ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Patru zboruri matinale spre varful El Teide

In jos 
+8
malev2009
Voicu
valavia
atr_42_500
vishzu
mihail
laurus
mihairosioru
12 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Nic
Administrator
Nic


Numarul mesajelor : 750
Varsta : 40
Localizare : München
Data de inscriere : 24/12/2007

Patru zboruri matinale spre varful El Teide - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Patru zboruri matinale spre varful El Teide   Patru zboruri matinale spre varful El Teide - Pagina 2 EmptyDum 28 Mar 2010, 19:12

mihairosioru a scris:
Ai idee de ce folosesc A340 pe o ruta asa scurta?

Exista cerere mare. Si nu e de mirat, mai sunt cazuri cand si Lufthansa, BA sau altele baga heavies pe rute catre Spania, de obicei vara...

mihairosioru a scris:
Poate pleaca mai departe inspre America de Sud?

Nu. Singura ruta de genul asta este MAD-TFN-MIA, operata de Air Europa cu A330.
Nu sunt interesatii ecuadorienii si alte natii de imigranti in Spania sa faca oprire in Insulele Canare. Si-asa e zbor lung...

mihairosioru a scris:
Ai mai zburat cu A340?

Da, de 3 ori, cu Lufthansa si Air France. Dar intotdeauna este o placere sa zbor cu un heavy.

mihairosioru a scris:
Chiar as vrea sa vad un report dupa calatoria ta.

Sincer, si eu... Asa ma enerveaza ca as mai fi avut vreo 2 trip reporturi interesante de facut (1 cu Palma/Fuerteventura/Lanzarote/Dublin si 1 cu Maroc), dar m-am cam lenevit. Bine, si timpul mai putin disponibil...

Ah, si as mai avea o curiozitate...Ziceai de Air China A330 ca zboara spre Sao Paolo. Din eroare sau chiar asa era? Daca da, ai idee de ce?
Sus In jos
mihairosioru
Flight Level 200
Flight Level 200



Numarul mesajelor : 266
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/12/2007

Patru zboruri matinale spre varful El Teide - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Patru zboruri matinale spre varful El Teide   Patru zboruri matinale spre varful El Teide - Pagina 2 EmptyDum 28 Mar 2010, 20:39

Nic a scris:
Sincer, si eu... Asa ma enerveaza ca as mai fi avut vreo 2 trip reporturi interesante de facut (1 cu Palma/Fuerteventura/Lanzarote/Dublin si 1 cu Maroc), dar m-am cam lenevit. Bine, si timpul mai putin disponibil...
Chiar astazi ma gandeam ce pacat ca nu am facut trip report dupa ce am fost la Moscova si la Sankt Petersburg in iulie 2007 cu A300 de la Lufhansa... Mai ales ca LH a renuntat la acest tip de avion de la 1 iulie 2009.

Nic a scris:
Ah, si as mai avea o curiozitate...Ziceai de Air China A330 ca zboara spre Sao Paolo. Din eroare sau chiar asa era? Daca da, ai idee de ce?
Nu e o eroare, chiar zboara. Si eu m-am mirat cand am vazut zborul afisat la poarta. Se pare ca Air China deruleaza operatiuni importante in Spania, au si un site dedicat unde apare si o promotie pentru zborul MAD-GRU: 689 de euro. Pagina cu pricina este http://www.airchina.es/en/index.html
Sus In jos
Vizitator
Vizitator




Patru zboruri matinale spre varful El Teide - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Patru zboruri matinale spre varful El Teide   Patru zboruri matinale spre varful El Teide - Pagina 2 EmptyDum 28 Mar 2010, 22:05

Felicitari,
este extraordinar ceea ce ai vazut si iti multumesc ca ai impartasit toate acestea cu noi.
Sper anul acesta sa ajungem si noi la Barcelona.
Iar despre Canare...de cand am fost in Gran Canaria....nu ma gandesc decat la cum sa ma mut definitiv acolo, sau ... cine stie poate chiar in Lanzarote.
multumim pt detalii.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Patru zboruri matinale spre varful El Teide - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Patru zboruri matinale spre varful El Teide   Patru zboruri matinale spre varful El Teide - Pagina 2 Empty

Sus In jos
 
Patru zboruri matinale spre varful El Teide
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
 Subiecte similare
-
» Călătorie în Polonia. Patru oraşe şi multe zboruri.
» Tarom va lansa în iunie şase curse externe noi şi alte patru zboruri interne
» Tarom anuleaza doua zboruri spre Grecia
» Wizz Air (W6 / WZZ)
» AEROPORTUL BAIA MARE - STIRI - DISCUTII

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: SPOTTING :: Trip Reports-
Mergi direct la: