ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 lowcost-urile

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Vizitato
Vizitator




lowcost-urile Empty
MesajSubiect: low cost-urile   lowcost-urile EmptyDum 01 Mar 2009, 13:57

buna ziua. as avea o intrebare legat de low-costuri..? stie cineva exact ce insemana acest lucru vis a vis de companiile aeriene consacrate.
caci aud diverse opinii legate de siguranta de zbor, ceea ce nu imi vine sa cred...
personal inclins sa cred ca totul se rezuma la IATA si taxele de aeroport...
multumesc
Sus In jos
Dylan
Moderator
Dylan


Numarul mesajelor : 4873
Varsta : 52
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 15/04/2008

lowcost-urile Empty
MesajSubiect: Re: lowcost-urile   lowcost-urile EmptyLun 02 Mar 2009, 08:18

Salut! Uita-te putin AICI ca sa-ti faci e idee cat de cat.
Sus In jos
raduvisitor
Flight Level 100
Flight Level 100



Numarul mesajelor : 167
Data de inscriere : 27/01/2009

lowcost-urile Empty
MesajSubiect: Re: lowcost-urile   lowcost-urile EmptyLun 02 Mar 2009, 17:09

Tot ce zboara in Europa sau America de Nord respecta normele de siguranta a zborului din zonele amintite indiferent ca sunt asa zise "low-cost" sau nu.
In privinta serviciilor asigurate exista diferente de la companie la companie si cel mai bine este sa se verifice cu fiecare in parte (indiferent ca este sau nu "low-cost").
In Europa tendinta este sa se plateasca pentru aproape orice serviciu suplimentar, check-in, bagaje de cala, etc.. In SUA intre "low-cost" si "normal" nu sunt diferente majore (in anumite cazuri "low-costurile" chiar ofera conditii mai bune, in special spatiul pentru picioare este generos).
In Romania s-a creat aceasta perceptie negativa despre "low-cost", aproape ca a ajuns un termen peiorativ. Probabil ca frica de concurenta isi spune cuvantul.
P.S.: am vazut pe forum cateva poze cu niste avioane ale unor companii "normale" in care, sincer, conditiile (ma refer la curatenie in special) erau mult sub ale altora "low-cost".
Sus In jos
Continut sponsorizat





lowcost-urile Empty
MesajSubiect: Re: lowcost-urile   lowcost-urile Empty

Sus In jos
 
lowcost-urile
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Embraer va remotoriza E-Jets urile
» Poze refuzate de site-urile de fotografie aviatica
» Ministerul Apărării bagă MIG-urile la “reşapare”
» Pre-screening: Aici analizam pozele inainte de a le urca pe site-urile de profil.
» Cum zboara private jet-urile intre intalniri de afaceri si o partida de shopping in Dubai

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: DIVERSE/OFF-TOPIC :: Discutii generale - Aviation Chat-
Mergi direct la: