ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Muzeul Aviatiei din Ucraina

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
lucian21
Flight Level 200
Flight Level 200
lucian21


Numarul mesajelor : 296
Varsta : 50
Localizare : galati
Data de inscriere : 19/04/2009

Muzeul Aviatiei din Ucraina Empty
MesajSubiect: Muzeul Aviatiei din Ucraina   Muzeul Aviatiei din Ucraina EmptyLun 20 Apr 2009, 18:46

Cu toate ca nu am ajuns acolo mi-am permis sa deschid acest topic si sa postez adresa unde se pot vedea imagini de la acest muzeu. Daca modalitatea nu e ok rog moderatorul sa stearga topicul.

http://ziza.es/2008/04/29/8.html
Sus In jos
eugen
Membru activ
eugen


Numarul mesajelor : 3386
Varsta : 50
Localizare : Arad, LRAR
Data de inscriere : 30/04/2008

Muzeul Aviatiei din Ucraina Empty
MesajSubiect: Re: Muzeul Aviatiei din Ucraina   Muzeul Aviatiei din Ucraina EmptyLun 20 Apr 2009, 19:11

Frumos, pacat ca aeronavele nu sunt intretinute...
Sus In jos
Dylan
Moderator
Dylan


Numarul mesajelor : 4873
Varsta : 52
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 15/04/2008

Muzeul Aviatiei din Ucraina Empty
MesajSubiect: Re: Muzeul Aviatiei din Ucraina   Muzeul Aviatiei din Ucraina EmptyLun 20 Apr 2009, 22:27

Au ceva exponate, nu gluma! Beriev-ul imi place cel mai mult de acolo!
Sus In jos
Geo
Fotograf



Numarul mesajelor : 602
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 04/01/2008

Muzeul Aviatiei din Ucraina Empty
MesajSubiect: Re: Muzeul Aviatiei din Ucraina   Muzeul Aviatiei din Ucraina EmptyLun 20 Apr 2009, 22:48

Ahhhhh, YAK40, IL18, KAMOV, Tu134 si asa mai departe. PARADIS, tare as vrea sa ajung acolo.
Sus In jos
lucian21
Flight Level 200
Flight Level 200
lucian21


Numarul mesajelor : 296
Varsta : 50
Localizare : galati
Data de inscriere : 19/04/2009

Muzeul Aviatiei din Ucraina Empty
MesajSubiect: Re: Muzeul Aviatiei din Ucraina   Muzeul Aviatiei din Ucraina EmptyLun 27 Apr 2009, 18:39

poate organizam o excursie pana acolo. Banuiesc ca e la Kiev.
Sus In jos
manu_21skw
Airport Level
Airport Level



Numarul mesajelor : 13
Varsta : 40
Localizare : Polonia
Data de inscriere : 29/04/2009

Muzeul Aviatiei din Ucraina Empty
MesajSubiect: Re: Muzeul Aviatiei din Ucraina   Muzeul Aviatiei din Ucraina EmptyJoi 07 Mai 2009, 11:34

Am aflat cate ceva despre Muzeul Aviatiei din Ucraina:

Se afla in Kiev(a avut dreptate Lucian21 Very Happy ), langa aeroportul Julianî.
Nu prea sunt mijloace de transport care sa duca exact pana la muzeu; cel mai bine se poate ajunge cu metroul din centrul Kievului, pana la statia Şuliavska, dupa care se ia troleibuzul 21 sau "marşrutka" nr. 185(e un fel de autobuz), sau 463Д (D) pana la parc, in ceva zona "Prospekcie Powitroflotsbkim". De acolo se merge pe jos de-a lungul strazii Narodnogo Opolcenna, tot inainte pana se ajunge la muzeu. Aceasta "plimbare" dureaza in jur de 10 minute.

Pretul de intrare la muzeu este de 8 hrîvnii, iar pentru ca sa fotografiezi, este o suprataxa de 5 hrîvnii. Nu stiu cat de noua e sursa din care am aflat aceste informatii, iar intre timp hrîvnia a scazut dramatic. Deci nu garantez pentru preturile pe care le-am scris.

Muzeul are exponate foarte interesante, chiar merita sa organizam o excursie pana acolo.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Muzeul Aviatiei din Ucraina Empty
MesajSubiect: Re: Muzeul Aviatiei din Ucraina   Muzeul Aviatiei din Ucraina Empty

Sus In jos
 
Muzeul Aviatiei din Ucraina
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Atentat la cultura adica la Muzeul Aviatiei Bucuresti
» Muzeul aviatiei din Riga
» Muzeul Aviatiei - schimbarea denumirii
» Muzeul Aviatiei - Bucuresti (Pipera)
» Semneaza petitia on-line !

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: SPOTTING :: Muzee de aviatie - Aviation Museums-
Mergi direct la: