ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP)

In jos 
+70
claudiu_ne2000
shouriken
Balki
Rafale
VicMures
flight
norwegian
floyd
Aviatia-Romaneasca
petrudimoff
GAC
alexxxxx
loplo
gmc_extreme
lrbc
nicolaemarcu@ymail.com
danutz
ytsirc
DouglasMD11
win_oradea
kampfmaschine
silviubad
atr_42_500
Raduq
razvangugila
malev2009
drabant
Goraknath
felix
delu
dragsolux
mario antonio
ALMI
arnold757
cipi_TM
Skylink
Red13
andreos18
tudor
Alex_tm
TK
tataie2010
mouseinhouse
valavia
Virusu
Edi
Mengelaus
arianne
VIC
allex
serbanb
llobregat
eugen
geno
Dylan
Maverick
Capt_Vio
Tila
gizmo
flaviu
eli-arw
hayabusa
RATus
crisvsv
CDA
naiba
Nic
crizatu
gabi-737
Voicu
74 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 12 ... 23  Urmatorul
AutorMesaj
Vizitato
Vizitator




Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP)   Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 2 EmptyMier 06 Aug 2008, 08:49

Oare cand o sa fie si la Cj un trafic de genu? Basketball
Sus In jos
Dylan
Moderator
Dylan


Numarul mesajelor : 4873
Varsta : 52
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 15/04/2008

Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP)   Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 2 EmptyMier 06 Aug 2008, 09:06

Faine pozele Voicu! Da, ala e un TU-154 de la Malev, da' ii lipseste tricolorul de pe deriva. Imi place mult Embraerul de la K2 SmartJets

kkk a scris:
Oare cand o sa fie si la Cj un trafic de genu? Basketball

...iar la SCV cand oare va fi trafic ca la CLJ ? Sad La noi pana nu se rezolvaa problema pistei, slabe sanse la low-cost-uri....si pasageri sunt ...buluc!


Ultima editare efectuata de catre dylan in Mier 06 Aug 2008, 09:12, editata de 1 ori
Sus In jos
Voicu
Moderator
Voicu


Numarul mesajelor : 2513
Varsta : 61
Localizare : Arad - ARW - LRAR
Data de inscriere : 28/12/2007

Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP)   Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 2 EmptyJoi 07 Aug 2008, 01:18

Maverick a scris:
Super imaginile! cheers din toate punctele de vedere...

Se pare ca Budapesta este o destinatie buna pentru spotting. Sper ca pina voi ajunge pe acolo sa ramina la fel.

Bafta!

Mersi de aprecieri.... Asa este ...au trafic mult, si la terminalul 2 e si mai mult si mult mai multe companii. dar din cite stiu eu , acolo intrarea pe terasa e 300 forinti ...oricum nu e o suma mare ...merita

Capt_Vio a scris:
Voicu,

SUPER SUPER imaginile. Mama ce trafic au Maghiarii!!! Beton! Ceva probleme de la baietii cu chipiu? Imi place foarte mult Norwegian 737. Are paint misto...

Thanks for sharing

Mersi de aprecieri....eu mi-am dus fiica la Budapesta ptr. ca pleca in Germania ...si am zis ca daca tot sint pe acolo ...sa nu scap momentul...si sa fac si ceva poze . lol!

Referitor la " baietii cu chipiu...nici un fel de probleme...intrare libera pe terasa de la terminalul 1 ( mai erau citeva persoane care faceau poze si citeva care si filmau decolarile si aterizarile.
In schimb..." a costat parcarea ptr. perioada cit am stat ( cam 3 ore ) ...... 2400 forinti ( aprox. 10 euro ) scratch

dylan a scris:
Faine pozele Voicu! Da, ala e un TU-154 de la Malev, da' ii lipseste tricolorul de pe deriva. Imi place mult Embraerul de la K2 SmartJets

mersi de aprecieri...am zburat si eu cu TU 154 , in 1984 de la LRCK la LRTR ( am fost detasat o luna pe Kogalniceanu in acel an...era trafic atunci acolo...nu gluma)
Sus In jos
Dylan
Moderator
Dylan


Numarul mesajelor : 4873
Varsta : 52
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 15/04/2008

Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP)   Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 2 EmptyJoi 07 Aug 2008, 16:42

Voicu a scris:



mersi de aprecieri...am zburat si eu cu TU 154 , in 1984 de la LRCK la LRTR ( am fost detasat o luna pe Kogalniceanu in acel an...era trafic atunci acolo...nu gluma)

Frumosi ani! Am stat si eu cu tata pe la CND fo 2 ani cand se faceau detasari din tara, numai ca pe atunci zburam cu BAC-ul sau cu AN-ul 24, Tupolevul nu "incapea" la SCV (atunci ca si acum)si pasageri erau gramada mai ales pe cursele de Constanta.Era cursa in fiecare zi la amiaza, toata vara, iar dupa cate mi-aduc aminte platforma de acolo era plina ochi, zi si noapte!
Sus In jos
hayabusa
Membru activ
hayabusa


Numarul mesajelor : 904
Varsta : 40
Localizare : Lost Haven - Oradea
Data de inscriere : 30/03/2008

Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP)   Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 2 EmptyJoi 07 Aug 2008, 17:46

Siper poze, pe platforma din spate unde se vad avioanele private este stationar si un G-V Very Happy niami
Sus In jos
Voicu
Moderator
Voicu


Numarul mesajelor : 2513
Varsta : 61
Localizare : Arad - ARW - LRAR
Data de inscriere : 28/12/2007

Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP)   Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 2 EmptyVin 08 Aug 2008, 01:00

dylan a scris:
Voicu a scris:



mersi de aprecieri...am zburat si eu cu TU 154 , in 1984 de la LRCK la LRTR ( am fost detasat o luna pe Kogalniceanu in acel an...era trafic atunci acolo...nu gluma)

Frumosi ani! Am stat si eu cu tata pe la CND fo 2 ani cand se faceau detasari din tara, numai ca pe atunci zburam cu BAC-ul sau cu AN-ul 24, Tupolevul nu "incapea" la SCV (atunci ca si acum)si pasageri erau gramada mai ales pe cursele de Constanta.Era cursa in fiecare zi la amiaza, toata vara, iar dupa cate mi-aduc aminte platforma de acolo era plina ochi, zi si noapte!


Asa este ...frumosi ani....tin minte ca intruna din turele de noapte ...19.30 - 07.30.....au fost 84 miscari !! ( 42 aterizari si 42 decolari ) Laughing..... ala da trafic...
Sus In jos
geno
Airport Level
Airport Level



Numarul mesajelor : 94
Varsta : 41
Localizare : CLJ/LYS(pentru o vreme)
Data de inscriere : 27/01/2008

Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP)   Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 2 EmptyMar 12 Aug 2008, 13:24

Voicu a scris:
dylan a scris:
Voicu a scris:



mersi de aprecieri...am zburat si eu cu TU 154 , in 1984 de la LRCK la LRTR ( am fost detasat o luna pe Kogalniceanu in acel an...era trafic atunci acolo...nu gluma)

Frumosi ani! Am stat si eu cu tata pe la CND fo 2 ani cand se faceau detasari din tara, numai ca pe atunci zburam cu BAC-ul sau cu AN-ul 24, Tupolevul nu "incapea" la SCV (atunci ca si acum)si pasageri erau gramada mai ales pe cursele de Constanta.Era cursa in fiecare zi la amiaza, toata vara, iar dupa cate mi-aduc aminte platforma de acolo era plina ochi, zi si noapte!


Asa este ...frumosi ani....tin minte ca intruna din turele de noapte ...19.30 - 07.30.....au fost 84 miscari !! ( 42 aterizari si 42 decolari ) Laughing..... ala da trafic...

Cu riscul de a mari offtopicul trebuie sa remarc si eu ce povestiti voi de acele vremuri si ce e acuma.Proaspat intors de la mare (dupa o lipsa de 8ani ) mi-am dat seama ce inseamna lipsa curselor interne spre litoral, si mai ales a charterelor externe. Foarte putini starini pe litoral (inafara de masini de Bulgaria) si mai ales foarte putini din ardeal .Efectiv era un eveniment vederea unei masini de CJ (exagerez un pic), sa nu mai vorbesc de SM (eu fiind intr-un astfel de specimen se uitau oamenii la noi ca la de aia "verzi"). Trenurile am inteles ca sunt pline ochi , dar un amic a facut de la baia mare 18 ore!!!!!!Introducerea unor curse sezoniere , macar din TM , Iasi si CJ eu zic ca e necesara si chiar aducatoare de profit.Nu stiu in ce masura Tarom are aceasta capacitate.Daca nu , sa vina Wizz, pt ca eu ca si altii suntem nostalgici dupa Litoral , dar chair nu poti face tot timpul 2 zile pe drum!
Sus In jos
Voicu
Moderator
Voicu


Numarul mesajelor : 2513
Varsta : 61
Localizare : Arad - ARW - LRAR
Data de inscriere : 28/12/2007

Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Budapesta - Ferihegy 1 Septembrie 2008   Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 2 EmptyVin 05 Sept 2008, 02:58

o imagine cu locul din care am facut pozele avionelor in zbor...nu departe de pragul 31 al pistei de la teriminalul 2

Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 2 Loc_fo10

si acum pozele...

Alitalia...A320 - 214 inmatriculare I _ BIKI

Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 2 Dscf3310

Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 2 Dscf3311

Czech Airlines ...ATR 42 - 500 inmatriculare OK - JFL

Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 2 Dscf3312

Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 2 Dscf3313

Hainan Airlines ... B 767 - 34P/ER inmatriculare B - 2490

Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 2 Dscf3314

Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 2 Dscf3315

Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 2 Dscf3316

Helvetic Airways...Fokker 100 inmatriculare HB - JVG

Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 2 Dscf3317

Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 2 Dscf3318

Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 2 Dscf3319

Malev .... B 737 - 8Q8 inmatriculare HA - LOC

Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 2 Dscf3320

Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 2 Dscf3321

Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 2 Dscf3322

si citeva poze de la terminalul 1 al aeroportului

in citeva imagini....in fundal se poate vedea " o namila ruseasca " ...poate ne ajuta Gabi sa ne spuna ce tip de avion este...

Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 2 Dscf3323

Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 2 Dscf3324

Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 2 Dscf3325

Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 2 Dscf3410

Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 2 Dscf3411

Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 2 Dscf3412

Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 2 Dscf3413

Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 2 Dscf3414

Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 2 Dscf3415

Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 2 Dscf3416

Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 2 Dscf3417

Cam asta a fost...de data asta mult mai putine decit data trecuta...dar am stat " rau cu timpul "...trebuia sa " trag tare " sa ajung acasa si sa plec mai departe la Bucuresti...
Sus In jos
Dylan
Moderator
Dylan


Numarul mesajelor : 4873
Varsta : 52
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 15/04/2008

Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP)   Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 2 EmptyVin 05 Sept 2008, 07:13

salut, VOICU si bine ai revenit (cu poze)! namila ruseasca este un AN-124 Ruslan, denumirea NATO Condor.
Sus In jos
gabi-737
Membru activ
gabi-737


Numarul mesajelor : 4453
Varsta : 47
Localizare : Oradea
Data de inscriere : 26/12/2007

Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP)   Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 2 EmptyVin 05 Sept 2008, 15:06

Excelente poze, se pare ca esti sortit sa ai bafta la pozat...iar ai luat o raritate...da, AN124 ala e de la Volga Dnepr, eu inca nu am ajuns la Ferihegy 1 , si tot ma miram de ce de la F2 nu vedeam nici un privat bizz-jet Very Happy ,
Acolo e Baneasa lor, cu low-costuri, cargo si private.

Mi-au placut namilele de A300 DHL, ex World cu DC-10 si Hainan 763, oricum ai privi, LHBP e o destinatie buna si prietenoasa fata de spotteri, merita mers acolo.
Sus In jos
eli-arw
Flight Level 100
Flight Level 100
eli-arw


Numarul mesajelor : 164
Varsta : 45
Localizare : ARAD ARW LRAR
Data de inscriere : 03/05/2008

Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP)   Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 2 EmptyVin 05 Sept 2008, 22:56

Superbe poze, Voicu. Multumesc.
Despre Antonov am prins o emisiune faina pe Discovery Channel (sau pe National Geographic Channel) , merita cautat pe internet.
Sus In jos
Voicu
Moderator
Voicu


Numarul mesajelor : 2513
Varsta : 61
Localizare : Arad - ARW - LRAR
Data de inscriere : 28/12/2007

Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP)   Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 2 EmptySam 06 Sept 2008, 00:54

dylan a scris:
salut, VOICU si bine ai revenit (cu poze)! namila ruseasca este un AN-124 Ruslan, denumirea NATO Condor.

gabi-737 a scris:
Excelente poze, se pare ca esti sortit sa ai bafta la pozat...iar ai luat o raritate...da, AN124 ala e de la Volga Dnepr, eu inca nu am ajuns la Ferihegy 1 , si tot ma miram de ce de la F2 nu vedeam nici un privat bizz-jet Very Happy ,
Acolo e Baneasa lor, cu low-costuri, cargo si private.

Mi-au placut namilele de A300 DHL, ex World cu DC-10 si Hainan 763, oricum ai privi, LHBP e o destinatie buna si prietenoasa fata de spotteri, merita mers acolo.

eli-arw a scris:
Superbe poze, Voicu. Multumesc.
Despre Antonov am prins o emisiune faina pe Discovery Channel (sau pe National Geographic Channel) , merita cautat pe internet.

Multumesc de aprecieri...
da...se pare ca am bafta sa prind " raritati " ...dar din pacate nu in cele mai bune conditii de fotografiere... Crying or Very sad
sa stii ca ca low-costuri au si pe F2...cel putin eu anul trecut in 2 rinduri am plecat si revenit cu Click air de pe F2 .
Sus In jos
flaviu
Membru activ
flaviu


Numarul mesajelor : 600
Varsta : 35
Localizare : Cluj
Data de inscriere : 24/05/2008

Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP)   Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 2 EmptyMar 30 Sept 2008, 23:51

pozele au fost facute pe 01 09 2008

Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 2 P9010263

Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 2 P9010264

Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 2 P9010265
Sus In jos
eugen
Membru activ
eugen


Numarul mesajelor : 3386
Varsta : 50
Localizare : Arad, LRAR
Data de inscriere : 30/04/2008

Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP)   Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 2 EmptyMier 12 Noi 2008, 16:02

La una din vizitele de la Ferihegy 2 (cum ar veni la noi Otopeni-ul)...

Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 2 Img1219fz9

Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 2 Img1221iv5

Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 2 Img1223zv5

Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 2 Img1224wp5

Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 2 Img1226hq0

Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 2 Img1227vv7

Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 2 07072008006mc0
Sus In jos
llobregat
Membru activ
llobregat


Numarul mesajelor : 756
Varsta : 32
Localizare : Bucharestork
Data de inscriere : 23/03/2008

Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP)   Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 2 EmptyMier 12 Noi 2008, 20:18

Interesant, oare ce faceau Carpatairurile alea p-acolo?Very Happy
Sus In jos
http://www.airbuzz.ro
CDA
Flight Level 300
Flight Level 300



Numarul mesajelor : 387
Varsta : 49
Localizare : Copenhaga
Data de inscriere : 22/03/2008

Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP)   Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 2 EmptyMier 12 Noi 2008, 20:23

llobregat a scris:
Interesant, oare ce faceau Carpatairurile alea p-acolo?Very Happy

Unul zboara Cluj-Budapesta in c/s cu Malev. Altul face Chisinau-Budapesta tot in c/s cu Malev.
Carpatair mai zboara pt. Malev din Budapesta spre Stuttgart, Venetia, Zagreb, Ljubliana etc. pentru ca CLJ-BUD aterizeaza la 06:30. Inapoi inspre Cluj decoleaza pe la 13:30 parca.
De la 06:30 pana la 13:30 nu sta degeaba pe platforma la BUD ci zboara pt. Malev.
Sus In jos
serbanb
Airport Level
Airport Level



Numarul mesajelor : 16
Varsta : 52
Localizare : Oradea
Data de inscriere : 10/07/2008

Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Echipa de interventie Ferihegy   Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 2 EmptySam 15 Noi 2008, 12:40

Postez aici acesta poza pt ca este de la Budapesta, dar poate ca este subiectul unui nou topic! Moderatorii o pot muta dacă consideră potrivit.
Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 2 Avioane026jl5za0

Am surprins incalzirea de dimineata a echipelor de interventie la Budapesta!
Sunt doar curios care este starea echipelor de interventie pe aeroporturile romanesti? Din cate stiu eu la Oradea este o singura masina (poate Gabi737 ştie mai multe), la Arad la fel. Care este situaţia la Otopeni? Unde este baza lor? Ştie cineva cum au intervenit , de exemplu la incidentul aeronavei Boeing care a lovit maşina de întreţinere a balizajului de pistă?

La noi informaţii oficiale nu am gasit pe nici un site de aeroport de parcă ar fi mare secret de stat!

PS Nu sunt pompier Laughing
Sus In jos
gabi-737
Membru activ
gabi-737


Numarul mesajelor : 4453
Varsta : 47
Localizare : Oradea
Data de inscriere : 26/12/2007

Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP)   Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 2 EmptySam 15 Noi 2008, 22:30

O singura masina are aerop OMR, doar cand vin avioane mai importante cu oficiali sau mai mari sosesc si una sau mai multe de la pompierii orasului.

Pentru discutia asta este topicul "dotari din aeroporturi" daca e cazul a fi dezbatuta mai pe larg.
Sus In jos
eugen
Membru activ
eugen


Numarul mesajelor : 3386
Varsta : 50
Localizare : Arad, LRAR
Data de inscriere : 30/04/2008

Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP)   Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 2 EmptyDum 16 Noi 2008, 15:47

Da, si la Arad sunt doua, din care una este functionala, iar cand a fost A320 a mai venit una de la pompierii militari.
Sus In jos
allex
Membru activ
allex


Numarul mesajelor : 3096
Varsta : 51
Localizare : SATU MARE
Data de inscriere : 05/10/2008

Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP)   Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 2 EmptyLun 17 Noi 2008, 20:37

Lansez un set de poze de pe Ferihegy culese pe 4/5/2007 de catre fratele lu nevastamea :

Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 2 Dsc00910

Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 2 Dsc00911

Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 2 Dsc00912

Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 2 Dsc00913

Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 2 Dsc00914

Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 2 Dsc00917

Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 2 Dsc00918
Sus In jos
VIC
Fotograf



Numarul mesajelor : 1128
Varsta : 33
Localizare : cluj-napoca
Data de inscriere : 13/03/2008

Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP)   Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 2 EmptyLun 17 Noi 2008, 22:25

ce vreumuri...757-300 de la ATA Sad .....
Sus In jos
eugen
Membru activ
eugen


Numarul mesajelor : 3386
Varsta : 50
Localizare : Arad, LRAR
Data de inscriere : 30/04/2008

Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP)   Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 2 EmptyMar 18 Noi 2008, 08:32

Da, sigur era un zbor RCH (Reach)... adica USAF Military Airlift Command.
Sus In jos
arianne
Moderator
arianne


Numarul mesajelor : 2730
Varsta : 31
Localizare : EBBR/LFBO/LROP
Data de inscriere : 03/08/2008

Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP)   Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 2 EmptyLun 05 Ian 2009, 22:37

Poze din 19 decembrie de pe terasa de spotting. Mi s-a parut foarte civilizat, control riguros la intrare si suma simbolica platita (aprox 1€). Din pacate era innorat.

HA-LOJ
Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 2 Dsc0962ew9

Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 2 Dsc0984ts4

HB-JVE
Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 2 Dsc0968io8

UR-VVM
Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 2 Dsc0976vr8

Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 2 Dsc0977hk0

LN-KKD
Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 2 Dsc0993ns2

OO-SSM, cu care am venit
Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 2 Dsc1013id5

Intalnire de gradul III Laughing
Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 2 Dsc1022xk6

HA-LPB
Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 2 Dsc1024yv3

Low-cost paintwork
Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 2 Dsc1025le3

Reg unknown
Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 2 Dsc1032xh7

Si 2 poze cu terasa.
Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 2 Dsc1034hh2

Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 2 Dsc1035bx8

Acum de la intoarcere. Am avut norocul sa prind retrojet-ul celor de la Finnair, care personal mi se pare ca arata mult, mult mai bine ca BGG. Vreo 2 isi vor incerca norocul pe a.net.
OH-LVE
Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 2 Dsc1501kr3

Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 2 Dsc1506yk3

Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 2 Dsc1507kk9

Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 2 Dsc1510os3

Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 2 Dsc1511ow8

Poate am exagerat, dar mi s-a parut iesit din comun Embarassed
HA-LOS
Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 2 Dsc1504gk8

SP-LFH
Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 2 Dsc1513gr3

Mii de laude pt aeroportul Ferihegy care nici nu s-a sinchisit de faptul ca eu ma perindam prin terminal cu un trepied imens si aparatu cu obiectiv 70-300 cheers In schimb m-am chinuit sa acopar reflexele in geam cu puloverul meu negru...
Sus In jos
gabi-737
Membru activ
gabi-737


Numarul mesajelor : 4453
Varsta : 47
Localizare : Oradea
Data de inscriere : 26/12/2007

Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP)   Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 2 EmptyLun 05 Ian 2009, 23:08

Faina treaba Very Happy , cum de a tras WZZul acolo???
Terasa cred ca era inchisa seara, habar n-am de program, stiam ca iarna nici nu e deschisa.

Anul trecut cand a venit AN225ul au deschis terasa cica special pentru eveniment si....avionul nu a venit in ziua aia, a iesit scandal cu spotterii Laughing era si ceata serioasa, a venit cu o zi mai tarziu, sau mai devreme Question
Sus In jos
Capt_Vio
Fotograf
Capt_Vio


Numarul mesajelor : 1327
Varsta : 43
Localizare : Canada
Data de inscriere : 04/01/2008

Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP)   Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 2 EmptyLun 05 Ian 2009, 23:09

Super pozele. N-am mai trecut prin Ferihegy de cand am plecat in Canada in 1993. Imi plac pozele cu Finnair. Super avionul si super compania. Am zburat de multe ori cu ei, prin Helsinki, Turku, Tampere, Copenhaga, etc. Sunt o companie foarte buna.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP)   Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP) - Pagina 2 Empty

Sus In jos
 
Budapesta - Ferenc Liszt (BUD / LHBP)
Sus 
Pagina 2 din 23Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 12 ... 23  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Budapest Ferenc Liszt (BUD/LHBP) inchis temporar !
» Wizz Air (W6 / WZZ)
» Malev (MA / MAH)
» KMIA - EGLL - LHBP August 2005
» A-380 DLH la BUDAPESTA

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: SPOTTING :: Aeroporturi din strainatate - Airports outside Romania :: Europa de Est-
Mergi direct la: