ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Ploiesti - Aerodromul Gheorghe Valentin Bibescu (LRPW)

In jos 
+30
shouriken
CuOricePret
46Pilot
Madone
Skywalker
minny
danutztgv16
cristi_avb
eugen
claudiup
YR-BGP
Capt_Vio
Vladut
propellerdream
valavia
Griff
coropijnita
Virusu
Stefan
YR-DNY
lancer_two_one
Balki
VIC
llobregat
gabi-737
gaudi
electric
Cayenne
ovidiu51
Eurofighter
34 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
AutorMesaj
Eurofighter
Membru activ
Eurofighter


Numarul mesajelor : 738
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 15/03/2008

Ploiesti - Aerodromul Gheorghe Valentin Bibescu (LRPW) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ploiesti - Aerodromul Gheorghe Valentin Bibescu (LRPW)   Ploiesti - Aerodromul Gheorghe Valentin Bibescu (LRPW) - Pagina 2 EmptyMar 26 Aug 2008, 22:14

uite-l ma cum sta si pandeste
cum s-a simtit atacat, a si sarit!
pai fa uz de putere si schimba ca induci oamenii in eroare!


Ultima editare efectuata de catre Eurofighter in Mar 26 Aug 2008, 23:15, editata de 1 ori
Sus In jos
llobregat
Membru activ
llobregat


Numarul mesajelor : 756
Varsta : 32
Localizare : Bucharestork
Data de inscriere : 23/03/2008

Ploiesti - Aerodromul Gheorghe Valentin Bibescu (LRPW) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ploiesti - Aerodromul Gheorghe Valentin Bibescu (LRPW)   Ploiesti - Aerodromul Gheorghe Valentin Bibescu (LRPW) - Pagina 2 EmptyMar 26 Aug 2008, 22:56

Nu urmareste, a primit un pont Smile)
Sus In jos
http://www.airbuzz.ro
Eurofighter
Membru activ
Eurofighter


Numarul mesajelor : 738
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 15/03/2008

Ploiesti - Aerodromul Gheorghe Valentin Bibescu (LRPW) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ploiesti - Aerodromul Gheorghe Valentin Bibescu (LRPW)   Ploiesti - Aerodromul Gheorghe Valentin Bibescu (LRPW) - Pagina 2 EmptyMar 26 Aug 2008, 23:12

deci tu esti capul rautatilor?
Sus In jos
llobregat
Membru activ
llobregat


Numarul mesajelor : 756
Varsta : 32
Localizare : Bucharestork
Data de inscriere : 23/03/2008

Ploiesti - Aerodromul Gheorghe Valentin Bibescu (LRPW) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ploiesti - Aerodromul Gheorghe Valentin Bibescu (LRPW)   Ploiesti - Aerodromul Gheorghe Valentin Bibescu (LRPW) - Pagina 2 EmptyMier 27 Aug 2008, 09:00

Very Happy
Sus In jos
http://www.airbuzz.ro
gaudi
Membru activ
gaudi


Numarul mesajelor : 1152
Varsta : 46
Localizare : Ploiesti / Bucuresti
Data de inscriere : 17/07/2008

Ploiesti - Aerodromul Gheorghe Valentin Bibescu (LRPW) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ploiesti - Aerodromul Gheorghe Valentin Bibescu (LRPW)   Ploiesti - Aerodromul Gheorghe Valentin Bibescu (LRPW) - Pagina 2 EmptyMier 17 Sept 2008, 16:30

Webcam Aerodrom Strejnic

Camera apartine celor de la U-Fly.

In momentul asta este foarte mare agitatie pe aerodrom. Vad si niste camere de filmat. Probabil o sesiune de salturi? Totusi cam tarziu si destul de urat pentru asta...

Opa... a aparut si un cal Shocked

Ploiesti - Aerodromul Gheorghe Valentin Bibescu (LRPW) - Pagina 2 Strejn10

In spate se vad cele 2 An-2 uri de aici (YR-DAM si YR-DAF) si un ultrausor.
Sus In jos
gaudi
Membru activ
gaudi


Numarul mesajelor : 1152
Varsta : 46
Localizare : Ploiesti / Bucuresti
Data de inscriere : 17/07/2008

Ploiesti - Aerodromul Gheorghe Valentin Bibescu (LRPW) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ploiesti - Aerodromul Gheorghe Valentin Bibescu (LRPW)   Ploiesti - Aerodromul Gheorghe Valentin Bibescu (LRPW) - Pagina 2 EmptyMier 17 Sept 2008, 17:57

Dap... sesiune de salturi a celor de la U-fly:

Ploiesti - Aerodromul Gheorghe Valentin Bibescu (LRPW) - Pagina 2 X110

In spate se vede SMG-92 Turbo Finist (HA-YDN) ce se pregateste sa incarce transa a doua de parasutisti.

Ploiesti - Aerodromul Gheorghe Valentin Bibescu (LRPW) - Pagina 2 X210

Ploiesti - Aerodromul Gheorghe Valentin Bibescu (LRPW) - Pagina 2 X310
Sus In jos
gaudi
Membru activ
gaudi


Numarul mesajelor : 1152
Varsta : 46
Localizare : Ploiesti / Bucuresti
Data de inscriere : 17/07/2008

Ploiesti - Aerodromul Gheorghe Valentin Bibescu (LRPW) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ploiesti - Aerodromul Gheorghe Valentin Bibescu (LRPW)   Ploiesti - Aerodromul Gheorghe Valentin Bibescu (LRPW) - Pagina 2 EmptyLun 01 Dec 2008, 13:07

Cateva poze de ieri, 30 noiembrie, de la Strejnic. Sunt facute in timpul unei lansari de parasutisti de la U-Fly Skydiving.

Technoavia SMG-92 Turbo Finist (HA-YDN) aterizeaza pe bista betonata (mai nou si marcata). Ce nume celebru are avionul asta Wink

Ploiesti - Aerodromul Gheorghe Valentin Bibescu (LRPW) - Pagina 2 Yr04bisac3

Parasutist - Camera Flyer

Ploiesti - Aerodromul Gheorghe Valentin Bibescu (LRPW) - Pagina 2 Yr04or0

Parasutist

Ploiesti - Aerodromul Gheorghe Valentin Bibescu (LRPW) - Pagina 2 Yr05nh2

Aerostar Festival YR-5041

Ploiesti - Aerodromul Gheorghe Valentin Bibescu (LRPW) - Pagina 2 Yr06dr6


Ultima editare efectuata de catre gaudi in Lun 01 Dec 2008, 16:28, editata de 2 ori
Sus In jos
VIC
Fotograf



Numarul mesajelor : 1128
Varsta : 33
Localizare : cluj-napoca
Data de inscriere : 13/03/2008

Ploiesti - Aerodromul Gheorghe Valentin Bibescu (LRPW) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ploiesti - Aerodromul Gheorghe Valentin Bibescu (LRPW)   Ploiesti - Aerodromul Gheorghe Valentin Bibescu (LRPW) - Pagina 2 EmptyLun 01 Dec 2008, 13:43

mai de mult la strejnic era sediul extrelor...
Sus In jos
Eurofighter
Membru activ
Eurofighter


Numarul mesajelor : 738
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 15/03/2008

Ploiesti - Aerodromul Gheorghe Valentin Bibescu (LRPW) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ploiesti - Aerodromul Gheorghe Valentin Bibescu (LRPW)   Ploiesti - Aerodromul Gheorghe Valentin Bibescu (LRPW) - Pagina 2 EmptyLun 01 Dec 2008, 15:15

da, ma incurcam in fiecare dimineata de ele cand trebuia sa scot planoarele din hangar
Sus In jos
Balki
Moderator
Balki


Numarul mesajelor : 1683
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/10/2008

Ploiesti - Aerodromul Gheorghe Valentin Bibescu (LRPW) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ploiesti - Aerodromul Gheorghe Valentin Bibescu (LRPW)   Ploiesti - Aerodromul Gheorghe Valentin Bibescu (LRPW) - Pagina 2 EmptyMar 02 Dec 2008, 15:27

gaudi a scris:
Cateva poze de ieri, 30 noiembrie, de la Strejnic. Sunt facute in timpul unei lansari de parasutisti de la U-Fly Skydiving.

Technoavia SMG-92 Turbo Finist (HA-YDN) aterizeaza pe bista betonata (mai nou si marcata). Ce nume celebru are avionul asta Wink

cred ca pe asta l-am fotografiat din Refugiul Spirlea (piatra Craiului) in data de 30.11.

Ploiesti - Aerodromul Gheorghe Valentin Bibescu (LRPW) - Pagina 2 Img05271yh6
Sus In jos
VIC
Fotograf



Numarul mesajelor : 1128
Varsta : 33
Localizare : cluj-napoca
Data de inscriere : 13/03/2008

Ploiesti - Aerodromul Gheorghe Valentin Bibescu (LRPW) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ploiesti - Aerodromul Gheorghe Valentin Bibescu (LRPW)   Ploiesti - Aerodromul Gheorghe Valentin Bibescu (LRPW) - Pagina 2 EmptyMar 02 Dec 2008, 17:47

Eurofighter a scris:
da, ma incurcam in fiecare dimineata de ele cand trebuia sa scot planoarele din hangar
Razz care-i motivu pt care le-or mutat? Question
Sus In jos
lancer_two_one
Airport Level
Airport Level
lancer_two_one


Numarul mesajelor : 90
Data de inscriere : 26/07/2008

Ploiesti - Aerodromul Gheorghe Valentin Bibescu (LRPW) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ploiesti - Aerodromul Gheorghe Valentin Bibescu (LRPW)   Ploiesti - Aerodromul Gheorghe Valentin Bibescu (LRPW) - Pagina 2 EmptyMier 03 Dec 2008, 04:13

Ro are un deficit serios la piste betonate. Asa ca orice pista betonata in plus e un mare pas inainte; felicitari celor care au contribuit la realizarea ei. Oricum, m-am uitat pe amble parti si n-am vazut vreocale de rulaj... S-a terminat betonu'? Sau e vreo moda de Backtracking in voga si n-am stiut.

Sorin
Sus In jos
YR-DNY
Membru activ
YR-DNY


Numarul mesajelor : 669
Varsta : 42
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 04/01/2008

Ploiesti - Aerodromul Gheorghe Valentin Bibescu (LRPW) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ploiesti - Aerodromul Gheorghe Valentin Bibescu (LRPW)   Ploiesti - Aerodromul Gheorghe Valentin Bibescu (LRPW) - Pagina 2 EmptyMier 03 Dec 2008, 08:37

Nu-i asa mare problema lipsei pistelor betonate pe cat e cea a mentalitatii. Exemplu: la aeroclub la Baia Mare de cand zbor eu am avut mereu posibilitatea sa folosim pista betonata a aeroportului (accesul e usor si in mare parte nelimitat) insa n-am zburat de pe ea decat de 2 ori in 4 ani ! Nici macar atunci cand pista inierbata era impracticabila din cauza noroiului. Motivul: se uzeaza cauciucurile! nu mai zic nimic
Sus In jos
gaudi
Membru activ
gaudi


Numarul mesajelor : 1152
Varsta : 46
Localizare : Ploiesti / Bucuresti
Data de inscriere : 17/07/2008

Ploiesti - Aerodromul Gheorghe Valentin Bibescu (LRPW) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ploiesti - Aerodromul Gheorghe Valentin Bibescu (LRPW)   Ploiesti - Aerodromul Gheorghe Valentin Bibescu (LRPW) - Pagina 2 EmptyMier 10 Dec 2008, 17:15

Un articol foarte interesant despre Strejnic si ambitiile Scolii Superioare de Aviatie Civila, precum si o imagine de sus a noii pistei betonate.
Sus In jos
Stefan
Flight Level 100
Flight Level 100



Numarul mesajelor : 178
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 25/04/2008

Ploiesti - Aerodromul Gheorghe Valentin Bibescu (LRPW) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ploiesti - Aerodromul Gheorghe Valentin Bibescu (LRPW)   Ploiesti - Aerodromul Gheorghe Valentin Bibescu (LRPW) - Pagina 2 EmptyMier 10 Dec 2008, 23:00

Ploiesti - Aerodromul Gheorghe Valentin Bibescu (LRPW) - Pagina 2 Dsc02705zu2

Ploiesti - Aerodromul Gheorghe Valentin Bibescu (LRPW) - Pagina 2 Dsc02702xp3

Ploiesti - Aerodromul Gheorghe Valentin Bibescu (LRPW) - Pagina 2 Dsc02703te4
Sus In jos
Eurofighter
Membru activ
Eurofighter


Numarul mesajelor : 738
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 15/03/2008

Ploiesti - Aerodromul Gheorghe Valentin Bibescu (LRPW) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ploiesti - Aerodromul Gheorghe Valentin Bibescu (LRPW)   Ploiesti - Aerodromul Gheorghe Valentin Bibescu (LRPW) - Pagina 2 EmptyJoi 11 Dec 2008, 00:06

punctul alb din dreapta e H-ul
diagonala din iarba dintre pragul 26 betonata si pragul 09 inierbata este urma cablurilor de la mosor
nu-mi vine sa cred ca inca se mai vede
Sus In jos
Stefan
Flight Level 100
Flight Level 100



Numarul mesajelor : 178
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 25/04/2008

Ploiesti - Aerodromul Gheorghe Valentin Bibescu (LRPW) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ploiesti - Aerodromul Gheorghe Valentin Bibescu (LRPW)   Ploiesti - Aerodromul Gheorghe Valentin Bibescu (LRPW) - Pagina 2 EmptyJoi 11 Dec 2008, 02:07

Nu era mai buna o idee mai lunga ?

Ploiesti
Ploiesti - Aerodromul Gheorghe Valentin Bibescu (LRPW) - Pagina 2 Dsc02706xe8
Sus In jos
Virusu
Moderator
Virusu


Numarul mesajelor : 2688
Varsta : 38
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 30/12/2007

Ploiesti - Aerodromul Gheorghe Valentin Bibescu (LRPW) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ploiesti - Aerodromul Gheorghe Valentin Bibescu (LRPW)   Ploiesti - Aerodromul Gheorghe Valentin Bibescu (LRPW) - Pagina 2 EmptyJoi 11 Dec 2008, 09:37

[quote="Stefan"]Nu era mai buna o idee mai lunga ?
depinde ce vrei sa faci cu ea...
la ce bun un aeroport mare, cand, otopeni e la 40minute departare?
Sus In jos
Virusu
Moderator
Virusu


Numarul mesajelor : 2688
Varsta : 38
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 30/12/2007

Ploiesti - Aerodromul Gheorghe Valentin Bibescu (LRPW) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ploiesti - Aerodromul Gheorghe Valentin Bibescu (LRPW)   Ploiesti - Aerodromul Gheorghe Valentin Bibescu (LRPW) - Pagina 2 EmptyJoi 11 Dec 2008, 09:38

Stefan a scris:
Nu era mai buna o idee mai lunga ?
depinde ce vrei sa faci cu ea... pentru scoala e perfecta
la ce bun un aeroport mare, cand otopeni e la 40min departare?
Sus In jos
coropijnita
Flight Level 100
Flight Level 100
coropijnita


Numarul mesajelor : 109
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti/Craiova
Data de inscriere : 16/09/2008

Ploiesti - Aerodromul Gheorghe Valentin Bibescu (LRPW) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ploiesti - Aerodromul Gheorghe Valentin Bibescu (LRPW)   Ploiesti - Aerodromul Gheorghe Valentin Bibescu (LRPW) - Pagina 2 EmptySam 13 Dec 2008, 13:20

virusu a scris:
Stefan a scris:
Nu era mai buna o idee mai lunga ?
depinde ce vrei sa faci cu ea... pentru scoala e perfecta
la ce bun un aeroport mare, cand otopeni e la 40min departare?

Nu este chiar asa perfecta...
Ar fi fost bine sa aiba 1000-1200m ca sa poata fi folosita fara emotii si de piper.
Sus In jos
http://www.n-am.ro
lancer_two_one
Airport Level
Airport Level
lancer_two_one


Numarul mesajelor : 90
Data de inscriere : 26/07/2008

Ploiesti - Aerodromul Gheorghe Valentin Bibescu (LRPW) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ploiesti - Aerodromul Gheorghe Valentin Bibescu (LRPW)   Ploiesti - Aerodromul Gheorghe Valentin Bibescu (LRPW) - Pagina 2 EmptyDum 14 Dec 2008, 02:04

M-am uitat din nou prin tot acest thread si n-am gasit dimensiunile pistei (daca mi-a scapat, scuze); poate cineva sa le precizeze?.

In principiu o pista nu este nici o data prea lunga. Din unele comentarii anterioare ar reiesi ca fiind o pista de scoala este de ajuns atit cit este. As zice ca mai ales ca este o pista de scoala n-ar trebui sa fie prea scurta si/sau prea ingusta.

Si, si spentru scoala (dar si din multe alte motive) i-ar frebui o cale de rulaj pentru a evita backtracking-ul. la orice scoala serioasa pot fi la un moment dat un numar de avioane in circuit/tur de pista si de aceea este novoie sa se auda cit mai repede "Strejnic traffic [call sign] clear of the active".

Sorin
Sus In jos
coropijnita
Flight Level 100
Flight Level 100
coropijnita


Numarul mesajelor : 109
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti/Craiova
Data de inscriere : 16/09/2008

Ploiesti - Aerodromul Gheorghe Valentin Bibescu (LRPW) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ploiesti - Aerodromul Gheorghe Valentin Bibescu (LRPW)   Ploiesti - Aerodromul Gheorghe Valentin Bibescu (LRPW) - Pagina 2 EmptyDum 14 Dec 2008, 21:25

lancer_two_one a scris:
M-am uitat din nou prin tot acest thread si n-am gasit dimensiunile pistei (daca mi-a scapat, scuze); poate cineva sa le precizeze?.

In principiu o pista nu este nici o data prea lunga. Din unele comentarii anterioare ar reiesi ca fiind o pista de scoala este de ajuns atit cit este. As zice ca mai ales ca este o pista de scoala n-ar trebui sa fie prea scurta si/sau prea ingusta.

Si, si spentru scoala (dar si din multe alte motive) i-ar frebui o cale de rulaj pentru a evita backtracking-ul. la orice scoala serioasa pot fi la un moment dat un numar de avioane in circuit/tur de pista si de aceea este novoie sa se auda cit mai repede "Strejnic traffic [call sign] clear of the active".

Sorin

Lungimea pistei este 720m, latimea nu mi-o amintesc exact, oricum pt genul de trafic care este de asteptat acolo este sufient de lata... lucru care nu se poate spune si despre lungime.
Daca ai vant de fata sau 0 pt C172 este ok, dar am decolat odata cu 5m/s de spate, doi oameni in avion numai, si a fost destul de la limita...

Cale de rulaj ar fi buna, dar nu e absolut esentiala. Pentru prima faza a instruirii (TP, simpla comanda, zborul in zona) foloseam tot pista veche, inierbata. Pe cea de beton am folosit-o la raiduri, unde nu e o problema ca nu are bretea.
Sus In jos
http://www.n-am.ro
Virusu
Moderator
Virusu


Numarul mesajelor : 2688
Varsta : 38
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 30/12/2007

Ploiesti - Aerodromul Gheorghe Valentin Bibescu (LRPW) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ploiesti - Aerodromul Gheorghe Valentin Bibescu (LRPW)   Ploiesti - Aerodromul Gheorghe Valentin Bibescu (LRPW) - Pagina 2 EmptyDum 14 Dec 2008, 21:26

liviule, eu stiam ca se decoleaza cu vant de fata Razz
Sus In jos
lancer_two_one
Airport Level
Airport Level
lancer_two_one


Numarul mesajelor : 90
Data de inscriere : 26/07/2008

Ploiesti - Aerodromul Gheorghe Valentin Bibescu (LRPW) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ploiesti - Aerodromul Gheorghe Valentin Bibescu (LRPW)   Ploiesti - Aerodromul Gheorghe Valentin Bibescu (LRPW) - Pagina 2 EmptyMier 17 Dec 2008, 00:59

Lungimea pistei este 720m, latimea nu mi-o amintesc exact, oricum pt genul de trafic care este de asteptat acolo este sufient de lata... lucru care nu se poate spune si despre lungime.
Daca ai vant de fata sau 0 pt C172 este ok, dar am decolat odata cu 5m/s de spate, doi oameni in avion numai, si a fost destul de la limita...

Cale de rulaj ar fi buna, dar nu e absolut esentiala. Pentru prima faza a instruirii (TP, simpla comanda, zborul in zona) foloseam tot pista veche, inierbata. Pe cea de beton am folosit-o la raiduri, unde nu e o problema ca nu are bretea.[/quote]

Cite avioane are scoala; mai bine zis cite sint in medie la zbor? Cite s-au intimplat sa fie concomitent in TP?

Cam cit aeronave din alta parte nu neaparat interesate de uzara cauciucurilor vin la STJ si eventual fac TP.

Ce se intimpla cu pista inierbata iarna?

Scoala si activitatea de zbor este sezoniera sau se intinde pe tot parcursul anului?

de ce ati deoloat cu vint de coada?

Cu intrebari ca astea (mai pot fi si altele) se poate intelege necesitatea unei cai de rulaj.

Sorin

PS Multumiri pentru precizarea lungimii pistei; poate altcineva poate completa cu latimea...
Sus In jos
Eurofighter
Membru activ
Eurofighter


Numarul mesajelor : 738
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 15/03/2008

Ploiesti - Aerodromul Gheorghe Valentin Bibescu (LRPW) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ploiesti - Aerodromul Gheorghe Valentin Bibescu (LRPW)   Ploiesti - Aerodromul Gheorghe Valentin Bibescu (LRPW) - Pagina 2 EmptyMier 17 Dec 2008, 02:55

Strejnicul azi
Ploiesti - Aerodromul Gheorghe Valentin Bibescu (LRPW) - Pagina 2 Dscf5946ay1
Ploiesti - Aerodromul Gheorghe Valentin Bibescu (LRPW) - Pagina 2 Dscf5948ae2
Sus In jos
Continut sponsorizat





Ploiesti - Aerodromul Gheorghe Valentin Bibescu (LRPW) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ploiesti - Aerodromul Gheorghe Valentin Bibescu (LRPW)   Ploiesti - Aerodromul Gheorghe Valentin Bibescu (LRPW) - Pagina 2 Empty

Sus In jos
 
Ploiesti - Aerodromul Gheorghe Valentin Bibescu (LRPW)
Sus 
Pagina 2 din 6Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Aeroclubul Teritorial "Gheorghe Banciulescu" Ploiesti - Spectacol Aerian la Strejnic
» Invitatie - Comemorarea aviatorului DAN-VALENTIN VIZANTY
» "Asul regăsit... DAN-VALENTIN VIZANTY" 2011
» Căpitanul Gheorghe Pleşiţă a stat în aer 23.000 de ore
» Comunicat de presă - Comemorarea aviatorului DAN-VALENTIN VIZANTY

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: SPOTTING :: Aerodromuri din Romania - Romanian Aerodromes-
Mergi direct la: