ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Intalnire anuala Romanian Spotters

In jos 
+24
mckingtom
RATus
vishzu
Voicu
felix
RoNIN_731
hayabusa
fularU
Mengelaus
Flori
delu
flaviu
mihaiatanasie
flysebi
Vreauinaer
GYN
allex
puma330
Messerschmitt
xpino
Dylan
electric
valavia
Nic
28 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4
AutorMesaj
deltadagger
Flight Level 300
Flight Level 300
deltadagger


Numarul mesajelor : 324
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 06/11/2009

Intalnire anuala Romanian Spotters - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: intalnire anuala Romanian Spotters   Intalnire anuala Romanian Spotters - Pagina 4 EmptyDum 08 Noi 2009, 13:25

Salut.As avea si eu ceva de spus in legatura cu impartirea in 2 tabere:site oficial si forum.Din cate vad eu taberele sunt impartite si oricum cu polemici pro sau contra nu ajungem nicaieri.Nu mi se pare corect sa se afirme ca toti cei ce sunt pe forum,moderatori,membri activi,etc. sa fim bagati in aceeasi oala.Eu cred totusi ca pasiunea ptr. aviatie nu are varsta si nu cred ca este relevant daca ai 15 ani sau 60 de ani.Intr-adevar din denumirea forumului reiese ca este ptr. planespotteri si in consecinta ptr.a fotografia unul sau mai multe avioane in diferite ipostaze.Pai atunci dragi membri ar trebui mentionat inca de la inceput cum stau lucrurile,sa nu existe confuzii.Eu drept sa va spun m-am inscris pe acest forum ptr. tot ce tine de aviatie si avioane si nu numai ptr. fotografierea acestora.Se spune ca intra multi doar sa se afle in treaba dar daca stai stramb si te gandesti drept oare majoritatea dintre noi nu fac la fel? Puteti dvs. sa-mi spuneti ca prin intermediul acestui forum va castigati painea de zi cu zi,si aici ma refer la majoritatea membrilor?Nu vad care este problema ca intra tot felul de oameni atata timp cat cei mai multi dintre noi iubim aviatia.Nu cred ca ar trebui sa conteze atat de mult in ce domeniu isi desfasoara activitatea fiecare individ.Ganditi-va ca iubitorii de aviatie sunt destul de multi dar poate nu au posibilitatea sa faca cunoscut acest lucru.Din cauza unor neavizati nu cred ca este cazul sa tragem concluzii pripite despre ce si cum,unde si cand.Intr-adevar sunt nou pe forum dar din ceea ce am citit pana acum mi-am format si eu ca tot omul niste pareri.OAMENI BUNI SUNTEM AICI PENTRU AVIATIE SI NU PENTRU CINE STIE CE INTERESE OCULTE.Eu personal m-am intalnit cu aviatia si pasiunea ptr. tot ce tine de ea prin clasa a 3a cand m-am inscris la Cercul de Aeromodelism prin intermediul scolii unde invatam.Asta a fost inceputul meu in tainele aviatiei si de atunci am ramas atras de acest domeniu.Tot atunci am vizitat ptr. prima data Aeroportul Baneasa si cum ii spunea pe atunci Intreprinderea de Avioane Bucuresti(I.Av.B) actuala Romaero daca nu gresesc.Si da am avut superba ocazie sa-l vad pe linia de asamblare pe ROMBAC 1-11.Si ca incheiere nu pot sa va spun decat sa faceti AVIATIE si tot ce tine de ea.Mai vorbim.Toate bune...and give the best shot.

P.S. Am facut si eu candva parte din colectivul I.R.M.A.
Sus In jos
laurus
Flight Level 400
Flight Level 400
laurus


Numarul mesajelor : 403
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 04/01/2008

Intalnire anuala Romanian Spotters - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intalnire anuala Romanian Spotters   Intalnire anuala Romanian Spotters - Pagina 4 EmptyMar 13 Iul 2010, 10:43

Daca incercam sa ma alatur forumului acum la varsta la care am facut-o acum doi ani, nu mai aveam aproape nicio sansa sa ma fac auzit + eram discriminat de anumiti membri.
'Anarhia' mai ales pe acest forum este chiar constructiv folosita astfel incat daca incerc sa postez la sectiunea 'Stiri din aviatie' primesc urmatorul mesaj:
'Ne pare rau dar doar cei care sunt utilizatori cu drepturi speciale de acces pot raspunde la mesaje in acest forum'.

Ma bucur ca exista Ro-Spotters, si sper ca pe viitor sa aiba grija de copiii care ajung pe acest forum.. Poate exista posibilitatea acordarii unui titlu sau ceva asemanator celui de Administrator, Moderator etc. pentru cei nou veniti, astfel incat dorinta de limitare si respectare a conceputului Ro-Spotters al unora dintre membrii sa nu fie neglijata.
Sus In jos
valavia
Administrator
valavia


Numarul mesajelor : 2881
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/08/2008

Intalnire anuala Romanian Spotters - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intalnire anuala Romanian Spotters   Intalnire anuala Romanian Spotters - Pagina 4 EmptyMar 13 Iul 2010, 12:06

laurus a scris:

'Anarhia' mai ales pe acest forum este chiar constructiv folosita astfel incat daca incerc sa postez la sectiunea 'Stiri din aviatie' primesc urmatorul mesaj:
'Ne pare rau dar doar cei care sunt utilizatori cu drepturi speciale de acces pot raspunde la mesaje in acest forum'.

Asa este, doar cei care au statut de la Membru Activ in sus (Fotograf, Moderator, Administrator) pot posta raspunsuri in forumul "Stiri din Aviatie".

Nu cred sincer ca exista un membru discriminat pe acest forum. Exista membrii "pedepsiti" pentru nerespectarea regulamentului dar asta este o cu totul alta poveste. Crezi ca varsta este un factor de discriminare? Atunci de ce Arianne a ajuns sa fie Moderator pe acets forum de la varsta de 16 ani!? Iti spun eu de ce. Pentru ca a adus o contributie insemnata acestui forum si ceea ce a scris in mesajele sale a fost intr-o proportie covarsitoare scris cu cap si documentat, a respectat regulile si s-a ridicat la nivelul cerintelor unui forum al pasionatilor de fotografie de aviatie!

Nu incercam sa limitam pe nimeni, dovada numarul destul de mare de Membrii Activi si Fotografi. La o rasfoire scurta a mesajelor tale, in ultimele 100 (o suta) de mesaje nu am gasit decat un mesaj continand poze si alea facute in FS, in rest mare parte sunt mesaje pe care, daca am fi atat de exigenti pe cat sugerezi, le-am putea incadra usor la post-haunting!
Sus In jos
laurus
Flight Level 400
Flight Level 400
laurus


Numarul mesajelor : 403
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 04/01/2008

Intalnire anuala Romanian Spotters - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intalnire anuala Romanian Spotters   Intalnire anuala Romanian Spotters - Pagina 4 EmptyMar 13 Iul 2010, 13:06

valavia a scris:
laurus a scris:

'Anarhia' mai ales pe acest forum este chiar constructiv folosita astfel incat daca incerc sa postez la sectiunea 'Stiri din aviatie' primesc urmatorul mesaj:
'Ne pare rau dar doar cei care sunt utilizatori cu drepturi speciale de acces pot raspunde la mesaje in acest forum'.

Asa este, doar cei care au statut de la Membru Activ in sus (Fotograf, Moderator, Administrator) pot posta raspunsuri in forumul "Stiri din Aviatie".

Nu cred sincer ca exista un membru discriminat pe acest forum. Exista membrii "pedepsiti" pentru nerespectarea regulamentului dar asta este o cu totul alta poveste. Crezi ca varsta este un factor de discriminare? Atunci de ce Arianne a ajuns sa fie Moderator pe acets forum de la varsta de 16 ani!? Iti spun eu de ce. Pentru ca a adus o contributie insemnata acestui forum si ceea ce a scris in mesajele sale a fost intr-o proportie covarsitoare scris cu cap si documentat, a respectat regulile si s-a ridicat la nivelul cerintelor unui forum al pasionatilor de fotografie de aviatie!

Nu incercam sa limitam pe nimeni, dovada numarul destul de mare de Membrii Activi si Fotografi. La o rasfoire scurta a mesajelor tale, in ultimele 100 (o suta) de mesaje nu am gasit decat un mesaj continand poze si alea facute in FS, in rest mare parte sunt mesaje pe care, daca am fi atat de exigenti pe cat sugerezi, le-am putea incadra usor la post-haunting!

Chiar imi cer scuze ca nu am reusit sa postez fotografii in ultimul timp.. nu am un aparat performant si cand ma duc la aeroport ma duc ori doar pentru a observa avioanele ori pentru a le filma.
Am o multime de poze, dar nu sunt extrem de calitative asa ca am renuntat la a le posta(stiti geamul 'fumuriu' de la restaurant).

Felicitari lui Arianne, il respect pentru tot ce a postat pana acum. In schimb m-ai inteles gresit.. eu nu ma plangeam, nu vreau sa ma cert si nu vreau sa devin moderator Mad . Am citit posturile anterioare si intr-un fel, m-au speriat niste lucruri citite, poate intelese gresit.
La fel, imi cer scuze pentru post-haunt, ma voi limita pe viitor pentru a evita palavragelile.

Pur si simplu nu inteleg. Nu poti fi membru Ro-Spotters daca nu postezi poze? Ok, nu am intotdeauna posibilitatea sa le fac, inseamna ca trebuie sa renunt la comunitate?

Sus In jos
valavia
Administrator
valavia


Numarul mesajelor : 2881
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/08/2008

Intalnire anuala Romanian Spotters - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intalnire anuala Romanian Spotters   Intalnire anuala Romanian Spotters - Pagina 4 EmptyMar 13 Iul 2010, 13:51

Atata timp cat avionul depaseste 50% din suprafata fotografiei, nu este blurat sau out of focus cred ca nu are nimeni nimic de obiectat, nu suntem aici A.net sau JP, sa fim seriosi.

Prin simplu fapt ca avem acum aceasta discutie esti membru RoSpotters. Ca nu esti un membru cu drepturi sporite asta este o alta discutie si cred ca in mesajul meu anterior am dat de inteles cam de ce este nevoie ca sa iti sporesti drepturile. E ca si cum te angajezi undeva, si este primul tau job; nu poti sa ajungi director din prima ci trebuie sa arati ca meriti sa urci in organigarma respectivei firme. Arata-ne ca esti spotter si vei vedea ca nu va trece neobservat acest lucru. Nu zice nimeni ca nu este bine sa palavragim din cand in cand, cu totii o facem, dar este bine sa facem mai mult ceva productiv.

Ca sa revenim la Stirile din Aviatie, nu te impiedica nimeni si nimic sa trimiti comentariul tau catre un moderator/admin si daca acesta il considera ok il va posta sub forma de citat in forumul respectiv. Am ales varinat de a selecta membrii cu acces in acea zona pentru ca este zona care a generat foarte multe "scandaluri" pe acest forum, "scandaluri" care s-au diminuat semnificativ (aproape de 0) de cand exista aceasta regula.

PS: Aici nu ne certam, avem o discutie Wink
Sus In jos
Continut sponsorizat





Intalnire anuala Romanian Spotters - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Intalnire anuala Romanian Spotters   Intalnire anuala Romanian Spotters - Pagina 4 Empty

Sus In jos
 
Intalnire anuala Romanian Spotters
Sus 
Pagina 4 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4
 Subiecte similare
-
» Carti de vizita Romanian Spotters
» Foloseste cineva aici Facebook?
» LA MULTI ANI Romanian Spotters!!!!
» Calendar Romanian Spotters 2010
» Emblema Romanian Spotters

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: FORUM :: Organizare si functionare - Forum Organisation & Management :: Proiecte-
Mergi direct la: