ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Lufthansa (LH / DLH)

In jos 
+25
atr_42_500
gaudi
loplo
Mengelaus
bogdan81
CalinCLJ
laurus
arianne
mario antonio
eugen
MrJack
Dylan
strainu
Alex_tm
kampfmaschine
Miţă_KRP
Thomas
cipi_TM
Skylink
xpino
llobregat
CDA
flaviu
gabi-737
Nic
29 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Nic
Administrator
Nic


Numarul mesajelor : 750
Varsta : 40
Localizare : München
Data de inscriere : 24/12/2007

Lufthansa (LH / DLH) Empty
MesajSubiect: Lufthansa (LH / DLH)   Lufthansa (LH / DLH) EmptySam 05 Ian 2008, 13:09

Lufthansa, a doua mare companie din Europa dupa Air France & KLM, zboara des la OTP de la FRA si MUC.

A319-100 / D-AILY
B737-500 / D-ABIB
B737-500 / D-ABIL
B737-500 / D-ABIE
A321-200
CRJ-200 / D-ACRK
Sus In jos
gabi-737
Membru activ
gabi-737


Numarul mesajelor : 4453
Varsta : 47
Localizare : Oradea
Data de inscriere : 26/12/2007

Lufthansa (LH / DLH) Empty
MesajSubiect: Re: Lufthansa (LH / DLH)   Lufthansa (LH / DLH) EmptyVin 11 Ian 2008, 21:49

Am prins si eu unu,la LHBP,"dedicat"fotbalistilor Very Happy
D-ABEB.
Sus In jos
flaviu
Membru activ
flaviu


Numarul mesajelor : 600
Varsta : 35
Localizare : Cluj
Data de inscriere : 24/05/2008

Lufthansa (LH / DLH) Empty
MesajSubiect: Re: Lufthansa (LH / DLH)   Lufthansa (LH / DLH) EmptyMar 03 Mar 2009, 19:28

Oare mai opereaza la Cluj cu CR7?...intreb deoarece din cate stiu eu zboara cu RJ85 insa din ce am vazut pe o rezervare de MUC-CLJ este trecut CR7 Question
Sus In jos
CDA
Flight Level 300
Flight Level 300



Numarul mesajelor : 387
Varsta : 49
Localizare : Copenhaga
Data de inscriere : 22/03/2008

Lufthansa (LH / DLH) Empty
MesajSubiect: Re: Lufthansa (LH / DLH)   Lufthansa (LH / DLH) EmptyMar 03 Mar 2009, 19:49

flaviu a scris:
Oare mai opereaza la Cluj cu CR7?...intreb deoarece din cate stiu eu zboara cu RJ85 insa din ce am vazut pe o rezervare de MUC-CLJ este trecut CR7 Question

Lufthansa zboara si a zburat in perioada de iarna cu RJ85. Incepand cu orarul de vara (sfarsitul lunii martie) va zbura intre Cluj si Munchen cu CR7 de doua ori pe zi.
Sus In jos
llobregat
Membru activ
llobregat


Numarul mesajelor : 756
Varsta : 32
Localizare : Bucharestork
Data de inscriere : 23/03/2008

Lufthansa (LH / DLH) Empty
MesajSubiect: Re: Lufthansa (LH / DLH)   Lufthansa (LH / DLH) EmptySam 22 Aug 2009, 13:52

Frumoase cadre cu Lufthansa, mi se pare mie sau erau cam mari pantalonii de domnul pilot?Smile) geek
Sus In jos
http://www.airbuzz.ro
xpino
Fotograf
xpino


Numarul mesajelor : 227
Varsta : 59
Localizare : Sibiu
Data de inscriere : 25/01/2009

Lufthansa (LH / DLH) Empty
MesajSubiect: Lufthansa (LH / DLH)   Lufthansa (LH / DLH) EmptyMier 17 Feb 2010, 14:13

Acum citeva minute site-urile de stiri din Germania anuntau ca oficiala greva pilotilor de la Lufthansa, deocamdata intre 22 si 25 februarie. http://www.n24.de/news/newsitem_5854778.html
Sorry am gasit nimic in engleza deocamdata.
Sus In jos
Skylink
Membru activ
Skylink


Numarul mesajelor : 218
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 07/01/2009

Lufthansa (LH / DLH) Empty
MesajSubiect: Re: Lufthansa (LH / DLH)   Lufthansa (LH / DLH) EmptyMier 17 Feb 2010, 15:21

Stirea si in romana
http://www.libertatea.ro/stire/pilotii-lufthansa-intra-in-greva-timp-de-patru-zile-276764.html

Nasol Rolling Eyes
Sus In jos
cipi_TM
Membru activ
cipi_TM


Numarul mesajelor : 1409
Varsta : 42
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 04/10/2008

Lufthansa (LH / DLH) Empty
MesajSubiect: Ministerul german al transporturilor negociaza cu Lufthansa pentru a evita greva   Lufthansa (LH / DLH) EmptyLun 22 Feb 2010, 08:41

Titlu: Ministerul german al transporturilor negociaza cu Lufthansa pentru a evita greva
Sursa: http://www.wall-street.ro/articol/Turism/80633/Ministerul-german-al-transporturilor-negociaza-cu-Lufthansa-pentru-a-evita-greva.html
Autor: ***
Data: 22.02.2010

Citat :
Ministerul german al transporturilor negociaza cu Lufthansa pentru a evita greva

Ministrul german al transporturilor, Petru Ramsauer, a cerut companiei aeriene Lufthansa si reprezentantilor sindicatului pilotilor sa reia dialogul pentru a evita intrarea in greva, relateaza AFP.
Cea mai mare companie aeriana german a anuntat ca a anulat doua treimi din zborurile sale de luni pana joi inclusiv, circa 800 de zboruri pe zi, din cauza grevei cu care ameninta pilotii sai, potrivit NewsIn.
Intr-un interviu acordat ziarului Welt am Sonntag, Ramsauer a precizat ca aceste discutii nu presupun ca cineva sa renunte la pretentiile sale, ci gasirea unei solutii pentru evitarea unei grevei, care ar afecta economia si "imaginea celei mai cunoscute companii aeriene din lume".
"Aceasta greva ar fi de rau augur. Nu este posibil ca cea mai mare flota germana sa ramana practic la sol timp de patru zile", a spus ministrul.
Pilotii vor sa faca greva de luni, de la ora locala 00:00 (duminica 23:00 GMT), pana joi 23:59 (22:59 GMT), ca forma de sprijinire a cererii lor de garantare a locurilor de munca din Germania.
Pe langa Lufthansa, greva ar urma sa afecteze filialele Germanwings si Lufthansa Cargo (transport de marfa).
Negocierile, intrerupte vineri, vizeaza intentia companiei de a incredinta tot mai multe dintre zborurile sale filialelor low-cost din strainatate, ceea ce ingrijoreaza pilotii germani cu privire la locurile lor de munca.
Sus In jos
Skylink
Membru activ
Skylink


Numarul mesajelor : 218
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 07/01/2009

Lufthansa (LH / DLH) Empty
MesajSubiect: Re: Lufthansa (LH / DLH)   Lufthansa (LH / DLH) EmptyLun 22 Feb 2010, 09:50

Se pare ca ministrul german nu a negociat foarte bine, din moment ce greva a inceput Very Happy .
Dar asta este una dintre laturile democratiei, fiecare poate sa isi ceara drepturile si sa lupte pentru ele, justificatia fiind de multe ori subiectiva. Mi-a placut foarte mult atitudinea nemtilor intervievati de un post german, care spuneau la unsion ca nu le convine faptul ca trebuie sa ia trenul sau sa-si schimbe planurile de calatorie, dar cu toate acestea ii inetelegeau pe piloti si li se parea firesc ca acestia sa-si ceara drepturile. Asta inseamna civilizatie. Smile
Sus In jos
cipi_TM
Membru activ
cipi_TM


Numarul mesajelor : 1409
Varsta : 42
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 04/10/2008

Lufthansa (LH / DLH) Empty
MesajSubiect: Greva de la Lufhansa afecteaza si cursele din Romania   Lufthansa (LH / DLH) EmptyMar 23 Feb 2010, 08:39

Titlu: Greva de la Lufhansa afecteaza si cursele din Romania
Sursa: http://www.wall-street.ro/articol/Turism/80670/Greva-de-la-Lufhansa-afecteaza-si-cursele-din-Romania.html
Autor: ***
Data: 23.02.2010

Citat :
Greva de la Lufhansa afecteaza si cursele din Romania

Compania aeriana germana Lufhansa a anulat ieri patru curse din Bucuresti spre Frankfurt si München din cauza grevei pilotilor, pasagerii putand opta pentru zborurile companiei Tarom spre cele doua destinatii, au declarat reprezentantii aeroportului Otopeni.
"Compania a anuntat doar pentru luni anularea curselor dinspre Bucuresti spre Frankfurt si München. Singura companie care opereaza de pe Otopeni spre cele doua destinatii este Tarom. Pasagerii Lufthansa isi pot recupera contravaloarea biletelor sau pot folosi biletul in alta zi", au declarat reprezentantii aeroportului, citati de NewsIn.
Pilotii celei mai mari companii aeriene germane, Lufthansa, au lansat in noaptea de duminica spre luni o greva ce ar urma sa dureze pana joi, 25 februarie, prezentata drept cea mai mare din istoria transportului aerian.


Ultima editare efectuata de catre cipi_TM in Mar 23 Feb 2010, 11:29, editata de 1 ori
Sus In jos
Thomas
Membru activ



Numarul mesajelor : 913
Varsta : 59
Localizare : Göttingen
Data de inscriere : 04/01/2008

Lufthansa (LH / DLH) Empty
MesajSubiect: Re: Lufthansa (LH / DLH)   Lufthansa (LH / DLH) EmptyMar 23 Feb 2010, 10:19

Între timp greva a fost suspendata pe 14 zile.
Sus In jos
xpino
Fotograf
xpino


Numarul mesajelor : 227
Varsta : 59
Localizare : Sibiu
Data de inscriere : 25/01/2009

Lufthansa (LH / DLH) Empty
MesajSubiect: Lufthansa (LH / DLH)   Lufthansa (LH / DLH) EmptyJoi 04 Mar 2010, 14:16

Salutare,

nu prea am stiut unde sa postez "patzania" asta a mea cu Lufthansa si uraganul Cynthia de duminica trecuta (28.febr. 2010) asa ca am ales subiectul LH ca e mai aproape. Asadar in 28 febr. a trebuit sa ma intorc in Germania dupa o scurta vacanta si am gasit bilete destul de ieftine la AUA (188 EUR / SBZ - FRA via VIE). Din Sibiu am plecat ok pe o vreme bunicica si chiar cu 15 minute mai devreme (din pacate era planificat un zbor cu CRJ 200 dar a fost un Dash 8-400 OE-LGF). Pina la VIE un zbor placut (o sa pun ceva poze mai incolo). Dar la Viena ... surpriza, dupa ce ne aliniem frumos la poarta C52 vine un functionar si ne aunta ca pina la ora 21 sigur nu o sa plecam din cauza ca aeroportul din FRA e inchis "due to bad weather". Dupa o scurta orientare in teren am ochit un gate pe care scrie -LH-3535 FRA ora 17:15 (ora era 16:50). Intreb daca ma pot reruta de la OS125 la LH3535 si zice omul de la ghiseu ca daca mai sint locuri sigur (doar e aceeasi "Marie"). De fapt LH 3535 trebuia sa plece la ora 14 din VIE dar ... m-au asteptat pe mine Smile.
Cert e ca pe la 17:15 ne-am imbarcat dar .. stop. Nu mai plecam deoarece, ni se spune ca mai trebuie sa asteptam cel putin 1h30min tot "due to bad weather ... ". Pina la urma am decolat pe la 19 si bineninteles ca a trebuit sa mai asteptam si in aer vreo 45 de minute pina am prins un slot. De la VIE la FRA am zburat cu un A-321 (nu stiu reg.) nou-noutz dar am avut locul 24A care e la iesirea de urgenta si care la A321 ... nu are hublou asa ca 0 poze. Sad
Oricum ultima jumatate de ora de zbor a fost cam ca pe carusel spre nefericirea multor pasageri.
Ajuns in FRA aflu ca toate garile din Frankfurt sint deocamdata inchise (trebuia sa ajung in Mannheim) si abia pe la ora 23 am prins un tren care pe cai ocolite a ajuns in MA aproape de ora 1 noaptea. Evident ca bagajul de cala nu a fost rerutat dar am reusit sa-l anunt destul de repede la ghiseul specializat din aeroport si luni seara mi-a fost adus acasa.
Dupa cite am vazut eu cursa cu care trebuia sa ajung de fapt in FRA la ora 19:15 nici nu a mai plecat din VIE duminica fiind anulata la fel ca alte sute. Am tot vazut prin filme si la stiri situatii de genul asta cu oameni blocati prin aeroporturi din cauza vremii dar nu m-am gindit ca o sa ajung si eu in situatie. Una peste alta eu zic ca surorile OS si LH s-au descurcat destul de bine avind totusi o logistica bine pusa la punct.
Sorry pentru text fara poze dar am vrut sa va impartasesc si voua.
Daca credeti ca e cazul, ii rog pe cei in drept sa mute sau sa stearga post-ul.

Pe curind,
Dan
Sus In jos
Miţă_KRP
Flight Level 200
Flight Level 200



Numarul mesajelor : 222
Varsta : 29
Localizare : Timisoara - LRTR - TSR
Data de inscriere : 12/02/2010

Lufthansa (LH / DLH) Empty
MesajSubiect: Re: Lufthansa (LH / DLH)   Lufthansa (LH / DLH) EmptyMar 16 Mar 2010, 19:15

Lufthansa introduce al treilea zbor zilnic pe ruta Timisoara-Munchen (7/7) :
06:40-07:10
21:05-23:30

Si cu zborul Carpatair ar fi la fel de multe zboruri ca si pana acum la capitala...interesant... Cool
Sus In jos
cipi_TM
Membru activ
cipi_TM


Numarul mesajelor : 1409
Varsta : 42
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 04/10/2008

Lufthansa (LH / DLH) Empty
MesajSubiect: Re: Lufthansa (LH / DLH)   Lufthansa (LH / DLH) EmptyMier 17 Mar 2010, 08:35

Miţă_KRP a scris:
Lufthansa introduce al treilea zbor zilnic pe ruta Timisoara-Munchen (7/7) :
06:40-07:10
21:05-23:30

Si cu zborul Carpatair ar fi la fel de multe zboruri ca si pana acum la capitala...interesant... Cool

Titlu: Lufthansa introduce al treilea zbor zilnic pe ruta Timisoara-Munchen
Sursa: http://www.wall-street.ro/articol/Turism/82055/Lufthansa-introduce-al-treilea-zbor-zilnic-pe-ruta-Timisoara-Munchen.html
Autor: Roxana Grosu
Data: 17.03.2010

Citat :
Lufthansa introduce al treilea zbor zilnic pe ruta Timisoara-Munchen

Compania aeriana Lufthansa adauga din 28 martie inca un zbor zilnic pe ruta Timisoara - Munchen, ajungand la un total de 21 de servicii operate saptamanal in partea de Vest a Romaniei.
Astfel, din 28 martie, compania internationala cu sediul in Germania va opera trei zboruri zilnice cu aeronave de tipul CRJ 700, configurate pentru ambele clase: business si economy.
Cursa suplimentara completeaza oferta existenta, fiind stabilita astfel incat sa asigure un orar flexibil si conditii de zbor si mai avantajoase atat pentru pasagerii business, cat si pentru cei care calatoresc in scop turistic.
Noul zbor este programat dimineata devreme, pasagerii Lufthansa beneficiind de intreaga zi pentru afaceri sau activitati turistice in Munchen si de asemenea permite accesul la o vasta retea de conexiuni catre destinatii europene si in intreaga lume. Cursa retur Munchen - Timisoara decoleaza la 21:05 si ajunge pe aeroportul din Timisoara la 23:30.
“Suntem incantati sa oferim un al treilea serviciu zilnic dinspre partea de Vest a Romaniei catre Munchen, in ciuda contextului economic dificil la nivel global. Timisoara reprezinta un succes pentru Lufthansa in Romania subliniind interesul activ pentru piata locala si importanta strategica in regiune“ a declarat Stefan Versemann (foto), director general de vanzari pentru Lufthansa Romania si Moldova.
Odata cu extinderea ofertei din Timisoara, capacitatea de zbor a crescut cu aproximativ 1,000 de locuri pe saptamana pe aceasta ruta.
In vara lui 2010, prin cele 105 zboruri operate saptamanal, Lufthansa va asigura conexiunea intre Romania si destinatii din intreaga lume, efectuand plecari dinspre Bucuresti, Timisoara, Cluj-Napoca si Sibiu.
Lufhansa, cea mai mare companie aeriana de linie din Europa, a transportat anul trecut circa 600.000 de pasageri pe cursele din si catre Romania, in crestere cu 6% fata de anul precedent.
Sus In jos
Vizitator
Vizitator




Lufthansa (LH / DLH) Empty
MesajSubiect: Re: Lufthansa (LH / DLH)   Lufthansa (LH / DLH) EmptyMier 17 Mar 2010, 12:06

Din ce in ce mai multe companii deschid zboruri noi la noi dar operate cu avioane regionale pentru feed pe cursele lor de lung si mediu curier.... Poate si Blue Air adopta din politica...
Sus In jos
llobregat
Membru activ
llobregat


Numarul mesajelor : 756
Varsta : 32
Localizare : Bucharestork
Data de inscriere : 23/03/2008

Lufthansa (LH / DLH) Empty
MesajSubiect: Re: Lufthansa (LH / DLH)   Lufthansa (LH / DLH) EmptyJoi 17 Iun 2010, 12:11

Lufthansa creste pretul biletelor
Sus In jos
http://www.airbuzz.ro
kampfmaschine
Moderator
kampfmaschine


Numarul mesajelor : 1927
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 09/01/2010

Lufthansa (LH / DLH) Empty
MesajSubiect: Re: Lufthansa (LH / DLH)   Lufthansa (LH / DLH) EmptyJoi 24 Iun 2010, 21:51

Titlu: Lufthansa s-ar putea confrunta cu o noua greva a pilotilor. Cea din februarie a adus pierderi de 50 mil. euro
Sursa: http://www.dailybusiness.ro/stiri-turism/lufthansa-s-ar-putea-confrunta-cu-o-noua-greva-a-pilotilor-cea-din-februarie-a-adus-pierderi-de-50-mil-euro-44874
Autor: ***
Data: 24.06.2010

Citat :
Linia aeriana Lufthansa s-ar putea confrunta cu o noua greva a pilotilor daca cele doua parti vor refuza propunerea de mediere care le-a fost facuta cu scopul de a solutiona disputa legata de nivelul salarial si conditiile de lucru.
Greva pilotilor Lufthansa din 22 februarie a costat compania circa 50 mil. euro. Alte actiuni de greva au fost evitate dupa ce, in aprilie, sindicatul pilotilor si compania au fost de acord sa medieze disputa.

Lufthansa tinteste sa taie cheltuielile cu 1 mld. euro pana la finalului lui 2011 si sa scada costurile cu salariile echipajelor si ale pilotilor cu 10%.

Pilotii pot sa se miste "foarte repede spre o actiune de conflict", a spus un reprezentant al sindicatului, citat de Bloomberg.

Lufthansa si sindicatul pilotilor au la dispozitie joi pana la ora 19:00 sa se gandeasca la propunerea facuta de mediatorul Klaus von Dohnanyi, fostul primar al orasului Hamburg.

Reprezentantii Lufthansa au confirmat existenta unei propuneri de mediere a conflictului, dar nu au dorit sa faca alte comentarii legate de aceasta.
Sus In jos
Alex_tm
Moderator
Alex_tm


Numarul mesajelor : 1835
Varsta : 35
Localizare : TIMISOARA - BANAT
Data de inscriere : 15/01/2009

Lufthansa (LH / DLH) Empty
MesajSubiect: Re: Lufthansa (LH / DLH)   Lufthansa (LH / DLH) EmptyMar 20 Iul 2010, 18:30

Inca o balena pentru DLH!
D-AIMB__Airbus A380-841__4x RR Trent 970__F8C98Y420__16.07.10__München

Alex

Sus In jos
http://fanviola.piczo.com/?cr=5
kampfmaschine
Moderator
kampfmaschine


Numarul mesajelor : 1927
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 09/01/2010

Lufthansa (LH / DLH) Empty
MesajSubiect: Lufthansa - Pierderi de 104 mil. euro in S1   Lufthansa (LH / DLH) EmptyLun 02 Aug 2010, 11:20

Titlu: Lufthansa - Pierderi de 104 mil. euro in S1
Sursa: wall-street.ro
Autor: ***
Data: 02.08.2010

Citat :
Lufthansa, al doilea mare operator aerian din Europa, a inregistrat pierderi de 104 milioane de euro in primul semestru (S1), cu 42% mai reduse decat rezultatul negativ de 178,4 milioane de euro in perioada similara a anului trecut, dupa dublarea profitului in trimestrul al doilea, conform Mediafax.

Veniturile au avansat cu 23,5% in primele sase luni, de la 10,23 miliarde de euro la 12,62 miliarde de euro, potrivit raportului financiar al grupului.

Grupul german a efectuat 491.795 de zboruri, cu 25% mai multe decat in prima jumatate a anului anterior, si a transportat 41,7 milioane de pasageri, in crestere cu 26%, respectiv 939.000 tone de marfa, in urcare cu 19%.

In trimestrul al doilea, profitul a crescut cu 118%, la 194 milioane de euro, in timp ce veniturile au urcat cu 32%, la 6,9 miliarde de euro.

In perioada aprilie-iunie, Lufthansa a operat 251.637 zboruri, cu 22% mai mult decat in aceeasi perioada a anului anterior. Numarul pasagerilor transportati a crescut cu 25%, la 22,7 milioane, iar livrarile de marfa au urcat cu 20%, la 494.000 tone.

Grupul Air France-KLM, cel mai mare operator aerian din Europa, a raportat, marti, un profit de 736 de milioane de euro pentru trimestrul aprilie-iunie, primul al anului fiscal 2010, fata de un rezultat negativ de 426 de milioane de euro in perioada similara a anului trecut.
Sus In jos
strainu
Flight Level 300
Flight Level 300



Numarul mesajelor : 333
Varsta : 40
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/04/2010

Lufthansa (LH / DLH) Empty
MesajSubiect: Re: Lufthansa (LH / DLH)   Lufthansa (LH / DLH) EmptyMier 11 Aug 2010, 16:54

Ca să testăm noile setări din flickr și ca să nu uităm complet de poze...

Lufthansa (LH / DLH) 4789874421_fdc503a490_z
IMG_0461 by strainu, on Flickr

Lufthansa (LH / DLH) 4789876451_2266720d10_z
IMG_0472 by strainu, on Flickr

Lufthansa (LH / DLH) 4790509068_b8c88e72a6_z
IMG_0469 by strainu, on Flickr

Știu că nu-s comparabile cu pozele de pe aici, dar decât deloc...
Sus In jos
Dylan
Moderator
Dylan


Numarul mesajelor : 4876
Varsta : 53
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 15/04/2008

Lufthansa (LH / DLH) Empty
MesajSubiect: Re: Lufthansa (LH / DLH)   Lufthansa (LH / DLH) EmptyVin 20 Aug 2010, 11:30

Baieti, m-a intrebat o cunostinta care saptamana viitoare tre' sa faca un drum spre Germania cu LH...cum e problema cu bagajele de mana sau cu cele de cala la teutoni? Ma refer ca numar de bucati, greutati, dimensiuni...
Sus In jos
MrJack
Airport Level
Airport Level
MrJack


Numarul mesajelor : 65
Varsta : 42
Localizare : Bucureşti
Data de inscriere : 11/04/2010

Lufthansa (LH / DLH) Empty
MesajSubiect: Re: Lufthansa (LH / DLH)   Lufthansa (LH / DLH) EmptyVin 20 Aug 2010, 12:21

dylan a scris:
Baieti, m-a intrebat o cunostinta care saptamana viitoare tre' sa faca un drum spre Germania cu LH...cum e problema cu bagajele de mana sau cu cele de cala la teutoni? Ma refer ca numar de bucati, greutati, dimensiuni...

Hello

Bagajul de mână
55 x 40 x 20 cm, max 8 kg.
Dacă sunt depăşite valorile atunci va trebui declarat bagaj de cală.

Bagaj la cală
1 bucată 20 kg maxim 158 cm (suma mărimilor)
Depăşirea greutăţii este taxată cu 10EUR/extra kg
Sus In jos
Dylan
Moderator
Dylan


Numarul mesajelor : 4876
Varsta : 53
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 15/04/2008

Lufthansa (LH / DLH) Empty
MesajSubiect: Re: Lufthansa (LH / DLH)   Lufthansa (LH / DLH) EmptyVin 20 Aug 2010, 12:47

Multam frumos Jack!!!
Sus In jos
cipi_TM
Membru activ
cipi_TM


Numarul mesajelor : 1409
Varsta : 42
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 04/10/2008

Lufthansa (LH / DLH) Empty
MesajSubiect: Re: Lufthansa (LH / DLH)   Lufthansa (LH / DLH) EmptyVin 17 Sept 2010, 08:16

Titlu: Lufthansa, crestere de 9% a numarului de pasageri, in august
Sursa: http://www.wall-street.ro/articol/Turism/92407/Lufthansa-crestere-de-9-a-numarului-de-pasageri-in-august.html
Autor: Roxana Grosu
Data: 17.09.2010

Citat :
Lufthansa, crestere de 9% a numarului de pasageri, in august

Operatorul aerian Lufthansa a raportat o crestere de 9,2% a numarului de pasageri transportati in august, fata de aceeasi perioada a anului trecut, pana la 5,4 milioane persoane.

In luna august 2010, gradul de incarcare al aeronavelor companiei germane a fost de 82,9%, in scadere usoara, de 0,6 puncte procentuale fata de august 2009.

Si compania Swiss Airlines, parte a grupului Lufthansa, a raportat un avans de 3,4% in august fata de perioada similara a lui 2009. Astfel, elvetieii au transportat 1,3 milioane pasageri in cea de-a opta luna a anului in curs si au raportat un grad de ocupare de 86,3%.

Austian Airlines, de asemenea parte a Lufthansa Group, a inregistrat un avans de 2,8%, in august, pana la 1,12 milioane pasageri. Gradul de incarcare al operatorului austriac a fost de 83,3%.

Intreg grupul Lufthansa a inregistrat o crestere de 20% a traficului, pana la 8,5 milioane pasageri si un grad de ocupare de 83,2%.

De curand, Lufthansa a decis sa renunte, incepand din 1 noiembrie 2010, la cursa Bucuresti – Milano pe care o opera din martie 2009.


Sus In jos
eugen
Membru activ
eugen


Numarul mesajelor : 3386
Varsta : 50
Localizare : Arad, LRAR
Data de inscriere : 30/04/2008

Lufthansa (LH / DLH) Empty
MesajSubiect: Re: Lufthansa (LH / DLH)   Lufthansa (LH / DLH) EmptyVin 24 Sept 2010, 15:30

Stiti cumva pe ce destinatii opereaza (va opera) A388?
Sus In jos
Continut sponsorizat





Lufthansa (LH / DLH) Empty
MesajSubiect: Re: Lufthansa (LH / DLH)   Lufthansa (LH / DLH) Empty

Sus In jos
 
Lufthansa (LH / DLH)
Sus 
Pagina 1 din 3Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Lufthansa infiinteaza Lufthansa Italia
» Lufthansa Italia (LH / DLH)
» Fra Vie Fra Cu Lufthansa
» CLJ - MUC - CLJ cu Lufthansa
» CLT-MUC-CLJ cu Lufthansa

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: SPOTTING :: Companii aeriene in Romania - Airlines in Romania-
Mergi direct la: