ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Calendar Romanian Spotters 2009

In jos 
+26
allex
gaudi
YR-DNY
lecar
Red13
VIC
delu
zapacitu
Mengelaus
RoNIN_731
arianne
Raduq
mack
hayabusa
aegean
CDA
Virusu
RATus
Nic
eddyz
Eurofighter
nicolaemarcu@ymail.com
valavia
RwO
Dylan
vishzu
30 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
AutorMesaj
vishzu
Moderator
vishzu


Numarul mesajelor : 1036
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/04/2008

Calendar Romanian Spotters 2009 Empty
MesajSubiect: Calendar Romanian Spotters 2009   Calendar Romanian Spotters 2009 EmptyVin 03 Oct 2008, 20:37

Ca mai e umpic si vine 2009, m-am gandit ca ar fi frumos sa facem un calendar cu cele mai reusite poze facute de noi spotteri. Ideea este sa avem niste wallpapere cu pozele din 2008. Am dat mesajul acum tocmai ca sa avem timp pana in 2009. Ma gandesc ca am putea face calendarul pe mai multe categorii: avioane, aeroporturi etc. Astept parerile voastre.
Sus In jos
Dylan
Moderator
Dylan


Numarul mesajelor : 4873
Varsta : 52
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 15/04/2008

Calendar Romanian Spotters 2009 Empty
MesajSubiect: Re: Calendar Romanian Spotters 2009   Calendar Romanian Spotters 2009 EmptyVin 03 Oct 2008, 21:07

Da, Chief! Io-s agree! Da' nu fie cu suparare....is 12 luni si 17 aeroporturi(vb de alea civile, daca nu is cam 24-25 de locatii)! Nu faceti discriminare! Bagati alea mai faine de pe site.....si Doamne iarta-ma! meseriasi pentru un mic juriu.....SUNT!
Sus In jos
RwO
Membru activ
RwO


Numarul mesajelor : 767
Varsta : 41
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 11/03/2008

Calendar Romanian Spotters 2009 Empty
MesajSubiect: Re: Calendar Romanian Spotters 2009   Calendar Romanian Spotters 2009 EmptyMier 15 Oct 2008, 10:15

Ar fi o idee excelenta. In primul rand ca ne-ar ajuta la popularizarea site-ului si a ceea ce facem noi aici. Am putea chiar sa impartim cateva pe la aeroporturile de pe le noi cheers
Sus In jos
http://transeuroex.blogspot.com
valavia
Administrator
valavia


Numarul mesajelor : 2881
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/08/2008

Calendar Romanian Spotters 2009 Empty
MesajSubiect: Re: Calendar Romanian Spotters 2009   Calendar Romanian Spotters 2009 EmptyMier 15 Oct 2008, 10:42

Si eu sunt pentru. Avem pe cineva pe aici care are relatii la tipografii? Putem sa ne stabilim o zi din weekend sa jurizam fotografiile care ar putea intra in plan pt calendar!
Sus In jos
nicolaemarcu@ymail.com
Flight Level 200
Flight Level 200
nicolaemarcu@ymail.com


Numarul mesajelor : 256
Varsta : 66
Localizare : CLUJ
Data de inscriere : 15/09/2008

Calendar Romanian Spotters 2009 Empty
MesajSubiect: calendar 2009   Calendar Romanian Spotters 2009 EmptyMier 15 Oct 2008, 21:54

sa -l vedem. Very Happy
Sus In jos
Eurofighter
Membru activ
Eurofighter


Numarul mesajelor : 738
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 15/03/2008

Calendar Romanian Spotters 2009 Empty
MesajSubiect: Re: Calendar Romanian Spotters 2009   Calendar Romanian Spotters 2009 EmptyMier 15 Oct 2008, 23:15

vishzu a scris:
Ma gandesc ca am putea face calendarul pe mai multe categorii: avioane, aeroporturi etc.

de ce avioane?
hai sa spunem aeronave! tongue
Sus In jos
eddyz
Flight Level 100
Flight Level 100
eddyz


Numarul mesajelor : 167
Varsta : 37
Localizare : Canada
Data de inscriere : 06/04/2008

Calendar Romanian Spotters 2009 Empty
MesajSubiect: Re: Calendar Romanian Spotters 2009   Calendar Romanian Spotters 2009 EmptyMier 15 Oct 2008, 23:52

Sunt si eu pentru. In ceea ce priveste tiparirea , era un site cu ajutorul caruia puteai creea direct calendare, sau reviste si le puteai tipari. Ma interesez si pana maine o sa aflu mai multe.(am uitat numele siteului)
Sus In jos
Dylan
Moderator
Dylan


Numarul mesajelor : 4873
Varsta : 52
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 15/04/2008

Calendar Romanian Spotters 2009 Empty
MesajSubiect: Re: Calendar Romanian Spotters 2009   Calendar Romanian Spotters 2009 EmptyJoi 16 Oct 2008, 06:13

Eu zic sa folosim fotografiile cele mai reusite indiferent de categorie...cum bine zice Eurofighter si cred ca la asta s-a referit, iar ca sa facem jurizarea cat mai "transparenta", hai sa bagam fiecare dintre noi in topicul asta cate 12 poze (de fapt link-urile lor ca sa nu incarcam pagina). Dupa aceea discutam. Ce spuneti?
Sus In jos
Nic
Administrator
Nic


Numarul mesajelor : 750
Varsta : 40
Localizare : München
Data de inscriere : 24/12/2007

Calendar Romanian Spotters 2009 Empty
MesajSubiect: Re: Calendar Romanian Spotters 2009   Calendar Romanian Spotters 2009 EmptyJoi 16 Oct 2008, 09:26

Fotografiile trebuie sa fie doar cele din Romania, nu? Ca asa multi avem poze facute prin alte tari, dar totusi trebuie sa promovam aviatia din Romania.

Legat de selectie, e cam greu sa te intalnesti si chiar daca s-ar intalni cativa ar fi doar un grup mic si care nu ar trebui sa selectioneze pozele pentru toti.

Cel mai simplu ar fi sa postam fiecare cate 6 poze aici. Sa zicem ca o sa posteze 20 de membri, deci o sa fie 120 de poze postate. Ma rog, e posibil ca unele sa se repete, deci ar fi in total 100. Facem un poll (intr-un topic separat) in care trecem toate cele 100 de poze (le numerotam), urmand ca toti membrii sa voteze evident 12 poze. Iar primele 12 vor fi si cele selectionate pentru calendar.
Am verificat in setarile forumului si vad ca numarul maxim de optiuni la un poll este de 50. Deci vor trebui alese 12 poze din 50. In cazul in care se strang peste 50 de poze chiar interesante, putem face 2 poll-uri, deci o sa fie 100 de poze, urmand ca fiecare membru sa voteze cate 6 poze din fiecare poll. Si primele 6 dintr-ul poll cu celelalte 6 vor fi selectionate. Sper ca m-am facut inteles.

Deci n-are rost acum sa discutam de genul "mda, cele 6 poze alese de tine nu prea sunt OK, eu as fi ales doar poza x si y" ca n-ajungem nicaieri. Atatia membri, atatea pareri. Si chiar daca unii membrii vor considera sa posteze unele poze mai putin reusite dar care au fost facute de ei, nu vor prinde selectia finala. Se va decide prin vot.

Si totusi ar trebui stabilit un termen pentru postarea pozelor. 31 octombrie? Iar selectia prin voturi s-ar face pana pe 15 noiembrie, ca sa fie timp dupa aceea pentru tiparirea calendarului. Si apropo, trebuie facut si un design pentru coperta... Si pana la urma cui trimitem calendarele? Tuturor aeroporturilor din tara? N-ar fi rau sa vada cei din conducerea aeroporturilor ca pasiunea noastra are si un rezultat frumos si practic. Si ca prin pozele noastre nu atentam la nicio siguranta nationala sau alte prostii.

Atunci cand postati pozele, va rog sa includeti si autorul, data aproximativa sau exacta si locatia pozei (topicul). Exemplu: Poza 1 (username, 15.03.2008, Cluj-Napoca (CLJ / LRCL) - 1, pagina 27). Chestia asta o sa fie folositoare atunci cand o sa fie selectionate cele 12 poze, sa nu stam sa le cautam aiurea prin forum.

Legat de votare, cred ca e potrivit sa voteze doar membrii inscrisi pana acum, ca se evitam din start crearea unor useri suplimentari (de catre un singur membru) doar pentru ca sa poata vota de mai multe ori aceleasi poze.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Calendar Romanian Spotters 2009 Empty
MesajSubiect: Re: Calendar Romanian Spotters 2009   Calendar Romanian Spotters 2009 EmptyJoi 16 Oct 2008, 10:07

De votat o sa votam credc ca toti care suntem activi pe forum dar cred ca stiu ale cui pozevor fii in numarul cel mai mare deoarece oricum privim treaba numarul de profesionisti sau de genii ale prelucrarii este limitat si eu mai spun ca desi forumul este romanian spotters avem membrii foarte activi si din alte parti asa ca ar trebuii propuse si din pozele lor.
Sus In jos
RATus
Administrator
RATus


Numarul mesajelor : 1497
Varsta : 40
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 29/12/2007

Calendar Romanian Spotters 2009 Empty
MesajSubiect: Re: Calendar Romanian Spotters 2009   Calendar Romanian Spotters 2009 EmptyJoi 16 Oct 2008, 10:11

Buna initiativa !

care se incumeta primul cu pozele?

PS. Cred ca ar trebui sa punem o limita de 4-5 poze per user ca sa fim siguri ca vor fi in calendar pozele mai multor oameni
Sus In jos
Nic
Administrator
Nic


Numarul mesajelor : 750
Varsta : 40
Localizare : München
Data de inscriere : 24/12/2007

Calendar Romanian Spotters 2009 Empty
MesajSubiect: Re: Calendar Romanian Spotters 2009   Calendar Romanian Spotters 2009 EmptyJoi 16 Oct 2008, 10:20

RATus a scris:
care se incumeta primul cu pozele?

PS. Cred ca ar trebui sa punem o limita de 4-5 poze per user ca sa fim siguri ca vor fi in calendar pozele mai multor oameni

Uite acum ma uit prin forum la poze... O sa dureze ceva pana vad atatea poze, ca tare productivi am mai fost. bounce
Cred ca 5 poze e OK. Oricum o sa se adune multe.

Si tinand cont ca e calendar, oare vom putea sa corelam cat de cat unele poze cu lunile calendaristice? Adica in ianuarie sa fie o poza si cu zapada... Dar e cam greu sa facem asta cand avem o poza in care apare doar avionul si cerul.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Calendar Romanian Spotters 2009 Empty
MesajSubiect: Re: Calendar Romanian Spotters 2009   Calendar Romanian Spotters 2009 EmptyJoi 16 Oct 2008, 10:23

RATus a scris:
Buna initiativa !

care se incumeta primul cu pozele?

PS. Cred ca ar trebui sa punem o limita de 4-5 poze per user ca sa fim siguri ca vor fi in calendar pozele mai multor oameni

Eu zic sa fie alese cele mai bune poze care au fost postate si nu sa limitam la un numar oarecare pe user..... m-as simtii bine sa am poze in calendar pentru ca sunt unele facute de mine care imi plac foarte mult dar sunt poze muuuuuuuuuuuult mai bune pe forum decat ale mele.
Sus In jos
Virusu
Moderator
Virusu


Numarul mesajelor : 2688
Varsta : 38
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 30/12/2007

Calendar Romanian Spotters 2009 Empty
MesajSubiect: Re: Calendar Romanian Spotters 2009   Calendar Romanian Spotters 2009 EmptyJoi 16 Oct 2008, 10:46

in legatura cu creearea de noi useri pentru votare suplimentara, putem verifica IP-ul fiecarui votant, eventual facem o comisie care strict de asta sa se ocupe... oricum, nu cred ca e nimeni care vrea sa isi fure caciula sau pe a altora pe aici, de aceea it's just an opinion
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Calendar Romanian Spotters 2009 Empty
MesajSubiect: Re: Calendar Romanian Spotters 2009   Calendar Romanian Spotters 2009 EmptyJoi 16 Oct 2008, 10:53

virusu a scris:
in legatura cu creearea de noi useri pentru votare suplimentara, putem verifica IP-ul fiecarui votant, eventual facem o comisie care strict de asta sa se ocupe... oricum, nu cred ca e nimeni care vrea sa isi fure caciula sau pe a altora pe aici, de aceea it's just an opinion

Traim in romania, ieri am vazut pe un alt forum un berbece care a postat sub un nume sai pe urma a vrut sa isi raspunda cu un alt nume asa ca..... Trebuie verificat pentru ca stiu ca la un moment dat am vazut un IP de pe care au postat 2 useri.
Sus In jos
Dylan
Moderator
Dylan


Numarul mesajelor : 4873
Varsta : 52
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 15/04/2008

Calendar Romanian Spotters 2009 Empty
MesajSubiect: Re: Calendar Romanian Spotters 2009   Calendar Romanian Spotters 2009 EmptyJoi 16 Oct 2008, 11:54

Hai ca-ncep eu... e greu tare! din 30-40, am ajuns la cele de mai jos. Nu le-am numerotat ca sa nu dau impresia de clasament. So...the last is not the least!!!
Ratus/08.10.2008/CLJ2/Pag7/ATR rulaj poza 3
Calendar Romanian Spotters 2009 Img_3310

Ovidiu51/14.08.2008/LRTR/Pag4/747+flota KRP
Calendar Romanian Spotters 2009 Img_0310

Ratus/30.09.2008/CLJ2/Pag2/Touch-down KRP
Calendar Romanian Spotters 2009 Img_3110

Octavian/02.10.2008/CLJ2/Pag4/Monarch,757
Calendar Romanian Spotters 2009 20081010

Hayabusa/20.09.2008/CLJ1/Pag49/YR-ASD
Calendar Romanian Spotters 2009 Dsc_8810
Sus In jos
valavia
Administrator
valavia


Numarul mesajelor : 2881
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/08/2008

Calendar Romanian Spotters 2009 Empty
MesajSubiect: Re: Calendar Romanian Spotters 2009   Calendar Romanian Spotters 2009 EmptyJoi 16 Oct 2008, 11:55

Nic a scris:
Fotografiile trebuie sa fie doar cele din Romania, nu? Ca asa multi avem poze facute prin alte tari, dar totusi trebuie sa promovam aviatia din Romania.

Sunt de acord cu promovarea aviatiei din Romania dar totusi avem si membri din afara tarii si nu ar fi rau sa aratam ca in afara se poate face spotting de langa gardul aeroportului. Eu zic ca din cele 12 fotografii, una sau doua sa fie ale membrilor din afara granitelor tarii. Nu zic, si cei care locuiesc in romanica au poze facute pe aeroporturile din afara tarii dar cei care stau in afara tarii au poze facute din l;ocuri din care noi nu am avut ocazia sa fotografiem.
Sus In jos
CDA
Flight Level 300
Flight Level 300



Numarul mesajelor : 387
Varsta : 49
Localizare : Copenhaga
Data de inscriere : 22/03/2008

Calendar Romanian Spotters 2009 Empty
MesajSubiect: Re: Calendar Romanian Spotters 2009   Calendar Romanian Spotters 2009 EmptyVin 17 Oct 2008, 16:34

Eu daca ar fi sa fac un calendar Romanian Spotters 2009 l-as face pe companii. As alege cele mai importante 12 companii aeriene dpdv al traficului de pasageri din/spre Romania.
Lista incepe cu.........
1. Tarom
2. Carpatair
3. BlueAir
4. Romavia (Nu neaparat. pt. ca au putini pasageri dar e o companie romaneasca si Bae 146 sunt frumoase)
5. Wizzair (pr ca au 11 destinatii din BBU, 10 din CLJ, 8 din TSR si 1 din TGM)
6. Austrian Airlines (pt ca zboara la OTP, TSR, SBZ, BAY, IAS si c/s la CLJ)
6. Lufthansa (pt. ca zboara la OTP, TSR, CLJ, SBZ)
7. Malev (pt. ca zboara la OTP, TGM, CLJ, TSR si au zburat si la CND)
Urmeaza celelalte companii dar parerea mea e ca companii aeriene ca si SKY Europe cu 1 destinatie din Romania nu are ce cauta in calendar.

Ce vreau sa zic e ca in calendar ar trebui sa fie companiile REPREZENTATIVE pt. aeroporturile romanesti adica companiile pe care le vezi zi de zi pe aeroporturile din tara si nu oaspeti de ocazie ca si (Atlantic Airways, Blueline sau Monarch).

Propun sa deschidem un subiect pt. fiecare compane in parte.
Cel mai usor ar fi sa incepem cu Romavia.
Cei care au poze cu Romavia pot sa le puna acolo si noi alegem prin vot 1 poza.
Ar fi bine ca sa fie aeronave diferite: ex: Tarom ATR, CarpatairS20, Blueair B737,Romavia BaE146, Wizzair A320, Lufthansa CRJ, Austrian Airlines Dash8, Malev F70 etc.
O poza cu Delta 767 la OTP ar fi super pt. ca e singura companie care vine de peste ocean.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Calendar Romanian Spotters 2009 Empty
MesajSubiect: Re: Calendar Romanian Spotters 2009   Calendar Romanian Spotters 2009 EmptyVin 17 Oct 2008, 19:15

Din moment ce am stabilit ceva aici consider ca este inoportun sa deschidem enspe mii de topicuri.

Multumesc
Sus In jos
CDA
Flight Level 300
Flight Level 300



Numarul mesajelor : 387
Varsta : 49
Localizare : Copenhaga
Data de inscriere : 22/03/2008

Calendar Romanian Spotters 2009 Empty
MesajSubiect: Re: Calendar Romanian Spotters 2009   Calendar Romanian Spotters 2009 EmptyVin 17 Oct 2008, 19:44

kkk a scris:
Din moment ce am stabilit ceva aici consider ca este inoportun sa deschidem enspe mii de topicuri.

Multumesc

Bun. Dar parca vad ca o sa iasa o varza din topicul asta. Parerea mea e ca sunt prea multe companii, prea multe aeroporturi ca sa le bagi pe toate intr-un topic sau sa alegi 12 poze din 300.

Parca vad ca o sa se tot discute, timpul o sa treaca, se face 1 decembrie, o sa votam pe la 1 februarie pana il tiparim se face 1 Mai etc.

Pana la urma se va intampla ca si cu deplasarea la Ketcskemet. La inceput au fost 50 de persoane care au vrut sa mearga, timpul a trecut si nu stia nimeniu cine merge, cu ce merge unde o sa se cazeze lumea etc.

Vreau sa ajut si eu cu ce pot. Mai mult cu sfaturi pt. ca poze frumoase din Romania nu am. Vreau ca topicul asta sa se materializeze si sunt franat.
Dar ce conteaza...
Sus In jos
Nic
Administrator
Nic


Numarul mesajelor : 750
Varsta : 40
Localizare : München
Data de inscriere : 24/12/2007

Calendar Romanian Spotters 2009 Empty
MesajSubiect: Re: Calendar Romanian Spotters 2009   Calendar Romanian Spotters 2009 EmptyVin 17 Oct 2008, 20:19

kkk, stai un pic, ca CDA are ceva dreptate...

Si mie mi se pare logic sa fie niste poze cu companii care au multe zboruri in Romania, practic cele 7 pe care le-a mentionat CDA si alte 5. Nu mi s-ar parea oportuna o poza cu Atlasjet sau Nouvelair, care are doar cateva chartere pe luna. Si ce daca eu am fost in America si am niste poze super tari cu United, ce valoarea au acele poze pentru aeroportul din Tulcea, spre exemplu? Nici una!!! Asa ca ori facem ceva reprezentativ pentru Romania, ori facem varza doar ca sa fie niste poze frumoase si atat.

Pe de alta parte nu vad prea mare entuziasm prin topicul asta, deocamdata nici macar 10 poze nu sunt. Si adevarul e ca trebuie sa pierzi ceva timp sa cauti prin atatea topicuri, prin atatea mesaje si poze. Ca mesaje sunt vreo 13.000, dar poze cred ca mult peste 30.000 (unele mesaje au cel putin 10 poze si sa nu mai vorbim de trip report-uri). Si deja e 17 octombrie.

Astept repede si alte pareri ca se vedem cum facem.
Eu unul sustin ideea lui CDA, deci ar fi 7 companii cu 7 poze, alte 2 poze sa fie cu contrail-uri, si restul de 3 poze, cu alte companii care au trafic in Romania: El Al, Air France si British Airways. Asa ar fi mult mai usor de ales intre poze, ca fiecare poll ar fi axat pe cate-o companie. Evident mai putin cele de contrail-uri, de unde vor fi alese practic primele 2 poze cu cele mai multe voturi.
Voi ce ziceti? Dar repede, ca trec zilele...
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Calendar Romanian Spotters 2009 Empty
MesajSubiect: Re: Calendar Romanian Spotters 2009   Calendar Romanian Spotters 2009 EmptyVin 17 Oct 2008, 21:37

Parerea mea este ca nu trebuie reguli de stabilire a felurilor de fotografii pentru ca atunci calendarul va fi oarecum previzibil. Singurele guidelines ar trebui sa fie calitatea fotografiei , impresia artistica si nu in ultimul rand diversitatea.

NU uitati ca nu e ultimul calendar pe care il putem face , sunt destui ani in fata sa stabilim fotografii.

Nu vad de ce trebuie sa avem prezente NEAPARAT toate companiile in calendar sau contrailuri , eu tin mult la diversitate iar daca este o fotografie buna nu vad de ce nu ar fi bun si un elicopter , un planor sau un ultrausor.

Sugerez ca propunerile sa fie puse pe net si fiecare sa poata vota 12 fotografii in afara propriilor fotografii. Cele mai bune poze sa se regaseasca in calendar.
Sus In jos
Dylan
Moderator
Dylan


Numarul mesajelor : 4873
Varsta : 52
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 15/04/2008

Calendar Romanian Spotters 2009 Empty
MesajSubiect: Re: Calendar Romanian Spotters 2009   Calendar Romanian Spotters 2009 EmptyVin 17 Oct 2008, 22:23

M-a pus Aghiuta si am deschis forumul in timpul meciului de la CLJ Razz si asta nu o fac niciodata cand joaca echipa favorita...dar...
Mai baieti! Intai s-a hotarat ca bagam fiecare cate 5 poze facute in Ro, cu toate ca nu mi se pare corect pentru baietii care stau in afara tarii! Ei nu sunt membri ca toti ceilalti?!? Ok! poze doar din Romanica! Cati au trimis cele 5 poze? NIMENI! In schimb, tot discutii interminabile. E chiar asa greu sa "rasfoiesti" paginile de pe forum si sa alegi 5 fotografii? In 2 zile, eu zic ca LEJER se poate face o triere. Un simplu scroll pe o pagina de 20-30 de imagini si-ti faci macar in treacat o parere de ce-i pe acolo....asta daca ai urmarit forumul indeaproape....daca nu, stiti voi....la pagina 3 apar ceva info despre un avion, sa spunem, iar la pagina 8 pe acelasi topic, cineva intreaba tot de acelasi subiect care apare cu 5 pagini mai inainte. Ce facem? Votam companiile, culorile companiilor tipuri de avioane sau votam FOTOGRAFIILE ca atare ca si compozitie, subiect, incadrare, etc, etc,etc?!? Ca pana la urma urmei suntem mai mult sau mai putin spotteri, iar spotterii "vaneaza" tot ce le trece prin cale! Chiar daca un tip de avo vine o data pe semestru si-i o poza faina de ce sa nu apara pe un eventual calendar? Nu e facuta de baietii nostri? Asta ar insemna sa pozam doar ROT, KRP, JOR ? Credeti ca pe mine m-ar deranja un calendar cu poze cu United sau cu Canada Jazz? In nici un caz! Si nici daca ar fi poze de la Caransebes sau...Alexeni (nu fie cu suparare!) nu m-ar deranja. Sunt o gramada de poze extraordinare pe aici si noi stam si palavragim ca niste babe pana ne trezim ca e 31 decembrie si n-am facut nimic! Asa sa intamplat si cu baza de date...facem, facem...si am facut!
Asta-i parerea mea! Nu va suparati!
Sus In jos
aegean
Membru activ
aegean


Numarul mesajelor : 852
Varsta : 43
Localizare : LEMD
Data de inscriere : 29/12/2007

Calendar Romanian Spotters 2009 Empty
MesajSubiect: Re: Calendar Romanian Spotters 2009   Calendar Romanian Spotters 2009 EmptyVin 17 Oct 2008, 22:32

Multam dylan,ca ai spus (scris) si pt mine.cred ca ne complicam inutil daca stam sa facem tot felul de clasificari ca nu facem nush'ce studiu clinic.Hai sa punem cate 5 poze fiecare (12 de fiecare mi se pare totusi cam mult) indiferent de categorie (contrail ,aeroporturi,etc.) si la sfarsit votam si gata.Eu unul am sa aleg pozele in momentul in care o sa fie totul clar in legatura cu selectia.

Seara buna la toti!
Sus In jos
Nic
Administrator
Nic


Numarul mesajelor : 750
Varsta : 40
Localizare : München
Data de inscriere : 24/12/2007

Calendar Romanian Spotters 2009 Empty
MesajSubiect: Re: Calendar Romanian Spotters 2009   Calendar Romanian Spotters 2009 EmptyVin 17 Oct 2008, 23:34

OK, atunci ramane asa, cu 5 poze de fiecare si apoi votam. Deci alegem pozele si nu companiile, locatia etc.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Calendar Romanian Spotters 2009 Empty
MesajSubiect: Re: Calendar Romanian Spotters 2009   Calendar Romanian Spotters 2009 Empty

Sus In jos
 
Calendar Romanian Spotters 2009
Sus 
Pagina 1 din 6Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Calendar Romanian Spotters 2010
» Pre-comenzi Calendar Romanian Spotters 2010
» Modalitate comanda Calendar Romanian Spotters 2010
» Calendar 2015 - Transilvania Spotters
» Emblema Romanian Spotters

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: FORUM :: Organizare si functionare - Forum Organisation & Management :: Proiecte-
Mergi direct la: