ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent

In jos 
+21
mihaiatanasie
YR-197
arianne
JAMS
grassone
GYN
Dylan
RoNIN_731
ovidiu51
neagu_laurentiu
lancer_two_one
Edi
horia
VIC
vishzu
Mengelaus
propellerdream
eugen
grek
Virusu
Antoniu
25 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
Antoniu
Flight Level 200
Flight Level 200



Numarul mesajelor : 219
Varsta : 78
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/02/2009

Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent Empty
MesajSubiect: Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent   Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent EmptyMar 03 Feb 2009, 19:36

Fratilor cu Fane Batranu gata, am contribuit cu ce am avut pentru pasiunea lui Dylan.
Am alte aerodroamuri, unele incepand din fase, adica din cofrag, am si din Moldova cealalta, dar si cele aflate in drumul nostru de dupa 23 august 44 pana in Cehoslovacia.
Avioane am, unde le plasam, deschideti un topic nou "Avioanele aviatiei de transport pasageri si marfa" si o luam de la inceputuri cronologic.
Astept propuneri, sunt inca ucenic pe modelul asta de Site cu foto in alta traista, mai complicat la inceput, dar merge.
Cred ca am plasat o fotografie de doua ori, o strgeti voi.
Ce vremuri, mai exista in tara planoare cate eru in acesta foto, 32 buc.
Ce cladire este aceea in forma de elice?
Nu va mirati ca am scris, asta fac continu, nu ma deosebesc de voi, sufar de acelasi sindrom, poate mai rau.
Hai pe data viitoare.
Sus In jos
Virusu
Moderator
Virusu


Numarul mesajelor : 2688
Varsta : 38
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 30/12/2007

Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent Empty
MesajSubiect: Re: Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent   Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent EmptyMar 03 Feb 2009, 19:49

Antoniu a scris:
Fratilor cu Fane Batranu gata, am contribuit cu ce am avut pentru pasiunea lui Dylan.
Am alte aerodroamuri, unele incepand din fase, adica din cofrag, am si din Moldova cealalta, dar si cele aflate in drumul nostru de dupa 23 august 44 pana in Cehoslovacia.
Avioane am, unde le plasam, deschideti un topic nou "Avioanele aviatiei de transport pasageri si marfa" si o luam de la inceputuri cronologic.
Astept propuneri, sunt inca ucenic pe modelul asta de Site cu foto in alta traista, mai complicat la inceput, dar merge.
Cred ca am plasat o fotografie de doua ori, o strgeti voi.
Ce vremuri, mai exista in tara planoare cate eru in acesta foto, 32 buc.
Ce cladire este aceea in forma de elice?
Nu va mirati ca am scris, asta fac continu, nu ma deosebesc de voi, sufar de acelasi sindrom, poate mai rau.
Hai pe data viitoare.

pai la aeronave in romania o sa deschid eu un topic nou, "aeronave in romania - din trecut pana in prezet" si o sa puteti posta acolo, indiferent de aeroport, si eventual cine mai are, poate face la fel
Sus In jos
Virusu
Moderator
Virusu


Numarul mesajelor : 2688
Varsta : 38
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 30/12/2007

Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent Empty
MesajSubiect: Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezet   Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent EmptyMar 03 Feb 2009, 19:51

Am deschis acest subiect special pentru pozele domnului Dan Antoniu, si nu numai. aici ar fi interesanta o colectie de poze din toate timpurile, de preferinta din posesia fiecaruia, nu doar trase de pe net.
Domnule Antoniu, aveti cuvantul Smile
Sus In jos
grek
Flight Level 100
Flight Level 100
grek


Numarul mesajelor : 122
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 19/08/2008

Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent Empty
MesajSubiect: Re: Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent   Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent EmptyMier 04 Feb 2009, 08:51

La subiectul asta urmeaza sa-mi aduc si eu contributia. Am inceput sa scanez pozele bunicului meu. Sunt cateva interesante din timpul razboiului si dupa terminarea lui, de la Aviatia Utilitara si Aviasan.
Sus In jos
Virusu
Moderator
Virusu


Numarul mesajelor : 2688
Varsta : 38
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 30/12/2007

Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent Empty
MesajSubiect: Re: Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent   Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent EmptyMier 04 Feb 2009, 09:08

grek a scris:
La subiectul asta urmeaza sa-mi aduc si eu contributia. Am inceput sa scanez pozele bunicului meu. Sunt cateva interesante din timpul razboiului si dupa terminarea lui, de la Aviatia Utilitara si Aviasan.
excelent grek! abia astept!
multumiri Smile
Sus In jos
Antoniu
Flight Level 200
Flight Level 200



Numarul mesajelor : 219
Varsta : 78
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/02/2009

Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent Empty
MesajSubiect: Re: Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent   Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent EmptyDum 08 Feb 2009, 12:35

Pai sa incepem cu aerodromul Alba Iulia
Fotografiile nu sunt dintre cele mai grozave dar exista si consider o chestiune importanta.
Pe frontispiciu scrie AEROGARA MIHAI MARE VOEVOD DE ALBA-IULIA
Grec-ul are cu ce contribuii, este umblat deci cele actuale, dar si de la Bunicu.


Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent Ambaiulia1gv4
Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent Albaiulia2ai5


Ultima editare efectuata de catre dylan in Dum 22 Feb 2009, 17:29, editata de 3 ori (Motiv : scos tag-uri)
Sus In jos
Virusu
Moderator
Virusu


Numarul mesajelor : 2688
Varsta : 38
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 30/12/2007

Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent Empty
MesajSubiect: Re: Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent   Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent EmptyDum 08 Feb 2009, 12:37

gata... oficial sunt blocat Shocked
Aerodromul de la Drambari cumva? daca aveti mai multe informatii despre locatie va rog sa imi spuneti...
Sus In jos
Antoniu
Flight Level 200
Flight Level 200



Numarul mesajelor : 219
Varsta : 78
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/02/2009

Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent Empty
MesajSubiect: Re: Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent   Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent EmptyDum 08 Feb 2009, 12:45

Dragule cauta, am spus ca aviatia civila nu este pasiunea mea si nu sap in directia asta, apeleaza la Grec el ar putea sa ajunga la informatie.
Spre dezamagirea unora, multe aerogari sunt identice, s-a folosit acelasi proiect.

Va fac cunostinta cu "Gogu", asta pentru cine nu a vizitat Tuzla.
Pe fotografiile postate de mine exista un A.B.C. asta se traduce Antoniu.Bujor.Cicos. arhiva fiind contopita, comuna.


Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent Gogula4


Ultima editare efectuata de catre Mengelaus in Dum 08 Feb 2009, 19:41, editata de 1 ori (Motiv : Unit doua posturi consecutive.)
Sus In jos
eugen
Membru activ
eugen


Numarul mesajelor : 3386
Varsta : 50
Localizare : Arad, LRAR
Data de inscriere : 30/04/2008

Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent Empty
MesajSubiect: Re: Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent   Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent EmptyDum 08 Feb 2009, 14:22

Antoniu a scris:
Pai sa incepem cu aerodromul Alba Iulia
Pe frontispiciu scrie AEROGARA MIHAI MARE VOEVOD DE ALBA-IULIA

Pai bine, mai virusu, tre sa aflam de la altii ca la Alba Iulia a existat (mai exista?!) Aerodromul Mihai Mare Voevod de Alba-Iulia?! Mad
Sus In jos
propellerdream
Flight Level 400
Flight Level 400
propellerdream


Numarul mesajelor : 622
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 19/07/2008

Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent Empty
MesajSubiect: Re: Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent   Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent EmptyDum 08 Feb 2009, 14:38

Nu va pripiti. La Alba Iulia a existat doar un aerodrom militar in timpul celui de-al doilea razboi mondial. Aerodrom care a fost folosit si de catre rusi, pentru o scurta perioada. Din cate stiu nu a existat niciodata aerogara.

Daca observati cu atentie fotografiile, veti vedea ca aerodromul se numeste Mihai Mare Voievod de Alba Iulia. Acesta era titlul nobiliar al Regelui Mihai. Sa nu facem confuzii. Aerogara respectiva putea fi oriunde in Romania.
Sus In jos
http://www.propellerdream.ro
Virusu
Moderator
Virusu


Numarul mesajelor : 2688
Varsta : 38
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 30/12/2007

Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent Empty
MesajSubiect: Re: Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent   Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent EmptyDum 08 Feb 2009, 15:34

propellerdream a scris:
Nu va pripiti. La Alba Iulia a existat doar un aerodrom militar in timpul celui de-al doilea razboi mondial. Aerodrom care a fost folosit si de catre rusi, pentru o scurta perioada. Din cate stiu nu a existat niciodata aerogara.

Daca observati cu atentie fotografiile, veti vedea ca aerodromul se numeste Mihai Mare Voievod de Alba Iulia. Acesta era titlul nobiliar al Regelui Mihai. Sa nu facem confuzii. Aerogara respectiva putea fi oriunde in Romania.

exact... daca era ceva civil stiam, aerodromul militar de langa alba iulia a fost la Drambari, si din cate stiu aviatia de observatie l-a folosit... aici domnul Antoniu ne poate clarifica 100%.
Sus In jos
Antoniu
Flight Level 200
Flight Level 200



Numarul mesajelor : 219
Varsta : 78
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/02/2009

Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent Empty
MesajSubiect: Re: Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent   Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent EmptyDum 08 Feb 2009, 19:31

Sa inteleg ca aerodromurile militare nu au ce cauta aici? dicutam si vedem numai civile? trabuie sa stiu.
Aerodromul Alba-Iulia nu stiu unde a fost amplasat ca locatie, dar apare in documente ca aerodrom de rezerva pentru aviatia militara dar si in cursele aeriene civile postale. Aviatia civila a fost subordonata aviatiei militare, pana in anul 1948.
Sus In jos
Virusu
Moderator
Virusu


Numarul mesajelor : 2688
Varsta : 38
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 30/12/2007

Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent Empty
MesajSubiect: Re: Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent   Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent EmptyDum 08 Feb 2009, 21:16

Antoniu a scris:
Sa inteleg ca aerodromurile militare nu au ce cauta aici? dicutam si vedem numai civile? trabuie sa stiu.
Aerodromul Alba-Iulia nu stiu unde a fost amplasat ca locatie, dar apare in documente ca aerodrom de rezerva pentru aviatia militara dar si in cursele aeriene civile postale. Aviatia civila a fost subordonata aviatiei militare, pana in anul 1948.
orice informatie e bine venita, atat de aerodromuri militare, cat si civile Smile
Sus In jos
propellerdream
Flight Level 400
Flight Level 400
propellerdream


Numarul mesajelor : 622
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 19/07/2008

Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent Empty
MesajSubiect: Re: Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent   Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent EmptyDum 08 Feb 2009, 21:24

Antoniu, citeste cu atentie ce-am scris. Am spus doar ca Alba Iulia nu a avut aerogara si ca a fost un aerodrom militar in vreme de razboi (adica provizoriu). Asta inseamna un islaz neted si cam atat. Fara cladiri. Daca arunci o privire pe Google Earth la Est de Alba Iulia, pana in raul Mures, o sa vezi aerodromul sub forma unei portiuni de teren neted de dimensiuni destul de mari.


Evident ca putea functiona ca aerodrom de rezerva pentru curse postale. Ca alea puteau ateriza pe iarba. Asta nu inseamna ca nu putem discuta de aerodromuri militare. Dimpotriva, as spune Very Happy
Sus In jos
http://www.propellerdream.ro
Mengelaus
Fotograf
Mengelaus


Numarul mesajelor : 4083
Varsta : 42
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 23/06/2008

Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent Empty
MesajSubiect: Re: Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent   Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent EmptyLun 09 Feb 2009, 19:00

Pana sa ajungem la avioane de pe acolo.. , minunata masina cheers
Sus In jos
Antoniu
Flight Level 200
Flight Level 200



Numarul mesajelor : 219
Varsta : 78
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/02/2009

Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent Empty
MesajSubiect: Re: Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent   Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent EmptyJoi 12 Feb 2009, 20:38

Priviti acea trecere printre cladiri, echipajul a fost romanesc, fotografia este facuta in Anglia la fabrica.
Cred ca era minunat ca civilii sa se inteleaga cu militarii, la aviatie ma refer, poate aveam un BAC - chiar romanesc la Muzeul Aviatiei.


Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent Bac016lj8
Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent Bac028et4
Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent Bac044cp1
Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent Bac047an2

Va mai amintiti de Compania LAR?

Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent Larmq1
Sus In jos
Virusu
Moderator
Virusu


Numarul mesajelor : 2688
Varsta : 38
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 30/12/2007

Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent Empty
MesajSubiect: Re: Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent   Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent EmptyJoi 12 Feb 2009, 20:55

excelenta poza cu trecerea!!! Shocked am ramas blocat!
mai vrem mai vrem
Sus In jos
vishzu
Moderator
vishzu


Numarul mesajelor : 1036
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/04/2008

Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent Empty
MesajSubiect: Re: Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent   Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent EmptyJoi 12 Feb 2009, 20:59

Cat de "simplu" arata OTP...arata ceva mai bine ca un aerodrom Rolling Eyes
Sus In jos
VIC
Fotograf



Numarul mesajelor : 1128
Varsta : 33
Localizare : cluj-napoca
Data de inscriere : 13/03/2008

Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent Empty
MesajSubiect: Re: Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent   Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent EmptyJoi 12 Feb 2009, 22:02

trecerea aia face toti banii Shocked
Sus In jos
Antoniu
Flight Level 200
Flight Level 200



Numarul mesajelor : 219
Varsta : 78
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/02/2009

Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent Empty
MesajSubiect: Re: Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent   Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent EmptyVin 13 Feb 2009, 13:47

Oameni buni am plasat o rugaminte in topicul de mai jos, chiar nu exista Tg, Mureseni pe acest forum?
Cred ca da, dar sa inteleg ca este o problema cu fotografiatul acelui monument?
https://romanian-spotters.forumgratuit.ro/aerodromuri-din-romania-f25/targu-mures-si-vlaicu-t1379.htm
Sus In jos
horia
Flight Level 200
Flight Level 200



Numarul mesajelor : 255
Data de inscriere : 07/02/2009

Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent Empty
MesajSubiect: Re: Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent   Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent EmptyVin 13 Feb 2009, 14:03

desi nu este facuta pe un aerodrom din Romania postez aceasta fotografie aici fiindca mi se pare interesanta. sursa:
http://www.airliners.net/photo/Beech-C-45F-Expeditor/1053060/M/


Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent 43615029zj6
Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent W800
Sus In jos
grek
Flight Level 100
Flight Level 100
grek


Numarul mesajelor : 122
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 19/08/2008

Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent Empty
MesajSubiect: Re: Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent   Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent EmptyDum 15 Feb 2009, 14:28

Am scanat pozele facute pe film clasic si incep cu cele de la lansarea BN 2 - Defender 4000. Pozele au fost facute pe Baneasa acum 10 ani sau poate mai mult de atat........
Din pacate nu mai reusesc sa postez pozele prin mijloacele forumului asa ca am sa va dau link direct pentru albumul incarcat pe Photobucket.
https://s713.photobucket.com/albums/ww136/bogdangreaca/
Sus In jos
Edi
Membru activ
Edi


Numarul mesajelor : 712
Varsta : 54
Localizare : Ilfov
Data de inscriere : 26/02/2008

Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent Empty
MesajSubiect: Re: Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent   Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent EmptyDum 15 Feb 2009, 15:38

Fotografiile lui grek cu BN 2 - Defender 4000:

Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent Documentare69yw5

Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent Documentare70dj7

Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent Documentare74wz9

Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent Documentare73oo6
Sus In jos
Antoniu
Flight Level 200
Flight Level 200



Numarul mesajelor : 219
Varsta : 78
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/02/2009

Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent Empty
MesajSubiect: Re: Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent   Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent EmptyDum 15 Feb 2009, 18:10

Apropo de BN-2
Ne putem mandrii cu asta, am fost la un moment dat singurii fabricanti de BN-2, iar clientii erau multumiti.
Cred ca este cazul sa ne gandim la cele doua echipe care au realizat prototipurile BN-2 si BN-2 Defender 4000
Ei sunt :



Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent Bn201dk7
Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent Bn202yv1


Primele BN-2 iesite din fabrica, pe atunci IRMA.

Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent Bn203he5
Sus In jos
lancer_two_one
Airport Level
Airport Level
lancer_two_one


Numarul mesajelor : 90
Data de inscriere : 26/07/2008

Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent Empty
MesajSubiect: Re: Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent   Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent EmptyLun 16 Feb 2009, 06:12

Excelent acest thread. Multumiri tuturor contribuitorilor.

Doua intrebari pt dl. Antoniu.

1. In poza cu trecerea la joasa inaltime a BAC-ului nu disting clar inmatricularea avionului. Pe bot pare a fi D, deasupra motorului pot vedea BC si ceva neclar, parca nu neaparat D. Puteti va rog sa precizati inmatricularea?

2. As vrea sa pun aceeasi poza pe screen-saver-ul meu. Se poate?

Si un mic comentariu legat de istoria avionului BCD. In decolare la MK a aspirat o pasare si a aterizat apoi in siguranta pe aceasi pista.

Sorin
Sus In jos
Continut sponsorizat





Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent Empty
MesajSubiect: Re: Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent   Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent Empty

Sus In jos
 
Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent
Sus 
Pagina 1 din 4Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Ce profit au facut anul trecut cele mai mari aeroporturi din Romania
» mig 23 de la giarmata
» Li-2 in Romania
» Aeronave militare
» Avioanele din Colegiul Tehnic de Aeronautica "Henri Coanda"

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: SPOTTING :: Aeronave in Romania - Aircraft in Romania-
Mergi direct la: