ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi

In jos 
+62
Messerschmitt
YR-SND
CalinCLJ
gizmo
llobregat
VIC
hayabusa
felix
alexandrumih
ela_crux
andreius
crisvsv
fly_emirates
Voicu
lecar
mckingtom
vishzu
Radu
Red13
Quebec
electric
free_flow77
crissl
horizob
gabi-737
ranajume
duron
YR-DNY
Dylan
coropijnita
alexandru
arianne
grek
Balaurul
eugen
flaviu
tudor
andi28
Edi
Mengelaus
nicolaemarcu@ymail.com
eddyz
cipi_TM
lyonezul
allex
valavia
mouseinhouse
Raduq
bobocell
RwO
Stefan
Thomas
retro
Nic
mack
gaudi
CDA
dragsolux
mihaiatanasie
Flyboy
kill3r999
RATus
66 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul
AutorMesaj
Nic
Administrator
Nic


Numarul mesajelor : 750
Varsta : 40
Localizare : München
Data de inscriere : 24/12/2007

CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi   CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi - Pagina 7 EmptyJoi 08 Ian 2009, 21:12

Ii multumesc lui CDA, care a contribuit suma de 15,4 euro (aprox. 63,3 lei). Efortul sau este cu atat mai mare cu cat imi dau seama ca a platit in plus si pentru transferul bancar international.

Nu numai ca aceste calendare au fost bine primite de membri nostri, dar au intrezit si interesul multora dintre noi pentru ca sa incercam sa ne facem cunoscuti in lumea aviatiei din Romania.
Chiar poate unii nici nu banuiesc cat de cunoscuti am devenit; acest lucru mi se pare cu adevarat incredibil, la 1 an de activitate.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi   CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi - Pagina 7 EmptyJoi 08 Ian 2009, 21:19

Tot am citit ca aveti nevoie de bani ca unii au cotizat cu sume diverse dar sincer nu am inteles despre ce este vorba asa ca intreb simplu si direct : Este nevoie de bani pentru activitati diverse legat de calendare ?? taxe, donatii si alea alea , daca da traduceti va rog si pentru febra mea ca sunt dispus sa ajut cu cat ma tine jebunaru in momentu asta
Sus In jos
Nic
Administrator
Nic


Numarul mesajelor : 750
Varsta : 40
Localizare : München
Data de inscriere : 24/12/2007

CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi   CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi - Pagina 7 EmptyJoi 08 Ian 2009, 21:25

kkk, eu am tot scris aici despre asta.
Lucrurile stau simplu, am facut calendare ca sa acopere comenzile facute dar am facut si extra, pentru alte comenzi suplimentare (care deja au aparut) dar mai ales pentru ca sa putem distribui (gratis, logic) si la oameni implicati activ in aviatie, la conducerea aeroporturilor si a companiilor aeriene. Deci acesti bani tocmai pentru asta sunt, pentru a acoperi cheltuielile cu producerea efectiva a acestor calendare si cele cateva cheltuieli suplimentare cu posta si impachetat.

Cum cele 2 zone centrale de unde s-a facut distribuirea au fost Cluj (cea mai mare, doar aici au si fost tiparite) si Bucurestiul, membrii au contribuit cu cat au putut atunci cand le-am dat calendarele comandate.
Deci tu vorbeste cu RATus, el iti va explica mai bine.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi   CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi - Pagina 7 EmptyJoi 08 Ian 2009, 21:51

Din pacate zilele astea , vorba lui Griff, m-a cam afecatat frigul asa ca nu am prea fost pe faza cu activitatile si cu priceputul, Voi vorbi cu Ratus Very Happy si imi afirm speranta ca voi si pricepe
Sus In jos
lyonezul
Airport Level
Airport Level



Numarul mesajelor : 45
Varsta : 40
Localizare : BUH
Data de inscriere : 10/05/2008

CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi   CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi - Pagina 7 EmptyJoi 08 Ian 2009, 23:29

LA MULTI ANI la toti, multa sanatate si realizari pe 2009!

Vroiam sa ii felicit pe toti cei implicati in "proiectul calendarul", un proiect foarte reusit si un produs de exceptie.

Eu mi-am facut datoria cu cele 3 ale mele: unul mare a ramas la Bucuresti la parinti, unul mic la Roma la prietena mea si al treilea, mare, la loc de cinste la Lyon la mine Very Happy

Nic, daca cumva mai raman calendare dupa ce se dau la toti membrii si aeroporturi as mai vrea si eu unul mic pentru birou, ca sa ma intrebe francezii la lucru ce este cu el Very Happy

Ar trebui sa ne gandim la mai multe proiecte de acest gen ca sa ne facem din ce in ce mai cunoscuti.

Pe curand!
Sus In jos
Nic
Administrator
Nic


Numarul mesajelor : 750
Varsta : 40
Localizare : München
Data de inscriere : 24/12/2007

CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi   CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi - Pagina 7 EmptyJoi 08 Ian 2009, 23:41

lyonezul a scris:
Nic, daca cumva mai raman calendare dupa ce se dau la toti membrii si aeroporturi as mai vrea si eu unul mic pentru birou, ca sa ma intrebe francezii la lucru ce este cu el Very Happy

Te trec pe lista chiar acum. Si-ti dau si mesaj privat. Very Happy

lyonezul a scris:

Ar trebui sa ne gandim la mai multe proiecte de acest gen ca sa ne facem din ce in ce mai cunoscuti.

Chiar sunt in plan.
Trebuie doar sa terminam acest proiect si sa mai lasam sa treaca ceva timp, sa-si mai revina lumea din punct de vedere financiar, ca prea am solicitat membrii acum de sarbatori. Wink
Sus In jos
nrares
Flight Level 100
Flight Level 100
nrares


Numarul mesajelor : 102
Varsta : 54
Localizare : Cluj-Napoca RO, Crema IT
Data de inscriere : 11/08/2008

CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi   CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi - Pagina 7 EmptyVin 09 Ian 2009, 00:24

Se poate plati si prin Paypal? Ca am vreo 10 euroi rataciti pe-acolo.
Sus In jos
crissl
Airport Level
Airport Level
crissl


Numarul mesajelor : 33
Varsta : 54
Localizare : Tg. Mures
Data de inscriere : 15/03/2008

CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi   CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi - Pagina 7 EmptyVin 09 Ian 2009, 10:57

LA MULTI ANI tuturor membrilor acestei comunitati.
Sper ca anul ce tocmai a sosit sa aduca o recunoastere a activitatilor acestei comunitati din partea tuturor organismelor din domeniul aviatiei si in primul rand un sprijin din partea conducerilor aeroporturilor romanesti.

In alta ordine de idei, ce se mai intampla cu calendarele pentru TGM Question
Nu de alta, dar sunt asaltat de ceilalti colegi care asteapta calendarele. Mi-e teama sa nu fi fost transmise spre TSR asa cum a aparut pe una din liste, la care am cerut corectura prin PM lui Nic.
Please bounce
Sus In jos
Nic
Administrator
Nic


Numarul mesajelor : 750
Varsta : 40
Localizare : München
Data de inscriere : 24/12/2007

CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi   CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi - Pagina 7 EmptyVin 09 Ian 2009, 11:19

Corectura s-a facut de mult.
Din cate stiu, calendarele sunt pe drum. Mai mult poate sa ne spuna RATus.
Sus In jos
crissl
Airport Level
Airport Level
crissl


Numarul mesajelor : 33
Varsta : 54
Localizare : Tg. Mures
Data de inscriere : 15/03/2008

CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi   CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi - Pagina 7 EmptyVin 09 Ian 2009, 11:20

OK. TKS a lot cheers
Sus In jos
ranajume
Airport Level
Airport Level



Numarul mesajelor : 42
Varsta : 55
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 19/03/2008

CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi   CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi - Pagina 7 EmptyVin 09 Ian 2009, 14:40

Va rog mult sa imi puneti la dispozitie un cont in care sa pot transfera banii. Am promis ca voi contribui, sunt din Bucuresti si imi este cel mai usor sa transfer prin banca.
Sus In jos
Nic
Administrator
Nic


Numarul mesajelor : 750
Varsta : 40
Localizare : München
Data de inscriere : 24/12/2007

CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi   CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi - Pagina 7 EmptyVin 09 Ian 2009, 21:50

ranajume, dar tu ai contribuit deja cu suma de 50 lei. Azi m-am intalnit cu electric, care mi-a dat banii in numele tau.
Iti multumesc foarte mult pentru gestul tau, acum o sa mai comand de la Cluj din cele ramase, si pe langa noile comenzi aparute de la membri, voi mai comanda pentru a distribui pe la aeroporturi si companii.

Le multumesc si lui electric si asociatiei "Aripi Romanesti", care au contribuit cu 16,24 lei, total neasteptat pentru mine. Oricum ei au comandat foarte multe calendare, chiar au primit proiectul calendarelor foarte bine.

Va tin la curent cu distributia.
Sus In jos
ranajume
Airport Level
Airport Level



Numarul mesajelor : 42
Varsta : 55
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 19/03/2008

CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi   CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi - Pagina 7 EmptyMar 13 Ian 2009, 11:39

Imediat ce am cerut contul am vorbit cu electric si i-am dat lui banii.
In alta ordine de idei, vreau sa fac ceva pentru devenirea ca asociatie. Asa ca sunt disponibil, in masura posibilitatilor.
Sus In jos
eugen
Membru activ
eugen


Numarul mesajelor : 3386
Varsta : 50
Localizare : Arad, LRAR
Data de inscriere : 30/04/2008

CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi   CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi - Pagina 7 EmptyMier 14 Ian 2009, 18:32

Am finalizat si eu impartirea calendarelor, aici la Arad, cu cei doi colegi Voicu si Edi, duminica, iar azi am reusit sa ajung si la Aeroport, unde l-am surprins foarte placut pe directorul Dan Balacel, cu un calendar mare si care m-a asigurat de sprijinul sau in activitatea de spotting la noi, la Arad.

Ma bucur foarte mult de actiunea "Calendarul" si-i felicit pe initiatori si infaptuitori.

La mai mare!

P.S. Era sa uit, au iesit extraordinare!!!
Merci, Bogdan!
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi   CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi - Pagina 7 EmptyJoi 15 Ian 2009, 04:50

De calendarele pt Iasi ce se mai aude? Shocked
Sus In jos
Mengelaus
Fotograf
Mengelaus


Numarul mesajelor : 4083
Varsta : 42
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 23/06/2008

CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi   CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi - Pagina 7 EmptyJoi 15 Ian 2009, 16:20

'ello, daca mai este vreun calendar de perete puneti-ma pe lista va rog.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi   CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi - Pagina 7 EmptyVin 16 Ian 2009, 09:13

http://www.calendarcompetition.ro/


Numai bine
Sus In jos
RATus
Administrator
RATus


Numarul mesajelor : 1497
Varsta : 40
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 29/12/2007

CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi   CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi - Pagina 7 EmptyVin 16 Ian 2009, 10:05

maine termin de trimis ultimele seturi de calendare si incep sa sun pe cei la care inca nu au ajuns sa vedem cum facem. Din pacate inceputul asta de an s-a dovedit a fi unul mult mai agitat decat credeam si asta a dus la complicatii cu calendarele trimise prin posta unde e mai mult de umblat etc.

Din acest motiv doresc sa consturim un topic nou curand in care sa stabilim niste metode prin care sa colaboram mai multi in proiectele viitoare, adevarul este ca nu pot sa ma ocup singur de produs si de livrat si o sa am nevoie de ajutor ca lucrurile sa mearga mai punctual data viitoare.


Oricum, a fost un pas mare pentru noi, a deschis noi orizonturi si multe usi pe la institutiile pe unde au ajuns. Se pare ca tirajul de aproximativ 400 de bucati total , mici si mari nu a ajuns... si avem in continuare oameni noi care doresc si ei.. deci pentru un prim proiect al nostru zi ca e bine.

Ma bazez in continuare pe rabdarea voastra si sper ca nu v-am suparat cu asteptatul asta, O sa vedeti ca in final a meritat si efortul si rabdarea tuturor.
Sus In jos
Skywalker
Membru activ
Skywalker


Numarul mesajelor : 407
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 02/10/2008

CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi   CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi - Pagina 7 EmptyVin 16 Ian 2009, 10:16

Aveam si eu 2 mici si unul mare. Daca se poate, da-mi de veste te rog.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi   CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi - Pagina 7 EmptyVin 16 Ian 2009, 18:36

Ma inscriu si eu la un calendar mare si unul mic daca se mai poate.
Sus In jos
Nic
Administrator
Nic


Numarul mesajelor : 750
Varsta : 40
Localizare : München
Data de inscriere : 24/12/2007

CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi   CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi - Pagina 7 EmptyVin 23 Ian 2009, 21:35

La Bucuresti s-a terminat tot procesul de distribuire a calendelor catre cei care le-au comandat, inclusiv a comenzilor suplimentare.

Le multumesc celor care au mai contribuit, dupa cum urmeaza:
-horizob: 3,86 lei
-mckingtom: 12,59 lei
-blackhawk: 12,9 lei

Am trimis deja calendare la OTP, BBU, Tarom, Blue Air (insotite si de o nota explicativa) si acum incerc si la Jetran Air, printr-o un amic al amicului, deci e mai complicat. Dar sper sa reusesc...

La Bucuresti toti au raspuns, mai repede mai tarziu, la chemarile la intalnire, cu o exceptie. I-am dat deja multe emailuri, mi-a dat numai unul inapoi in care spunea ca e ocupat etc. Totusi a trecut o luna, asa ca prefer sa dau altora calendarele, sa se bucure de ele, decat cuiva care nu a reusit intr-o luna de zile sa vina la cele 4-5 intalniri sa le ia.

Asadar acum am calendare (1 de perete si 2-3 de birou) disponibile asa ca daca le vreti, va rog PM.
Sus In jos
retro
Flight Level 100
Flight Level 100
retro


Numarul mesajelor : 156
Varsta : 49
Localizare : CRAIOVA
Data de inscriere : 21/04/2008

CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi   CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi - Pagina 7 EmptyVin 30 Ian 2009, 18:05

Scuzati-mi insistenta, la Craiova cand vor ajunge?
Sus In jos
Skywalker
Membru activ
Skywalker


Numarul mesajelor : 407
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 02/10/2008

CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi   CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi - Pagina 7 EmptyVin 30 Ian 2009, 22:16

reminder si de la mine.
Sus In jos
dragsolux
Airport Level
Airport Level
dragsolux


Numarul mesajelor : 38
Varsta : 56
Localizare : Targu Mures
Data de inscriere : 28/12/2007

CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi   CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi - Pagina 7 EmptySam 31 Ian 2009, 09:59

Si eu astept. Targu-Mures
Sus In jos
RATus
Administrator
RATus


Numarul mesajelor : 1497
Varsta : 40
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 29/12/2007

CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi   CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi - Pagina 7 EmptySam 31 Ian 2009, 14:58

un set de calendare adresate membrilor grupati pe celule mai mici au fost problematice in combinatie cu problemele de boala si munca pe care le-am avut in perioada trecuta, luni voi contacta telefonic pe fiecare persoana din celulele cu probleme pentru a rezolva cat mai rapid aceasta problema. Celor la care nu am numarul de telefon va voi trimite un mesaj privat sau un email in care vi-l cer.
Sus In jos
Continut sponsorizat





CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi   CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi - Pagina 7 Empty

Sus In jos
 
CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi
Sus 
Pagina 7 din 8Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Calendar 2010 - Prezentare
» Pre-comenzi Calendar Romanian Spotters 2010
» Calendar Romanian Spotters 2009
» Calendar caritabil Ryanair 2009
» Cum ati devenit membru al forumului ROMANIAN SPOTTERS

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: FORUM :: Organizare si functionare - Forum Organisation & Management :: Proiecte-
Mergi direct la: