ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Lufthansa cumpara Brussels Airlines

In jos 
2 participanți

Credeti ca majoritatea companiilor mici vor fi absorbite de marii operatori aerieni?
Da
Lufthansa cumpara Brussels Airlines Vote_lcap72%Lufthansa cumpara Brussels Airlines Vote_rcap
 72% [ 18 ]
Nu
Lufthansa cumpara Brussels Airlines Vote_lcap20%Lufthansa cumpara Brussels Airlines Vote_rcap
 20% [ 5 ]
Nu stiu
Lufthansa cumpara Brussels Airlines Vote_lcap8%Lufthansa cumpara Brussels Airlines Vote_rcap
 8% [ 2 ]
Total voturi : 25
 
Sondaj inchis

AutorMesaj
llobregat
Membru activ
llobregat


Numarul mesajelor : 756
Varsta : 32
Localizare : Bucharestork
Data de inscriere : 23/03/2008

Lufthansa cumpara Brussels Airlines Empty
MesajSubiect: Lufthansa cumpara Brussels Airlines   Lufthansa cumpara Brussels Airlines EmptyMier 19 Noi 2008, 14:01

Lufthansa cumpara 45% din Brussels Airlines pentru 65 milioane euro...

http://liniiaeriene.blogspot.com/2008/11/lufthansa-cumparat-brussels-airlines.html
Sus In jos
http://www.airbuzz.ro
Vizitato
Vizitator




Lufthansa cumpara Brussels Airlines Empty
MesajSubiect: Re: Lufthansa cumpara Brussels Airlines   Lufthansa cumpara Brussels Airlines EmptyMier 19 Noi 2008, 17:07

daca tot se poate da cu parerea hai sa spun si eu ce am mai spus : Criza asta va naste cativa colosi si cred ca nu vor fii neaparat formati din mari care au halit mici ci cred ca vor incepe cei mici sa se coalizeze pentru a creea colosi ( limbaj de lemn dar l-am preferat in schimbul fuziunilor absorbtiilor si cine stie ce alti termen stintifici Very Happy )
Sus In jos
Edi
Membru activ
Edi


Numarul mesajelor : 712
Varsta : 54
Localizare : Ilfov
Data de inscriere : 26/02/2008

Lufthansa cumpara Brussels Airlines Empty
MesajSubiect: Re: Lufthansa cumpara Brussels Airlines   Lufthansa cumpara Brussels Airlines EmptyMier 19 Noi 2008, 18:26

llobregat a scris:
Credeti ca majoritatea companiilor mici vor fi absorbite de marii operatori aerieni?
Da, e o tendinţă ce există de câţiva ani, dar care a devenit mai vizibilă după 11 septembrie 2001.

Edi

.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Lufthansa cumpara Brussels Airlines Empty
MesajSubiect: Re: Lufthansa cumpara Brussels Airlines   Lufthansa cumpara Brussels Airlines Empty

Sus In jos
 
Lufthansa cumpara Brussels Airlines
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Un Airbus A380 a aterizat de urgenta la Singapore din cauza unei avarii produse in timpul zborului
» Lufthansa infiinteaza Lufthansa Italia
» Austrian Airlines va fi vanduta companiei Lufthansa
» Lufthansa a obtinut peste 85% din Austrian Airlines dupa oferta de preluare
» Lufthansa nu revine asupra masurilor antitrust propuse pentru preluarea AUA

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: DIVERSE/OFF-TOPIC :: Stiri din aviatie - Aviation News-
Mergi direct la: