ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Spotting pe OTP in 4

In jos 
+6
craft737
aegean
Nic
Maverick
Spark
Cayenne
10 participanți
AutorMesaj
Cayenne
Flight Level 300
Flight Level 300
Cayenne


Numarul mesajelor : 385
Varsta : 35
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/01/2008

Spotting pe OTP in 4 Empty
MesajSubiect: Spotting pe OTP in 4   Spotting pe OTP in 4 EmptyDum 20 Apr 2008, 00:45

Ne-am planificat cu atata lux de amanunte aceasta iesire de 19 a lunii de parca am fi plecat o saptamana in Delta la pescuit. Mi-am facut lista cu ceea ce trebuie sa imi iau la mine, respectiv haine si...ma rog cel mai bine ar fi sa o iau cu inceputul.
Saptamana trecuta am decis cu Nic sa facem o iesire, ca sa rezum lucrurile, intre timp s-au mai oferit sa ne insoteasca Aegean si ela_crux Embarassed .
Mi-am facut revizia la bike...ca nu arata prea grozav dupa ultima iesire la spotting si m-am asigurat ca se afla intr-o buna conditie de functionare, ca doar trebuia sa ma duca la Otopeni si sa ma si aduca inapoi.
Fiecare s-a pregatit cum a putut mai bine...eu am avut tot ce mi-a trebuit (Active si Pasive) Cool .
Cam atat in introducere ca e suficient consider eu...
Ma trezesc dimineata, zi perfecta (Nor si lumina din cand in cand printre norisorii nu foarte desi...despre soare nu se prea poate spune)...la roata din fata a biclei aveam pana, era fasaita in totalitate Shocked .
La ora 14:30 stabilisem de comun acord sa ne intalnim la locul de spotting. La 13:30 aveam intalnire cu Ela cheers .
Dimineata a trecut foarte repede. Am bantuit dupa petice ca sa-mi carpesc camera la bike...abea am gasit. Nu aveam pompa, deoarece era la tata in masina iar el era plecat. Cu greu am rezolvat o parte din lucruri...pe la 12 am observat ca nu aveam acumulatorii la aparat incarcati. scratch
In timp ce rezolvam treburile imi veneau in minte altele care necesitau atentie...am inceput multe lucruri si am ajuns la concluzia ca nu voi termina niciunul. Era groaznic. Le-am scris pe o bucata de hartie ca sa nu le uit.
Am reusit. Tata s-a intors la timp, am umflat roata. Acumulatorii s-au incarcat si ei. La fix 14:30 ies prin usa in graba mare. Intarziasem la intalnirea cu Ela. Intre timp primesc sms de la ea ca intarzie 5-10 minute.
CE USURARE. Laughing
Ma intalnesc cu ea si la 13:55 plecam. Amandoi cu bicicletele, imi faceam griji....era pentru prima oara cand mergeam cu o FATA la drum si nu prin parc. Aveam de intampinat jungla Bucurestiului si fauna ei alcatuita din Taximetristi grabiti, soferi nervosi etc. Nu stiam cum are sa se descurce o fata pe bicicleta printr-un oras ca asta. Dupa 5 minute de pedalat, imi loveam limba cu genunchii ca abea ma puteam tine dupa Ela. Mergea ca nebuna si totul se dadea din calea ei...La "marea asfaltare" de la Bucur Obor a facut carare prin omogenitatea de utilaje, muncitori si aglomeratia urbana. Shocked Totul se petrecea rapid. Am iesit repede din Bucuresti (Doar eram cu Ela!!!) Ca si cum o medie de 30Km/h si vant din fata nu erau suficiente am mai savurat din plin si Podul Baneasa...pasarelele de pe DN1...Podul de la Otopeni No Deja devenea dureros drumul...am rezistenta la drumuri lungi, dar nu rapiditatea lu' Ela. Am oprit in sfarsit la Agip-ul de langa aeroport. Aveam toti ganglionii zonei inghinale umflati, in asa fel ca fiecare miscare a picioarelor era un martiriu, muschii coapselor adunati in noduri compacte, ce necesitau lovituri pentru a fi repusi in functiune...carcei mititei la gambe, adidasii para cantareau un chintal, fiecare picior o tona....gleznele nu ma mai sustineau.
Recordul personal Mall Vitan-Otopeni era de o ora jumatate, acum totul fusese strabatut in 55 de minute. Surprised
Ne luam merindele de riguare si incalecam pe murgi pentru a purcede catre Nic si Aegean care numai ei stiu pe unde erau ascunsi. Din convorbirea telefonica dintre Ela si Nic intelesesem ca ar fi fost printr-o transee dar erau langa...
Pe DN-u facem stanga imprejur pe sensul opus de mers directiei pe care venisem si o taiem pe camp. II vedem si pe cei doi, cocotati pe un munte de pietroaie sprijiniti de gardul unei casute misterioase, aruncand priviri boltite peste curtea acesteia. Marea revedere! cheers
Ne instalam tabara in liniste deplina cu agilitatea unei mate negre iar in secunda urmatoare Nic si Ela sunt cu orarele plecarilor si sosirilor printate de cu seara, indentificand urmatoarele decolari. Am uitat sa mentionez ca vantul batea dinspre N sau N-V iar aterizarile se faceau pe pista 26L dinspre E. Asa ca nu prea am avut parte de distractie, dar ne-am descurcat cu ceea ce ni s-a oferit. Am fost martori la cateva decolari suflate de vant, destul de inselatoare privind traiectoria avioanelor.
Am vazut decoland curse precum Iberia, Air France, Lufthansa, Malev, Tarom, Click Air si...Easy Jet astept completari daca am "sarit" peste vro companie.
Very Happy
Asteptand decolarile...in zare se vedeau avioane unul dupa altul ce survolau BBU si intrau in procedura de intoarcere finala pentru aterizare pe LROP. Pacat, a fost trafic suficient dar vantul ne-a dat planurile peste cap. N-a fost sa fie. Poate data aviatoare sa avem mai mult noroc. De acum trebuie sa tine cond si de "cum bate vantul prin ograda" nu numai de orarul curselor.
Nu am avut parte de "vizitatori" nepoftiti, desi eram in stare de alerta...

Desktop! Am uitat ce companie era cred ca Air France. Nic stie mai bine.
Spotting pe OTP in 4 110

Prima decolare pe care am prins-o, a fost un Airbus de la EasyJet dar sper sa posteze Nic sau altcineva poza, ca a mea nu a iesit prea grozava ca am facut-o contra soarelui sunny . Posibil sa o pun pe viitor dupa mici retusuri.

La scurt timp si-a facut aparitia Malev:

Spotting pe OTP in 4 P4130010

Timpul a trecut foarte repede, cerul s-a limpezit si el, vantul parea ca a incetat sa ne mai fluture parul iar noi optimisti cum eram speram ca aterizarile sa aibe loc normal pe 08R. Se pare ca am avut parte doar de soare si putina plaja la care m-am bronzat precum tractoristii (Invidiati-ma).

Acum in incheiere am sa va arat cele mai bune capturi ale zilei la care micul meu aparat cu Zoom de 3x si-a dat toata silinta:
Spotting pe OTP in 4 210

Spotting pe OTP in 4 310

Spotting pe OTP in 4 410

Spotting pe OTP in 4 P4130011

Cam aceasta a fost captura mea la aceasta aventura de "pescuit".
Finalul nu vi-l mai povestesc, daca sunteti interesati, mai cititi odata partea de inceput, e cam asemanatoare eventual cititi-o de la sfarsit la inceput! tongue
Sus In jos
Spark
Airport Level
Airport Level
Spark


Numarul mesajelor : 60
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/12/2007

Spotting pe OTP in 4 Empty
MesajSubiect: Re: Spotting pe OTP in 4   Spotting pe OTP in 4 EmptyDum 20 Apr 2008, 01:00

Frumos... pacat ca atat de mult efort pt relativ putin. Astept si pozele celorlalti!
Sus In jos
Maverick
Fotograf



Numarul mesajelor : 116
Varsta : 47
Localizare : North Vancouver
Data de inscriere : 02/04/2008

Spotting pe OTP in 4 Empty
MesajSubiect: Re: Spotting pe OTP in 4   Spotting pe OTP in 4 EmptyDum 20 Apr 2008, 05:02

Hello Cayenne,

Felicitari pentru poveste. Mi-a facut placere sa o citesc. Este trist ca la OTP principalul aeroport al tarii oameni entuziasti trebuie sa se transforme in potirnichi si sa se ascunda prin fel de fel de tufisuri si transee doar pentru a captura imagini ale unor avioane care anyway treceau pe acolo... dar cine stie poate intr-o zi lucrurile se vor ameliora si ratiunea va lua locul paranoiei.

Dupa o asemenea zi probabil cistigul principal consta in orele pe care le-ai petrecut cu prietenii tai asteptind ca avioanele sa decoleze, conditia fizica creata de o goana nebuna cu bicleta prin Bucuresti si nu in ultimul rind detaliile de organizare ca sint sigur data viitoare le vei avea rezolvate cu mai mult timp inainte. Wink

Ca si tips: listele cu plecari/sosiri trebuie printate chiar inaintea plecarii spre aeroport deoarece pot interveni intirzieri in orarul zborurilor si asta va creea confuzie, nu stiu daca este posibil pentru OTP dar ar fi bine sa gasiti METAR-urile pentru ziua respectiva. Asta va v-a ajuta sa stiti dinainte de unde bate vintul si ce pista se va folosi pentru aterizari. O alternativa ar fi sa ascultati feed-ul adio de la OTP care de asemenea va v-a da datele necesare pentru ziua respectiva.

Multa bafta si astept in continuare imagini si povesti de la OTP.

Cheers!
Sus In jos
Nic
Administrator
Nic


Numarul mesajelor : 750
Varsta : 40
Localizare : München
Data de inscriere : 24/12/2007

Spotting pe OTP in 4 Empty
MesajSubiect: Re: Spotting pe OTP in 4   Spotting pe OTP in 4 EmptyDum 20 Apr 2008, 10:54

Gata si pozele mele... De povestit nu o sa povestesc prea mult, de asta s-a ocupat foarte bine Cayenne.

Eu am ajuns primul la OTP, pe la 12:00, ca apoi sa ma intalnesc si cu aegean, pe la 13:30. Pe la 14:30-15:00 au venit si ela_crux si Cayenne.

Arata foarte bine zona de la intrarea in aeroport, unde s-au plantat multe lalele.
Spotting pe OTP in 4 A111

Spotting pe OTP in 4 A211

Din restaurantul de la etajul 1 Plecari, am prins doar un British Ariways / A320-200 / G-EUUT
Spotting pe OTP in 4 A311

Am mers apoi la locul de spotting, dar vremea era cat se poate de proasta. Adica multi nori si vantul batea dinspre vest, astfel ca din acel loc se prindeau aeronavele doar la decolare si nu aterizare, cum ar fi intr-o zi normala.

Alitalia / A320-200 / I-BIKI
Spotting pe OTP in 4 A411

TAROM / A318-100 / YR-ASB
Spotting pe OTP in 4 A510

Lufthansa / A319-100 / ?
Spotting pe OTP in 4 A610

Lufthansa Cityline / CRJ-100/200 / ?
Spotting pe OTP in 4 A711

British Airways / A320-200 / G-EUUT (pe care l-am prins la terminal)
Spotting pe OTP in 4 A810

Swiss / A319-100 / HB-IPS
Spotting pe OTP in 4 A910

Si singura aeronava care a aterizat cu vant din spate a fost TAROM / A318-100 / YR-ASD
Spotting pe OTP in 4 A1010

Spotting pe OTP in 4 A1110

Spotting pe OTP in 4 A1210

TAROM / B737-700 / YR-BGF
Spotting pe OTP in 4 A1310

LOT / Embraer ERJ-170 / SP-LDH
Spotting pe OTP in 4 A1410

Swiss / A319-100 / HB-IPR
Spotting pe OTP in 4 A1510

Lufthansa / B737-300 / D-ABXX
Spotting pe OTP in 4 A1610

TAROM / ATR 42-500 / ? (a decolat de la 26R)
Spotting pe OTP in 4 A1710

Intre timp s-a inseninat, dar din pacate vantul nu si-a schimbat directia.

easyJet / A319-100 / G-EZIG
Spotting pe OTP in 4 A1810

Spotting pe OTP in 4 A1910

Air France / A320-200 / F-GFKV
Spotting pe OTP in 4 A2010

Iberia / A320-200 / EC-HTC
Spotting pe OTP in 4 A2110

British Airways / A320-200 / ?
Spotting pe OTP in 4 A2210

TAROM / B737-300 / YR-BGB
Spotting pe OTP in 4 A2310

Malev / B737-700 / HA-LOP
Spotting pe OTP in 4 A2410

TAROM / A318-100 / YR-ASD
Spotting pe OTP in 4 A2510

Lufthansa / A320-200 / D-AILF
Spotting pe OTP in 4 A2610

Clickair / A320-200 / EC-ICS
Spotting pe OTP in 4 A2710

Cam atat am reusit sa prind...
Daca ar fi venit pe 08R, as fi prins mult mai bine, dar macar a fost o zi placuta petrecuta impreuna cu alti 3 spotteri, in care m-am si bronzat putin de la soare dar si de la vant si in care am vazut multe decolari.
cheers
Sus In jos
aegean
Membru activ
aegean


Numarul mesajelor : 852
Varsta : 43
Localizare : LEMD
Data de inscriere : 29/12/2007

Spotting pe OTP in 4 Empty
MesajSubiect: Re: Spotting pe OTP in 4   Spotting pe OTP in 4 EmptyDum 20 Apr 2008, 13:30

Salutare.Pun si eu aici pozele mele (desi din nefericire nu is asa de reusita -artistic si calitativ -ca ale celorlalti spotteri).

Lufthansa Cityline CRJ-200

Spotting pe OTP in 4 Pict4710

BAW A320

Spotting pe OTP in 4 Pict4711

Spotting pe OTP in 4 Pict4712

ROT A318

Spotting pe OTP in 4 Pict4713

KLM B737-800

Spotting pe OTP in 4 Pict4714

Spotting pe OTP in 4 Pict4715

ROT ATR42-500

Spotting pe OTP in 4 Pict4716

AFR A320

Spotting pe OTP in 4 Pict4717

IBE A320

Spotting pe OTP in 4 Pict4718

DLH A320

Spotting pe OTP in 4 Pict4720

MAH B737-700

Spotting pe OTP in 4 Pict4719

Cam atat despre pozele mele.Pacat de vantul care nu a tinut cu noi... Mad .Noroc insa ca am avut parte de o companie pe cinste.
Toate bune!
Sus In jos
craft737
Airport Level
Airport Level
craft737


Numarul mesajelor : 89
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/04/2008

Spotting pe OTP in 4 Empty
MesajSubiect: Re: Spotting pe OTP in 4   Spotting pe OTP in 4 EmptyDum 20 Apr 2008, 17:29

n-ati fost 4, ati fost 5! Smile

eu am stat la 26L... Razz



SWISS A319 | Geneva | ?

Spotting pe OTP in 4 P1070178

TAROM 737 | Vienna | YR-BGA
Spotting pe OTP in 4 P1070180
Spotting pe OTP in 4 P1070181

SWISS A320 | Zurich | HB-IPR
Spotting pe OTP in 4 P1070182

KLM 737 | Amsterdam | PH-BGA
Spotting pe OTP in 4 P1070184

LOT ERJ170 | Varsovia | SP-LDH
Spotting pe OTP in 4 P1070186

LUFTHANSA 737 | Frankfurt | D-ABXX
Spotting pe OTP in 4 P1070187
Spotting pe OTP in 4 P1070188

ROAF An26
Spotting pe OTP in 4 P1070189

IBERIA A320 | Madrid | EC-HTC
Spotting pe OTP in 4 P1070190
Spotting pe OTP in 4 P1070191

EASYJET A319 | Milano | G-EZIG
Spotting pe OTP in 4 P1070192

TAROM 737 | Roma | YR-BGB
Spotting pe OTP in 4 P1070193

AIR FRANCE A320 | Paris | F-GFKV
Spotting pe OTP in 4 P1070195
Spotting pe OTP in 4 P1070196
Sus In jos
Voicu
Moderator
Voicu


Numarul mesajelor : 2513
Varsta : 61
Localizare : Arad - ARW - LRAR
Data de inscriere : 28/12/2007

Spotting pe OTP in 4 Empty
MesajSubiect: Re: Spotting pe OTP in 4   Spotting pe OTP in 4 EmptyDum 20 Apr 2008, 17:41

FELICITARI !! REZULTATE DIN PLIN... cheers
Diseara pun si eu ceva " capturi proaspete.."
Sus In jos
aegean
Membru activ
aegean


Numarul mesajelor : 852
Varsta : 43
Localizare : LEMD
Data de inscriere : 29/12/2007

Spotting pe OTP in 4 Empty
MesajSubiect: Re: Spotting pe OTP in 4   Spotting pe OTP in 4 EmptyDum 20 Apr 2008, 21:49

@ craft737: jos palaria ! Wink .Da' pana ajungem noi de la 08R la 26L ,hop venea si seara geek .Poate data aviatoare...
Sus In jos
ela_crux
Flight Level 100
Flight Level 100
ela_crux


Numarul mesajelor : 119
Varsta : 40
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/03/2008

Spotting pe OTP in 4 Empty
MesajSubiect: Re: Spotting pe OTP in 4   Spotting pe OTP in 4 EmptyLun 21 Apr 2008, 14:15

Salut craft 737! Ne poti atasa o harta si eventual ruta? Eu as fi putut ajunge relativ repede...
Desi am fost la spotting sambata, nu am poze de atasat, canon-ul meu cam da ortu' popii si decat sa sa pun poze proaste, am preferat sa nu pozez. M-am bucurat in schimb din plin de senzatii, imagini si sunete Smile Sper sa rezolv cumva cu camera asap.
Sus In jos
craft737
Airport Level
Airport Level
craft737


Numarul mesajelor : 89
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/04/2008

Spotting pe OTP in 4 Empty
MesajSubiect: Re: Spotting pe OTP in 4   Spotting pe OTP in 4 EmptyLun 21 Apr 2008, 18:16

Buna ela!

Spotting pe OTP in 4 Untitl10

Cam asta ar fi harta zonei, Eu am stat unde e bulina verde, pt. ca in primul rand era ceva mai ferit iar in al doilea rand, la "intersectia" aia era ceva mai larg drumul si am putut opri masina fara sa incurc drumul, dar cu mai putine tractoare pe drumul respectiv si mai mult curaj, se poate ajunge si mai aproape de pista.. Very Happy

Ca si indicatii de ajuns.. intri in Otopeni, pe 23 August, strada principala si mergi drept pana cand, in Tunari ajungi la intersectia cu drumul spre Balotesti, unde faci stanga si dupa ce iesi din Tunari o sa fie o statie RATB la un moment dat pe stanga cum te duci spre Balotesti - un reper bine de stiut, pt. ca sunt mai multe drumuri la stanga prin camp.. iar daca nu ai un avion in momentul ala care sa vina la aterizare, nu stii pe unde sa o iei pt. ca nici pista nu se vede.. eu m-am plimbat vreo 10min. pe drumuri prin camp.. Smile

Din punctul meu de vedere, e mult mai misto aici, sunt mult mai jos avioanele decat la 08R si le prinzi foarte bine.. Poate, dupa Pasti, ne strangem mai multi si mergem acolo intr-un weekend.. cu toate ca daca e 08R in functiune, nu prea cred ca merita locul respectiv..
Sus In jos
Cayenne
Flight Level 300
Flight Level 300
Cayenne


Numarul mesajelor : 385
Varsta : 35
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/01/2008

Spotting pe OTP in 4 Empty
MesajSubiect: Re: Spotting pe OTP in 4   Spotting pe OTP in 4 EmptyLun 21 Apr 2008, 22:22

Inscrieti-ma si pe mine de Paste cu 3 oo. Very Happy
Ne organizam pe topicul de "ORGANIZARI" tongue
Sus In jos
Capt_Vio
Fotograf
Capt_Vio


Numarul mesajelor : 1327
Varsta : 43
Localizare : Canada
Data de inscriere : 04/01/2008

Spotting pe OTP in 4 Empty
MesajSubiect: Re: Spotting pe OTP in 4   Spotting pe OTP in 4 EmptyMar 22 Apr 2008, 20:03

Ce zi misto pentru voi. Mi-au placut toate pozele. E complect diferit de ce avem noi aici, si sa va spun sincer, mi se cam face dor de tara.

Cind vin in Romania data viitoare sper sa facem spotting impreuna. Mi-ar place sa ne cunoastem toti in persoana... Mai tragem si un chef... bere, ceva mici, etc etc ... asa ca intre Romani.
Sus In jos
Cayenne
Flight Level 300
Flight Level 300
Cayenne


Numarul mesajelor : 385
Varsta : 35
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/01/2008

Spotting pe OTP in 4 Empty
MesajSubiect: Re: Spotting pe OTP in 4   Spotting pe OTP in 4 EmptyMar 22 Apr 2008, 20:49

Capt_Vio a scris:
Ce zi misto pentru voi. Mi-au placut toate pozele. E complect diferit de ce avem noi aici, si sa va spun sincer, mi se cam face dor de tara.

Cind vin in Romania data viitoare sper sa facem spotting impreuna. Mi-ar place sa ne cunoastem toti in persoana... Mai tragem si un chef... bere, ceva mici, etc etc ... asa ca intre Romani.

Te faci anuntat cand vi si ma ofer eu sa fac gratarul! Very Happy
Sus In jos
vic_atc
Flight Level 100
Flight Level 100



Numarul mesajelor : 175
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/06/2008

Spotting pe OTP in 4 Empty
MesajSubiect: Re: Spotting pe OTP in 4   Spotting pe OTP in 4 EmptySam 30 Aug 2008, 15:32

craft737 a scris:
Buna ela!

Cam asta ar fi harta zonei, Eu am stat unde e bulina verde, pt. ca in primul rand era ceva mai ferit iar in al doilea rand, la "intersectia" aia era ceva mai larg drumul si am putut opri masina fara sa incurc drumul, dar cu mai putine tractoare pe drumul respectiv si mai mult curaj, se poate ajunge si mai aproape de pista.. Very Happy

Ca si indicatii de ajuns.. intri in Otopeni, pe 23 August, strada principala si mergi drept pana cand, in Tunari ajungi la intersectia cu drumul spre Balotesti, unde faci stanga si dupa ce iesi din Tunari o sa fie o statie RATB la un moment dat pe stanga cum te duci spre Balotesti - un reper bine de stiut, pt. ca sunt mai multe drumuri la stanga prin camp.. iar daca nu ai un avion in momentul ala care sa vina la aterizare, nu stii pe unde sa o iei pt. ca nici pista nu se vede.. eu m-am plimbat vreo 10min. pe drumuri prin camp.. Smile

Din punctul meu de vedere, e mult mai misto aici, sunt mult mai jos avioanele decat la 08R si le prinzi foarte bine.. Poate, dupa Pasti, ne strangem mai multi si mergem acolo intr-un weekend.. cu toate ca daca e 08R in functiune, nu prea cred ca merita locul respectiv..

Super loc, craft. Il descoperisem si eu pe Google Earth dar nu m-am incumetat sa ma duc, am crezut ca dumul ala care da in Balotesti este neasfaltat. Insa astazi, am dat si eu o raita (venind de la tara: Moara Vlasiei). Ce sa zic, super loc. Am asistat la 3 decolari. Aveam binoclul la mine dar nu si aparat Sad . Oricum a fost foarte misto. Eu am trecut de intersectie, am mers drept inainte, apoi am urmat drumul (care face mai intai dreapta) iar apoi unde facea la loc stanga (punct din care drumul vine in prelungirea axului pistei) am parcat masina undeva mai pe margine (este loc.. am facut nitel curat inainte, erau niste spini Smile) ). Din cate am cercetat cu binoclul, se pare ca se poate merge pana la gardul acela. Sincer, n-am vazut pe nimeni. Cred totusi ca daca te apropiai de gard iesea cineva din cladirea aia din dreapta si te lua la rost (cea rosu-alb... nu stiu exact ce e acolo , poate imi spuneti voi). Dar acolo unde am stat (deci ceva mai in spate) a fost supeeer! AH si pot spune ca atat cat am stat acolo (45 min) n-a trecut nici tipenie de om/masina/tractor. Oricum, cred ca de la intersectie, drumul care o ia la stanga si merge de-a lungul gardului cum ar veni s-ar putea sa ofere niste privelisti interesante Smile
Sus In jos
Continut sponsorizat





Spotting pe OTP in 4 Empty
MesajSubiect: Re: Spotting pe OTP in 4   Spotting pe OTP in 4 Empty

Sus In jos
 
Spotting pe OTP in 4
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» OTP/LROP - GHID DE SPOTTING / SPOTTING GUIDE (UPDATED 2013)
» Poland - contrails
» 1 Mai - Contrail spotting
» Spotting in OTP/BBU/TSR
» Zi de spotting la DUS

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: SPOTTING :: Trip Reports-
Mergi direct la: