ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 AEROPORTUL CRAIOVA - STIRI - DISCUTII

In jos 
+33
lrbc
fify
mario antonio
razvangugila
Iulius
adymartianul
MRares
B773-R
lecar
Rafale
shouriken
strainu
gabi-737
filip.serban
sorinacioo
aero
Mengelaus
eugen
Voicu
fularU
loplo
Thomas
CalinCLJ
arianne
Edi
Virusu
adrian deva
Dylan
kampfmaschine
mihaiatanasie
Miţă_KRP
GAC
cristi_avb
37 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul
AutorMesaj
Thomas
Membru activ



Numarul mesajelor : 913
Varsta : 59
Localizare : Göttingen
Data de inscriere : 04/01/2008

AEROPORTUL CRAIOVA - STIRI - DISCUTII   - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL CRAIOVA - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL CRAIOVA - STIRI - DISCUTII   - Pagina 3 EmptySam 31 Dec 2011, 00:47

GAC a scris:
poate oricine sa cumpere bilete la cursele astea? pana acum numai v3 vine la CRV. O alternativa sau mai bine zis concurenta ar fi binevenita!

Nu se pot cumpara bilete. Sunt curse full-charter pentru Ford.
Sus In jos
GAC
Flight Level 400
Flight Level 400
GAC


Numarul mesajelor : 967
Varsta : 47
Localizare : Wuppertal
Data de inscriere : 16/07/2010

AEROPORTUL CRAIOVA - STIRI - DISCUTII   - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL CRAIOVA - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL CRAIOVA - STIRI - DISCUTII   - Pagina 3 EmptySam 31 Dec 2011, 13:29

pacat! inca mai asteptam un low cost carrier la CRV!
Sus In jos
http://www.planepictures.ro
strainu
Flight Level 300
Flight Level 300



Numarul mesajelor : 333
Varsta : 40
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/04/2010

AEROPORTUL CRAIOVA - STIRI - DISCUTII   - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL CRAIOVA - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL CRAIOVA - STIRI - DISCUTII   - Pagina 3 EmptyJoi 05 Ian 2012, 18:58

De curiozitate: care ar fi fost costurile suplimentare dacă ar fi făcut o cursă cu pasageri până/de la aeroportul unde merge avionul gol?
Sus In jos
CalinCLJ
Membru activ



Numarul mesajelor : 1031
Varsta : 61
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 15/10/2008

AEROPORTUL CRAIOVA - STIRI - DISCUTII   - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL CRAIOVA - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL CRAIOVA - STIRI - DISCUTII   - Pagina 3 EmptyJoi 05 Ian 2012, 21:37

strainu a scris:
De curiozitate: care ar fi fost costurile suplimentare dacă ar fi făcut o cursă cu pasageri până/de la aeroportul unde merge avionul gol?

Nu stiu EXACT conditiile de la CRA , e posibil , de exemplu ca la aterizarea GOL (ferry flight) de vineri) sa fie reducere de 50% la landing fee. In mod normal , costurile suplimentare se refera la taxele de pax+security (vreo 10euro/pax) dar care , atentie , nu ar fi fost in sarcina transporatorului ci "rostogolite" in biletul de avion achizitionat.

Nu imi dau seama care o fi impedimentul pt care aeronava face doua ferry flight , e posibil sa fie o conventie cu Ford care , in felul asta nu e atat de legat de un orar strict (fiind vorba de propriii angajati) . Altfel , la posibile intarzieri ar intra in vigoare reglementarile EU cu privire la drepturile pasagerilor .

Cred ca speculam , nu cunoastem conditiile contractuale intre Jet2 si Ford. Interesant este altceva , si anume faptul ca Jet2 nu are zboruri de pe SEN (London Southend) , asadar acolo mai apare un ferry flight (cea mai apropiata baza e East Midlands).
Sus In jos
shouriken
Administrator
shouriken


Numarul mesajelor : 3451
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/04/2009

AEROPORTUL CRAIOVA - STIRI - DISCUTII   - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL CRAIOVA - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL CRAIOVA - STIRI - DISCUTII   - Pagina 3 EmptyDum 08 Ian 2012, 17:48

Cred ca se face o confuzie intre radarele utilizate de organismele de control a traficului aerian si asa numitele "virtual radar receivers". Acestea din urma reprezinta sursa de informatie folosita de flightradar24 sau openskymap.

In legatura cu marcarea sau nu pe harta flightradar24 a unor aeroporturi, Edi a dat un raspuns aici . Trebuia doar sa fie citit.

La fel ca si link-ul dat de arianne aici

Liviu
Sus In jos
Thomas
Membru activ



Numarul mesajelor : 913
Varsta : 59
Localizare : Göttingen
Data de inscriere : 04/01/2008

AEROPORTUL CRAIOVA - STIRI - DISCUTII   - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL CRAIOVA - STIRI - DISCUTII   AEROPORTUL CRAIOVA - STIRI - DISCUTII   - Pagina 3 EmptyLun 16 Ian 2012, 13:46

Citat :
Southend's weekly flights to Germany and Romania - for Ford workers only

6:00pm Sunday 8th January 2012 in News

* By Stephen Hackwell »

FORD will use Southend Airport for weekly flights to its factories in Germany and Romania.

The Echo can reveal the global car giant has signed a deal with airport bosses to revive its shuttle service for employees, with the first plane due to depart on Monday morning.

Ford used the airport for a similar service between 2006 and 2008, but was forced to seek alternatives after Flightline, the airline which operated the route, went into administration.

Alastair Welch, the airport’s managing director, said he was delighted to have Ford back.

Ford’s UK headquarters are based in Warley, near Brentwood.

However, its construction plants are spread all over Europe and the firm needs regular shuttle services to ferry workers and managers between its sites.

The flights from Southend will take employees to factories in Cologne, Germany, and Craiova, in Romania.

The plants build the firm’s trademark Fiesta cars, as well as the new B-Max. Flights will leave Southend on Monday mornings and return at the end of the week.

Ford will initially use British airline Jet2, which is known for its passenger flights from airports in northern England, to run the service.

German airline Germania is scheduled to take over the route in the summer.

The rolling nature of the contract means it is not clear how much it will be worth to the airport.

However, as charters, there will be no seats on the flights for paying passengers.

It is not known what aircraft will be used, but Flightline used an Avro RJ100 to run its shuttle service before the company ran into financial problems in November 2008.

The collapse forced Ford to arrange other deals with different airlines and airports, but the company is believed to have always favoured a return to Southend because of its proximity.

Sursa: www.southendstandard.co.uk

Din informatiile pe care le am, Germania va opera aceasta ruta cu 319.

LE: un moderator poate muta la "stiri-discutii" ca acolo ar trebui ... sorry si mersi
Sus In jos
GAC
Flight Level 400
Flight Level 400
GAC


Numarul mesajelor : 967
Varsta : 47
Localizare : Wuppertal
Data de inscriere : 16/07/2010

AEROPORTUL CRAIOVA - STIRI - DISCUTII   - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL CRAIOVA - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL CRAIOVA - STIRI - DISCUTII   - Pagina 3 EmptyMar 24 Ian 2012, 01:51

Luni, 23 ian, Jet 2 a operat zborul pt Ford cu Boeing 733 G-CELJ. Sursa si foto de la departure CGN aici
Sus In jos
http://www.planepictures.ro
GAC
Flight Level 400
Flight Level 400
GAC


Numarul mesajelor : 967
Varsta : 47
Localizare : Wuppertal
Data de inscriere : 16/07/2010

AEROPORTUL CRAIOVA - STIRI - DISCUTII   - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL CRAIOVA - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL CRAIOVA - STIRI - DISCUTII   - Pagina 3 EmptyLun 13 Feb 2012, 21:16

astia de la tv sunt dusi rau cu pluta! exact scara are 1,5 m + stratul de zapada, inseamna ca nici 1 m n-au sarit pe zapada moale....
iata scara!! si daca ar fi sarit de pe aripa, nu e mai inalta de 1,70 m!

AEROPORTUL CRAIOVA - STIRI - DISCUTII   - Pagina 3 DSC00262
Sus In jos
http://www.planepictures.ro
fularU
Fotograf
fularU


Numarul mesajelor : 1725
Varsta : 56
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 22/04/2009

AEROPORTUL CRAIOVA - STIRI - DISCUTII   - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL CRAIOVA - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL CRAIOVA - STIRI - DISCUTII   - Pagina 3 EmptyLun 13 Feb 2012, 23:03

Daaaaa, foarte interesant .....NIMENI nu s-a plans decat dupa ce si-au sunat familiile si prietenii !!! Poate pica ceva, sau.....daca nu pica -cade ceva!!!
Haideti sa asteptam REZULTATELE ANCHETEI !!!!!
Sa nu cadem in plasa ,,jurnalistilor'' !!!!
Sus In jos
eugen
Membru activ
eugen


Numarul mesajelor : 3386
Varsta : 50
Localizare : Arad, LRAR
Data de inscriere : 30/04/2008

AEROPORTUL CRAIOVA - STIRI - DISCUTII   - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL CRAIOVA - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL CRAIOVA - STIRI - DISCUTII   - Pagina 3 EmptyMar 14 Feb 2012, 15:53

Din ce-am vazut pe la televizoare, avionul arata bine, intreg, in schimb nu avea nicio elice la niciun motor, ceea ce mi se pare ciudat, oleaca... ca doara s-au lovit de zapada nu de beton...
Sus In jos
GAC
Flight Level 400
Flight Level 400
GAC


Numarul mesajelor : 967
Varsta : 47
Localizare : Wuppertal
Data de inscriere : 16/07/2010

AEROPORTUL CRAIOVA - STIRI - DISCUTII   - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL CRAIOVA - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL CRAIOVA - STIRI - DISCUTII   - Pagina 3 EmptyMar 14 Feb 2012, 16:05

Se pare ca s-a si inclinat si elicele au atins solul sau obstacole. Sa vedem ce iese din ancheta!
Sus In jos
http://www.planepictures.ro
fularU
Fotograf
fularU


Numarul mesajelor : 1725
Varsta : 56
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 22/04/2009

AEROPORTUL CRAIOVA - STIRI - DISCUTII   - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL CRAIOVA - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL CRAIOVA - STIRI - DISCUTII   - Pagina 3 EmptyMar 14 Feb 2012, 18:42

Alo ,alo..... ce ziceti voi sa NU mai dati cu presupusu ???? SI la modelul asta de avion.......apesi butonul.....balans si ....pac,pac ( vorba cuiva ) ramai FARA pale !!! Asta , asa ca sa se evite accidente mai grave!
Si acum serios.
A RAMAS FARA PALE PENTRU CA ASA AU HOTARAT PILOTII IN ACELE MOMENTE !
Sus In jos
Rafale
Flight Level 200
Flight Level 200
Rafale


Numarul mesajelor : 266
Varsta : 37
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 20/08/2010

AEROPORTUL CRAIOVA - STIRI - DISCUTII   - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL CRAIOVA - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL CRAIOVA - STIRI - DISCUTII   - Pagina 3 EmptyMar 14 Feb 2012, 18:44

Interesant. Ai cumva vreun link sau ceva legat de procedura asta? Am cautat pe net cat am putut dar n-am aflat...


Ultima editare efectuata de catre Rafale in Mar 14 Feb 2012, 18:51, editata de 2 ori
Sus In jos
loplo
Fotograf
loplo


Numarul mesajelor : 911
Varsta : 45
Localizare : EDDK
Data de inscriere : 19/01/2009

AEROPORTUL CRAIOVA - STIRI - DISCUTII   - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL CRAIOVA - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL CRAIOVA - STIRI - DISCUTII   - Pagina 3 EmptyMar 14 Feb 2012, 18:46

Sunt curios cand apar cei care au arsuri de la solutia de degivrare.
Sus In jos
lecar
Airport Level
Airport Level
lecar


Numarul mesajelor : 23
Varsta : 45
Localizare : Leeds, Anglia
Data de inscriere : 13/03/2008

AEROPORTUL CRAIOVA - STIRI - DISCUTII   - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL CRAIOVA - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL CRAIOVA - STIRI - DISCUTII   - Pagina 3 EmptyMier 15 Feb 2012, 15:53

Sus In jos
fularU
Fotograf
fularU


Numarul mesajelor : 1725
Varsta : 56
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 22/04/2009

AEROPORTUL CRAIOVA - STIRI - DISCUTII   - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL CRAIOVA - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL CRAIOVA - STIRI - DISCUTII   - Pagina 3 EmptyJoi 16 Feb 2012, 00:18

Felicitari !!!!! Eu abia acum am vazut . Imi cer scuze ......multumesc !!!
Sus In jos
GAC
Flight Level 400
Flight Level 400
GAC


Numarul mesajelor : 967
Varsta : 47
Localizare : Wuppertal
Data de inscriere : 16/07/2010

AEROPORTUL CRAIOVA - STIRI - DISCUTII   - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL CRAIOVA - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL CRAIOVA - STIRI - DISCUTII   - Pagina 3 EmptySam 31 Mar 2012, 10:55

Craiova, turnul de control al aeroporturilor din România
Valentin TUDOR


Aeroporturile din România traversează cel mai greu an din punct de vedere economic. Aceasta este concluzia întâlnirii directorilor de aeroporturi din ţară, care a avut loc vineri la Craiova.

Nouă directori au participat la şedinţa Asociaţiei Aeroporturilor din România, care a avut loc vineri la Craiova, ocazie cu care s-a discutat despre problemele cu care se confruntă aeroporturile din ţară, dar şi despre modernizarea aeroportului din Craiova, despre care toată lumea a avut numai cuvinte de laudă. „În ultimii trei-patru ani, Aeroportul din Craiova a făcut paşi foarte importanţi şi ne bucurăm de dezvoltarea lui pentru că suntem de părere că are un potenţial important şi pe viitor. În cadrul acestei întâlniri am abordat probleme deosebit de importante. Considerăm că acest an este cel mai complex pentru aeroporturile din România, având în vedere criza economică, modificările legislative importante la nivel european şi naţional şi contextul internaţional care afectează zborurile. Aeroporturile sunt printre singurele instituţii din ţară care oferă servicii la standarde europene“, a declarat David Ciceo, președintele Asociației Aeroporturilor din România și, totodată, director al aeroportului din Cluj-Napoca. Ciceo a precizat că situaţia economică dificilă i-a determinat pe operatorii de transport aerian să fie prudenţi atunci când vine vorba despre deschiderea unor noi destinaţii de călătorie. Criza a dus deja la falimentul companiei de transport aerian Malev. Scăderea traficului de pe aeroporturi este cauzată, a spus el, de evenimentele din Tunisia şi Egipt. Intrate şi ele în hora crizei globale, aeroporturile româneşti trebuie să facă faţă şi concurenţei din partea vecinilor bulgari, care stau mult mai bine şi la infrastructura de turism, un element important al creşterii traficului aerian. La rândul său, Ovidiu Trăichioiu, director în cadrul Autorității Aeronautice Civile din România, a apreciat investiţiile în aeroportul din Bănie. „În ceea ce priveşte dezvoltarea Aeroportului din Craiova, mult timp a existat un dezavantaj, pentru că este destul de aproape de Bucureşti. Din acest motiv s-a considerat că nu trebuie dezvoltat. Cu o implicare care se vede, sunt sigur că aveţi aici o oportunitate care în câţiva ani se va vedea. Deşi resursele financiare sunt reduse, noi ţinem ştacheta sus. Dacă şi în Parlamentul European proiectele vor fi susţinute, s-ar putea să vedem o implicare şi mai bună“, a spus el.

Sursa:
http://www.gds.ro/Societate/2012-03-31/Craiova%2C+turnul+de+control+al+aeroporturilor+din+Romania
Sus In jos
http://www.planepictures.ro
B773-R
Airport Level
Airport Level
B773-R


Numarul mesajelor : 51
Varsta : 47
Localizare : Bals
Data de inscriere : 10/05/2012

AEROPORTUL CRAIOVA - STIRI - DISCUTII   - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Aeroport Craiova - Iulie 2012   AEROPORTUL CRAIOVA - STIRI - DISCUTII   - Pagina 3 EmptyJoi 26 Iul 2012, 00:55

Se pare ca Aeroportul din Craiova a ramas in urma cu postarea de poze a aeronavelor poposite aici, am gasit din cautari pe Google urmatoarea adresa unde sunt poze care nu speram sa le gasim pe undeva postate, si anume : http://www.airliners.net/search/photo.search?placesearch=Craiova+%28CRA+%2F+LRCV%29&distinct_entry=true&sort_order=photo_id+desc&page=1&page_limit=15&sid=e38d20e6174fd8ceb87c2c3e749cf26d Am si eu o curiozitate ! cine face pozele pentru acest site ? din cate vad eu nu este roman, cum se fac astfel de poze de catre cineva care nu are treaba cu un aeroport anume, poate o sa va intrebati ce cauta acel "Berlinez" la Craiova. Berlinezul a facut 2 curse pentru Germania la Ford Craiova, sau din ce am vazut au avioane inchiriate de la Air Berlin ce opereaza pentru Germania , cert este ca l-am vazut eu cand a venit, deci pozele nu sunt trucate, dar cine le face?. Asa ca va invit sa va clatiti ochii prin pozele care sunt destul de multe, in lipsa de poze de pe aeroportul din Caiova de catre spotteri. Sad , eu unu as face-o cu cea mai mare placere dar din pacate nu am cu ce ,si nu imi pot permite un aparat fie el cat de ieftin si distanta de la mine catre aeroport este destul de considerabila, si nu am cu ce merge acolo😢 Sad
Sus In jos
MRares
Fotograf
MRares


Numarul mesajelor : 758
Varsta : 45
Localizare : Hell
Data de inscriere : 27/08/2011

AEROPORTUL CRAIOVA - STIRI - DISCUTII   - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL CRAIOVA - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL CRAIOVA - STIRI - DISCUTII   - Pagina 3 EmptyJoi 26 Iul 2012, 09:25

Pozele le face TboneBHS care ca prin minune este SPOTTER si asta chiar daca nu ii dai tu voie si nu face parte din Rospotters! Si inca o curiozitate tare curioasa: Toti, dar absolut toti de aici (care facem "poze") facem poze pentru acest sit, nu stiu cum se intampla dar se pare ca se intampla!

Si ca sa o citez pe fiica mea de doi ani: "Hai be bezi!!!" (avem discutii mai coerente despre avioane Razz )
Sus In jos
adymartianul
Airport Level
Airport Level



Numarul mesajelor : 35
Varsta : 31
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 13/02/2012

AEROPORTUL CRAIOVA - STIRI - DISCUTII   - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL CRAIOVA - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL CRAIOVA - STIRI - DISCUTII   - Pagina 3 EmptyLun 06 Aug 2012, 15:53

Azi dadui o tura pe la aeroport.
Noul turn de control
AEROPORTUL CRAIOVA - STIRI - DISCUTII   - Pagina 3 U1uhd




Ultima editare efectuata de catre Voicu in Joi 09 Aug 2012, 15:26, editata de 1 ori (Motiv : redimensionat poza 1 , sters poza 2 ptr. dimensiuni)
Sus In jos
adymartianul
Airport Level
Airport Level



Numarul mesajelor : 35
Varsta : 31
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 13/02/2012

AEROPORTUL CRAIOVA - STIRI - DISCUTII   - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL CRAIOVA - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL CRAIOVA - STIRI - DISCUTII   - Pagina 3 EmptyVin 10 Aug 2012, 16:31

Sper ca asa e bine. Very Happy Extensia terminalului Sosiri:
AEROPORTUL CRAIOVA - STIRI - DISCUTII   - Pagina 3 2012_08_06_13_15_29
Sus In jos
Iulius
Flight Level 100
Flight Level 100



Numarul mesajelor : 162
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 02/04/2008

AEROPORTUL CRAIOVA - STIRI - DISCUTII   - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL CRAIOVA - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL CRAIOVA - STIRI - DISCUTII   - Pagina 3 EmptyVin 10 Aug 2012, 18:04

Numa mie mi se pare urat albastrul ala pe cladire? cyclops
Sus In jos
razvangugila
Airport Level
Airport Level
razvangugila


Numarul mesajelor : 25
Varsta : 42
Localizare : Bucharest
Data de inscriere : 01/04/2010

AEROPORTUL CRAIOVA - STIRI - DISCUTII   - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL CRAIOVA - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL CRAIOVA - STIRI - DISCUTII   - Pagina 3 EmptySam 11 Aug 2012, 19:07

Iulius a scris:
Numa mie mi se pare urat albastrul ala pe cladire? cyclops

Da Smile
Sus In jos
GAC
Flight Level 400
Flight Level 400
GAC


Numarul mesajelor : 967
Varsta : 47
Localizare : Wuppertal
Data de inscriere : 16/07/2010

AEROPORTUL CRAIOVA - STIRI - DISCUTII   - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL CRAIOVA - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL CRAIOVA - STIRI - DISCUTII   - Pagina 3 EmptySam 11 Aug 2012, 21:01

albastrul ala are de a face cu Universitatea Craiova, echipa de suflet a tuturor oltenilor, care poate candva va reveni unde ii este locul, pe prima scena fotbalistica din Romania. Vad ca baietii merg bine cu constructia. Sper sa fie totul gata pana la iarna! Sa ne mai tii la curent cu stadiul lucrarilor!
Sus In jos
http://www.planepictures.ro
sorinacioo
Airport Level
Airport Level



Numarul mesajelor : 17
Varsta : 44
Localizare : Regensburg
Data de inscriere : 25/04/2011

AEROPORTUL CRAIOVA - STIRI - DISCUTII   - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Manifestari aviatice pe aeroportul din Craiova   AEROPORTUL CRAIOVA - STIRI - DISCUTII   - Pagina 3 EmptyLun 08 Oct 2012, 01:07

Am gasit aceasta informatie si sper din tot sufletul , pentru ca de ceva vreme nu mai apare ceva nou despre Craiova, sa existe cineva interesat si dornic sa ne arate si celor care nu sunt pe meleagurile natale, ce se mai intampla cu aeroportul din Craiova.

http://aer.xtrem.ro/Aviatie_--d6/Scoli-Competitii-aviatie_--d31/Manifestari-aviatice-la-Craiova_--a101.html

Multumesc,

Sorinacioo
Sus In jos
Continut sponsorizat





AEROPORTUL CRAIOVA - STIRI - DISCUTII   - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL CRAIOVA - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL CRAIOVA - STIRI - DISCUTII   - Pagina 3 Empty

Sus In jos
 
AEROPORTUL CRAIOVA - STIRI - DISCUTII
Sus 
Pagina 3 din 8Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» AEROPORTUL CARANSEBES - STIRI - DISCUTII
» AEROPORTUL ARAD - STIRI - DISCUTII
» AEROPORTUL BACAU - STIRI - DISCUTII
» AEROPORTUL SIBIU - STIRI - DISCUTII
» AEROPORTUL CLUJ - STIRI - DISCUTII

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: SPOTTING :: Aeroporturi din Romania - Romanian Airports :: Craiova (CRA / LRCV)-
Mergi direct la: