ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Wizz Air (W6 / WZZ)

In jos 
+117
LRCV
GYN
paulmare
mchidean
silubilu
ckristi
GAC
Andrei
bogdan17
petrudimoff
bistvan
fishbed
Dana
etravel
valir
vishzu
oldblueeyes
allex
georges
malev2009
maboss
mariusoctavian1
vic_atc
RwO
cavver
KOSTYK69
TheAce
mihai
NATO
AlexC
mitzaciobanu
MRares
mistretzu40
strainu
fularU
Celestin
AIR06
filip.serban
neagu_laurentiu
bumbutza
liviu.dnistran
fly_emirates
lrbc
Dan70
Karaya 1
Skylink
CDA
loplo
win_oradea
transporter
k0b3
valavia
robert24
geno
VicMures
raduvisitor
Griff
LeCCa
radudanutz005
flightfear
roger
silviubad
MrJack
ovivi
arianne
Iulius
minny
ionut.vasile
atr_42_500
alinushi
dc9northwest
norwegian
shouriken
Miţă_KRP
cipi_TM
kampfmaschine
Alex_tm
Mengelaus
Daniel
arnold757
nrares
cristi_avb
felix
andreos18
Ciprian
wizzair7
Quebec
Edi
Voicu
metalactual
eugen
lucian21
bgg
tudor
laurus
Thomas
Tila
RazVanAir
nicu1980
CalinCLJ
bobocell
Capt_Vio
Virusu
llobregat
mario antonio
RATus
gaudi
Dylan
Red13
Raduq
Lyvyoo
VIC
ovidiu51
B32fly
mihairosioru
gabi-737
Nic
121 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3 ... 20 ... 39  Urmatorul
AutorMesaj
Nic
Administrator
Nic


Numarul mesajelor : 750
Varsta : 40
Localizare : München
Data de inscriere : 24/12/2007

Wizz Air (W6 / WZZ) Empty
MesajSubiect: Wizz Air (W6 / WZZ)   Wizz Air (W6 / WZZ) EmptyMier 02 Ian 2008, 17:08

Wizz Air a inceput sa opereze zboruri in Romania la TGM in 2006, dar la BBU a venit la 15 ianuarie 2007, eu fiind prezent la ceremonie...

15 ian 2007
1. HA-LPC
2. HA-LPC
3. HA-LPC

24 mar 2007 (in vestul tarii, pe zborul BBU-DTM)
HA-LPH

10 iun 2007 (OTP, aterizand pe rwy 08R)
HA-LPB

15 iun 2007 (OTP, aterizand pe rwy 08R)
HA-LPC
Sus In jos
gabi-737
Membru activ
gabi-737


Numarul mesajelor : 4453
Varsta : 47
Localizare : Oradea
Data de inscriere : 26/12/2007

Wizz Air (W6 / WZZ) Empty
MesajSubiect: Re: Wizz Air (W6 / WZZ)   Wizz Air (W6 / WZZ) EmptyDum 13 Ian 2008, 21:11

Ratus are o poza tare reusita cu LZ-WZA la CLJ.Oare e un avion care e bazat undeva in Bulgaria?
Sau de ce e inmatriculat la ei?
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Wizz Air (W6 / WZZ) Empty
MesajSubiect: Re: Wizz Air (W6 / WZZ)   Wizz Air (W6 / WZZ) EmptyDum 27 Ian 2008, 17:22

@gabi-737

Cam tarziu raspunsul , dar still :

Wizzair are o subsidiara in Bulgaria (Wizzair Bulgaria) pe care e inmatriculat un A320-232 , acel LZ-WZA (cn : 2571).
Cursele de la CLJ la LTN resp FCO sunt realizate cu aceasta aeronava in urmatoarele rotatii :

FCO : SOF-FCO-CLJ-FCO-SOF
LTN : SOF-LTN-CLJ-LTN-ZAG-LTN-SOF

BUD si BCN : BUD-CLJ-BCN-CLJ-BUD , cu aeronava din baza de la BUD (variaza functie de disponibilitati)

Au fost zile cand , din cauza cetii de pe SOF , la zborul de FCO au fost folosite A320 de pe bazele BUD si KTW , in rotatii de genul BUD(KTW) - FCO(CIA) - CLJ - FCO(CIA) - BUD(KTW) . Au fost insa rare asemenea cazuri.
Sus In jos
mihairosioru
Flight Level 200
Flight Level 200



Numarul mesajelor : 266
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/12/2007

Wizz Air (W6 / WZZ) Empty
MesajSubiect: Re: Wizz Air (W6 / WZZ)   Wizz Air (W6 / WZZ) EmptyDum 27 Ian 2008, 22:30

Cam rapciugos avionul pe care Wizz l-a folosit pentru primul sau zbor la Bucuresti. No In fine, despre asta s-a discutat si pe alte forumuri.

Din cate imi dau eu seama, penultima fotografie este facuta chiar inaintea inceperii rulajului pentru decolare. Oare poate sa-mi spuna cineva ce este cu clapeta aia deschisa sub usa din spate?! Shocked

Later edit: Salutare la toata lumea!
Sus In jos
B32fly
Flight Level 200
Flight Level 200



Numarul mesajelor : 208
Data de inscriere : 27/01/2008

Wizz Air (W6 / WZZ) Empty
MesajSubiect: Re: Wizz Air (W6 / WZZ)   Wizz Air (W6 / WZZ) EmptyDum 27 Ian 2008, 23:18

mihairosioru a scris:
Cam rapciugos avionul pe care Wizz l-a folosit pentru primul sau zbor la Bucuresti. No In fine, despre asta s-a discutat si pe alte forumuri.

Din cate imi dau eu seama, penultima fotografie este facuta chiar inaintea inceperii rulajului pentru decolare. Oare poate sa-mi spuna cineva ce este cu clapeta aia deschisa sub usa din spate?! Shocked

Later edit: Salutare la toata lumea!

Ushitza aceea este ushitza de la presurizare cabinei.
Sus In jos
Nic
Administrator
Nic


Numarul mesajelor : 750
Varsta : 40
Localizare : München
Data de inscriere : 24/12/2007

Wizz Air (W6 / WZZ) Empty
MesajSubiect: Re: Wizz Air (W6 / WZZ)   Wizz Air (W6 / WZZ) EmptyDum 27 Ian 2008, 23:23

Va salut mihairosioru si B32fly! Ma bucur ca ati decis sa postati si pe acest forum... mai ales ca noi suntem "vechi" cunostinte de pe alte forumuri.
Bine ati venit si la cat mai multe posturi! cheers
Sus In jos
B32fly
Flight Level 200
Flight Level 200



Numarul mesajelor : 208
Data de inscriere : 27/01/2008

Wizz Air (W6 / WZZ) Empty
MesajSubiect: Re: Wizz Air (W6 / WZZ)   Wizz Air (W6 / WZZ) EmptyDum 27 Ian 2008, 23:30

Salutare la toata lumea.

Promit ca din primavara o sa fac poze. Basketball
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Wizz Air (W6 / WZZ) Empty
MesajSubiect: Re: Wizz Air (W6 / WZZ)   Wizz Air (W6 / WZZ) EmptyLun 28 Ian 2008, 22:18

Salutare , nic , si eu ....si eu..... ( cunostinte de pe alte forumuri ) .
Asta daca MihaiPopa va spune ceva ...... cheers
Sus In jos
gabi-737
Membru activ
gabi-737


Numarul mesajelor : 4453
Varsta : 47
Localizare : Oradea
Data de inscriere : 26/12/2007

Wizz Air (W6 / WZZ) Empty
MesajSubiect: Re: Wizz Air (W6 / WZZ)   Wizz Air (W6 / WZZ) EmptyJoi 07 Feb 2008, 20:33

HA-LPF "liga profesionista de fotbal" Laughing ,in drum spre Grecia,peste Apuseni.
Wizz Air (W6 / WZZ) Wizzaira320pp7
Sus In jos
gabi-737
Membru activ
gabi-737


Numarul mesajelor : 4453
Varsta : 47
Localizare : Oradea
Data de inscriere : 26/12/2007

Wizz Air (W6 / WZZ) Empty
MesajSubiect: Re: Wizz Air (W6 / WZZ)   Wizz Air (W6 / WZZ) EmptyLun 31 Mar 2008, 10:22

HA-LPO duminica 30 martie-CLJ.
Wizz Air (W6 / WZZ) Ha-lpo11

Wizz Air (W6 / WZZ) Ha-lpo12

Wizz Air (W6 / WZZ) Ha-lpo13

Wizz Air (W6 / WZZ) Ha-lpo14
Sus In jos
gabi-737
Membru activ
gabi-737


Numarul mesajelor : 4453
Varsta : 47
Localizare : Oradea
Data de inscriere : 26/12/2007

Wizz Air (W6 / WZZ) Empty
MesajSubiect: Re: Wizz Air (W6 / WZZ)   Wizz Air (W6 / WZZ) EmptyJoi 10 Apr 2008, 11:11

HA-LPJ
Wizz Air (W6 / WZZ) Ha-lpj10

Wizz Air (W6 / WZZ) Ha-lpj11
Vopseaua lustruita o fi de la scari?
Sus In jos
ovidiu51
Membru activ
ovidiu51


Numarul mesajelor : 1170
Varsta : 73
Localizare : Constanta (LRCK - CND)
Data de inscriere : 29/12/2007

Wizz Air (W6 / WZZ) Empty
MesajSubiect: Re: Wizz Air (W6 / WZZ)   Wizz Air (W6 / WZZ) EmptyMier 16 Apr 2008, 21:50

Wizz Air (W6 / WZZ) Ha-lpl11
HA-LPL sosit pe Baneasa

Wizz Air (W6 / WZZ) Ha-lpl10
HA-LPL

Wizz Air (W6 / WZZ) Ha-lpl12
HA-LPL
Sus In jos
VIC
Fotograf



Numarul mesajelor : 1128
Varsta : 33
Localizare : cluj-napoca
Data de inscriere : 13/03/2008

Wizz Air (W6 / WZZ) Empty
MesajSubiect: Re: Wizz Air (W6 / WZZ)   Wizz Air (W6 / WZZ) EmptyVin 25 Apr 2008, 16:06

Wizz Air (W6 / WZZ) Pictur90

Wizz Air (W6 / WZZ) Pictur91

Wizz Air (W6 / WZZ) Pictur92

Wizz Air (W6 / WZZ) Pictur93

Wizz Air (W6 / WZZ) Pictur94
Sus In jos
Lyvyoo
Airport Level
Airport Level



Numarul mesajelor : 53
Data de inscriere : 17/04/2008

Wizz Air (W6 / WZZ) Empty
MesajSubiect: Re: Wizz Air (W6 / WZZ)   Wizz Air (W6 / WZZ) EmptyMar 05 Aug 2008, 14:58

Ma inarmez cu informatii pt ca intre 27aug-3sept urmeaza honey moon in Barca.
Singura mareeee parere de rau este ca Wizz a modificat orele de zbor si vom merge numai noaptea. Dintre cei care ati zburat noaptea cu Wizz, exista ceva interesant de observat din avion? Se trece peste anumite orase mari la o altitudine suficienta pt a observa ceva interesant sau mergi intr-o continua bezna?
Anul trecut am fost in Nice si eram la fel de dezamagit caci Frankfurt/Nice urma sa fie tot noaptea. Insa Frankfurtul si Coasta de Azur mai ales, vazute de sus pe intuneric, cred ca nu se compara cu ce ai fi putut vedea ziua din acelasi loc... Extraordinare!
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Wizz Air (W6 / WZZ) Empty
MesajSubiect: Re: Wizz Air (W6 / WZZ)   Wizz Air (W6 / WZZ) EmptyJoi 07 Aug 2008, 23:12

Wizz Air se pregateste intens pentru aterizarea la Timisoara. cheers

Compania aeriană low cost şi-a anunţat, joi, dorinţa de a investi, în următorii trei ani, peste 100 de milioane de euro într-o bază aeriană de la Timişoara, care să cuprindă şi trei aeronave Airbus A320. La Timişoara va fi a treia bază de acest gen din România, după Cluj şi Bucureşti. Totodată, din decembrie anul acesta şi din martie anul viitor, Wizz Air va lega vestul ţării de opt mari oraşe europene.

Astfel, din 17 decembrie, vor exista trei zboruri pe săptămână pe rutele Timişoara - Londra Luton, Timişoara- Roma Fiumicino şi Timişoara - Dortmund. Din 11 martie 2009, alte curse vor opera către Milano Bergamo, Barcelona, Paris Beauvis, Valencia şi Veneţia Treviso. Cursele din decembrie vor opera, în prima fază, cu trei zboruri pe săptămână, pentru ca, din martie anul viitor, să se ajungă la patru zboruri.

Continuarea, AICI
Sus In jos
Lyvyoo
Airport Level
Airport Level



Numarul mesajelor : 53
Data de inscriere : 17/04/2008

Wizz Air (W6 / WZZ) Empty
MesajSubiect: Re: Wizz Air (W6 / WZZ)   Wizz Air (W6 / WZZ) EmptyVin 08 Aug 2008, 17:39

1. Revin cu obsesia mea - se poate afla undeva pe vreun site peste ce orase trece Wizz air pe ruta Buc- Barcelona?
2. Oare ultimul incident wizz cu avionul blocat pe pista aprox 8h, credeti ca s-a datorat doar aerului conditionat defect, dupa cum au declarat ei oficial?
Sus In jos
Raduq
Fotograf



Numarul mesajelor : 1764
Varsta : 32
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 06/05/2008

Wizz Air (W6 / WZZ) Empty
MesajSubiect: Re: Wizz Air (W6 / WZZ)   Wizz Air (W6 / WZZ) EmptyVin 08 Aug 2008, 18:31

Lyvyoo a scris:
1. Revin cu obsesia mea - se poate afla undeva pe vreun site peste ce orase trece Wizz air pe ruta Buc- Barcelona?
2. Oare ultimul incident wizz cu avionul blocat pe pista aprox 8h, credeti ca s-a datorat doar aerului conditionat defect, dupa cum au declarat ei oficial?

1. Poate te ajuta acest trip-report https://romanian-spotters.forumgratuit.ro/trip-reports-f9/barcelona-adventure-in-20-hours-june-2007-t10.htm
2. Riscul low-cost
Sus In jos
Red13
Moderator
Red13


Numarul mesajelor : 715
Varsta : 41
Localizare : De Ronde Venen
Data de inscriere : 12/06/2008

Wizz Air (W6 / WZZ) Empty
MesajSubiect: Re: Wizz Air (W6 / WZZ)   Wizz Air (W6 / WZZ) EmptyVin 08 Aug 2008, 19:31

Lyvyoo a scris:
2. Oare ultimul incident wizz cu avionul blocat pe pista aprox 8h, credeti ca s-a datorat doar aerului conditionat defect, dupa cum au declarat ei oficial?

Nu stiu de care incident zici, eu stiu de o cursa LTN-CLJ, cand au trebuit sa schimbe roata, operatiune care a durat mai multe ore, fiindca n-au avut roata de rezerva la Luton, numai la Heathrow; mai stiu de o intarziere de aprox 8 ore, de 2 saptamani cand a fost problema cu aerul conditionat, dar nicidecum nu era blocat avionul pe pista, ci au zburat parca pana la Budapesta pt reparatii (presupun ca fara pasageri), dar aceasta informatie nu este confirmata. Stiu numai de intarziere ca prietena mea era blocata pe Dortmund cateva ore. Asta e. Preturi mici, risc de intarziere mare.
Sus In jos
Lyvyoo
Airport Level
Airport Level



Numarul mesajelor : 53
Data de inscriere : 17/04/2008

Wizz Air (W6 / WZZ) Empty
MesajSubiect: Re: Wizz Air (W6 / WZZ)   Wizz Air (W6 / WZZ) EmptyVin 08 Aug 2008, 20:41

http://www.realitatea.net/o-aeronava-a-companiei-wizz-air--blocata-pe-aeroportul-aurel-vlaicu-din-capitala_326367.html
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Wizz Air (W6 / WZZ) Empty
MesajSubiect: Re: Wizz Air (W6 / WZZ)   Wizz Air (W6 / WZZ) EmptySam 09 Aug 2008, 00:18

Interesanta poza aferenta articolului care nu reflecta deloc un A320 ci un 737 banuies cel de azi iarna de la Tarom. Oare care o sa fie urmatoarea combinatie idioata de poze din presa romana.......
Sus In jos
Dylan
Moderator
Dylan


Numarul mesajelor : 4873
Varsta : 52
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 15/04/2008

Wizz Air (W6 / WZZ) Empty
MesajSubiect: Re: Wizz Air (W6 / WZZ)   Wizz Air (W6 / WZZ) EmptySam 09 Aug 2008, 07:07

kkk a scris:
Interesanta poza aferenta articolului care nu reflecta deloc un A320 ci un 737 banuies cel de azi iarna de la Tarom. Oare care o sa fie urmatoarea combinatie idioata de poze din presa romana.......

... pai cum care?!? cand o sa fie ceva probleme la iarna cu zapada pe f-un aeroport si va avea 5-6 ore intarziere o cursa de la ROT (sa spunem), in ziare va aparea o poza cu Wizz-ul de care vorbim acum!!! Ce credeti ca-i mare lucru la astia?!? Razz Razz Razz
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Wizz Air (W6 / WZZ) Empty
MesajSubiect: Re: Wizz Air (W6 / WZZ)   Wizz Air (W6 / WZZ) EmptySam 09 Aug 2008, 09:54

Mda cam asa o sa fie =)) lol!
Sus In jos
gaudi
Membru activ
gaudi


Numarul mesajelor : 1152
Varsta : 46
Localizare : Ploiesti / Bucuresti
Data de inscriere : 17/07/2008

Wizz Air (W6 / WZZ) Empty
MesajSubiect: Re: Wizz Air (W6 / WZZ)   Wizz Air (W6 / WZZ) EmptyJoi 04 Sept 2008, 00:13

Din 18 decembrie inca o cursa Wizz Air din Cluj: Cluj – Paris Beauvais.

Comunicatul aici.
Sus In jos
RATus
Administrator
RATus


Numarul mesajelor : 1497
Varsta : 40
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 29/12/2007

Wizz Air (W6 / WZZ) Empty
MesajSubiect: Re: Wizz Air (W6 / WZZ)   Wizz Air (W6 / WZZ) EmptyJoi 04 Sept 2008, 01:51

in paralel s-a anulat cursa cluj-bbu de vreo saptamana.. cursa de paris fiind urmarea deciziei de a "repartiza aeronavele de pe curse interne inspre curse externe mai profitabile"
Sus In jos
Red13
Moderator
Red13


Numarul mesajelor : 715
Varsta : 41
Localizare : De Ronde Venen
Data de inscriere : 12/06/2008

Wizz Air (W6 / WZZ) Empty
MesajSubiect: Re: Wizz Air (W6 / WZZ)   Wizz Air (W6 / WZZ) EmptyJoi 04 Sept 2008, 08:56

RATus a scris:
in paralel s-a anulat cursa cluj-bbu de vreo saptamana.. cursa de paris fiind urmarea deciziei de a "repartiza aeronavele de pe curse interne inspre curse externe mai profitabile"

eu tot nu inteleg cum vor avea aeronava libera... ca aparatul cu baza in cluj e full, zboara tot timpul, 3 curse pe zi. probabil va fi cu un aparat de la bucuresti sau timisoara
Sus In jos
Continut sponsorizat





Wizz Air (W6 / WZZ) Empty
MesajSubiect: Re: Wizz Air (W6 / WZZ)   Wizz Air (W6 / WZZ) Empty

Sus In jos
 
Wizz Air (W6 / WZZ)
Sus 
Pagina 1 din 39Mergi la pagina : 1, 2, 3 ... 20 ... 39  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» 3 in 1. TSR-BGY(Wizz), OTP(Tarom), DTM(Wizz)-TSR
» Aeroportul Arad - Martie 2009
» Vand machete avioane civile (multe raritati)
» BBU-CLJ cu Wizz Air
» Ryanair (FR / RYR)

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: SPOTTING :: Companii aeriene in Romania - Airlines in Romania-
Mergi direct la: