ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Frankfurt-Bucuresti-Frankfurt Tarom

In jos 
+4
delu
RazVanAir
RwO
drabant
8 participanți
AutorMesaj
drabant
Airport Level
Airport Level
drabant


Numarul mesajelor : 28
Varsta : 40
Localizare : Kassel
Data de inscriere : 06/10/2009

Frankfurt-Bucuresti-Frankfurt Tarom Empty
MesajSubiect: Frankfurt-Bucuresti-Frankfurt Tarom   Frankfurt-Bucuresti-Frankfurt Tarom EmptyLun 12 Oct 2009, 00:41

am fost pe 12 septembrie acasa in romania si am zburat din francfurt la bucuresti cu taromul.
Primul zbor a fost cu un A-318 Henri Coanda, un zbor de 2 ore foarte placute. Servicile oferite au fost mai bune decat pe Lufthansa pe acelasi traseu. La intoarcere am venit din Tg Mures pana la Bucuresti tot cu taromul dar cu un Atr 42 Cris de la ora 6 pana 7 pe 24 septembrie, check-inul a fost foarte amanuntit (la Londra sau la Frankfurt find mai superficial). Zbor foarte frumos si mai comfortabil decat cu Airbusul. Am fost norocos sa vad rasaritul soarelui peste carpati. dar nu am poze (scuze!). din bucuresti am zburat cu un Airbus 318 Smaranda Braescu de la ora 9 pana 11. dar am numai doua poze facute cu un blackberry storm.

poze din Frankfurt
Frankfurt-Bucuresti-Frankfurt Tarom Img4707l
Frankfurt-Bucuresti-Frankfurt Tarom Img4706v
Frankfurt-Bucuresti-Frankfurt Tarom Img4705z
Frankfurt-Bucuresti-Frankfurt Tarom Img4704v
Frankfurt-Bucuresti-Frankfurt Tarom Img1988mu
Frankfurt-Bucuresti-Frankfurt Tarom Img1994s
Frankfurt-Bucuresti-Frankfurt Tarom Img2005
Frankfurt-Bucuresti-Frankfurt Tarom Img1995j
air india boeing 777
Frankfurt-Bucuresti-Frankfurt Tarom Img1993v
Frankfurt-Bucuresti-Frankfurt Tarom Img1996r
pe drum la avion
Frankfurt-Bucuresti-Frankfurt Tarom Img1999d
Henri Coanda A318
Frankfurt-Bucuresti-Frankfurt Tarom Img2002q
Frankfurt-Bucuresti-Frankfurt Tarom Img2003ag
Frankfurt-Bucuresti-Frankfurt Tarom Img2000z
Frankfurt-Bucuresti-Frankfurt Tarom Img2001n
din interior
Frankfurt-Bucuresti-Frankfurt Tarom Img2019c
Frankfurt-Bucuresti-Frankfurt Tarom Img2020c
Frankfurt-Bucuresti-Frankfurt Tarom Img2044z
pe drum
Frankfurt-Bucuresti-Frankfurt Tarom Img2028c
Frankfurt-Bucuresti-Frankfurt Tarom Img2015
Frankfurt-Bucuresti-Frankfurt Tarom Img2014v
Frankfurt-Bucuresti-Frankfurt Tarom Img2013uq
mancare
Frankfurt-Bucuresti-Frankfurt Tarom Img2022p
bucuresti Henri Coanda
Frankfurt-Bucuresti-Frankfurt Tarom Img2043
Frankfurt-Bucuresti-Frankfurt Tarom Img2040r
Frankfurt-Bucuresti-Frankfurt Tarom Img2039e
Frankfurt-Bucuresti-Frankfurt Tarom Img2046z
Frankfurt-Bucuresti-Frankfurt Tarom Img2045e
Frankfurt-Bucuresti-Frankfurt Tarom Img2047
?
Frankfurt-Bucuresti-Frankfurt Tarom Img00196200909240726
poze la intoarcere in germania
Frankfurt-Bucuresti-Frankfurt Tarom Img00198200909241209
gara din frankfurt
Frankfurt-Bucuresti-Frankfurt Tarom Img00200200909241322

Concluzie: Tarom e foarte bun! Very Happy
Sus In jos
RwO
Membru activ
RwO


Numarul mesajelor : 767
Varsta : 41
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 11/03/2008

Frankfurt-Bucuresti-Frankfurt Tarom Empty
MesajSubiect: Re: Frankfurt-Bucuresti-Frankfurt Tarom   Frankfurt-Bucuresti-Frankfurt Tarom EmptyLun 12 Oct 2009, 14:15

Aceasi mancare. pui cu orez, painica, un pachetele de unt si ...cele 3 prune. Se pare ca cei de la catering au idei putine si fixe:))
Sus In jos
http://transeuroex.blogspot.com
RazVanAir
Flight Level 100
Flight Level 100
RazVanAir


Numarul mesajelor : 122
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 04/06/2008

Frankfurt-Bucuresti-Frankfurt Tarom Empty
MesajSubiect: Re: Frankfurt-Bucuresti-Frankfurt Tarom   Frankfurt-Bucuresti-Frankfurt Tarom EmptyLun 12 Oct 2009, 14:45

Felicitari pt poze! imi place grafica acelei navigatii.
Sus In jos
delu
Membru activ
delu


Numarul mesajelor : 438
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/09/2008

Frankfurt-Bucuresti-Frankfurt Tarom Empty
MesajSubiect: Re: Frankfurt-Bucuresti-Frankfurt Tarom   Frankfurt-Bucuresti-Frankfurt Tarom EmptyLun 12 Oct 2009, 16:09

RwO a scris:
Aceasi mancare. pui cu orez, painica, un pachetele de unt si ...cele 3 prune. Se pare ca cei de la catering au idei putine si fixe:))

Dar totusi ideei mai bune decat covrigeii de la ALITALIA cheers ! Slava Domnului si pentru atat!
Sus In jos
http://claudiuprioroc.blogspot.com
Capt_Vio
Fotograf
Capt_Vio


Numarul mesajelor : 1327
Varsta : 43
Localizare : Canada
Data de inscriere : 04/01/2008

Frankfurt-Bucuresti-Frankfurt Tarom Empty
MesajSubiect: Re: Frankfurt-Bucuresti-Frankfurt Tarom   Frankfurt-Bucuresti-Frankfurt Tarom EmptyLun 12 Oct 2009, 16:51

Foarte misto pozele drabant! Mi-a adus aminte de scurtul zbor cu Tarom care l-am facut din Bucuresti la Cluj. Imi place mult A318 la Tarom. Un avion comfortabil si extrem de frumos
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Frankfurt-Bucuresti-Frankfurt Tarom Empty
MesajSubiect: Re: Frankfurt-Bucuresti-Frankfurt Tarom   Frankfurt-Bucuresti-Frankfurt Tarom EmptyMar 13 Oct 2009, 10:46

salutare!

am fost pasager in acelasi avion.din pacate n-am poze.
mi-a placut f. mult atitudinea comandantului (Augustin Niculescu), care si-a cerut scuze pasagerilor -in engleza si germana- ca decolam cu 10 min intarzaire, si care ulterior l-a prezentat pe FO (Oancea), spunand ca zborul va fi executat de acesta.
Sus In jos
atr_42_500
Flight Level 400
Flight Level 400
atr_42_500


Numarul mesajelor : 1059
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/03/2008

Frankfurt-Bucuresti-Frankfurt Tarom Empty
MesajSubiect: Re: Frankfurt-Bucuresti-Frankfurt Tarom   Frankfurt-Bucuresti-Frankfurt Tarom EmptyMar 13 Oct 2009, 11:20

Frumos TR! Hmm, vad ca se serveste mereu acelai fel de mancare, LOL.
Sus In jos
Cayenne
Flight Level 300
Flight Level 300
Cayenne


Numarul mesajelor : 385
Varsta : 35
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/01/2008

Frankfurt-Bucuresti-Frankfurt Tarom Empty
MesajSubiect: Re: Frankfurt-Bucuresti-Frankfurt Tarom   Frankfurt-Bucuresti-Frankfurt Tarom EmptyJoi 16 Sept 2010, 00:08

Legat de "?" din acea toaleta, maneta actioneaza un plastic care iese deasupra capacului....practic il asezi cu mana peste capac, acesta are forma "colacului" si te asezi linistit. La noi se mai consuma 1-2 suluri de hartie sa pui peste, daca esti mai civilizat, sau curajos...in caz contrar te urci cu picioarele.
E o masura de igiena!
Sus In jos
vishzu
Moderator
vishzu


Numarul mesajelor : 1036
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/04/2008

Frankfurt-Bucuresti-Frankfurt Tarom Empty
MesajSubiect: Re: Frankfurt-Bucuresti-Frankfurt Tarom   Frankfurt-Bucuresti-Frankfurt Tarom EmptyJoi 16 Sept 2010, 09:49

Mancarea de pe Tarom pe care ai primit-o arata destul de ok (era cumva mancarea de seara???). Din cate vad cele 3: prune + untul + painica aia sunt prezente indiferent de meniul zilei. Cand am fost in Spania, dimineata, am primit o omleta cu rosii + cele 3 prunte + unt + painica aia iar la pranz pe langa clasicele "3" am avut niste paste.
Sus In jos
drabant
Airport Level
Airport Level
drabant


Numarul mesajelor : 28
Varsta : 40
Localizare : Kassel
Data de inscriere : 06/10/2009

Frankfurt-Bucuresti-Frankfurt Tarom Empty
MesajSubiect: un räspuns   Frankfurt-Bucuresti-Frankfurt Tarom EmptyJoi 16 Sept 2010, 10:55

la zborurile mele cu alte companii am primit de cele mai multe ori mai putin.
am zburat de 6 ori cu lufthansa la budapesta si londra acolo ai primit un Corny si un sanwich iar la viena numai o ciocolatä milca sau toblerone. in zborurile mele cu tarom am primit prima datä asat iar la zborul inapoi din bucuresti spre francfurt am primit tot omletä (mai amänuntit descris de vishuzu).la un zbor de la tg mures la bucuresti cu un atr 42 am primit o ciocolatä twix care e in ordine pentru un zbor de jumätate de orä (cel mai fain zbor al meu) Very Happy
la un zbor cu cathay pacific de la francfurt la hong kong am primit o mäncare care nu pot sä identific, dar am pus poze pe forum sub rubrica cathay pacific.
am in decembrie si ianuarie douä zborui cu taromul de la frankfurt la cluj si sunt tare interesat ce se serveste.

Toaleta specialä. Imediat in semestrul urmätor la facultate am avut cursuri de igenie in spitale cu un microbiolog, si el a fost tare umilit cä toalete de acest gen se gäsesc la aeroportul heny condä. am dat poza lui si acum se folooseste in cursurile lui. Very Happy
Sus In jos
Continut sponsorizat





Frankfurt-Bucuresti-Frankfurt Tarom Empty
MesajSubiect: Re: Frankfurt-Bucuresti-Frankfurt Tarom   Frankfurt-Bucuresti-Frankfurt Tarom Empty

Sus In jos
 
Frankfurt-Bucuresti-Frankfurt Tarom
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Cu Lufthansa : Heathrow-Frankfurt-Otopeni
» Frankfurt Hahn (HHN)
» Lufthansa: Buc. - Nice(escala Frankfurt/Munchen) INCL. DECOLARE LIVE
» LROP-EDDL-LROP (Koln,Heidelberg,Frankfurt,Greifenstein,Koblenz + Kolner Lichter 2012)
» Bucuresti - Zurich - Bucuresti (Tarom)

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: SPOTTING :: Trip Reports-
Mergi direct la: