ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Incurajari si sprijin oficial

In jos 
+18
Lucian
arianne
VIC
hayabusa
Capt_Vio
crisvsv
Messerschmitt
allex
gabi-737
Mengelaus
andreius
valavia
RwO
horizob
aegean
Nic
Virusu
RATus
22 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Vizitato
Vizitator




Incurajari si sprijin oficial - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Incurajari si sprijin oficial   Incurajari si sprijin oficial - Pagina 2 EmptyDum 01 Feb 2009, 01:31

Exceptional si de bun simt. Multumim Bogdan !! Multumim conducerii Aeroportului Cluj !!!
Sus In jos
Nic
Administrator
Nic


Numarul mesajelor : 750
Varsta : 40
Localizare : München
Data de inscriere : 24/12/2007

Incurajari si sprijin oficial - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Incurajari si sprijin oficial   Incurajari si sprijin oficial - Pagina 2 EmptyDum 01 Feb 2009, 13:58

Foarte interesant.
Se pare ca mentalitatile se pot schimba, insa mai e de lucru, in special la Bucuresti. Sansa noastra e sa incepem de la aeroporturile mai mari sau mici din tara, si apoi sa incercam la Bucuresti, unde e mult mai greu de patruns in sistem.

Cum am vorbit si cu RATus, poate nu mai are rost sa ne agitam sa cream o asociatie, care inseamna multa bataie de cap, chiar si daca sunt vreo 10 membri, acte, aprobari, contabilitate, cenzor etc. Daca sunt zeci, deja e foarte greu... Suntem cativa care ne putem implica, nu-i problema, dar cred se poate si altfel.
Adica stim cu totii ca poti iesi in fata lumii mult ma bine cu o chestie oficiala in spate, dar pana la urma care ar fi scopul asociatiei? Nu sa facem poze pe la aeroporturi si sa promovam aviatia? Pai daca acum s-ar putea face chestia asta, ce rost ar mai avea o asociatie?

Asteptam evident pareri si de la voi.
Si alta chestie, ziceam de intalnirea anuala. Poate n-ar fi rau sa ne strangem deja prin primavara, macar cativa care pot veni, sa incercam sa stabilim niste cai de comunicare cu aeroporturile din tara, tocmai pentru ne fi mai usor la vara, sa ne cunoastem mai bine si sa petrecem impreuna. Ce ziceti?
Data exact a week-end-ului s-ar putea alege prin vot, alegandu-se week-end-ul cel mai votat. Oricum, ar fi dupa Paste, cam pe la inceputul lui mai. Si locul ar fi cam prin Sibiu, Brasov.
Deci?
Sus In jos
Virusu
Moderator
Virusu


Numarul mesajelor : 2688
Varsta : 38
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 30/12/2007

Incurajari si sprijin oficial - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Incurajari si sprijin oficial   Incurajari si sprijin oficial - Pagina 2 EmptyDum 01 Feb 2009, 15:07

exact asta ziceam si eu... nu are rost sa pierdem timp si nervi sa facem o asociatie urgent acum... esential e sa stie aeroporturile de noi, de ceea ce facem noi si de faptul ca nu reprezentam o amenintare la securitatea lor, ba mai mult, putem sa-i ajutam. toatea astea se pot face, si le facem, intr-un mod civilizat si transparent, adica, sa punem la dispozitia conducerilor de aeroporturi date despre noi, personal, si aici ma refer la o lista cu cei care vor sa mearga la pozat, eventual pe zone, apoi centralizat. ideea e sa facem primii pasi care sunt mai grei.
cat despre intalnire de acord cu tine nic, cu brasov sau sibiu, sau ar mai fi sighisoara, care e fix in centru tarii, e frumos, si ideal pentru un weekend de comunicari Smile

P.S. revin mai incolo cu forma initiala a scrisorii de intentie catre asociatia aeroporturilor
Sus In jos
allex
Membru activ
allex


Numarul mesajelor : 3096
Varsta : 51
Localizare : SATU MARE
Data de inscriere : 05/10/2008

Incurajari si sprijin oficial - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Incurajari si sprijin oficial   Incurajari si sprijin oficial - Pagina 2 EmptyDum 01 Feb 2009, 15:34

Intram in linie dreapta si asta e bine,interes si sprijin am primit si din partea altor aeroporturi din Ardeal:Satu Mare,Baia Mare si Oradea unde am stat la discutii personal cu domnii directori.In linii mari discutiile au fost aceleasi ca si la CJ.Prin a anunta prezenta noastra in zona si mai ales in formularea unei cereri putem ajunge chiar si pe platforma....De la toti am primit sfatul ca prin formularea unei scrisori de intentie sa participam la sedinta ASOCIATIEI AEROPORTURILOR DIN RO. unde sa ne exprimam obiectivele...fiindca trebuie sa ai asa ceva.....iar de acolo inainte eu cred ca totul va intra pe fagasul normal in ce priveste spottingul in RO.
Referitor la intalniri da e de bine sa vina fiecare cu idei sa stai sa povestesti una alta ...dar sa nu uiam ca fiecare trebuie sa fie cat se poate de activ la nivel local mai ales daca exista aeroport acolo.Apoi treaba cu liste nominale ,da e bine sa stie lumea din securitate cine sta 3-4-5 ore la gardu aeroportului si pentru ce, apoi legitimatii....veste reflectorizante sa se vada si din turn cine,ce si cum....da tra sa vina idei de la toti .......
Sus In jos
valavia
Administrator
valavia


Numarul mesajelor : 2881
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/08/2008

Incurajari si sprijin oficial - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Incurajari si sprijin oficial   Incurajari si sprijin oficial - Pagina 2 EmptyDum 01 Feb 2009, 16:00

Usor usor le facem pe toate si e bine sa le facem incet si gandit. Intalnirea este un lucru bun si foarte realizabil, din ce vad aici cel putin 20 ne strangem si putem pune la cale multe si veni cu idei despre ce si cum asa ca din punctul meu de vedere...."let's roll" Razz
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Incurajari si sprijin oficial - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: amabilitate cluj   Incurajari si sprijin oficial - Pagina 2 EmptyDum 15 Feb 2009, 18:33

Salut Bogdan !
Am pus si eu o vorba buna la CLJ, dupa cum ti-a transmis si dl. Brisan (apropo, azi e ziua lui), si poti sa ma anunti oricind aveti ceva probleme acolo (Sorin, FAST PRINT).
Si te astept la un flight-test cu Pipistrelul Sinus pe care tocmai l-am cumparat (am inteles ca ai avut ceva neplaceri cu fostul proprietar, dar sa stii ca de fapt e un tip ok).
Sus In jos
RATus
Administrator
RATus


Numarul mesajelor : 1497
Varsta : 40
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 29/12/2007

Incurajari si sprijin oficial - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Incurajari si sprijin oficial   Incurajari si sprijin oficial - Pagina 2 EmptyDum 15 Feb 2009, 19:46

multumim sorin pentru ajutor ! sper sa ne vede cat mai curand la aerodrom Very Happy
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Incurajari si sprijin oficial - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Incurajari si sprijin oficial   Incurajari si sprijin oficial - Pagina 2 EmptyMier 18 Feb 2009, 11:36

Daca, se aduce o foaie , cu o stampila de la Romanian Spotters, se poate facilita intrarea in perimetrul aeroportului Otopeni, in zonele interzise, inclusiv pe turn, de unde se pot face poze !

Nu am nevoie decat de o foaie .....cu numele a 5 spotteri si o scrisoare de intentie ce o sa ajunga pe masa directorului general si o ..stampila. Wink
Sus In jos
electric
Membru activ
electric


Numarul mesajelor : 1166
Varsta : 50
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 10/03/2008

Incurajari si sprijin oficial - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Incurajari si sprijin oficial   Incurajari si sprijin oficial - Pagina 2 EmptyMier 18 Feb 2009, 12:39

Quarantasei a scris:
Daca, se aduce o foaie , cu o stampila de la Romanian Spotters, se poate facilita intrarea in perimetrul aeroportului Otopeni, in zonele interzise, inclusiv pe turn, de unde se pot face poze !

Nu am nevoie decat de o foaie .....cu numele a 5 spotteri si o scrisoare de intentie ce o sa ajunga pe masa directorului general si o ..stampila. Wink

Ratus, Nic, putem sa va ajutam noi, Asociatia Aripi Romanesti cu cererea in numele vostru, Rospotters.
Avem si stampila si personalitate juridica, ne trebuie doar numele spotterilor "acreditati", CNP si cam asta.

Ce ziceti?
Sus In jos
arianne
Moderator
arianne


Numarul mesajelor : 2730
Varsta : 31
Localizare : EBBR/LFBO/LROP
Data de inscriere : 03/08/2008

Incurajari si sprijin oficial - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Incurajari si sprijin oficial   Incurajari si sprijin oficial - Pagina 2 EmptyMier 18 Feb 2009, 12:45

Eu unul ma inscriu cu mare placere... Sa vedem ce zice Nic. Totusi in ce calitate vorbeste domnul Quarantasei? Daca e asa cum zice dumnealui ar fi ceva cyclops
Sus In jos
llobregat
Membru activ
llobregat


Numarul mesajelor : 756
Varsta : 32
Localizare : Bucharestork
Data de inscriere : 23/03/2008

Incurajari si sprijin oficial - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Incurajari si sprijin oficial   Incurajari si sprijin oficial - Pagina 2 EmptyMier 18 Feb 2009, 12:48

Si eu ma inscriu Smile)
Sus In jos
http://www.airbuzz.ro
RATus
Administrator
RATus


Numarul mesajelor : 1497
Varsta : 40
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 29/12/2007

Incurajari si sprijin oficial - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Incurajari si sprijin oficial   Incurajari si sprijin oficial - Pagina 2 EmptyMier 18 Feb 2009, 12:56

puneti-ma si pe mine pe lista si apoi vedem cum facem sa mutam discutia la loc mai potrivit

multumim aripi romanesti pentru sprijin !

multumim Quarantasei, dar trebuie niste lamuriri suplimentare despre cum sa procedam mai departe si daca ne ajuti tu cu cererea respectiva sau numai trebuie sa ajunga la directori.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Incurajari si sprijin oficial - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Incurajari si sprijin oficial   Incurajari si sprijin oficial - Pagina 2 EmptyMier 18 Feb 2009, 12:58

As vrea sa ma inscriu si eu.
Sus In jos
hayabusa
Membru activ
hayabusa


Numarul mesajelor : 904
Varsta : 40
Localizare : Lost Haven - Oradea
Data de inscriere : 30/03/2008

Incurajari si sprijin oficial - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Incurajari si sprijin oficial   Incurajari si sprijin oficial - Pagina 2 EmptyMier 18 Feb 2009, 13:10

Razz Vin si eu la Bucuresti daca se pleaca din zona Very Happy
Sus In jos
valavia
Administrator
valavia


Numarul mesajelor : 2881
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/08/2008

Incurajari si sprijin oficial - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Incurajari si sprijin oficial   Incurajari si sprijin oficial - Pagina 2 EmptyMier 18 Feb 2009, 16:08

Count me in ca nu pot rata asa ceva Very Happy
Sus In jos
Virusu
Moderator
Virusu


Numarul mesajelor : 2688
Varsta : 38
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 30/12/2007

Incurajari si sprijin oficial - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Incurajari si sprijin oficial   Incurajari si sprijin oficial - Pagina 2 EmptyMier 18 Feb 2009, 18:51

i'm in it to win it! cheers
Sus In jos
horizob
Fotograf
horizob


Numarul mesajelor : 829
Varsta : 36
Localizare : Hamburg
Data de inscriere : 05/06/2008

Incurajari si sprijin oficial - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Incurajari si sprijin oficial   Incurajari si sprijin oficial - Pagina 2 EmptyMier 18 Feb 2009, 22:54

Şi io, şi io, neapărat, musai!
Sus In jos
RwO
Membru activ
RwO


Numarul mesajelor : 767
Varsta : 41
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 11/03/2008

Incurajari si sprijin oficial - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Incurajari si sprijin oficial   Incurajari si sprijin oficial - Pagina 2 EmptyMier 18 Feb 2009, 23:34

vin si eu, macar sa imi inaugurez trepiedul:P
Sus In jos
http://transeuroex.blogspot.com
Vizitato
Vizitator




Incurajari si sprijin oficial - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Incurajari si sprijin oficial   Incurajari si sprijin oficial - Pagina 2 EmptyJoi 19 Feb 2009, 06:53

As veni si eu, numai sa se stabileasca data sa stiu cand sa-mi iau liber...
Sus In jos
aegean
Membru activ
aegean


Numarul mesajelor : 852
Varsta : 43
Localizare : LEMD
Data de inscriere : 29/12/2007

Incurajari si sprijin oficial - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Incurajari si sprijin oficial   Incurajari si sprijin oficial - Pagina 2 EmptyJoi 19 Feb 2009, 12:51

Nici mie nu mi-ar sta rau intr-o astfel de vizita
Sus In jos
felix
Fotograf
felix


Numarul mesajelor : 1009
Varsta : 31
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 12/09/2008

Incurajari si sprijin oficial - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Incurajari si sprijin oficial   Incurajari si sprijin oficial - Pagina 2 EmptyJoi 19 Feb 2009, 16:10

Vin si eu!!!Musai cheers
Sus In jos
crisvsv
Flight Level 200
Flight Level 200
crisvsv


Numarul mesajelor : 236
Varsta : 37
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/12/2007

Incurajari si sprijin oficial - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Incurajari si sprijin oficial   Incurajari si sprijin oficial - Pagina 2 EmptySam 21 Feb 2009, 20:33

Si eu vreau, sa anuntati data dinainte ca sa confirm sau nu prezenta Smile
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Incurajari si sprijin oficial - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Incurajari si sprijin oficial   Incurajari si sprijin oficial - Pagina 2 EmptyMar 24 Feb 2009, 15:01

arianne a scris:
Totusi in ce calitate vorbeste domnul Quarantasei? Daca e asa cum zice dumnealui ar fi ceva cyclops


O spun in calitate de , nu stiu spune ca vreau sa fac un bine, stiu cat de mult conteaza asta pentru spoterri ,prietena mea este una dintre persoanele "aeriene" si se numara printre voi, si atunci cand citesc bucuria in ochii ei de zuza, si imi umple inima de bucurie citind satisfactia pe chipul ei, cred ca , la fel o sa fiti si voi cu un mare zambet pe fata.
Eu unul sunt doar un om care admira avioanele cand decoleaza si aterizeaza, lucrez pe AIHCB-Otopeni, si m-am interesat daca doresc sa fac poze, doar pt propria colectie, fara ca ulterior sa scot bani de pe urma lor, cum pot proceda si mi-au transmis, ca pot urma anumiti pasi si obtin acreditare.
Nic ma cunoaste atat pe mine cat si pe prietena mea si tin sa ii multumesc pt facilitarea biletelor la Ryanair, si am mai vb legat de aceasta posibilitate de a obtine facilitarea in interiorul aeroportului. Smile

O zi cat mai buna tuturor.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Incurajari si sprijin oficial - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Incurajari si sprijin oficial   Incurajari si sprijin oficial - Pagina 2 Empty

Sus In jos
 
Incurajari si sprijin oficial
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
 Subiecte similare
-
» E nevoie de sprijin juridic
» Solicitare sprijin nou muzeu aviatic romanesc !
» ANAT solicita sprijin financiar pentru operatorii romani de chartere catre Grecia
» Muzeul Aviatiei - Bucuresti (Pipera)
» Tarom (RO / ROT)

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: FORUM :: Organizare si functionare - Forum Organisation & Management :: Anunturi-
Mergi direct la: