictures.ro
Vizitato
Vizitator




Emblema Romanian Spotters - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Emblema Romanian Spotters   Emblema Romanian Spotters - Pagina 11 EmptyJoi 25 Aug 2011, 12:48

De cand am facut transa de embleme la comanda membrilor forumului am primit si alte comenzi de la doritori. Initial s-au facut circa 300 de bucati "limited edition" ca sa zic asa. Lumea le-a cumparat dar nu i-am vazut pe multi purtandu-le dar locurile in care au ajuns m-au facut mandru de realizare pentru ca au trecut oceanul , le-am vazut puse pe combinezoanele de zbor ale unor piloti etc. In principiu vrea sa vad daca mai sunt doritori si cate cereri se strang urmand ca o eventuala noua transa sa fie calitativ superioara primei si obligatoriu cu arici.

Nu trebuie sa uitam ca anul viitor se implinesc 5 ani de Ro-Spotters 2008-2012 si cu aceasta ocazie voi face o editie aniversara in masura in care voi primi comenzi. Anticipez ca noul proiect sa fie o colaborare intre mai multi membri si evident cu contributia designerului care le-a conceput prima data. Eu zic ca pana la anul putem astepta si devreme in primavara sa demaram actiunea ca acestea sa fie gata la inceputul sezonului de mitinguri.
As merge in paralel emblema clasica binecunoscuta de voi si editia anversara.
Astept pareri.
Sus In jos
Balki
Moderator
Balki


Numarul mesajelor : 1683
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/10/2008

Emblema Romanian Spotters - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Emblema Romanian Spotters   Emblema Romanian Spotters - Pagina 11 EmptyJoi 25 Aug 2011, 13:06

sa traiesti Octaviane!!!!! cheers
buna initiativa. Eu sunt doritor si as vrea 3 "clasice" si 2 aniversare Smile
Sus In jos
kampfmaschine
Moderator
kampfmaschine


Numarul mesajelor : 1927
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 09/01/2010

Emblema Romanian Spotters - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Emblema Romanian Spotters   Emblema Romanian Spotters - Pagina 11 EmptyJoi 25 Aug 2011, 13:12

eu 2 "clasice" si 2 aniversare
Sus In jos
GAC
Flight Level 400
Flight Level 400
GAC


Numarul mesajelor : 967
Varsta : 47
Localizare : Wuppertal
Data de inscriere : 16/07/2010

Emblema Romanian Spotters - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Emblema Romanian Spotters   Emblema Romanian Spotters - Pagina 11 EmptyJoi 25 Aug 2011, 13:36

1 clasica si 1 aniversara! thx!!!
Sus In jos
http://www.planepictures.ro
YR-SND
Flight Level 300
Flight Level 300
YR-SND


Numarul mesajelor : 321
Varsta : 32
Localizare : Tmisoara
Data de inscriere : 13/12/2008

Emblema Romanian Spotters - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Emblema Romanian Spotters   Emblema Romanian Spotters - Pagina 11 EmptyJoi 25 Aug 2011, 13:41

si eu 2 clasice, 2 aniversare! Very Happy
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Emblema Romanian Spotters - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Emblema Romanian Spotters   Emblema Romanian Spotters - Pagina 11 EmptyJoi 25 Aug 2011, 13:44

Ma bucur sa vad ca sunteti doritori si vreti de amandoua felurile. Asa cum am zis prefer sa mergem in paralel cu amandoua si transa de embleme sa fie data la facut la inceputul anului viitor. Pana atunci cererile vostre vor fi considerate precomenzi si vor avea deocamdata caracter orientativ cu privire la numarul preconizat de exemplare.

Pana atunci vom lucra la desingul celei aniversare si bineinteles astept sugestii cu privire la aspectul noii embleme.

Meritul cu privire la design il va avea cel mai probabil Lucian de la Sibiu cel care a realizat si prima emblema. Voi lua legatura cu el sa vedem daca e dispus sa contribuie. Ramane de vazut unde si in ce conditii se vor fabrica.

Sus In jos
alinteanu
Airport Level
Airport Level
alinteanu


Numarul mesajelor : 29
Varsta : 46
Localizare : Harghita
Data de inscriere : 26/06/2010

Emblema Romanian Spotters - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Emblema Romanian Spotters   Emblema Romanian Spotters - Pagina 11 EmptyJoi 25 Aug 2011, 17:25

1 clasica + 1 aniversara
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Emblema Romanian Spotters - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Emblema Romanian Spotters   Emblema Romanian Spotters - Pagina 11 EmptyJoi 25 Aug 2011, 21:48

Lucian este de acord sa faca designul emblemei aniversare. Va vom tine la curent cu noutatile.
Sus In jos
claudiu i
Flight Level 100
Flight Level 100
claudiu i


Numarul mesajelor : 140
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 09/02/2010

Emblema Romanian Spotters - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Emblema Romanian Spotters   Emblema Romanian Spotters - Pagina 11 EmptyVin 26 Aug 2011, 19:33

Si eu tot cu 2+2 embleme cu arici.

Si PM poate ma puteti ajuta si un tricou ceva cu sigla asta de pe site - fotograful cu trepiedul... Cool
Sus In jos
YR-197
Flight Level 400
Flight Level 400
YR-197


Numarul mesajelor : 799
Varsta : 62
Localizare : Arad
Data de inscriere : 08/10/2009

Emblema Romanian Spotters - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Emblema Romanian Spotters   Emblema Romanian Spotters - Pagina 11 EmptyVin 26 Aug 2011, 22:41

alinteanu a scris:
1 clasica + 1 aniversara
si eu la fel.multzam fain cheers
Sus In jos
DouglasMD11
Airport Level
Airport Level



Numarul mesajelor : 72
Varsta : 29
Localizare : Vaslui
Data de inscriere : 20/03/2010

Emblema Romanian Spotters - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Emblema Romanian Spotters   Emblema Romanian Spotters - Pagina 11 EmptyDum 28 Aug 2011, 10:46

Si eu una clasica si una aniversara Very Happy multumesc mult
Sus In jos
schumi
Airport Level
Airport Level



Numarul mesajelor : 61
Varsta : 40
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 28/07/2010

Emblema Romanian Spotters - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Emblema Romanian Spotters   Emblema Romanian Spotters - Pagina 11 EmptyDum 28 Aug 2011, 11:28

ma bag si eu cu 2+2
Sus In jos
bonsai
Airport Level
Airport Level
bonsai


Numarul mesajelor : 64
Varsta : 64
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 19/06/2008

Emblema Romanian Spotters - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Emblema Romanian Spotters   Emblema Romanian Spotters - Pagina 11 EmptyDum 28 Aug 2011, 22:21

Minunat, 2 clasice + 2 aniversare

Aurel
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Emblema Romanian Spotters - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Emblema Romanian Spotters   Emblema Romanian Spotters - Pagina 11 EmptyLun 29 Aug 2011, 07:36

Precomanda orientativa este pana acum de 17 + 16 (asta daca stau bine cu matematica), inceputul e promitator.
Sus In jos
mihaiatanasie
Membru activ
mihaiatanasie


Numarul mesajelor : 2388
Varsta : 66
Localizare : Rosiorii de Vede & Brasov
Data de inscriere : 27/06/2008

Emblema Romanian Spotters - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Emblema Romanian Spotters   Emblema Romanian Spotters - Pagina 11 EmptyLun 29 Aug 2011, 09:52

Cred ca si eu as vrea 2 (doua) aniversare, pe cele clasice le am inca. Deci, 17 + 18.
Sus In jos
http://unursinnoras.blog-gratuit.ro/
Continut sponsorizat





Emblema Romanian Spotters - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Emblema Romanian Spotters   Emblema Romanian Spotters - Pagina 11 Empty

Sus In jos
 
Emblema Romanian Spotters
Sus 
Pagina 11 din 13Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» EMBLEMA RoAF SPOTTERS
» Embleme Romanian Air Force Spotters - COMENZI
» Embleme Romanian Spotters - COMENZI
» Imaginea Romanian Spotters
» LA MULTI ANI Romanian Spotters!!!!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: FORUM :: Organizare si functionare - Forum Organisation & Management :: Proiecte-
Mergi direct la: