ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda

In jos 
+21
Madone
Griff
benighted
propellerdream
adic
Geo
Nic
Quebec
crokodilu
craft737
shouriken
mihaiatanasie
TheAce
vishzu
atr_42_500
C_man
valavia
mihairosioru
valencio
laurus
claudiup
25 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
AutorMesaj
valavia
Administrator
valavia


Numarul mesajelor : 2881
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/08/2008

Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda   Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda - Pagina 3 EmptyVin 25 Sept 2009, 12:33

adic a scris:
Vali, daca ajung la 13:05 in loc de 13:00 mai gasesc pe cineva la meeting point? Vreau sa vin cu trenul si ala ajunge la 12:48 in statie, plus cele 7-10 minute pana la aeroport.

Intotdeauna am fost de parere ca mai bine ajung mai devreme decat mai tarziu pentru ca in felul asta nu risc nimic Wink
Sus In jos
benighted
Airport Level
Airport Level
benighted


Numarul mesajelor : 13
Varsta : 38
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/09/2009

Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: zboruri 26 septembrie   Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda - Pagina 3 EmptyVin 25 Sept 2009, 17:43

Tocmai am primit telefon ca nu mai decolam spre LROP la 13:00 ci pe la 15:00. Voi la ce ora sunteti programati sa zburati miine?
Sus In jos
http://www.aviationacademy.ro
valencio
Airport Level
Airport Level



Numarul mesajelor : 44
Varsta : 58
Localizare : Otopeni
Data de inscriere : 21/09/2009

Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda   Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda - Pagina 3 EmptyVin 25 Sept 2009, 17:54

benighted a scris:
Tocmai am primit telefon ca nu mai decolam spre LROP la 13:00 ci pe la 15:00. Voi la ce ora sunteti programati sa zburati miine?

Vizitele incep la 13.00, zborurile de agrement la 15.00. That's all!

... Sper ca nu e nimeni programat la zbor inainte de 15.00 Rolling Eyes
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: N-am primit confirmarea pentru vizita aeroport   Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda - Pagina 3 EmptyVin 25 Sept 2009, 20:15

M-am inscris pe 23 sept. seara pe otp-airport si n-am primit pana acum vreo confirmare pentru vizita la aeroport.
Am intrebat despre acest lucru si pe e-mail la Otopeni ( dupa ce primisem raspuns negativ la zboruri de agrement ), dar nu a raspuns nimeni.
Stie cineva mai multe? ( daca are vreo persoana lista cu programarile ).
Nume: Vizitator

M-ar interesa o confirmare si pentru Butan Georgiana.
Sus In jos
valencio
Airport Level
Airport Level



Numarul mesajelor : 44
Varsta : 58
Localizare : Otopeni
Data de inscriere : 21/09/2009

Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda   Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda - Pagina 3 EmptyVin 25 Sept 2009, 20:43

vizitator a scris:
M-am inscris pe 23 sept. seara pe otp-airport si n-am primit pana acum vreo confirmare pentru vizita la aeroport.
Am intrebat despre acest lucru si pe e-mail la Otopeni ( dupa ce primisem raspuns negativ la zboruri de agrement ), dar nu a raspuns nimeni.
Stie cineva mai multe? ( daca are vreo persoana lista cu programarile ).
Nume: [vizitator]

M-ar interesa o confirmare si pentru Butan Georgiana.


Numarul de locuri a fost limitat. Singurul criteriu de selectie a fost ordinea inscrierii.

Regretam ca nu am putut satisface toate cererile, dar daca actiunea va fi un succes, asa cum se intrevede, aceasta va fi reluata periodic!

Multumim pentru intelegere.

(mesaj postat in numele AIHCB)
Sus In jos
benighted
Airport Level
Airport Level
benighted


Numarul mesajelor : 13
Varsta : 38
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/09/2009

Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda   Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda - Pagina 3 EmptyVin 25 Sept 2009, 20:45

Pentru zbor n-au fost oricum decit 36 de locuri, a fost un caz de refresh obsesiv presupun Smile
Sus In jos
http://www.aviationacademy.ro
mihaiatanasie
Membru activ
mihaiatanasie


Numarul mesajelor : 2388
Varsta : 66
Localizare : Rosiorii de Vede & Brasov
Data de inscriere : 27/06/2008

Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda   Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda - Pagina 3 EmptyVin 25 Sept 2009, 21:01

Ca sa nu mai visez accept-uri la noapte, Valencio, s-au alcatuit listele pt 3 octombrie? Nu am primit nici accept, nici denial pana la ora asta.
Sus In jos
http://unursinnoras.blog-gratuit.ro/
Vizitato
Vizitator




Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: @Valencio   Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda - Pagina 3 EmptyVin 25 Sept 2009, 21:21

Sa inteleg ca ati verificat numele meu si al persoanei de care am scris in post pe lista AIHCB si apare la deny?
Sus In jos
valencio
Airport Level
Airport Level



Numarul mesajelor : 44
Varsta : 58
Localizare : Otopeni
Data de inscriere : 21/09/2009

Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda   Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda - Pagina 3 EmptyVin 25 Sept 2009, 21:32

vizitator a scris:
Sa inteleg ca ati verificat numele meu si al persoanei de care am scris in post pe lista AIHCB si apare la deny?

Nu am verificat listele, pentru ca nu ma ocup direct de ele, dar 23sep seara implica un loc spre finalul lor. Foarte probabil, un loc "neeligibil".
In alta ordine de idei, succesul actiunii a fost pana acum peste asteptari si aceasta se datoreaza in buna masura - nu incerc sa perii pe nimeni! - acestui forum!
Sus In jos
benighted
Airport Level
Airport Level
benighted


Numarul mesajelor : 13
Varsta : 38
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/09/2009

Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda   Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda - Pagina 3 EmptyVin 25 Sept 2009, 21:38

deci e operatiunea "plimbarea spotterilor" miine?... hehe, sa nu uitati sa-mi cereti acordul inainte de publicarea pozelor, dac-apar prin ele Very Happy
Sus In jos
http://www.aviationacademy.ro
Griff
Moderator
Griff


Numarul mesajelor : 1400
Varsta : 40
Localizare : two steps from Hell
Data de inscriere : 27/09/2008

Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda   Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda - Pagina 3 EmptyVin 25 Sept 2009, 21:38

mihaiatanasie a scris:
Ca sa nu mai visez accept-uri la noapte, Valencio, s-au alcatuit listele pt 3 octombrie? Nu am primit nici accept, nici denial pana la ora asta.

Te referi la mitingul aviatic? Stiam ca intrarea e libera. Cel putin asa zice posterul lor.
Sus In jos
valencio
Airport Level
Airport Level



Numarul mesajelor : 44
Varsta : 58
Localizare : Otopeni
Data de inscriere : 21/09/2009

Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda   Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda - Pagina 3 EmptyVin 25 Sept 2009, 21:48

Griff a scris:
mihaiatanasie a scris:
Ca sa nu mai visez accept-uri la noapte, Valencio, s-au alcatuit listele pt 3 octombrie? Nu am primit nici accept, nici denial pana la ora asta.

Te referi la mitingul aviatic? Stiam ca intrarea e libera. Cel putin asa zice posterul lor.

"Intrarea" la miting e libera, parcarea la fel. Micii si berea insa sunt pe bani!! Very Happy
Sus In jos
mihaiatanasie
Membru activ
mihaiatanasie


Numarul mesajelor : 2388
Varsta : 66
Localizare : Rosiorii de Vede & Brasov
Data de inscriere : 27/06/2008

Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda   Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda - Pagina 3 EmptyVin 25 Sept 2009, 21:51

De fapt ma gandeam la toata ziua de 3 octombrie - dupa programul afisat incepe la 10.00, cu mitingul, si se incheie la 17.00
Sus In jos
http://unursinnoras.blog-gratuit.ro/
Griff
Moderator
Griff


Numarul mesajelor : 1400
Varsta : 40
Localizare : two steps from Hell
Data de inscriere : 27/09/2008

Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda   Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda - Pagina 3 EmptyVin 25 Sept 2009, 21:53

valencio a scris:
Griff a scris:
mihaiatanasie a scris:
Ca sa nu mai visez accept-uri la noapte, Valencio, s-au alcatuit listele pt 3 octombrie? Nu am primit nici accept, nici denial pana la ora asta.

Te referi la mitingul aviatic? Stiam ca intrarea e libera. Cel putin asa zice posterul lor.

"Intrarea" la miting e libera, parcarea la fel. Micii si berea insa sunt pe bani!! Very Happy

Portofelul e plin Laughing
Sus In jos
mihaiatanasie
Membru activ
mihaiatanasie


Numarul mesajelor : 2388
Varsta : 66
Localizare : Rosiorii de Vede & Brasov
Data de inscriere : 27/06/2008

Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda   Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda - Pagina 3 EmptyVin 25 Sept 2009, 22:17

O sa tin minte. Al meu e de profesor ...
Sus In jos
http://unursinnoras.blog-gratuit.ro/
Madone
Flight Level 400
Flight Level 400



Numarul mesajelor : 426
Varsta : 34
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/08/2009

Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda   Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda - Pagina 3 EmptySam 26 Sept 2009, 01:11

mai baieti si fete, regretabila situatia cu numar limitat la mini zborurile acelea, whatever! DAAAR totusi
luati-o mai usor. sincer. ia sa va inscrieti si voi la cursurile de planorism de la anul sa nu fiu singura blonda careia ii va zbura neuronul la prima adiere de vant. Daca CHIAR vreti sa zburati , de ce nu faceti din asta o meserie? Poate intind coarda acum, dar prefer s-o intind acum ori niciodata... am o curiozitate probabil (partial) desprinsa din neuronul de care va povesteam cu 2 randuri mai sus...cati dintre utilizatorii acestui forum tare fain sunt cadre militare/civile/au legaturi minimale cu aviatia? da stiu sunt multe persoane, dar cate activeaza/posteaza efectiv? daca-mi lamureste/linisteste si mie careva neuronul promit ca-i fac cinste maine la otopeni! cheers
Sus In jos
http://magdalenarasnoveanu.blogspot.com
atr_42_500
Flight Level 400
Flight Level 400
atr_42_500


Numarul mesajelor : 1059
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/03/2008

Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda   Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda - Pagina 3 EmptySam 26 Sept 2009, 10:57

Au fost deja trimise mailuri pt saptamana viitoare? Eu nu am primit nimic... Sad
Sus In jos
valavia
Administrator
valavia


Numarul mesajelor : 2881
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/08/2008

Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda   Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda - Pagina 3 EmptySam 26 Sept 2009, 18:08

Urmariti "Observatorul" Antenei 1 de la ora 19:00. Veti avea o surpriza.

Benighted, multam fain pentru un zbor super si un viraj demential la capatul 26 al pistei de la Otopeni.
Sus In jos
benighted
Airport Level
Airport Level
benighted


Numarul mesajelor : 13
Varsta : 38
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/09/2009

Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda   Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda - Pagina 3 EmptySam 26 Sept 2009, 18:14

turele 3-6 au prins cele mai interesante viraje Smile la inceput totul a fost soft... sorry pentru durata atit de mica, nu a fost dupa capul nostru + ca nu am vrut sa deranjam traficul de linie (ca de, ala aduce banii Very Happy)

pozele unde-s?
Sus In jos
http://www.aviationacademy.ro
valavia
Administrator
valavia


Numarul mesajelor : 2881
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/08/2008

Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda   Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda - Pagina 3 EmptySam 26 Sept 2009, 18:17

Vin si pozele dar abia am ajuns acasa si mai dureaza putin cu trecutul lor prin PS Razz
Sus In jos
claudiup
Membru activ
claudiup


Numarul mesajelor : 973
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 22/10/2008

Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda   Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda - Pagina 3 EmptySam 26 Sept 2009, 18:22

valavia a scris:
Urmariti "Observatorul" Antenei 1 de la ora 19:00. Veti avea o surpriza.

Benighted, multam fain pentru un zbor super si un viraj demential la capatul 26 al pistei de la Otopeni.


cheers cheers cheers
te-am vazut! super tare!
Sus In jos
valavia
Administrator
valavia


Numarul mesajelor : 2881
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/08/2008

Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda   Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda - Pagina 3 EmptySam 26 Sept 2009, 18:31

unde m-ai vazut? ca eu m-am ratat Smile)
Sus In jos
metalactual
Membru activ
metalactual


Numarul mesajelor : 538
Varsta : 56
Localizare : Buc.
Data de inscriere : 19/02/2008

Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda   Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda - Pagina 3 EmptySam 26 Sept 2009, 18:35

DA, te-am vazut si eu - pe Antena 3 !!!
Sus In jos
mihaiatanasie
Membru activ
mihaiatanasie


Numarul mesajelor : 2388
Varsta : 66
Localizare : Rosiorii de Vede & Brasov
Data de inscriere : 27/06/2008

Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda   Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda - Pagina 3 EmptySam 26 Sept 2009, 19:41

Antena (n, n+1, n+2) e de obicei pe la chestii de-astea.
Am vazut si eu mini-reportajul la Observator si nu pot decat sa ma bucur ca acolo i-am revazut pe prietenii mei, si chiar sub titulatura de spotteri. Saptamana viitoare o sa ma vad si pe mine acolo (sper).


Ultima editare efectuata de catre mihaiatanasie in Sam 26 Sept 2009, 19:58, editata de 1 ori
Sus In jos
http://unursinnoras.blog-gratuit.ro/
valavia
Administrator
valavia


Numarul mesajelor : 2881
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/08/2008

Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda   Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda - Pagina 3 EmptySam 26 Sept 2009, 19:47

Sus In jos
Continut sponsorizat





Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda   Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda - Pagina 3 Empty

Sus In jos
 
Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda
Sus 
Pagina 3 din 5Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» 40 de ani de activitate a AIHCB - Porti deschise
» Incident aviatic pe aeroportul Henri Coanda
» Aeroportul Bucuresti ( Henri Coanda/Otopeni ) - Mai 2012
» Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Mai 2009
» Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda/Otopeni) - Mai 2010

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: DIVERSE/OFF-TOPIC :: Stiri din aviatie - Aviation News-
Mergi direct la: