ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Waka Waka, Africa . OTP - FRA - JNB si retur

In jos 
+3
Cayenne
bogdan81
atr_42_500
7 participanți
AutorMesaj
atr_42_500
Flight Level 400
Flight Level 400
atr_42_500


Numarul mesajelor : 1059
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/03/2008

Waka Waka, Africa . OTP - FRA - JNB si retur Empty
MesajSubiect: Re: Waka Waka, Africa . OTP - FRA - JNB si retur   Waka Waka, Africa . OTP - FRA - JNB si retur EmptyVin 18 Mar 2011, 16:25

Felicitari! Cred ca e al doilea TR cu A380.
Eram curios pe OTP FRA si inapoi ce v-au servit?

Sus In jos
bogdan81
Airport Level
Airport Level



Numarul mesajelor : 70
Data de inscriere : 16/12/2008

Waka Waka, Africa . OTP - FRA - JNB si retur Empty
MesajSubiect: Re: Waka Waka, Africa . OTP - FRA - JNB si retur   Waka Waka, Africa . OTP - FRA - JNB si retur EmptyVin 18 Mar 2011, 16:27

OTP - FRA , un sandwich imposibil pe care l am refuzat, pentru ca nu imi era foame deloc
FRA-OTP o salata f mica cu un sos, si ceva sticksuri cu susan Smile
Sus In jos
Cayenne
Flight Level 300
Flight Level 300
Cayenne


Numarul mesajelor : 385
Varsta : 35
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/01/2008

Waka Waka, Africa . OTP - FRA - JNB si retur Empty
MesajSubiect: Re: Waka Waka, Africa . OTP - FRA - JNB si retur   Waka Waka, Africa . OTP - FRA - JNB si retur EmptySam 19 Mar 2011, 18:55

Very Happy interesant report-ul, chiar serile trecute ma uitam pe radar si am dat peste cursa FRA-JNB cu A380, intrebandu-ma cum o fi.
Cred ca singurii piloti ce pot face aterizari line si abea perceptibile sunt romanii cheers
Sus In jos
E-one
Flight Level 200
Flight Level 200
E-one


Numarul mesajelor : 291
Varsta : 59
Localizare : Tg. Mures Romania
Data de inscriere : 27/08/2008

Waka Waka, Africa . OTP - FRA - JNB si retur Empty
MesajSubiect: Re: Waka Waka, Africa . OTP - FRA - JNB si retur   Waka Waka, Africa . OTP - FRA - JNB si retur EmptyLun 21 Mar 2011, 15:18

Cayenne a scris:
Very Happy interesant report-ul, chiar serile trecute ma uitam pe radar si am dat peste cursa FRA-JNB cu A380, intrebandu-ma cum o fi.
Cred ca singurii piloti ce pot face aterizari line si abea perceptibile sunt romanii cheers


Asta fost un glume bun!
Sus In jos
lrbc
Fotograf
lrbc


Numarul mesajelor : 1823
Varsta : 110
Localizare : Bacău
Data de inscriere : 08/05/2009

Waka Waka, Africa . OTP - FRA - JNB si retur Empty
MesajSubiect: Re: Waka Waka, Africa . OTP - FRA - JNB si retur   Waka Waka, Africa . OTP - FRA - JNB si retur EmptyLun 21 Mar 2011, 15:57

Frumoasă călătorie.
bogdan81 a scris:
Este primul meu Trip Report aici, pe care il incep oarecum cu stangul...
Îţi dau dreptate. Poate că data viitoare când mai scrii te documentezi mai bine.
bogdan81 a scris:
Nu inteleg insa numele dat avionului: "Peking" scris si in chineza/japoneza Smile
Nu ştiu sigur ce nu ai înţeles, aşa că îţi dau 2 răspunsuri:
1. Peking este Beijing, capitala Chinei/Japoniei;
2. Toate aeronavele A380 ale Lufthansa poartă nume de mari oraşe (ex: Frankfurt am Main, Tokio - scris şi în chineză/japoneză Smile , Zurich,...).
Succesuri! Smile
Sus In jos
bogdan81
Airport Level
Airport Level



Numarul mesajelor : 70
Data de inscriere : 16/12/2008

Waka Waka, Africa . OTP - FRA - JNB si retur Empty
MesajSubiect: Re: Waka Waka, Africa . OTP - FRA - JNB si retur   Waka Waka, Africa . OTP - FRA - JNB si retur EmptyDum 19 Iun 2011, 21:43

O sa ma straduiesc sa ma documentez mult mai bine data viitoare inainte de a posta ceva aici!
Chiar daca iti raspund dupa 3 luni zile, nedumerirea mea consta de ce avionul care merge la Johanesburg se cheama Peking, Beijing etc avand in vedere ca exista un zbor la 2 zile(deci teoretic acelasi avion) si nu se cheama Johannesburg.
Multumesc oricum de lamuriri, trebuie sa recunosc ca nu stiam ce inseamna Peking Wink

Ieri insa se pare ca l am prins pe cel care trebuie:
Waka Waka, Africa . OTP - FRA - JNB si retur Img0463nt.th



Sus In jos
atr_42_500
Flight Level 400
Flight Level 400
atr_42_500


Numarul mesajelor : 1059
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/03/2008

Waka Waka, Africa . OTP - FRA - JNB si retur Empty
MesajSubiect: Re: Waka Waka, Africa . OTP - FRA - JNB si retur   Waka Waka, Africa . OTP - FRA - JNB si retur EmptyMar 21 Iun 2011, 09:39

Multumim
Sus In jos
bogdan81
Airport Level
Airport Level



Numarul mesajelor : 70
Data de inscriere : 16/12/2008

Waka Waka, Africa . OTP - FRA - JNB si retur Empty
MesajSubiect: Re: Waka Waka, Africa . OTP - FRA - JNB si retur   Waka Waka, Africa . OTP - FRA - JNB si retur EmptyMar 12 Iul 2011, 16:28

Cateva cuvinte despre South African Airlines/A340-600 comparat cu Lufthansa/A380-800, din pacate fara poze!

(+) Spatiu la picioare mai mare , scaunele mult mai confortabile(si nu cred ca doar mi s a parut, avand in vedere ca am mers de 3 ori cu A380)
(+) Mancarea mult mai ok , servirea mult mai prompta
(+) O varietate foarte mare de filme, TV Shows si jocuri
(+) Amenity Kit(periuta, pasta, sosete, si protectie pentru ochi) + patura si perna. (La Lufthansa nu exista asa ceva, doar o patura si o perna)
(+) Configuratia scaunelor 2 4 2 (pentru mine e plus ca in 10 ore nu mai am senzatia de inghesuiala din A380)

(-) Checkinul foarte complicat , treci prin 3 puncte de control inainte de a lasa bagajul(1. cantarirea bagajului, 2. verificarea bonului care il primesti dupa cantarire, 3. verificarea biletului/pasaportului, 4. Check In propriu-zis + Cantarire iar + boarding pass in sfarsit)
(-) Rezolutia monitoarelor este la nivelul anilor 90, execrabila, insa pentru a vedea un film nu e chiar atat de rau. Jocurile la fel sunt la nivelul anilor 90. Pentru mine IFE conteaza enorm cand trebuie sa zbor 10-11 ore mai ales noaptea!
(-) Anunturile de genul: Va recomandam sa nu dormiti pe culoar, sau va informam ca cina este in cantitate limitata, adica 60% vita si 40% pui, deci e posibil sa nu puteti beneficia de alegerea dorita. Alcoolul este limitat(nu stiu ce inseamna la ei limitat avand in vedere ca am cerut vin si mi s a adus o sticla de 320 ml nu un pahar ca la Lufthansa Smile ). Sunt genul de anunturi care iti amintesc de Romania!
(-) Spatiul alocat bagajelor de mana este mult mai mic ca la A380 iar daca avionul e plin ai toate sansele sa stai cu bagajul sub scaunul din fata, ceea ce la 10 ore de zbor nu e deloc ok
(-) extrem de frig in avion pe timpul noptii, sau poate eram prea obosit si am resimtit altfel temperatura.




Sus In jos
bogdan81
Airport Level
Airport Level



Numarul mesajelor : 70
Data de inscriere : 16/12/2008

Waka Waka, Africa . OTP - FRA - JNB si retur Empty
MesajSubiect: Re: Waka Waka, Africa . OTP - FRA - JNB si retur   Waka Waka, Africa . OTP - FRA - JNB si retur EmptyLun 03 Oct 2011, 19:16

Inca un drum OTP-FRA-JNB-FRA-OTP
La dus am mers cu A340-600 e de la SA, si la intoarcere cu A380-ul de la Lufthansa(Wien de data asta). Cat este el de A380, silentios, nou, fancy, tot mai confortabil este A340-le!
Din pacate n-am poze, deoarece am avut mult de lucru pe tot parcursul drumului!
Lufthansa deja devin jenanti cu " 5 filme " in sistemul IFE, amenity kit 0, mancare dezastru total, FA mediocrii(la economy)! SA exceleaza comparat cu Lufthansa la cele mentionate de mine!
Pentru un astfel de drum as prefera oricand sa merg cu avion SA decat Lufthansa(la economy), insa data viitoare sper sa pot incerca si businesses class-ul de la A380 care la prima vedere este cel putin 10 clase fata de cel de la SA!
Atunci o sa revin si cu poze si povestiri Smile
Sus In jos
fly_emirates
Flight Level 100
Flight Level 100
fly_emirates


Numarul mesajelor : 170
Varsta : 42
Localizare : Bucharest
Data de inscriere : 28/12/2007

Waka Waka, Africa . OTP - FRA - JNB si retur Empty
MesajSubiect: Re: Waka Waka, Africa . OTP - FRA - JNB si retur   Waka Waka, Africa . OTP - FRA - JNB si retur EmptyLun 03 Oct 2011, 19:39

oricum frumos TR- ul tau (m-am trezit si eu acum). daca apuci sa faci si niste poze de pe SAA 340 sa le pui negresit. imi pare rau sa citesc despre dezamagirea ta fata de A380 de la LH, dar din ceea ce zici se pare ca e justificata (cum sa ai doar 5 filme in IFE???). cand am vazut configuratiile A380 cu cate 3 scaune pe lateral nu prea mi-a placut (le prefer cu mult pe cele cu cate 2 - altfel chiar am senzatia de 'sardina").
ca tot te plimbi pe acolo...eu zic sa ne tii up to date cu "excursiile" tale.
si apropo... cele mai line aterizari din viata mea au fost cele cu qatar airways (de departe), desi opinia mea este ca toti asiaticii (inclusiv Middle East) cu care am zburat furnizeaza aterizari cu mult mai line fata de cele experimentate in europa (poate doar o intamplare, poate o politica "locala)...
Sus In jos
bogdan81
Airport Level
Airport Level



Numarul mesajelor : 70
Data de inscriere : 16/12/2008

Waka Waka, Africa . OTP - FRA - JNB si retur Empty
MesajSubiect: Re: Waka Waka, Africa . OTP - FRA - JNB si retur   Waka Waka, Africa . OTP - FRA - JNB si retur EmptyMar 04 Oct 2011, 00:00

Nu erau chiar 5, tocmai de aceea am pus si ghilimele, insa tot putine sunt comparat cu SA, cand te plictisesti uitandu-te doar la lista!
Prima data cand mergi cu A380 este fabulos indiferent ca mergi 1 ora sau 11 ore, insa deja cand devine repetitiv, prefer oricand A340 cu un loc la geam!
Poate nu stiu eu sa apreciez A380 la adevarata lui valoarea, insa ca pasager la economy si cel putin 10 ore de zbor, A380 de la Lufthansa clar nu e cea mai buna alegere comparat cu A340 - 600 de la SAA!
Data viitoare cum am zis, sper sa incerc business classul la A380 (first class fiind imposibil din cauza costurilor, de ex, un bilet OTP-JNB costa la economy undeva la 1200-1300 USD , la business vreo 3000-4000 USD iar la first lejer 10 000) sau poate incerc KLM cu Boeing 777 si zbor de zi, sau poate BA cu 747 tot zbor de noapte!
O sa caut sa vad ce poze am prin telefon facute in A340 si le pun aici Smile.
Sus In jos
fly_emirates
Flight Level 100
Flight Level 100
fly_emirates


Numarul mesajelor : 170
Varsta : 42
Localizare : Bucharest
Data de inscriere : 28/12/2007

Waka Waka, Africa . OTP - FRA - JNB si retur Empty
MesajSubiect: Re: Waka Waka, Africa . OTP - FRA - JNB si retur   Waka Waka, Africa . OTP - FRA - JNB si retur EmptyMar 04 Oct 2011, 11:25

sau poate un qatar airways (pret bun de la 630 euro, orar cam prost la conexiuni) sau turkish (orar foarte bun - zbor de noapte si pret de la 820 euro la economy sau vreo 2900 euro la business)- presupun ca preturile mai putin te intereseaza, dar orarul conteaza...
P.S. ma gandeam ca LH nu are chiar 5 filme intr-un A 380..oricum la ce IFE sunt in ziua de azi la concurenta... sa nu ai macar 50-100 de bucati pt economy mi se pare cam jenant (mai ales ca e avion nou nout).
mai asteptam poze daca mai gasesti...
Sus In jos
bogdan81
Airport Level
Airport Level



Numarul mesajelor : 70
Data de inscriere : 16/12/2008

Waka Waka, Africa . OTP - FRA - JNB si retur Empty
MesajSubiect: Re: Waka Waka, Africa . OTP - FRA - JNB si retur   Waka Waka, Africa . OTP - FRA - JNB si retur EmptyMier 05 Oct 2011, 22:17

Qatar pica din start datorita orelor imposibile , iar turkish oricat mi as dori un longhaul de la ei, nu prea intra in politica firmei din pacate! Smile
Asa ca, sper sa incerc BA sau KLM cu toate ca o sa pierd o gramada de mile la Lufthansa! Poate am noroc si prind vreo oferta buna la Swiss si atunci s a rezolvat si problema milelor fiind si ei Star Alliance Smile si incerc si ceva nou(am impresia ca au B777, nu stiu sigur)
Legat de filme, la sectiunea comedy erau 6 filme din care 3 erau productii indiene, poloneze si ceva englezesc hilar!
La SA, te plictisesti navigand prin lista de filme, insa rezolutia ecranului lasa muult de dorit, deh inceputul anilor 2000! Stiu ca aici nu prea multi sunt interesati de cate sute de filme ai, sau ce mancare ti se da, sau daca iti zambeste sau nu stewardesa, atat timp cat zbori Smile..... insa cand faci un astfel de drum o data la 2 luni de exemplu, toate lucrurile astea conteaza pentru confortul tau!
Aa si apropos de micul dejun, Luftansa ofera ciulama de ciuperci cu ceva pui la ora 3:00 AM, iar SA iti ofera English Breakfast sau European , asta tot asa la nivel de comparatie Smile.
SA iti ofera vin la sticla, bere la sticla,sucuri la doza(inclusiv suc de rosii), Lufthansa ofera totul la pahar de plastic Smile si asta intr-un A380 cu care zbori 10-11 ore Smile!

Prima data cand am mers cu A380 a fost WOW, nah ca prima oara dupa care incet incet mi se pare dezamagitor comparat cu A340 600 de la SA!

Cateva poze (jenante) din A340 de la primul zbor cu ei!

Spatiul la picioare mai mare ca la A380
Waka Waka, Africa . OTP - FRA - JNB si retur Img0679og

Chiar functiona telefonul inclusiv la Economy daca plateai evident Smile
Waka Waka, Africa . OTP - FRA - JNB si retur Img0683ei

Waka Waka, Africa . OTP - FRA - JNB si retur Img0688yl

Waka Waka, Africa . OTP - FRA - JNB si retur Img0690bo

Waka Waka, Africa . OTP - FRA - JNB si retur Img0691y

Waka Waka, Africa . OTP - FRA - JNB si retur Img0694z

Doar o singura camera disponibila si la o rezolutie mai proasta decat la A380
Waka Waka, Africa . OTP - FRA - JNB si retur Img0695no

Artileria grea la Frankfurt, un A340, A380 si un 747 unde in spate
Waka Waka, Africa . OTP - FRA - JNB si retur Img0703x


Poze prin hublou Smile din JNB(calitate ff slaba insa)

Waka Waka, Africa . OTP - FRA - JNB si retur Img0482bx

Waka Waka, Africa . OTP - FRA - JNB si retur Img0484hq

Waka Waka, Africa . OTP - FRA - JNB si retur Img0486jx

Waka Waka, Africa . OTP - FRA - JNB si retur Img0488ai

Waka Waka, Africa . OTP - FRA - JNB si retur Img0494qq

Waka Waka, Africa . OTP - FRA - JNB si retur Img0496wl

Waka Waka, Africa . OTP - FRA - JNB si retur Img0498ts

Waka Waka, Africa . OTP - FRA - JNB si retur Img0500fu

Waka Waka, Africa . OTP - FRA - JNB si retur Img0502m

Waka Waka, Africa . OTP - FRA - JNB si retur Img0504w

Waka Waka, Africa . OTP - FRA - JNB si retur Img0506h

Waka Waka, Africa . OTP - FRA - JNB si retur Img0515go

Waka Waka, Africa . OTP - FRA - JNB si retur Img0516s

Sus In jos
bogdan81
Airport Level
Airport Level



Numarul mesajelor : 70
Data de inscriere : 16/12/2008

Waka Waka, Africa . OTP - FRA - JNB si retur Empty
MesajSubiect: Re: Waka Waka, Africa . OTP - FRA - JNB si retur   Waka Waka, Africa . OTP - FRA - JNB si retur EmptySam 26 Noi 2011, 08:46

Cateva poze de la ultima escapada care se incheie astazi

JNB approach si ceva poze din JNB Downtown:

Mahalale
Waka Waka, Africa . OTP - FRA - JNB si retur Img1074n

Waka Waka, Africa . OTP - FRA - JNB si retur Img1075cc

Waka Waka, Africa . OTP - FRA - JNB si retur Img1077vi

Waka Waka, Africa . OTP - FRA - JNB si retur Img1085b

Waka Waka, Africa . OTP - FRA - JNB si retur Img1094tu

Waka Waka, Africa . OTP - FRA - JNB si retur Img1098tz

Waka Waka, Africa . OTP - FRA - JNB si retur Img1100b

Waka Waka, Africa . OTP - FRA - JNB si retur Img1108u

Waka Waka, Africa . OTP - FRA - JNB si retur Img1110z

Waka Waka, Africa . OTP - FRA - JNB si retur Img1111t

Waka Waka, Africa . OTP - FRA - JNB si retur Img1115io

Waka Waka, Africa . OTP - FRA - JNB si retur Img1118jg

Waka Waka, Africa . OTP - FRA - JNB si retur Img1122tk

Waka Waka, Africa . OTP - FRA - JNB si retur Img1143ad

Waka Waka, Africa . OTP - FRA - JNB si retur Img1202xz

Waka Waka, Africa . OTP - FRA - JNB si retur Img1207e

Waka Waka, Africa . OTP - FRA - JNB si retur Img1211dy

Waka Waka, Africa . OTP - FRA - JNB si retur Img1212sb

Waka Waka, Africa . OTP - FRA - JNB si retur Img1214s

Waka Waka, Africa . OTP - FRA - JNB si retur Img1221jr

Waka Waka, Africa . OTP - FRA - JNB si retur Img1222x



OR TAMBO - JNB
Waka Waka, Africa . OTP - FRA - JNB si retur Img1228ab

Waka Waka, Africa . OTP - FRA - JNB si retur Img1230r

Waka Waka, Africa . OTP - FRA - JNB si retur Img1234y

Waka Waka, Africa . OTP - FRA - JNB si retur Img1238c

Waka Waka, Africa . OTP - FRA - JNB si retur Img1239wr

Waka Waka, Africa . OTP - FRA - JNB si retur Img1242f

Waka Waka, Africa . OTP - FRA - JNB si retur Img1243rv

Waka Waka, Africa . OTP - FRA - JNB si retur Img1246rm

Waka Waka, Africa . OTP - FRA - JNB si retur Img1248v

Waka Waka, Africa . OTP - FRA - JNB si retur Img1250qy

Waka Waka, Africa . OTP - FRA - JNB si retur Img1253ir

Waka Waka, Africa . OTP - FRA - JNB si retur Img1261hi

Waka Waka, Africa . OTP - FRA - JNB si retur Img1266g

Waka Waka, Africa . OTP - FRA - JNB si retur Img1267uz

Waka Waka, Africa . OTP - FRA - JNB si retur Img1270ga

Waka Waka, Africa . OTP - FRA - JNB si retur Img1271j

Waka Waka, Africa . OTP - FRA - JNB si retur Img1273bf

Waka Waka, Africa . OTP - FRA - JNB si retur Img1276ss

Waka Waka, Africa . OTP - FRA - JNB si retur Img1278kz

Pacat ca nu au si BA A380, ar fi fost 3 colosi unul langa celalalt
Waka Waka, Africa . OTP - FRA - JNB si retur Img1280lk



Sus In jos
Skylink
Membru activ
Skylink


Numarul mesajelor : 218
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 07/01/2009

Waka Waka, Africa . OTP - FRA - JNB si retur Empty
MesajSubiect: Re: Waka Waka, Africa . OTP - FRA - JNB si retur   Waka Waka, Africa . OTP - FRA - JNB si retur EmptySam 26 Noi 2011, 11:33

Din experienta mea avuta cu LH si multe alte companii, oferta IFE difera in functie de politica companiei. In general companiile europene vor oferi mai putine filme dar aparute la cinema in ultimele 6 luni, deci un nr redus de filme si cateva episoade din seriale mai vechi de 6 luni. In schimb, la alte companii aeriene, acolo unde ai o arhiva mai mare de filme, vei vedea productii mai vechi, dar mult mai multe. La LH nu vei gasi o oferta mult mai diversificata nici la c-cl ( vorbim numai de long haul). Scaunele nu sunt lie flat precum BA for ex. cat despre echipaje, cred ca totul depinde de membrii acelui echipaj. Am avute experiente total diferite cu aceleasi companii. Un argument la ceea ce am afirmat mai devreme il reprezinta cursele long haul cu escala tehinca si schimb de echipaj. Acolo vei vedea clar ca aceeasi companie aeriana, acelasi avion, ruta, iti da sansa sa intalnesti echipaje total diferite.....asta e....la urma urmei omul sfinteste locul Smile
cheers
Sus In jos
bogdan81
Airport Level
Airport Level



Numarul mesajelor : 70
Data de inscriere : 16/12/2008

Waka Waka, Africa . OTP - FRA - JNB si retur Empty
MesajSubiect: Re: Waka Waka, Africa . OTP - FRA - JNB si retur   Waka Waka, Africa . OTP - FRA - JNB si retur EmptyMier 05 Dec 2012, 10:04

N-am mai scris demult aici asa ca o sa mai vin cu cateva impresii personale pentru cine e interesat de aceasta ruta:

a. KLM economy- cea mai neinspirata alegere datorita orelor(AMS-JNB se zboara ziua, JNB-AMS pleaca in jurul orei 23:00 adica ff tarziu). IFE 0 barat la KLM, ecrane putin mai mari cat un smartphone, scaune extrem de neconfortabile
b. SWISS Business - nimic de reprosat dar asa e de obicei la business pentru cei care nu au ocazia sa mearga zi de zi cu ei Smile. Orele sunt perfecte, totul este perfect, scaunele sunt fully flat
c. Air France economy - orele sunt ok, se zboara cu A380 care mi se pare mai misto configurat decat Lufthansa atat timp cat reusesc sa iau loc in upper deck la geam. Configuratia sus este 2 4 2, iar daca ai locul la geam, beneficiezi de spatiu de depozitare suplimentar(ca la business), pe care iti poti aseza capul fara probleme Smile.
M-am uitat atent la Premium Economy de la AF, personal nu vad niciun avantaj major pentru care ai da banii pe asa ceva..

Am tot evitat British cu al lor B747 dar probabil ca va veni si timpul lui. Regret ca nu pot alege Qatar sau Turkish pentru aceasta ruta Sad

Exceptand SWISS Business topul meu personal pe ruta asta, luand in considerare orele de zbor,legatur, confort, ife:

1. AF - A380 doar daca gasesc loc in upper deck la geam
2. South African A340
3. Lufthansa A380
4. KLM 777

Sus In jos
Continut sponsorizat





Waka Waka, Africa . OTP - FRA - JNB si retur Empty
MesajSubiect: Re: Waka Waka, Africa . OTP - FRA - JNB si retur   Waka Waka, Africa . OTP - FRA - JNB si retur Empty

Sus In jos
 
Waka Waka, Africa . OTP - FRA - JNB si retur
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» OTP-FCO-BCN si retur cu Alitalia
» BCM-FCO si retur cu BlueAir
» BBU-FCO-SVO-HKG-SIN și retur
» YYZ to OTP si retur (de mai multe ori)
» South African Holiday (555 pics) RETURN

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: SPOTTING :: Trip Reports-
Mergi direct la: