ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII

In jos 
+107
gmi
Boeing747Fan
Bravo Victor
IonutBz
radu.c.a
LRCV
mihai.balaj
Skywalker
GYN
oztan
zaco
DHL
mig29ovt
NATO
codrutz
mishwall
cristi_avb
Catalin80
v-twin
VicMures
conu gica
Action
gopo
Geo
LaurentiuCC
strainu
petrudimoff
flight
danutztgv16
Richelieu
attiladaniel
scaramouche
Bogdan747
KOSTYK69
victors
46Pilot
RwO
adiuss
Celestin
Dana
CDA
alinteanu
GAC
nbk!ll3r
shouriken
Boeing777-300
Apopiku
Griff
cata_124
mario antonio
gaudi
MrJack
aegean
Capt_Vio
tepes_voda
Edi
roger
nwzeu
Thomas
ovidiu51
k0b3
gabi-737
Tryby
Dumitru Fabian
dan guina
win_oradea
b707nicolae
cavver
Balki
propellerdream
LeCCa
loplo
Andrei
lyonezul
Virusu
Koala
Miţă_KRP
lrbc
mariusoctavian1
Stefan
Andrej3000
liviu.dnistran
Raduq
vishzu
raduvisitor
robert24
Alex_tm
Mengelaus
schumi
Aviatia-Romaneasca
B32fly
Dylan
mihaiatanasie
valavia
Elful
Zuky
fly_emirates
eugen
arianne
llobregat
CalinCLJ
Skylink
atr_42_500
claudiup
kampfmaschine
laurus
cipi_TM
111 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 14 ... 26  Urmatorul
AutorMesaj
Alex_tm
Moderator
Alex_tm


Numarul mesajelor : 1835
Varsta : 34
Localizare : TIMISOARA - BANAT
Data de inscriere : 15/01/2009

AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII   - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII   - Pagina 3 EmptySam 30 Oct 2010, 19:39

Elful a scris:
[...] sau trimis la muzeu .

Cea mai dorita si buna solutie! Speram ca asa o sa fie..

ALex
Sus In jos
http://fanviola.piczo.com/?cr=5
Elful
Airport Level
Airport Level



Numarul mesajelor : 36
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 17/07/2010

AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII   - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII   - Pagina 3 EmptySam 30 Oct 2010, 19:46

ceva imi spune ca nu se v-a intampla asa ,pentru ca BAC-urile 1-11 folosite pe vremuri tot pentru presedinte inca zac pe platforma lor ....deci n-ar fi exclus sa "rugineasca" si ABB-ul tot acolo .Doar traim in Romania.....nu?!

***

A1995/10 NOTAMR A1915/10
Q) LRBB/QMRLC/IV/NBO/A /000/999/4434N02605E005
A) LROP B) 1010291139 C) 1011011100
E) RWY 08L/26R CLSD)
se pare ca se prelungesc lucrarile la 08L NOTAM-ul de fata fiind B) data intrarii in viguare ,si C) data de incetare a NOTAM-ului ( 10 anul ,11 luna,01 ziua ,1100 ora in UTC )
Sus In jos
robert24
Flight Level 100
Flight Level 100



Numarul mesajelor : 123
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 25/10/2010

AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII   - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII   - Pagina 3 EmptyDum 31 Oct 2010, 22:17

Elful a scris:
YR-LCB v-a fi noul avion prezidential al Romaniei.El se afla in momentul de fata in hangarul Tarom la repaint de unde am inteles ca v-a iesi cu " R O M A N I A oprated by Tarom " cel mai repede saptamana viitoare .

In acest caz poate merita notat ca ultimul zbor Tarom efectuat cu aceasta aeronava a fost cursa RO 383/384 OTP-CDG-OTP la data de 24 octombrie 2010.
Sus In jos
mihaiatanasie
Membru activ
mihaiatanasie


Numarul mesajelor : 2388
Varsta : 66
Localizare : Rosiorii de Vede & Brasov
Data de inscriere : 27/06/2008

AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII   - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII   - Pagina 3 EmptyLun 01 Noi 2010, 07:01

Elful a scris:
Romavia mai are in curte doar BEA ,BEC-ul a disparut de mult din curtea lor .Din cate stiu eu s-a dus la CarpatAir . ABB-ul este la a 3-a mare revizie ,deci mare lucru numai poate fi facut cu el,decat vandut la indieni sau trimis la muzeu .

La care Muzeu? Daca te gandesti la cel de la Pipera, acolo de abia mai pot fi parcate MIG-uri. Iar la cel din Rosiori nu cred ca accepta ingrijitoarea sa faca curat in el.
Sus In jos
http://unursinnoras.blog-gratuit.ro/
Zuky
Airport Level
Airport Level
Zuky


Numarul mesajelor : 49
Varsta : 48
Localizare : Anywhere
Data de inscriere : 12/11/2009

AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII   - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII   - Pagina 3 EmptyLun 01 Noi 2010, 10:33

Mai este un B707 la Baneasa in spatele unei benzinarii (nu mai tin minte numele) YR-ABA sau YR-ABC cred. Oricum, cert este ca sta acolo uitat de toata lumea, macinat de vreme si rugina, in loc sa fie accesibil publicului pasionat de aviatie.
Alta idee ar fi sa se construiasca un parc aviatic unde tuturor vizitatorilor sa le fie permis accesul IN AERONAVA (sa stea in cockpit, sa foloseasca comenzile de pe bordul aeronavei etc.) si sa le ofere o experienta foarte placuta, dar mai avem muuuult pana sa se intample asa ceva la noi in tara.
Sus In jos
Dylan
Moderator
Dylan


Numarul mesajelor : 4873
Varsta : 52
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 15/04/2008

AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII   - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII   - Pagina 3 EmptyLun 01 Noi 2010, 10:59

Zuky a scris:
Mai este un B707 la Baneasa in spatele unei benzinarii (nu mai tin minte numele) YR-ABA sau YR-ABC cred. Oricum, cert este ca sta acolo uitat de toata lumea, macinat de vreme si rugina, in loc sa fie accesibil publicului pasionat de aviatie.
Alta idee ar fi sa se construiasca un parc aviatic unde tuturor vizitatorilor sa le fie permis accesul IN AERONAVA (sa stea in cockpit, sa foloseasca comenzile de pe bordul aeronavei etc.) si sa le ofere o experienta foarte placuta, dar mai avem muuuult pana sa se intample asa ceva la noi in tara.

Daca de asta vorbesti, sigur n-a fost niciodata al flotilei sau al Taromului.

Uite o poza cu el facuta anul trecut de Arianne:
AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII   - Pagina 3 40988_1240170199_tb

Si pozitia exacta la 01.04.2010...
AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII   - Pagina 3 N707lg
Sus In jos
CalinCLJ
Membru activ



Numarul mesajelor : 1031
Varsta : 61
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 15/10/2008

AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII   - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII   - Pagina 3 EmptyLun 01 Noi 2010, 13:06

Elful a scris:
Romavia mai are in curte doar BEA ,BEC-ul a disparut de mult din curtea lor .Din cate stiu eu s-a dus la CarpatAir . ABB-ul este la a 3-a mare revizie ,deci mare lucru numai poate fi facut cu el,decat vandut la indieni sau trimis la muzeu .

Gresit ! YR BEC sta la BBU "arestat/on custody" de catre lessor.
Sus In jos
Zuky
Airport Level
Airport Level
Zuky


Numarul mesajelor : 49
Varsta : 48
Localizare : Anywhere
Data de inscriere : 12/11/2009

AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII   - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII   - Pagina 3 EmptyLun 01 Noi 2010, 18:23

Da Dylan, de acela ziceam, inseamna ca am incurcat putin borcanele. Embarassed
Sus In jos
raduvisitor
Flight Level 100
Flight Level 100



Numarul mesajelor : 167
Data de inscriere : 27/01/2009

AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII   - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII   - Pagina 3 EmptyMar 02 Noi 2010, 11:06

Elful a scris:
YR-LCB v-a fi noul avion prezidential al Romaniei.El se afla in momentul de fata in hangarul Tarom la repaint de unde am inteles ca v-a iesi cu " R O M A N I A oprated by Tarom " cel mai repede saptamana viitoare .

Isi va mai pastra numele "Moldova"?
Sus In jos
Elful
Airport Level
Airport Level



Numarul mesajelor : 36
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 17/07/2010

AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII   - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII   - Pagina 3 EmptyMar 02 Noi 2010, 17:53

raduvisitor a scris:
Elful a scris:
YR-LCB v-a fi noul avion prezidential al Romaniei.El se afla in momentul de fata in hangarul Tarom la repaint de unde am inteles ca v-a iesi cu " R O M A N I A oprated by Tarom " cel mai repede saptamana viitoare .

Isi va mai pastra numele "Moldova"?

Da isi pastreaza numele de Moldova .O sa fac niste poze cand il scot baietii la lumina .
Sus In jos
kampfmaschine
Moderator
kampfmaschine


Numarul mesajelor : 1927
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 09/01/2010

AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII   - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII   - Pagina 3 EmptyMar 02 Noi 2010, 18:23

Titlu: Aeroportul Otopeni va acorda acces liber pentru activitatea de taxi, de la 15 noiembrie
Sursa: dailybusiness
Autor: ***
Data: 02.11.2010

Citat :
Aeroportul International Henri Coanda din Otopeni va liberaliza activitatea de taxi, de la 15 noiembrie, astfel incat aceasta va putea fi desfasurata de orice transportator care detine autorizatie emisa de autoritatile din Bucuresti si judetul Ilfov si care indeplineste anumite conditii minime.
"Aceste masuri au fost luate pentru a pune in aplicare noile modificari legislative aduse Legii 38/2003, cu privire la desfasurarea transportului de persoane in regim de taxi", potrivit Companiei Nationale Aeroporturi Bucuresti.

Accesul autoturismelor taxi in locurile de asteptare si in zona de preluare a clientilor se va efectua numai dupa obtinerea de catre transportatorii autorizati a permiselor de identificare si acces, precum si a permiselor de acces auto, relateaza Mediafax.

Eliberarea permiselor de acces va fi gratuita, iar accesul autovehiculelor in zona de asteptare, respectiv de preluare a pasagerilor se va efectua dupa achitarea tarifului de acces taxi, de 6 lei.

Eliberarea permiselor de acces auto taxi pentru transportatorii autorizati in Bucuresti si judetul Ilfov se efectueaza in maxim zece zile lucratoare de la data depunerii solicitarii scrise si documentatiei mentionate in regulamentul aeroportului.

Autoturismele taxi care detin autorizatii emise de alte autoritati teritoriale, decat cele Bucuresti si Ilfov, vor putea prelua numai clientii pe baza de contract sau prin comanda.

Acesti clienti trebuie sa aiba ca destinatie alte localitati decat Bucuresti sau cele din judetul Ilfov.

La inceputul anului Aeroportul Otopeni a atribuit unui numar de 13 firme de taxi si 57 de PFA-uri permise de acces auto pentru desfasurarea activitatii de transport persoane in regim de taxi la un tarif maximal de 3,5 lei/kilometru.
Sus In jos
robert24
Flight Level 100
Flight Level 100



Numarul mesajelor : 123
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 25/10/2010

AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII   - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII   - Pagina 3 EmptyMar 02 Noi 2010, 22:51

Elful a scris:
raduvisitor a scris:
Elful a scris:
YR-LCB v-a fi noul avion prezidential al Romaniei.El se afla in momentul de fata in hangarul Tarom la repaint de unde am inteles ca v-a iesi cu " R O M A N I A oprated by Tarom " cel mai repede saptamana viitoare .

Isi va mai pastra numele "Moldova"?

Da isi pastreaza numele de Moldova .O sa fac niste poze cand il scot baietii la lumina .

Se pare ca azi a iesit un pic la lumina:

2010/11/02 13:32 ROTLCB ROTLCB YR-LCB Tarom A310
Sus In jos
vishzu
Moderator
vishzu


Numarul mesajelor : 1036
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/04/2008

AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII   - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII   - Pagina 3 EmptyMier 03 Noi 2010, 18:38


De ieri 02-11-2010 A310 YR-LCB (Moldova) are o noua imbracaminte: "Romania"
P.S. Multumim Elf-ule

AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII   - Pagina 3 Img0208zh
Sus In jos
Elful
Airport Level
Airport Level



Numarul mesajelor : 36
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 17/07/2010

AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII   - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII   - Pagina 3 EmptyMier 03 Noi 2010, 18:45

robert24 a scris:
Elful a scris:
raduvisitor a scris:
Elful a scris:
YR-LCB v-a fi noul avion prezidential al Romaniei.El se afla in momentul de fata in hangarul Tarom la repaint de unde am inteles ca v-a iesi cu " R O M A N I A oprated by Tarom " cel mai repede saptamana viitoare .

Isi va mai pastra numele "Moldova"?

Da isi pastreaza numele de Moldova .O sa fac niste poze cand il scot baietii la lumina .

Se pare ca azi a iesit un pic la lumina:

2010/11/02 13:32 ROTLCB ROTLCB YR-LCB Tarom A310
A pus Vishu poza cu YR-LCB noul paint ,pe topicul cu poze Noiembrie 2010
Sus In jos
valavia
Administrator
valavia


Numarul mesajelor : 2881
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/08/2008

AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII   - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII   - Pagina 3 EmptyMier 03 Noi 2010, 19:02

sper ca spre coada arata mai fain ca partea din fata lasa grav de dorit....au folosit cred acelasi font de la livery-ul vechi Tarom sau mi se pare mie? O sa imi lipseasca mult batranul ABB!
Sus In jos
Raduq
Fotograf



Numarul mesajelor : 1764
Varsta : 32
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 06/05/2008

AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII   - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII   - Pagina 3 EmptyMier 03 Noi 2010, 19:14

Este exact acelasi font folosit si de Tarom.. sper sa il vedem cat de curand in intregime.
Sus In jos
liviu.dnistran
Fotograf
liviu.dnistran


Numarul mesajelor : 1216
Varsta : 38
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 22/07/2010

AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII   - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII   - Pagina 3 EmptyMier 03 Noi 2010, 19:16

Cred ca era mai bine daca scriau cum scrie pe ABB. E mai stilat.
Asa arata foarte "80s" Very Happy.
Sus In jos
Elful
Airport Level
Airport Level



Numarul mesajelor : 36
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 17/07/2010

AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII   - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII   - Pagina 3 EmptyMier 03 Noi 2010, 19:24

N-am pozat ca sa-l prind pe tot pentru ca poza este facut cu tel.( Iphone 3G) si plus de asta era dupa cum vedeti si ceata deasa ,insa in rest a ramas la fel cu coada albastra ,emblema tarom si atit . nu este nimik modificat .Imi cer scuze pentru calitatea pozei insa ,asta este !
Sus In jos
liviu.dnistran
Fotograf
liviu.dnistran


Numarul mesajelor : 1216
Varsta : 38
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 22/07/2010

AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII   - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII   - Pagina 3 EmptyMier 03 Noi 2010, 19:35

Foarte buna poza. Very Happy

Si acum sa vedeti pe unde umbla LCB mai devreme

AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII   - Pagina 3 Lcbc

S-ar parea ca zboara sub callsign Tarom.

P.S. "Moldova" reprezinta Romania Razz.
Sus In jos
Elful
Airport Level
Airport Level



Numarul mesajelor : 36
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 17/07/2010

AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII   - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII   - Pagina 3 EmptyMier 03 Noi 2010, 19:37

da stiam ,a plecat azi dimineata Razz
Sus In jos
CalinCLJ
Membru activ



Numarul mesajelor : 1031
Varsta : 61
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 15/10/2008

AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII   - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII   - Pagina 3 EmptyMier 03 Noi 2010, 20:26

Elful a scris:
da stiam ,a plecat azi dimineata Razz

Azi a facut ROT 8575 / 8576 - stie cineva destinatia?

In alta ordine de idei , in airfleets.net , la YR-LCB apare mentiunea "To Romania Air Force 11/2010" . E corect ?

PS : Arata groaznic ! Mad
Sus In jos
Elful
Airport Level
Airport Level



Numarul mesajelor : 36
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 17/07/2010

AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII   - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII   - Pagina 3 EmptyMier 03 Noi 2010, 20:57

CalinCLJ a scris:
Elful a scris:
da stiam ,a plecat azi dimineata Razz

Azi a facut ROT 8575 / 8576 - stie cineva destinatia?

In alta ordine de idei , in airfleets.net , la YR-LCB apare mentiunea "To Romania Air Force 11/2010" . E corect ?

PS : Arata groaznic ! Mad

Nu cred ca a fost preluat de Romavia ca sa i se atribuie si RMV la callsign insa ce cred este ca a fost facuta o intelegere mai de graba intre administratia prezidentiala si Tarom ,astfel ca LCB-ul sa fie folosit de El Prezidente pentru deplasari . Cum Romavia nu are mecanici si echipaj pentru asemenea avion ,d-aia si ramane in intretinerea Tarom-ului .Posibil ca pentru urmatoarele deplasari sa foloseasca si RMV la callsign .Azi cred ca a facut o plimbare la Brussel ,nu stiu sigur .
Sus In jos
CalinCLJ
Membru activ



Numarul mesajelor : 1031
Varsta : 61
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 15/10/2008

AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII   - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII   - Pagina 3 EmptyMier 03 Noi 2010, 21:00

Elful a scris:
CalinCLJ a scris:
Elful a scris:
da stiam ,a plecat azi dimineata Razz

Azi a facut ROT 8575 / 8576 - stie cineva destinatia?

In alta ordine de idei , in airfleets.net , la YR-LCB apare mentiunea "To Romania Air Force 11/2010" . E corect ?

PS : Arata groaznic ! Mad

Nu cred ca a fost preluat de Romavia ca sa i se atribuie si RMV la callsign insa ce cred este ca a fost facuta o intelegere mai de graba intre administratia prezidentiala si Tarom ,astfel ca LCB-ul sa fie folosit de El Prezidente pentru deplasari . Cum Romavia nu are mecanici si echipaj pentru asemenea avion ,d-aia si ramane in intretinerea Tarom-ului .Posibil ca pentru urmatoarele deplasari sa foloseasca si RMV la callsign .Azi cred ca a facut o plimbare la Brussel ,nu stiu sigur .

Sau....o fi fost la Ljubljana cu El Presidente ? O inaugurare "pe shest" ? Dupa cum arata pe screen-ul lui liviu , e posibil.
Sus In jos
Zuky
Airport Level
Airport Level
Zuky


Numarul mesajelor : 49
Varsta : 48
Localizare : Anywhere
Data de inscriere : 12/11/2009

AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII   - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII   - Pagina 3 EmptyMier 03 Noi 2010, 21:09

ce bine ca nu l-am prins azi dimineata, arata mai bine inainte Smile)
Sus In jos
Andrej3000
Airport Level
Airport Level
Andrej3000


Numarul mesajelor : 45
Varsta : 34
Localizare : Otopeni
Data de inscriere : 08/03/2009

AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII   - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII   - Pagina 3 EmptyMier 03 Noi 2010, 23:14

Oribil..Bleaah.. Suspect
Sus In jos
Continut sponsorizat





AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII   - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII   - Pagina 3 Empty

Sus In jos
 
AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII
Sus 
Pagina 3 din 26Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 14 ... 26  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Mai 2009
» Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda/Otopeni) - Mai 2013
» Aeroportul Bucuresti ( Henri Coanda/Otopeni ) - Mai 2012
» Aeroportul Bucuresti ( Henri Coanda/Otopeni )- Mai 2011
» Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda/Otopeni) - Mai 2010

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: SPOTTING :: Aeroporturi din Romania - Romanian Airports :: Bucuresti - Henri Coanda / Otopeni (OTP / LROP)-
Mergi direct la: