ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Cursa low-cost Bucuresti - Budapesta??

In jos 
+4
bobocell
CDA
free_flow77
ela_crux
8 participanți
AutorMesaj
ela_crux
Flight Level 100
Flight Level 100
ela_crux


Numarul mesajelor : 119
Varsta : 40
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/03/2008

Cursa low-cost Bucuresti - Budapesta?? Empty
MesajSubiect: Cursa low-cost Bucuresti - Budapesta??   Cursa low-cost Bucuresti - Budapesta?? EmptyMar 05 Aug 2008, 17:43

Salutare tuturor!
Tre sa plec pana la Budapesta sapt viitoare si peste 3 sapt si as cam vrea sa merg cu avionul, m-am saturat de tren Smile Asa ca spuneti-mi voi va rog ce companii mai stiti ca fac curse pe acolo. Conditiile ar fi asa:
- sa ajunga la BDP pana in 8 dimineata; sa ma pot intoarce in aceeasi zi seara sau cel mult a doua zi [seara]
- bugetul ar fi cam 550 ron...
Astept pareri si sugestii, alternative pentru plecarea cu trenul Smile
De fapt... acum imi pica fisa ca as putea combina plecarea asta cu Kecskemetul Very Happy Hi hi, tre sa aflu datele exacte bounce
Sus In jos
free_flow77
Flight Level 200
Flight Level 200
free_flow77


Numarul mesajelor : 209
Varsta : 31
Localizare : Timisoara/South Bend
Data de inscriere : 23/06/2008

Cursa low-cost Bucuresti - Budapesta?? Empty
MesajSubiect: Re: Cursa low-cost Bucuresti - Budapesta??   Cursa low-cost Bucuresti - Budapesta?? EmptyMar 05 Aug 2008, 17:57

Intre Bucuresti si Budapesta nu exista curse low-cost. Doar Tirgu-Mures are cursa low-cost de Budapesta, cu Wizzair. Singura varianta este cu MALEV si costa in jur de 200 de euro..deci ar veni intre 600-700 RON.
Sus In jos
CDA
Flight Level 300
Flight Level 300



Numarul mesajelor : 387
Varsta : 49
Localizare : Copenhaga
Data de inscriere : 22/03/2008

Cursa low-cost Bucuresti - Budapesta?? Empty
MesajSubiect: Re: Cursa low-cost Bucuresti - Budapesta??   Cursa low-cost Bucuresti - Budapesta?? EmptyMar 05 Aug 2008, 18:00

1. Nu exista curse low cost BUH-BUD. Doar Malev si Tarom. Zboara de cca. 4 ori pe zi.

2. Chiar daca ar fi fost o companie LC pe ruta asta nu ar fi indeplinit conditiile tale. Dimineata devreme, sa te intorci in aceeasi zi etc. pentru ca LCC-urile zboara de putine ori pe saptamana. Nu au zboruri in fiecare zi si nicidecum la ce ore vrem noi sa zburam.
Cand alegi LCC trebuie sa fi flexibil cu data la care zbori, cu ora la care zbori etc.

Cred ca pana la urma tot la tren ajungi.
Sus In jos
free_flow77
Flight Level 200
Flight Level 200
free_flow77


Numarul mesajelor : 209
Varsta : 31
Localizare : Timisoara/South Bend
Data de inscriere : 23/06/2008

Cursa low-cost Bucuresti - Budapesta?? Empty
MesajSubiect: Re: Cursa low-cost Bucuresti - Budapesta??   Cursa low-cost Bucuresti - Budapesta?? EmptyMar 05 Aug 2008, 18:18

WIZZ AIR a operat o cursa BBU-BUD dar anul trecut in sept. a renuntat la ea din motive comerciale. TAROM nu mai opereaza curse de Budapesta, doar in code-share cu MALEV.Razz Deci singura varianta cu avionul e MALEV.
Sus In jos
ela_crux
Flight Level 100
Flight Level 100
ela_crux


Numarul mesajelor : 119
Varsta : 40
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/03/2008

Cursa low-cost Bucuresti - Budapesta?? Empty
MesajSubiect: Re: Cursa low-cost Bucuresti - Budapesta??   Cursa low-cost Bucuresti - Budapesta?? EmptyMier 06 Aug 2008, 14:21

Deci Crying or Very sad of, tot cu trenul Crying or Very sad speram ca poate stiti voi ceva mai multe decat mine... ziua nu era atat de importanta, doar sa fi fost in timpul saptamanii si pana la urma nici ora nu era f batuta in cuie [ramaneam 2 zile si tot prindeam o dimineata]. Bugetul pe care l-am scris este pt dus-intors deci nu ma incadrez la malev/tarom [este echivalentul biletului de tren la vagon de dormit clasa 1]. Multumesc pentru raspunsuri. Toate bune!
Sus In jos
bobocell
Membru activ
bobocell


Numarul mesajelor : 442
Varsta : 34
Localizare : resita
Data de inscriere : 25/12/2007

Cursa low-cost Bucuresti - Budapesta?? Empty
MesajSubiect: Re: Cursa low-cost Bucuresti - Budapesta??   Cursa low-cost Bucuresti - Budapesta?? EmptyMier 06 Aug 2008, 16:13

Va dau o sugestie. OTP - TGM - BUD. Am luat la intamplare niste date, daca va convine pretul cautati voi in detaliu. Ar fi cam asa:

Flight 1 Tuesday, September 2, 2008

Departure: 20:30 Bucharest, Romania - Otopeni International
Arrival: 22:05 Tirgu Mures, Romania - Tirgu Mures Note: includes 1 technical stop(s)
Airline: Tarom RO725
Aircraft: Aerospatiale/Alenia ATR42-500

Fare type: Economy Restricted

Tirgu Mures to Bucharest

Flight 1 Wednesday, September 3, 2008

Departure: 06:05 Tirgu Mures, Romania - Tirgu Mures
Arrival: 07:40 Bucharest, Romania - Otopeni International Note: includes 1 technical stop(s)
Airline: Tarom RO726 e
Aircraft: Aerospatiale/Alenia ATR42-500

Fare type: Economy Restricted
PRICE:
travellers flights taxes
1 adult(s) x (274.00 + 56.00) = 330.00 RON
sub total 330.00 RON
additional charges +17.51 RON
total for all travellers 347.51 RON

Si dupa:

Zbor dus

Pleacă spre
Transilvania - Târgu Mureş >>
Budapesta-Terminal 1
09/01/08 W6 286
Plecare TGM 2:25 PM
Zbor dus
Pleacă spre
Transilvania - Târgu Mureş >>
Budapesta-Terminal 1
W6 286 - Plecare TGM 2:25 PM 09/01/08
Sosire BUD 2:25 PM 09/01/08

Zbor întors >

Soseşte din
Budapesta-Terminal 1 >>
Transilvania - Târgu Mureş
09/03/08 W6 285
Plecare BUD 12:00 PM
Zbor întors >
Soseşte din
Budapesta-Terminal 1 >>
Transilvania - Târgu Mureş
W6 285 - Plecare BUD 12:00 PM 09/03/08
Sosire TGM 1:55 PM 09/03/08
Rezumat preţ
Pleacă spre
TGM >> BUD (Web)
1 Adult @ 39.00 RON 39.00 RON
Taxe / Tarife [detalii] 86.00 RON
Soseşte din
BUD >> TGM (SUPER PROMO!)
1 Adult @ 0.00 RON 0.00 RON
Taxe / Tarife [detalii] 26.00 RON
Preţul fără taxa de administrare a plăţii 151.00 RON

151+347.51=498,51RON

Cam asta e. Sper sa va ajute ce am scris.
Sus In jos
hayabusa
Membru activ
hayabusa


Numarul mesajelor : 904
Varsta : 40
Localizare : Lost Haven - Oradea
Data de inscriere : 30/03/2008

Cursa low-cost Bucuresti - Budapesta?? Empty
MesajSubiect: Re: Cursa low-cost Bucuresti - Budapesta??   Cursa low-cost Bucuresti - Budapesta?? EmptyMier 06 Aug 2008, 17:55

bobocell foarte tare si la subiect, I'm impresed! Wink
Sus In jos
bobocell
Membru activ
bobocell


Numarul mesajelor : 442
Varsta : 34
Localizare : resita
Data de inscriere : 25/12/2007

Cursa low-cost Bucuresti - Budapesta?? Empty
MesajSubiect: Re: Cursa low-cost Bucuresti - Budapesta??   Cursa low-cost Bucuresti - Budapesta?? EmptyMier 06 Aug 2008, 19:26

Embarassed Embarassed Embarassed Vai multumesc. Agent ticketing ajung lol! lol! lol! lol! .

Las stomatologia si imi deschid un birou de air ticketing: Romanian Spotters Air Ticketing... Smile lol!
Sus In jos
craft737
Airport Level
Airport Level
craft737


Numarul mesajelor : 89
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/04/2008

Cursa low-cost Bucuresti - Budapesta?? Empty
MesajSubiect: Re: Cursa low-cost Bucuresti - Budapesta??   Cursa low-cost Bucuresti - Budapesta?? EmptyDum 31 Aug 2008, 16:15

Le-am gasit saptamana trecuta unor prieteni, avion spre Budapesta, la sfarsitul lui septembrie si mi-am adus aminte imediat de topicul asta. Din pacate, cred ca e prea tarziu pt. ela, dar este o varianta de retinut, pt. viitor:


Monday 22sep.
Bucharest Otopeni (OTP) - Milan Malpensa (MXP) / 14:55 - 16:05
operated by EasyJet flight no. 2808

Tuesday 23sep.
Milan Bergamo (BGY) - Budapest Terminal 1 (BUD) / 08:15 - 09:45
operated by Wizzair flight no. 236

RETURN FLIGHT:

Wednesday 24sep.
Budapest Terminal 1 (BUD) - Milan Bergamo (BGY) / 06:10 - 07:45
operated by Wizzair flight no. 235

Wednesday 25sep.
Milan Malpensa (MXP) - Bucharest Otopeni (OTP) / 11:10 - 14:25
operated by EasyJet flight no. 2807

Costs for 1 Adult:
EasyJet fare 93.98 €
Wizzair fare 55.33 €
____________________________
Total costs for 1 Adult = 149.31 €
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Cursa low-cost Bucuresti - Budapesta?? Empty
MesajSubiect: Budapesta??   Cursa low-cost Bucuresti - Budapesta?? EmptyMier 07 Ian 2009, 16:48

Stie cineva de vreo companie aeriana low cost care are curse de la Bucuresti la Budapesta?
Sau daca nu, eu am gasit la wizzair pe site oferta asta: http://wizzair.com/skylights/cgi-bin/skylights.cgi?step=1 care e cu plecare de la Targu Mures, da' nu sunt sigura daca pretul afisat de ei ca "pret total" este cel adevarat,sau cat se mai adauga la asta?
Sus In jos
bobocell
Membru activ
bobocell


Numarul mesajelor : 442
Varsta : 34
Localizare : resita
Data de inscriere : 25/12/2007

Cursa low-cost Bucuresti - Budapesta?? Empty
MesajSubiect: Re: Cursa low-cost Bucuresti - Budapesta??   Cursa low-cost Bucuresti - Budapesta?? EmptyMier 07 Ian 2009, 20:38

mada's flowers a scris:
Stie cineva de vreo companie aeriana low cost care are curse de la Bucuresti la Budapesta?
Sau daca nu, eu am gasit la wizzair pe site oferta asta: http://wizzair.com/skylights/cgi-bin/skylights.cgi?step=1 care e cu plecare de la Targu Mures, da' nu sunt sigura daca pretul afisat de ei ca "pret total" este cel adevarat,sau cat se mai adauga la asta?

La wizz air pretul afisat contine acum toate taxele NUMAI DACA platesti prin transfer bancar. Altfel mai adauga ei ceva euro.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Cursa low-cost Bucuresti - Budapesta?? Empty
MesajSubiect: Re: Cursa low-cost Bucuresti - Budapesta??   Cursa low-cost Bucuresti - Budapesta?? EmptyMar 13 Ian 2009, 00:24

mersi Wink
despre taxele de aeroport ce imi poti spune?
Sus In jos
mario antonio
Membru activ



Numarul mesajelor : 1297
Varsta : 44
Localizare : Torino, Italia (TRN)
Data de inscriere : 07/08/2008

Cursa low-cost Bucuresti - Budapesta?? Empty
MesajSubiect: Re: Cursa low-cost Bucuresti - Budapesta??   Cursa low-cost Bucuresti - Budapesta?? EmptyMar 13 Ian 2009, 01:18

mada's flowers a scris:
mersi Wink
despre taxele de aeroport ce imi poti spune?

Ciao mada's flowers,

Taxele de aeroport sunt incluse in pretul pe care il vezi tu pe site-ul lor. Singurele taxe care se adauga sunt taxa de plata cu cardul (daca alegi aceasta optiune de plata a biletelor) si in cazul in care valatoresti cu bagaj taxa pentru bagaj pentru fiecare segment. Deci, daca platesti prin transfer bancar si nu ai bagaj, pretul pe care il primesti pe site este pretul total al calatoriei.

In cazul in care trebuie sa pleci din Bucuresti catre Budapesta poti verifica si preturile celor de la Malev (www.malev.hu). Nu sunt lowcost insa nici foarte rele nu sunt.
Sus In jos
Thomas
Membru activ



Numarul mesajelor : 913
Varsta : 59
Localizare : Göttingen
Data de inscriere : 04/01/2008

Cursa low-cost Bucuresti - Budapesta?? Empty
MesajSubiect: Re: Cursa low-cost Bucuresti - Budapesta??   Cursa low-cost Bucuresti - Budapesta?? EmptyMar 13 Ian 2009, 03:40

mario antonio a scris:
...poti verifica si preturile celor de la Malev (www.malev.hu). Nu sunt lowcost insa nici foarte rele nu sunt.

250,-€ RT pentru un zbor de o ora în sezonul traditional mort nu mi se pare deloc un pret bun ...
Sus In jos
Thomas
Membru activ



Numarul mesajelor : 913
Varsta : 59
Localizare : Göttingen
Data de inscriere : 04/01/2008

Cursa low-cost Bucuresti - Budapesta?? Empty
MesajSubiect: Re: Cursa low-cost Bucuresti - Budapesta??   Cursa low-cost Bucuresti - Budapesta?? EmptyMar 13 Ian 2009, 03:56

Thomas a scris:
mario antonio a scris:
...poti verifica si preturile celor de la Malev (www.malev.hu). Nu sunt lowcost insa nici foarte rele nu sunt.

250,-€ RT pentru un zbor de o ora în sezonul traditional mort nu mi se pare deloc un pret bun ...

idee ... Wink

marti sau sâmbata BBU-TSF + TSF-BUD iar la întoarcere BUD-BGY + BGY-BBU

Exemplu de pret:

Tur 24.02: BBU-TSF 39,-RON + TSF-BUD 29,99 EUR
Retur 03.03: BUD-BGY 2590 HUF + BGY-BBU 9,99 EUR

Cost total: 58,-€ , taxe incluse, fara bagaj de cala, plata prin transfer bancar

si te mai dai si cu avionul mai mult Razz
Sus In jos
Continut sponsorizat





Cursa low-cost Bucuresti - Budapesta?? Empty
MesajSubiect: Re: Cursa low-cost Bucuresti - Budapesta??   Cursa low-cost Bucuresti - Budapesta?? Empty

Sus In jos
 
Cursa low-cost Bucuresti - Budapesta??
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Wizz Air (W6 / WZZ)
» Noua cursa aeriana directa: Iasi - Budapesta
» Malev ii atrage pe romani la Budapesta cu tarife low-cost si cazare
» Cursa Iasi-Bucuresti intarziata
» o-cursa-bucuresti-roma-s-a-intors

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: DIVERSE/OFF-TOPIC :: Bilete de avion si transport - Airline Route and Ticket Information-
Mergi direct la: