ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 AEROPORTUL SUCEAVA (STEFAN CEL MARE) - STIRI - DISCUTII

In jos 
+34
zachs
shouriken
arianne
liviu.dnistran
Aviatia-Romaneasca
mihaiatanasie
ovidiu51
abotusan
dc9northwest
BUKOV
coti
claudiup
kampfmaschine
cipi_TM
gabi-737
Griff
silviubad
neagu_laurentiu
nrares
Edi
Stefan Lavric
vasi
laurus
Virusu
llobregat
Thomas
lrbc
RwO
CalinCLJ
arnold757
fularU
electric
Dylan
adic
38 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
AutorMesaj
Dylan
Moderator
Dylan


Numarul mesajelor : 4873
Varsta : 52
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 15/04/2008

AEROPORTUL SUCEAVA (STEFAN CEL MARE) - STIRI - DISCUTII - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL SUCEAVA (STEFAN CEL MARE) - STIRI - DISCUTII   AEROPORTUL SUCEAVA (STEFAN CEL MARE) - STIRI - DISCUTII - Pagina 5 EmptyJoi 18 Mai 2017, 06:29

Tarom introduce din 20 iunie, 4 curse suplimentare pe ruta Bucuresti-Suceava-Bucuresti.
Sus In jos
Dylan
Moderator
Dylan


Numarul mesajelor : 4873
Varsta : 52
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 15/04/2008

AEROPORTUL SUCEAVA (STEFAN CEL MARE) - STIRI - DISCUTII - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL SUCEAVA (STEFAN CEL MARE) - STIRI - DISCUTII   AEROPORTUL SUCEAVA (STEFAN CEL MARE) - STIRI - DISCUTII - Pagina 5 EmptyVin 19 Mai 2017, 21:18

Orarul curselor Tarom de dupa-amiaza (ore locale):

Marti, Joi, Duminica:
ARR SCV: 18.25
DEP SCV: 18.50

Vineri:

ARR SCV: 19.25
DEP SCV: 19.50
Sus In jos
shouriken
Administrator
shouriken


Numarul mesajelor : 3451
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/04/2009

AEROPORTUL SUCEAVA (STEFAN CEL MARE) - STIRI - DISCUTII - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL SUCEAVA (STEFAN CEL MARE) - STIRI - DISCUTII   AEROPORTUL SUCEAVA (STEFAN CEL MARE) - STIRI - DISCUTII - Pagina 5 EmptyVin 19 Mai 2017, 21:22

Frumooos!
Dacă e miting la Suceava anul ăsta, pot să merg și eu vineri seara și să mă întorc duminică seara Smile
PS. Dacă nu au prețuri de genul 100EUR/segment.
Sus In jos
Dylan
Moderator
Dylan


Numarul mesajelor : 4873
Varsta : 52
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 15/04/2008

AEROPORTUL SUCEAVA (STEFAN CEL MARE) - STIRI - DISCUTII - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL SUCEAVA (STEFAN CEL MARE) - STIRI - DISCUTII   AEROPORTUL SUCEAVA (STEFAN CEL MARE) - STIRI - DISCUTII - Pagina 5 EmptyVin 19 Mai 2017, 21:29

shouriken a scris:
Dacă e miting la Suceava anul ăsta, pot să merg și eu vineri seara și să mă întorc duminică seara
Evident ca va fi. In privinta preturilor, nu stiu ce sa spun... Deocamdata e JALE!!! Razz
Sus In jos
Dylan
Moderator
Dylan


Numarul mesajelor : 4873
Varsta : 52
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 15/04/2008

AEROPORTUL SUCEAVA (STEFAN CEL MARE) - STIRI - DISCUTII - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL SUCEAVA (STEFAN CEL MARE) - STIRI - DISCUTII   AEROPORTUL SUCEAVA (STEFAN CEL MARE) - STIRI - DISCUTII - Pagina 5 EmptyMar 06 Iun 2017, 09:48

Zilele astea incep cursele charter de pe Suceava
07.06.2017: Zakynthos cu Air Bucharest
09.06.2017: Antalya cu AtlasGlobal
12.06.2017: Antalya cu Air Bucharest

AEROPORTUL SUCEAVA (STEFAN CEL MARE) - STIRI - DISCUTII - Pagina 5 Img_5212
Sus In jos
Dylan
Moderator
Dylan


Numarul mesajelor : 4873
Varsta : 52
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 15/04/2008

AEROPORTUL SUCEAVA (STEFAN CEL MARE) - STIRI - DISCUTII - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL SUCEAVA (STEFAN CEL MARE) - STIRI - DISCUTII   AEROPORTUL SUCEAVA (STEFAN CEL MARE) - STIRI - DISCUTII - Pagina 5 EmptyMier 07 Iun 2017, 21:59

O noua cursa pe LRSV: Suceava Torino, operata de compania Tarom
Sus In jos
Voicu
Moderator
Voicu


Numarul mesajelor : 2513
Varsta : 61
Localizare : Arad - ARW - LRAR
Data de inscriere : 28/12/2007

AEROPORTUL SUCEAVA (STEFAN CEL MARE) - STIRI - DISCUTII - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL SUCEAVA (STEFAN CEL MARE) - STIRI - DISCUTII   AEROPORTUL SUCEAVA (STEFAN CEL MARE) - STIRI - DISCUTII - Pagina 5 EmptyMier 07 Iun 2017, 23:21

Stefan Lavric a scris:
Era de asteptat ca o companie low cost sa lege si Suceava de alte orase din tara. .......................................... sa lege mai degraba Suceava de Arad in loc de Cluj. Poate o vor face daca vor putea duce acolo si avioane mai mari. Eu unul abia astept, pentru ca m-am saturat de drumul de 10-11 ore cu masina pana la Suceava.

La Arad pot ateriza si A 320 sau 321 si B737-800 . Cred ca sunt suficient de mari pentru o asemenea ruta .
Sus In jos
mario antonio
Membru activ



Numarul mesajelor : 1297
Varsta : 44
Localizare : Torino, Italia (TRN)
Data de inscriere : 07/08/2008

AEROPORTUL SUCEAVA (STEFAN CEL MARE) - STIRI - DISCUTII - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL SUCEAVA (STEFAN CEL MARE) - STIRI - DISCUTII   AEROPORTUL SUCEAVA (STEFAN CEL MARE) - STIRI - DISCUTII - Pagina 5 EmptyJoi 08 Iun 2017, 02:40

Dylan a scris:
O noua cursa pe LRSV: Suceava Torino, operata de compania Tarom

Ciao tuturor,

Analizand orarul de zbor, pare sa fie o rotatie in W IAS - TRN - SCV - TRN - IAS.

Spor la treaba!
Sus In jos
Dylan
Moderator
Dylan


Numarul mesajelor : 4873
Varsta : 52
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 15/04/2008

AEROPORTUL SUCEAVA (STEFAN CEL MARE) - STIRI - DISCUTII - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL SUCEAVA (STEFAN CEL MARE) - STIRI - DISCUTII   AEROPORTUL SUCEAVA (STEFAN CEL MARE) - STIRI - DISCUTII - Pagina 5 EmptyDum 07 Ian 2018, 18:45

Cobrex Trans: Suceava-Madrid, Suceava-Verona și zboruri interne spre București
Sus In jos
Dylan
Moderator
Dylan


Numarul mesajelor : 4873
Varsta : 52
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 15/04/2008

AEROPORTUL SUCEAVA (STEFAN CEL MARE) - STIRI - DISCUTII - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL SUCEAVA (STEFAN CEL MARE) - STIRI - DISCUTII   AEROPORTUL SUCEAVA (STEFAN CEL MARE) - STIRI - DISCUTII - Pagina 5 EmptyMar 09 Ian 2018, 07:43

Cifrele oficiale pentru anul 2017.

Total miscari 2017: 3069


Trafic pasageri 2017:
Total:  262.165 pax
Interni – 28.742 pax
Externi – 233.423 pax

Grad de ocupare pe destinatii:
Luton – 96,12%
Roma – 92,71%
Bergamo – 92,43%
Bologna – 81,38%
Treviso – 80,32%
Otopeni – 73,80%
Torino – 72,53%

Grad de ocupare pe destinatii curse charter:
Antalya (BUR) – 95,92%
Antalya (KKK) – 93,24%
Zakynthos – 42,57%

Trafic pax Ucraina (6,1% din total pax pe 2017)
Total:  16.252 pax
Debarcati: 8.222 pax
Imbarcati: 8.030 pax
Sus In jos
Thomas
Membru activ



Numarul mesajelor : 913
Varsta : 59
Localizare : Göttingen
Data de inscriere : 04/01/2008

AEROPORTUL SUCEAVA (STEFAN CEL MARE) - STIRI - DISCUTII - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: w   AEROPORTUL SUCEAVA (STEFAN CEL MARE) - STIRI - DISCUTII - Pagina 5 EmptyJoi 18 Ian 2018, 13:02

Se pare ca se mai diversifica traficul pe la voi din vara (si nu ma refer aici la declaratii ale politicienilor legate de Cobrex ...):

chartere din SCV în vara 2018

- AYT, luni, 28.05-24.09, Air Bucharest
- AYT, vineri, 01.06-21.09, AtlasGlobal
- AYT, duminica, 03.06-23.09, Corendon Airlines
- BJV, luni, 04.06-17.09, AtlasGlobal
- ZTH, miercuri, 06.06-26.09, Air Bucharest
Sus In jos
Dylan
Moderator
Dylan


Numarul mesajelor : 4873
Varsta : 52
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 15/04/2008

AEROPORTUL SUCEAVA (STEFAN CEL MARE) - STIRI - DISCUTII - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL SUCEAVA (STEFAN CEL MARE) - STIRI - DISCUTII   AEROPORTUL SUCEAVA (STEFAN CEL MARE) - STIRI - DISCUTII - Pagina 5 EmptyJoi 18 Ian 2018, 14:10

Da. Se pare ca se vinde binisor AYT la ce cifre au avut anii trecuti BMS, KKK si BUR.
Cei de la Need Tour vorbeau de inca o destinatie pentru vara asta dar vad ca nu mai zic nimic... Poate nu era vorba de SCV in propozitie.
Sus In jos
Dylan
Moderator
Dylan


Numarul mesajelor : 4873
Varsta : 52
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 15/04/2008

AEROPORTUL SUCEAVA (STEFAN CEL MARE) - STIRI - DISCUTII - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL SUCEAVA (STEFAN CEL MARE) - STIRI - DISCUTII   AEROPORTUL SUCEAVA (STEFAN CEL MARE) - STIRI - DISCUTII - Pagina 5 EmptyMier 04 Apr 2018, 13:51

Din 14.06.2018, curse externe din Suceava spre Madrid, Verona și București.
Toate 2/7, luni și joi.
Sus In jos
Dylan
Moderator
Dylan


Numarul mesajelor : 4873
Varsta : 52
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 15/04/2008

AEROPORTUL SUCEAVA (STEFAN CEL MARE) - STIRI - DISCUTII - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL SUCEAVA (STEFAN CEL MARE) - STIRI - DISCUTII   AEROPORTUL SUCEAVA (STEFAN CEL MARE) - STIRI - DISCUTII - Pagina 5 EmptyMar 24 Apr 2018, 20:59

In dupa-amiaza asta compania CobrexTrans a inceput sa vand bilete pentru ruta Suceava-Madrid-Suceava. Pentru Verona, mai asteptam.  Neutral

https://www.cobrextrans.com/ro/
Sus In jos
Dylan
Moderator
Dylan


Numarul mesajelor : 4873
Varsta : 52
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 15/04/2008

AEROPORTUL SUCEAVA (STEFAN CEL MARE) - STIRI - DISCUTII - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL SUCEAVA (STEFAN CEL MARE) - STIRI - DISCUTII   AEROPORTUL SUCEAVA (STEFAN CEL MARE) - STIRI - DISCUTII - Pagina 5 EmptyJoi 10 Mai 2018, 17:09

Aeroportul Suceava a depășit numărul de 100.000 de pasageri în acest an
Sus In jos
shouriken
Administrator
shouriken


Numarul mesajelor : 3451
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/04/2009

AEROPORTUL SUCEAVA (STEFAN CEL MARE) - STIRI - DISCUTII - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL SUCEAVA (STEFAN CEL MARE) - STIRI - DISCUTII   AEROPORTUL SUCEAVA (STEFAN CEL MARE) - STIRI - DISCUTII - Pagina 5 EmptyJoi 10 Mai 2018, 22:11

Frumos. Se mișcă la LRSV Smile
Sus In jos
zachs
Airport Level
Airport Level



Numarul mesajelor : 26
Varsta : 53
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 13/04/2016

AEROPORTUL SUCEAVA (STEFAN CEL MARE) - STIRI - DISCUTII - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL SUCEAVA (STEFAN CEL MARE) - STIRI - DISCUTII   AEROPORTUL SUCEAVA (STEFAN CEL MARE) - STIRI - DISCUTII - Pagina 5 EmptyJoi 24 Mai 2018, 10:17

Tarom introduce cursa Suceava-Constanța
Sus In jos
Dylan
Moderator
Dylan


Numarul mesajelor : 4873
Varsta : 52
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 15/04/2008

AEROPORTUL SUCEAVA (STEFAN CEL MARE) - STIRI - DISCUTII - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL SUCEAVA (STEFAN CEL MARE) - STIRI - DISCUTII   AEROPORTUL SUCEAVA (STEFAN CEL MARE) - STIRI - DISCUTII - Pagina 5 EmptyJoi 24 Mai 2018, 11:39

zachs a scris:
Tarom introduce cursa Suceava-Constanța


Au "reparat" greseala: Satu Mare, nu Suceava Razz
Correction: TAROM files preliminary new routes info in 2018
Sus In jos
Dylan
Moderator
Dylan


Numarul mesajelor : 4873
Varsta : 52
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 15/04/2008

AEROPORTUL SUCEAVA (STEFAN CEL MARE) - STIRI - DISCUTII - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL SUCEAVA (STEFAN CEL MARE) - STIRI - DISCUTII   AEROPORTUL SUCEAVA (STEFAN CEL MARE) - STIRI - DISCUTII - Pagina 5 EmptyJoi 31 Mai 2018, 08:39

Conform site-ului Prestige Tours, cursa de Bodrum se va face cu Tailwind Airlines (TI/TWI/B734) pentru 04.06-11.06.2018 si cursa SCV-BJV de pe 11.06.2018. Segmentul BJV-SCV din 18.06.2018 si in continuare pana in septembrie va fi facut de AtlasGlobal (KK/KKK). La aeronava apare Boeing.
S-ar parea ca e vorba de TC-SNT, un B738 de la SunExpress.

AEROPORTUL SUCEAVA (STEFAN CEL MARE) - STIRI - DISCUTII - Pagina 5 Untitl10
Sus In jos
LRCV
Flight Level 400
Flight Level 400
LRCV


Numarul mesajelor : 2060
Varsta : 37
Localizare : LRCV
Data de inscriere : 26/05/2014

AEROPORTUL SUCEAVA (STEFAN CEL MARE) - STIRI - DISCUTII - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL SUCEAVA (STEFAN CEL MARE) - STIRI - DISCUTII   AEROPORTUL SUCEAVA (STEFAN CEL MARE) - STIRI - DISCUTII - Pagina 5 EmptyLun 04 Iun 2018, 20:14

Za Dylan Smile invata baiatu cateva chestii elementare, sa nu mai taie din ele, ca are aparat bun vad, e pacat sa nu expoatezi aparatul ala si sa scoti poze bune. Laughing
Sus In jos
Dylan
Moderator
Dylan


Numarul mesajelor : 4873
Varsta : 52
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 15/04/2008

AEROPORTUL SUCEAVA (STEFAN CEL MARE) - STIRI - DISCUTII - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL SUCEAVA (STEFAN CEL MARE) - STIRI - DISCUTII   AEROPORTUL SUCEAVA (STEFAN CEL MARE) - STIRI - DISCUTII - Pagina 5 EmptyLun 04 Iun 2018, 21:35

LRCV a scris:
... invata baiatu cateva chestii elementare,  sa nu mai taie din ele, ca are aparat bun vad, e pacat sa nu expoatezi aparatul ala si sa scoti poze bune.
Niciunul dintre noi nu am  editat pozele asa cum scrie la carte de la primele postari pe forum... Este timp.
Sus In jos
LRCV
Flight Level 400
Flight Level 400
LRCV


Numarul mesajelor : 2060
Varsta : 37
Localizare : LRCV
Data de inscriere : 26/05/2014

AEROPORTUL SUCEAVA (STEFAN CEL MARE) - STIRI - DISCUTII - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL SUCEAVA (STEFAN CEL MARE) - STIRI - DISCUTII   AEROPORTUL SUCEAVA (STEFAN CEL MARE) - STIRI - DISCUTII - Pagina 5 EmptyLun 04 Iun 2018, 21:53

Nu la editare ma refer, si la incadrare. Sa nu mai traga asa mult de zoom, sa le faca mai largi putin, sa ai loc de indreptat bine. E pacat sa tragi de zoom la maxim si sa te trezesti ca tai din el. Editarea e alta poveste, invata singur dupa net daca vrea. Am vazut in exif ca are aparat bun, si e pacat sa nu le faca bine. Am remarcat claritatea la poze deasta zic.. I-al pe rampa cu tine si mai povestiti una alta Smile Bafta !!!!
Sus In jos
LRCV
Flight Level 400
Flight Level 400
LRCV


Numarul mesajelor : 2060
Varsta : 37
Localizare : LRCV
Data de inscriere : 26/05/2014

AEROPORTUL SUCEAVA (STEFAN CEL MARE) - STIRI - DISCUTII - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL SUCEAVA (STEFAN CEL MARE) - STIRI - DISCUTII   AEROPORTUL SUCEAVA (STEFAN CEL MARE) - STIRI - DISCUTII - Pagina 5 EmptyMar 05 Iun 2018, 07:20

Dylan a scris:
LRCV a scris:
Nu la editare ma refer, si la incadrare.
Omule! E si el la inceput! E la prima postare. Tu, din prima ai incadrat bine? Cautam prima ta postare pe forum sa comparam?

Se pare ca n-ai inteles din pacate. NU il cearta nimeni ca le-a taiat, vezi tu ca am zis eu ca nu le-a facut bine ? ci doar sa il iei sa-i mai spui si tu cate una doua chestii elementare daca va intalniti, sa il ajuti, in rest nimic. Bineinteles ca invata el pe parcurs. Prima mea postare este cu compacta de buzunar, si poate nu le-am taiat, pentru ca nu aveam zoom sa ma apropii de ele, si doar ca erau de o calitate mediocra. Daca aveam D7000 ca el pe atunci alta era treaba si la mine, dar nici nu aparuse pe atunci. Smile De cautat nu mai poti sa cauti, ca eu mi-am sters odata toate imaginile postate. Apropo, Atlasul globalistilor nu il arati ?Razz
Sus In jos
jdgaby
Airport Level
Airport Level



Numarul mesajelor : 7
Varsta : 41
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 06/05/2018

AEROPORTUL SUCEAVA (STEFAN CEL MARE) - STIRI - DISCUTII - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL SUCEAVA (STEFAN CEL MARE) - STIRI - DISCUTII   AEROPORTUL SUCEAVA (STEFAN CEL MARE) - STIRI - DISCUTII - Pagina 5 EmptyMar 05 Iun 2018, 11:10

Dee ce nu va puneti o intrebare si anume : Oare asa a vrut sa faca poza ? Da asa am vrut sa fac pentr ca asa mi s-a parut mie mai ok daca mai aveam unde ma duce pe focala mai ma duceam sa tai mai tare ... dar nu am avut unde. Parerea mea e ca nu e fotografie de portret sa las omul fara cap. Deci sa nu credeti ca nu cunosc notiuni de baza ... ba da dar legile sunt facute sa fie incalcate . Si ca un mic apropo daca tot ati vazut exiful fotografiei ati vazut ca este facuta si pe manual deci un pic de habar mai am .
Sus In jos
jdgaby
Airport Level
Airport Level



Numarul mesajelor : 7
Varsta : 41
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 06/05/2018

AEROPORTUL SUCEAVA (STEFAN CEL MARE) - STIRI - DISCUTII - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL SUCEAVA (STEFAN CEL MARE) - STIRI - DISCUTII   AEROPORTUL SUCEAVA (STEFAN CEL MARE) - STIRI - DISCUTII - Pagina 5 EmptyMar 05 Iun 2018, 11:35

Da vad ca ati avut curse care nu erau trecute pe site-ul aeroportului ... alea cum le-as putea afla ? Cand am timp sa mai pot veni dar de obicei daca am timp urmaresc zilele cand prind macar doua curse ... sa nu bat kilometrii doar pentru una desi s-ar putea azi sa ii bat doar pentru atr-ul de la tarom care azi are aterizare pe timp de zi nu de noapte
Sus In jos
Continut sponsorizat





AEROPORTUL SUCEAVA (STEFAN CEL MARE) - STIRI - DISCUTII - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL SUCEAVA (STEFAN CEL MARE) - STIRI - DISCUTII   AEROPORTUL SUCEAVA (STEFAN CEL MARE) - STIRI - DISCUTII - Pagina 5 Empty

Sus In jos
 
AEROPORTUL SUCEAVA (STEFAN CEL MARE) - STIRI - DISCUTII
Sus 
Pagina 5 din 6Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» AEROPORTUL BAIA MARE - STIRI - DISCUTII
» AEROPORTUL SATU-MARE - STIRI - DISCUTII
» AEROPORTUL CARANSEBES - STIRI - DISCUTII
» AEROPORTUL SIBIU - STIRI - DISCUTII
» AEROPORTUL CLUJ - STIRI - DISCUTII

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: SPOTTING :: Aeroporturi din Romania - Romanian Airports :: Suceava - Stefan cel Mare (SCV / LRSV)-
Mergi direct la: