ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Exerciţiu româno-ungar de căutare-salvare

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
gaudi
Membru activ
gaudi


Numarul mesajelor : 1152
Varsta : 46
Localizare : Ploiesti / Bucuresti
Data de inscriere : 17/07/2008

Exerciţiu româno-ungar de căutare-salvare Empty
MesajSubiect: Exerciţiu româno-ungar de căutare-salvare   Exerciţiu româno-ungar de căutare-salvare EmptyLun 27 Oct 2008, 16:02

Exerciţiu româno-ungar de căutare-salvare Mapn10

Sursa: MAPN
Data: 27.10.2008

Patru elicoptere IAR-330 variantele MEDEVAC şi TRANSPORT aparţinând Bazei 71 Aeriene Câmpia Turzii şi patru aeronave MI 8-17 şi MI 24 ale Forţelor Aeriene Ungare participă la exerciţiul aerian real bilateral de căutare-salvare „CROSS LANDING 2008” .

Exerciţiul se desfăşoară atât în România, în zona Timişoara – Oradea - Satu-Mare (27-30 octombrie), cât şi în Ungaria, în regiunea Nyiregyhaza – Debrecen – Bekescsaba (3-6 noiembrie).

Comunicatul intreg aici
Sus In jos
eddyz
Flight Level 100
Flight Level 100
eddyz


Numarul mesajelor : 167
Varsta : 37
Localizare : Canada
Data de inscriere : 06/04/2008

Exerciţiu româno-ungar de căutare-salvare Empty
MesajSubiect: Re: Exerciţiu româno-ungar de căutare-salvare   Exerciţiu româno-ungar de căutare-salvare EmptyMar 28 Oct 2008, 17:08

AM vazut si eu azi elicopterele pe la 11:30-12:00, dar din pacate nu am avut aparatul la mine sa le pozez
Sus In jos
gabi-737
Membru activ
gabi-737


Numarul mesajelor : 4453
Varsta : 47
Localizare : Oradea
Data de inscriere : 26/12/2007

Exerciţiu româno-ungar de căutare-salvare Empty
MesajSubiect: Re: Exerciţiu româno-ungar de căutare-salvare   Exerciţiu româno-ungar de căutare-salvare EmptyMar 28 Oct 2008, 18:59

Azi am fost afara intre ora 9 si 17,30 si nu am reusit sa vad decat 2 Pume la aprox ora 11:30 si alea printre blocuri la vreo 3 km de mine...
Sus In jos
eddyz
Flight Level 100
Flight Level 100
eddyz


Numarul mesajelor : 167
Varsta : 37
Localizare : Canada
Data de inscriere : 06/04/2008

Exerciţiu româno-ungar de căutare-salvare Empty
MesajSubiect: Re: Exerciţiu româno-ungar de căutare-salvare   Exerciţiu româno-ungar de căutare-salvare EmptyMier 29 Oct 2008, 00:08

Au venit toate 4 aproape deodata. Doar ca erau grupate doua cate doua. Era o mica disatna intre primele doua si ultimele.
Cand le-am vazut eu veneau dinspre Felix
Sus In jos
Continut sponsorizat





Exerciţiu româno-ungar de căutare-salvare Empty
MesajSubiect: Re: Exerciţiu româno-ungar de căutare-salvare   Exerciţiu româno-ungar de căutare-salvare Empty

Sus In jos
 
Exerciţiu româno-ungar de căutare-salvare
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Malev (MA / MAH)
» Căutare de city-breaks
» exercitiu sau antrenamente??
» Schimb de experienţă româno-iordanian
» Exerciţiu pentru un cer european unic

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: DIVERSE/OFF-TOPIC :: Stiri din aviatie - Aviation News-
Mergi direct la: