ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi

In jos 
+62
Messerschmitt
YR-SND
CalinCLJ
gizmo
llobregat
VIC
hayabusa
felix
alexandrumih
ela_crux
andreius
crisvsv
fly_emirates
Voicu
lecar
mckingtom
vishzu
Radu
Red13
Quebec
electric
free_flow77
crissl
horizob
gabi-737
ranajume
duron
YR-DNY
Dylan
coropijnita
alexandru
arianne
grek
Balaurul
eugen
flaviu
tudor
andi28
Edi
Mengelaus
nicolaemarcu@ymail.com
eddyz
cipi_TM
lyonezul
allex
valavia
mouseinhouse
Raduq
bobocell
RwO
Stefan
Thomas
retro
Nic
mack
gaudi
CDA
dragsolux
mihaiatanasie
Flyboy
kill3r999
RATus
66 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul
AutorMesaj
RATus
Administrator
RATus


Numarul mesajelor : 1497
Varsta : 40
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 29/12/2007

CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi Empty
MesajSubiect: CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi   CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi EmptySam 29 Noi 2008, 01:46

Salut la toata lumea !

Inainte de toate va rog sa cititi tot ce am scris mai jos, nu doar sa vedeti pozele. Multumesc!

Pentru comenzi va rog scrieti raspuns aici, sau trimiteti-mi un mesaj privat sau email la: bogdansobolan@yahoo.com. Metoda preferata e raspuns aici cu nr comandat + detaliile pe mesaj privat

O sa fie nevoie si de adresa/nume pentru livrare - nu uitati de asta !

Termenul limita e 10 decembrie. si predarea prin posta incepe in 13-15 decembrie


Stiu ca a durat putin mai mult dar o sa vedeti ca a meritat. Designul primului calendar Rospotters este gata pentru prezentare. La el mai e de lucru la coperta + la finisarea datelor care apar in dreptul fiecarei poze dar asta fac pana se aduna comenzile.

Am incercat sa ajungem la un pret cat se poate de mic per bucata maiales avand in vedere ca e prima oara cand facem asa ceva, dar ca sa tinem de pretul mic ( afisat mai jos ) trebuie sa ne apropiem de 100 de bucati tiparite
Eu personal cred ca o sa fie mai mult de atata cererea, dar ramane de vazut.

Detalii tehnice:

Calendarele vor fi disponibiel dupa cum e prezentat mai jos in 2 variante, de birou si de perete, ambele cu acelasi set de poze (cele votate mai devreme de voi ) pentru fiecare luna cate o poza + locatia si aeronava specificate pe pagina respectiva. Fiecare pagina va fi tiparita pe hartie de 170 grame + coperta pe 250 de grame. Ambele vor fi spiralate si vora avea suport de carton pentru o structura mai buna.

Costurile initiale pentru tipar le voi suporta eu, urmand sa recuperez (sper Razz ) majoritatea banilor investiti de la voi. Eu personal o sa cumpar 5 calendare de birou si 5 de perete ca sa pot da la preteni din aviatie, paznici la aeroport etc, si daca se termina mai iau cate trebuie. Sper sa ganditi la fel si sa luati si pentru cineva la care vreti sa prezentati comunitatea noastra. Bineinteles daca doriti doar unu nu-i nici o problema Smile


Calendarul va fi disponibil dupa cum urmeaza: ( CLICK PE POZE PENTRU VERSIUNEA MARITA )

1 - Calendar de perete ( 50X35 cm , 13 file spiralat ) = 26 RON / bucata (fara taxe postale)
CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi Calend10

2 - Calendar de birou ( 24,5X10 CM, 13 files spiralat, pe suport triunghiular = 11 RON / bucata (fara taxe postale)
CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi Calend11

in calendar vor fi prezente toate pozele castigatoare.
in versiunile prezentate aici datele despre zilele din luna si aeronava din poza sunt probabil inexacte , DAR in varianta finala for fi bune.

Orice intrebari nelamuriri sau comenzi aveti scrieti-le aici !
thx


Ultima editare efectuata de catre RATus in Joi 12 Feb 2009, 13:29, editata de 4 ori
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi Empty
MesajSubiect: Re: CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi   CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi EmptySam 29 Noi 2008, 02:01

Ma inscriu cu 2 de perete si unul de masa.
Pretul e foarte bun dar va las pe voi sa calculati cam cat ar face 13 poze 10 X 15 printate (0,5-0,6 RON bucata) asta fara sa mai luam in considerare faptul ca acest calendar e muuuuult mai mare decat 10x15 , e spiralat si muncit la el.
Sus In jos
kill3r999
Flight Level 100
Flight Level 100
kill3r999


Numarul mesajelor : 144
Varsta : 44
Localizare : Constanta - LRCK(CND), Romania
Data de inscriere : 28/03/2008

CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi Empty
MesajSubiect: Re: CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi   CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi EmptySam 29 Noi 2008, 02:10

As dori 1 calendar de birou + 1 de perete. Urmeaza imediat si PM.
Cer senin, every1!
Sus In jos
http://simairline.net/
Flyboy
Airport Level
Airport Level



Numarul mesajelor : 25
Data de inscriere : 27/08/2008

CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi Empty
MesajSubiect: Re: CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi   CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi EmptySam 29 Noi 2008, 03:30

Salutare. Tinand cont ca la mine in camera sunt toate prostiile agatate de perete si de tavan, eu ma inscriu doar cu un calendar de birou.
Am sa trimit adresa mea pe adresa de email mai sus mentionata
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi Empty
MesajSubiect: Re: CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi   CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi EmptySam 29 Noi 2008, 08:34

Si eu ma inscriu cu doua de perete.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi Empty
MesajSubiect: Re: CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi   CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi EmptySam 29 Noi 2008, 08:39

Eu ma bag ca musca in lapte dar , normal ca am un dar , sper ca este doar poza pusa de prezentare aici care este Saab-ul 200 de la KRP iar ca mesaj sub poza apare ATR-42 si aeroportul Iasi, asta la calendarul de perete. Cat despre comanda ma gandesc si o sa comunic Very Happy
Sus In jos
mihaiatanasie
Membru activ
mihaiatanasie


Numarul mesajelor : 2388
Varsta : 66
Localizare : Rosiorii de Vede & Brasov
Data de inscriere : 27/06/2008

CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi Empty
MesajSubiect: Re: CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi   CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi EmptySam 29 Noi 2008, 08:42

Si eu! Si eu!
Unul pe perete si unul pe calculator (ca e biroul prea mic pentru alta dispunere).
Cu se face plata? Ramburs sau avans?
Sus In jos
http://unursinnoras.blog-gratuit.ro/
dragsolux
Airport Level
Airport Level
dragsolux


Numarul mesajelor : 38
Varsta : 56
Localizare : Targu Mures
Data de inscriere : 28/12/2007

CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi Empty
MesajSubiect: Re: CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi   CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi EmptySam 29 Noi 2008, 08:58

Doua bucati mari. Felicitari a iesit foarte bine.
Sus In jos
CDA
Flight Level 300
Flight Level 300



Numarul mesajelor : 387
Varsta : 49
Localizare : Copenhaga
Data de inscriere : 22/03/2008

CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi Empty
MesajSubiect: Re: CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi   CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi EmptySam 29 Noi 2008, 09:24

Eu cumpar 2 calendare de perete.
@RATus
O sa iti trimit banii (52 RON) iat tu poti sa dai calendarele cui vrei tu. Parerea mea e ca e mai bine sa atarne pe un perete in Romania decat pe un perete in Danemarca.
Sus In jos
gaudi
Membru activ
gaudi


Numarul mesajelor : 1152
Varsta : 46
Localizare : Ploiesti / Bucuresti
Data de inscriere : 17/07/2008

CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi Empty
MesajSubiect: Re: CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi   CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi EmptySam 29 Noi 2008, 09:33

Felicitari! Great job!

Ma inscriu cu 1 calendar de perete si unul de birou. Trimit imediat pe privat si datele.

Multumesc.
Sus In jos
mack
Fotograf
mack


Numarul mesajelor : 242
Localizare : Iasi - Romania
Data de inscriere : 10/06/2008

CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi Empty
MesajSubiect: Re: CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi   CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi EmptySam 29 Noi 2008, 09:54

Salutare,

Colega, felicitarile pentru tenacitate.
Eu comand 5 calendare de perete si 2 de birou. Detaliile livrarii le voi transmite via mail.

ganduri bune,
mack
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi Empty
MesajSubiect: Re: CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi   CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi EmptySam 29 Noi 2008, 09:59

Mack , tu esti cel mai adevarat cu comanda !
Sus In jos
Nic
Administrator
Nic


Numarul mesajelor : 750
Varsta : 40
Localizare : München
Data de inscriere : 24/12/2007

CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi Empty
MesajSubiect: Re: CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi   CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi EmptySam 29 Noi 2008, 11:18

Buna treaba RATus!
Felicitari pentru munca depusa si orele / zilele pierdute pentru realizarea acestui calendar.
Ore am stat numai vorbind pe mess., ce sa mai zic de lucrul la poze efectiv... cheers

La comanda pentru mine inca ma mai gandesc.

Ce vreau sa spun aici, e ca ar fi bine ca fiecare celula de spotteri, adica Bucuresti, Cluj etc. ar trebui totusi sa cumpere 1 sau 2 calendare, iar banii sa-i suporte toti din acea celula, pentru a trimite totusi cate-un calendar catre oficialii aeroportului din orasul respectiv.
Asadar pentru cei din Bucuresti, cu ocazia intalnirii de 1 dec., ramane sa stabilim atunci detaliile, ca sa trimitem macar 2 calendare catre cele 2 aeroporturi. Cum suntem multi in Bucuresti, respectiv Cluj, impactul financiar ar fi mic, astfel ca n-ar fi rau sa trimitem si aeroporturilor invecinate, Craiova, Constanta, respectiv, Satu-Mare, Baia-Mare etc.
Sus In jos
mack
Fotograf
mack


Numarul mesajelor : 242
Localizare : Iasi - Romania
Data de inscriere : 10/06/2008

CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi Empty
MesajSubiect: Re: CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi   CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi EmptySam 29 Noi 2008, 11:41

Nic a scris:

...
Ce vreau sa spun aici, e ca ar fi bine ca fiecare celula de spotteri, adica Bucuresti, Cluj etc. ar trebui totusi sa cumpere 1 sau 2 calendare, iar banii sa-i suporte toti din acea celula, pentru a trimite totusi cate-un calendar catre oficialii aeroportului din orasul respectiv.
...

Unul din calendarele comandate de mine are exact acest scop, Administratia Aeroportului Iasi

mack
Sus In jos
retro
Flight Level 100
Flight Level 100
retro


Numarul mesajelor : 156
Varsta : 49
Localizare : CRAIOVA
Data de inscriere : 21/04/2008

CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi Empty
MesajSubiect: Cda calendare   CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi EmptySam 29 Noi 2008, 11:54

Ma inscriu si eu pentru 5 de perete si doua de birou.

Aeroportul Craiova se rezolva din ... Craiova Very Happy ... la fel si Aeroclubul si Baza A.R.
Sus In jos
Thomas
Membru activ



Numarul mesajelor : 913
Varsta : 59
Localizare : Göttingen
Data de inscriere : 04/01/2008

CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi Empty
MesajSubiect: Re: CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi   CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi EmptySam 29 Noi 2008, 11:54

Banuiesc ca sa poate si asa:

- Eu comand mai multe calendare si va comunic adresele la care sa le livrati. As dori sa le fac cadou la tot felul de oameni (atât în România cât si în strainatate)

- ca sa-mi fac un calcul aproximativ, as avea nevoie de info în ceea ce priveste taxele de expediere atât pentru România cât si pentru strainatate (Europa). Ma refer aici la taxele totale, ca vorba aia, pe lânga timbre mai tre si un oarecare ambalaj, cineva tre sa bata drumul pâna la posta etc).

Ideea, de a trimite câte 1 sau 2 calendare catre toate aeroporturile mi se pare foarte buna. Unul pentru director, unul catre seful serviciului de securitate aeroportuara Twisted Evil ... poate cu o scrisorica mica în care se explica un pic fenomenul si se cere mai multa deschidere pentru acest fenomen. Pentru asta s-ar putea înfiinta eventual un cont paypal (sau poate are cinva deja) si sponsorizam toti membrii forumului cu sa zicem 1,-€ (sau echivalent).

Eu as dori sa stiu daca tu RATus ai si un cont în EUR în care sa-ti pot face plata. Ar fi frumos în sensul ca daca fac plata în EUR din Germania spre RO nu ma costa nimic transferul. as putea sa fac si online din cont în RO în Lei, dar aia costa, ca deh ... bancile din RO sunt ... din RO Evil or Very Mad
Sus In jos
mack
Fotograf
mack


Numarul mesajelor : 242
Localizare : Iasi - Romania
Data de inscriere : 10/06/2008

CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi Empty
MesajSubiect: Re: CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi   CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi EmptySam 29 Noi 2008, 12:18

Octavian a scris:
Mack , tu esti cel mai adevarat cu comanda !

Colega, pot sa te asigur ca fiecare exemplar are o destinatie precisa.

mack
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi Empty
MesajSubiect: Re: CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi   CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi EmptySam 29 Noi 2008, 12:24

Pozele sunt aceleasi si in caledarul mare si in cel mic?
Daca da, vreau 2 mari, daca nu vreau 2 mari si unul mic.
Sus In jos
Stefan
Flight Level 100
Flight Level 100



Numarul mesajelor : 178
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 25/04/2008

CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi Empty
MesajSubiect: Re: CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi   CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi EmptySam 29 Noi 2008, 12:39

Salut, unul mare unul mic pentru mine, multumesc. cheers
Sus In jos
RwO
Membru activ
RwO


Numarul mesajelor : 767
Varsta : 41
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 11/03/2008

CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi Empty
MesajSubiect: Re: CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi   CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi EmptySam 29 Noi 2008, 13:17

Ideea lui Thomas mi-se pare excelenta, si anume contul de payapall unde putem contribui toti, pentru a trimite astfel de calendare la aeroporturile din Ro, alaturi de o mica scrisorica. Eu inca ma gandesc ce o sa iau.Numai bine!
Sus In jos
http://transeuroex.blogspot.com
bobocell
Membru activ
bobocell


Numarul mesajelor : 442
Varsta : 34
Localizare : resita
Data de inscriere : 25/12/2007

CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi Empty
MesajSubiect: Re: CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi   CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi EmptySam 29 Noi 2008, 13:28

1 calendar mare si 5 mici va rog pentru bobocell...
Sus In jos
Raduq
Fotograf



Numarul mesajelor : 1764
Varsta : 32
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 06/05/2008

CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi Empty
MesajSubiect: Re: CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi   CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi EmptySam 29 Noi 2008, 13:52

Eu doresc un calendar de perete si 2 de birou.
Sus In jos
RwO
Membru activ
RwO


Numarul mesajelor : 767
Varsta : 41
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 11/03/2008

CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi Empty
MesajSubiect: Re: CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi   CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi EmptySam 29 Noi 2008, 14:00

M-am hotarat si eu 1 mare si unul mic. De asemenea am dat link-ul la mai multi prieteni, sper sa mai primesti niste mail-uri cu comenzi.
Sus In jos
http://transeuroex.blogspot.com
mouseinhouse
Airport Level
Airport Level
mouseinhouse


Numarul mesajelor : 49
Localizare : Tg Frumos
Data de inscriere : 17/11/2008

CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi Empty
MesajSubiect: Re: CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi   CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi EmptySam 29 Noi 2008, 14:14

Salutare
As dori si eu 1 calendar mare si 1 de birou in cazul in care pozele difera de la unul la celalalt. Daca sunt identice, ma multumesc doar cu 1 mare Very Happy
Sus In jos
valavia
Administrator
valavia


Numarul mesajelor : 2881
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/08/2008

CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi Empty
MesajSubiect: Re: CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi   CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi EmptySam 29 Noi 2008, 14:33

Salutare oameni buni...RAtus felicitari pt munca depusa, super tare. Eu in principiu vreau 4 de perete si 3 de birou, comanda poate creste dar in nici un caz nu va scadea. Trimit si detaliile pe mail right away
Sus In jos
Continut sponsorizat





CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi Empty
MesajSubiect: Re: CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi   CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi Empty

Sus In jos
 
CALENDAR 2009 - prezentare si comenzi
Sus 
Pagina 1 din 8Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Calendar 2010 - Prezentare
» Pre-comenzi Calendar Romanian Spotters 2010
» Calendar Romanian Spotters 2009
» Calendar caritabil Ryanair 2009
» Cum ati devenit membru al forumului ROMANIAN SPOTTERS

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: FORUM :: Organizare si functionare - Forum Organisation & Management :: Proiecte-
Mergi direct la: