ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent

In jos 
+21
mihaiatanasie
YR-197
arianne
JAMS
grassone
GYN
Dylan
RoNIN_731
ovidiu51
neagu_laurentiu
lancer_two_one
Edi
horia
VIC
vishzu
Mengelaus
propellerdream
eugen
grek
Virusu
Antoniu
25 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
grek
Flight Level 100
Flight Level 100
grek


Numarul mesajelor : 122
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 19/08/2008

Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent   Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent - Pagina 2 EmptyLun 16 Feb 2009, 09:35

Am sa continui cu poze de la Eleonora Nicoara, bunica mea vitrega. A fost pilot la Utilitara, Aviasan si Tarom.
Prima poza e de la scoala de parasutism. Avionul e Junkers 52 cu inmatriculare civila, probabil YR-ALO. Daca are cineva mai multe date despre inmatriculare, rog sa ma ajute.
Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent - Pagina 2 Albumtata22
Urmatoarele poze sunt de la Utilitara, cu AN 2 si PO 2.
Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent - Pagina 2 Albumtata41
Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent - Pagina 2 Albumtata38
Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent - Pagina 2 Albumtata37
Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent - Pagina 2 Albumtata36
Si pentru incheiere, cele de la Aviasan, cu MR 2, PO 2 cu cabina modificata, AERO 45, IAR 817 si Fiesler Fi 156.
Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent - Pagina 2 Albumtata35
Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent - Pagina 2 Albumtata39
Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent - Pagina 2 Albumtata40
Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent - Pagina 2 Albumtata42
Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent - Pagina 2 Albumtata20
Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent - Pagina 2 Albumtata21
De data asta am reusit sa postez pozele asa cum trebuie Very Happy
Sus In jos
Virusu
Moderator
Virusu


Numarul mesajelor : 2688
Varsta : 38
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 30/12/2007

Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent   Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent - Pagina 2 EmptyLun 16 Feb 2009, 10:00

excelent excelent excelent!!! asta da calitate a informatiilor! grekule nu ai zis pe ce aerodrom(oame) au fost facute pozele Smile
MR, cu lycoming, cred ca ar fi un succes in ziua de azi... superb si elegant avion!
Sus In jos
grek
Flight Level 100
Flight Level 100
grek


Numarul mesajelor : 122
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 19/08/2008

Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent   Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent - Pagina 2 EmptyLun 16 Feb 2009, 10:07

Din pacate nu stiu pe ce aerodromuri au fost facute pozele. Doar la o parte din cele pe care urmeaza sa le incarc zilele urmatoare am informatii despre cateva din locatii. In weekend urmeaza sa ma vad cu bunica si am s-o rog sa incerce sa identifice locatiile din poze. Sper sa-si mai aduca aminte unde au fost facute si eventual perioada.
Sus In jos
Virusu
Moderator
Virusu


Numarul mesajelor : 2688
Varsta : 38
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 30/12/2007

Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent   Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent - Pagina 2 EmptyLun 16 Feb 2009, 10:09

multumim mult! Wink am vazut in ultima poza si o coada de 817 Smile
Sus In jos
grek
Flight Level 100
Flight Level 100
grek


Numarul mesajelor : 122
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 19/08/2008

Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent   Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent - Pagina 2 EmptyLun 16 Feb 2009, 10:17

Am gasit inca 3 poze cu MR 2. Uitasem de ele cand am incarcat primul set Razz .
Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent - Pagina 2 Albumtata32
Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent - Pagina 2 Albumtata30
Si ultima poza din set, bunica datorita careia am avut ce posta, Eleonora Nicoara.
Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent - Pagina 2 Albumtata31
Sus In jos
Antoniu
Flight Level 200
Flight Level 200



Numarul mesajelor : 219
Varsta : 78
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/02/2009

Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent   Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent - Pagina 2 EmptyLun 16 Feb 2009, 18:17

Lancer_two_one, prea complicat nume.

1. In poza cu trecerea la joasa inaltime a BAC-ului nu disting clar inmatricularea avionului. Pe bot pare a fi D, deasupra motorului pot vedea BC si ceva neclar, parca nu neaparat D. Puteti va rog sa precizati inmatricularea?

--Este BCC

2. As vrea sa pun aceeasi poza pe screen-saver-ul meu. Se poate?

--Se poate!
Sus In jos
Antoniu
Flight Level 200
Flight Level 200



Numarul mesajelor : 219
Varsta : 78
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/02/2009

Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent   Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent - Pagina 2 EmptyLun 16 Feb 2009, 18:25

Compania Tarom a avut in srviciu avioane de transport cu raza mica, un fel de chaerter mai mic, se poate viziona in fotografia alturata.

Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent - Pagina 2 An2wr5
Sus In jos
Antoniu
Flight Level 200
Flight Level 200



Numarul mesajelor : 219
Varsta : 78
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/02/2009

Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent   Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent - Pagina 2 EmptyLun 16 Feb 2009, 18:32

Un avion DC-3 apartinand LARES la Praga in anul 1942, frumoase avioane.

Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent - Pagina 2 Dc3pragaza5
Sus In jos
Antoniu
Flight Level 200
Flight Level 200



Numarul mesajelor : 219
Varsta : 78
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/02/2009

Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent   Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent - Pagina 2 EmptyMar 17 Feb 2009, 07:03

Antoniu a scris:
Compania Tarom a avut in srviciu avioane de transport cu raza mica, un fel de cursa charter mai scurta, se poate viziona in fotografia alturata. Este original sovietic, are elice cu pala curbata.

Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent - Pagina 2 An2wr5
Sus In jos
lancer_two_one
Airport Level
Airport Level
lancer_two_one


Numarul mesajelor : 90
Data de inscriere : 26/07/2008

Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent   Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent - Pagina 2 EmptyMar 17 Feb 2009, 08:47

Antoniu a scris:
Lancer_two_one, prea complicat nume.

1. In poza cu trecerea la joasa inaltime a BAC-ului nu disting clar inmatricularea avionului. Pe bot pare a fi D, deasupra motorului pot vedea BC si ceva neclar, parca nu neaparat D. Puteti va rog sa precizati inmatricularea?

--Este BCC

2. As vrea sa pun aceeasi poza pe screen-saver-ul meu. Se poate?

--Se poate!


Multumesc pentru precizare si aprobare.

Cit despre nume, lancer_two_one este User_ID-ul (complicat - pentru mine nu, ci cu o valoare... sentimentala); numele este ceva mai simplu, are numai cinci litere si se poate gasi la finele mesajului. Wink

Sorin
Sus In jos
lancer_two_one
Airport Level
Airport Level
lancer_two_one


Numarul mesajelor : 90
Data de inscriere : 26/07/2008

Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent   Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent - Pagina 2 EmptyMar 17 Feb 2009, 08:52

Antoniu a scris:
Un avion DC-3 apartinand LARES la Praga in anul 1942, frumoase avioane.

Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent - Pagina 2 Dc3pragaza5

Unul din DC-3-urile LARES, poate chiar PIF, s-a numit Hai-Hui. Cred ca am vazut undeva o (alta) poza in care numele se afla la baza parbrizului. Am incercat sa disting daca in poza de mai sus se poate observa un nume, dar n-am reusit.

Sorin
Sus In jos
eugen
Membru activ
eugen


Numarul mesajelor : 3386
Varsta : 49
Localizare : Arad, LRAR
Data de inscriere : 30/04/2008

Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent   Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent - Pagina 2 EmptyMar 17 Feb 2009, 09:36

Antoniu a scris:
Compania Tarom a avut in srviciu avioane de transport cu raza mica, un fel de chaerter mai mic, se poate viziona in fotografia alturata.

Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent - Pagina 2 An2wr5

Ar fi interesant de stiut de ce in poza e modificata inmatricularea. Si, acum realizez ca nu e singura poza in care apar avioane cu inmatricularea schimbata, parca am vazut si pe la BN-2-uri (YR-BNU).
Sus In jos
grek
Flight Level 100
Flight Level 100
grek


Numarul mesajelor : 122
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 19/08/2008

Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent   Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent - Pagina 2 EmptyMar 17 Feb 2009, 09:58

Printre pozele bunicului meu am gasit o poza cu DC 3 apartinand L.A.R.E.S.
Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent - Pagina 2 Albumtata06
si detaliu din aceeasi poza
Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent - Pagina 2 Albumtata06a
Poza a fost facuta in timpul razboiului. Se poate distinge crucea pe aripa, langa inmatricularea civila si capatul de plan vopsit in galben (semn de recunoastere pentru campania din est)
Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent - Pagina 2 Albumtata06-1


Ultima editare efectuata de catre grek in Mar 17 Feb 2009, 10:05, editata de 1 ori
Sus In jos
Antoniu
Flight Level 200
Flight Level 200



Numarul mesajelor : 219
Varsta : 78
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/02/2009

Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent   Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent - Pagina 2 EmptyMar 17 Feb 2009, 10:04

Eugen, am zeci de fotografii asemanatoare, cand intra un nou avion in dotare se ia un avion, se acopera ultima litera si se fotografiaza, apoi se scot atatea fotografii cate avioane de acel model au intrat in serviciu, se scrie pe fiecare fotografie ultima litera ce apartine fiecarui avion, apoi se lipesc in certificatele de navigabilitate.
Deci aceasta este motivul schimbarii imatriculatiei pe unele fotografii.
Fotografia de fata este din certificatul de navigabilitate al avionului.
Trebuie recunpscut ca este greu sa fotografiezi fiecare avion in parte.
Sus In jos
eugen
Membru activ
eugen


Numarul mesajelor : 3386
Varsta : 49
Localizare : Arad, LRAR
Data de inscriere : 30/04/2008

Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent   Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent - Pagina 2 EmptyMar 17 Feb 2009, 14:08

Misterul a fost elucidat!

antoniu a scris:
Trebuie recunpscut ca este greu sa fotografiezi fiecare avion in parte.
Aici intervine treaba noastra, a spotterilor... Razz

Multam, Antoniu.
Sus In jos
Antoniu
Flight Level 200
Flight Level 200



Numarul mesajelor : 219
Varsta : 78
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/02/2009

Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent   Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent - Pagina 2 EmptyMier 18 Feb 2009, 20:51

Poza rare avioane Li-2 de la compania Transporturile Aeriene Romano-Soviatice pe scurt TARS.


Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent - Pagina 2 Li2tarsyl2
Sus In jos
Antoniu
Flight Level 200
Flight Level 200



Numarul mesajelor : 219
Varsta : 78
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/02/2009

Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent   Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent - Pagina 2 EmptyMier 18 Feb 2009, 21:00

Doua avioane de transport fabricate in Romania la firna ICAR, au fost in serviciul liniilor aeriene.
-ICAR Comercial
-ICAR Turing

Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent - Pagina 2 Icarcomercialiiho7
Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent - Pagina 2 Icarturing1oy7
Sus In jos
Antoniu
Flight Level 200
Flight Level 200



Numarul mesajelor : 219
Varsta : 78
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/02/2009

Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent   Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent - Pagina 2 EmptyMier 18 Feb 2009, 21:16

In momentul cand s-a infiintat prima linie de transport Bucuresti-Galati, la Galati a fost construit hangarul nr.1 a fost parasit cand s-a amenajat aerodromul militar. Dupa cum vedeti exista si astazi inconjurat de blocuri si strazi si este utilizat in alte scopuri, l-am vizitat in interior inca exista anexele laterale, este intact, doar portile au fost schimbate.
Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent - Pagina 2 Galatien6
Sus In jos
Antoniu
Flight Level 200
Flight Level 200



Numarul mesajelor : 219
Varsta : 78
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/02/2009

Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent   Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent - Pagina 2 EmptyVin 20 Feb 2009, 07:19

M-am inscris pe acest forum si am constatat acceptul catorva membrii cu vechime.
In cazul in care ma considerati si pe mine membru alaturi de voi, dati-mi voie sa pun o intrebate, necunoscand moderatorul caruia sa o adresez o pun aici, poate trebuie adresata lui Virusu.
Intrebare: ce rost are acl topic AERODROAME DIN ROMANIA ?, intreb deoarece constat ca este permanent inchis muritorilor de rand.
Poate este necesara o mentiune sub titlu.
Sus In jos
Mengelaus
Fotograf
Mengelaus


Numarul mesajelor : 4083
Varsta : 41
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 23/06/2008

Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent   Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent - Pagina 2 EmptyVin 20 Feb 2009, 10:06

La care topic te referi?
Da-ne un link catre el.
Sus In jos
Antoniu
Flight Level 200
Flight Level 200



Numarul mesajelor : 219
Varsta : 78
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/02/2009

Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent   Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent - Pagina 2 EmptyVin 20 Feb 2009, 15:01

Este vorba de Aeroporturi din Romania -Arad
https://romanian-spotters.forumgratuit.ro/arad-arw-lrar-f22/
Am incercat dar era blocat, am incercat la celelalte aeroporturi si aceeasi situatie, am incercat astazi dupa o discutie cu Virusu si merge.
De cand m-am inscris si pana pe 16 februarie (apropo pe vremuri era ziua CFR-istilor) am incercat dar nu s-a puturt.
Gata multumesc!
Sus In jos
grek
Flight Level 100
Flight Level 100
grek


Numarul mesajelor : 122
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 19/08/2008

Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent   Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent - Pagina 2 EmptyLun 23 Feb 2009, 10:16

Intre pozele facute la Boboc in 2003 am gasit una in care se poate distinge ultimul IL 14 din tara.
Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent - Pagina 2 IL14
La un an dupa ce am facut poza asta am auzit ca avionul a fost taiat si dat la fier vechi..........obiect de patrimoniu Evil or Very Mad
Sus In jos
Antoniu
Flight Level 200
Flight Level 200



Numarul mesajelor : 219
Varsta : 78
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/02/2009

Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent   Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent - Pagina 2 EmptyLun 23 Feb 2009, 11:22

Grek-ule, exista un ordun al ministrului Apararii Nationale, de precizat al romaniei, care specifica faptul ca nu se va da spre casare nici o aeronava decat cu acordul Muzeului Aviatiei. Din cate stiu se respecta, dar muzeul nu vrea sa se incarce cu inventar de patrimoniu. Atat.
Radarul din imagine nu este un P-35?
Sus In jos
eugen
Membru activ
eugen


Numarul mesajelor : 3386
Varsta : 49
Localizare : Arad, LRAR
Data de inscriere : 30/04/2008

Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent   Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent - Pagina 2 EmptyLun 23 Feb 2009, 18:49

Da, sunt din Arad si locuiesc la 1 km de aeroport. Abia astept sa vad si celelalte poze. Inca o data, mii de multumiri pentru efort. Cred ca ai o comoara, acolo. Stima.
Sus In jos
neagu_laurentiu
Flight Level 300
Flight Level 300



Numarul mesajelor : 342
Data de inscriere : 25/03/2008

Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent   Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent - Pagina 2 EmptyLun 23 Feb 2009, 22:15

Antoniu a scris:
Radarul din imagine nu este un P-35?
Nu. E un P-14
http://www.radartutorial.eu/19.kartei/karte907.en.html
Sus In jos
Continut sponsorizat





Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent   Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent - Pagina 2 Empty

Sus In jos
 
Aeronave si Aeroporturi in Romania - Din Trecut pana in Prezent
Sus 
Pagina 2 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Ce profit au facut anul trecut cele mai mari aeroporturi din Romania
» mig 23 de la giarmata
» Li-2 in Romania
» Aeronave militare
» Avioanele din Colegiul Tehnic de Aeronautica "Henri Coanda"

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: SPOTTING :: Aeronave in Romania - Aircraft in Romania-
Mergi direct la: