ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Muzeul Aviatiei - Bucuresti (Pipera)

In jos 
+68
Voicu
ALEKS
aeroemerich
MateiSidon
adiuss
Alex_tm
Doru Negru
ela_crux
danutvlad
stefanu1
JAMS
mckingtom
strainu
YR-197
razvangugila
Vici
claudiu_ne2000
ionut.vasile
horia
mig29ovt
ROT_046
Karaya 1
fularU
JAVIER
Antoniu
Kamob 50
sergiu
felix
NATO
eugen
deltadagger
mihai
Valy
Griff
crokodilu
C_man
marius
codrutz
valavia
gaudi
arianne
Quebec
SNA
46Pilot
Mengelaus
manu_21skw
electric
babacu
CDA
claudiup
V.I.D.
E-one
vishzu
Geo
GYN
grek
horizob
propellerdream
hayabusa
RATus
Boeing777-300
allex
mihaiatanasie
ovidiu51
Virusu
Eurofighter
RoNIN_731
Dylan
72 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Urmatorul
AutorMesaj
Dylan
Moderator
Dylan


Numarul mesajelor : 4876
Varsta : 53
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 15/04/2008

Muzeul Aviatiei - Bucuresti (Pipera) Empty
MesajSubiect: Muzeul Aviatiei - Bucuresti (Pipera)   Muzeul Aviatiei - Bucuresti (Pipera) EmptyJoi 24 Apr 2008, 11:57

Pentru inceput doar 2 foto de le Muzeul Aviatiei din Pipera. In cateva zile revin cu mai multe fotografii.

Mig-21 - "Batrana Doamna" - Dubla 1120 (celebra printre pilotii militari si din cartile lui Doru Davidovici). Asta era starea in care era asta-vara. JALNIC ! Sper ca intre timp cineva sa fi luat ceva masuri!
Muzeul Aviatiei - Bucuresti (Pipera) Old_la10

Mig-15UTI, reg:2543
Muzeul Aviatiei - Bucuresti (Pipera) 15_25410

Ceva foto facute in vara lui 2007 la Muzeul Aviatiei.
Mikoyan Gurevich MiG-17F

Muzeul Aviatiei - Bucuresti (Pipera) Img_2410

Tot Mig-ul 17, 442 iar in spate un L29 Delphin, IAK-52 si un Zlin 526F

Muzeul Aviatiei - Bucuresti (Pipera) Img_2411

Mikoyan Gurevich MiG-21F-13, 711

Muzeul Aviatiei - Bucuresti (Pipera) Img_2412

Mikoyan Gurevich MiG-17PF, iar in dreapta un Britten Norman BN-2A Islander

Muzeul Aviatiei - Bucuresti (Pipera) Img_2413

IAR 828, inmatriculare "01". O fi primul din seria asta? Vad ca si c/n-ul e tot "01"

Muzeul Aviatiei - Bucuresti (Pipera) Img_2414

Yakolev Yak-52

Muzeul Aviatiei - Bucuresti (Pipera) Img_2415

IAR93DC

Muzeul Aviatiei - Bucuresti (Pipera) Img_2416

Un motoras pentru un ultrausor Laughing . Atunci nu avea nici o eticheta .....poate ne spune RoNIN_731 ce e....

Muzeul Aviatiei - Bucuresti (Pipera) Img_2417

....si ultima ...."i-am dat CTRL+F" si n-am gasit nimic...asa ca m-am apucat sa caut Smile

Muzeul Aviatiei - Bucuresti (Pipera) Img_2418

Vad ca baietii au postat fotografiile facute la Muzeu la Trip Reports. Hai sa hotaram daca facem un topic sau doua cu muzee ca sa nu-mprastiem fotografiile in tot site-ul.


Ultima editare efectuata de catre Dylan in Lun 03 Aug 2020, 20:02, editata de 1 ori
Sus In jos
RoNIN_731
Membru activ
RoNIN_731


Numarul mesajelor : 449
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 28/12/2007

Muzeul Aviatiei - Bucuresti (Pipera) Empty
MesajSubiect: Re: Muzeul Aviatiei - Bucuresti (Pipera)   Muzeul Aviatiei - Bucuresti (Pipera) EmptyLun 12 Mai 2008, 19:21

Dylan:

- motorul este un Kuznetov NK-8-4 (cred, nu are documentatie...) si are o istorie interesanta! Din spusele "batranilor" de la mine din sectie, motorul a aprtinut unui IL-62 chinezesc care a aterizat pe Otopeni pe la inceputul anilor 80. A avut o problema la unul dintre motoare si a ramas la sol pana a fost adus unul cu care a fost inlocuit cel defect. Chinezii n-au mai vrut sa-si mai ia motorul decedat, astfel ca el ne-a ramas noua ca amintire de la "pretinul" cu tenul galben! In anul 1990, cand s-au pus bazele Muzeului Aviatiei, motorul a fost pasat in ograda noastra, deoarece nimeni nu avea la ce sa-l foloseasca! Si iata-l aici, asteptand expunerea lui in cadrul colectiei motoare, colectie ce inca nu i s-a stabilit un loc de expunere. Urmeaza sa.

- cat despre "Batrana Doamna", nu sunt de acord cu spusele tale. Poate ca nu cunosti faptul ca ea nu mai zboara de prin 1996, de cand a stat sub cerul liber timp de 11 ani pe Craiova pana cand am recuperat-o noi anul trecut in mai. Pentru un avion care a "indurat" atatea nu arata deloc "JALNIC". In afara de o vopsire nu necesita lucrari majore de restaurare. Diferentele fata de poza ta ar fi montarea tuturor carenajelor, a grinzilor pt acrosaje + rachete scoala sub aripi, a capacelor de protectie pt con si prizele antipompaj si... cam atat imi aduc aminte. Deocamdata nu putem face mai mult pt 1120 deoarece locul unde este stationata nu este cel pe care va ramane, astfel ca restaurarea va avea loc inainte de a fi plasata pe locul de expunere final, lucru ce se va intampla in viitor.

In aceeasi situatie se afla multe dintre avioanele si elicopterele aflate in patrimoniul muzeului. Totul se va rezolva in timp si cu timpul. Wink
Sus In jos
http://www.aripi-argintii.ro
Dylan
Moderator
Dylan


Numarul mesajelor : 4876
Varsta : 53
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 15/04/2008

Muzeul Aviatiei - Bucuresti (Pipera) Empty
MesajSubiect: Re: Muzeul Aviatiei - Bucuresti (Pipera)   Muzeul Aviatiei - Bucuresti (Pipera) EmptyLun 12 Mai 2008, 22:00

RoNIN_731 a scris:
Dylan: ... nu sunt de acord cu spusele tale. ...
OK ! Eu ma refeream strict la aspectul exponatelor. Cand am fost noi asta vara nu a fost nimeni pe acolo sa ne explice ce si cum. In plus, vazandu-le asezate asa cu se vad in fotografii ne-am gandit ca "le-au adus pe aici ca sa nu ocupe locul in alta parte". Despre vizita in hangar nici n-a fost vorba. Persoana de la poarta ne-a lasat impresia ca ne face o favoare ca ne lasa sa intram sa vedem ceva, dar "doar in exterior". Sa nu mai spun ca a subliniat ca nu avem voie sa atingem nimic. Noi am spus cine suntem, ca lucram toti cam in aceeasi bransa sa zic asa, ca vrem doar sa vizitam, am si lasat buletinele la poarta... deci cu alte cuvinte am intrat acolo cu un gust amar in gura si vazandu-le pe toate cum erau adunate acolo, pline de parf si ruginite "ne-am intors pe dos". Dupa cum arata fotografiile facute acum de baieti parca se respira alt aer pe acolo. Mig-ul 29 nici nu era. Poate de asta textul pe care l-am inserat langa primele doua poze suna aiurea. Nici pe departe nu a fost vorba sa suparam pe cineva. Dupa vizita la muzeu vorbeam intre noi ca ar trebui ceva bani pentru a se pune la punct totul pe acolo si doar niste oameni inimosi ar avea taria sa se zbata pentru a face o treaba ca asta. Cu prima ocazie cand ajung la Bucuresti cu treburi sau la f-un training ceva mai trec pe acolo poate ne si intalnim si probabil alta va fi impresia.

...TKS pentru info in legatura cu motorul !


Ultima editare efectuata de catre dylan in Vin 23 Ian 2009, 14:49, editata de 1 ori
Sus In jos
Eurofighter
Membru activ
Eurofighter


Numarul mesajelor : 738
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 15/03/2008

Muzeul Aviatiei - Bucuresti (Pipera) Empty
MesajSubiect: Re: Muzeul Aviatiei - Bucuresti (Pipera)   Muzeul Aviatiei - Bucuresti (Pipera) EmptyLun 12 Mai 2008, 23:01

ce motor are 828-ul?
Sus In jos
Dylan
Moderator
Dylan


Numarul mesajelor : 4876
Varsta : 53
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 15/04/2008

Muzeul Aviatiei - Bucuresti (Pipera) Empty
MesajSubiect: Re: Muzeul Aviatiei - Bucuresti (Pipera)   Muzeul Aviatiei - Bucuresti (Pipera) EmptyLun 12 Mai 2008, 23:18

Eurofighter a scris:
ce motor are 828-ul?

Crede-ma ........ la partea cu motoarele sunt in plus!!! Am cautat azi cand am postat dar n-am gasit prea multe de IAR-ul 828. Dupa cate stiu a fost o serie mica. Sunt cateva scule cu care "aduce" dintre care ar fi (ma refer strict la aspectul exterior):
- Piper PA-36-300 Brave 300
- Cessna 188A Agwagon B
- Air Tractor AT-802
- Piper PA-25-260 Pawnee C
Parca am vazut pe undeva si ceva facut de vecinii de la rasarit.......dar nu mai stiu unde si ce! Ramane sa ne documentam
Sus In jos
Virusu
Moderator
Virusu


Numarul mesajelor : 2688
Varsta : 38
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 30/12/2007

Muzeul Aviatiei - Bucuresti (Pipera) Empty
MesajSubiect: Re: Muzeul Aviatiei - Bucuresti (Pipera)   Muzeul Aviatiei - Bucuresti (Pipera) EmptyLun 12 Mai 2008, 23:19

gabi-737 a scris:
Este muzeu la Szolnok?
Eu stiam ca e un aeroport utilitar acolo folosit de elicoptere mai mult si ceva avioane de agrement si utilitare,de cate ori am trecut pe acolo am vazut cel mult cate un MI.
Referitor la avionul acela "plantat"la marginea drumului e unu real?Trecand in viteza pe langa el mi-a dat impresia ca e o macheta scara 1:1.


avionul e cat se poate de real, pe numele lui PZL M-15 Belphegor Smile singurul biplan cu reactie din lume... un avion menit sa inlocuiasca AN-2, si contracandidat pt AN-3...
la Szolnok este un muzeu de aviatie si are cateva chestii faine cum ar fi, Hawker Hunter, F-104, SAAB Viggen, pe langa clasicele si atat de minunatele sovietice

http://hampage.hu/repules/e_szolnok.html
Sus In jos
Eurofighter
Membru activ
Eurofighter


Numarul mesajelor : 738
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 15/03/2008

Muzeul Aviatiei - Bucuresti (Pipera) Empty
MesajSubiect: Re: Muzeul Aviatiei - Bucuresti (Pipera)   Muzeul Aviatiei - Bucuresti (Pipera) EmptyLun 12 Mai 2008, 23:40

e cumva asta?
Pratt & Whitney Canada PT6A-15AG
Sus In jos
ovidiu51
Membru activ
ovidiu51


Numarul mesajelor : 1170
Varsta : 73
Localizare : Constanta (LRCK - CND)
Data de inscriere : 29/12/2007

Muzeul Aviatiei - Bucuresti (Pipera) Empty
MesajSubiect: Re: Muzeul Aviatiei - Bucuresti (Pipera)   Muzeul Aviatiei - Bucuresti (Pipera) EmptyMar 20 Mai 2008, 13:13

Sper ca aici pot pune o intrebare lui RoNIN, despre Muzeul Aviatiei este vorba:
As dori o lista cu toate exponatele si cele neexpuse cu inmatriculare si serial number. Majoritatea muzeelor ofera vizitatorilor aceasta informatie
Sus In jos
Dylan
Moderator
Dylan


Numarul mesajelor : 4876
Varsta : 53
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 15/04/2008

Muzeul Aviatiei - Bucuresti (Pipera) Empty
MesajSubiect: Re: Muzeul Aviatiei - Bucuresti (Pipera)   Muzeul Aviatiei - Bucuresti (Pipera) EmptyMar 20 Mai 2008, 14:28

ovidiu51 a scris:
Sper ca aici pot pune o intrebare lui RoNIN, despre Muzeul Aviatiei este vorba:
As dori o lista cu toate exponatele si cele neexpuse cu inmatriculare si serial number. Majoritatea muzeelor ofera vizitatorilor aceasta informatie

c/n-urile nu le dau dar lista e cat de cat la zi...

http://www.aviationmuseum.eu/World/Europe/Romania/Bucharest/Muzeul_Aviatiei.htm
Sus In jos
ovidiu51
Membru activ
ovidiu51


Numarul mesajelor : 1170
Varsta : 73
Localizare : Constanta (LRCK - CND)
Data de inscriere : 29/12/2007

Muzeul Aviatiei - Bucuresti (Pipera) Empty
MesajSubiect: Re: Muzeul Aviatiei - Bucuresti (Pipera)   Muzeul Aviatiei - Bucuresti (Pipera) EmptyMar 20 Mai 2008, 15:07

multumesc f mult Catalin, dar inca parca mai lipseste ceva...
Sus In jos
RoNIN_731
Membru activ
RoNIN_731


Numarul mesajelor : 449
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 28/12/2007

Muzeul Aviatiei - Bucuresti (Pipera) Empty
MesajSubiect: Re: Muzeul Aviatiei - Bucuresti (Pipera)   Muzeul Aviatiei - Bucuresti (Pipera) EmptyMar 20 Mai 2008, 22:30

Lipseste IL-ul 10, un L-29 nr. 50, L-ul 39 nr. 140. Cam atat pot detecta la ora asta...
Am sa revin cu o lista completa pt oricine doreste.
Sus In jos
http://www.aripi-argintii.ro
ovidiu51
Membru activ
ovidiu51


Numarul mesajelor : 1170
Varsta : 73
Localizare : Constanta (LRCK - CND)
Data de inscriere : 29/12/2007

Muzeul Aviatiei - Bucuresti (Pipera) Empty
MesajSubiect: Re: Muzeul Aviatiei - Bucuresti (Pipera)   Muzeul Aviatiei - Bucuresti (Pipera) EmptyMier 21 Mai 2008, 09:26

IL-ul 28 de la Otopeni nu este al muzeului?

Muzeul Aviatiei - Bucuresti (Pipera) Il-28_10

Muzeul Aviatiei - Bucuresti (Pipera) Il-28_11
Sus In jos
RoNIN_731
Membru activ
RoNIN_731


Numarul mesajelor : 449
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 28/12/2007

Muzeul Aviatiei - Bucuresti (Pipera) Empty
MesajSubiect: Re: Muzeul Aviatiei - Bucuresti (Pipera)   Muzeul Aviatiei - Bucuresti (Pipera) EmptyMier 21 Mai 2008, 17:04

Desigur, si el!
Sus In jos
http://www.aripi-argintii.ro
mihaiatanasie
Membru activ
mihaiatanasie


Numarul mesajelor : 2388
Varsta : 67
Localizare : Rosiorii de Vede & Brasov
Data de inscriere : 27/06/2008

Muzeul Aviatiei - Bucuresti (Pipera) Empty
MesajSubiect: Re: Muzeul Aviatiei - Bucuresti (Pipera)   Muzeul Aviatiei - Bucuresti (Pipera) EmptyVin 27 Iun 2008, 21:15

Din cate stiu eu (vezi Romania Aeronautoical constructions) IAR 828 e unic si singur pe lume.
Sus In jos
http://unursinnoras.blog-gratuit.ro/
Vizitato
Vizitator




Muzeul Aviatiei - Bucuresti (Pipera) Empty
MesajSubiect: Re: Muzeul Aviatiei - Bucuresti (Pipera)   Muzeul Aviatiei - Bucuresti (Pipera) EmptySam 31 Ian 2009, 10:42

Bucuresti

Muzeul Aviatiei - Bucuresti (Pipera) Hiuhi-10

Muzeul Aviatiei - Bucuresti (Pipera) Yyy-210

Muzeul Aviatiei - Bucuresti (Pipera) Yyy-2-10

Muzeul Aviatiei - Bucuresti (Pipera) 412

Muzeul Aviatiei - Bucuresti (Pipera) Yyy-2-11

Muzeul Aviatiei - Bucuresti (Pipera) Yyy-2-12

Muzeul Aviatiei - Bucuresti (Pipera) Yyy-2-13

Muzeul Aviatiei - Bucuresti (Pipera) Yyy-2-14

Muzeul Aviatiei - Bucuresti (Pipera) Yyy-2-15

Muzeul Aviatiei - Bucuresti (Pipera) Yyy-2-16

Muzeul Aviatiei - Bucuresti (Pipera) Yyy-2-18

Muzeul Aviatiei - Bucuresti (Pipera) Yyy-2-19

Muzeul Aviatiei - Bucuresti (Pipera) Yyy-310

Muzeul Aviatiei - Bucuresti (Pipera) Yyy-2-20
Sus In jos
Virusu
Moderator
Virusu


Numarul mesajelor : 2688
Varsta : 38
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 30/12/2007

Muzeul Aviatiei - Bucuresti (Pipera) Empty
MesajSubiect: Re: Muzeul Aviatiei - Bucuresti (Pipera)   Muzeul Aviatiei - Bucuresti (Pipera) EmptySam 31 Ian 2009, 11:08

superbe Ocatvule! Obiectivul cel nou face toti banii Shocked
Sus In jos
allex
Membru activ
allex


Numarul mesajelor : 3096
Varsta : 51
Localizare : SATU MARE
Data de inscriere : 05/10/2008

Muzeul Aviatiei - Bucuresti (Pipera) Empty
MesajSubiect: Re: Muzeul Aviatiei - Bucuresti (Pipera)   Muzeul Aviatiei - Bucuresti (Pipera) EmptySam 31 Ian 2009, 11:26

Frumoase poze....frumoase avioane ! Dar totusi locatia si aranjarea lor lasa de dorit,parerea mea.Apropos exista in muzeu un MIG-23 ?
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Muzeul Aviatiei - Bucuresti (Pipera) Empty
MesajSubiect: Re: Muzeul Aviatiei - Bucuresti (Pipera)   Muzeul Aviatiei - Bucuresti (Pipera) EmptySam 31 Ian 2009, 11:42

allex a scris:
Frumoase poze....frumoase avioane ! Dar totusi locatia si aranjarea lor lasa de dorit,parerea mea.Apropos exista in muzeu un MIG-23 ?
Eu zic ca layout-ul aeronavelor e multumitor. La Szolnok sunt mult mai inghesuite. Am ramas placut impresionat de noul (pentru mine) muzeu intrucat eu vazusem doar vechea locatie. Desigur sunt multe de lucrat dar am simtit ca lucrurile se indreapta spre bine.
Mig- 23 lipseste.

La fel si An-24/26. Am inteles de la RONIN _731 ca urmeaza sa fie adus Il-28-ul si un An- 2. Pacat ca nu mai avem Li-2 si Il-14 nici macar ca o speranta de a avea unul la muzeu.

Cand se va pensiona (sa speram cat mai tarziu) An-ul 30 ar fi bine de adus acolo.

Cred ca un ROMBAC ar fi de asemeni cireasa de pe tort.

Deja am inceput sa visez asa ca nu mai continui.


Ultima editare efectuata de catre Octavian in Sam 31 Ian 2009, 11:47, editata de 1 ori
Sus In jos
Virusu
Moderator
Virusu


Numarul mesajelor : 2688
Varsta : 38
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 30/12/2007

Muzeul Aviatiei - Bucuresti (Pipera) Empty
MesajSubiect: Re: Muzeul Aviatiei - Bucuresti (Pipera)   Muzeul Aviatiei - Bucuresti (Pipera) EmptySam 31 Ian 2009, 11:45

din cunostintele mele, Muzeul are in patrimoniu MiG-23 care a fost vazut la Roias si care momentan e la MK
Sus In jos
allex
Membru activ
allex


Numarul mesajelor : 3096
Varsta : 51
Localizare : SATU MARE
Data de inscriere : 05/10/2008

Muzeul Aviatiei - Bucuresti (Pipera) Empty
MesajSubiect: Re: Muzeul Aviatiei - Bucuresti (Pipera)   Muzeul Aviatiei - Bucuresti (Pipera) EmptySam 31 Ian 2009, 12:02

Da la SZOLNOK sant cam inghesuite,dar macar sant dine intretinute.Citeam undeva cum ca muzeul din Szolnok ar fi dispus unui schimb intre un IAR-93 contra MI-24....da era un TOP GUN mai vechi,asta asa ca tot visai la cirese de pe tort.Daca conducerea ar iubi pe bune aviatia ar putea face rost de multe chilipiruri ,mai ales ca toate miscarile de gen se fac la schimb....zeci de 93 la Craiova, zeci de MIG-uri 23 la Gearmata......si sa ne limitam doar la vecini :bulgari,unguri,turci ukr....
Sus In jos
Virusu
Moderator
Virusu


Numarul mesajelor : 2688
Varsta : 38
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 30/12/2007

Muzeul Aviatiei - Bucuresti (Pipera) Empty
MesajSubiect: Re: Muzeul Aviatiei - Bucuresti (Pipera)   Muzeul Aviatiei - Bucuresti (Pipera) EmptySam 31 Ian 2009, 12:16

allex a scris:
Da la SZOLNOK sant cam inghesuite,dar macar sant dine intretinute.Citeam undeva cum ca muzeul din Szolnok ar fi dispus unui schimb intre un IAR-93 contra MI-24....da era un TOP GUN mai vechi,asta asa ca tot visai la cirese de pe tort.Daca conducerea ar iubi pe bune aviatia ar putea face rost de multe chilipiruri ,mai ales ca toate miscarile de gen se fac la schimb....zeci de 93 la Craiova, zeci de MIG-uri 23 la Gearmata......si sa ne limitam doar la vecini :bulgari,unguri,turci ukr....

nu e chiar asa simplu cum pare... IAR 93 alea de la Craiova nu sunt ale Muzeului sa le poata da la schimb... plus ca e o chestie de logistica, care necesita bani, si nici nu vreau sa ma gandesc cat a primit Muzeul din noul buget Sad
Sus In jos
allex
Membru activ
allex


Numarul mesajelor : 3096
Varsta : 51
Localizare : SATU MARE
Data de inscriere : 05/10/2008

Muzeul Aviatiei - Bucuresti (Pipera) Empty
MesajSubiect: Re: Muzeul Aviatiei - Bucuresti (Pipera)   Muzeul Aviatiei - Bucuresti (Pipera) EmptySam 31 Ian 2009, 12:41

Pai da, in HU.muzeului din Szolnok sau donat avioane din partea bazelor militare din tara, iar pe deasupra administratorul muzeului este BAZA DE ELICOPTERE MH 86 SZOLNOK.
Sus In jos
Boeing777-300
Fotograf



Numarul mesajelor : 857
Localizare : Macondo
Data de inscriere : 02/12/2008

Muzeul Aviatiei - Bucuresti (Pipera) Empty
MesajSubiect: Re: Muzeul Aviatiei - Bucuresti (Pipera)   Muzeul Aviatiei - Bucuresti (Pipera) EmptySam 31 Ian 2009, 14:23

Misto pozele. ar trebui insa sa mai taie si aia buruienile alea de langa aeronave. arata de parca ar fi aruncate pe camp alandala.

apropos, unde e muzeul asta?
Sus In jos
RATus
Administrator
RATus


Numarul mesajelor : 1497
Varsta : 40
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 29/12/2007

Muzeul Aviatiei - Bucuresti (Pipera) Empty
MesajSubiect: Re: Muzeul Aviatiei - Bucuresti (Pipera)   Muzeul Aviatiei - Bucuresti (Pipera) EmptySam 31 Ian 2009, 15:07

nu fiti rai !

mai ales avand in vedere ca s-a mutat muzeul + stadiul si aranjamentul in care se aflau exponatele acuma 1 an s-au facut progrese mari.. si va garantez ca intentiile si planurile de acolo sunt mai bune decat starea actuala, se va vedea asta in timp + sutn sigur ca Ronin ne poate da detalii suplimentare la urmatoarele etape de dezvoltare
Sus In jos
hayabusa
Membru activ
hayabusa


Numarul mesajelor : 904
Varsta : 41
Localizare : Lost Haven - Oradea
Data de inscriere : 30/03/2008

Muzeul Aviatiei - Bucuresti (Pipera) Empty
MesajSubiect: Re: Muzeul Aviatiei - Bucuresti (Pipera)   Muzeul Aviatiei - Bucuresti (Pipera) EmptySam 31 Ian 2009, 20:25

Si nu uitati ca totul e pe baza de voluntariat, inclusiv cei care lucreaza sa zic asa acolo. Cei din Bucuresti daca vor sa ajunte la taiatul ierbii ori mutarea exponatelor sau alte lucrari, ii pot da un PM lui Ronin si va da mai multe detalii cum si cand sa ajungeti la locatie. Smile O mana de ajutor in + nu strica niciodata.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Muzeul Aviatiei - Bucuresti (Pipera) Empty
MesajSubiect: Re: Muzeul Aviatiei - Bucuresti (Pipera)   Muzeul Aviatiei - Bucuresti (Pipera) Empty

Sus In jos
 
Muzeul Aviatiei - Bucuresti (Pipera)
Sus 
Pagina 1 din 13Mergi la pagina : 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Atentat la cultura adica la Muzeul Aviatiei Bucuresti
» Actiune la Muzeul Aviatiei din Bucuresti
» Noaptea Muzeelor la Muzeul Aviaţiei din Bucureşti
» Eveniment soul-jazz caritabil la Muzeul Aviatiei din Bucuresti
» Muzeul Aviatiei din Ucraina

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: SPOTTING :: Muzee de aviatie - Aviation Museums-
Mergi direct la: