ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Malev (MA / MAH)

In jos 
+51
etravel
arianne
MRares
B32fly
valavia
schumi
eugen
Voicu
Thomas
Boeing777-300
Skylink
Rafale
Miţă_KRP
VicMures
bumbutza
Iulius
transporter
Raduq
petrudimoff
RATus
CalinCLJ
allex
liviu.dnistran
LeCCa
lrbc
loplo
Mengelaus
Virusu
Red13
kampfmaschine
metalactual
Tila
cipi_TM
raduvisitor
Griff
mario antonio
delu
atr_42_500
Capt_Vio
geno
Alex_tm
win_oradea
tataie2010
CDA
flaviu
eddyz
RwO
ovidiu51
laurus
gabi-737
Nic
55 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul
AutorMesaj
loplo
Fotograf
loplo


Numarul mesajelor : 911
Varsta : 45
Localizare : EDDK
Data de inscriere : 19/01/2009

Malev (MA / MAH) - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Malev (MA / MAH)   Malev (MA / MAH) - Pagina 7 EmptyLun 06 Feb 2012, 12:20

Alte poze de la EINN.
Sursa airportal.hu

Malev (MA / MAH) - Pagina 7 Malevflotta2012020401

Malev (MA / MAH) - Pagina 7 Malevflotta2012020402

Malev (MA / MAH) - Pagina 7 Malevflotta2012020404

Malev (MA / MAH) - Pagina 7 Malevflotta2012020405

Malev (MA / MAH) - Pagina 7 Malevflotta2012020406

Malev (MA / MAH) - Pagina 7 Malevflotta2012020407

Malev (MA / MAH) - Pagina 7 Malevflotta2012020408

Malev (MA / MAH) - Pagina 7 Malevflotta2012020409

Malev (MA / MAH) - Pagina 7 Malevflotta2012020412

Trist
Sus In jos
CalinCLJ
Membru activ



Numarul mesajelor : 1031
Varsta : 61
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 15/10/2008

Malev (MA / MAH) - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Malev (MA / MAH)   Malev (MA / MAH) - Pagina 7 EmptyLun 06 Feb 2012, 19:10

valavia a scris:
loplo a scris:
Vezi ca esti off topic.

Loplo, dragul meu lup moralist, discutia o luase pe campii si ca sa fim transparenti in deciziii ati fost averitzati la vedere despre acest lucru. Si nu mai sarii ca una doua cum e vb de ROT facem si dregem ca nu e adevarat sub nici o forma. Cand voi discutati si faceti comparatii intre RYR si ROT la topicul legat de MAH, asta cum se numeste? Eu stiu ca off-topic!

Te rog sa te consideri avertizat si la un pas de a primit un ban de 2-4 saptamani.

Cu scuzele de rigoare pentru intarziere , dar am o "replica" . O spun cu toata deschiderea si cu toata consideratia pentru TOTI membrii forumului : In asemenea situatii (offtopic-uri) la care se poate ajunge inerent prin discutiile dintre useri , nu credeti ca ar fi mai productiv , mai onest si mai putin dictatorial sa procedati mai simplu si mai elegant ? Mutati acele mesaje pe care le considerati offtopic la subiectul la care trebuie , puneti un anunt elegant in care anuntati acest lucru , si gata. DE CE interventiile moderatorilor trebuie sa fie cu litere de o schioapa , ingrosate , ca si cum noi am fi PROSTI si trebuie sa vina doamna educatoare (pentru unii "tovarasa") si sa ne dea cu nuiaua la fund ?

CRED ca orice opinie exprimata coerent , civilizat , fara atacuri sau jigniri , trebuie lasata libera. NU CRED ca amenintari cu ban , mistouri de genul "platesti jumate in 48 de ore" au darul sa linisteasca lucrurile , ba dimpotriva.

Cred ca in ceea ce ma priveste am exprimat RESPECT pentru toti , si astept la randul meu acelasi RESPECT. Nu e prima data cand constat ca inveninarea atmosferei provine de la moderatori / administratori. Nu mi-o luati in nume de rau , daca doriti sa apara aici doar ce doriti voi , spuneti franc , si cine vrea se conformeaza , cine nu pleaca . Daca nu (si SPER ca nu e asa) , lasati oamenii sa exprime civilizat si elegant. Un bold rosu irita , stiti asta mai bine ca mine . Doriti decenta si eleganta ? Oferiti decenta si eleganta !

E postul 973 . Sper sa il apuc pe cel cu nr 1000 , 1500 , 2000 , samd.

Succes tuturor si minte limpede !
Sus In jos
MRares
Fotograf
MRares


Numarul mesajelor : 758
Varsta : 45
Localizare : Hell
Data de inscriere : 27/08/2011

Malev (MA / MAH) - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Malev (MA / MAH)   Malev (MA / MAH) - Pagina 7 EmptyLun 06 Feb 2012, 19:22

Din punctul meu de vedere de membru si ex-moderator consider ca toti aveti dreptate si pana la urma absolut niciunul. Sunt interesante discutiile dar undele sunt fixiste si ajung pe unde nu mai au valoare si cred ca in primul rand despre asta este vorba pentru ca eu consider ca nu ne ajuta cu nimic la topicul de Malev sa stim cat de naspa sau de nenaspa sunt uni in conditiile in care niste oameni au pierdut poate mai mult decat un loc de munca! Oricum vedeti ca este si rubrica diverse unde sunt ferm convins ca nici tartorul iadului nu o sa comenteze daca povestiti si gateje si asa cum bine stit este o rubrica deschisa tuturor!

Respect pentru informatiile primite aici si pentru munca unora ( tradus, poze, idei)


Rares

L.E. Semnatura nu are treaba cu absolut nimeni din zona sau care a postat aici!
Sus In jos
Boeing777-300
Fotograf



Numarul mesajelor : 857
Localizare : Macondo
Data de inscriere : 02/12/2008

Malev (MA / MAH) - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Malev (MA / MAH)   Malev (MA / MAH) - Pagina 7 EmptyLun 06 Feb 2012, 20:24


ma bag si eu ca musca-n lapte si asta pentru ca am postat pe topicul asta.

la orice discutie vor exista divagatii. in cazul de fata au fost pe subiect ptr ca vorbeam de efectele disparitiei Malev. cine le va lua locul pe piata, ce vor face pilotii sunt toate aspecte ce tin de Malev si de dizolvarea lor.
@valavia. s-a discutat de Tarom si Ryanair in contextul disparitiei Malev. era exact pe subiect.

observ de multe ori ca moderatorii sar imediat ca e off-topic si atitudinea este "iti convine bine, daca nu pleci". o atitudine gresita ptr ca nu o sa va pastrati membrii in felul asta. o sa ramaneti doar voi intre voi sa va felicitati ptr cate o poza din cand in cand.
fiti mai relaxati si lasati dicutiile interesante sa fie libere. oamenii care discuta aici au ceva habar sau pasiune asa ca discutiile sunt interesante.

amenintarile cu ban sunt de prost gust. facute asa in public denota lipsa de eleganta si respect.

PS: sa nu mi-o serviti pe aia ca e "forum de fotografie de aviatie". ca daca judecam pe criteriul asta majoritatea membrilor nu ar avea ce cauta aici ptr ca nu au postat niciodata vreo poza de aviatie.
Sus In jos
Thomas
Membru activ



Numarul mesajelor : 913
Varsta : 59
Localizare : Göttingen
Data de inscriere : 04/01/2008

Malev (MA / MAH) - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Malev (MA / MAH)   Malev (MA / MAH) - Pagina 7 EmptyLun 06 Feb 2012, 22:54

CDA a scris:
Cand da faliment o companie, repede sar toti sa deschida rute noi - sa fie ei primii si sa acopere golul lasat in urma de catre (in cazul acesta Malev). ...

Pariez ca in octombrie 2012 (inceperea sezonului de iarna), data la care ungurii vor avea o noua companie nationala, 75% din zborurile anuntate acum, de catre diferite companii aeriene, vor fi inchise din nou.
De ce? Pentru ca toti vor sa profite de falimentul Malev, si piata maghiara nu poate sustine avalansa de zboruri noi.
Companiile aeriene care se grabesc sa intre la Budapesta ar trebui sa stie, ca nu sunt singurele companii care au idea geniala de a intra la Budapesta. Pe langa ele mai intra alte 10 companii, care vor sa faca acelasi lucru si rezultatul e ca nici o companie nu o sa aiba profit.
...

Da, CDA si eu cred ca multe dintre rutele sau frecventele noi nu vor rezista mut timp. Aproximativ 17% din pasagerii BUD (si aporox. 43% dintre cei ai MA), adica vreo 1,5 milioane de pax erau de conexiune. Acestia nu vor mai avea ce cauta la BUD ci vor face conexiunile în alte hub-uri (MUC, VIE în special datorita prezentei în Europa de Est). În acest context companiile românesti Tarom si Carpatair vor prinde câte ceva dar nu prea mult. Carpatair datorita faptului ca tocmai a renuntat la CLJ (unde ar fi putut prelua macar o parte dintre pasagerii MA de la CLJ si TGM catre Italia si Germania) iar Tarom datorita faptului ca niciodata nu a stiut sa dezvolte OTP într-un adevarat hub.

Putea sa-l faca macar pentru estul/sud-estul Europei sau Orientul Mijlociu ...

Tarom ar fi putut prelua de exemplu si o parte din pasagerii MA catre Turcia sau Israel (unde exista acorduri bilaterale si nu poate intra prea rapid alta companie cu zboruri directe), dar cu timpi de conexiune de 4 ore la OTP nu faci treaba.
Sus In jos
arianne
Moderator
arianne


Numarul mesajelor : 2730
Varsta : 31
Localizare : EBBR/LFBO/LROP
Data de inscriere : 03/08/2008

Malev (MA / MAH) - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Malev (MA / MAH)   Malev (MA / MAH) - Pagina 7 EmptyLun 06 Feb 2012, 23:34

Thomas a scris:
iar Tarom datorita faptului ca niciodata nu a stiut sa dezvolte OTP într-un adevarat hub.

Putea sa-l faca macar pentru estul/sud-estul Europei sau Orientul Mijlociu ...

Tarom ar fi putut prelua de exemplu si o parte din pasagerii MA catre Turcia sau Israel (unde exista acorduri bilaterale si nu poate intra prea rapid alta companie cu zboruri directe), dar cu timpi de conexiune de 4 ore la OTP nu faci treaba.

Nu ma pricep la strategiile companiilor aeriene, motiv pentru care nu am contribuit pana acum, dar pun si eu o intrebare care mi se pare absolut OBVIOUS: de ce nu deschide ROT CLJ si TGM-BUD? Relatiile intre Ungaria si Ardeal sunt foarte importante si CLJ chiar a ramas fara cursa spre Budapesta. Nici nu mai pun la socoteala inexistenta unei infrastructuri rutiere care ar fi putut fi un real concurent al transportului aerian.

Sau considera ca sunt oameni dispusi sa se duca la OTP din Cluj ca sa se intoarca la Budapesta? scratch
Sus In jos
CalinCLJ
Membru activ



Numarul mesajelor : 1031
Varsta : 61
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 15/10/2008

Malev (MA / MAH) - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Malev (MA / MAH)   Malev (MA / MAH) - Pagina 7 EmptyLun 06 Feb 2012, 23:50

arianne a scris:
Thomas a scris:
iar Tarom datorita faptului ca niciodata nu a stiut sa dezvolte OTP într-un adevarat hub.

Putea sa-l faca macar pentru estul/sud-estul Europei sau Orientul Mijlociu ...

Tarom ar fi putut prelua de exemplu si o parte din pasagerii MA catre Turcia sau Israel (unde exista acorduri bilaterale si nu poate intra prea rapid alta companie cu zboruri directe), dar cu timpi de conexiune de 4 ore la OTP nu faci treaba.

Nu ma pricep la strategiile companiilor aeriene, motiv pentru care nu am contribuit pana acum, dar pun si eu o intrebare care mi se pare absolut OBVIOUS: de ce nu deschide ROT CLJ si TGM-BUD? Relatiile intre Ungaria si Ardeal sunt foarte importante si CLJ chiar a ramas fara cursa spre Budapesta. Nici nu mai pun la socoteala inexistenta unei infrastructuri rutiere care ar fi putut fi un real concurent al transportului aerian.

Sau considera ca sunt oameni dispusi sa se duca la OTP din Cluj ca sa se intoarca la Budapesta? scratch

Sa iti spun de ce nu deschid ? Pentru ca II DOARE IN PIX. Pentru Tarom exista doar o idee , si aia fixa , si aia gresita : hub la OTP. Reactia cuiva de la Tarom vineri , in ziua neagra pentru Malev , cand l-am intrebat " De ce nu va bagati pe CLJ - BUD?" a fost : dar avem curse , via OTP ! Nu e un neica-nimeni , e cineva la Tarom si e edificator despre cum gandesc.
Trebuie sa recunosc , Malev a facut treaba buna la Cluj , a oferit niste conexiuni extrem de decente (ca preturi si orar) , variate si la indemana pasagerului . Micutului EMB 120 Brasilia o sa i se simta lipsa la CLJ . Chiar si in conditiile unei concurente pe conexiune cu LH , Malev a avut rostul sau. E uneori nedrept , ca o companie ca si Malev sa dispara si altii ("care au zboruri prin OTP") sa le rada in nas. Daca vreti opinia mea , CRED in revenirea sub o forma sau alta a Malev. Poate cu o alta schema de rute , alta flota , dar CRED ca vor reveni. Cine crede ca totul e numai "business" si "profit" si "ala mare inghite pe ala mic" , sa citeasca de doua ori marturia acelui pilot maghiar si sa mai reflecteze.
Sus In jos
geno
Airport Level
Airport Level



Numarul mesajelor : 94
Varsta : 41
Localizare : CLJ/LYS(pentru o vreme)
Data de inscriere : 27/01/2008

Malev (MA / MAH) - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Malev (MA / MAH)   Malev (MA / MAH) - Pagina 7 EmptyMar 07 Feb 2012, 00:05

Desi nu ma incanta acest lucru , parerea mea personala e ca Tarom nu avea ce sa faca acum pe CLJ(TGM)-BUD.Malev a facut treaba nu neaga nimeni asta , chiar au fost deschizatori de drumuri prin c/s cu Carpat dar trebuie sa ne reamintim ca uneori Mah venea la amiaza cu 15 -16 pax(care tind sa cred ca 70 % erau de conexiune)Cursa de dimineata era mai plina.
Probabil V3 ar fi reintrat acum pe sector daca nu se certau cu Ciceo.Sunt aproape sigur de asta, chiar si doar p2p.Dar Tarom? Cu un ATR sa duca pe cine si unde? Poate doar in cazul unui c/s AF/KL pe BUD.Apropo se poate asa ceva acuma(legislativ si logistic vorbind)??(hub AF pe Bud)?
Sunt fan CLJ , pt ca aici traiesc dar nu cred ca Tarom castiga ceva dintr-o asa cursa decat prestigiu , la momentul economic actual. Nu este cerere p2p CLJ-BUD la pret de Tarom.
Sus In jos
CalinCLJ
Membru activ



Numarul mesajelor : 1031
Varsta : 61
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 15/10/2008

Malev (MA / MAH) - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Malev (MA / MAH)   Malev (MA / MAH) - Pagina 7 EmptyMar 07 Feb 2012, 00:21

Geno , ai si nu dreptate . Ai dreptate cand spui ca Tarom nu poate oferi conexiune din BUD. Sau poate , dar limitat , pe cursele partenerilkor de Skyteam , la CDG , AMS , FCO , PRG , etc. Ppoate insa mai mult , poate avea c/s si cu nemembrii din Skyteam la BRU , ZRH , etc. Ce mai poate Tarom ? Sa gandeasca un pic inainte. Prin disparitia Malev si aparitia masiva a RYR , expansiunea lui WZZ , aparitia (posibila si probabila) a altot low-cost , Tarom poate prinde si o bresa in randul celor care ar dori sa mearga de la BUD T1 pe low-cost . Pentru cine stie BUD , stie ca autobusul 200 te lasa in 15 min de la T2 la T1 .
Asta doar ce imi trece acum prin minte. Sigur ca e mai comod sa iti tii curul la OTP si sa vizezi la hub regional. Care e doar in capul directorilor succesivi de la Tarom. Aratati-mi , va rog , un flag carrier care pierd fara lupta pietele 2 si 3 din tara proprie , reprezentand cam 30% din piata nationala (TSR si CLJ) ? Aratati-mi o companie care a facut asta !
Venea Malev cu 17 pax? Foarte bine , era la LF 50% pe EMB120 , castiga banii acelor 17 pe conexiunea din BUD .
Dupa mine asa trebuie gandit , dar cine sa o faca ?
Dar mai bine ma mut la Tarom ca acuma ma trezesc cu vreun "warning" inrosit" ! Desi vorbeam de Tarom vs MALEV !
Sus In jos
etravel
Flight Level 100
Flight Level 100



Numarul mesajelor : 102
Varsta : 52
Localizare : Snagov :)
Data de inscriere : 03/02/2008

Malev (MA / MAH) - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Malev (MA / MAH)   Malev (MA / MAH) - Pagina 7 EmptyMar 07 Feb 2012, 04:51

CalinCLJ a scris:
E uneori nedrept , ca o companie ca si Malev sa dispara si altii ("care au zboruri prin OTP") sa le rada in nas.
Si cum ar fi fost drept?
Sus In jos
valavia
Administrator
valavia


Numarul mesajelor : 2881
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/08/2008

Malev (MA / MAH) - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Malev (MA / MAH)   Malev (MA / MAH) - Pagina 7 EmptyMar 07 Feb 2012, 08:52

CalinCLJ a scris:
Dar mai bine ma mut la Tarom ca acuma ma trezesc cu vreun "warning" inrosit" ! Desi vorbeam de Tarom vs MALEV !

Eu tot nu am inteles de ce va deranjeaza ca vi se atrage atentia cand intrati in derapaj. E chiar asa de grav ca va trage careva de mana, fie si cu rosu si litere mari, cand o luati usor pe aratura? DA, NOI, ADMINISTRATIA FORUMULUI ASTA, AM CONSIDERAT CA SE MERGE IN OFF-TOPIC SI AM DECIS SA VA AVERTIZAM LA VEDERE. NOI AM DECIS ASA PENTRU CA NOI ADMINISTRAM ACEST FORUM. Daca va convine felul in care am ales sa facem asta, bine, daca nu iar bine! Acest forum il mentiunem curat si ordonat dupa felul in care vedem noi un forum curat si ordonat si pana acum nu pot sa spun decat ca a fost maxim laudat pentru felul in care e moderat si mentinut curat.

Cat despre atitudinea pe care o aveti, SINCER, chiar e necesar sa dam militaria jos din pod? E chiar atat de greu sa acceptati o decizie fara sa aruncati cu sageti inveninate si fara sa va dati in specatcol cu ironii, chipurile fine? Sau poate bunul simt a disparut total (vezi semnatura lui Loplo), ca doar e Romania!?

PS: parerea mea este ca aici nu se mai discuta despre MALEV ci doar despre piata lasata libera de MALEV si felul in care alte companii inteleg sa actioneze ca sa ia o bucata cat mai mare din prajitura. Faptul ca se pomeneste de MALEV (doar cu numele ca informatii noi despre faliment nu sunt) nu face ca aceasta discutie sa nu fie off-topic in acest subiect.
Sus In jos
CalinCLJ
Membru activ



Numarul mesajelor : 1031
Varsta : 61
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 15/10/2008

Malev (MA / MAH) - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Malev (MA / MAH)   Malev (MA / MAH) - Pagina 7 EmptyMar 07 Feb 2012, 09:28

Valavia , in ce ma priveste nu am ce a-mi reprosa. Si doar faptul ca poti "produce" o expresie ca "vreti sa dam militaria jos din pod" , pentru mine e destul de grav . Si , culmea ironiei , chiar credeti ca asta e solutia !
Prin atitudinea asta lipsita de eleganta nu ati reusit sa ma faceti sa incetez a mai scrie informatii aici. Nu e prima data cand mi se pare ca actionati abuziv. Chiar si cand invocati "articolul x , paragraful y" din regulament.
Din reactia mea la atitudinea fata de loplo nu ati vrut sa intelegeti nimic. Mia citeste , te rog , inca o data , ce am scris. Nu pledez pentru lipsa moderarii pe acest forum , dar lucrul asta se poate face elegant , fara ca totul sa sune a atitudine de caporal. Repet , daca ceva e offtopic , faceti va rog efortul minim si mutati respectivele discutii acolo unde considerati ca le e locul , si abandonati , VA ROG , tonul dat de un bold inrosit. E chiar asa greu de facut efortul asta?

PS : Abia asta este , intr-adevar "off-topic" Malev . Ma gandesc insa ca e on-topic pentru bunul mers al forumului.
Sus In jos
loplo
Fotograf
loplo


Numarul mesajelor : 911
Varsta : 45
Localizare : EDDK
Data de inscriere : 19/01/2009

Malev (MA / MAH) - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Malev (MA / MAH)   Malev (MA / MAH) - Pagina 7 EmptyMar 07 Feb 2012, 09:38

CalinCLJ eu propun sa continuam aici, ca suntem totusi off topic (cica) si riscam sa nu prindem 1000-a.
Vali, legat de semnatura: "lol". Si asta incalca regulamentul?
Sus In jos
MRares
Fotograf
MRares


Numarul mesajelor : 758
Varsta : 45
Localizare : Hell
Data de inscriere : 27/08/2011

Malev (MA / MAH) - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Malev (MA / MAH)   Malev (MA / MAH) - Pagina 7 EmptyMar 07 Feb 2012, 09:41

loplo a scris:
CalinCLJ eu propun sa continuam aici, ca suntem totusi off topic (cica) si riscam sa nu prindem 1000-a.
Vali, legat de semnatura: "lol". Si asta incalca regulamentul?

Eu propun ca un mod/admin sa mute ce se considera pe langa de aici in noul topic si cred ca acolo veti putea face derapaje controlate si cred ca nu o sa intervina absolut nimeni daca topicul nu degenereaza in atacuri la persoana si/sau tentative de linsa/omor Very Happy . Eu consider ca noua locatie impaca si capra si varza!
Sus In jos
loplo
Fotograf
loplo


Numarul mesajelor : 911
Varsta : 45
Localizare : EDDK
Data de inscriere : 19/01/2009

Malev (MA / MAH) - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Malev (MA / MAH)   Malev (MA / MAH) - Pagina 7 EmptyMar 07 Feb 2012, 15:23

Conform unor surse, au inceput sa se miste si Dash-urile, se pregatesc de plecare.
Sus In jos
malev2009
Flight Level 400
Flight Level 400
malev2009


Numarul mesajelor : 523
Varsta : 41
Localizare : Targu-Mures
Data de inscriere : 24/09/2009

Malev (MA / MAH) - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Malev (MA / MAH)   Malev (MA / MAH) - Pagina 7 EmptyMier 08 Feb 2012, 15:30


Trist,trist,trist,trist!
Sus In jos
mario antonio
Membru activ



Numarul mesajelor : 1297
Varsta : 44
Localizare : Torino, Italia (TRN)
Data de inscriere : 07/08/2008

Malev (MA / MAH) - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Malev (MA / MAH)   Malev (MA / MAH) - Pagina 7 EmptyVin 10 Feb 2012, 12:41

Ciao tuturor,

Asa cum era de asteptat, o sterg si Dash-urile:
Dash 8 -402 4054 HA-LQA Malév ferried 10feb12 BUD-TRF on return to lessor ex OY-KCD.
Dash 8 -402 4063 HA-LQD Malév ferried 10feb12 BUD-TRF, retro cs, on return to lessor ex OY-KCG.
Sus In jos
loplo
Fotograf
loplo


Numarul mesajelor : 911
Varsta : 45
Localizare : EDDK
Data de inscriere : 19/01/2009

Malev (MA / MAH) - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Malev (MA / MAH)   Malev (MA / MAH) - Pagina 7 EmptyVin 10 Feb 2012, 23:49

Azi au plecat si Dash-urile.
Nu a lipsit turul de pista terminat cu un low pass.
HA-LQD
Sus In jos
mistretzu40
Airport Level
Airport Level



Numarul mesajelor : 4
Varsta : 39
Localizare : LRTM
Data de inscriere : 11/07/2011

Malev (MA / MAH) - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Tot cu rusi ar avea noroc   Malev (MA / MAH) - Pagina 7 EmptyLun 13 Feb 2012, 14:11

http://www.dailybusiness.ro/stiri-turism/malev-ar-putea-primi-un-imprumut-de-120-mil-73766/

Malev ar putea primi un imprumut de 120 mil. $
Sus In jos
yelp
Airport Level
Airport Level



Numarul mesajelor : 36
Varsta : 39
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 12/01/2010

Malev (MA / MAH) - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Malev (MA / MAH)   Malev (MA / MAH) - Pagina 7 EmptyLun 13 Feb 2012, 15:39

Won't happen :-)
Sus In jos
loplo
Fotograf
loplo


Numarul mesajelor : 911
Varsta : 45
Localizare : EDDK
Data de inscriere : 19/01/2009

Malev (MA / MAH) - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Malev (MA / MAH)   Malev (MA / MAH) - Pagina 7 EmptyLun 13 Feb 2012, 16:25

Prima persoana care se bucura. Ciudata creatura.
Sus In jos
Tila
Flight Level 200
Flight Level 200
Tila


Numarul mesajelor : 200
Varsta : 50
Localizare : Targu Mures/Budapest
Data de inscriere : 16/06/2008

Malev (MA / MAH) - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Malev (MA / MAH)   Malev (MA / MAH) - Pagina 7 EmptyMar 14 Feb 2012, 12:00

Compania de leasing ILFC astazi sase avione de tip Boeing 737-6Q8 al companiei MALÉV va duce din Shannon pe aeroportul din Phoenix Goodyear (desertul din Arizona), unde avioanele vor fi demontate. Primul avion care a parasit aeroportul din Shannon, era HA-LOJ, iar urmatorul HA-LOF. Sad Sad Sad
Forte trist... Sad
Sus In jos
Alex_tm
Moderator
Alex_tm


Numarul mesajelor : 1835
Varsta : 34
Localizare : TIMISOARA - BANAT
Data de inscriere : 15/01/2009

Malev (MA / MAH) - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Malev (MA / MAH)   Malev (MA / MAH) - Pagina 7 EmptyMar 14 Feb 2012, 13:35

Tila a scris:
Compania de leasing ILFC astazi sase avione de tip Boeing 737-6Q8 al companiei MALÉV va duce din Shannon pe aeroportul din Phoenix Goodyear (desertul din Arizona), unde avioanele vor fi demontate. Primul avion care a parasit aeroportul din Shannon, era HA-LOJ, iar urmatorul HA-LOF. Sad Sad Sad
Forte trist... Sad

Sad Sad Sad Sad

ALecsu`
Sus In jos
http://fanviola.piczo.com/?cr=5
loplo
Fotograf
loplo


Numarul mesajelor : 911
Varsta : 45
Localizare : EDDK
Data de inscriere : 19/01/2009

Malev (MA / MAH) - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Malev (MA / MAH)   Malev (MA / MAH) - Pagina 7 EmptyMar 14 Feb 2012, 13:37

Prima aeronava este deasupra Atlanticului, deja. Dupa un stop la BGR, vor continua catre destinatia finala.
Sus In jos
CalinCLJ
Membru activ



Numarul mesajelor : 1031
Varsta : 61
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 15/10/2008

Malev (MA / MAH) - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Malev (MA / MAH)   Malev (MA / MAH) - Pagina 7 EmptyMar 14 Feb 2012, 15:43

Chiar credeti ca pentru demontat le duc ?
Nu va suparati , HA-LOF (first flight 13.11.2003) si HA-LOJ (first flight 9.02.2004) au 8 ani !!!! Cine poate fi asa idiot sa le taie? Sunt upgradate la NG , nu se poate asa ceva !!!!
Cel mai "batran" Boeing 737 de la MALEV este B737-8Q8 SN 32 32797 LN 1287 HA-LOC , care nu a implinit inca 9 ani ! (first flight 18.02.2003) Nu pot sa cred ca fac asta !!!!!

Bine ca le tine TAROM pe cele din 1993-1994 (seria -300) sau A310 din 1992 !

Sus In jos
Continut sponsorizat





Malev (MA / MAH) - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Malev (MA / MAH)   Malev (MA / MAH) - Pagina 7 Empty

Sus In jos
 
Malev (MA / MAH)
Sus 
Pagina 7 din 8Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Dublin (DUB / EIDW)
» Filmulete aviatice
» Bye-bye Malev B767..
» Aeroportul Targu Mures(Transilvania) -STIRI - DISCUTII
» Aeroportul Cluj-Napoca - Februarie 2012

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: SPOTTING :: Companii aeriene in Romania - Airlines in Romania-
Mergi direct la: