ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII

In jos 
+107
gmi
Boeing747Fan
Bravo Victor
IonutBz
radu.c.a
LRCV
mihai.balaj
Skywalker
GYN
oztan
zaco
DHL
mig29ovt
NATO
codrutz
mishwall
cristi_avb
Catalin80
v-twin
VicMures
conu gica
Action
gopo
Geo
LaurentiuCC
strainu
petrudimoff
flight
danutztgv16
Richelieu
attiladaniel
scaramouche
Bogdan747
KOSTYK69
victors
46Pilot
RwO
adiuss
Celestin
Dana
CDA
alinteanu
GAC
nbk!ll3r
shouriken
Boeing777-300
Apopiku
Griff
cata_124
mario antonio
gaudi
MrJack
aegean
Capt_Vio
tepes_voda
Edi
roger
nwzeu
Thomas
ovidiu51
k0b3
gabi-737
Tryby
Dumitru Fabian
dan guina
win_oradea
b707nicolae
cavver
Balki
propellerdream
LeCCa
loplo
Andrei
lyonezul
Virusu
Koala
Miţă_KRP
lrbc
mariusoctavian1
Stefan
Andrej3000
liviu.dnistran
Raduq
vishzu
raduvisitor
robert24
Alex_tm
Mengelaus
schumi
Aviatia-Romaneasca
B32fly
Dylan
mihaiatanasie
valavia
Elful
Zuky
fly_emirates
eugen
arianne
llobregat
CalinCLJ
Skylink
atr_42_500
claudiup
kampfmaschine
laurus
cipi_TM
111 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 17 ... 26  Urmatorul
AutorMesaj
mario antonio
Membru activ



Numarul mesajelor : 1297
Varsta : 44
Localizare : Torino, Italia (TRN)
Data de inscriere : 07/08/2008

AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII   - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII   - Pagina 8 EmptyJoi 17 Noi 2011, 12:38

Ciao tuturor,

Tocmai trece la verticala Bucurestiului un B787 venind de la air-show-ul de la Dubai foarte probabil.
Sus In jos
gabi-737
Membru activ
gabi-737


Numarul mesajelor : 4453
Varsta : 47
Localizare : Oradea
Data de inscriere : 26/12/2007

AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII   - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII   - Pagina 8 EmptyJoi 17 Noi 2011, 12:42

Nu l-a pozat nimeni?
E premiera de ruta...
Sus In jos
atr_42_500
Flight Level 400
Flight Level 400
atr_42_500


Numarul mesajelor : 1059
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/03/2008

AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII   - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII   - Pagina 8 EmptyJoi 17 Noi 2011, 13:01

Pare inorat peste toata Roamnia...
Sus In jos
aegean
Membru activ
aegean


Numarul mesajelor : 852
Varsta : 44
Localizare : LEMD
Data de inscriere : 29/12/2007

AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII   - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII   - Pagina 8 EmptyJoi 17 Noi 2011, 14:02

Din pacate la Bucuresti cerule este acoperit 8/8.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII   - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII   - Pagina 8 EmptyVin 18 Noi 2011, 08:08

kampfmaschine a scris:
D-ATUE TUIfly - DB Zug zum Flug era ieri seara (h 23) parcat pe OTP.

tocmai a plecat (07:50) de pe OTP ca TUI8953, dar in programul OTP nu apare zborul asta. Ar fi, dar nu sunt foarte sigur, un zbor LEJ/OTP (14.11.11) - OTP/LEJ (18.11.11) - in traducerea mea aproximativa de aici - http://www.airportbilder.com/phpbb3/viewtopic.php?f=3&t=4941&start=0

Citat :
Auf der TUIfly Seite steht für den 14.11. ein Flug von LEJ nach Bucharest OTP drin, durchgeführt mit der DB Air One. Rückflug am 18.11. Derweil steht die Maschine anscheinend dort.

TUI 8952 LEJ 09:00 12:10 OTP
TUI 8953 OTP 07:00 08:15 LEJ
Sus In jos
cata_124
Airport Level
Airport Level
cata_124


Numarul mesajelor : 64
Varsta : 42
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 12/10/2011

AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII   - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII   - Pagina 8 EmptySam 03 Dec 2011, 15:27

salutare este o noutate. sau doar cateva zboruri care aterizeaza pe otp din directia opusa si nu cea obisnuita adica dinspre dn1 cel putin asa observ pe radar la ultimile 3 aterizari. ce parere aveti?
Sus In jos
arianne
Moderator
arianne


Numarul mesajelor : 2730
Varsta : 31
Localizare : EBBR/LFBO/LROP
Data de inscriere : 03/08/2008

AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII   - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII   - Pagina 8 EmptySam 03 Dec 2011, 15:37

cata_124 a scris:
salutare este o noutate. sau doar cateva zboruri care aterizeaza pe otp din directia opusa si nu cea obisnuita adica dinspre dn1 cel putin asa observ pe radar la ultimile 3 aterizari. ce parere aveti?

Bate vantul dinspre vest. Te rog totusi sa nu cauti cauze senzationale pentru tot ceea ce vezi pe radar.
Sus In jos
cata_124
Airport Level
Airport Level
cata_124


Numarul mesajelor : 64
Varsta : 42
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 12/10/2011

AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII   - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII   - Pagina 8 EmptyMier 07 Dec 2011, 22:14

nu caut nimic, dar poate ca era o noutate si se modificase sesul de aterizare si deaceea am intrebat, si acum vad ca este lafel iara sufla vantul asa tare? Very Happy
Sus In jos
Dylan
Moderator
Dylan


Numarul mesajelor : 4873
Varsta : 52
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 15/04/2008

AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII   - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII   - Pagina 8 EmptyJoi 08 Dec 2011, 01:11

cata_124 a scris:
... iara sufla vantul asa tare?
Tizule, cand mai ai probleme de genul asta apeleaza la un site de meteo/metare si cauta LROP sau ce te intereseaza. Daca vrei sa fie tacamul complet deschide si LiveATC-ul Wink
In metar ai sa vezi printre altele si directia si intensitatea vantului undeva pe la inceputul mesajului si te orientezi. Vei gasi singur raspunsul la intrebare, adica ce pista este in serviciu. In cateva cuvinte... in cele mai multe cazuri, in functie de directia si intensitatea vantului se stabileste pe ce directie se vine la aterizare sau pe ce pista se decoleaza. Ar mai fi o gramada de spus pe aici, dar nu prea avem timp, plus ca s-a mai vorbit de asta prin paginile forumului.
Sus In jos
atr_42_500
Flight Level 400
Flight Level 400
atr_42_500


Numarul mesajelor : 1059
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/03/2008

AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII   - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII   - Pagina 8 EmptyJoi 08 Dec 2011, 11:12

In general daca tailwind depaseste 10 knots se decoleaza/aterizeaza din directia opusa cele de "peste" DN1
Sus In jos
Griff
Moderator
Griff


Numarul mesajelor : 1400
Varsta : 40
Localizare : two steps from Hell
Data de inscriere : 27/09/2008

AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII   - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII   - Pagina 8 EmptyJoi 08 Dec 2011, 11:40

Limita de aterizare ptr multe aeronave este de 10kts vant de coada.
Sus In jos
arianne
Moderator
arianne


Numarul mesajelor : 2730
Varsta : 31
Localizare : EBBR/LFBO/LROP
Data de inscriere : 03/08/2008

AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII   - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII   - Pagina 8 EmptyJoi 08 Dec 2011, 16:13

Griff a scris:
Limita de aterizare ptr multe aeronave este de 10kts vant de coada.

Si daca tot ati luat-o pe panta asta: am observat la cele doua aeroporturi o incapatanare feroce de a opera spre est, chiar si cu 7-8 noduri componenta de coada, lucru pe care nu l-am mai vazut pe niciunde prin Europa. Cu atat mai mult cu cat zgomotul nu e o problema, la OTP cel putin. Nu o data am ascultat pe frecventa intamplari din motivul asta, vantul dictat de controlor fiind cam 5-6 de coada iar pilotul ratand apropierea si raportand de fapt peste 10-12 peste prag. La LHR de exemplu, care are o configuratie a pistelor similara, se schimba directia la 3-4 noduri de coada, chiar daca asta inseamna ca avioanele trec la 1500ft peste centrul Londrei. Are cineva vreo explicatie?
Sus In jos
Griff
Moderator
Griff


Numarul mesajelor : 1400
Varsta : 40
Localizare : two steps from Hell
Data de inscriere : 27/09/2008

AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII   - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII   - Pagina 8 EmptyJoi 08 Dec 2011, 19:12

Cateva cauze posibile:
- BBU si OTP sunt foarte apropiate, trebuie modificat directia traficului pe ambele aeroporturi
- ambele aeroporturi sint construite ptr a favoriza decolari pe 07 respectiv 08R/L (taxi time ptr o decolare 25 la BBU e de cam 7 minute)
- aterizarile 07 respectiv 08L/R sint straight in

Citat :
chiar daca asta inseamna ca avioanele trec la 1500ft peste centrul Londrei

Cred ca mai sus de 1500 de ft. ILS-ul se intercepteaza la 2500 ft. Sint minim 3000 de fiti deasupra Londrei.
Sus In jos
arianne
Moderator
arianne


Numarul mesajelor : 2730
Varsta : 31
Localizare : EBBR/LFBO/LROP
Data de inscriere : 03/08/2008

AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII   - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII   - Pagina 8 EmptyMier 21 Dec 2011, 20:49

ELY571 se roteste de minute bune peste OTP, problema cu flapsurile... va ateriza peste cateva minute probabil pe 26R.
Sus In jos
Apopiku
Airport Level
Airport Level



Numarul mesajelor : 4
Varsta : 30
Localizare : Cluj
Data de inscriere : 05/02/2010

AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII   - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: probleme   AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII   - Pagina 8 EmptyMier 21 Dec 2011, 21:05

Airline: El Al Israel Airlines
Flight: LY571
From: Tel Aviv, Ben Gurion (TLV)
To: Bucharest, Henri Coanda (OTP)
Aircraft: Boeing 737-86N (B738)
Reg: 4X-EKI
Hex: 738068
Altitude: 2450 ft (747 m)
Speed: 225 kt (417 km/h, 259 mph)
Track: 158°
Pos: 44.7477 / 26.501
Radar: LROP
cica nu poate ateriza(in siguranta prespun) am vazut la tv si acum ascult live feedul de la otp si il vad pe flight radar. stie cineva ce se intampla?
Sus In jos
Boeing777-300
Fotograf



Numarul mesajelor : 857
Localizare : Macondo
Data de inscriere : 02/12/2008

AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII   - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Aterizare de urgenta pe Otopeni   AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII   - Pagina 8 EmptyMier 21 Dec 2011, 21:08

Am citit pe realitatea.net ca e un avion de la Tel Aviv care face o aterizare de urgenta.
din ce info am gasit eu, cred ca e vorba de El Al 571.

spune stire ca au probleme cu flapsurile.
Sus In jos
arianne
Moderator
arianne


Numarul mesajelor : 2730
Varsta : 31
Localizare : EBBR/LFBO/LROP
Data de inscriere : 03/08/2008

AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII   - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII   - Pagina 8 EmptyMier 21 Dec 2011, 21:14

Apopiku a scris:
Airline: El Al Israel Airlines
Flight: LY571
From: Tel Aviv, Ben Gurion (TLV)
To: Bucharest, Henri Coanda (OTP)
Aircraft: Boeing 737-86N (B738)
Reg: 4X-EKI
Hex: 738068
Altitude: 2450 ft (747 m)
Speed: 225 kt (417 km/h, 259 mph)
Track: 158°
Pos: 44.7477 / 26.501
Radar: LROP
cica nu poate ateriza(in siguranta prespun) am vazut la tv si acum ascult live feedul de la otp si il vad pe flight radar. stie cineva ce se intampla?

A aterizat.
Sus In jos
shouriken
Administrator
shouriken


Numarul mesajelor : 3451
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/04/2009

AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII   - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII   - Pagina 8 EmptyMier 21 Dec 2011, 21:16

Da, a aterizat pe 26R.

AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII   - Pagina 8 Picture13cx

AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII   - Pagina 8 Picture14e

Liviu
Sus In jos
llobregat
Membru activ
llobregat


Numarul mesajelor : 756
Varsta : 32
Localizare : Bucharestork
Data de inscriere : 23/03/2008

AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII   - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Un 737 al El Al a aterizat fara flapsuri pe Otopeni   AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII   - Pagina 8 EmptyMier 21 Dec 2011, 21:24

Titlu: Un 737 al El Al a aterizat fara flapsuri pe Otopeni
Autor: Vlad Stanese
Sursa: airbuzz.ro


Citat :
O aeronava Boeing 737-800NG apartinand companiei israeliene El Al va ateriza pe aeroportul Otopeni fara flapsurile scoase.

Read more: http://www.airbuzz.ro/2011/12/un-avion-boeing-737ng-el-al-va-ateriza-cu-flapsurile-escamotate-pe-otopeni/#ixzz1hCOO8Wi9
Sus In jos
http://www.airbuzz.ro
Skylink
Membru activ
Skylink


Numarul mesajelor : 218
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 07/01/2009

AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII   - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Probleme tehnice-flaps- cursa ELAL TLV-OTP   AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII   - Pagina 8 EmptyMier 21 Dec 2011, 23:21

Sursa: Adevarul
link: http://www.adevarul.ro/actualitate/Probleme_la_o_cursa_Tel-Aviv_-_Bucuresti-_Aeronava_nu_poate_ateriza_0_613139163.html

Totul e bine cand se termina cu bine cheers


Sus In jos
MrJack
Airport Level
Airport Level
MrJack


Numarul mesajelor : 65
Varsta : 42
Localizare : Bucureşti
Data de inscriere : 11/04/2010

AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII   - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII   - Pagina 8 EmptyDum 25 Dec 2011, 14:59

Daca vreti internet gratis, cautati network-ul Business (il gasiti prin zona portilor de imbarcare), parola e 2030wifi !
Sus In jos
Thomas
Membru activ



Numarul mesajelor : 913
Varsta : 59
Localizare : Göttingen
Data de inscriere : 04/01/2008

AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII   - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII   - Pagina 8 EmptyLun 26 Dec 2011, 10:54

Pe 28.12 din nou Air Malta la OTP. Decolare prevazuta la ora 10.40
Sus In jos
nbk!ll3r
Airport Level
Airport Level



Numarul mesajelor : 19
Varsta : 41
Localizare : South-west UK
Data de inscriere : 22/08/2011

AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII   - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Baggage show @ OTP   AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII   - Pagina 8 EmptyLun 02 Ian 2012, 23:22

Cum romanii si masinile lor zburatoare sunt o industrie foarte dezvoltata in Romania Idea , mai ales pe BBU si OTP, cu personalul super zelos si "foarte bine pregatit" am ajuns inainte de sarbatori santa rendeer acasa cu Lufthansa via FRA.Conexiune stransa dar la Frankfurt era o doamna, care daca erai strans cu timpul, te baga p culoarul de fast line si am ajuns exact cand se incheia imbarcarea cheers .Toate bune si frumoase, mai putin cateva goluri de aer care au oferit deliciu pale .Ajungem la Bucuresti pe la 00:45 impreuna cu alte cateva zboruri intarziate:Oman, Munich, Amsterdam si inca unul. Aglomeratie mare la multimea formata de 3 benzi pentru recuperarea bagajelor.De la Londra eram vreo 6-7 persoane care ulterior ne am intalnit si la bagaje.....si am stat noi aproximativ o ora si toata lumea isi lua bagajul si pleca si intr un final din cele 6 zboruri am ramas doar cei din Londra king queen cu ochii in soare.bineinteles ne gandim sa mergem la Globe Ground sa vedem ce s a intmplat Question . Si ce sa vezi? surpriza: doamna de acolo ne spune frumusel sa formam o coada pentru ca bagajele nu au fost imbarcate la Frankfurt si ca au primit un mesaj in IN URMA CU O ORA affraid affraid affraid de la Lufthansa.Ce au facut ele in acest timp a ramas un mister pentru mine Question Question pt ca nu am primit raspuns la aceasta intrebare si am fost sfatuit sa fac o plangere la Lufthansa daca nu imi convine ceva.

lol! lol! lol!

Am pus povestea ca sa va distrati ca altceva nu poti sa faci in aceste conditii..dar in rest nu ai voie sa faci poze prin aeroport, la securitate te dezbraca in chiloti pentru ca romania e plina de mici teroristi care se duc la capsuni, bagajul este cantarit l microgram pentru ca ne place sa ii prindem p cei care vor sa ne insele cu 500g si tot asa.
Sus In jos
Mengelaus
Fotograf
Mengelaus


Numarul mesajelor : 4083
Varsta : 42
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 23/06/2008

AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII   - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII   - Pagina 8 EmptyMar 03 Ian 2012, 10:13

Asa fac si cei de la Menzies si cei de la Globe Ground. Chiar daca ei primesc mesaj de la companii ca bagajele au ramas aiurea( FRA/CDG/LHR etc) ii lasa pe "fraieri" sa astepte cate o ora la benzi ca poate, poate vine bagajul. Am avut pasageri care au pierdut conexiunea spre Cluj asteptand un bagaj de care toata lumea stia ca nu mai vine, in afara de pasager normal.
Sus In jos
nbk!ll3r
Airport Level
Airport Level



Numarul mesajelor : 19
Varsta : 41
Localizare : South-west UK
Data de inscriere : 22/08/2011

AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII   - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII   - Pagina 8 EmptyMar 03 Ian 2012, 13:43

Eu inteleg intr o mare masura cam ce vor ei sa faca, dar ma gandesc ca atunci cand trimit mesaje stiu exact si ce bagaje au fost imbarcate si care nu si daca nu stiu sa faca tot posibilul sa afle acest lucru.Eu am avut noroc ca am sosit la sfarsit de saptamana dar daca ai in bagaj ceva ce iti trebuie urgent trebui sa astepti pana a 3-a i k sa ti l recuperezi sau sa te duci personal la aeroport in ziua urmatoare.

Oricum sa astepti ca tampitu dupa o zi lunga si obositoare la 1 noaptea inca o ora degeaba nu e ceva foarte placut si cel mai frumos e pentru aia care au si copii mici dupa ei.Minunat.
Sus In jos
Continut sponsorizat





AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII   - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII   - Pagina 8 Empty

Sus In jos
 
AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII
Sus 
Pagina 8 din 26Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 17 ... 26  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda/Otopeni) - Mai 2010
» Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Mai 2009
» Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda/Otopeni) - Mai 2013
» Aeroportul Bucuresti ( Henri Coanda/Otopeni ) - Mai 2012
» Aeroportul Bucuresti ( Henri Coanda/Otopeni )- Mai 2011

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: SPOTTING :: Aeroporturi din Romania - Romanian Airports :: Bucuresti - Henri Coanda / Otopeni (OTP / LROP)-
Mergi direct la: