ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Blue Air (0B / JOR)

In jos 
+164
andrei1601
oldblueeyes
alex_xy
mckingtom
Andrei
MarianR
stedan
robert24
RwO
allex
vic_atc
bumbutza
MRares
Men In Black
danip
Lehoczki Cristian
Aviatia-Romaneasca
Laur_cfc
RATus
Richelieu
Bogdan747
cipi_TM
fly_emirates
duron
codrutz
46Pilot
flight
bogdan17
AIR06
radudanutz005
b707nicolae
davidteen14
yr_malex
albyna05
Miţă_KRP
ovivi
gabi-737
Vlad
boggy72
roger
loplo
bagea
Voicu
alinushi
Rafale
MrJack
Gabinho
LeCCa
liviu_br
Dumitru Fabian
etravel
bogdan81
silver
raduvisitor
liviu.dnistran
Iulius
gelu
KQQ
cristi_avb
ALEKS
Noel
petrudimoff
YR-197
norwegian
Messerschmitt
Quebec
Celestin
abrazivu
VicMures
lucian21
kayala
strainu
GAC
DouglasMD11
mihairosioru
vladcbu
dan guina
Karaya 1
Justme
laurus
adic
flaviu
bistvan
cavver
mesterul manolescu
YR-SND
Skylink
mariusoctavian1
mig29ovt
Fireteanu Horia
neobluenet
Thomas
VIC
gmc_extreme
shouriken
Madone
NATO
Cayenne
fularU
Daniel
Radu_is
kampfmaschine
atr_42_500
xpino
felix
Edi
dc9northwest
vishzu
malev2009
AntiGelu
Raduq
JAMS
lrbc
Andrej3000
nrares
iulianfly
stefan alin
Griff
ionut.vasile
k0b3
electric
DIESEL
ovidiu51
nicu1980
retro
daniel.f
crokodilu
CalinCLJ
CDA
Alex_tm
Heaven
fify
andreius
B32fly
DrakulaBV
D13-th_TakeOff
flysebi
C_man
mihaiatanasie
propellerdream
valavia
RazVanAir
Balki
mcraffael
llobregat
andreos18
eugen
mario antonio
Boeing777-300
aegean
arnold757
Dylan
neagu_laurentiu
Mengelaus
claudiup
gaudi
Vreauinaer
YR-BGP
Virusu
dragosh54321
Stefan
Capt_Vio
arianne
babacu
168 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 18 ... 33, 34, 35 ... 38 ... 42  Urmatorul
AutorMesaj
VicMures
Membru activ



Numarul mesajelor : 314
Varsta : 34
Localizare : Cluj
Data de inscriere : 29/12/2008

Blue Air (0B / JOR) - Pagina 34 Empty
MesajSubiect: Re: Blue Air (0B / JOR)   Blue Air (0B / JOR) - Pagina 34 EmptyLun 22 Aug 2011, 19:15

Multumesc pentru ajutor dar caut un raspuns bazat pe vreun articol din legislatia aeronautica romaneasca. Nu vreau sa merg pe presupuneri cand aleg ce licenta vreau sa-mi iau. Corect, PPL e peste ULM dar nu stiu daca e nevoie de vreun pas suplimentar pentru trecerea la ULM. Intreb asta pt ca acest pas implica niste costuri si vreau sa aflu si eu de ele, ca sa nu ma trezesc cu surprize mai apoi .
Sus In jos
Virusu
Moderator
Virusu


Numarul mesajelor : 2688
Varsta : 38
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 30/12/2007

Blue Air (0B / JOR) - Pagina 34 Empty
MesajSubiect: Re: Blue Air (0B / JOR)   Blue Air (0B / JOR) - Pagina 34 EmptyLun 22 Aug 2011, 22:49

VicMures a scris:
Multumesc pentru ajutor dar caut un raspuns bazat pe vreun articol din legislatia aeronautica romaneasca. Nu vreau sa merg pe presupuneri cand aleg ce licenta vreau sa-mi iau. Corect, PPL e peste ULM dar nu stiu daca e nevoie de vreun pas suplimentar pentru trecerea la ULM. Intreb asta pt ca acest pas implica niste costuri si vreau sa aflu si eu de ele, ca sa nu ma trezesc cu surprize mai apoi .

mai victor, cu asa instructor operand la voi acum, tu cauti aici raspunsurile? Ideea e simpla. Sunt doua categorii diferite de aeronave, rezulta doua licente diferite de zbor. Este PPL peste ULM, dar se refera la altceva. Ask the T man! Smile
Sus In jos
VicMures
Membru activ



Numarul mesajelor : 314
Varsta : 34
Localizare : Cluj
Data de inscriere : 29/12/2008

Blue Air (0B / JOR) - Pagina 34 Empty
MesajSubiect: Re: Blue Air (0B / JOR)   Blue Air (0B / JOR) - Pagina 34 EmptyLun 22 Aug 2011, 23:00

Thanks ! ma bate gandu sa imi fac una din ele si acum analizez toate aspectele. Ne auzim curand Smile
Sus In jos
neagu_laurentiu
Flight Level 300
Flight Level 300



Numarul mesajelor : 342
Data de inscriere : 25/03/2008

Blue Air (0B / JOR) - Pagina 34 Empty
MesajSubiect: Re: Blue Air (0B / JOR)   Blue Air (0B / JOR) - Pagina 34 EmptyLun 22 Aug 2011, 23:25

Licentierea pilotilor de avioane si elicoptere se efectueaza în conformitate cu reglementarile europene JAR FCL 1, 2 si 3 iar pilotii de aeronave ultrausoare în baza reglementarii nationale RACR - APAN ULM.
http://www.caa.ro/licente-personal/personal-navigant.html
http://www.jaa.nl/licensing/licensing_jars.html
http://www.caa.ro/fisiere/RACR-APAN%20ULM.zip

Daca din modul acesta de acordare intelegeti ca PPL nu acopera ULM atunci aveti dreptate (in JAR-FCL 1 / PPL nu prevede nimic impotriva).
Sus In jos
Dylan
Moderator
Dylan


Numarul mesajelor : 4876
Varsta : 53
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 15/04/2008

Blue Air (0B / JOR) - Pagina 34 Empty
MesajSubiect: Re: Blue Air (0B / JOR)   Blue Air (0B / JOR) - Pagina 34 EmptyMar 23 Aug 2011, 23:01

Dragilor, nu stiu daca s-a mai vorbit de asta, dar acum rasfoind prin pozele Airlinersilor am dat de o poza cu un 733 facuta la San Paulo si mai mult din cauza "bolii" mele cu cn-urile am avut o surpriza... YR-BAA e re-inmatriculat la o companie braziliana.
Ceea ce-i interesant e ca a plecat de prin Australia, a trecut prin Europa dupa care a ajuns in partea cealalta de lume.
Blue Air (0B / JOR) - Pagina 34 1874177
Sus In jos
Dumitru Fabian
Flight Level 100
Flight Level 100
Dumitru Fabian


Numarul mesajelor : 125
Varsta : 27
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 17/07/2010

Blue Air (0B / JOR) - Pagina 34 Empty
MesajSubiect: Re: Blue Air (0B / JOR)   Blue Air (0B / JOR) - Pagina 34 EmptyMar 23 Aug 2011, 23:07

Salut. Chiar BAA in persoana este, dealtfel au fost postate si pe forum daca nu ma insel poze de la vopsirea lui in culorile webjet pe BUD.
Ceva poze de pe BUD:
http://www.airliners.net/photo/Blue-Air/Boeing-737-33A/1831441/L/&sid=456dac418742b4e7bb2751dac02803c1
http://www.airliners.net/photo/Boeing-737-33A/1818908/L/&sid=021e2a9cc7341662a3acff1a91005c92
http://www.airliners.net/photo/Webjet-Linhas-Aereas/Boeing-737-33A/1831442/L/&sid=456dac418742b4e7bb2751dac02803c1
http://www.airliners.net/photo/Webjet-Linhas-Aereas/Boeing-737-33A/1830739/L/&sid=456dac418742b4e7bb2751dac02803c1

YR-BAD este acum SP-ENF si opereaza pentru Enter Air.
SP-ENF (ex. BAD)
Sus In jos
gabi-737
Membru activ
gabi-737


Numarul mesajelor : 4453
Varsta : 47
Localizare : Oradea
Data de inscriere : 26/12/2007

Blue Air (0B / JOR) - Pagina 34 Empty
MesajSubiect: Re: Blue Air (0B / JOR)   Blue Air (0B / JOR) - Pagina 34 EmptyMier 24 Aug 2011, 12:16

Important e ca a ramas tot "blue" si tot prin zona. Va fi pozat pe contrail de acuma ... Laughing
Sus In jos
cipi_TM
Membru activ
cipi_TM


Numarul mesajelor : 1409
Varsta : 42
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 04/10/2008

Blue Air (0B / JOR) - Pagina 34 Empty
MesajSubiect: Re: Blue Air (0B / JOR)   Blue Air (0B / JOR) - Pagina 34 EmptyLun 12 Sept 2011, 16:21

Titlu: Care sunt planurile de viitor ale lui Nelu Iordache, patronul Blue Air
Sursa: http://www.wall-street.ro/articol/Turism/109114/Care-sunt-planurile-de-viitor-ale-lui-Nelu-Iordache-patronul-Blue-Air.html
Autor: Cristian Gubandru
Data: 12.09.2011

Citat :
Care sunt planurile de viitor ale lui Nelu Iordache, patronul Blue Air

Omul de afaceri Nelu Iordache continua planurile de dezvoltare ale grupului de firme cu afaceri de 400 de milioane de euro in 2010 si intra pe piata legumelor si bauturilor alcoolice, fiind pregatit si pentru constructia parcarii din Piata Charles de Gaulle, sau aeroportului de unde vor pleca peste doua milioane de pasageri.

Pentru anul acesta, Gheorghe Racaru, directorul de strategie si dezvoltare al grupului de firme detinut de Nelu Iordache, se asteapta la afaceri in crestere la 500 de milioane de euro, mizand pe firma de constructii Romstrade.

“Compania Romstrade va avea anul acesta afaceri in urcare la 200-300 de milioane de euro, de la circa 185 milioane euro anul trecut. In prezent efectuam lucrari la pasajul de la Mihai Bravu, insa am putea incepe lucrarile si la parcarea de la Piata Charles de Gaulle”, a precizat Racaru.

Primaria Municipiului Bucuresti (PMB) a atribuit firmei Romstrade un contract de peste 30 milioane euro fara TVA pentru proiectarea si executia lucrarilor de constructie a unui pasaj rutier subteran in zona Piata Charles de Gaulle.

“Pentru compania aeriana Blue Air sper sa urcam afacerile la 160 milioane euro. Blue Air are in prezent o flota de 8 avioane, iar din toamna vom mai adauga inca o aeronava”, a mai spus Racaru.

Un proiect important al omului de afaceri Nelu Iordache este constructia unui aeroport la 20 de km la Sud de Bucuresti, care va incepe in vara anului 2012, putin mai tarziu decat era preconizat. Aeroportul se va intinde pe 255 de hectare de teren.

“Avem 7 firme internationale selectate pentru proiectarea aeroportului. Valoarea contractului de proiectare ar putea fi cuprinsa intre 3% si 7% din totalul proiectului. Avem si avizul de mediu. Pista are toate aprobarile si directia, lungimea este de 3.200 de metri. Aeroportul va avea pana in 10 porti de imbarcare si va fi construit modular pentru a se putea extinde in viitor. Vrem ca in 2015 cel putin doua milioane de pasageri sa plece de pe acest aeroport”, a adaugat Racaru.

Dezvoltatorul aeroportului este compania Infra Group, detinuta de Romstrade (75%) si operatorul aerian low-cost Blue Air (25%). Proiectul este estimat la 200 de milioane de euro.

“Daca un fond de investitii doreste sa aiba o intrare in proiectul aeroportului pe o perioada limitata, suntem deschisi la negocieri”, a mai spus Racaru.

Compania aproape a finalizat hotelul din vecinatatea aeroportului, care va avea 3 stele.

Pentru Andany Trading, proprietara fermei “La Mosie”, Racaru estimeaza anul acesta afaceri de 2,8 milioane lei, in scadere de la 3,6 milioane lei in 2010. Fructele sunt prezente in Kaufland, Carrefour si Real.

Andany va intra anul acesta si pe piata legumelor si a bauturilor alcoolice. "In 2011 am initiat doua proiecte-cheie, in doua arii cu potential de business in Romania, pe de-o parte cu noul brand Chiabur, prin care se doreste comercializarea de bauturi alcoolice, ce se vor realiza din fructe marca La Mosie; intentionam sa castigam teren pe aceasta piata in viitorul foarte apropiat. (...). Pe de alta parte, printr-un parteneriat cu orasul Niscemi din Italia, am introdus in cultura si anghinare. Vom exporta anghinare catre Italia, deschizandu-ne astfel drumul catre piata internationala", a precizat Racaru.

Avand o suprafata de 100 de hectare, ferma „La Mosie” a necesitat investitii de peste 7 milioane euro.

Anul viitor, daca piata o va cere compania intentioneaza sa dezvolte segmentul de plante aromatice.

Grupul de firme al lui Nelu Iordache are 2.200 de angajati si cuprinde companiile Romstrade, Blue Air, Direct Aeroservice, Andany Trading (marca La mosie) si Blue Aero.
Sus In jos
Balki
Moderator
Balki


Numarul mesajelor : 1683
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/10/2008

Blue Air (0B / JOR) - Pagina 34 Empty
MesajSubiect: Re: Blue Air (0B / JOR)   Blue Air (0B / JOR) - Pagina 34 EmptyMar 13 Sept 2011, 21:01

cu ce a plecat Basescu in SUA? ca am vazut la un post de televiziune (de la departare si fara sonor) cum se urca in ABB iar in subsol scria ceva de genul "Basescu a pleacat in SUA". Erau imagini din arhiva?

L.E.
Multam! Deci nu a fost ABB. Cine stie de cand erau imaginile... Rolling Eyes


Ultima editare efectuata de catre balki in Mar 13 Sept 2011, 21:42, editata de 1 ori
Sus In jos
neagu_laurentiu
Flight Level 300
Flight Level 300



Numarul mesajelor : 342
Data de inscriere : 25/03/2008

Blue Air (0B / JOR) - Pagina 34 Empty
MesajSubiect: Re: Blue Air (0B / JOR)   Blue Air (0B / JOR) - Pagina 34 EmptyMar 13 Sept 2011, 21:30

Vad un zbor cu YR-LCB: http://data.flight24.com/airplanes/yr-lcb/
Sus In jos
arianne
Moderator
arianne


Numarul mesajelor : 2730
Varsta : 32
Localizare : EBBR/LFBO/LROP
Data de inscriere : 03/08/2008

Blue Air (0B / JOR) - Pagina 34 Empty
MesajSubiect: Re: Blue Air (0B / JOR)   Blue Air (0B / JOR) - Pagina 34 EmptyMar 13 Sept 2011, 21:49

balki a scris:
cu ce a plecat Basescu in SUA? ca am vazut la un post de televiziune (de la departare si fara sonor) cum se urca in ABB iar in subsol scria ceva de genul "Basescu a pleacat in SUA". Erau imagini din arhiva?

L.E.
Multam! Deci nu a fost ABB. Cine stie de cand erau imaginile... Rolling Eyes

Sigur cu LCB. Facea un zbor de verificare alaltaieri pe deasupra Baraganului.

PS. Am vazut si eu imaginile si m-au amuzat...
Sus In jos
CalinCLJ
Membru activ



Numarul mesajelor : 1031
Varsta : 62
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 15/10/2008

Blue Air (0B / JOR) - Pagina 34 Empty
MesajSubiect: Re: Blue Air (0B / JOR)   Blue Air (0B / JOR) - Pagina 34 EmptyJoi 15 Sept 2011, 14:30

Ca de obicei , hoteste , pe furis , Blue Air a plecat (a cata oara ?) de la Cluj. Azi e ultima cursa CLJ-FCO si gata ! De pe site a disparut deja si de pe harta si de la orar de zbor.
Toate astea in timp ce in aerogara si in exterior troneaza trei bannere uriase cu CLJ-DUB valabil pana in 24 martie 2012 .
Ca are sau nu legatura cu intentia CJ Cluj de a da in judecata Romstrade pentru intarzierea licitatiei de la noua pista , asta putem doar specula ! Cert este ca desi are un manager "cu nume" , JOR se poarta la fel de lipsita de profesionalism cum o stim !

Sus In jos
liviu.dnistran
Fotograf
liviu.dnistran


Numarul mesajelor : 1216
Varsta : 38
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 22/07/2010

Blue Air (0B / JOR) - Pagina 34 Empty
MesajSubiect: Re: Blue Air (0B / JOR)   Blue Air (0B / JOR) - Pagina 34 EmptyJoi 15 Sept 2011, 14:39

@CalinCLJ: Nu are rost sa ne suparam prea tare, chiar daca acum nu mai suntem la 3 ore de Dublin si implicit de fabrica Guiness...
Eu dupa as as plange mai tare Very Happy.

Evident glumesc si evident e dubioasa treaba la BlueAir cu zborurile astea deschise si inchise dupa cateva luni...
E treaba lor, probabil au profit mai mare pe celelalte aeroporturi, mai ales considerand ca aceste doua zboruri erau operate cu escala...

Ca o idee separata, eu ma intreb daca vor fi chartere din Cluj spre Austria/Elvetia iarna asta, mai ales ca Tarom isi reia cursele spre Salzburg.

Oamenii mai bine infipti din industrie ne pot lumina daca ar si merge o treaba de asta Smile .
Sus In jos
CalinCLJ
Membru activ



Numarul mesajelor : 1031
Varsta : 62
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 15/10/2008

Blue Air (0B / JOR) - Pagina 34 Empty
MesajSubiect: Re: Blue Air (0B / JOR)   Blue Air (0B / JOR) - Pagina 34 EmptyJoi 15 Sept 2011, 15:33

liviu.dnistran a scris:
@CalinCLJ: Nu are rost sa ne suparam prea tare, chiar daca acum nu mai suntem la 3 ore de Dublin si implicit de fabrica Guiness...
Eu dupa as as plange mai tare Very Happy.

Evident glumesc si evident e dubioasa treaba la BlueAir cu zborurile astea deschise si inchise dupa cateva luni...
E treaba lor, probabil au profit mai mare pe celelalte aeroporturi, mai ales considerand ca aceste doua zboruri erau operate cu escala...

Ca o idee separata, eu ma intreb daca vor fi chartere din Cluj spre Austria/Elvetia iarna asta, mai ales ca Tarom isi reia cursele spre Salzburg.

Oamenii mai bine infipti din industrie ne pot lumina daca ar si merge o treaba de asta Smile .

Liviu , nu e cazul de suparare , e inca o dezamagire. Daca iti spun cum era zborul CLJ-DUB , nu o sa iti vina sa crezi. Nu prea era "cu escala" ci.....

Despre chartere , ma indoiesc ca la ora actuala CLJ poate fi o piata pt Austria. Distanta e mica , se prefera masina , nu cred ca ar strange suficienti pax. Sti ca a fost incercarea Wizz la Grenoble si nu a mers. Care Grenoble nu prea avea alternativa auto.
Sus In jos
alinushi
Airport Level
Airport Level



Numarul mesajelor : 42
Varsta : 44
Localizare : Bucharest
Data de inscriere : 18/12/2009

Blue Air (0B / JOR) - Pagina 34 Empty
MesajSubiect: Re: Blue Air (0B / JOR)   Blue Air (0B / JOR) - Pagina 34 EmptyVin 16 Sept 2011, 11:55

CalinCLJ a scris:

Toate astea in timp ce in aerogara si in exterior troneaza trei bannere uriase cu CLJ-DUB valabil pana in 24 martie 2012 .


Cred ca intentionai sa spui 29 Octombrie 2011 sau pe bannere chiar scrie 24 Martie 2012 ?? Shocked
Sus In jos
CalinCLJ
Membru activ



Numarul mesajelor : 1031
Varsta : 62
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 15/10/2008

Blue Air (0B / JOR) - Pagina 34 Empty
MesajSubiect: Re: Blue Air (0B / JOR)   Blue Air (0B / JOR) - Pagina 34 EmptyVin 16 Sept 2011, 20:56

alinushi a scris:
CalinCLJ a scris:

Toate astea in timp ce in aerogara si in exterior troneaza trei bannere uriase cu CLJ-DUB valabil pana in 24 martie 2012 .


Cred ca intentionai sa spui 29 Octombrie 2011 sau pe bannere chiar scrie 24 Martie 2012 ?? Shocked

Bannerele sunt clare : pana in 24 martie 2012 , se refera CLAR la orarul de iarna 11/12 .
Cine calatoreste poate confirma : banerrele sunt pe aerogara veche in exterior , in interior atat la plecari cat si la sosiri.
Sus In jos
mario antonio
Membru activ



Numarul mesajelor : 1297
Varsta : 45
Localizare : Torino, Italia (TRN)
Data de inscriere : 07/08/2008

Blue Air (0B / JOR) - Pagina 34 Empty
MesajSubiect: Re: Blue Air (0B / JOR)   Blue Air (0B / JOR) - Pagina 34 EmptyMar 20 Sept 2011, 18:52

Ciao tuturor,

757-le a sters-o catre Spania:
Boeing 757 -28A 24544 280 EC-LHL Mint Airways ferried 15sep11 BBU-MAD after summer lease to BlueAir ex OM-ASG.
Sus In jos
cipi_TM
Membru activ
cipi_TM


Numarul mesajelor : 1409
Varsta : 42
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 04/10/2008

Blue Air (0B / JOR) - Pagina 34 Empty
MesajSubiect: Blue Air a extins serviciul de check-in online   Blue Air (0B / JOR) - Pagina 34 EmptyVin 23 Sept 2011, 08:31

Titlu : Blue Air a extins serviciul de check-in online
Sursa : http://www.wall-street.ro/articol/Turism/109733/Blue-Air-a-extins-serviciul-de-check-in-online.html
Autor : Cristian Gubandru
Data : 23.09.2011

Citat :
Blue Air a extins serviciul de check-in online

Compania Blue Air a introdus sistemul gratuit de check-in online si pentru zborurile cu plecare din Barcelona, Nisa, Larnaca, Malaga, Valencia, urmand ca in cel mai scurt timp sa fie disponibil pentru majoritatea destinatiilor Blue Air.

Serviciul va putea fi folosit de catre pasageri cu maxim 14 zile inainte de data plecarii si pana la trei ore inainte de ora decolarii. La finalul procesului de check-in online pasagerii trebuie sa tipareasca cartea de imbarcare, cu care se vor prezenta la aeroport pentru imbarcare.

Astfel se reduce timpul de asteptare in aeroport, iar persoanele care calatoresc doar cu bagaj de mana se vor prezenta direct la poarta de imbarcare, cu 60 de minute inainte de decolare. Pasagerii cu bagaje de cala se vor prezenta cu 90 de minute inainte de zbor la biroul de inregistrare bagaje.

Din 3 octombrie 2011, compania introduce o taxa de check-in la aeroport, valabila pentru plecarile din Barcelona, Nisa, Larnaca, Malaga si Valencia. Calatorii care fac check-in in aeroport vor plati 5 euro in momentul rezervarii, la agentiile Blue Air si partenere sau prin Call Center, iar cei care fac check-in in aeroport inainte de plecare vor plati 10 euro.

Pasagerii care si-au cumparat bilete pe rutele Larnaca-Bucuresti, Larnaca-Bacau, Nisa-Bucuresti, Malaga-Bucuresti, Valencia-Bucuresti, Barcelona-Bucuresti si Barcelona-Bacau inainte de 19 septembrie 2011, nu vor plati taxa de check-in in aeroport.
Sus In jos
atr_42_500
Flight Level 400
Flight Level 400
atr_42_500


Numarul mesajelor : 1059
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/03/2008

Blue Air (0B / JOR) - Pagina 34 Empty
MesajSubiect: Re: Blue Air (0B / JOR)   Blue Air (0B / JOR) - Pagina 34 EmptyMier 05 Oct 2011, 13:50

Saluatre!

Stie cineva cum se gasesc charts pe site-ul eurocontrol? Io nu resusesc sa le gasesc.

Multumiri
Sus In jos
xpino
Fotograf
xpino


Numarul mesajelor : 227
Varsta : 59
Localizare : Sibiu
Data de inscriere : 25/01/2009

Blue Air (0B / JOR) - Pagina 34 Empty
MesajSubiect: Re: Blue Air (0B / JOR)   Blue Air (0B / JOR) - Pagina 34 EmptyMier 05 Oct 2011, 15:44

http://www.eurocontrol.int/
Sus In jos
arianne
Moderator
arianne


Numarul mesajelor : 2730
Varsta : 32
Localizare : EBBR/LFBO/LROP
Data de inscriere : 03/08/2008

Blue Air (0B / JOR) - Pagina 34 Empty
MesajSubiect: Re: Blue Air (0B / JOR)   Blue Air (0B / JOR) - Pagina 34 EmptyMier 05 Oct 2011, 21:29

Mai degraba www.ead.eurocontrol.int si login/register.
Sus In jos
atr_42_500
Flight Level 400
Flight Level 400
atr_42_500


Numarul mesajelor : 1059
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/03/2008

Blue Air (0B / JOR) - Pagina 34 Empty
MesajSubiect: Re: Blue Air (0B / JOR)   Blue Air (0B / JOR) - Pagina 34 EmptyJoi 06 Oct 2011, 11:39

Multumesc de raspunsuri.
Scuze, cred ca nu am fost clar. Stiu site-ul dar nu gasesc hartile pe el. Tot ce pot acccesa sunt NOTAMS

Sus In jos
arianne
Moderator
arianne


Numarul mesajelor : 2730
Varsta : 32
Localizare : EBBR/LFBO/LROP
Data de inscriere : 03/08/2008

Blue Air (0B / JOR) - Pagina 34 Empty
MesajSubiect: Re: Blue Air (0B / JOR)   Blue Air (0B / JOR) - Pagina 34 EmptyJoi 06 Oct 2011, 14:46

atr_42_500 a scris:
Multumesc de raspunsuri.
Scuze, cred ca nu am fost clar. Stiu site-ul dar nu gasesc hartile pe el. Tot ce pot acccesa sunt NOTAMS


Dupa login, click pe PAMS Light/AIP si ai tot AIP-ul pt tarile JAA acolo, mie imi merge.
Sus In jos
atr_42_500
Flight Level 400
Flight Level 400
atr_42_500


Numarul mesajelor : 1059
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/03/2008

Blue Air (0B / JOR) - Pagina 34 Empty
MesajSubiect: Re: Blue Air (0B / JOR)   Blue Air (0B / JOR) - Pagina 34 EmptyJoi 06 Oct 2011, 15:19

Multumesc, am gasit acum Smile.
Sus In jos
Balki
Moderator
Balki


Numarul mesajelor : 1683
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/10/2008

Blue Air (0B / JOR) - Pagina 34 Empty
MesajSubiect: Re: Blue Air (0B / JOR)   Blue Air (0B / JOR) - Pagina 34 EmptyJoi 06 Oct 2011, 17:29

multumesc si eu!!! Laughing
Sus In jos
Continut sponsorizat





Blue Air (0B / JOR) - Pagina 34 Empty
MesajSubiect: Re: Blue Air (0B / JOR)   Blue Air (0B / JOR) - Pagina 34 Empty

Sus In jos
 
Blue Air (0B / JOR)
Sus 
Pagina 34 din 42Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 18 ... 33, 34, 35 ... 38 ... 42  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Blue Air (0B / JOR)
» Air Blue ED/ABQ
» Filmulete aviatice
» BBU-NAP-BBU cu Blue Air
» Aeroportul Arad - 2008

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: SPOTTING :: Companii aeriene in Romania - Airlines in Romania-
Mergi direct la: