ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda

In jos 
+21
Madone
Griff
benighted
propellerdream
adic
Geo
Nic
Quebec
crokodilu
craft737
shouriken
mihaiatanasie
TheAce
vishzu
atr_42_500
C_man
valavia
mihairosioru
valencio
laurus
claudiup
25 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
AutorMesaj
claudiup
Membru activ
claudiup


Numarul mesajelor : 973
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 22/10/2008

Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda Empty
MesajSubiect: Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda   Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda EmptyLun 21 Sept 2009, 19:20

Titlu: “Porţi deschise la aeroport”
Sursa: Comunicat de presa/ Ministerul Transporturilor
Autor: ***
Data: 21.9.2009

Continut:
Citat :
GUVERNUL ROMÂNIEI





MINISTERUL TRANSPORTURILOR ŞI INFRASTRUCTURII




COMUNICAT DE PRESĂ

21 septembrie 2009

“Porţi deschise la aeroport”
La împlinirea a 40 de ani de activitate aeronautică civilă,
Aeroportul Internaţional Henri Coandă Bucureşti
îşi deschide porţile publicului larg


Aeroportul Internaţional Henri Coandă Bucureşti sărbătoreşte anul acesta 40 de ani de activitate aeronautică civilă. În cadrul manifestărilor dedicate acestei aniversări, Aeroportul Henri Coandă organizează pentru publicul larg o serie de evenimente în cadrul programului “Porţi deschise la aeroport”, ce cuprinde următoarele acţiuni:

• Vizite programate de aproximativ 30 de minute în zona de operaţiuni aeroportuare (26 septembrie şi 03 octombrie 2009, între orele 13:00 – 17:00);
• Zboruri de agrement cu elicopterul, gratuite, de aproximativ 10 minute (26 septembrie şi 03 octombrie 2009, între orele 15:30 – 17:30);
• Miting Aviatic organizat cu sprijinul şi participarea Aeroclubului României, Şcolii Superioare de Aviaţie Civilă, Forţelor Aeriene Române şi Centrului de Cercetări şi Încercări în Zbor din cadrul Ministerului Apărării Naţionale (03 octombrie, între orele 10:00 – 12:00). Accesul publicului la mitingul aviatic este liber.

Având în vedere condiţiile speciale de securitate specifice unui aeroport, înscrierile pentru vizitele programate în cele două zile, precum şi pentru zborurile de agrement cu elicopterul, se fac numai pe website-ul Aeroportului Henri Coandă www.otp-airport.ro, în perioada 22 – 23 septembrie 2009, în cadrul secţiunilor “Porţi deschise. Vizite la aeroport”, respectiv “Porţi deschise. Zboruri de agrement”.
Sus In jos
laurus
Flight Level 400
Flight Level 400
laurus


Numarul mesajelor : 403
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 04/01/2008

Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda Empty
MesajSubiect: Re: Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda   Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda EmptyLun 21 Sept 2009, 19:37

La multi ani, OTP!

Offtopic un pic daaar, zilele acestea in Cologne a fost organizat ceva similar.. tot o zi a portilor deschise, in care a fost prezent si A380-ul Very Happy. Vreo sansa sa-l vedem si la noi?
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda Empty
MesajSubiect: OTP la 40 de ani   Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda EmptyLun 21 Sept 2009, 20:36

http://www.otp-airport.ro/aniversare/regulament_vizite_programate.pdf printre altele zice: "ESTE PERMIS ACCESUL CU APARATE FOTOGRAFICE".

Astept de la voi sa vad si eu ceva multe poze din OTP-ul mult iubit( si hulit din cauza "teroristilor" din serviciile de securitate si paza a aeroportului)
Sus In jos
valencio
Airport Level
Airport Level



Numarul mesajelor : 44
Varsta : 58
Localizare : Otopeni
Data de inscriere : 21/09/2009

Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda Empty
MesajSubiect: Porti deschise la aeroportul Henri Coanda   Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda EmptyLun 21 Sept 2009, 22:28

Maine sau cel tarziu poimaine vor aparea pe site-ul OTP si informatiile suplimentare referitoare la mitingul din 3 octombrie (unde este zona pentru public, acces, transport de la terminal, etc). Vin si ceva avioane militare!
Referitor la pozele de pe platforma, doritorii se pot inscrie la vizitele organizate. Programul vizitelor coincide cu varful de trafic, si a fost intentionat ales asa... Cool . Atentie, inscrierile se fac doar marti si miercuri, atat pentru vizita cat si pentru zborul de agrement cu elicopterul SSAvC!
Sus In jos
mihairosioru
Flight Level 200
Flight Level 200



Numarul mesajelor : 266
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/12/2007

Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda Empty
MesajSubiect: Re: Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda   Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda EmptyLun 21 Sept 2009, 22:55

Inscrierile sunt deja deschise!

http://www.otp-airport.ro/index.php?section=5&id=7&tip=evenimente


valencio a scris:
Maine sau cel tarziu poimaine vor aparea pe site-ul OTP si informatiile suplimentare referitoare la mitingul din 3 octombrie (unde este zona pentru public, acces, transport de la terminal, etc). Vin si ceva avioane militare!
Referitor la pozele de pe platforma, doritorii se pot inscrie la vizitele organizate. Programul vizitelor coincide cu varful de trafic, si a fost intentionat ales asa... Cool . Atentie, inscrierile se fac doar marti si miercuri, atat pentru vizita cat si pentru zborul de agrement cu elicopterul SSAvC!
Sus In jos
valavia
Administrator
valavia


Numarul mesajelor : 2881
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/08/2008

Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda Empty
MesajSubiect: Re: Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda   Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda EmptyMar 22 Sept 2009, 10:51

Eu m-am inscris deja pentru data de 26 septembrie si sper din suflet sa prind ceva unghiuri faine si vreme buna. Din pacate nu voi fi in Bucuresti in data de 3 octombrie Sad.
Sus In jos
C_man
Flight Level 100
Flight Level 100
C_man


Numarul mesajelor : 171
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 26/07/2009

Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda Empty
MesajSubiect: Re: Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda   Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda EmptyMar 22 Sept 2009, 11:32

Eu dau pe acolo in 3 octombrie. Asteptam prime impresii de la cei care se duc in 26!!
Sus In jos
atr_42_500
Flight Level 400
Flight Level 400
atr_42_500


Numarul mesajelor : 1059
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/03/2008

Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda Empty
MesajSubiect: Re: Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda   Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda EmptyMar 22 Sept 2009, 12:00

Suuupeeeer! M-as inscrie de doua ori dar nu stiu daca merge Smile
Sus In jos
claudiup
Membru activ
claudiup


Numarul mesajelor : 973
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 22/10/2008

Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda Empty
MesajSubiect: Re: Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda   Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda EmptyMar 22 Sept 2009, 12:25

atr_42_500 a scris:
Suuupeeeer! M-as inscrie de doua ori dar nu stiu daca merge Smile

ar trebui sa incerci. cat timp nu exista un regulament nu cred ca te opreste cineva... Very Happy
si pana la urma, nu-i afecteaza cu nimic
Sus In jos
valencio
Airport Level
Airport Level



Numarul mesajelor : 44
Varsta : 58
Localizare : Otopeni
Data de inscriere : 21/09/2009

Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda Empty
MesajSubiect: Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda   Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda EmptyMar 22 Sept 2009, 12:38

claudiup a scris:
atr_42_500 a scris:
Suuupeeeer! M-as inscrie de doua ori dar nu stiu daca merge Smile

ar trebui sa incerci. cat timp nu exista un regulament nu cred ca te opreste cineva... Very Happy
si pana la urma, nu-i afecteaza cu nimic


Regulament exista si e postat pe site!... Dar nu interzice doua vizite Smile . Vremea sa fie ok si toata lumea va fi multumita!
Sus In jos
vishzu
Moderator
vishzu


Numarul mesajelor : 1036
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/04/2008

Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda Empty
MesajSubiect: Re: Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda   Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda EmptyMar 22 Sept 2009, 19:49

M-am inscris si eu. O sa fiu sambata cu Vali pe acolo
Sus In jos
TheAce
Airport Level
Airport Level



Numarul mesajelor : 67
Data de inscriere : 17/02/2009

Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda Empty
MesajSubiect: Re: Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda   Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda EmptyMar 22 Sept 2009, 20:08

A primit cineva vreun mail de confirmare de la OTP cu privire la inscriere ?
Sus In jos
valavia
Administrator
valavia


Numarul mesajelor : 2881
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/08/2008

Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda Empty
MesajSubiect: Re: Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda   Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda EmptyMar 22 Sept 2009, 21:03

Nu am primit absolut nimic pana acum. Sa fie poate pentru ca m-am inscris aseara inainte de ora 12? In regulament scrie ca inscrierile se fac numai in zilele de 22 si 23 septembrie dar daca aseara se puteau face inscrierile nu am astepta ziua de azi
Sus In jos
mihaiatanasie
Membru activ
mihaiatanasie


Numarul mesajelor : 2388
Varsta : 66
Localizare : Rosiorii de Vede & Brasov
Data de inscriere : 27/06/2008

Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda Empty
MesajSubiect: Re: Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda   Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda EmptyMar 22 Sept 2009, 21:19

Nici eu .. inca. Poate asteapta incheierea inscrierilor, o fi o o tragere la sorti!
Sus In jos
http://unursinnoras.blog-gratuit.ro/
shouriken
Administrator
shouriken


Numarul mesajelor : 3451
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/04/2009

Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda Empty
MesajSubiect: Re: Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda   Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda EmptyMar 22 Sept 2009, 21:26

valavia a scris:
Nu am primit absolut nimic pana acum. Sa fie poate pentru ca m-am inscris aseara inainte de ora 12? In regulament scrie ca inscrierile se fac numai in zilele de 22 si 23 septembrie dar daca aseara se puteau face inscrierile nu am astepta ziua de azi

Si eu am facut la fel ca tine. M-am inscris aseara pentru 26 si inca nimic...

Liviu
Sus In jos
craft737
Airport Level
Airport Level
craft737


Numarul mesajelor : 89
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/04/2008

Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda Empty
MesajSubiect: Re: Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda   Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda EmptyMier 23 Sept 2009, 12:07

M-am inscris si eu si un prieten... tot pt. sambata, pe 26 si la fel.. n-am primit nici un telefon, nici un mail nimic... e tzeapa! Smile
Sus In jos
valencio
Airport Level
Airport Level



Numarul mesajelor : 44
Varsta : 58
Localizare : Otopeni
Data de inscriere : 21/09/2009

Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda Empty
MesajSubiect: Porti deschise la Aeroportul Henri coanda   Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda EmptyMier 23 Sept 2009, 12:12

craft737 a scris:
M-am inscris si eu si un prieten... tot pt. sambata, pe 26 si la fel.. n-am primit nici un telefon, nici un mail nimic... e tzeapa! Smile


Inscrierile se incheie azi. Abia de maine se trimit confirmarile pe mail. Cine s-a inscris de ieri este 99.9% admis (ma refer la vizite). Locurile la zborul de agrement sunt foarte putine iar cererea e chiar mai mare decat pentru vizite; doar la acestea exista riscul sa nu prindeti locuri!
Nu uitati sa va luati buletinul/cartea de identitate!!!
Sus In jos
crokodilu
Membru activ



Numarul mesajelor : 625
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 19/11/2008

Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda Empty
MesajSubiect: Re: Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda   Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda EmptyMier 23 Sept 2009, 12:31

Citat :
** - pentru acces parcare gratuita
Frumos din partea lor.
Pentru vizite exista limita? Adica sunt sanse sa nu te accepte?
Sus In jos
http://valistoica.blogspot.com
valencio
Airport Level
Airport Level



Numarul mesajelor : 44
Varsta : 58
Localizare : Otopeni
Data de inscriere : 21/09/2009

Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda Empty
MesajSubiect: Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda   Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda EmptyMier 23 Sept 2009, 12:41

crokodilu a scris:
Citat :
** - pentru acces parcare gratuita
Frumos din partea lor.
Pentru vizite exista limita? Adica sunt sanse sa nu te accepte?

Repet, cine s-a inscris ieri are sanse maxime. Cine se inscrie de acum incolo se inscrie cam degeaba. Prioritatea este strict in ordinea inscrierii! Este vorba totusi de un numar limitat de locuri!
Sus In jos
Quebec
Flight Level 200
Flight Level 200



Numarul mesajelor : 232
Varsta : 51
Localizare : LROP
Data de inscriere : 11/02/2008

Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda Empty
MesajSubiect: Re: Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda   Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda EmptyJoi 24 Sept 2009, 13:44

am primit mail-ul de confirmare pentru vizitarea aeroportului. pentru zborul de agrement probabil ca daca nu ai sora, nevasta, verisor sau alta ruda prin aeroport doar te inscrii ca prostu'
Sus In jos
http://www.greencats.ro
vishzu
Moderator
vishzu


Numarul mesajelor : 1036
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/04/2008

Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda Empty
MesajSubiect: Re: Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda   Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda EmptyJoi 24 Sept 2009, 13:48

Am primit si eu emailul de confirmare
Sus In jos
Nic
Administrator
Nic


Numarul mesajelor : 750
Varsta : 40
Localizare : München
Data de inscriere : 24/12/2007

Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda Empty
MesajSubiect: Re: Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda   Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda EmptyJoi 24 Sept 2009, 13:53

Si eu am primit.
Sunt curios cati dintre noi o sa fim acolo... bounce

Cat despre ce-a dea doua remarca a ta, Quebec... Totusi nu crezi ca initiativa e cat se poate de laudabila? Ce rost are sa aruncam cu noroi... Asa si altii pot zice despre cei selectionati la vizite ca tot pe pile au fost alesi, fiindca ba sunt rude, ba sunt spotteri, ba nu stiu ce.

Hai sa fim multumiti macar o data cu ce avem. Acum 1-2 ani te gandeai ca o sa poti poza linistit de langa gardul aeroportului?
Lucrurile s-au schimbat mult in bine si ar trebui sa fim recunoscatori.
Sus In jos
Quebec
Flight Level 200
Flight Level 200



Numarul mesajelor : 232
Varsta : 51
Localizare : LROP
Data de inscriere : 11/02/2008

Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda Empty
MesajSubiect: Re: Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda   Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda EmptyJoi 24 Sept 2009, 13:58

remarca nu-mi apartine si trebuie sa o pun cu ghilimele si sa citez sursa. remarca apartine cuiva din turnul de la otopeni si care mi-a zis aseara ca sunt foarte putine locuri si ca e aproape imposibil sa prind loc. daca se va dovedi ca voi fi selectionat am sa-mi cer scuze pentru ce-am postat mai sus. e foarte bine ca acum putem poza de langa gardul aeroportului dar asta nu inseamna ca trebuie sa ne multumim cu putin.
Sus In jos
http://www.greencats.ro
valavia
Administrator
valavia


Numarul mesajelor : 2881
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/08/2008

Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda Empty
MesajSubiect: Re: Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda   Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda EmptyJoi 24 Sept 2009, 14:18

Eu zic sa lasam aceste discutii fara rost ca nu isi au locul aici. Daca vreti sa zburati va duceti frumos la un aerodrom si va dati cat vreti voi dar sa va spun o chestie: E PE BANI, asa ca nu cred ca o sa va ingramaditi voi. Si aca vreti sa zburati cu elicopterul MERGETI PE LA MITINGURI, dar si acolo e pe bani si probabil nu va veti ingramadii.

Initiativa AIHCB este laudabila, atat in ceea ce priveste vizita pe platforma cat si zborul cu elicopterul asa ca va rog frumos sa terminati cu improscatul cu noroi si sa va ridicati cu pretentii doar atunci cand va veti misca funduletzul din comodul fotoliu si veti face ceva pentru a primii ceva in schimb ca de comentat sunteti cu totii buni dar cand e vorba sa faceti ceva constructiv......e mai comod in fotoliu.

Probabil va ganditi ca am primit invitatie pentru acel zbor de sunt asa vehement. Va anunt sincer ca nici macar invitatia pentru vizita nu am primit-o!


MAI MULTA FOTOGRAFIE, MAI PUTINA POLOLOGHIE
Sus In jos
Quebec
Flight Level 200
Flight Level 200



Numarul mesajelor : 232
Varsta : 51
Localizare : LROP
Data de inscriere : 11/02/2008

Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda Empty
MesajSubiect: Re: Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda   Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda EmptyJoi 24 Sept 2009, 14:48

nu a zis nimeni ca initiniativa nu e laudabila, altfel nici nu ma inscriam. nu inteleg ce sariti atata in sus la afirmatia ca la zborul de agrement n-o sa ajunga oricine.

valavia, apropo de semnatura ta aia cu mai multa fotografie si mai multe polologhie, de cand nu ai mai pus poze de la OTP?
Sus In jos
http://www.greencats.ro
Continut sponsorizat





Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda Empty
MesajSubiect: Re: Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda   Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda Empty

Sus In jos
 
Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda
Sus 
Pagina 1 din 5Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» 40 de ani de activitate a AIHCB - Porti deschise
» Incident aviatic pe aeroportul Henri Coanda
» AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII
» Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda/Otopeni) - Mai 2013
» Aeroportul Bucuresti ( Henri Coanda/Otopeni ) - Mai 2012

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: DIVERSE/OFF-TOPIC :: Stiri din aviatie - Aviation News-
Mergi direct la: