ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Blue Air (0B / JOR)

In jos 
+164
andrei1601
oldblueeyes
alex_xy
mckingtom
Andrei
MarianR
stedan
robert24
RwO
allex
vic_atc
bumbutza
MRares
Men In Black
danip
Lehoczki Cristian
Aviatia-Romaneasca
Laur_cfc
RATus
Richelieu
Bogdan747
cipi_TM
fly_emirates
duron
codrutz
46Pilot
flight
bogdan17
AIR06
radudanutz005
b707nicolae
davidteen14
yr_malex
albyna05
Miţă_KRP
ovivi
gabi-737
Vlad
boggy72
roger
loplo
bagea
Voicu
alinushi
Rafale
MrJack
Gabinho
LeCCa
liviu_br
Dumitru Fabian
etravel
bogdan81
silver
raduvisitor
liviu.dnistran
Iulius
gelu
KQQ
cristi_avb
ALEKS
Noel
petrudimoff
YR-197
norwegian
Messerschmitt
Quebec
Celestin
abrazivu
VicMures
lucian21
kayala
strainu
GAC
DouglasMD11
mihairosioru
vladcbu
dan guina
Karaya 1
Justme
laurus
adic
flaviu
bistvan
cavver
mesterul manolescu
YR-SND
Skylink
mariusoctavian1
mig29ovt
Fireteanu Horia
neobluenet
Thomas
VIC
gmc_extreme
shouriken
Madone
NATO
Cayenne
fularU
Daniel
Radu_is
kampfmaschine
atr_42_500
xpino
felix
Edi
dc9northwest
vishzu
malev2009
AntiGelu
Raduq
JAMS
lrbc
Andrej3000
nrares
iulianfly
stefan alin
Griff
ionut.vasile
k0b3
electric
DIESEL
ovidiu51
nicu1980
retro
daniel.f
crokodilu
CalinCLJ
CDA
Alex_tm
Heaven
fify
andreius
B32fly
DrakulaBV
D13-th_TakeOff
flysebi
C_man
mihaiatanasie
propellerdream
valavia
RazVanAir
Balki
mcraffael
llobregat
andreos18
eugen
mario antonio
Boeing777-300
aegean
arnold757
Dylan
neagu_laurentiu
Mengelaus
claudiup
gaudi
Vreauinaer
YR-BGP
Virusu
dragosh54321
Stefan
Capt_Vio
arianne
babacu
168 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 35 ... 42  Urmatorul
AutorMesaj
ovivi
Airport Level
Airport Level



Numarul mesajelor : 45
Varsta : 27
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 09/05/2010

Blue Air (0B / JOR) - Pagina 29 Empty
MesajSubiect: Re: Blue Air (0B / JOR)   Blue Air (0B / JOR) - Pagina 29 EmptyMar 26 Apr 2011, 23:09

Si l-a Sibiu ce se mai aude?
Sus In jos
Miţă_KRP
Flight Level 200
Flight Level 200



Numarul mesajelor : 222
Varsta : 29
Localizare : Timisoara - LRTR - TSR
Data de inscriere : 12/02/2010

Blue Air (0B / JOR) - Pagina 29 Empty
MesajSubiect: Re: Blue Air (0B / JOR)   Blue Air (0B / JOR) - Pagina 29 EmptyMier 27 Apr 2011, 14:41

ovivi a scris:
Si l-a Sibiu ce se mai aude?

Nimic!
Sus In jos
bogdan17
Airport Level
Airport Level



Numarul mesajelor : 41
Varsta : 33
Localizare : Sibiu
Data de inscriere : 15/06/2010

Blue Air (0B / JOR) - Pagina 29 Empty
MesajSubiect: Re: Blue Air (0B / JOR)   Blue Air (0B / JOR) - Pagina 29 EmptyMier 27 Apr 2011, 16:29

Blue Air renunta a mai opera pe aeroportul din Sibiu(cel putin in orarul de iarna).
Iata si confirmarea de pe pagina lor de Facebook.
,,Blue Air:
Nu vom opera curse din/catre Sibiu in orarul de iarna. Va tinem la curent daca se vor introduce noi destinatii. ,,
Sus In jos
radudanutz005
Airport Level
Airport Level
radudanutz005


Numarul mesajelor : 18
Varsta : 42
Localizare : Sibiu
Data de inscriere : 14/08/2010

Blue Air (0B / JOR) - Pagina 29 Empty
MesajSubiect: Re: Blue Air (0B / JOR)   Blue Air (0B / JOR) - Pagina 29 EmptyMier 27 Apr 2011, 20:42

Pana nu vad cu ochii mei nu cred, ... sau poate e altceva la mijloc...
Sus In jos
bogdan17
Airport Level
Airport Level



Numarul mesajelor : 41
Varsta : 33
Localizare : Sibiu
Data de inscriere : 15/06/2010

Blue Air (0B / JOR) - Pagina 29 Empty
MesajSubiect: Re: Blue Air (0B / JOR)   Blue Air (0B / JOR) - Pagina 29 EmptyMier 27 Apr 2011, 20:45

Uite linkul. Asta in caz de ,,neincredere,, Wink

https://www.facebook.com/topic.php?uid=127545187653&topic=18677&post=114128&notif_t=board_post_reply#post114128
Sus In jos
DouglasMD11
Airport Level
Airport Level



Numarul mesajelor : 72
Varsta : 30
Localizare : Vaslui
Data de inscriere : 20/03/2010

Blue Air (0B / JOR) - Pagina 29 Empty
MesajSubiect: Salutare   Blue Air (0B / JOR) - Pagina 29 EmptyJoi 28 Apr 2011, 15:28

Hai sa mai fie si cate o poza pe aici. Asta e de pe vremea cand inca mai era BAD la Blue Air.Scuze de calitate, e facuta cu telefonul.Multe multumiri dl. cpt. Ionut S.
Blue Air (0B / JOR) - Pagina 29 2010-07-30094055
Sus In jos
bogdan17
Airport Level
Airport Level



Numarul mesajelor : 41
Varsta : 33
Localizare : Sibiu
Data de inscriere : 15/06/2010

Blue Air (0B / JOR) - Pagina 29 Empty
MesajSubiect: Re: Blue Air (0B / JOR)   Blue Air (0B / JOR) - Pagina 29 EmptyVin 29 Apr 2011, 23:21

Unul din motivele pentru care BlueAir probabil nu va mai opera pe aeroportul din Sibiu. Pacat.

EXCLUSIV - Aeroportul Sibiu a cerut insolvenţa companiei Blue Air pentru datorii de milioane de lei.
SC Blue Air Transport Aerian SA are o datorie de aproape 3 milioane de lei către aeroportul internaţional din Sibiu.


Aerogara aflată în administrarea Consiliului Judeţean Sibiu, are de recuperat o datorie care este de aproape 1 milion de dolari de la unul din principalii operatori de zboruri de pe aeroport. Este vorba de compania Blue Air, cu care cei de la aeroportul Sibiu se află în conflict deschis, din cauza acestor datorii. Deja s-a depus în această lună în instanţă o cerere care ar putea să fie piatra de moară de gâtul falimentului celor de la Blue Air.

„Aeroportul Internaţional Sibiu a depus la începutul lunii aprilie 2011 cerere de deschidere a procedurii insolvenţei, împotriva debitoarei S.C. Blue Air Transport Aerian SA, la Tribunalul Bucureşti”, se arată într-o notificare oferită pentru Adevărul de Seara. Primul termen de judecată a fost stabilit pentru data de 16 august 2011.

„Creanta certă, lichidă şi exigibilă este în cuantum de 2.859.131,84 lei la data de 26 aprilie 2011” spune Iuliana Opriţă, purtător de cuvânt la aeroportul internaţional Sibiu.

Datorii din 2010
Interesant este că e vorba de datorii acumulate anul trecut în perioada 17 mai – 20 octombrie. Cei de la aeroport spun că au iniţiat numeroase concilieri transmise către Blue Air pentru debitele restante şi că s-a încercat şi soluţionarea pe cale amiabilă a litigiului. „Ultimul proces verbal de conciliere directa a fost încheiat şi semnat de ambele parti în data de 20 octombrie 2010 , însă nu s-au respectat termenele de plată. Prin adresa 11226/24.11.2010 emisă de către Blue Air Transport Aerian , se confirmă, fără obiecţiuni, toate facturile din proces şi existenta soldului” se arată în cererea de insolvenţă depusă la Tribunalul Bucureşti.

Somaţii fără rezultate
Cei de la aeroport mai spun că au introdus la Tribunalul Sibiu somaţii de plată, pentru debitele restante. “La data de 10. 01.2011, s-au finalizat dosarele conexate a somaţiilor de plată de la Tribunalul Sibiu şi s-a dispus somarea debitorului la plata creanţei reprezentând contravaloarea facturilor neîncasate.

Deoarece au fost vicii de procedură la comunicarea acestei oronanţe de plată cât şi la investirea acesteia cu formula executorie la Tribunalul Sibiu, nu a putut fii investită şi executată până în prezent, sens în care pentru a avea garanţia recuperarii debitului s-a depus şi cererea de insolvenţă la Bucureşti”, se mai arată în cererea depusă la Tribunalul din Bucureşti.

„Trebuie să ne recuperăm aceste datorii şi am ales calea justiţiei pentru că nu s-a mai putut altfel” – Augustin Sava, director aeroport Sibiu.


Sursa: http://www.adevarul.ro/locale/sibiu/Exclusiv_-_Aeroportul_Sibiu_a_cerut_insolventa_companiei_Blue_Air_0_471553201.html
Sus In jos
Alex_tm
Moderator
Alex_tm


Numarul mesajelor : 1835
Varsta : 35
Localizare : TIMISOARA - BANAT
Data de inscriere : 15/01/2009

Blue Air (0B / JOR) - Pagina 29 Empty
MesajSubiect: Re: Blue Air (0B / JOR)   Blue Air (0B / JOR) - Pagina 29 EmptySam 30 Apr 2011, 11:44

Cam cat ar costa, schimbarea numelui si rutei unui bilet deja cumparat??? Are un prieten un bilet pe ruta IAS-OTP, si nu mai zboara el, si ar dori sa schimbe chestiile astea, pe o ruta TSR - OTP sau OTP - TSR!

Cam cat ar costa!!??

Multam fain, ALex
Sus In jos
http://fanviola.piczo.com/?cr=5
kampfmaschine
Moderator
kampfmaschine


Numarul mesajelor : 1927
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 09/01/2010

Blue Air (0B / JOR) - Pagina 29 Empty
MesajSubiect: Re: Blue Air (0B / JOR)   Blue Air (0B / JOR) - Pagina 29 EmptySam 30 Apr 2011, 13:41

Conditiile de schimbare ale biletelor depind foarte mult de clasa de incadrare tarifara (cu cat mai ieftin biletul, cu atat mai restrictiv), cel putin la companiile de linie. Parerea mea este ca cel mai bine vorbesti direct cu compania aviatica in cauza, probabil Tarom.
Sus In jos
lrbc
Fotograf
lrbc


Numarul mesajelor : 1823
Varsta : 110
Localizare : Bacău
Data de inscriere : 08/05/2009

Blue Air (0B / JOR) - Pagina 29 Empty
MesajSubiect: Re: Blue Air (0B / JOR)   Blue Air (0B / JOR) - Pagina 29 EmptySam 30 Apr 2011, 17:29

Dacă e vorba de Tarom, atunci pe site scrie așa:
"Am rezervat un zbor şi nu mai pot călători. Unde mă pot adresa pentru a trece biletul pe numele altui pasager?
Acest lucru nu este posibil întrucât toate biletele de călătorie sunt nominale. Nu se acceptă cereri de schimbare a numelui pasagerului. Pentru ca cealaltă persoană să călătorească, va trebui să rezervaţi şi să platiţi un nou bilet la tariful existent în momentul achiziţionării, sub rezerva existenţei locurilor la zborul pentru care se cere rezervare. Datorită caracterului specific al motorului de rezervări nu putem garanta o disponibilitate ulterioară a tarifului iniţial rezervat, acesta fiind rezervabil numai în limita locurilor existente."
http://www.tarom.ro/zboruri-si-rezervari/asistenta/despre-modificari/
Sus In jos
Alex_tm
Moderator
Alex_tm


Numarul mesajelor : 1835
Varsta : 35
Localizare : TIMISOARA - BANAT
Data de inscriere : 15/01/2009

Blue Air (0B / JOR) - Pagina 29 Empty
MesajSubiect: Re: Blue Air (0B / JOR)   Blue Air (0B / JOR) - Pagina 29 EmptySam 30 Apr 2011, 18:40

lrbc a scris:
Dacă e vorba de Tarom, atunci pe site scrie așa:
"Am rezervat un zbor şi nu mai pot călători. Unde mă pot adresa pentru a trece biletul pe numele altui pasager?
Acest lucru nu este posibil întrucât toate biletele de călătorie sunt nominale. Nu se acceptă cereri de schimbare a numelui pasagerului. Pentru ca cealaltă persoană să călătorească, va trebui să rezervaţi şi să platiţi un nou bilet la tariful existent în momentul achiziţionării, sub rezerva existenţei locurilor la zborul pentru care se cere rezervare. Datorită caracterului specific al motorului de rezervări nu putem garanta o disponibilitate ulterioară a tarifului iniţial rezervat, acesta fiind rezervabil numai în limita locurilor existente."
http://www.tarom.ro/zboruri-si-rezervari/asistenta/despre-modificari/

Da, am uitat sa mentionez ca Tarom este.

Atunci nici o sansa!

Multumesc domnilor!

ALex
Sus In jos
http://fanviola.piczo.com/?cr=5
flight
Flight Level 300
Flight Level 300
flight


Numarul mesajelor : 313
Varsta : 43
Localizare : Targoviste
Data de inscriere : 04/02/2010

Blue Air (0B / JOR) - Pagina 29 Empty
MesajSubiect: Re: Blue Air (0B / JOR)   Blue Air (0B / JOR) - Pagina 29 EmptyLun 02 Mai 2011, 11:57

Are idee cineva ce tip de aeronave erau cele care au intrat in turnurile gemene din America?
Sus In jos
http://www.lukair.webs.com
46Pilot
Flight Level 200
Flight Level 200



Numarul mesajelor : 234
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/01/2009

Blue Air (0B / JOR) - Pagina 29 Empty
MesajSubiect: Re: Blue Air (0B / JOR)   Blue Air (0B / JOR) - Pagina 29 EmptyLun 02 Mai 2011, 12:18

flight a scris:
Are idee cineva ce tip de aeronave erau cele care au intrat in turnurile gemene din America?

In turnuri au fost B767-200, iar in Pentagon B757-200.
Sus In jos
loplo
Fotograf
loplo


Numarul mesajelor : 911
Varsta : 45
Localizare : EDDK
Data de inscriere : 19/01/2009

Blue Air (0B / JOR) - Pagina 29 Empty
MesajSubiect: Re: Blue Air (0B / JOR)   Blue Air (0B / JOR) - Pagina 29 EmptyLun 02 Mai 2011, 18:20

Greu de cautat pe google dupa 9/11. Asa mai invata omul ceva istorie trecand prin wikipedia.
Sus In jos
ionut.vasile
Flight Level 300
Flight Level 300
ionut.vasile


Numarul mesajelor : 379
Varsta : 43
Localizare : London, UK
Data de inscriere : 06/10/2009

Blue Air (0B / JOR) - Pagina 29 Empty
MesajSubiect: Re: Blue Air (0B / JOR)   Blue Air (0B / JOR) - Pagina 29 EmptyMar 10 Mai 2011, 09:06

am o rugaminte la cei ce au licente de pilot ULM ,PPL, sau mai sus... daca pot sa imi dea un link unde sa calculez costuri (eventual rute) ptr un zbor in europa cu o aeronava privata(ULM si PPL). mai multe pot vorbi pe privat
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Blue Air (0B / JOR) - Pagina 29 Empty
MesajSubiect: Salt in tandem   Blue Air (0B / JOR) - Pagina 29 EmptyMar 10 Mai 2011, 15:15

Salutare,

Am vazut ca s-a mai discutat pe forum si despre salt cu parasuta. Scuze daca nu sunt la subiect, dar poate ne ajutam reciproc...
Eu am un voucher cumparat deja pentru salt in tandem acum in vara, se sare in zona aerodrom Clinceni. Iti dau ei tot ce-ti trebuie si-ti fac si training inainte de salt.
http://www.skydivingcenter.ro/
La ei pe site este 150 euro, aprox 620 ron.
Daca intereseaza pe cineva, il pot da cu pretul care l-am luat si eu, 500ron. Nu fac nici o afacere, doar ca nu mai pot sari, din cauze medicale ORL.
0724.26.22.04 Dragos.
Multumesc.
Sus In jos
arianne
Moderator
arianne


Numarul mesajelor : 2730
Varsta : 32
Localizare : EBBR/LFBO/LROP
Data de inscriere : 03/08/2008

Blue Air (0B / JOR) - Pagina 29 Empty
MesajSubiect: Re: Blue Air (0B / JOR)   Blue Air (0B / JOR) - Pagina 29 EmptyMar 10 Mai 2011, 16:40

ionut.vasile a scris:
am o rugaminte la cei ce au licente de pilot ULM ,PPL, sau mai sus... daca pot sa imi dea un link unde sa calculez costuri (eventual rute) ptr un zbor in europa cu o aeronava privata(ULM si PPL). mai multe pot vorbi pe privat

Din pacate asa un link nu exista. Costul de inchiriere al avioanelor usoare se da pe ora. Estimativ, un avion cu 4 locuri (C172, PA28) costa in jur de 150-180€ pe ora de zbor. Poti conta pe o viteza de croaziera de 120 de noduri (200km/h). Tine cont ca la asta va trebui sa adaugi taxele de aeroport.
Sus In jos
Balki
Moderator
Balki


Numarul mesajelor : 1683
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/10/2008

Blue Air (0B / JOR) - Pagina 29 Empty
MesajSubiect: Re: Blue Air (0B / JOR)   Blue Air (0B / JOR) - Pagina 29 EmptyMar 10 Mai 2011, 20:32

cum se poate afla daca exif-ul unei poze a fost modificat?
va dau un exemplu, sa vad daca vedeti ceva suspect: Smile

Blue Air (0B / JOR) - Pagina 29 Dsc6425v

bine, aici am aberat rau, dar daca cineva modifica mai credibil, se poate afla?
Sus In jos
shouriken
Administrator
shouriken


Numarul mesajelor : 3451
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/04/2009

Blue Air (0B / JOR) - Pagina 29 Empty
MesajSubiect: Re: Blue Air (0B / JOR)   Blue Air (0B / JOR) - Pagina 29 EmptyMar 10 Mai 2011, 20:55

Din ce am vazut la o privire rapida:
Camera Model Name : NIKON RoSpotters Edition Is
Focal Length : 30000.0 mm dar "Focal Length In 35mm Format : 450 mm" te da de gol Very Happy
la fel ca si "Lens Model : 70.0-300.0 mm f/4.5-5.6", "Lens Info : 70-300mm f/4.5-5.6"
sau "Lens : 70.0-300.0 mm f/4.5-5.6"

Daca insa se modifica toate informatiile care-s corelate intre ele, cred ca nu poti sa stii daca exif-ul a fost manipulat.

Liviu
Sus In jos
codrutz
Fotograf
codrutz


Numarul mesajelor : 447
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 09/08/2008

Blue Air (0B / JOR) - Pagina 29 Empty
MesajSubiect: Re: Blue Air (0B / JOR)   Blue Air (0B / JOR) - Pagina 29 EmptyMier 11 Mai 2011, 11:54

balki a scris:
daca cineva modifica mai credibil, se poate afla?

in sistemul Canon exista "add original decision data", care, daca am inteles corect, adauga date in afara exif-ului, codate proprietar, date care, teoretic cel putin, nu pot fi editate si pot fi citite doar cu soft tot proprietar.

Cu alte cuvinte, informatia de copyright tinde sa fie mutata in afara segmentului exif, tocmai datorita aparitiei programelor de editare a acestuia.

Daca cineva cunoaste detalii suplimentare, as vrea si eu sa aflu mai multe. De stiut insa ca procedeul de citire a acestui "original decision data" vine contra cost. Poti adauga ininformatia suplimentara la imagini din aparat, dar o poti citi doar contra cost.
Sus In jos
shouriken
Administrator
shouriken


Numarul mesajelor : 3451
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/04/2009

Blue Air (0B / JOR) - Pagina 29 Empty
MesajSubiect: Re: Blue Air (0B / JOR)   Blue Air (0B / JOR) - Pagina 29 EmptyMier 11 Mai 2011, 12:46

Se pare ca sistemul de la Canon ca si "Nikon Image Authentication System" au fost compromise:
http://blog.crackpassword.com/2010/11/canon-cannot-or-mustn%E2%80%99t-provide-image-validation-feature/
http://blog.crackpassword.com/2011/04/nikon-image-authentication-system-compromised/

Liviu
Sus In jos
duron
Airport Level
Airport Level



Numarul mesajelor : 33
Varsta : 45
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 27/11/2008

Blue Air (0B / JOR) - Pagina 29 Empty
MesajSubiect: Re: Blue Air (0B / JOR)   Blue Air (0B / JOR) - Pagina 29 EmptyMier 11 Mai 2011, 23:49

ionut.vasile a scris:
am o rugaminte la cei ce au licente de pilot ULM ,PPL, sau mai sus... daca pot sa imi dea un link unde sa calculez costuri (eventual rute) ptr un zbor in europa cu o aeronava privata(ULM si PPL). mai multe pot vorbi pe privat

Intrebarea este foarte generala si cam tot asa va fi si raspunsul.
Indiferent daca detineti aeronavele sau le veti inchiria, in primul rand trebuie stabilit un traseu in functie de interes (turistic, de business etc). Dupa ce va alegeti tarile prin care vreti sa zburati trebuie sa va decideti asupra aerodromurilor. Aici apare prima diferenta intre ULM si PPL, cu avioanele din a 2-a categorie nu puteti ateriza pe orice bucata de iarba, deci costurile vor fi ceva mai mari. Alegeti cu grija aerodromurile astfel incat sa fie omologate (pentru PPL) sau suficient de lungi (pentru orice tip de avion) si apoi aflati preturile de operare pe acele aerodromuri. Apoi cautati cazare in zona.
Pe partea de rute, oricum zborul se va desfasura VFR si in general in spatiu G, ceea ce inseamna ca practic ruta va fi aleasa sa aiba cat mai multe repere (sosele, cursuri de apa, asezari mai mari etc), limitarea principala fiind conditia meteorologica, restul depinde de voi. In general asta e farmecul zborului VFR, mai poti face cate o "abatere" de la traseu ca sa vezi mai de aproape un obiectiv turistic sau pur si simplu sa te bucuri de zbor.
Sus In jos
http://www.bydan.info
ionut.vasile
Flight Level 300
Flight Level 300
ionut.vasile


Numarul mesajelor : 379
Varsta : 43
Localizare : London, UK
Data de inscriere : 06/10/2009

Blue Air (0B / JOR) - Pagina 29 Empty
MesajSubiect: Re: Blue Air (0B / JOR)   Blue Air (0B / JOR) - Pagina 29 EmptyJoi 12 Mai 2011, 06:45

@ duron .. multzam de sfaturi... poate reusim sa vb mia mult pe un mess sau orice IM
PS. te-ai facut cu o bere Wink
Sus In jos
ALEKS
Flight Level 100
Flight Level 100
ALEKS


Numarul mesajelor : 143
Varsta : 29
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 05/10/2010

Blue Air (0B / JOR) - Pagina 29 Empty
MesajSubiect: Re: Blue Air (0B / JOR)   Blue Air (0B / JOR) - Pagina 29 EmptyVin 13 Mai 2011, 17:24

Stie cineva ce s-a intamplat azi aeroportul militar din bacau? cam multe decolari si aterizari a lui An-26/30 ( nu l-am vazut bine din liceu )
Sus In jos
Vizitator
Vizitator




Blue Air (0B / JOR) - Pagina 29 Empty
MesajSubiect: Re: Blue Air (0B / JOR)   Blue Air (0B / JOR) - Pagina 29 EmptySam 14 Mai 2011, 09:58

blue air din nou cu probleme. de data asta cu 'noile' aeronave. presa franceza a scris ca zilele trecute un avion si-a pierdut franele pe pista inainte de decolare!! o cursa Franta-Buc. ce sistem de intretinere e asta nu stiu...

http://www.realitatea.net/un-avion-blue-air-spre-bucuresti-si-a-pierdut-franele-inainte-de-decolarea-din-franta_834178.html
Sus In jos
Continut sponsorizat





Blue Air (0B / JOR) - Pagina 29 Empty
MesajSubiect: Re: Blue Air (0B / JOR)   Blue Air (0B / JOR) - Pagina 29 Empty

Sus In jos
 
Blue Air (0B / JOR)
Sus 
Pagina 29 din 42Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 35 ... 42  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Blue Air (0B / JOR)
» Air Blue ED/ABQ
» Filmulete aviatice
» BBU-NAP-BBU cu Blue Air
» Aeroportul Arad - 2008

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: SPOTTING :: Companii aeriene in Romania - Airlines in Romania-
Mergi direct la: