ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 AEROPORTUL BACAU - STIRI - DISCUTII

In jos 
+25
mesterul manolescu
iav
BobRemus
shouriken
fify
cipi_TM
cristi_avb
Griff
B773-R
petrudimoff
mario antonio
ovidiu51
geno
DouglasMD11
nicu1980
Thomas
arianne
neagu_laurentiu
Dylan
lrbc
gabi-737
kampfmaschine
k0b3
silver
claudiup
29 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul
AutorMesaj
claudiup
Membru activ
claudiup


Numarul mesajelor : 973
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 22/10/2008

AEROPORTUL BACAU - STIRI - DISCUTII   Empty
MesajSubiect: AEROPORTUL BACAU - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL BACAU - STIRI - DISCUTII   EmptyMier 10 Feb 2010, 18:41

O sa bag si eu un trip-report ( deja am vreo trei restante... Smile ) despre deplasarea de la Bucuresti la Bacau, cu ocazia conferintei de presa despre concesionarea aeroportului Bacau de catre Blue Aero.
Pana atunci, iata un concept grafic al viitorului aeroport dupa investiile companiilor implicate in proiect

AEROPORTUL BACAU - STIRI - DISCUTII   Aeroportbacau


Ultima editare efectuata de catre claudiup in Mier 10 Feb 2010, 18:58, editata de 1 ori
Sus In jos
silver
Airport Level
Airport Level



Numarul mesajelor : 59
Localizare : What`s worse than Baneasa?
Data de inscriere : 02/03/2009

AEROPORTUL BACAU - STIRI - DISCUTII   Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL BACAU - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL BACAU - STIRI - DISCUTII   EmptyMier 10 Feb 2010, 18:56

Whoaa.....resize, please? Am salvat imaginea s o vad cu ceva de pe hard ul meu. Na... acuma ma joc cu ea, ii desenez un turn de control si vreo 10 avioane. Aia s braduti? Pun braduti?
Sus In jos
claudiup
Membru activ
claudiup


Numarul mesajelor : 973
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 22/10/2008

AEROPORTUL BACAU - STIRI - DISCUTII   Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL BACAU - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL BACAU - STIRI - DISCUTII   EmptyMier 10 Feb 2010, 19:03

Silver, mi-ai deschis ochii asupra unui locru... unde-i turnul de control?!?!?!?
Oare l-or darma pe cel actual si vor construi de la zero?
Sus In jos
silver
Airport Level
Airport Level



Numarul mesajelor : 59
Localizare : What`s worse than Baneasa?
Data de inscriere : 02/03/2009

AEROPORTUL BACAU - STIRI - DISCUTII   Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL BACAU - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL BACAU - STIRI - DISCUTII   EmptyMier 10 Feb 2010, 19:21

Pai, logic ar fi sa-l dea jos....turnul e parte din aceeasi cladire considerata terminal plus birouri in acest moment; nu l-au pus in poza ca probabil se latzise deja poza prea tare, un "profan in domeniu" ca mine ar putea crede ca turnul va fi pe undeva pe la Aerostar sau aproape de podul Narcisa Very Happy , daca incerc sa imi imaginez dimensiunile lucrarii din poza. Nu ma prea pricep dar stiu ca la SBZ fostul terminal a functionat pana l-au facut pe al mare si frumos mai la stanga. Acu`... la BCM nu stiu care e situatia terenului din jur. Intre timp am desenat o aeronava wizzair pe rampa Twisted Evil . Chiar, daca ai fost la conferinta aia cu toata floarea JOR ai auzit ceva despre deadlines? Cand estimeaza ei c or sa aiba macar parcarea? Am auzit ca asta ar fi prima pe lista. N-am apucat sa dau pe net de tot ce s-a zis acolo.
Sus In jos
claudiup
Membru activ
claudiup


Numarul mesajelor : 973
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 22/10/2008

AEROPORTUL BACAU - STIRI - DISCUTII   Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL BACAU - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL BACAU - STIRI - DISCUTII   EmptyJoi 11 Feb 2010, 09:56

Silver, baga si tu pozele refacute, daca te-ai jucat pe ele. Chiar m-ai facut curios cu faza cu Wizzul bounce
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




AEROPORTUL BACAU - STIRI - DISCUTII   Empty
MesajSubiect: TAROM OTP-BCM   AEROPORTUL BACAU - STIRI - DISCUTII   EmptySam 09 Oct 2010, 13:52

Stie cineva de ce se anuleaza cursele TAROM pe BCM din noiembrie?
Sus In jos
k0b3
Flight Level 200
Flight Level 200
k0b3


Numarul mesajelor : 234
Varsta : 44
Localizare : LRIA
Data de inscriere : 03/09/2009

AEROPORTUL BACAU - STIRI - DISCUTII   Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL BACAU - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL BACAU - STIRI - DISCUTII   EmptySam 09 Oct 2010, 22:35

dragoshellu a scris:
Stie cineva de ce se anuleaza cursele TAROM pe BCM din noiembrie?

LF redus.
Sus In jos
kampfmaschine
Moderator
kampfmaschine


Numarul mesajelor : 1927
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 09/01/2010

AEROPORTUL BACAU - STIRI - DISCUTII   Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL BACAU - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL BACAU - STIRI - DISCUTII   EmptyVin 22 Oct 2010, 11:02

Titlu: Aeroportul din Bacău a primit autorizație de funcționare pentru următoarea jumătate de an
Sursa: adevarul.ro
Autor: Daniela Pilat, Geta Panaite
Data: 22.10.2010

Citat :
Aeroportul „George Enescu" din Bacău este tranzitat zilnic de zeci de persoane din Neamț, Brăila, Vaslui, Buzău, Galați dar și din oraș care pleacă direct către Londra, patru destinații din Italia dar și către alte locații din țară.

Oamenii așteaptă nerăbdători pe un hol destul de strâmt, fie să plece într-o călătorie, fie să-i întâmpine pe cei dragi care se întorc din străinătate.

"Am mai văzut aeropoarte și în străinătate și în țară, cel din Bacău, deși paradoxal este cel mai mare din Moldova, are un spațiu de așteptare mic, plus că toaletele sunt ca în avion ca dimensiune", ne-a zis Iulian Sabău, un tânăr de 35 de ani, proaspăt întors din Anglia.

Construit în 1946 și devenit aeroport internațional în 1975, aerogara a fost gândită pentru un aflux de circa 10.000 de pasageri pe an, ori în prezent ea este tranzitată de circa 200.000.

În anul 2009, Consiliul Județean Bacău a concesionat aeroportul firmei Blue Aero, devenind astfel singurul aeroport din Moldova administrat de o firmă privată.

"Ca urmare a contractului de concesionare pe 34 de ani semnat cu Consiliul Județean în iulie 2009, ne-am obligat să facem modernizări de circa 45 de milioane de euro. Vom începe cu pista, căile de rulare și vom continua cu platforma, un nou terminal și căi de acces", a explicat Răzvan Rizea, administratorul Blue Aero, firma care se va ocupa de modernizarea aeroportului, aflată în subordinea Blue Air.

AEROPORTUL BACAU - STIRI - DISCUTII   Bacau

Deși s-a vehiculat că modernizarea pistei ar fi trebuit să se finalizeze în decembrie, iar noul terminal în iunie 2011, lucrările nici măcar nu au început.

"Am obținut toate avizele, inclusiv de la Agenția de Protecția Mediului, dar acum ne mai trebuie un ultim aviz de la Apele Române. Sperăm că într-o săptămână să rezolvăm cu toate documentele și să solicităm autorizația de construcție de la Consiliul Județean", a mai spus administratorul.

Din momentul în care va primi autorizația de construcție, concesionarul are la dispoziție 30 de luni pentru a finaliza lucrările de modernizare. Chiar dacă, în perioada următoare, aeroportul se va transforma într-un imens șantier zborurile nu vor fi afectate.

Mai mult, de sărbători vor fi suplimentate zborurile directe către Londra, Roma, Milano și Torino ale companiilor Blue Air și Carpatair. Autorizația de funcționare a aeroportului a fost prelungită de Autoritatea Aeronautică Română cu încă șase luni. "Am primit aviz favorabil. Pista a fost reparată anul trecut și nu prezintă niciun pericol", a mai spus Rizea.

Aeroportul Bacău are o suprafață de 200 de hectare, o pistă cu o lungime de 2500 de metri și o lățime de 18 metri, patru căi de rulare și o platformă de 9420 de metri. Pista este împărțită cu Unitatea Militară de Aviație, zborurile militare fiind executate între cursele civile.
Sus In jos
gabi-737
Membru activ
gabi-737


Numarul mesajelor : 4453
Varsta : 47
Localizare : Oradea
Data de inscriere : 26/12/2007

AEROPORTUL BACAU - STIRI - DISCUTII   Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL BACAU - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL BACAU - STIRI - DISCUTII   EmptyVin 22 Oct 2010, 12:03

Doar 18m are pista latime??? Shocked
Sus In jos
lrbc
Fotograf
lrbc


Numarul mesajelor : 1823
Varsta : 110
Localizare : Bacău
Data de inscriere : 08/05/2009

AEROPORTUL BACAU - STIRI - DISCUTII   Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL BACAU - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL BACAU - STIRI - DISCUTII   EmptyVin 22 Oct 2010, 12:21

Cea originala, betonata, cred ca are 40. Dupa reparatiile de anul trecut au asfaltat mai putin, dar nu stiu exact cat.
Sus In jos
Dylan
Moderator
Dylan


Numarul mesajelor : 4873
Varsta : 52
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 15/04/2008

AEROPORTUL BACAU - STIRI - DISCUTII   Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL BACAU - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL BACAU - STIRI - DISCUTII   EmptyVin 22 Oct 2010, 13:12

Ei! Au inteles Daniela si cu Geta gresit...sau au notat gresit! Sunt absolut convins ca cine le-a dictat, le-a dictat bine, adica 18m la bretele nu la pista... dar le-au incurcat ... Wink Pista conform AIP-ul are 80m, cu toate ca eu stiam de 60...
Inca o problema... Aeroportul e "administrat de o firma privata"?!?!?!?
Sus In jos
neagu_laurentiu
Flight Level 300
Flight Level 300



Numarul mesajelor : 342
Data de inscriere : 25/03/2008

AEROPORTUL BACAU - STIRI - DISCUTII   Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL BACAU - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL BACAU - STIRI - DISCUTII   EmptyVin 22 Oct 2010, 14:16

dylan a scris:
Pista conform AIP-ul are 80m, cu toate ca eu stiam de 60...
Pai masori si parte inierbata ? AIP-ul zice 45m
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




AEROPORTUL BACAU - STIRI - DISCUTII   Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL BACAU - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL BACAU - STIRI - DISCUTII   EmptyVin 22 Oct 2010, 17:10

neagu_laurentiu a scris:
dylan a scris:
Pista conform AIP-ul are 80m, cu toate ca eu stiam de 60...
Pai masori si parte inierbata ? AIP-ul zice 45m

Nu stiu de ce zice 45m , ca daca masori latimea in Google Earth , rezulta aproape 80m

AEROPORTUL BACAU - STIRI - DISCUTII   Bcmu

Apropo , am vazut azi niste utilaje in zona pistei. Aveti idee ce faceau pe acolo?


Ultima editare efectuata de catre probabil in Vin 22 Oct 2010, 17:39, editata de 1 ori
Sus In jos
lrbc
Fotograf
lrbc


Numarul mesajelor : 1823
Varsta : 110
Localizare : Bacău
Data de inscriere : 08/05/2009

AEROPORTUL BACAU - STIRI - DISCUTII   Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL BACAU - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL BACAU - STIRI - DISCUTII   EmptyVin 22 Oct 2010, 17:35

probabil a scris:
Apropo , am vazut azi niste utilaje in zona pistei. Aveti idee ce facea pe acolo?
Lucrari de reparatie la partea neasfaltata. Covorul asfaltic are 40m latime.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




AEROPORTUL BACAU - STIRI - DISCUTII   Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL BACAU - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL BACAU - STIRI - DISCUTII   EmptyVin 22 Oct 2010, 17:39

lrbc a scris:
probabil a scris:
Apropo , am vazut azi niste utilaje in zona pistei. Aveti idee ce facea pe acolo?
Lucrari de reparatie la partea neasfaltata. Covorul asfaltic are 40m latime.

Ok , multumesc
Sus In jos
Vizitator
Vizitator




AEROPORTUL BACAU - STIRI - DISCUTII   Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL BACAU - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL BACAU - STIRI - DISCUTII   EmptyJoi 17 Feb 2011, 10:18

Citat :
La un an de la semnarea contractului de concesionare a Aeroportului, Dragos Benea, presedintele CJ, afirma ca "este cea mai mare nerealizare" a anului 2010.

Declaratia a fost facut in sedinta CJ de sambata, in momentul prezentarii raportului de activitate. Tot sambata, Oana Chelaru, directorul regiei, a prezentat o informare privind stadiul derularii contractului. Conform acestuia, lucrarile de modernizare ar fi trebuit sa fie deja demarate. Din pacate, obtinerea actelor care stau la baza certificatului de urbanism - avizul Autoritatii Aeronautice Romane (AAR), al Inspectiei in Constructii, acordul pentru retele de apa, electricitate etc. - s-a intins pe 6 luni. "Cel mai mult a durat obtinerea avizului de mediu", a afirmat Oana Chelaru. Au fost si alte obstacole: Aerostar SA voia sa construiasca un hangar si avea deja avizul AAR, trebuia reautorizat Aeroportul, apoi s-a descoperit ca existau doua fasii care se suprapuneau terenului public concesionat. "Relatia cu Blue Air nu e foarte buna", mai ales ca regia a actionat-o in judecata, arata Oana Chelaru. "Noi suntem in proces de insolventa cu ei. Au datorii de 2 miliarde la noi, din care 900 de milioane sunt penalitati." Blue Air are datorii si la utilitati. Compania recunoaste restantele, dar nu se grabeste sa le achite. Saptamana asta, ar trebui ca CJ sa elibereze autorizatia de constructie pentru modernizarea Aeroportului.

Problema e ca Blue Air are de achitat taxa de 33.000 de lei. "Compania zice ca nu ar trebui sa o plateasca pentru ca aeroportul va reveni judetului Bacau peste 35 de ani", cand expira contractul, a explicat Benea. Cum pana acum Blue Air a fost mereu stransa la punga, e greu de crezut ca va plati. Totusi, firma pare ca vrea sa inceapa lucrarile de vreme ce a venit cu un grafic in care sunt prinse, pentru 2011, realizarea pistei, a platformei si a terminalului. Oana Chelaru a precizat ca "era imposibil ca lucrarile sa fie realizate in 30 de luni de semnarea contractului", prin urmare trebuie stabilit un nou termen: 30 de zile de la eliberarea autorizatiei de constructie. "Asta in cazul in care vom elibera aceasta autorizatie", a precizat, sceptic, Dragos Benea, care apreciaza ca Aeroportul se afla in punctul "T 0".

sursa

mi se pare trist ca se intampla astfel de lucruri cu aeroporturile de la noi.... o companie obtine favoruri nerusinate la un aeroport, opereaza in veselie si isi incaseaza banutii si nu face nimic din ce s-a angajat sa faca in schimb! si deh, vb de blue air, stim cu totii ce ruginita e situatia lor financiara, se puteau astepta cei din bacau la asta!
Sus In jos
arianne
Moderator
arianne


Numarul mesajelor : 2730
Varsta : 31
Localizare : EBBR/LFBO/LROP
Data de inscriere : 03/08/2008

AEROPORTUL BACAU - STIRI - DISCUTII   Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL BACAU - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL BACAU - STIRI - DISCUTII   EmptyLun 21 Mar 2011, 20:44

Un oaspete miercuri in jur de 11:30 pentru spotterii bacauani:
http://luchtzak.be/forums/viewtopic.php?f=21&t=44542&sid=89061e710ed547237269ee034dcac397

LE: Mai nou in culorile exotice Korongo
http://www.airliners.net/photo/Korongo-Airlines/Boeing-737-3M8/1885245/L/

Bafta la pozat!
Sus In jos
lrbc
Fotograf
lrbc


Numarul mesajelor : 1823
Varsta : 110
Localizare : Bacău
Data de inscriere : 08/05/2009

AEROPORTUL BACAU - STIRI - DISCUTII   Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL BACAU - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL BACAU - STIRI - DISCUTII   EmptyMar 22 Mar 2011, 10:08

HighFly, eu zic sa nu ne grabim sa tragem concluzii pripite. Raspunsul pentru intarzierea inceperii lucrarilor il ai chiar in citat:
HighFly a scris:
Citat :
Din pacate, obtinerea actelor care stau la baza certificatului de urbanism - avizul Autoritatii Aeronautice Romane (AAR), al Inspectiei in Constructii, acordul pentru retele de apa, electricitate etc. - s-a intins pe 6 luni. "Cel mai mult a durat obtinerea avizului de mediu", a afirmat Oana Chelaru. Au fost si alte obstacole: Aerostar SA voia sa construiasca un hangar si avea deja avizul AAR, trebuia reautorizat Aeroportul, apoi s-a descoperit ca existau doua fasii care se suprapuneau terenului public concesionat.
Sa lasam oamenii sa-si faca treaba si, daca nu o fac bine, atunci sa comentam. Eu, sincer, am fost foarte placut impresionat de modul in care a facut Romstrade reparatia pistei: in termenul stabilit si foarte profesionist.
Sus In jos
Thomas
Membru activ



Numarul mesajelor : 913
Varsta : 59
Localizare : Göttingen
Data de inscriere : 04/01/2008

AEROPORTUL BACAU - STIRI - DISCUTII   Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL BACAU - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL BACAU - STIRI - DISCUTII   EmptyMier 23 Mar 2011, 07:26

Duminica în jurul orei 13 urmeaza sa ajunga nationala de fotbal a României de la SJJ, banuiesc ca vor merge cu Tarom.

Probabil tot duminica (sau luni) urmeaza sa soseasca si echipa Luxemburgului, ei de regula opereaza cu Luxair (dealtfel a mai fost la BCM).
Sus In jos
lrbc
Fotograf
lrbc


Numarul mesajelor : 1823
Varsta : 110
Localizare : Bacău
Data de inscriere : 08/05/2009

AEROPORTUL BACAU - STIRI - DISCUTII   Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL BACAU - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL BACAU - STIRI - DISCUTII   EmptyMier 23 Mar 2011, 07:34

Multumim Thomas. Daca afli ceva mai concret, te rog sa ne anunti.
Sus In jos
silver
Airport Level
Airport Level



Numarul mesajelor : 59
Localizare : What`s worse than Baneasa?
Data de inscriere : 02/03/2009

AEROPORTUL BACAU - STIRI - DISCUTII   Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL BACAU - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL BACAU - STIRI - DISCUTII   EmptyMier 23 Mar 2011, 10:50

AT LRBC: Oana Chelaru a precizat ca "era imposibil ca lucrarile sa fie realizate in 30 de luni de semnarea contractului", prin urmare trebuie stabilit un nou termen

mda, ne bucuram pentru pista, dar cum Dzeu s-a semnat un contract in termeni nerealisti??? Si da... vom comenta mai mult cand om avea ce comenta , numa sa nu albim pana atunci, pt ca intre termenii stabiliti pe hartie si cei reali sunt tone de rabdare si par alb. Aud ca vor "umbla" la platforma curand. Cu 2 elefanti JOR overnight acushica e cazul sa lucreze repede. Daca se confirma ce am auzit inseamna ca am zis si eu ceva de bine.Razz

ATT Fulcrum: No offense, la BCM ar trebui sa se poata face poze ca la CLJ. Asa ceva as admira ca realizare daca tot iti asumi ceva. Dar , pls, draw me some guide lines daca vrei sa inteleg ca nu putem critica viiiirgulaaa concesionarul decat cu manusi. Am ramas tablou cand am vazut ce ai scris. Sincer, mai avem un pic si cerem voie sa facem check-in si le multumim ca n-avem un scaun in aeroportul ala (pana la filtru SRI) si tu vrei sa ne inghitim si dreptul la exprimare? Norocul lor e ca 80% din pasagerii de la BCM se oftica pe personalul companiilor aeriene dar nu reclama nimic in scris.
Sorry for the rant, e topic stiri/discuitii. Numa` ca mi s manusile cam gaurite.
O zi faina.
Sus In jos
nicu1980
Flight Level 100
Flight Level 100
nicu1980


Numarul mesajelor : 132
Varsta : 44
Localizare : ARGES
Data de inscriere : 22/12/2008

AEROPORTUL BACAU - STIRI - DISCUTII   Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL BACAU - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL BACAU - STIRI - DISCUTII   EmptyJoi 24 Mar 2011, 01:49

fulcrum a scris:
Sincer nu ma asteptam tocmai la tine sa scrii ce ai zis. Nu vreau sa intru in polemici dar atunci cand o sa ai realizari pe forum atunci o sa iti ascult cuvintul. Faptul ca inca nu e acces la spotting pe LRBC e din cauza unora ca tine si cred ca am facut si fac multe pentru a putea oficializa rospotters pe Bacau. Dar esti ca tiganu, degeaba ii dai mina toata daca nu ii dai si degetul!Si daca tot ai acces la UNELE!!! informatii fii obiectiva te rog si ,sincer, e usor a critica, dar lucrurile bune nu le-ai vazut? Eu zic sa te temperzi si sa fii lucida. Promit sa nu mai raspund la vreun mesaj de-al tau ca pierdem timpul si NU se face aici! Intrebare: TU AI FACUT CEVA?

De obicei urasc sa intervin in polemici,dar mai oameni buni de ce ne certam intre noi in loc sa ne unim si sa facem ceva bun???Din cauza faptului ca unii au pareri diferite nu inseamna ca nu sunt si reale.Stim cu totii cum se atribuie ORICE in tara asta.Si nu ma refer doar la aeroporturi.Interzicerea criticii sau cosmetizarea ei se numeste CENZURA.Sa stiti ca este o mare,mare diferenta intre critica si acuza.Critica poate fi oricat de dura pentru ca este REALA.Acuza este calomnioasa.Hai sa incercam sa scapam de mentalitatea aceasta pur romaneasca cu care ne-am invatat:sa nu il deranjam pe x-ulescu pentru ca nu ne mai lasa sa facem fotografii.Este,din punctul meu de vedere,o atitudine slugarnica (cu riscul de a deranja si a crea lezari unor persoane) si daunatoare.Cred ca putem incerca sa avem si o atitudine mai 'profi'si sa terminam cu clasicul ''sar'mana domnu''.Iarasi urasc RASISMUL.Si consider ca nu are ce cauta pe acest forum.Desi nu sunt de vreo etnie minoritara consider ca ranirea lor prin orice lmijloace fizice sau verbale ,fara ca acele cuvinte sa fie drept la replica,este inacceptabila.Chiar daca citam vreun proverb eu cred ca este corect sa il alegem cu grija.Sper ca nu am fost prea dur iar daca am fost imi cer scuze dar consider ca noi trebuie sa ne unim in pasiunea pe care o avem si sa lasam astfel de lucruri tabloidelor de scandal(si nu numai).
Multumesc
Sus In jos
DouglasMD11
Airport Level
Airport Level



Numarul mesajelor : 72
Varsta : 29
Localizare : Vaslui
Data de inscriere : 20/03/2010

AEROPORTUL BACAU - STIRI - DISCUTII   Empty
MesajSubiect: Salutare   AEROPORTUL BACAU - STIRI - DISCUTII   EmptyVin 15 Apr 2011, 22:17

Am tras un ochi la noul site al aeroportului si pe orar scria ca vinerea la 13:30 aterizeaza blue air-ul de la larnaca, stie cineva daca a plecat/aterizat? Vinerea viitoare o sa fiu la Bacau astept cursa de Cuneo si am zis sa mai raman si pentru cea de Larnaca, si inca ceva, supar pe cineva daca stau la gard sa trag cateva cadre?
Sus In jos
DouglasMD11
Airport Level
Airport Level



Numarul mesajelor : 72
Varsta : 29
Localizare : Vaslui
Data de inscriere : 20/03/2010

AEROPORTUL BACAU - STIRI - DISCUTII   Empty
MesajSubiect: Salut   AEROPORTUL BACAU - STIRI - DISCUTII   EmptySam 16 Apr 2011, 00:51

fulcrum a scris:
Intreaba pe Silver sau Nicu 1980.......ei sint in masura sa iti zica( in alta ordine de idei......Larnaca a inceput sa opereze de pe 15.04)
multumesc mult pentru raspuns;da azi.. defapt ieri de acum, a fost prima zi de operare si am crezut ca stie cineva ceva.
Sus In jos
arianne
Moderator
arianne


Numarul mesajelor : 2730
Varsta : 31
Localizare : EBBR/LFBO/LROP
Data de inscriere : 03/08/2008

AEROPORTUL BACAU - STIRI - DISCUTII   Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL BACAU - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL BACAU - STIRI - DISCUTII   EmptyMier 15 Iun 2011, 12:50

Zilele astea va fi si OO-JAD la LRBC pentru reparatii Wink
Sus In jos
Continut sponsorizat





AEROPORTUL BACAU - STIRI - DISCUTII   Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL BACAU - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL BACAU - STIRI - DISCUTII   Empty

Sus In jos
 
AEROPORTUL BACAU - STIRI - DISCUTII
Sus 
Pagina 1 din 8Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» AEROPORTUL SIBIU - STIRI - DISCUTII
» AEROPORTUL ORADEA - STIRI - DISCUTII
»  AEROPORTUL BRASOV - STIRI - DISCUTII
» AEROPORTUL CARANSEBES - STIRI - DISCUTII
» AEROPORTUL CRAIOVA - STIRI - DISCUTII

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: SPOTTING :: Aeroporturi din Romania - Romanian Airports :: Bacau (BCM / LRBC)-
Mergi direct la: