ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Propunere expozitie pe teme aviatica

In jos 
+11
hayabusa
arianne
electric
horizob
llobregat
coropijnita
YR-SND
V.I.D.
eugen
vishzu
Flori
15 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Flori
Fotograf
Flori


Numarul mesajelor : 765
Varsta : 40
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/01/2009

Propunere expozitie pe teme aviatica Empty
MesajSubiect: Propunere expozitie pe teme aviatica   Propunere expozitie pe teme aviatica EmptyDum 22 Mar 2009, 15:43

Buna tuturor!

Ieri am fost la Muzeul Aviatiei, din Pipera, si mi-a venit o idee... Smile

Acum, vreau sa vad daca va place ideea, daca ati dori sa o punem in aplicare sau nu...


Ce ati zice daca am organiza o expozitie cu fotografiile voastre, in cadrul Muzeului de Aviatie?

Din cate am inteles de la cei care lucreaza acolo, sprijin din partea muzeului am avea, ne-ar putea pune la dispozitie o sala.

Parerea mea e ca ar fi o buna metoda de a promova forumul, activitatea de spotting si chiar si Muzeul.

Ca si costuri, nu ar fi foarte mari: printarea fotografiilor (50 alese din toate cele puse de voi pe forum ar fi mai mult decat ok), cumpararea materialului de suport, promovoare & bufetul, etc.

Pe partea de organizare ma ofer voluntar (am cateva experiente cu organizarea de expozitii fotografice)


Care ar fi lista de "to do", daca doriti sa facem acest proiect:

- alegerea unei teme (nu e obligatori, doar daca doriti)
- construirea unui afis al expozitiei
- alegerea fotografiilor
- cautarea de sponsori
- promovarea pe situri de specialitate (in afara de aici, logic), promovarea in diverse reviste si ziare, pe la mitinguri si alte evenimente
- aranjarea salii / fotografiilor
-expozitia in sine, cu zambete, discursuri, discutii, mancarica, etc
- tinut pumnii sa iasa bine

Idei ar mai fi, asa ca, cine stie.... poate iese ceva interesant
Sus In jos
http://www.syhaya.blogspot.com
vishzu
Moderator
vishzu


Numarul mesajelor : 1036
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/04/2008

Propunere expozitie pe teme aviatica Empty
MesajSubiect: Re: Propunere expozitie pe teme aviatica   Propunere expozitie pe teme aviatica EmptyDum 22 Mar 2009, 16:39

Super buna ideea!!!
Sus In jos
eugen
Membru activ
eugen


Numarul mesajelor : 3386
Varsta : 50
Localizare : Arad, LRAR
Data de inscriere : 30/04/2008

Propunere expozitie pe teme aviatica Empty
MesajSubiect: Re: Propunere expozitie pe teme aviatica   Propunere expozitie pe teme aviatica EmptyDum 22 Mar 2009, 16:47

Si mie mi se pare o idee faina!

Am o singura intrebare, o expozitie temp sau permanenta, ar fi mai buna?
Sus In jos
Flori
Fotograf
Flori


Numarul mesajelor : 765
Varsta : 40
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/01/2009

Propunere expozitie pe teme aviatica Empty
MesajSubiect: Re: Propunere expozitie pe teme aviatica   Propunere expozitie pe teme aviatica EmptyDum 22 Mar 2009, 16:51

Asta depinde de Muzeu, cred....

Oricum, merge si o expozitie temporara, pe care sa o tinem cateva saptamani... Si daca celor de la Muzeu le place, e decizia lor cat de mult o tin..

Ar fi frumos sa fie permanenta, ca deh, am fi si noi o parte din istorie (ca nu degeaba e Muzeu... )
Sus In jos
http://www.syhaya.blogspot.com
V.I.D.
Airport Level
Airport Level



Numarul mesajelor : 39
Localizare : cluj napoca
Data de inscriere : 30/08/2008

Propunere expozitie pe teme aviatica Empty
MesajSubiect: Re: Propunere expozitie pe teme aviatica   Propunere expozitie pe teme aviatica EmptyDum 22 Mar 2009, 18:30

Asta este o idee buna!
Sus In jos
YR-SND
Flight Level 300
Flight Level 300
YR-SND


Numarul mesajelor : 321
Varsta : 32
Localizare : Tmisoara
Data de inscriere : 13/12/2008

Propunere expozitie pe teme aviatica Empty
MesajSubiect: Re: Propunere expozitie pe teme aviatica   Propunere expozitie pe teme aviatica EmptyDum 22 Mar 2009, 19:35

Deci chiar i o idee buna. Sa vedem ce-o iesi bounce Very Happy
Sus In jos
coropijnita
Flight Level 100
Flight Level 100
coropijnita


Numarul mesajelor : 109
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti/Craiova
Data de inscriere : 16/09/2008

Propunere expozitie pe teme aviatica Empty
MesajSubiect: Re: Propunere expozitie pe teme aviatica   Propunere expozitie pe teme aviatica EmptyDum 22 Mar 2009, 21:56

Buna idee! Eu cred ca totusi ar fi bine sa fie una temporara (eventual cu o perioada mai lunga de expunere, 2-3 luni) si cu vanzare. Si poate unele poze ar crea suficient interes ca sa primeasca chiar comenzi. Eu cel putin am avut reactii pozitive cu calendarul. Multi din cei care l-au vazut au fost placuti impresionati si au zis ca ar cumpara unul.
Daca se cade de acord si se printeaza toate odata la aceeasi tipografie/lab foto poate acorda si ceva discount-uri...

Iar despre ce se va expune si cat de mult, cred ca ar trebui sa se vada intai cat spatiu este la dispozitie; in functie de asta rezulta numarul si marimea exponatelor si dupa aia cred ca ar trebui sa se aleaga prin vot, cam ca pentru calendar.
Sus In jos
http://www.n-am.ro
llobregat
Membru activ
llobregat


Numarul mesajelor : 756
Varsta : 32
Localizare : Bucharestork
Data de inscriere : 23/03/2008

Propunere expozitie pe teme aviatica Empty
MesajSubiect: Re: Propunere expozitie pe teme aviatica   Propunere expozitie pe teme aviatica EmptyDum 22 Mar 2009, 22:46

Ma ofer cu reclama pe blog Very Happy si cu sprijin la organizare
Sus In jos
http://www.airbuzz.ro
Flori
Fotograf
Flori


Numarul mesajelor : 765
Varsta : 40
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/01/2009

Propunere expozitie pe teme aviatica Empty
MesajSubiect: Re: Propunere expozitie pe teme aviatica   Propunere expozitie pe teme aviatica EmptyLun 23 Mar 2009, 15:59

Sa inteleg ca va place ideea...

Bun, atunci o sa incepem sa ne miscam. O sa incerc sa vb la muzeu, sa vedem cam ce sala ne-ar putea da. Din cate am inteles, sala pe care ne-ar da-o e cea in care a fost lansarea de la Ubisoft. E destul de maricica, si ar incape cam 30 foto la marime mare si 50-60 inghesuite... (parerea mea!)

Acum mai ramane ceva de stabilit... Cam cand sa o facem expozitia?
Sus In jos
http://www.syhaya.blogspot.com
horizob
Fotograf
horizob


Numarul mesajelor : 829
Varsta : 36
Localizare : Hamburg
Data de inscriere : 05/06/2008

Propunere expozitie pe teme aviatica Empty
MesajSubiect: Re: Propunere expozitie pe teme aviatica   Propunere expozitie pe teme aviatica EmptyMar 24 Mar 2009, 12:47

Mi se pare super propunerea şi vreau să particip!
Sus In jos
electric
Membru activ
electric


Numarul mesajelor : 1166
Varsta : 50
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 10/03/2008

Propunere expozitie pe teme aviatica Empty
MesajSubiect: Re: Propunere expozitie pe teme aviatica   Propunere expozitie pe teme aviatica EmptyMar 24 Mar 2009, 13:40

salve!

daca aveti nevoie de ajutor (promovare, mediatizare, inlesniri la MAv) sau similare, puteti conta pe noi (Aripi Romanesti)
Singura conditie e sa spuneti ce doriti si sa... ne si anuntati Very Happy

respecte,
electric
Sus In jos
Flori
Fotograf
Flori


Numarul mesajelor : 765
Varsta : 40
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/01/2009

Propunere expozitie pe teme aviatica Empty
MesajSubiect: Re: Propunere expozitie pe teme aviatica   Propunere expozitie pe teme aviatica EmptyLun 04 Mai 2009, 21:13

Guys, trece timpul si trebuie sa ne apucam de treaba....
Asta daca mai sunteti dornici sa va vedeti fotografiile printate l;a dimensiuni mari si expuse.. Razz

So, ca data as propune 20 iulie, si anume Ziua Aviatie.

Cine e dornic de implicare, va rog sa imi spuneti!
Sus In jos
http://www.syhaya.blogspot.com
arianne
Moderator
arianne


Numarul mesajelor : 2730
Varsta : 31
Localizare : EBBR/LFBO/LROP
Data de inscriere : 03/08/2008

Propunere expozitie pe teme aviatica Empty
MesajSubiect: Re: Propunere expozitie pe teme aviatica   Propunere expozitie pe teme aviatica EmptyLun 04 Mai 2009, 21:18

Eu sunt de 100% de acord, insa nu stiu cat de mult te-as putea ajuta. Tot ce pot face ar fi sa-mi ofer fotografia(le) si/sau eventual sa organizez alegerea lor (votarea) pe forum.
Sus In jos
Flori
Fotograf
Flori


Numarul mesajelor : 765
Varsta : 40
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/01/2009

Propunere expozitie pe teme aviatica Empty
MesajSubiect: Re: Propunere expozitie pe teme aviatica   Propunere expozitie pe teme aviatica EmptyLun 04 Mai 2009, 21:19

Si asta e mai mult decat bine... Smile
Sus In jos
http://www.syhaya.blogspot.com
hayabusa
Membru activ
hayabusa


Numarul mesajelor : 904
Varsta : 40
Localizare : Lost Haven - Oradea
Data de inscriere : 30/03/2008

Propunere expozitie pe teme aviatica Empty
MesajSubiect: Re: Propunere expozitie pe teme aviatica   Propunere expozitie pe teme aviatica EmptyLun 04 Mai 2009, 22:21

La ce pret e un print in formatul care doresti sa il faci la voi in Bucuresti? Ex la noi in Oradea, fiecare isi plateste printul. Eu nu prea doresc sa il printez de aici, si sa ti-l trimit prin posta. Primesti fotografia la rezolutia pt printare, spui cat costa, iti trimit banii si aia e.

Fotografiile din expo, daca e sa fie din ce am eu pe forum si nu numai, doresc sa o/le donez muzeului. Nu are rost sa ma incurc cu transportul pana la Oradea, si nici valoarea print-ului nu prea conteaza pt mine, iar cei de acolo fac destule sa merite mai mult.
Sus In jos
hayabusa
Membru activ
hayabusa


Numarul mesajelor : 904
Varsta : 40
Localizare : Lost Haven - Oradea
Data de inscriere : 30/03/2008

Propunere expozitie pe teme aviatica Empty
MesajSubiect: Re: Propunere expozitie pe teme aviatica   Propunere expozitie pe teme aviatica EmptyDum 10 Mai 2009, 18:42

Up/bump/ sus/jos, u name it.

Status?
Sus In jos
flysebi
Flight Level 400
Flight Level 400
flysebi


Numarul mesajelor : 437
Varsta : 34
Localizare : bucharest
Data de inscriere : 07/03/2009

Propunere expozitie pe teme aviatica Empty
MesajSubiect: ma gandisem si eu la ceva de genul,dupa care am aflat de ideea voastra   Propunere expozitie pe teme aviatica EmptyMier 13 Mai 2009, 23:26

vorbisem si eu acum ceva timp pentru ceva de genul si au fost de acord cei de la muzeu...in legatura cu data lansarii expozitiei ar fi misto pe 20 iulie..de ziua aviatiei nu? cat despre sponsori...sa ne hotaram ce si cum vrem sa facem...pentru ca as putea vb cu cineva la radio 21..macar incerc..
asa ca...sa ii dam bataie..am si eu vreo 30 de poze ..sau mai putin daca mai aleg din ele:)
Sus In jos
http://pilotmagazin.ro/
electric
Membru activ
electric


Numarul mesajelor : 1166
Varsta : 50
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 10/03/2008

Propunere expozitie pe teme aviatica Empty
MesajSubiect: Re: Propunere expozitie pe teme aviatica   Propunere expozitie pe teme aviatica EmptyJoi 14 Mai 2009, 11:46

dati un semn, pls (sebi) - legat de expo.
Sus In jos
Flori
Fotograf
Flori


Numarul mesajelor : 765
Varsta : 40
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/01/2009

Propunere expozitie pe teme aviatica Empty
MesajSubiect: Re: Propunere expozitie pe teme aviatica   Propunere expozitie pe teme aviatica EmptyJoi 14 Mai 2009, 12:38

Sambata, in jurul orei 12, o sa fiu la muzeul aviatiei, pentru oaresce discutii legate de expozitie cu cei de la Muzeu.
Cine doreste sa participe, e bine primit (numai sa ma anuntati din timp, sa stiu cine vine)

Sebi e deja ajutorul meu de nadejde in aceasta expo, asa ca puteti lua legatura si cu el, daca doriti, si el imi va transmite ce si cum...
Sus In jos
http://www.syhaya.blogspot.com
Flori
Fotograf
Flori


Numarul mesajelor : 765
Varsta : 40
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/01/2009

Propunere expozitie pe teme aviatica Empty
MesajSubiect: Re: Propunere expozitie pe teme aviatica   Propunere expozitie pe teme aviatica EmptyDum 17 Mai 2009, 14:14

Buna tuturor!

Vroiam sa va aducem un mic update la ce s-a mai intamplat (in speranta ca poate va atrage si va implicati mai multi... Very Happy )

So, sambata dimineata am fost la discutii cu muzeul, unde mi s-a spus ca avem tot sprijinul pe care ni-l pot acorda, dar ca mai intai trebuie sa facem o cerere oficiala, cum ca dorim sa se intample asta, pe data de 20 iulie. (La asta o sa solicit sprijinul celor de la aripi romanesti, D13-th_electric deja mi-a zis ca o sa ma ajute cu actele oficiale...)

S-a inceput deasemenea unele discutii cu eventuali sponsori si/sau promovari, avem deja unele promisiuni, dar nu le comunicam decat cand sunt oficiale..)

Ce as avea nevoie din partea voastra... Sa incercam sa construim deja afisul oficial al expozitie (help??)


Si inca ceva...Cine are ceva contacte, sa vedem preturi pentru printarea fotografiilor, precum si a afiselor si flyerelor expozitie....


Si cel mai important... Implicare!! Macar cu sfaturi si sugestii, si tot e binevenit....
Sus In jos
http://www.syhaya.blogspot.com
flysebi
Flight Level 400
Flight Level 400
flysebi


Numarul mesajelor : 437
Varsta : 34
Localizare : bucharest
Data de inscriere : 07/03/2009

Propunere expozitie pe teme aviatica Empty
MesajSubiect: Re: Propunere expozitie pe teme aviatica   Propunere expozitie pe teme aviatica EmptyJoi 21 Mai 2009, 15:08

Buna ziua domnule Radu Sebi,



In urma mailului dumneavoasta, SC Fly Level doreste sa va sponsorizeze cu 1000 RON pentru eveniment.



V-am atasat sigla noastra pentru a putea fi expusa ca sponsori acolo unde este cazul.



De asemenea, va rog sa imi spuneti daca se poate face un schimb de sigle pentru site-urile Romanian Spotters si Aripi Romanesti, sau cu cine pot sa vorbesc despre acest lucru.



O zi frumoasa,



Valentina Vasilescu
Sus In jos
http://pilotmagazin.ro/
Flori
Fotograf
Flori


Numarul mesajelor : 765
Varsta : 40
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/01/2009

Propunere expozitie pe teme aviatica Empty
MesajSubiect: Re: Propunere expozitie pe teme aviatica   Propunere expozitie pe teme aviatica EmptyJoi 21 Mai 2009, 16:19

Asta ca sa vedeti ca lucrurile se misca, si ca tocmai am primit prima sposorizare....

Asa ca.... cine se implica, dragii mei?


flysebi a scris:
Buna ziua domnule Radu Sebi,



In urma mailului dumneavoasta, SC Fly Level doreste sa va sponsorizeze cu 1000 RON pentru eveniment.



V-am atasat sigla noastra pentru a putea fi expusa ca sponsori acolo unde este cazul.



De asemenea, va rog sa imi spuneti daca se poate face un schimb de sigle pentru site-urile Romanian Spotters si Aripi Romanesti, sau cu cine pot sa vorbesc despre acest lucru.



O zi frumoasa,



Valentina Vasilescu


Ultima editare efectuata de catre syhaya in Joi 21 Mai 2009, 16:24, editata de 1 ori
Sus In jos
http://www.syhaya.blogspot.com
flysebi
Flight Level 400
Flight Level 400
flysebi


Numarul mesajelor : 437
Varsta : 34
Localizare : bucharest
Data de inscriere : 07/03/2009

Propunere expozitie pe teme aviatica Empty
MesajSubiect: Re: Propunere expozitie pe teme aviatica   Propunere expozitie pe teme aviatica EmptyJoi 21 Mai 2009, 16:22

yep Cool
Sus In jos
http://pilotmagazin.ro/
hayabusa
Membru activ
hayabusa


Numarul mesajelor : 904
Varsta : 40
Localizare : Lost Haven - Oradea
Data de inscriere : 30/03/2008

Propunere expozitie pe teme aviatica Empty
MesajSubiect: Re: Propunere expozitie pe teme aviatica   Propunere expozitie pe teme aviatica EmptyJoi 21 Mai 2009, 18:52

Costul print-urilor le-ati aflat? Razz

Se face un topic pt afisarea fotografiilor, cum a fost cel pt calendar !?
Sus In jos
flysebi
Flight Level 400
Flight Level 400
flysebi


Numarul mesajelor : 437
Varsta : 34
Localizare : bucharest
Data de inscriere : 07/03/2009

Propunere expozitie pe teme aviatica Empty
MesajSubiect: Re: Propunere expozitie pe teme aviatica   Propunere expozitie pe teme aviatica EmptyJoi 21 Mai 2009, 18:59

Din ce stiu pozele trebuie printate pe foaie mata...la dimensiune pentru expozitie(cred ca a3)
o astfel de plansa la kodak costa 15 lei Sad
+ ramele...
Sus In jos
http://pilotmagazin.ro/
Continut sponsorizat





Propunere expozitie pe teme aviatica Empty
MesajSubiect: Re: Propunere expozitie pe teme aviatica   Propunere expozitie pe teme aviatica Empty

Sus In jos
 
Propunere expozitie pe teme aviatica
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Clinceni, 6 iunie, Ziua Copilului
» Expozitie fotografica FotoAVIA2009
» Propunere sectiune noua
» Sugestii organizare forum
» Tragedie aviatică în Rusia

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: FORUM :: Organizare si functionare - Forum Organisation & Management :: Proiecte-
Mergi direct la: