ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Intalnire anuala Romanian Spotters

In jos 
+24
mckingtom
RATus
vishzu
Voicu
felix
RoNIN_731
hayabusa
fularU
Mengelaus
Flori
delu
flaviu
mihaiatanasie
flysebi
Vreauinaer
GYN
allex
puma330
Messerschmitt
xpino
Dylan
electric
valavia
Nic
28 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
Dylan
Moderator
Dylan


Numarul mesajelor : 4873
Varsta : 52
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 15/04/2008

Intalnire anuala Romanian Spotters - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intalnire anuala Romanian Spotters   Intalnire anuala Romanian Spotters - Pagina 2 EmptyMar 14 Iul 2009, 19:50

Parerea mea e ca se va intampla ca intotdeauna...adica multi vorbesc si pana la urma daca se intalnesc 15-20 de membri, e mare lucru!

AICI sunt ceva oferte tentante din zona Moeciu. Sunt cateva pensiuni care cel putin dupa text si poze ar fi ideale pentru ce vrem sa facem. Cand spun "text" ma refer la numarul de camere disponibile teoretic. Se poate sta si cate 2 sau 3 in camera cum au mai stat unii nu demult si n-a fost rau deloc. Dimpotriva! Very Happy
Sus In jos
Flori
Fotograf
Flori


Numarul mesajelor : 765
Varsta : 40
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/01/2009

Intalnire anuala Romanian Spotters - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intalnire anuala Romanian Spotters   Intalnire anuala Romanian Spotters - Pagina 2 EmptyMar 14 Iul 2009, 20:27

chiar si 4, Dylan.. Razz
Sus In jos
http://www.syhaya.blogspot.com
Dylan
Moderator
Dylan


Numarul mesajelor : 4873
Varsta : 52
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 15/04/2008

Intalnire anuala Romanian Spotters - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intalnire anuala Romanian Spotters   Intalnire anuala Romanian Spotters - Pagina 2 EmptyMier 15 Iul 2009, 21:10

Hei! gata?!? S-au oprit parerile? Nu mai zice nimeni nimic?
Sus In jos
Mengelaus
Fotograf
Mengelaus


Numarul mesajelor : 4083
Varsta : 42
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 23/06/2008

Intalnire anuala Romanian Spotters - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intalnire anuala Romanian Spotters   Intalnire anuala Romanian Spotters - Pagina 2 EmptyJoi 16 Iul 2009, 19:02

La mine ii extrem de problematica treaba asta asa ca mai astept un pic pana sa votez. E foarte posibil ca din august pana in noiembrie sa nu am doua zile libere una dupa alta Sad . Pana acum aveam o sambata si o duminica libere odata pe luna, acum va fi si mai nasol. Dar pana la urma vin si o zi de dimineata pana seara si tot vin.
Sus In jos
flysebi
Flight Level 400
Flight Level 400
flysebi


Numarul mesajelor : 437
Varsta : 34
Localizare : bucharest
Data de inscriere : 07/03/2009

Intalnire anuala Romanian Spotters - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intalnire anuala Romanian Spotters   Intalnire anuala Romanian Spotters - Pagina 2 EmptyMar 21 Iul 2009, 22:25

eu vin 90 la suta
chiar 95 la suta
sper sa ne strangem in numar cat mai mare cheers
Sus In jos
http://pilotmagazin.ro/
Nic
Administrator
Nic


Numarul mesajelor : 750
Varsta : 40
Localizare : München
Data de inscriere : 24/12/2007

Intalnire anuala Romanian Spotters - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intalnire anuala Romanian Spotters   Intalnire anuala Romanian Spotters - Pagina 2 EmptyMar 21 Iul 2009, 22:29

Cred ca e clar ca week-end-ul va fi 2-4 octombrie... Deci pentru atunci ar trebui cautate oferte.
Asteptam propuneri concrete de pensiuni (si nu locatii), cu preturi etc. In maxim 2-3 saptamani trebuie aleasa pensiunea pentru a avea timp sa strangem banii (avans sau toti odata, in functie de cum se accepta rezervarea de catre pensiune).
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Intalnire anuala Romanian Spotters - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Intalnirea Ro-Spotters   Intalnire anuala Romanian Spotters - Pagina 2 EmptyMar 21 Iul 2009, 23:04

Daca ramane clar perioada 2-4octombrie, va fi sigur cand?! In cat timp?! Din nefericire nu domicilieze in Romania si mie imi trebuie ceva mai multisor timp sa ma pregatesc pentru aceasta mica excursie.
Sus In jos
fularU
Fotograf
fularU


Numarul mesajelor : 1725
Varsta : 56
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 22/04/2009

Intalnire anuala Romanian Spotters - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intalnire anuala Romanian Spotters   Intalnire anuala Romanian Spotters - Pagina 2 EmptyMar 21 Iul 2009, 23:52

Salutare , cam 95 la suta voi fi prezent , sa nu apara ceva pe ultimii 50m . Dar voi trimite banii de cazare cand se va lua o hotarare. Optez pt zona Sibiu ... poate chiar Sambata de sus , niste palinca rezolvam noi ...
Sus In jos
allex
Membru activ
allex


Numarul mesajelor : 3096
Varsta : 51
Localizare : SATU MARE
Data de inscriere : 05/10/2008

Intalnire anuala Romanian Spotters - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intalnire anuala Romanian Spotters   Intalnire anuala Romanian Spotters - Pagina 2 EmptyMar 21 Iul 2009, 23:54

...o palinca de OAS SM !
Sus In jos
Dylan
Moderator
Dylan


Numarul mesajelor : 4873
Varsta : 52
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 15/04/2008

Intalnire anuala Romanian Spotters - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intalnire anuala Romanian Spotters   Intalnire anuala Romanian Spotters - Pagina 2 EmptyMier 22 Iul 2009, 00:32

Nic a scris:
Cred ca e clar ca week-end-ul va fi 2-4 octombrie... Deci pentru atunci ar trebui cautate oferte.
Asteptam propuneri concrete de pensiuni (si nu locatii), cu preturi etc. In maxim 2-3 saptamani trebuie aleasa pensiunea pentru a avea timp sa strangem banii (avans sau toti odata, in functie de cum se accepta rezervarea de catre pensiune).
Totul e OK pana aici dar, daca baietii vor sa intrebe pe la pensiuni....pe cate locuri/camere mergem?!? Asta-i una din primele intrebari pe care ti le pune o gazda...
Sus In jos
Nic
Administrator
Nic


Numarul mesajelor : 750
Varsta : 40
Localizare : München
Data de inscriere : 24/12/2007

Intalnire anuala Romanian Spotters - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intalnire anuala Romanian Spotters   Intalnire anuala Romanian Spotters - Pagina 2 EmptyMier 22 Iul 2009, 08:57

Cred ca ar trebui intrebat pentru 2 nopti, 2-4 octombrie... Locuri? Cred ca 30-40, sigur nu o sa vina mai multi. Si daca totusi vor sa vina, asta este, aplicam regula: "primul venit, primul servit" (in momentul platii).

Spre exemplu am vazut asa:
Paltinis - Hotel Casa Turistilor - www.scpaltinis.ro . Pe alte siteuri am vazut ca ar avea un pret de aprox. 70 lei/noapte/persoana. Poate gasim si mai ieftin...

Recomand, atunci cand postati oferte, sa le puneti in acest format:

Nume hotel / pensiune: ..............
Locuri de cazare: ......................
Locatie: ....................................
Pret/loc/noapte: ........................
Website: ...................................
Sus In jos
hayabusa
Membru activ
hayabusa


Numarul mesajelor : 904
Varsta : 40
Localizare : Lost Haven - Oradea
Data de inscriere : 30/03/2008

Intalnire anuala Romanian Spotters - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intalnire anuala Romanian Spotters   Intalnire anuala Romanian Spotters - Pagina 2 EmptyMier 22 Iul 2009, 09:16

Mai mult de 15-20persoane nu vor fi, si alea sunt cele care apar de obicei in pozele de grup de pe la mitinguri.

Cineva mi-a recomandat un site pt rezervari si in speta 2locuri de cazare. Un hostel si un hotel.

Hostel Villa Teilor http://www.hostelsclub.com/hostel-ro-14434.html
Categorie: Pensiune
Strada Teilor 4, Sibiu - Sibiu, România
Camere la comun de la 10.80 EUR (de persoană)
Citat :
Descriere: Suntem bucurosi sa te primim in cel mai nou hostel situat in minunata cetate medievala a Sibiului. Oras asezat in inima tarii, la rascruce de drumuri, Sibiul strajuieste sudul Transilvaniei, asemenea unei fortarete, pe care timpul nu a reusit niciodata sa o distruga.

Hostelul este situat intr-o zona linistita a Sibiului, la numai 6 minute de mers pe jos de gara si statia de autobuz si la doar 15 minute de centrul istoric al orasului, unde se gasesc cele mai importante atractii turistice!

Sibiu Travelers Hostel / Villa Teilor ** s-a deschis in anul 2008 (si a fost decorata cu doua stele de catre Departamentul de Turism). Fondatorul are 20 de ani vechime in domeniul serviciilor hoteliere asa ca va puteti astepta la cele mai bune servicii si la un grad ridicat de confort.

Dorintele si asteptarile calatorului ne-au calauzit in planuirea si construirea acestui hostel. De aici a rezultat o abordare corecta si eficienta. Atmosfera hostelului este prietenoasa si te va face sa te simti bine venit, alaturi de micul dejun ca la mama acasa la un pret foarte mic alaturi de alte servicii oferite gratuit.

Greenhouse http://www.hostelsclub.com/hostel-ro-9598.html
Categorie: Hotel **
E.A. Bieltz 67 - Sibiu, România
Camere privare de la 33.00 EUR (de cameră)

Citat :
Descriere: The Green House is an extremely relaxing environment for every one. There are 17 Rooms, each with there own bathrooms. We're conveniently located and we pride ourselves on looking after all our customers. There are many great freebies on offer too!

The House of the Democratic Forum of the German ethnics in Sibiu-Hermannstadt has 17 Rooms, each with own bath. Some of them are equipped with TV.

Facilities:
Free wireless (soon),
Free and safe parking in the yard,
Free internet Email
Wine-Cellar of the House for Guests,
Small Conference room for 12 people,
Close to the bus station.
The house is easy to find and is only 30 min. by walk from the City Center- Old Town.
Also its very close to the airport.

Imagini pe link-urile respective. Iar aici am gasit mai multe, pe acelasi link, http://www.hostelsclub.com/cheap-hostels-ro-1111-Sibiu.html
Sus In jos
allex
Membru activ
allex


Numarul mesajelor : 3096
Varsta : 51
Localizare : SATU MARE
Data de inscriere : 05/10/2008

Intalnire anuala Romanian Spotters - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intalnire anuala Romanian Spotters   Intalnire anuala Romanian Spotters - Pagina 2 EmptyJoi 06 Aug 2009, 17:26

.....noutati.....trece imediat o luna si nimic nou pe aici!
Sus In jos
RoNIN_731
Membru activ
RoNIN_731


Numarul mesajelor : 449
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 28/12/2007

Intalnire anuala Romanian Spotters - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intalnire anuala Romanian Spotters   Intalnire anuala Romanian Spotters - Pagina 2 EmptyJoi 13 Aug 2009, 12:04

OK...
Cand se inchide votarea?
Ramane w/e-ul 2-4 octombrie? El are cele mai multe voturi, si dupa cum "evolueaza" lucrurile, se pare ca voturile si votantii s-au epuizat...
Daca votarea se inchide, atunci haideti sa ne concentram atentia pe gasirea locurilor de cazare. Poate ca ar trebui sa facem deja rezervarile, or somethin'... Sa nu ne trezim cu o saptamana inainte ca vrem sa ne cazam si n-avem unde...
Si cel mai important: ar trebui desemnate niste persoane care sa se ocupe efectiv de taskul asta, adica strangerea banilor, rezervari, etc.
Sugestii/reclamatii?!
Sus In jos
http://www.aripi-argintii.ro
Messerschmitt
Flight Level 100
Flight Level 100
Messerschmitt


Numarul mesajelor : 141
Varsta : 29
Localizare : Satu Mare
Data de inscriere : 20/12/2008

Intalnire anuala Romanian Spotters - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intalnire anuala Romanian Spotters   Intalnire anuala Romanian Spotters - Pagina 2 EmptyVin 14 Aug 2009, 22:46

RoNIN_731 a scris:
OK...
Cand se inchide votarea?
Ramane w/e-ul 2-4 octombrie? El are cele mai multe voturi, si dupa cum "evolueaza" lucrurile, se pare ca voturile si votantii s-au epuizat...

Subscriu la intrebare, deoarece as vrea sa merg la o expo de machete in ungaria care pica taman in perioada 3-4 octombrie.. Crying or Very sad
Sus In jos
http://www.bolbarazvan.blogspot.com
hayabusa
Membru activ
hayabusa


Numarul mesajelor : 904
Varsta : 40
Localizare : Lost Haven - Oradea
Data de inscriere : 30/03/2008

Intalnire anuala Romanian Spotters - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intalnire anuala Romanian Spotters   Intalnire anuala Romanian Spotters - Pagina 2 EmptySam 22 Aug 2009, 18:55

Noutati? Cati suntem in total? Se mai tine intalnirea avand in vedere ultimele discutii legate de comunitate pe forum?
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Intalnire anuala Romanian Spotters - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intalnire anuala Romanian Spotters   Intalnire anuala Romanian Spotters - Pagina 2 EmptySam 22 Aug 2009, 19:17

Prezenta la intalnire este obligatorie?
As vrea sa stiu daca se poate....
Sus In jos
felix
Fotograf
felix


Numarul mesajelor : 1009
Varsta : 31
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 12/09/2008

Intalnire anuala Romanian Spotters - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intalnire anuala Romanian Spotters   Intalnire anuala Romanian Spotters - Pagina 2 EmptySam 22 Aug 2009, 19:28

Flyboeing a scris:
Prezenta la intalnire este obligatorie?
As vrea sa stiu daca se poate....
Prezenta nu este obligatorie!!Mergi doar daca vrei.....
Sus In jos
allex
Membru activ
allex


Numarul mesajelor : 3096
Varsta : 51
Localizare : SATU MARE
Data de inscriere : 05/10/2008

Intalnire anuala Romanian Spotters - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intalnire anuala Romanian Spotters   Intalnire anuala Romanian Spotters - Pagina 2 EmptyMar 01 Sept 2009, 17:58

...mai avem o luna si se sta pe loc!
Sus In jos
hayabusa
Membru activ
hayabusa


Numarul mesajelor : 904
Varsta : 40
Localizare : Lost Haven - Oradea
Data de inscriere : 30/03/2008

Intalnire anuala Romanian Spotters - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intalnire anuala Romanian Spotters   Intalnire anuala Romanian Spotters - Pagina 2 EmptyMar 01 Sept 2009, 18:54

Cine vine pana la urma, macar sa stim cate persoane suntem.
Sus In jos
RoNIN_731
Membru activ
RoNIN_731


Numarul mesajelor : 449
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 28/12/2007

Intalnire anuala Romanian Spotters - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intalnire anuala Romanian Spotters   Intalnire anuala Romanian Spotters - Pagina 2 EmptyMar 01 Sept 2009, 22:41

Eu vreau sa vin, dar nu cred ca va mai fi cazul... Situatia e (destul de) clara... Neutral
Sus In jos
http://www.aripi-argintii.ro
Vizitato
Vizitator




Intalnire anuala Romanian Spotters - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intalnire anuala Romanian Spotters   Intalnire anuala Romanian Spotters - Pagina 2 EmptyMier 02 Sept 2009, 01:03

Eu pot spune ca vin in proportie de 99%. 1% e rezervat doar in cazul in care imi apar niste probleme grave , de neamanat.

Propun sa se constituie o lista cu cei care vor si pot sa vina (eventual cu procente).

E aiurea sa se planifice o intalnire si sa nu se stie cati si cine participa. Nu vi se pare corect ?
Sus In jos
electric
Membru activ
electric


Numarul mesajelor : 1166
Varsta : 50
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 10/03/2008

Intalnire anuala Romanian Spotters - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intalnire anuala Romanian Spotters   Intalnire anuala Romanian Spotters - Pagina 2 EmptyMier 02 Sept 2009, 08:57

sper ca vine si wizzaircapitain Very Happy
as veni si eu.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Intalnire anuala Romanian Spotters - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Intalnire anuala Ro Spotters   Intalnire anuala Romanian Spotters - Pagina 2 EmptyMier 02 Sept 2009, 22:06

Oameni buni, este luna lui septembrie. Poate pentru cei care sunteti in tara este relativ simplu. Insa pentru noi cei cativa care domiciliem in afara teritoriului national nu cred ca este la fel. Ca urmare eu unul cu parere de rau va anunt ca nu mai pot veni.

No comment
Sus In jos
Voicu
Moderator
Voicu


Numarul mesajelor : 2513
Varsta : 61
Localizare : Arad - ARW - LRAR
Data de inscriere : 28/12/2007

Intalnire anuala Romanian Spotters - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intalnire anuala Romanian Spotters   Intalnire anuala Romanian Spotters - Pagina 2 EmptyMier 02 Sept 2009, 22:51

dupa voturi ...se pare ca ramine 2-4 octombrie .
S-a stabilit 100 % locatia ?
Si daca da , care ar fi pretul pt. cazare pe 2 nopti ?
Intreb , ptr. ca e posibil sa pot veni si eu la intilnire .
Sus In jos
Continut sponsorizat





Intalnire anuala Romanian Spotters - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intalnire anuala Romanian Spotters   Intalnire anuala Romanian Spotters - Pagina 2 Empty

Sus In jos
 
Intalnire anuala Romanian Spotters
Sus 
Pagina 2 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Carti de vizita Romanian Spotters
» Foloseste cineva aici Facebook?
» LA MULTI ANI Romanian Spotters!!!!
» Calendar Romanian Spotters 2010
» Emblema Romanian Spotters

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: FORUM :: Organizare si functionare - Forum Organisation & Management :: Proiecte-
Mergi direct la: