ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda

In jos 
+21
Madone
Griff
benighted
propellerdream
adic
Geo
Nic
Quebec
crokodilu
craft737
shouriken
mihaiatanasie
TheAce
vishzu
atr_42_500
C_man
valavia
mihairosioru
valencio
laurus
claudiup
25 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
AutorMesaj
adic
Flight Level 100
Flight Level 100



Numarul mesajelor : 105
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/11/2008

Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda   Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda - Pagina 4 EmptySam 26 Sept 2009, 20:11

Eu am fost in penultima tura (doar 3 vizitatori) si doua dintre fete au spus ca virajul a fost cam incomod pentru ele Very Happy Felicitari benighted si multumiri!
Sus In jos
benighted
Airport Level
Airport Level
benighted


Numarul mesajelor : 13
Varsta : 38
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/09/2009

Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda   Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda - Pagina 4 EmptyDum 27 Sept 2009, 00:41

sorry, in that case Sad am tinut bila la mijloc cu extra-grija, tot G-ul a fost fix in jos... imi pare rau insa pentru disconfort, ma gindeam ca agrementul lipseste la un tur de pista. Will not happen the next times.
Sus In jos
http://www.aviationacademy.ro
soimar
Airport Level
Airport Level
soimar


Numarul mesajelor : 49
Varsta : 53
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 13/07/2009

Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda   Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda - Pagina 4 EmptyDum 27 Sept 2009, 18:16

mihaiatanasie a scris:
Antena (n, n+1, n+2) e de obicei pe la chestii de-astea.
Am vazut si eu mini-reportajul la Observator si nu pot decat sa ma bucur ca acolo i-am revazut pe prietenii mei, si chiar sub titulatura de spotteri. Saptamana viitoare o sa ma vad si pe mine acolo (sper).

Mihai, tu ai primit ceva confirmare pt vizita din 3 Octombrie?
Sus In jos
mihaiatanasie
Membru activ
mihaiatanasie


Numarul mesajelor : 2388
Varsta : 66
Localizare : Rosiorii de Vede & Brasov
Data de inscriere : 27/06/2008

Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda   Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda - Pagina 4 EmptyDum 27 Sept 2009, 18:57

Inca nu, dar imi pastrez optimismul. A fost weekend, era normal ca oamenii aia sa aiba zile libere. Dar de maine incolo incep din nou sa cercetez mailul cu speranta!
Sus In jos
http://unursinnoras.blog-gratuit.ro/
benighted
Airport Level
Airport Level
benighted


Numarul mesajelor : 13
Varsta : 38
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/09/2009

Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda   Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda - Pagina 4 EmptyDum 27 Sept 2009, 19:05

in momentul de fata yr-mdh e la brasov, la cobrex. poze permitem, plimbari nu putem oferi. Plecam dupa meci.
Sus In jos
http://www.aviationacademy.ro
adic
Flight Level 100
Flight Level 100



Numarul mesajelor : 105
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/11/2008

Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda   Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda - Pagina 4 EmptyDum 27 Sept 2009, 20:00

Citat :
sorry, in that case Sad am tinut bila la mijloc cu extra-grija, tot G-ul a fost fix in jos... imi pare rau insa pentru disconfort, ma gindeam ca agrementul lipseste la un tur de pista. Will not happen the next times.

Nu a fost chiar disconfort, mai degraba o senzatie noua. Nimeni dintre noi nu mai zburase cu elicopterul.
Apropo, anunturile voastre nu se intelegeau de loc. O fi umblat cineva la reglajele din cabina pasagerilor ?
Sus In jos
mihaiatanasie
Membru activ
mihaiatanasie


Numarul mesajelor : 2388
Varsta : 66
Localizare : Rosiorii de Vede & Brasov
Data de inscriere : 27/06/2008

Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda   Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda - Pagina 4 EmptyDum 27 Sept 2009, 20:01

Daca l-ai dus acolo pe cine cred eu ... stiu ca nu e vina ta.
Sus In jos
http://unursinnoras.blog-gratuit.ro/
benighted
Airport Level
Airport Level
benighted


Numarul mesajelor : 13
Varsta : 38
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/09/2009

Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda   Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda - Pagina 4 EmptyDum 27 Sept 2009, 20:13

mihaiatanasie a scris:
Daca l-ai dus acolo pe cine cred eu ... stiu ca nu e vina ta.

Adica pe jiji?... Mda... Rolling Eyes
Sus In jos
http://www.aviationacademy.ro
mihaiatanasie
Membru activ
mihaiatanasie


Numarul mesajelor : 2388
Varsta : 66
Localizare : Rosiorii de Vede & Brasov
Data de inscriere : 27/06/2008

Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda   Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda - Pagina 4 EmptyDum 27 Sept 2009, 21:55

Hai sa nu ne certam pentru el ... cel putin pana sambata viitoare, poate ne vedem la Otopeni.
Sus In jos
http://unursinnoras.blog-gratuit.ro/
atr_42_500
Flight Level 400
Flight Level 400
atr_42_500


Numarul mesajelor : 1059
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/03/2008

Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda   Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda - Pagina 4 EmptyLun 28 Sept 2009, 11:48

Tocmai am primit confirmarea pentru sambata - vizita la aeroport! Sper ca va primi toata lumea de pe forum care a aplicat!
Sus In jos
soimar
Airport Level
Airport Level
soimar


Numarul mesajelor : 49
Varsta : 53
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 13/07/2009

Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda   Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda - Pagina 4 EmptyLun 28 Sept 2009, 12:24

Buna,

Am primit si eu e-mail de confirmare, sa ne vedem cu bine sambata!!!
Sus In jos
valencio
Airport Level
Airport Level



Numarul mesajelor : 44
Varsta : 58
Localizare : Otopeni
Data de inscriere : 21/09/2009

Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda   Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda - Pagina 4 EmptyLun 28 Sept 2009, 12:43

atr_42_500 a scris:
Tocmai am primit confirmarea pentru sambata - vizita la aeroport! Sper ca va primi toata lumea de pe forum care a aplicat!

Sambata trecuta spotterii au avut parte de un tratament usor diferit de ceilalti vizitatori, in sensul ca au format un grup distinct si li s-a permis sa stea mai mult pe platforma.

Intrucat interesul pare a fi foarte ridicat in continuare, putem relua actiunea, similar, si pe 3 octombrie, pentru un grup de spotteri ce nu depaseste 20 de persoane.
Sus In jos
atr_42_500
Flight Level 400
Flight Level 400
atr_42_500


Numarul mesajelor : 1059
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/03/2008

Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda   Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda - Pagina 4 EmptyLun 28 Sept 2009, 13:28

Super! Cum procedam/ cum s-a procedat?
Sus In jos
valavia
Administrator
valavia


Numarul mesajelor : 2881
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/08/2008

Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda   Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda - Pagina 4 EmptyLun 28 Sept 2009, 14:56

atr_42_500 a scris:
Super! Cum procedam/ cum s-a procedat?

Pentru sambata, 26 Septembrie eu am strans datele si as vom proceda si pentru Sambata, 3 Octombire chiar daca eu nu o sa pot ajunge.

Prin urmare va rog sa imi trimiteti pe mail la muresan_vali@yahoo.com , nume+prenume, serie+numar CI si nr de inmatriculare daca veniti cu masina. La subiectul mesajului va rog sa mentionati nick-ul de pe forum. Astept datele pana cel tarziu miercuri ora 13:00.

Valabil pentru cei ce s-au inscris la sectiunea de vizite pe site-ul AIHCB pentru data de 3 octombrie, in limita locurilor disponibile.
Sus In jos
mihaiatanasie
Membru activ
mihaiatanasie


Numarul mesajelor : 2388
Varsta : 66
Localizare : Rosiorii de Vede & Brasov
Data de inscriere : 27/06/2008

Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda   Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda - Pagina 4 EmptyLun 28 Sept 2009, 20:49

Ne vedem acolo, prieteni! Aplicatiile pentru vizita pentru familia mea au fost admise, asa ca nu am nici un pretext sa lipsesc. Sper sa nu am vreun motiv ...
Sus In jos
http://unursinnoras.blog-gratuit.ro/
soimar
Airport Level
Airport Level
soimar


Numarul mesajelor : 49
Varsta : 53
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 13/07/2009

Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda   Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda - Pagina 4 EmptyLun 28 Sept 2009, 21:06

mihaiatanasie a scris:
Ne vedem acolo, prieteni! Aplicatiile pentru vizita pentru familia mea au fost admise, asa ca nu am nici un pretext sa lipsesc. Sper sa nu am vreun motiv ...

Mihai te cam grabesti, tocmai am primit un e-mail de la Valavia care imi explica ca fiiica mea nu poate fi inclusa pe lista spotterilor chiar daca a primit acceptul de a vizita aeroportul. In concluzie spiritul acestul forum ne pune sa alegem intre familie si pasiune.

Soimar
Sus In jos
Nic
Administrator
Nic


Numarul mesajelor : 750
Varsta : 40
Localizare : München
Data de inscriere : 24/12/2007

Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda   Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda - Pagina 4 EmptyLun 28 Sept 2009, 21:28

Soimar, ar fi bine ca fiecare dintre noi sa nu faca confuzie intre pasiune si familie.
Una este acceptul de a vizita aeroportul, ca si vizitator normal, alta este lista cu spotteri.

Si eu am fost la OTP cu prietena, care avea invitatie de vizitator, dar neincluzand-o pe lista spotterilor, tocmai pentru ca nu era cazul si nici fair-play fata de ceilalti, a intrat in grupul vizitatorilor, care oricum a venit la aprox. 30 minute dupa noi.
Hai sa nu procedam in stilul PCR (pile, cunostinte, relatii) romanesc, si sa profitam de un anumit statut pentru ca rudele noastre sa aiba parte de un tratament mai special.
Sus In jos
soimar
Airport Level
Airport Level
soimar


Numarul mesajelor : 49
Varsta : 53
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 13/07/2009

Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda   Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda - Pagina 4 EmptyLun 28 Sept 2009, 21:40

Nic a scris:
Soimar, ar fi bine ca fiecare dintre noi sa nu faca confuzie intre pasiune si familie.
Una este acceptul de a vizita aeroportul, ca si vizitator normal, alta este lista cu spotteri.

Si eu am fost la OTP cu prietena, care avea invitatie de vizitator, dar neincluzand-o pe lista spotterilor, tocmai pentru ca nu era cazul si nici fair-play fata de ceilalti, a intrat in grupul vizitatorilor, care oricum a venit la aprox. 30 minute dupa noi.
Hai sa nu procedam in stilul PCR (pile, cunostinte, relatii) romanesc, si sa profitam de un anumit statut pentru ca rudele noastre sa aiba parte de un tratament mai special.

Stimati domni, imi pare teribil de rau daca v-am deranjat cu moralitatea mea josnica, n-am procedat in stilul PCR, ci pur si simplu am procedat ca un parinte care se ocupa de cresterea si educatia copilului. Voi nu veti intelege intentia mea decat atunci cand veti fi si voi parinti. Imi cer inca odata scuze daca v-am deranjat.

O seara superba

Soimar
Sus In jos
mihaiatanasie
Membru activ
mihaiatanasie


Numarul mesajelor : 2388
Varsta : 66
Localizare : Rosiorii de Vede & Brasov
Data de inscriere : 27/06/2008

Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda   Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda - Pagina 4 EmptyLun 28 Sept 2009, 22:11

Fiica si sotia mea sunt incluse pe lista de vizitatori de la ora 13.30, iar eu de la 13.oo. Ele sunt destul de mari sa se descurce singure 30 de minute pana sa le vina randul sa intre la vizita.
Soimar, eu te inteleg, daca aveam copilul mic fii sigur ca il tineam de mana si intram odata cu el, sigur ca alegeam siguranta copilului inainte de orice pasiune si renuntam la orice avantaj pe care mi l-ar fi adus calitatea mea de membru al forumului. Ca injuram sau nu, si pe cine ... Dar fata a crescut, eu am mai imbatranit (un picut) ... asa ca am scapat de necesitatea de a opta. Si oricum, pasiunea este a mea, nu a fetelor mele, deci ele nu vor pierde nimic.


Ultima editare efectuata de catre mihaiatanasie in Lun 28 Sept 2009, 22:13, editata de 1 ori
Sus In jos
http://unursinnoras.blog-gratuit.ro/
valencio
Airport Level
Airport Level



Numarul mesajelor : 44
Varsta : 58
Localizare : Otopeni
Data de inscriere : 21/09/2009

Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda   Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda - Pagina 4 EmptyLun 28 Sept 2009, 22:12

soimar a scris:
Nic a scris:
Soimar, ar fi bine ca fiecare dintre noi sa nu faca confuzie intre pasiune si familie.
Una este acceptul de a vizita aeroportul, ca si vizitator normal, alta este lista cu spotteri.

Si eu am fost la OTP cu prietena, care avea invitatie de vizitator, dar neincluzand-o pe lista spotterilor, tocmai pentru ca nu era cazul si nici fair-play fata de ceilalti, a intrat in grupul vizitatorilor, care oricum a venit la aprox. 30 minute dupa noi.
Hai sa nu procedam in stilul PCR (pile, cunostinte, relatii) romanesc, si sa profitam de un anumit statut pentru ca rudele noastre sa aiba parte de un tratament mai special.

Stimati domni, imi pare teribil de rau daca v-am deranjat cu moralitatea mea josnica, n-am procedat in stilul PCR, ci pur si simplu am procedat ca un parinte care se ocupa de cresterea si educatia copilului. Voi nu veti intelege intentia mea decat atunci cand veti fi si voi parinti. Imi cer inca odata scuze daca v-am deranjat.

O seara superba

Soimar


Tin sa va atrag atentia ca la Otopeni lucreaza oameni, nu roboti. Sper ca aceasta afirmatie este suficienta pentru a lamuri astfel de "spetze", aparent complicate!

Toate cele bune si ne vedem la miting!
Sus In jos
benighted
Airport Level
Airport Level
benighted


Numarul mesajelor : 13
Varsta : 38
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/09/2009

Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda   Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda - Pagina 4 EmptyLun 28 Sept 2009, 22:52

mi-am adus aminte... ca niste oameni de treaba ce suntem, am lasat pe scaune niste pliante cu descrierea SSAVC... In loc sa le pastrati, le-ati lasat acolo... erau de luat si citit, nu de lasat acolo. La final erau mototolite si parte pe jos...

Deci, pentru simbata care vine, acum stiti ca pliantele sunt de pastrat Smile
Sus In jos
http://www.aviationacademy.ro
Vizitato
Vizitator




Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda   Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda - Pagina 4 EmptyLun 28 Sept 2009, 23:04

benighted a scris:
mi-am adus aminte... ca niste oameni de treaba ce suntem, am lasat pe scaune niste pliante cu descrierea SSAVC... In loc sa le pastrati, le-ati lasat acolo... erau de luat si citit, nu de lasat acolo. La final erau mototolite si parte pe jos...

Deci, pentru simbata care vine, acum stiti ca pliantele sunt de pastrat Smile

Sa fie oare asta din cauza interesului ridicat pentru aviatie aratat de spotteri? Pacat, uni nu stiu cum sa afac sa puna mana pe informatii despre academie iar alti nu stiu sa le pretuiasca.

PS: Scuzati tonul acidutz.
Sus In jos
benighted
Airport Level
Airport Level
benighted


Numarul mesajelor : 13
Varsta : 38
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/09/2009

Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda   Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda - Pagina 4 EmptyLun 28 Sept 2009, 23:13

talonone a scris:


Sa fie oare asta din cauza interesului ridicat pentru aviatie aratat de spotteri? Pacat, uni nu stiu cum sa afac sa puna mana pe informatii despre academie iar alti nu stiu sa le pretuiasca.

PS: Scuzati tonul acidutz.

Un coleg de-al vostru de forum pe al carui 'nume de scena' nu-l stiu se mira si de quasi-absenta pozelor de la plimbarea in zbor. Iar la interviuri lumea a spus ca e "le plac avioanele". Poate pasiunea pentru poze reusite cu zburatoare o depaseste pe cea a zborului, pentru unii.. poate..

eu unul am pus poze din zbor pe net, majoritatea facute pe vremea cind eram elev, si chiar aveam timp sa le fac Very Happy

poze de prin zboruri

nu le postez aici ca-s muuult prea slabe pentru a fi postate, in majoritate sunt facute cu telefonul.
Sus In jos
http://www.aviationacademy.ro
Vizitato
Vizitator




Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: @benighted   Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda - Pagina 4 EmptyLun 28 Sept 2009, 23:39

M-au lasat masca, amintiri din ani de aeroclub...
Pentru poze( si crede-ma ca la ce peisaje sunt, calitatea este mai putin relevanta) iti dau un 10 cu trei +++ si 7*******
YOU ROCKS !!!!!! cheers cheers cheers
Sus In jos
valavia
Administrator
valavia


Numarul mesajelor : 2881
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/08/2008

Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda   Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda - Pagina 4 EmptyMar 29 Sept 2009, 00:16

benighted a scris:
quasi-absenta pozelor de la plimbarea in zbor. .

Din cate am vazut eu, dintre spotterii prezenti, doar eu si inca un coleg pe care nu am avut placerea sa il cunosc am fost norocosi sa prindem si un loc la zbor, probabil de aceea si lipsa pozelor de la zbor. Eu am pus cateva in topicul mentionat pe pagina anterioara, cam ce am reusti mai bun prin geam, care a fost foarte curat, multumesc. Cat despre pliante, recunosc ca eram atat de incantat (al doilea zbor cu elicopterul si primul cu EC155) incat nici nu le-am observat. Si ca mentiune, aeronava mea preferata este un elicopter, un frate mai vitreg al EC-ului 155 Razz
Sus In jos
Continut sponsorizat





Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda   Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda - Pagina 4 Empty

Sus In jos
 
Porti deschise la Aeroportul Henri Coanda
Sus 
Pagina 4 din 5Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» 40 de ani de activitate a AIHCB - Porti deschise
» Incident aviatic pe aeroportul Henri Coanda
» Aeroportul Bucuresti ( Henri Coanda/Otopeni ) - Mai 2012
» Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Mai 2009
» Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda/Otopeni) - Mai 2010

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: DIVERSE/OFF-TOPIC :: Stiri din aviatie - Aviation News-
Mergi direct la: