ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Incurajari si sprijin oficial

In jos 
+18
Lucian
arianne
VIC
hayabusa
Capt_Vio
crisvsv
Messerschmitt
allex
gabi-737
Mengelaus
andreius
valavia
RwO
horizob
aegean
Nic
Virusu
RATus
22 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
RATus
Administrator
RATus


Numarul mesajelor : 1497
Varsta : 40
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 29/12/2007

Incurajari si sprijin oficial Empty
MesajSubiect: Incurajari si sprijin oficial   Incurajari si sprijin oficial EmptyJoi 18 Dec 2008, 22:30

Pe seama ce comunitatea noastra se dezvolta si acumuleaza experienta, rezultatele incep sa se prezinte sub forme tot mai apropiate de scopul nostru principal, acela de a fi recunoscuti ca o asociatie folositoare, competenta si serioasa in domeniul aviatiei si al fotografiei de aviatie.

Din cauza ca incep sa apara reactii pozitive la activitatea noastra m-am gandit ca ar fi oportun sa anuntam pe acest topic stirile de acest fel.

E clar pentru toata lumea ca suntem cunoscuti in mai toate aeroporturile romanesti, pe aerodroame sau prin alte locuri cu legatura la aviatie. Dar cel putin eu, am asteptat sa apara semnele urmatoare care sa intareasca si sa sprijine pasiunea noastra pentru aviatie si sa confirme ca ajutam la promovarea aviatiei romanesti si nu numai.

Una dintre aceste reactii a aparut neasteptat de rapid saptamana aceasta cu ocazia postarii fotografiei cu 737 TAROM in schema retro pe website-ul airliners.net.

mesajul a fost primit de la un oficial Tarom caruia doresc sa-i multumesc:

Citat :
Va multumim pentru poza extraordinara. Este clar maiestria fotografului, probabil ajuta si schema noastra de vopsire.

Felicitari din partea echipei care a generat aceasta idee frumoasa care este acum pusa in aplicare cu succes.

Va rugam sa fotografiati in continuare aeronavele Companiei!

in discutiile care au urmat am aflat ca site-ul nostru este citit si apreciat si de oficialii Tarom, si pe langa asta cand am intrebat ce parere au despre comunitate, raspunsul a fost unul de sprijin pentru asociatia noastra si pentru scopul de a aduce "securitatea" romaneasca a aeroporturilor la standarde internationale cu referire la fotografiat.

Pe langa asta, m-am oferit sa contribui la imaginea Tarom cu poze personale care sa le foloseasca la promovarea imaginii companiei lor. Bineinteles la propunerea mea reactiile au fost f bune si probabil ar trebui si altii din comunitate sa contribuiti in aceasta directie, personal cred ca efectele pe termen lung si pentru noi si pentru dansii vor fi unele f bune.

Una dintre primele mele astfel de contributii ati vazut-o deja pe site-ul Tarom la stiri. Sper sa urmeze si alte situatii de genul acesta si cine stie in viitor poate primim o invitatiei la pozat Very Happy.


Ultima editare efectuata de catre RATus in Joi 18 Dec 2008, 22:38, editata de 3 ori
Sus In jos
Virusu
Moderator
Virusu


Numarul mesajelor : 2688
Varsta : 38
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 30/12/2007

Incurajari si sprijin oficial Empty
MesajSubiect: Re: Incurajari si sprijin oficial   Incurajari si sprijin oficial EmptyJoi 18 Dec 2008, 22:33

asa se face Smile profi si pe treaba... cat mai pe treaba, a noastra, simplu, pur si fara complicatii
uite un exemplu clar, ca, daca perseveram si tinem la calitatea imaginilor postate, imaginea noastra creste si de asemenea, recunoasterea noastra ca si comunitate.
si la mai maree Very Happy
Sus In jos
Nic
Administrator
Nic


Numarul mesajelor : 750
Varsta : 40
Localizare : München
Data de inscriere : 24/12/2007

Incurajari si sprijin oficial Empty
MesajSubiect: Re: Incurajari si sprijin oficial   Incurajari si sprijin oficial EmptyJoi 18 Dec 2008, 22:46

Publicarea pe siteul companiei nationale din Romania a fotografiilor unui membru al comunitatii noastre (care se intampla sa fie si admin, dar se putea si sa nu fie) e clar o recunoastere a comunitatii noastre (mai ales ca a fost specificat si numele ROMANIAN SPOTTERS). E evident ca sunt multi cei care stiu de noi si acest lucru nu poate decat sa ne bucure.

Pana la urma forumul a devenit nu doar un mijloc de comunicare intre noi ci si platforma de initiere si lansare a unor fotografi de aviatie care pot face lucruri frumoase cu aparatul de fotgrafiat, avand acum un cadru propice dezvoltarii, lucru care nu era posibil inainte de decembrie 2007, momentul lansarii forumului.

Sa nu uitam si de articolele aparute in ziare cat si numarul mare al linkurilor care fac referire la comunitatea noastra, care desi nu are inca un statut oficial, se bucura deja de o popularizare buna si care este urmarita constant in activitatea ei de a produce fotografii de aviatie de calitate.

Asadar felicitari RATus pentru fotografiile tale si timpul dedicat pasiunii noastre comune, dar felicitari si multor membri care intr-un timp scurt au facut ca mica noastra comunitate sa devina cunoscuta si apreciata.
Sus In jos
aegean
Membru activ
aegean


Numarul mesajelor : 852
Varsta : 43
Localizare : LEMD
Data de inscriere : 29/12/2007

Incurajari si sprijin oficial Empty
MesajSubiect: Re: Incurajari si sprijin oficial   Incurajari si sprijin oficial EmptyJoi 18 Dec 2008, 23:16

Felicitari RATus!!! La mai mare!
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Incurajari si sprijin oficial Empty
MesajSubiect: Re: Incurajari si sprijin oficial   Incurajari si sprijin oficial EmptyJoi 18 Dec 2008, 23:30

Mi se pare o abordare extrem de profesionista din partea celor de la Tarom care contrar standardului romanesc au cerut permisiunea sa foloseasca pozele si au mentionat sursele, daca lipsa de noutate la cluj m-a cam demoralizat ( mesajul common/similar in speta pe care il tot primesc de la pp.net ) bafta lui Ratus mi-a crescut moralul la maxim si de abia astept o portie de soare sa imi lipesc ochii de aparat in spatele gardului afro
Sus In jos
horizob
Fotograf
horizob


Numarul mesajelor : 829
Varsta : 36
Localizare : Hamburg
Data de inscriere : 05/06/2008

Incurajari si sprijin oficial Empty
MesajSubiect: Re: Incurajari si sprijin oficial   Incurajari si sprijin oficial EmptyJoi 18 Dec 2008, 23:49

Mă bucură foarte mult tot ce s-a întâmplat în ultimele zile. Forumul a acţionat ca o entitate omogenă în promovarea pozei lui RATus pe A.net şi în fluxul de informaţii care a dus la această primă poză. Mesajul celor de la Tarom denotă profesionalism, dar şi un fin simţ al umorului.
Citat :
Este clar maiestria fotografului, probabil ajuta si schema noastra de vopsire.
În concluzie sunt bucuros că în sfârşit avem parte de recunoaştere şi de respect. Bravo RATus, bravo Romanian Spotters, bravo Tarom!
Sus In jos
RwO
Membru activ
RwO


Numarul mesajelor : 767
Varsta : 41
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 11/03/2008

Incurajari si sprijin oficial Empty
MesajSubiect: Re: Incurajari si sprijin oficial   Incurajari si sprijin oficial EmptyVin 19 Dec 2008, 09:19

Felicitari! Tre sa recunosc ca sunt usor surprins de reactia celor de la Tarom, placut surprins insa. Asteptam o reactie similara si din partea aeroporturilor. Oricum e un pas mare pentru forum si pentru comunitatea noastra.
Sus In jos
http://transeuroex.blogspot.com
valavia
Administrator
valavia


Numarul mesajelor : 2881
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/08/2008

Incurajari si sprijin oficial Empty
MesajSubiect: Re: Incurajari si sprijin oficial   Incurajari si sprijin oficial EmptyVin 19 Dec 2008, 09:46

Bogdan, ma frend, ce pot sa mai spun, esti tare, felicitari. Usor usor , anul ce vine pare a fi destul de importamt pt comunitatea noastra si parerea mea este ca ar fi momentul sa incepepm sa devenim cunoscuti oficial.....Tarom reprezinta un pas foarte important, trebuie sa recunoastem.....jos palaria maestre
Sus In jos
andreius
Airport Level
Airport Level
andreius


Numarul mesajelor : 82
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 28/05/2008

Incurajari si sprijin oficial Empty
MesajSubiect: Re: Incurajari si sprijin oficial   Incurajari si sprijin oficial EmptyVin 19 Dec 2008, 10:13

Extraordinar. Felicitari tuturor celor care s-au implicat. Ma bucur sa ma regasesc intr-o comunitate atat de omogena. Bravo Bogdanel.
Sus In jos
Mengelaus
Fotograf
Mengelaus


Numarul mesajelor : 4083
Varsta : 42
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 23/06/2008

Incurajari si sprijin oficial Empty
MesajSubiect: Re: Incurajari si sprijin oficial   Incurajari si sprijin oficial EmptyVin 19 Dec 2008, 12:55

Felicitari Bogdan si felicitari Romanian Spotters.Este un pas foarte mare publicarea acestor poze pe site-ul companiei nationale si specificarea sursei.Si multumesc Tarom pentru ca sincer am fost surprins ca totul a fost legal, si nu au luat pur si simplu poza de pe internet.
Sus In jos
gabi-737
Membru activ
gabi-737


Numarul mesajelor : 4453
Varsta : 47
Localizare : Oradea
Data de inscriere : 26/12/2007

Incurajari si sprijin oficial Empty
MesajSubiect: Re: Incurajari si sprijin oficial   Incurajari si sprijin oficial EmptyVin 19 Dec 2008, 20:37

Sper ca incet ne indreptam spre normalitate si ca autoritatile si cei de la aeroporturi, companii, securitate vor intelege pana la urma ca noi "Romanian spotters" suntem o comunitate de oameni seriosi cu pasiune pentru aviatie si ca prin actiunile noastre nu facem altceva decat promovam aviatia romaneasca, deci le dam o mana de ajutor, si in nici un caz nu suntem "elemente ostile"...

Ma bucur pentru reactia pozitiva a celor de la Tarom si le multumim pentru asta, si nu in ultimul rand lui Bogdan pentru eforturile pe care le face ca forumul sa mearga din bine inspre mai bine cheers
Sus In jos
allex
Membru activ
allex


Numarul mesajelor : 3096
Varsta : 51
Localizare : SATU MARE
Data de inscriere : 05/10/2008

Incurajari si sprijin oficial Empty
MesajSubiect: Re: Incurajari si sprijin oficial   Incurajari si sprijin oficial EmptyVin 19 Dec 2008, 20:45

Incepe lupta pentru libertate.....un pas mic pentru om un pas mare pentru ROSPOT! Felicitari Bogdan ,multumim TAROM !!!
Sus In jos
Messerschmitt
Flight Level 100
Flight Level 100
Messerschmitt


Numarul mesajelor : 141
Varsta : 29
Localizare : Satu Mare
Data de inscriere : 20/12/2008

Incurajari si sprijin oficial Empty
MesajSubiect: Re: Incurajari si sprijin oficial   Incurajari si sprijin oficial EmptyMar 23 Dec 2008, 21:57

Ca veni vorba, am trimis un mail catre aeropotrul Satu Mare, sa vedem daca se poate incropi ceva. Nu tare le am cu textele dar eu zic ca e bine. Astept cu nerabdare raspunsul si daca primesc ceva o sa il postez aici. Atasez si mailul, daca nu e cu suparare.

Citat :
Buna ziua,

Va trimit acest mail in ideea ca dumneavoastra ne veti putea ajuta in hobbyul nostru. In Satu Mare suntem doi spotteri. Ce inseamna asta? Spotter-ii sunt persoane care se indeletnicesc cu fotografiatul aeronavelor in zbor sau la sol. Avem in Romania o comunitate bogata de spotteri, raspanditi in mai toate colturile tarii. Toto suntem pasionati de aviatie, majoritatea avand brevete de pilot pe ULM sau planor. Avem si un forum pe internet, unde va puteti uita pentru a intelege mai bine ce anuma facem http://www.romanian-spotters.forumgratuit.ro Am dori, cu permisiunea dumneavoastra, sa avem privilegiul de a fotografia cursele charter, preferabil de pe platoul unde se face imbarcarea pasagerilor. Declaram ca orice imagine facuta are doar scop fotografic. Beneficiul dvs. va fi atragerea atentiei Aeroclubului Romaniei si a pilotilor amatori asupra acestui aeroport cu mult potential. De asemenea, articolele si pozele ar face imagine buna aeroportului. Totodata, aviatia romana ar avea o imagine mai prietenoasa, atragand tineret si generatii viitoare de aviatori.

Acestea fiind zise, asteptam cu nerabdare raspunsul dvs.

Razvan Bolba si Alexandru Chirila


Fingers crossed... Very Happy
Sus In jos
http://www.bolbarazvan.blogspot.com
gabi-737
Membru activ
gabi-737


Numarul mesajelor : 4453
Varsta : 47
Localizare : Oradea
Data de inscriere : 26/12/2007

Incurajari si sprijin oficial Empty
MesajSubiect: Re: Incurajari si sprijin oficial   Incurajari si sprijin oficial EmptyMar 23 Dec 2008, 22:50

Ideea este de laudat, sunt curios de raspunsul aeroportului (daca va fi unul), este foarte bine ca le-ati scris; chiar pe platforma nu cred sa aveti sanse sa va lase sa pozati, dar macar sa nu va puna bete in roate sau sa va amenajeze unu sau mai multe locuri stabilite de comun acord de unde se pot fotografia aeronavele, asa cum exista pe majoritatea aeroporturilor din UE.
Sus In jos
crisvsv
Flight Level 200
Flight Level 200
crisvsv


Numarul mesajelor : 236
Varsta : 37
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/12/2007

Incurajari si sprijin oficial Empty
MesajSubiect: Re: Incurajari si sprijin oficial   Incurajari si sprijin oficial EmptyMier 24 Dec 2008, 02:36

Foarte frumos, hai ca totul merge spre mai bine Smile
Go RoSpotters!
Sus In jos
RATus
Administrator
RATus


Numarul mesajelor : 1497
Varsta : 40
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 29/12/2007

Incurajari si sprijin oficial Empty
MesajSubiect: Re: Incurajari si sprijin oficial   Incurajari si sprijin oficial EmptySam 31 Ian 2009, 19:25

Cu toate ca anul a inceput mai greu si cu tot felul de complicatii de munca si sanatate am reusit in sfarsit sa fac unul din lucrurile mai importante propuse pentru Romanian Spotters.

Am participat la o intalnire cu directorul aeroportului Cluj Napoca , David Ciceo si directorul tehnic Brisan Cristian
pentru a afla care e atitudinea aeroportului Cluj si a conducerii sale cu referire la comunitatea noastra. Cu aceasta ocazie ii multumesc lui CalinCLJ care a facut sa fie posibila aceasta inalnire !

Intalnirea a avut 2 etape: 1 - discutii la obiect concise cu domnul Ciceo care nu a putut sta pentru etapa 2 unde i-a tinut locul domnul Brisan pentru discutarea detaliilor.

Pot din start sa va spun ca am fost surprins de atitudinea pozitiva a conducerii aeroportului si de faptul ca nu reflecta deloc situatiile pe care le intalnim la gard. Pe langa asta, chiar daca am facut eu o introducere referitoare la comunitatea noastra, deja au vorbit pentru noi calendarele care au ajuns la conducere, site-ul nostru si recomandarile de la persoane care deja cunosc comunitatea.

Dupa cum am spus ,intalnirea a avut 2 etape dar ambele s-au concentrat in jurul unor subiecte pe care le voi enumera mai jos. Raspunsul scurt la acele subiecte este direct de la domnul Ciceo iar cel mai lung reprezinta discutarea detaliilor cu domnul Brisan.


1 - Este agreata activitatea noastra de pana acum ? Care este pozitia aeroportului fata de noi?

Raspuns scurt: Este agreata si aeroportul vede potential la noi cu privire la promovarea aviatiei.

Detaliile: Cei din aeroport, dupa cum am spus si mai sus stiu deja de noi si stiu lucruri bune, au vazut pozele noastre, calendarele etc si sprijina ceea ce facem si inteleg ca suntem frustrati de situatiile de la gard. Mesajul lor cu privire la acestea este urmatorul: Avem 3 optiuni cand suntem la gard:
  1. Sa facem o adresa in scris prin care ne anuntam prezenta (cel mai bun caz)
  2. Sa anuntam verbal pe cineva de la securitate sau pe paznicul de la gard despre prezenta noastra
  3. Sa nu facem nimic, efectiv sa stam la pozat, caz in care se activeaza mecanismele de securitate, verificari etc pana se afla cine suntem si ce facem acolo, iar in situatii speciale (vizite oficiale etc) se pot face legitimari etc.


Dar oricum ar fi situatia suntem pe domeniu public si e ok tot, dar e deinteles ca si asa aeroportul are dreptul sa se informeze ce e cu noi acolo. Din pacate aeroportul se pare ca si asa este aglomerat cu munca si ramane de discutat pe viitor cum putem face sa le dam o lista cu membri nostri care ar putea aparea pe la gard ca sa evitam complet problemele.

2 - Se poate sa intram in perimetrul aeroportului la fotografiat ? (platforma, paralel cu pista etc.. ) daca da, cat de des si in ce conditii?

Raspuns scurt: se poate, daca cerem in scris.

Detaliile: Se poate vizita platforma si perimetrul aeroportului pentru fotografiat de catre comunitatea noastra dar in conditii de securitate care sa convina aeroportului:

  1. Sa trimitem pe fax sau email o cerere cu data (sau perioada daca e posibil sa fie probleme cu vremea) +
  2. Cererea sa contina informatiile cu privire la grupul care va vizita (nume + detalii buletine)
  3. Cererea va fi aprobata in majoritatea cazurilor sau respinsa daca sunt conditii speciale de siguranta in data ceruta.


Dupa aprobarea cererii la inceputul vizitei se va trece prin filtrul de securitate si vom sta supravegheati de cineva care va fi responsabil de noi. E posibil sa apara alte conditii , sa speram ca vom vedea curand Very Happy. Important e ca aeroportul e deschis la asemenea actiuni si ca se vor putea face astfel de cereri / vizite aproximativ lunar.

3 - Cum putem sa ajungem la Asociatia Aeroporturilor din Romania sa le povestim despre noi si eventual sa obtinem o intalnire cu fiecare aeroport sau sa ne prezentam la o sedinta comuna AAR?

Raspuns: Trebuie sa trimitem o scrisoare de intentie la domnul Ciceo care este in conducerea asociatiei si el se va asigura ca scrisoarea noastra va ajunge la membri.

4 - Este posibil sa avem un loc special amenajat de unde sa vedem pista / platforma?

Raspuns - Va exista un restaurant in terminalul nou cu vedere la platforma unde se poate rezolva sa avem mese la geam cu conditia sa mai si facem ceva consumatie. + se pare ca exista in viitor pe terminalul nou un plan de realizare a unei terase.

5 - Se doreste ceva de la noi?

Raspuns - din cauza reducerii bugetelor pentru publicitate, dar si din cauza calitatii muncii noastre, aeroportul va avea nevoie de ajutor de la noi sub forma fotografiilor realizate in vizitele noastre. Mi se pare ca e de bun si mt si nu cred ca vor fi probleme. De asemenea se pot realiza calendare pentru aeroport sau alte materiale de promovare cu conditia ca aeroportul sa suporte costurile de realizare.



Concluzie

Aeroportul Cluj ne cunoaste comunitatea si ar dori sa ne sprijine si sa ne informeze asupra procedurilor care sa faca mai usoara prezenta noastra fara a complica prea mult situatiile cu securitatea. Ramane acuma sa concepem scrisorile de intentie si sa ne organizam mai departe pentru continuarea discutiilor.


Ce ziceti? Eu spun ca sunt vesti deosebit de bune !


Ultima editare efectuata de catre RATus in Sam 31 Ian 2009, 19:34, editata de 2 ori
Sus In jos
Virusu
Moderator
Virusu


Numarul mesajelor : 2688
Varsta : 38
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 30/12/2007

Incurajari si sprijin oficial Empty
MesajSubiect: Re: Incurajari si sprijin oficial   Incurajari si sprijin oficial EmptySam 31 Ian 2009, 19:31

Scrisoarea de intetie intr-o forma initiala am inceput sa o scriu, urmand ca, maine seara cel mai probabil, sa pun aici o forma cat de cat finala pentru a primi sfaturi si adaugari.
Suntem pe drumul cel bun people, tot ce trebuie sa facem, e sa ne vedem de pozat si de o atitudine civilizata si responsabila din partea a fiecaruia dintre noi.
Good News indeed cheers
Sus In jos
Capt_Vio
Fotograf
Capt_Vio


Numarul mesajelor : 1327
Varsta : 43
Localizare : Canada
Data de inscriere : 04/01/2008

Incurajari si sprijin oficial Empty
MesajSubiect: Re: Incurajari si sprijin oficial   Incurajari si sprijin oficial EmptySam 31 Ian 2009, 19:36

Extraordinare vesti RATus! Asta e primul pas pentru normalizare si "aceptarea" spotterilor in Romania!
Sus In jos
hayabusa
Membru activ
hayabusa


Numarul mesajelor : 904
Varsta : 40
Localizare : Lost Haven - Oradea
Data de inscriere : 30/03/2008

Incurajari si sprijin oficial Empty
MesajSubiect: Re: Incurajari si sprijin oficial   Incurajari si sprijin oficial EmptySam 31 Ian 2009, 19:37

Daca ar fi asa de roz si in tara Crying or Very sad Smile

La punctul cu o noua terasa sau restaurant mi-a crescut tensiunea de fericire ! Very Happy

Multumim pt sprijin si intelegerea obsesiei care o avem toti aici pt avioane, si fotografie.
Sus In jos
VIC
Fotograf



Numarul mesajelor : 1128
Varsta : 33
Localizare : cluj-napoca
Data de inscriere : 13/03/2008

Incurajari si sprijin oficial Empty
MesajSubiect: Re: Incurajari si sprijin oficial   Incurajari si sprijin oficial EmptySam 31 Ian 2009, 19:47

usor haya cu tensiunea Laughing intradevar o veste minunata Smile si sincer nici nu ma mir Wink
Sus In jos
arianne
Moderator
arianne


Numarul mesajelor : 2730
Varsta : 31
Localizare : EBBR/LFBO/LROP
Data de inscriere : 03/08/2008

Incurajari si sprijin oficial Empty
MesajSubiect: Re: Incurajari si sprijin oficial   Incurajari si sprijin oficial EmptySam 31 Ian 2009, 19:50

Minunat! cheers Felicitari spotteri ardeleni Wink Tineti-o tot asa!
Sus In jos
Lucian
Flight Level 100
Flight Level 100



Numarul mesajelor : 139
Varsta : 45
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/12/2008

Incurajari si sprijin oficial Empty
MesajSubiect: Re: Incurajari si sprijin oficial   Incurajari si sprijin oficial EmptySam 31 Ian 2009, 20:05

Felicitari Ratus ptr ce ai facut Very Happy ...este un inceput si cred ca toti ne dorim sa se finalizeze aceste lucruri Very Happy
Sus In jos
Mengelaus
Fotograf
Mengelaus


Numarul mesajelor : 4083
Varsta : 42
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 23/06/2008

Incurajari si sprijin oficial Empty
MesajSubiect: Re: Incurajari si sprijin oficial   Incurajari si sprijin oficial EmptySam 31 Ian 2009, 20:14

Intr-adevar, domnul Ciceo a reactionat extrem de pozitiv la adresa comunitatii noastre si ma bucura foarte mult acest lucru.Felicitari pentru demersuri RAtus si tineo tot asa cheers
Sus In jos
vishzu
Moderator
vishzu


Numarul mesajelor : 1036
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/04/2008

Incurajari si sprijin oficial Empty
MesajSubiect: Re: Incurajari si sprijin oficial   Incurajari si sprijin oficial EmptySam 31 Ian 2009, 21:45

Acest DOMN Ciceo merita toata lauda!!! Deasemeni Bogdan merita tot respectu pt faptul ca se implicat in a ne sustine cauza. Sunt foarte incantat ca domnul Ciceo a vrut sa discute aceasta tema cu noi, acest lucru a demonstrat ca mentalitatea ardelenilor este diferita fata dea cea a bucurestienilor de la OTP...de BBU sa nu mai zicem. Poate poate ca o sa ne dam si noi drumu iar cei de la administratia aeroporturilr or sa inteleaga ca pozatul nu este o criam...ba chair dimpotriva poate promova aeroportul respectiv!!!!!!!!!!!!
Daca domnul Ciceo ne va ajuta sa ne sustinem cauza pe CLJ atunci cu siguranta ca si directorii de pe alte aeroporturi isi vor da seama ca nu vrem sa facem nimic rau. La baza tuturor problemelor intalnite se afla comnunicare. Sa speram ca la Cluj vom putea da un exemplu si pt celelalte aeroporturi din tara
Sus In jos
horizob
Fotograf
horizob


Numarul mesajelor : 829
Varsta : 36
Localizare : Hamburg
Data de inscriere : 05/06/2008

Incurajari si sprijin oficial Empty
MesajSubiect: Re: Incurajari si sprijin oficial   Incurajari si sprijin oficial EmptyDum 01 Feb 2009, 01:19

Minunat! Un dialog civilizat, logic şi cu bun simţ care reprezintă o nouă etapă în recunoaşterea şi acceptarea comunităţii în creştere de spotterti în România. Bravo RATus pentru iniţiativă şi jos pălăria pentru Domnul Ciceo. De acum tot înainte...
Sus In jos
Continut sponsorizat





Incurajari si sprijin oficial Empty
MesajSubiect: Re: Incurajari si sprijin oficial   Incurajari si sprijin oficial Empty

Sus In jos
 
Incurajari si sprijin oficial
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» E nevoie de sprijin juridic
» Solicitare sprijin nou muzeu aviatic romanesc !
» ANAT solicita sprijin financiar pentru operatorii romani de chartere catre Grecia
» Muzeul Aviatiei - Bucuresti (Pipera)
» Tarom (RO / ROT)

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: FORUM :: Organizare si functionare - Forum Organisation & Management :: Anunturi-
Mergi direct la: