ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP)

In jos 
+70
claudiu_ne2000
shouriken
Balki
Rafale
VicMures
flight
norwegian
floyd
Aviatia-Romaneasca
petrudimoff
GAC
alexxxxx
loplo
gmc_extreme
lrbc
nicolaemarcu@ymail.com
danutz
ytsirc
DouglasMD11
win_oradea
kampfmaschine
silviubad
atr_42_500
Raduq
razvangugila
malev2009
drabant
Goraknath
felix
delu
dragsolux
mario antonio
ALMI
arnold757
cipi_TM
Skylink
Red13
andreos18
tudor
Alex_tm
TK
tataie2010
mouseinhouse
valavia
Virusu
Edi
Mengelaus
arianne
VIC
allex
serbanb
llobregat
eugen
geno
Dylan
Maverick
Capt_Vio
Tila
gizmo
flaviu
eli-arw
hayabusa
RATus
crisvsv
CDA
naiba
Nic
crizatu
gabi-737
Voicu
74 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 13 ... 23  Urmatorul
AutorMesaj
Mengelaus
Fotograf
Mengelaus


Numarul mesajelor : 4083
Varsta : 42
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 23/06/2008

Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP)   Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 3 EmptyLun 05 Ian 2009, 23:24

Foarte frumos FinnAirul.Imi place mult livery-ul clasic.Si excelente pozele.
Sus In jos
arianne
Moderator
arianne


Numarul mesajelor : 2730
Varsta : 31
Localizare : EBBR/LFBO/LROP
Data de inscriere : 03/08/2008

Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP)   Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 3 EmptyLun 05 Ian 2009, 23:48

gabi-737 a scris:
Faina treaba Very Happy , cum de a tras WZZul acolo???
Terasa cred ca era inchisa seara, habar n-am de program, stiam ca iarna nici nu e deschisa.

Anul trecut cand a venit AN225ul au deschis terasa cica special pentru eveniment si....avionul nu a venit in ziua aia, a iesit scandal cu spotterii Laughing era si ceata serioasa, a venit cu o zi mai tarziu, sau mai devreme Question

Te referi la faptul ca low cost nu stau la jetways alea? Nu stiu, acolo a tras Surprised

An-225! affraid

Terasa era deschisa cand am fost la ducere pe ziua, dar bineinteles la intoarcere pe noapte o inchisesera. Deci pozele de noapte sunt facute din terminal nu de la terasa.
Sus In jos
Edi
Membru activ
Edi


Numarul mesajelor : 712
Varsta : 54
Localizare : Ilfov
Data de inscriere : 26/02/2008

Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP)   Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 3 EmptyMar 06 Ian 2009, 00:25

arianne a scris:
Te referi la faptul ca low cost nu stau la jetways alea?
Nu doar la jetways, nu folosesc Terminalul 2. Toate LCC-urile (după câte ştiu eu) folosesc Terminalul 1. Şi reciproc. Adică sunt clare treburile la Ferihegy, low-costurile şi companiile "clasice" folosesc terminale diferite, care pe deasupra mai sunt şi la 4 km unul de altul. Ce mai, ca şi cum ar fi aeroporturi diferite.


Edi

.
Sus In jos
Dylan
Moderator
Dylan


Numarul mesajelor : 4873
Varsta : 52
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 15/04/2008

Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP)   Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 3 EmptyMar 06 Ian 2009, 00:32

Arianne, faine pozele si mai ales cele cu 319-le de la FIN!
Curios pentru mine este Boeingul de la Aerosvit! Am vazut nu de mult, un avion de-al lor intr-un reportaj pe CNN, cred ca pe Ben Gurion...acum cu zapaceala care-i in Gaza si chiar ma gandeam sa caut sa vad mai indeaproape o deriva Razz ...Nu zambiti! Very Happy
Sus In jos
Virusu
Moderator
Virusu


Numarul mesajelor : 2688
Varsta : 38
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 30/12/2007

Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP)   Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 3 EmptyMar 06 Ian 2009, 02:50

Dylane, eu zic sa ne urcam intr-o zi in masini si sa dam o fuga pana acolo Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 3 Animal0019 ca prea misto e locul ala..
Sus In jos
allex
Membru activ
allex


Numarul mesajelor : 3096
Varsta : 51
Localizare : SATU MARE
Data de inscriere : 05/10/2008

Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP)   Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 3 EmptyMar 06 Ian 2009, 09:07

Eu si Gabi avem in plan o miscare de genu asta.Ar fi frumos sa mai cooptam cativa adepti,pentru un week in urmatoarele luni,sa vedem cum va fi si vremea!
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP)   Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 3 EmptyMar 06 Ian 2009, 09:28

Ma inscriu si eu.
Sus In jos
valavia
Administrator
valavia


Numarul mesajelor : 2881
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/08/2008

Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP)   Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 3 EmptyMar 06 Ian 2009, 10:27

Suna foarte tentant....dar de la Bucuresti la Budapesta e cale lunga Sad
Sus In jos
Dylan
Moderator
Dylan


Numarul mesajelor : 4873
Varsta : 52
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 15/04/2008

Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP)   Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 3 EmptyMar 06 Ian 2009, 11:37

virusu a scris:
Dylane, eu zic sa ne urcam intr-o zi in masini si sa dam o fuga pana acolo...
nu zi de doua ori, ca la mine nu-i mult! bounce

valavia a scris:
Suna foarte tentant....dar de la Bucuresti la Budapesta e cale lunga Sad
si la mine tot distanta ar fi cam singurul impediment Smile
Sus In jos
mouseinhouse
Airport Level
Airport Level
mouseinhouse


Numarul mesajelor : 49
Localizare : Tg Frumos
Data de inscriere : 17/11/2008

Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP)   Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 3 EmptyMar 06 Ian 2009, 14:04

Poate facem o "escala" mica pe terasa respectiva si cu ocazia asta impacam si capra si varza in august cand vom merge la Kecskemet. Wink
Sus In jos
allex
Membru activ
allex


Numarul mesajelor : 3096
Varsta : 51
Localizare : SATU MARE
Data de inscriere : 05/10/2008

Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP)   Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 3 EmptyMar 06 Ian 2009, 18:28

Octavian a scris:
Ma inscriu si eu.

Vreo 2-3 masini pe un wekk la Ferihegy ....ar fi ceva!!! cheers cheers cheers
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP)   Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 3 EmptyMar 06 Ian 2009, 21:54

allex a scris:
Octavian a scris:
Ma inscriu si eu.

Vreo 2-3 masini pe un wekk la Ferihegy ....ar fi ceva!!! cheers cheers cheers

Mai la primavara cand se face ziua mai lunga si vremea buna nu ar stica deloc un trip din asta intr-un week end.

Nu tre sa uitam de muzeele de aviatie de la Feryhegy si Szolnok.

Pe mine ma bate gandul sa merg si la Bucuresti iar apoi la Sannicolau Mare (o gramada de An-2 uri) si daca tot sunt prin apropiere Timisoara cu tinta iesirea spre Resita (pt. IAR ul ala 93) si in drum spre Deva (Li-2 urile de la Faget si Buzias) si Orastie (iar un IAR 93) bounce . Ce ziceti planu e bun ?
Sus In jos
tataie2010
Airport Level
Airport Level
tataie2010


Numarul mesajelor : 42
Varsta : 36
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 05/01/2009

Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP)   Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 3 EmptyMier 07 Ian 2009, 13:53

14.04.2007 - dimineata tare, platforma de la Ferihegy 2, 3 x CRJ200 Malev, 1 x SAAB 2000? Carpatair, 1 x Boeing 737-700 Malev
Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 3 Budjg3
imi cer scuze pentru ca pozele mele nu au aceeasi calitate cu cele prezente pe site
Sus In jos
gabi-737
Membru activ
gabi-737


Numarul mesajelor : 4453
Varsta : 47
Localizare : Oradea
Data de inscriere : 26/12/2007

Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP)   Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 3 EmptyMier 07 Ian 2009, 14:14

tataie2010 a scris:
imi cer scuze pentru ca pozele mele nu au aceeasi calitate cu cele prezente pe site
Fii linisit ca nu suntem Airliners.net, sau super-comunitatea DSLRistilor perfecti Laughing , e o poza de dimineata cu stalpi inclusi in imagine, ca asa se practica pe aeroporturi.

E S2000 de la KRP ala, si eu l-am vazut prin zona aia, de fapt cam acolo e locul lor.
Sus In jos
allex
Membru activ
allex


Numarul mesajelor : 3096
Varsta : 51
Localizare : SATU MARE
Data de inscriere : 05/10/2008

Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP)   Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 3 EmptyMier 07 Ian 2009, 16:50

Octavian a scris:
allex a scris:
Octavian a scris:
Ma inscriu si eu.

Vreo 2-3 masini pe un wekk la Ferihegy ....ar fi ceva!!! cheers cheers cheers

Mai la primavara cand se face ziua mai lunga si vremea buna nu ar stica deloc un trip din asta intr-un week end.

Nu tre sa uitam de muzeele de aviatie de la Feryhegy si Szolnok.

Pe mine ma bate gandul sa merg si la Bucuresti iar apoi la Sannicolau Mare (o gramada de An-2 uri) si daca tot sunt prin apropiere Timisoara cu tinta iesirea spre Resita (pt. IAR ul ala 93) si in drum spre Deva (Li-2 urile de la Faget si Buzias) si Orastie (iar un IAR 93) bounce . Ce ziceti planu e bun ?

Cam lung traseu.La TM. 2XIAR-93 unu pe schele iar altul pe calea Buziasului la Bega Grup in curte la sol.Despre cel din Orastie nu stiu nimic...unde-i?La Sannicolau Mare e frumos .Poze cu IAR am o gramada,unde le pun?Szolnok merita toti bani....e tare, ai ocazia sa vezi pasari vechi F-104,HUNTER SAAB J-32,J-37 + rusesti o gramada.LI-2-urile ,pacat ca au ajuns acolo unde sant dealtfel arata bine iar daca pui mana pe ele parca vorbesc !
Sus In jos
Dylan
Moderator
Dylan


Numarul mesajelor : 4873
Varsta : 52
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 15/04/2008

Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP)   Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 3 EmptyMier 07 Ian 2009, 18:29

allex a scris:
...LI-2-urile, pacat ca au ajuns acolo unde sant dealtfel arata bine iar daca pui mana pe ele parca vorbesc !

Allex, e clara treaba! Te-ai "imbolnavit" si tu...de acum nu mai scapi! Smile
Sus In jos
allex
Membru activ
allex


Numarul mesajelor : 3096
Varsta : 51
Localizare : SATU MARE
Data de inscriere : 05/10/2008

Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP)   Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 3 EmptyMier 07 Ian 2009, 18:50

.....no asta e.Sant bolnav demult dar am stat ascuns......faptul ca vorbesc asa mi sa parut ,cand am trecut prin Buzias si l-am vazut prima data era intr-o vara spre seara, o gramada de prunci zburdau pe el ....jucau pak-pak....,,CE AM FOST SI CE AM AJUNS"....... Crying or Very sad .Dar bine ca mai rezista.Cel de la Faget al vopsesc intruna ,a fost rosu COCA -COLA,mai nou e gri-metal......daca la anu ai dau un kamuflaj.....nu o sa mai am cuvinte.
Sus In jos
TK
Flight Level 300
Flight Level 300
TK


Numarul mesajelor : 310
Varsta : 47
Localizare : Warsaw, Poland
Data de inscriere : 05/01/2009

Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP)   Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 3 EmptyJoi 08 Ian 2009, 13:08

Last november I've been travelling to Bucharest with a short stop-over in Budapest. Although the weather was pretty nice, it was only one degree Celsius above zero and the chilly wind did not allow you to stay at the observation deck too long (jp.net links):

HA-LON Boeing 737-600 Malev

HA-LMA Fokker 70 Malev

YR-SBM Saab 2000 Carpatair

HB-JVF Fokker 100 Helvetic

EC-HBM Boeing 737-800 Air Europa

BRGDS

Tomasz
Sus In jos
http://lotnictwo.net
tataie2010
Airport Level
Airport Level
tataie2010


Numarul mesajelor : 42
Varsta : 36
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 05/01/2009

Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP)   Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 3 EmptyJoi 08 Ian 2009, 15:17

gabi-737 a scris:
tataie2010 a scris:
imi cer scuze pentru ca pozele mele nu au aceeasi calitate cu cele prezente pe site
Fii linisit ca nu suntem Airliners.net, sau super-comunitatea DSLRistilor perfecti Laughing , e o poza de dimineata cu stalpi inclusi in imagine, ca asa se practica pe aeroporturi.

E S2000 de la KRP ala, si eu l-am vazut prin zona aia, de fapt cam acolo e locul lor.

Eu ma intrebam doar daca nu e cumva SAAB-340, pentru ca la vremea aia mai aveau 340, iar BUD inca nu era asa afacere buna pentru KRP.
Sus In jos
arianne
Moderator
arianne


Numarul mesajelor : 2730
Varsta : 31
Localizare : EBBR/LFBO/LROP
Data de inscriere : 03/08/2008

Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP)   Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 3 EmptyJoi 08 Ian 2009, 15:47

TK a scris:
Last november I've been travelling to Bucharest with a short stop-over in Budapest. Although the weather was pretty nice, it was only one degree Celsius above zero and the chilly wind did not allow you to stay at the observation

BRGDS

Tomasz

Very nice ones, at least you've had some sun, which I didn't when I was there.
Sus In jos
Virusu
Moderator
Virusu


Numarul mesajelor : 2688
Varsta : 38
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 30/12/2007

Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP)   Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 3 EmptyJoi 08 Ian 2009, 15:49

tataie2010 a scris:

Eu ma intrebam doar daca nu e cumva SAAB-340, pentru ca la vremea aia mai aveau 340, iar BUD inca nu era asa afacere buna pentru KRP.

este SAAB 340 intr-adevar, se pot vedea cele 4 pale ale elicei caracterstice lui Wink
Sus In jos
gabi-737
Membru activ
gabi-737


Numarul mesajelor : 4453
Varsta : 47
Localizare : Oradea
Data de inscriere : 26/12/2007

Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP)   Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 3 EmptyJoi 08 Ian 2009, 16:14

virusu a scris:
tataie2010 a scris:

Eu ma intrebam doar daca nu e cumva SAAB-340, pentru ca la vremea aia mai aveau 340, iar BUD inca nu era asa afacere buna pentru KRP.

este SAAB 340 intr-adevar, se pot vedea cele 4 pale ale elicei caracterstice lui Wink
Ai dreptate virusule, 4 pale are, nu m-am uitat atent, ma uitam mai mult la companie.

Era prea aproape...vad bine de la FL300 in sus lol!
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP)   Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 3 EmptyVin 09 Ian 2009, 00:11

virusu a scris:
tataie2010 a scris:

Eu ma intrebam doar daca nu e cumva SAAB-340, pentru ca la vremea aia mai aveau 340, iar BUD inca nu era asa afacere buna pentru KRP.

este SAAB 340 intr-adevar, se pot vedea cele 4 pale ale elicei caracterstice lui Wink
+ inmatricularea YR-V** in loc de YR-S** care e la 2000 Wink

(mda, si care nu se vede in poza despre care vb... scuze, ora inaintata se face vinovata Very Happy )
Sus In jos
Alex_tm
Moderator
Alex_tm


Numarul mesajelor : 1835
Varsta : 34
Localizare : TIMISOARA - BANAT
Data de inscriere : 15/01/2009

Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP)   Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 3 EmptyJoi 15 Ian 2009, 22:11

Sunt nou aici Embarassed si pozele nu`s de o foarte buna calitate..Razz nu stiu inca denumirile avioanelor..dar sper ca incetu` cu incetu` sa le invat. Acuma nu demult am descoperit forumul, si eu la cateva zile tot merg la Ferihegy, si de acuma o sa fac poze, nu am cine stie ce aparat, dar sper sa fac poze cat mai bune. O sa pun cateva poze ce le-am facut anu` trecut.

Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 3 1001039resizeiy3
Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 3 W800

Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 3 1000685resizegg2
Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 3 W800

Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 3 1000682resizewl0
Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 3 W800
Sus In jos
http://fanviola.piczo.com/?cr=5
tudor
Flight Level 100
Flight Level 100
tudor


Numarul mesajelor : 153
Localizare : bacau
Data de inscriere : 25/08/2008

Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP)   Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 3 EmptyJoi 15 Ian 2009, 22:15

Bine ai venit Alex.
Fotografiile sunt chiar reusite.Tine-o tot asa in continuare.
Cu cat mai multe cu atat mai bine.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP)   Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 3 Empty

Sus In jos
 
Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP)
Sus 
Pagina 3 din 23Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 13 ... 23  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Budapest Ferenc Liszt (BUD/LHBP) inchis temporar !
» Wizz Air (W6 / WZZ)
» Malev (MA / MAH)
» KMIA - EGLL - LHBP August 2005
» A-380 DLH la BUDAPESTA

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: SPOTTING :: Aeroporturi din strainatate - Airports outside Romania :: Europa de Est-
Mergi direct la: