ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Septembrie 2009

In jos 
+28
cristi_avb
atr_42_500
Griff
adic
felix
shouriken
Skywalker
vishzu
craft737
arianne
eugen
delu
mihaiatanasie
crokodilu
electric
hayabusa
free_flow77
nicu1980
horizob
Geo
Balki
gabyioio
mariusoctavian1
Mengelaus
airbusA380
Dylan
laurus
mckingtom
32 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
mckingtom
Fotograf
mckingtom


Numarul mesajelor : 422
Varsta : 54
Localizare : Bern, Bucharest
Data de inscriere : 27/02/2008

Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Septembrie 2009 Empty
MesajSubiect: Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Septembrie 2009   Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Septembrie 2009 EmptyMier 02 Sept 2009, 21:23

O poza cu poveste: acum o saptamina si ceva linga autobuzul care ne duea la terminal, YR-BGG in retro livery si toata splendoarea lui. Entuziasmat si de articolul despre YR-BGG din revista Tarom (cu poze si de la colegi de-ai nostri spotteri!), scot aparatul si apas. Pina sa fac si al doilea cadru - tipete. La inceput am crezut ca a cazut cineva pe scara avionului, dar am inteles ca eu eram sursa profundei emotii de pe tarmac:

Voce: "Alo, alo, nu e voie!!!"
Eu: "Ce nu e voie?"
Voce: "Fotografiatul interzis pe platforma!"
Eu: "E prima data cind mi se spune asta pe Otopeni. In plus fac poze cu avioane, plane spotter, etc. De cind e interzis?!"
Voce: "De cind lucrez eu la aeroport, adica de doi ani cel putin".

Intre timp pusesem aparatul in geanta lui, si urcasem in autobuz, iar juma' de pasageri priveau la mine ca la un infractor.

Penibil moment...

Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Septembrie 2009 Normal_otp_yr-bgg
Sus In jos
http://www.crisan.ro
laurus
Flight Level 400
Flight Level 400
laurus


Numarul mesajelor : 403
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 04/01/2008

Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Septembrie 2009 Empty
MesajSubiect: Re: Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Septembrie 2009   Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Septembrie 2009 EmptyMier 02 Sept 2009, 21:37

mckingtom a scris:
"E prima data cind mi se spune asta pe Otopeni. In plus fac poze cu avioane, plane spotter, etc. De cind e interzis?!"

pe OTP e interzis ca suntem mai cu mot Razz. depinde si ce persoane prinzi. cand am plecat in anglia, am facut o droaie de poze aeronavei British fara a fi amenintat.

La intoarcere, seara la ora 11 am fost atentionat cand am facut o poza cu blit de catre o domnisoara de-acolo cu paza.. iti dai seama, prindeam secretele otopeniului intr-o poza cu un amarat de aparat cu blit
Sus In jos
Dylan
Moderator
Dylan


Numarul mesajelor : 4873
Varsta : 52
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 15/04/2008

Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Septembrie 2009 Empty
MesajSubiect: Re: Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Septembrie 2009   Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Septembrie 2009 EmptyMier 02 Sept 2009, 21:38

mckingtom a scris:
O poza cu poveste...
Si nu le-ai explicat in gura mare paxilor respectivi cam cum sta situatia in lumea asta in ceea ce priveste avioanele?!? Eu in locul tau o faceam...iar despre respectivul angajat, ce sa mai vorbim...daca avea 2 ani de cand era acolo probabil ca nici nu stia bine unde lucreaza si ce are de facut, dar ca-i fotografiatul interzis cum sa nu cunoasca! Bine ca ai facut o fotografie, poate-o vede cine trebuie sa le mai explice subordonatilor cam cum sta treaba pe aeroporturile din lumea larga pe care ei le bantuie 6 luni din 12 ...si tot degeaba!
Sus In jos
airbusA380
Flight Level 200
Flight Level 200
airbusA380


Numarul mesajelor : 215
Varsta : 34
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/03/2008

Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Septembrie 2009 Empty
MesajSubiect: Re: Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Septembrie 2009   Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Septembrie 2009 EmptyMier 02 Sept 2009, 22:18

Stia ca e fotografiatul interzis dar cred ca daca il intrebai repede cum il cheama statea un pic pe ganduri... vorba cuiva din televiziune. Laughing
Sus In jos
Mengelaus
Fotograf
Mengelaus


Numarul mesajelor : 4083
Varsta : 42
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 23/06/2008

Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Septembrie 2009 Empty
MesajSubiect: Re: Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Septembrie 2009   Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Septembrie 2009 EmptyMier 02 Sept 2009, 22:24

Ce sa te mai miri. Astazi eram la debarcare cu un coleg de pe alta tura( ceva schimburi, ce stiu eu) si cand vede pe doi oameni facandu-si poze langa avion incepe sa se agite ca e interzis pozatul langa avion si alte alea. Am ramas masca, nu-mi venea sa cred ca colegi de ai mei scot asemenea ineptii. Evil or Very Mad
Ce sa mai, fiecare cum il apuca sau cum a invatat el ca e corect.
Sus In jos
mckingtom
Fotograf
mckingtom


Numarul mesajelor : 422
Varsta : 54
Localizare : Bern, Bucharest
Data de inscriere : 27/02/2008

Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Septembrie 2009 Empty
MesajSubiect: Re: Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Septembrie 2009   Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Septembrie 2009 EmptyMier 02 Sept 2009, 22:38

Reguli nu ma indoiesc ca exista. Si pe aeroportul din Nice am fost atentionat ca am voie sa fac poze - o fi vreo regula francofona Smile

Nu cred ca un angajat este de acuzat ca urmeaza regulile companiei. E o stare de normalitate sa faci asta, desi reguli absurde ar putea fi trecute cu vederea atita timp cit nu produc pagube. Problema este ca se propaga, in continuare astfel de reguli care nu ajuta nimanui si, oricum, sint inutile din moment ce aplicabilitatea lor nu poate fi controlata, fiind imposibil.

Interesant este ca in revista Tarom, la articolul despre YR-BGG, se multumea comunitatii noastre si altora pentru promovarea retrojet-ului pe Internet! (OK, nu Tarom conduce Aeroportul Otopeni, dar...).

Avem de lucru la mentalitate, e clar Smile
Sus In jos
http://www.crisan.ro
mariusoctavian1
Membru activ
mariusoctavian1


Numarul mesajelor : 266
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/04/2009

Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Septembrie 2009 Empty
MesajSubiect: Re: Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Septembrie 2009   Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Septembrie 2009 EmptyJoi 03 Sept 2009, 06:13

Baieti si fete,
din cite stiu eu,si cred ca stiu,in OTP,nu se pot fotografia filtrele de securitate SRI.
Atit!
Restul,sifon agenti si angajati de 2 bani!
Sus In jos
Mengelaus
Fotograf
Mengelaus


Numarul mesajelor : 4083
Varsta : 42
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 23/06/2008

Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Septembrie 2009 Empty
MesajSubiect: Re: Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Septembrie 2009   Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Septembrie 2009 EmptyJoi 03 Sept 2009, 09:04

Nici in Cluj nu se pot fotografia filtrele ca sar vulturii pe tine imediat.
mckingtom eu mai degraba as paria ca nu exista un regulament scris referitor la asa ceva. A intrebat unul pe un sef "Ba, se fotografiaza sau nu la noi?" , ala a spus ca nu si uite asa. Cel putin la Cluj sunt sigur ca am dreptate. In OTP o fi altfel ca sunt si avioane militare pe acolo?
Sus In jos
Dylan
Moderator
Dylan


Numarul mesajelor : 4873
Varsta : 52
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 15/04/2008

Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Septembrie 2009 Empty
MesajSubiect: Re: Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Septembrie 2009   Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Septembrie 2009 EmptyJoi 03 Sept 2009, 09:25

Una doua ne lovim de militari! Credeti ca ei au scris undeva negru pe alb ca-i pozatul avioanelor interzis....si eu imi inchipui scena respectiva exact cum a expus-o Mengelaus...
Bine ca la LRCK ii baza NATO dar strainii pozeaza pe platforma fara nicio jena! Si mai si pun fotografiile pe JP si Airliners! Hai sa fim seriosi! Capii aviatiei militare is batuti....de soarta!!(unii dintre ei, nu toti pentru ca sigur au si ei minti luminate printre ei)! Ce sa le fotografiem?!? Trei Mig-uri si doua elicoptere vechi?!? Si cui sa dam pozele? Dusmanilor? Care din dusmani nu stiu bazele militare din Ro si de pretutindeni sau tehnica din dotare, vai de mama ei! In zilele astea in care cand cauti ceva mai degraba folosesti GoogleEarth-ul decat harta si faci zoom pana ajungi sa vezi pietrele de drum, astia isi tin avioanele militare la secret....Mi se face rau!
Sus In jos
mariusoctavian1
Membru activ
mariusoctavian1


Numarul mesajelor : 266
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/04/2009

Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Septembrie 2009 Empty
MesajSubiect: Re: Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Septembrie 2009   Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Septembrie 2009 EmptyJoi 03 Sept 2009, 09:34

'In OTP o fi altfel ca sunt si avioane militare pe acolo?'
Unitatea e la sud.Nici nu se pune problema.Poate RATus Very Happy
Sus In jos
gabyioio
Airport Level
Airport Level
gabyioio


Numarul mesajelor : 31
Varsta : 33
Localizare : Targoviste
Data de inscriere : 12/08/2009

Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Septembrie 2009 Empty
MesajSubiect: Re: Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Septembrie 2009   Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Septembrie 2009 EmptyJoi 03 Sept 2009, 09:48

pozatul interzis-niste absurditati.

daca eu as vrea sa fur cine stie ce secrete de stat, as poza ca sa ma vada ei? cine vrea sa faca fotografii tot face, indiferent daca face cu camere spion sau cu mai stiu eu ce. asa minte ingusta numai la romani poti sa gasesti!
cand am fost l tg mures, ca sa evit asemenea situatii am tinut aparatul atarnat de gat, cu obiectivul scos si cand nu se uita nimeni doar apasam. dar, recunosc, pozele nu ies intotdeauna asa cum trebuie Razz
Sus In jos
http://bgm1993.hi5.com
Balki
Moderator
Balki


Numarul mesajelor : 1683
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/10/2008

Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Septembrie 2009 Empty
MesajSubiect: Re: Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Septembrie 2009   Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Septembrie 2009 EmptyJoi 03 Sept 2009, 10:46

oare ei stiu de asta?
http://www.bucuresti.com.ro/

dati la otopeni si p`orma bird`s eye...


Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Septembrie 2009 64395649
Sus In jos
gabyioio
Airport Level
Airport Level
gabyioio


Numarul mesajelor : 31
Varsta : 33
Localizare : Targoviste
Data de inscriere : 12/08/2009

Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Septembrie 2009 Empty
MesajSubiect: Re: Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Septembrie 2009   Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Septembrie 2009 EmptyJoi 03 Sept 2009, 10:59

se pare ca nu!
nu cred ca au auzit vreodata de bing maps sau google earth


Ultima editare efectuata de catre dylan in Sam 05 Sept 2009, 06:52, editata de 1 ori (Motiv : unit 2 posturi consecutive; incearca sa folosesti butonul LINK din fereastra de editare)
Sus In jos
http://bgm1993.hi5.com
Geo
Fotograf



Numarul mesajelor : 602
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 04/01/2008

Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Septembrie 2009 Empty
MesajSubiect: Re: Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Septembrie 2009   Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Septembrie 2009 EmptyVin 04 Sept 2009, 23:17

Nu ma pot satura de C130 Twisted Evil
Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Septembrie 2009 Img9018

Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Septembrie 2009 Img9020u

Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Septembrie 2009 Img9023h

Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Septembrie 2009 Img9049

Si in final cu un (mare) gust amar, YAK40 pe 08L:
Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Septembrie 2009 Img9008s
Sus In jos
horizob
Fotograf
horizob


Numarul mesajelor : 829
Varsta : 36
Localizare : Hamburg
Data de inscriere : 05/06/2008

Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Septembrie 2009 Empty
MesajSubiect: Re: Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Septembrie 2009   Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Septembrie 2009 EmptySam 05 Sept 2009, 01:41

WOW, Geo, ce poze faine! Arată foarte bine Herculesul. Şi îţi înţeleg perfect frustrarea privind Iak-40. Am observat că aparatele mai mici şi mai puţin pretenţioase cu privire la rulajul de aterizare (precum ATR) le cam bagă pe 08L.
Sus In jos
Geo
Fotograf



Numarul mesajelor : 602
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 04/01/2008

Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Septembrie 2009 Empty
MesajSubiect: Re: Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Septembrie 2009   Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Septembrie 2009 EmptySam 05 Sept 2009, 10:27

Multumesc Horatiu! Nu mai vazusem YAK40 de pe vremea cand le aveau in flota Hemus Air si Air Moldova. Nu cred ca are vreo legatura cu tipul de aeronava, am vazut pe 08L DC10 de la OMNI, 767-300 de la Delta, etc.
Apropo de DC10 / Omni, cand am ajuns tocmai decola de pe 08R, iar seara pe la 8 a mai aterizat unul! Pfffff.
Sus In jos
nicu1980
Flight Level 100
Flight Level 100
nicu1980


Numarul mesajelor : 132
Varsta : 44
Localizare : ARGES
Data de inscriere : 22/12/2008

Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Septembrie 2009 Empty
MesajSubiect: Re: Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Septembrie 2009   Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Septembrie 2009 EmptySam 05 Sept 2009, 12:59

Ieri am ajuns la Bucuresti pt revizia masinii si m-am gandit ca nu ar strica sa fac si niste fotografii la indragitul nostru Otopeni.Asa ca m-am dus,am facut legitimatie si apoi m-am postat la DN 1(in partea vestica a aaeroportului).Rezultatatele nu sunt prea spectaculoase (am stat cam o ora jumatate):

Yak 40(ateriza pe cealalta pista)
Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Septembrie 2009 Igp2544

Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Septembrie 2009 Igp2547

vin americanii
Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Septembrie 2009 Igp2551
Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Septembrie 2009 Igp2555
Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Septembrie 2009 Igp2557
Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Septembrie 2009 Igp2566
Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Septembrie 2009 Igp2576
Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Septembrie 2009 Igp2580
Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Septembrie 2009 Igp2584
Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Septembrie 2009 Igp2589
Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Septembrie 2009 Igp2595
Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Septembrie 2009 Igp2601
Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Septembrie 2009 Igp2609
Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Septembrie 2009 Igp2613
artilerie grea
Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Septembrie 2009 Igp2621
Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Septembrie 2009 Igp2622
Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Septembrie 2009 Igp2623
Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Septembrie 2009 Igp2632
Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Septembrie 2009 Igp2637
Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Septembrie 2009 Igp2643
Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Septembrie 2009 Igp2650
Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Septembrie 2009 Igp2657
Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Septembrie 2009 Igp2665

PS:pentru modalitatea prin care am reusit sa imi procur legitimatia de spotting tin sa multumesc pentru profesionalism domnilor din Corpul Logistic al Aeroportului Henri Coanda si in special domnului Stefan Dumitriu .
Sus In jos
free_flow77
Flight Level 200
Flight Level 200
free_flow77


Numarul mesajelor : 209
Varsta : 31
Localizare : Timisoara/South Bend
Data de inscriere : 23/06/2008

Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Septembrie 2009 Empty
MesajSubiect: Re: Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Septembrie 2009   Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Septembrie 2009 EmptyDum 06 Sept 2009, 05:09

mckingtom a scris:
O poza cu poveste: acum o saptamina si ceva linga autobuzul care ne duea la terminal, YR-BGG in retro livery si toata splendoarea lui. Entuziasmat si de articolul despre YR-BGG din revista Tarom (cu poze si de la colegi de-ai nostri spotteri!), scot aparatul si apas. Pina sa fac si al doilea cadru - tipete. La inceput am crezut ca a cazut cineva pe scara avionului, dar am inteles ca eu eram sursa profundei emotii de pe tarmac:

Voce: "Alo, alo, nu e voie!!!"
Eu: "Ce nu e voie?"
Voce: "Fotografiatul interzis pe platforma!"
Eu: "E prima data cind mi se spune asta pe Otopeni. In plus fac poze cu avioane, plane spotter, etc. De cind e interzis?!"
Voce: "De cind lucrez eu la aeroport, adica de doi ani cel putin".

Intre timp pusesem aparatul in geanta lui, si urcasem in autobuz, iar juma' de pasageri priveau la mine ca la un infractor.

Penibil moment...

Mi s-a intamplat acelasi lucru anul acesta prin aprilie...la fel de penibil si de frustrant (nam apucat nici acum sa fac tr si sa povestesc toate cele..). Am avut o cursa TSR-BGY-TSR (in aceiasi zi dus-intors) si cand a ajuns aeronava pe platforma am inceput sa o pozez din terminal...totul ok...cand ajung la scara avionului trag niste cadre si numa vad pe un nenea indreptandu-se spre scara...nu aveam cel mai mic dubiu ca eu eram tinta..."Daca ai facut vreo poza la motor in clipa asta sa stergi tot! Si sa imi arati ca ai sters! Nu ai voie sa faci poza la motoarele aeronavelor."...deschid folderu...sterg ce dorea nenea...ii arat...inchid si zic "gata am sters"..fara sami dau seama ca motoarele apar si in pozele ce leam facut din terminal nenea se rasteste din nou..."auzi? sunt fotograf profesionist, nu ma iei tu peste picior. deschide din nou si aratami ultimele poze si stergele! (totul pe un ton ridicat si insuportabil). Am sters tot ce aparea cu motor pe rand si apoi a aparut o poza numai cu botul...si acolo sa oprit nenea "Asa ai voie sa faci poze, nimic cu motor!"...dar de uitat mai departe dupa poza "normala" nu sa uitat...unde mai erau poze cu avionu pe platforma si unele chiar doar cu motoarele...Deci da...cam asa stau lucrurile pe la noi...M-am simtit si eu ca ultimu infractor si toti erau cu ochii pe mine ca vai doame daca aparatu e umpic mai mare decat compactele imediat se sperie toti:\...Si ultima chestie..nenea urca pe scari spre o stewardesa..nimic special...urc scarile...si numa aud stewardesa "nu ai voie sa faci poze in aeronava, sa il tii inchis"....asta ne este tara si cultura fratilor...daca nu e cu scandal nu suntem noi!
Sus In jos
hayabusa
Membru activ
hayabusa


Numarul mesajelor : 904
Varsta : 40
Localizare : Lost Haven - Oradea
Data de inscriere : 30/03/2008

Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Septembrie 2009 Empty
MesajSubiect: Re: Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Septembrie 2009   Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Septembrie 2009 EmptyDum 06 Sept 2009, 20:25

Citat :
https://2img.net/r/ihimizer/img210/5260/igp2584.jpg

Toate sunt US-Airforce acele C130?
Sus In jos
Geo
Fotograf



Numarul mesajelor : 602
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 04/01/2008

Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Septembrie 2009 Empty
MesajSubiect: Re: Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Septembrie 2009   Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Septembrie 2009 EmptyDum 06 Sept 2009, 20:59

hayabusa a scris:
Citat :
https://2img.net/r/ihimizer/img210/5260/igp2584.jpg

Toate sunt US-Airforce acele C130?

Exact! Aterizasera cu o zi in urma, sa fi fost pe putin 5, 6.
Sus In jos
electric
Membru activ
electric


Numarul mesajelor : 1166
Varsta : 50
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 10/03/2008

Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Septembrie 2009 Empty
MesajSubiect: Re: Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Septembrie 2009   Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Septembrie 2009 EmptyDum 06 Sept 2009, 21:11

le-am vazut si eu, au trecut peste Ciolpani, erau cam jos. ma rog, 400m.
Sus In jos
crokodilu
Membru activ



Numarul mesajelor : 625
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 19/11/2008

Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Septembrie 2009 Empty
MesajSubiect: Re: Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Septembrie 2009   Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Septembrie 2009 EmptyDum 06 Sept 2009, 23:29

free_flow77 a scris:
..M-am simtit si eu ca ultimu infractor si toti erau cu ochii pe mine ca vai doame daca aparatu e umpic mai mare decat compactele imediat se sperie toti:\...Si ultima chestie..nenea urca pe scari spre o stewardesa..nimic special...urc scarile...si numa aud stewardesa "nu ai voie sa faci poze in aeronava, sa il tii inchis"....asta ne este tara si cultura fratilor...daca nu e cu scandal nu suntem noi!
Pai ia-ti compacta si se rezolva situatia. Rolling Eyes
Sus In jos
http://valistoica.blogspot.com
mihaiatanasie
Membru activ
mihaiatanasie


Numarul mesajelor : 2388
Varsta : 66
Localizare : Rosiorii de Vede & Brasov
Data de inscriere : 27/06/2008

Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Septembrie 2009 Empty
MesajSubiect: Re: Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Septembrie 2009   Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Septembrie 2009 EmptyDum 06 Sept 2009, 23:52

In legatura cu regulile privind fotografiatul ... ati incercat vreodata sa faceti poze in metrou? Era sa iau bataie de la un bodyguard de pe un "Bombardier" cand m-a vazut ca folosesc ... telefonul, nu Canon-ul. Cred ca daca nu ma faceam mielusel ramaneam si fara ciuf si fara telefon. Asa ca ... ziceti merci ca ati scapat cu viata, ca doar avionul nu e metrou!
Sus In jos
http://unursinnoras.blog-gratuit.ro/
crokodilu
Membru activ



Numarul mesajelor : 625
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 19/11/2008

Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Septembrie 2009 Empty
MesajSubiect: Re: Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Septembrie 2009   Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Septembrie 2009 EmptyLun 07 Sept 2009, 00:04

mihaiatanasie a scris:
In legatura cu regulile privind fotografiatul ... ati incercat vreodata sa faceti poze in metrou? Era sa iau bataie de la un bodyguard de pe un "Bombardier" cand m-a vazut ca folosesc ... telefonul, nu Canon-ul. Cred ca daca nu ma faceam mielusel ramaneam si fara ciuf si fara telefon. Asa ca ... ziceti merci ca ati scapat cu viata, ca doar avionul nu e metrou!
Bombardier astia nu faceau si avioane? Or fi mostenit apucaturile. Cred ca de plictiseala incerca si el sa mai iasa din monotonie cu ceva nou. Sau poate ca ai pozat motorul, ceea ce este complect interzis.
De unde stia el ca faci poze cu telefonul?
Pe de alta parte o fi considerat-o jignire: "Faci poza la bombardier cu telefonu? Doar cu DSLR."
Sus In jos
http://valistoica.blogspot.com
horizob
Fotograf
horizob


Numarul mesajelor : 829
Varsta : 36
Localizare : Hamburg
Data de inscriere : 05/06/2008

Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Septembrie 2009 Empty
MesajSubiect: Re: Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Septembrie 2009   Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Septembrie 2009 EmptyLun 07 Sept 2009, 00:35

La multe intrări în metroul din Bucureşti sunt semne cu fotografiatul şi filmatul interzis. Chiar şi complexul studenţesc Regie este împânzit cu semne care interzic fotografiatul şi filmatul, cu toate că sunt instalate zeci de camere de supraveghere pe cămine şi stâlpi. Sau poate chiar din această cauză...
În orice caz: Fotofobia cuprinde România!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Septembrie 2009 Empty
MesajSubiect: Re: Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Septembrie 2009   Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Septembrie 2009 Empty

Sus In jos
 
Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Septembrie 2009
Sus 
Pagina 1 din 3Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Septembrie 2012
» Aeroportul Bucuresti ( Henri Coanda / Otopeni ) - Septembrie 2010
» Aeroportul Bucuresti - Henri Coanda / Otopeni (OTP / LROP) Septembrie - 2016
»  Aeroportul Bucuresti - Henri Coanda / Otopeni (OTP / LROP) - Septembrie 2015
» Aeroportul Bucuresti - Henri Coanda / Otopeni (OTP / LROP) - Septembrie 2014

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: SPOTTING :: Aeroporturi din Romania - Romanian Airports :: Bucuresti - Henri Coanda / Otopeni (OTP / LROP)-
Mergi direct la: