ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Caietul/Agenda de spotting

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
gmc_extreme
Flight Level 200
Flight Level 200
gmc_extreme


Numarul mesajelor : 262
Varsta : 40
Localizare : london
Data de inscriere : 24/01/2010

Caietul/Agenda de spotting Empty
MesajSubiect: Caietul/Agenda de spotting   Caietul/Agenda de spotting EmptyMier 09 Sept 2015, 20:24

Nu stiu daca a mai fost dezbatut subiectul...eu am cautat cat am cautat si daca nu am gasit mi-am zis sa-l deschid eu. Sunt curios daca si voi ca si mine mai nou obisnuiti sa va notati inmatricularile avioanelor dupa o sesiune de spotting si mai ales ce sistem folositi. Eu tot intalnesc spotteri pe la aeroporturile din jurul Londrei care nu au aparat foto la ei ci doar un binoclu (cateodata mai scump decat un aparat foto) si o agenda in care isi noteaza tot ce misca. Eu m-am gandit sa le notez pentru ca e mai usor cand discut cu un alt pasionat langa gard sa caut in agenda ziua si aeroportul la care am vazut ultima data OE-FCH de exmeplu. Voi aveti asa ceva?

Caietul/Agenda de spotting DSCF3818

Caietul/Agenda de spotting DSCF3819

Caietul/Agenda de spotting DSCF3820

Caietul/Agenda de spotting DSCF3821
Sus In jos
shouriken
Administrator
shouriken


Numarul mesajelor : 3451
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/04/2009

Caietul/Agenda de spotting Empty
MesajSubiect: Re: Caietul/Agenda de spotting   Caietul/Agenda de spotting EmptyMier 09 Sept 2015, 20:59

Eu nu folosesc agenda. Și nici nu știu ca cineva în București să o folosească.

Eu prefer să fac o poză a zonei în care se află înmatricularea pentru a o avea ca referință. Și am grija ca data/ora să fie corecte în aparatul foto.

PS. În cazul în care aș folosi caietul, aș scrie și ora la care am văzut aeronava Very Happy
Sus In jos
Dylan
Moderator
Dylan


Numarul mesajelor : 4876
Varsta : 53
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 15/04/2008

Caietul/Agenda de spotting Empty
MesajSubiect: Re: Caietul/Agenda de spotting   Caietul/Agenda de spotting EmptyMier 09 Sept 2015, 21:47

gmc_extreme a scris:
Eu tot intalnesc spotteri pe la aeroporturile din jurul Londrei care nu au aparat foto la ei ci doar un binoclu (cateodata mai scump decat un aparat foto) si o agenda in care isi noteaza tot ce misca.

Pana la urma, asta a fost de fapt spotting-ul la origine! Wink
JP au un sistem cumva apropiat de spotting-ul adevarat. Fiecare dintre noi care avem poze pe acolo avem cate un "tabelas" din asta la Spotter's Logbook Options

Caietul/Agenda de spotting 2jd19oj
Sus In jos
Continut sponsorizat





Caietul/Agenda de spotting Empty
MesajSubiect: Re: Caietul/Agenda de spotting   Caietul/Agenda de spotting Empty

Sus In jos
 
Caietul/Agenda de spotting
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» OTP/LROP - GHID DE SPOTTING / SPOTTING GUIDE (UPDATED 2013)
» Poland - contrails
» IAS/LRIA - GHID DE SPOTTING / SPOTTING GUIDE
» Spotting in OTP/BBU/TSR
» Spotting pe OTP in 4

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: DIVERSE/OFF-TOPIC :: Aviation Hobby-
Mergi direct la: