ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Bucuresti-Viena-Christmas Market-Bucuresti

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
Alex_tm
Moderator
Alex_tm


Numarul mesajelor : 1835
Varsta : 34
Localizare : TIMISOARA - BANAT
Data de inscriere : 15/01/2009

Bucuresti-Viena-Christmas Market-Bucuresti Empty
MesajSubiect: Re: Bucuresti-Viena-Christmas Market-Bucuresti   Bucuresti-Viena-Christmas Market-Bucuresti EmptyVin 31 Dec 2010, 16:45

Foarte frumos TR. Mi`a adus aminte de Viena, si mi s`a facut dor sa merg. N`am poze, dar prin aceleasi locuri am fost si eu.

Multumesc si LA MULTI ANI!
Sus In jos
http://fanviola.piczo.com/?cr=5
crisvsv
Flight Level 200
Flight Level 200
crisvsv


Numarul mesajelor : 236
Varsta : 37
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/12/2007

Bucuresti-Viena-Christmas Market-Bucuresti Empty
MesajSubiect: Re: Bucuresti-Viena-Christmas Market-Bucuresti   Bucuresti-Viena-Christmas Market-Bucuresti EmptyVin 31 Dec 2010, 23:45

Foarte misto! Nice photos!
Sus In jos
gabi-737
Membru activ
gabi-737


Numarul mesajelor : 4453
Varsta : 47
Localizare : Oradea
Data de inscriere : 26/12/2007

Bucuresti-Viena-Christmas Market-Bucuresti Empty
MesajSubiect: Re: Bucuresti-Viena-Christmas Market-Bucuresti   Bucuresti-Viena-Christmas Market-Bucuresti EmptySam 01 Ian 2011, 11:53

Frumos TR, are de toate: aviatie, arhitectura, poze de seara, contrail, muzee & zoo, deci echilibrat. Cu explicatiile nu ai fost prea darnic dar se accepta Laughing

Vad ca Tarom ti-a oferit ocazia sa zbori si cu Boeing si cu Airbus. A340ul din contrail pare DLH, iar cele vecine cu zborul tau sunt vesnicele si omniprezentele UAE si parca un SIA.

Daca e sa luam de bun ce arata pe monitor, ruta era cam departe de Budapesta, ori orasul de jos nu era capitala Ungariei, ori afisajul nu era corect.
Sus In jos
Lery
Flight Level 100
Flight Level 100



Numarul mesajelor : 100
Varsta : 29
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 15/11/2009

Bucuresti-Viena-Christmas Market-Bucuresti Empty
MesajSubiect: Re: Bucuresti-Viena-Christmas Market-Bucuresti   Bucuresti-Viena-Christmas Market-Bucuresti EmptySam 01 Ian 2011, 12:11

Dragut TR. Viena este intradevar un oras superb pe timpul iernii si in zestre de sarbatoare... vad insa ca te-ai intors de sarbatori acasa, sa stii ca am avut parte de un craciun la Viena si pot spune ca desi a sunat la inceput interesant, austriecii sunt mai "evoluati" sa zic asa, si din pacate la ei spiritul de sarbatoare se cam pierde.

La multi ani si iti doresc un an plin de bucurii

Lery
Sus In jos
crokodilu
Membru activ



Numarul mesajelor : 625
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 19/11/2008

Bucuresti-Viena-Christmas Market-Bucuresti Empty
MesajSubiect: Re: Bucuresti-Viena-Christmas Market-Bucuresti   Bucuresti-Viena-Christmas Market-Bucuresti EmptySam 01 Ian 2011, 16:20

Multumesc pt. urari. La multi ani si voua! Multa sanatate si timp pentru calatorii.

Am fost cam zgarcit cu explicatiile: cine a fost stie, cine nu - surpriza, recomand sa se duca si sa vada despre ce e vorba Very Happy

Cred ca totusi era Budapesta, cand eram aproape, pe harta era mai aproape decat linia din poza. Iar daca nu, oricum nu conteaza, ceva era acolo jos.

Viena e un oras intr-adevar superb, are detoate, iar in Stephansplatz m-as plimba fara numar. Pana acum am fost doar iarna, dar banui ca vara e si mai frumos, soare, cald, verdeata, flori, peisaje, etc. Insa aveti grija ca e foarte aglomerat, recomand sa mergeti oricand mai putin sambata.Am fost vineri in parc la Schonbrunn si eram doar eu, sotia si veveritele, sambata nu aveai loc, chineji, japoneji, americani, slovaci, romani, toate natiile. Am fost si prin cateva muzee mai cunoscute si e cam pierdere de timp, cel putin pentru mine. Peles rules. Inca n-am aprofundat muzeul de arta sau cel de istorie, cred ca sunt mult mai interesante decat Hofburg, Schonbrunn.
Sus In jos
http://valistoica.blogspot.com
Continut sponsorizat





Bucuresti-Viena-Christmas Market-Bucuresti Empty
MesajSubiect: Re: Bucuresti-Viena-Christmas Market-Bucuresti   Bucuresti-Viena-Christmas Market-Bucuresti Empty

Sus In jos
 
Bucuresti-Viena-Christmas Market-Bucuresti
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Bucuresti-Viena-Kaprun-Viena-Bucuresti (avioane doar)
» Niki (HG / NLY)
» Bucuresti - Slatina - Craiova - Bucuresti cu AN30 al ROAF
» Cursa BlueAir Viena-Bucuresti, aterizare de urgenta la Timisoara
» Bucuresti - Zurich - Bucuresti (Tarom)

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: SPOTTING :: Trip Reports-
Mergi direct la: