ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 airliners.net (part one)

In jos 
+50
Skywalker
mihaiatanasie
felix
vishzu
Vreauinaer
DIESEL
gaudi
randi
Daniel
Alex_tm
Geo
delu
codrutz
Vici
xpino
loplo
claudiup
crokodilu
Vladut
Quebec
Boeing777-300
Red13
Edi
VIC
flaviu
Thomas
Mengelaus
arianne
CDA
Raduq
ALMI
llobregat
mario antonio
YR-DNY
valavia
horizob
aegean
bobocell
gabi-737
ovidiu51
Capt_Vio
Virusu
Dylan
hayabusa
alexandru
mckingtom
crisvsv
Nic
RATus
Voicu
54 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 35 ... 40  Urmatorul
AutorMesaj
horizob
Fotograf
horizob


Numarul mesajelor : 829
Varsta : 36
Localizare : Hamburg
Data de inscriere : 05/06/2008

airliners.net (part one) - Pagina 30 Empty
MesajSubiect: Re: airliners.net (part one)   airliners.net (part one) - Pagina 30 EmptyMier 09 Sept 2009, 11:59

Felicitări Dylan, you're the man! Nu că aş fi avut îndoieli că va ajunge pe locul 1 la Photographer's Choice, dar e bine să avem şi dovada:
airliners.net (part one) - Pagina 30 90766032
Sus In jos
Virusu
Moderator
Virusu


Numarul mesajelor : 2688
Varsta : 38
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 30/12/2007

airliners.net (part one) - Pagina 30 Empty
MesajSubiect: Re: airliners.net (part one)   airliners.net (part one) - Pagina 30 EmptyMier 09 Sept 2009, 12:20

cataline... superb! splendid! dinvin! incredibil! genial!
PBF dragul meu... I love you
multumiri lui radu pt sansa si salutari de la virusu!
Sus In jos
Dylan
Moderator
Dylan


Numarul mesajelor : 4873
Varsta : 52
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 15/04/2008

airliners.net (part one) - Pagina 30 Empty
MesajSubiect: Re: airliners.net (part one)   airliners.net (part one) - Pagina 30 EmptyMier 09 Sept 2009, 15:33

Multumesc baieti! cheers
Vali m-a sunat si mi-a zis ce se intampla pe aici cu PBFlorea.
E mare lucru pentru mine, care am avut de abia in februarie anul asta prima poza acceptata in baza lor de date! Multumiri in primul rand lui Radu Trelea pentru ideea geniala din ziua aia!!!
Am vorbit acum cateva minute cu el si i-am cerut acordul de a posta si o fotografie cu el, facuta tot atunci. Scuzati levelul adevarat, dar din cauza luminii am tinut aparatul in asa fel incat sa iasa ceva, ceva Smile
Iar pana la urma, sa fim seriosi! Fara aportul vizitatorilor Airliners , deci al vostru in primul rand, poza nu s-ar fi cocotat acolo unde este acum...
airliners.net (part one) - Pagina 30 Img3956z
Sus In jos
Geo
Fotograf



Numarul mesajelor : 602
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 04/01/2008

airliners.net (part one) - Pagina 30 Empty
MesajSubiect: Re: airliners.net (part one)   airliners.net (part one) - Pagina 30 EmptyMier 09 Sept 2009, 22:21

Inca una de MAV:
http://www.airliners.net/photo/Romania---Air/IAR-316B-Alouette-III/1576586/L/
Sus In jos
arianne
Moderator
arianne


Numarul mesajelor : 2730
Varsta : 31
Localizare : EBBR/LFBO/LROP
Data de inscriere : 03/08/2008

airliners.net (part one) - Pagina 30 Empty
MesajSubiect: Re: airliners.net (part one)   airliners.net (part one) - Pagina 30 EmptyMier 09 Sept 2009, 22:44

airliners.net (part one) - Pagina 30 1576499
Sus In jos
alexandru
Flight Level 200
Flight Level 200
alexandru


Numarul mesajelor : 211
Localizare : Singeorz-Bai
Data de inscriere : 19/03/2008

airliners.net (part one) - Pagina 30 Empty
MesajSubiect: Re: airliners.net (part one)   airliners.net (part one) - Pagina 30 EmptyJoi 10 Sept 2009, 08:36

Wilga
Sus In jos
arianne
Moderator
arianne


Numarul mesajelor : 2730
Varsta : 31
Localizare : EBBR/LFBO/LROP
Data de inscriere : 03/08/2008

airliners.net (part one) - Pagina 30 Empty
MesajSubiect: Re: airliners.net (part one)   airliners.net (part one) - Pagina 30 EmptyJoi 10 Sept 2009, 18:41

Intreb si eu, poate nu mai vad bine. Shocked

Poza asta (nu stiu de ce nu o mai am la rejected la A.net, in fine, e identica doar ca am scos gardul de sarma ruginit din josul pozei in PS ca sa nu-i supar pe airlinersi) a fost refuzata asa: "soft" si "oversharpened/jagged", chiar si dupa appeal. Ce sa inteleg eu prin asta? Doua enunturi contradictorii se anuleaza? -1 + 1 = 0? Suspect

http://www.jetphotos.net/viewphoto.php?id=6652832&nseq=14
Sus In jos
crokodilu
Membru activ



Numarul mesajelor : 625
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 19/11/2008

airliners.net (part one) - Pagina 30 Empty
MesajSubiect: Re: airliners.net (part one)   airliners.net (part one) - Pagina 30 EmptyJoi 10 Sept 2009, 18:46

arianne a scris:
Intreb si eu, poate nu mai vad bine. Shocked

Poza asta (nu stiu de ce nu o mai am la rejected la A.net, in fine, e identica doar ca am scos gardul de sarma ruginit din josul pozei in PS ca sa nu-i supar pe airlinersi) a fost refuzata asa: "soft" si "oversharpened/jagged", chiar si dupa appeal. Ce sa inteleg eu prin asta? Doua enunturi contradictorii se anuleaza? -1 + 1 = 0? Suspect

http://www.jetphotos.net/viewphoto.php?id=6652832&nseq=14
Poate se citeste "soft oversharpened/jagged" adica "usor suprasharpuita/zimtata". Cool
Sus In jos
http://valistoica.blogspot.com
Vizitato
Vizitator




airliners.net (part one) - Pagina 30 Empty
MesajSubiect: Re: airliners.net (part one)   airliners.net (part one) - Pagina 30 EmptyJoi 10 Sept 2009, 18:49

arianne a scris:
Intreb si eu, poate nu mai vad bine. Shocked

Poza asta (nu stiu de ce nu o mai am la rejected la A.net, in fine, e identica doar ca am scos gardul de sarma ruginit din josul pozei in PS ca sa nu-i supar pe airlinersi) a fost refuzata asa: "soft" si "oversharpened/jagged", chiar si dupa appeal. Ce sa inteleg eu prin asta? Doua enunturi contradictorii se anuleaza? -1 + 1 = 0? Suspect

http://www.jetphotos.net/viewphoto.php?id=6652832&nseq=14

Eu unu cam sunt deacord cu ei.... daca te uiti atent deriva este extrem de soft, cumva in ceata parca nu este conturata bine.... Daca te uiti la partea din fata si la aripa o sa observi efectul de fierastrau. Daca te uiti la hublouri se vede clar cat sunt de slab conturate. Am impresia ca aparatul a focalizat un punct undeva si in rest a iesit doar ceva.... Personal mie mi se pare mult sub calitatea ta poza asta si sincer nici pe JP nu prea are ce sa caute.

P.S. @Crokodilu : mai nou vad ca iar suferi de prea multa buna dispozitie si entuziasm si cam postezi de dragul de a posta...... Cred ca daca esti asa de bine dispui vei sti unde sa cauti sa gasesti regulamentul .........
Sus In jos
arianne
Moderator
arianne


Numarul mesajelor : 2730
Varsta : 31
Localizare : EBBR/LFBO/LROP
Data de inscriere : 03/08/2008

airliners.net (part one) - Pagina 30 Empty
MesajSubiect: Re: airliners.net (part one)   airliners.net (part one) - Pagina 30 EmptyJoi 10 Sept 2009, 18:52

Asa o fi, cred ca n-am (inca) ochiul asa sensibil. Mersi kkk.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




airliners.net (part one) - Pagina 30 Empty
MesajSubiect: Re: airliners.net (part one)   airliners.net (part one) - Pagina 30 EmptyJoi 10 Sept 2009, 18:53

arianne a scris:
Asa o fi, cred ca n-am (inca) ochiul asa sensibil. Mersi kkk.

Din pacate ii sensibil la pozele altora si le rateaza pe ale mele .... apropo astia de la A.net nu mai trimit mailuri? Mi-au dat reject la bordul lui Falke si mailul cu un minim de informatii nu a mai ajuns....... Oricum am facut Apel Razz
Sus In jos
alexandru
Flight Level 200
Flight Level 200
alexandru


Numarul mesajelor : 211
Localizare : Singeorz-Bai
Data de inscriere : 19/03/2008

airliners.net (part one) - Pagina 30 Empty
MesajSubiect: Re: airliners.net (part one)   airliners.net (part one) - Pagina 30 EmptyVin 11 Sept 2009, 09:11

Dornier
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




airliners.net (part one) - Pagina 30 Empty
MesajSubiect: Re: airliners.net (part one)   airliners.net (part one) - Pagina 30 EmptyVin 11 Sept 2009, 21:51

Am si eu o problema cu pozna asta care a intrat pe Jetphotos : http://jetphotos.net/viewphoto.php?id=6661305&nseq=4 si care a luat reject pe Airliners pe motiv de :
Citat :
These photo(s) are partly or fully surrounded by light or dark borders.
In most cases it's very easy to remove these borders. If you want to read
more about this problem, and about possible ways to correct it and
hopefully attempt a re-upload, please go to
http://www.airliners.net/faq/rejection_reasons.php#borders

Si cu urmatorul mesaj de la screener :
Citat :
"Lower left hand corner."

daca aveti o idee despre ce hantatar vor sa zic tranti si dupa mine cu o explicatie as fi tare fericit pentru ca eu asa cum am mai spus nu inteleg de multe ori care este cauza problemei la pozele mele.

Multumesc
Sus In jos
arianne
Moderator
arianne


Numarul mesajelor : 2730
Varsta : 31
Localizare : EBBR/LFBO/LROP
Data de inscriere : 03/08/2008

airliners.net (part one) - Pagina 30 Empty
MesajSubiect: Re: airliners.net (part one)   airliners.net (part one) - Pagina 30 EmptyVin 11 Sept 2009, 22:30

kkk a scris:
daca aveti o idee despre ce hantatar vor sa zic tranti si dupa mine cu o explicatie as fi tare fericit pentru ca eu asa cum am mai spus nu inteleg de multe ori care este cauza problemei la pozele mele.
Multumesc

Cumva nu le place reflectia blitz-ului pe tapiterie? Eu zic ca cea mai buna idee ar fi un crop mai strans in care pur si simplu sa nu intre coltul ala cu scaunul cu care au ei o problema.
Sus In jos
Geo
Fotograf



Numarul mesajelor : 602
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 04/01/2008

airliners.net (part one) - Pagina 30 Empty
MesajSubiect: Re: airliners.net (part one)   airliners.net (part one) - Pagina 30 EmptyVin 11 Sept 2009, 23:00

Nu stiu care e treaba cu 'dark borders', dar ce am observat este incadratura nu tocmai potrivita. Daca privesti in ansamblu poza, o sa observi ca toate punctele de interes sunt concentrate in partea de sus. Este deci dezechilibrata din punct de vedere compozitional, nu-i nici un element 'greu' in partea de jos, care sa compenseze ponderea pe care o au in cadru detaliile bordului. Incearca un altfel de crop.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




airliners.net (part one) - Pagina 30 Empty
MesajSubiect: Re: airliners.net (part one)   airliners.net (part one) - Pagina 30 EmptySam 12 Sept 2009, 22:22

Geo a scris:
Nu stiu care e treaba cu 'dark borders', dar ce am observat este incadratura nu tocmai potrivita. Daca privesti in ansamblu poza, o sa observi ca toate punctele de interes sunt concentrate in partea de sus. Este deci dezechilibrata din punct de vedere compozitional, nu-i nici un element 'greu' in partea de jos, care sa compenseze ponderea pe care o au in cadru detaliile bordului. Incearca un altfel de crop.

Nu despre vorba despre asta Geo, nu as fi putut sa plantez nimic acolo ca sa nu mai fie dezechilibrata, asa ararata bordurile de ULM-uri..... mai am si altele si nu au o consistenta asa cum te exprimi tu. Multumesc pentru efortul de a incerca sa descoperiti care ii faza Razz intre timp m-am mai uitat si eu cu si mai multa atentie la ea si am observat ca defapt in coltul stang in partea de jos cand am facut CROP am lasat o parte gri ( in momentul asta ca sa nu mai gresesc griul ala l-am facut rosu sa imi sara in ochi) si la asta se refera ei cu borders chestiune care fiind gri cu tapeteria gri le-a scapat celor de la JP.

Multumesc!
Sus In jos
arianne
Moderator
arianne


Numarul mesajelor : 2730
Varsta : 31
Localizare : EBBR/LFBO/LROP
Data de inscriere : 03/08/2008

airliners.net (part one) - Pagina 30 Empty
MesajSubiect: Re: airliners.net (part one)   airliners.net (part one) - Pagina 30 EmptySam 12 Sept 2009, 22:29

kkk a scris:
Geo a scris:
Nu stiu care e treaba cu 'dark borders', dar ce am observat este incadratura nu tocmai potrivita. Daca privesti in ansamblu poza, o sa observi ca toate punctele de interes sunt concentrate in partea de sus. Este deci dezechilibrata din punct de vedere compozitional, nu-i nici un element 'greu' in partea de jos, care sa compenseze ponderea pe care o au in cadru detaliile bordului. Incearca un altfel de crop.

Nu despre vorba despre asta Geo, nu as fi putut sa plantez nimic acolo ca sa nu mai fie dezechilibrata, asa ararata bordurile de ULM-uri..... mai am si altele si nu au o consistenta asa cum te exprimi tu. Multumesc pentru efortul de a incerca sa descoperiti care ii faza Razz intre timp m-am mai uitat si eu cu si mai multa atentie la ea si am observat ca defapt in coltul stang in partea de jos cand am facut CROP am lasat o parte gri ( in momentul asta ca sa nu mai gresesc griul ala l-am facut rosu sa imi sara in ochi) si la asta se refera ei cu borders chestiune care fiind gri cu tapeteria gri le-a scapat celor de la JP.

Multumesc!

WOW! M-am uitat la coltul ala vreo 3-4 minute in continuu si n-am observat marginea gri! lol! Baietii astia de la A.net se uita la ele cu lupa!
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




airliners.net (part one) - Pagina 30 Empty
MesajSubiect: Re: airliners.net (part one)   airliners.net (part one) - Pagina 30 EmptySam 12 Sept 2009, 22:31

Au ori un soft bestial cu care le purica ori sunt profesionistii profesionistilor in ale puricatului. Daca nu mi-ar fi dat reject si nu as fi avut motiv sa imi chinui ochii sa vad de ce am luat reject nu as fi observat ever......
Sus In jos
Geo
Fotograf



Numarul mesajelor : 602
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 04/01/2008

airliners.net (part one) - Pagina 30 Empty
MesajSubiect: Re: airliners.net (part one)   airliners.net (part one) - Pagina 30 EmptySam 12 Sept 2009, 23:05

Ha ha! Asta e culmea. M-am uitat si eu o gramada dupa margini, dar n-as fi vazut in vecii vecilor coltul. Nu degeaba le zice 'airliners.net' Smile.
Edit: Bre Rares, ai mancat si din coltul dreapta sus, acum am vazut Very Happy.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




airliners.net (part one) - Pagina 30 Empty
MesajSubiect: Re: airliners.net (part one)   airliners.net (part one) - Pagina 30 EmptyDum 13 Sept 2009, 10:27

Geo a scris:
Ha ha! Asta e culmea. M-am uitat si eu o gramada dupa margini, dar n-as fi vazut in vecii vecilor coltul. Nu degeaba le zice 'airliners.net' Smile.
Edit: Bre Rares, ai mancat si din coltul dreapta sus, acum am vazut Very Happy.

Mda, acuma am vazut ....... si deja i-am dat reupload pe JP si au acceptat-o...... am mai pus-o din nou si in coada la A.net dar am sa o corectez si o sa o repun in drepturi....... aghhhhhhhhhhhhhh
Sus In jos
Dylan
Moderator
Dylan


Numarul mesajelor : 4873
Varsta : 52
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 15/04/2008

airliners.net (part one) - Pagina 30 Empty
MesajSubiect: Re: airliners.net (part one)   airliners.net (part one) - Pagina 30 EmptyDum 13 Sept 2009, 10:49

Eram pe pagina cu Romania pe A.net si dupa ce am dat un refresh...a aparut....o poza de-a lui Vishzu: Besenyei la Ghimbav!!!
Bravo doctore! cheers
Sus In jos
vishzu
Moderator
vishzu


Numarul mesajelor : 1036
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/04/2008

airliners.net (part one) - Pagina 30 Empty
MesajSubiect: Re: airliners.net (part one)   airliners.net (part one) - Pagina 30 EmptyDum 13 Sept 2009, 11:13

Citat :
Bravo doctore!
Multami frumos. In momentul de fata sunt tare mandru de obiectivul meu (Nikkor 18-105 VR). Nu e cine stie ce dar si-a facut traba.
Sus In jos
Red13
Moderator
Red13


Numarul mesajelor : 715
Varsta : 41
Localizare : De Ronde Venen
Data de inscriere : 12/06/2008

airliners.net (part one) - Pagina 30 Empty
MesajSubiect: Re: airliners.net (part one)   airliners.net (part one) - Pagina 30 EmptyLun 14 Sept 2009, 08:18

3 noi accepturi
airliners.net (part one) - Pagina 30 1578195 airliners.net (part one) - Pagina 30 1578196 airliners.net (part one) - Pagina 30 1578267
si un reject de soft (ca nici nu se putea fara) si unul de unlevel Mad
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




airliners.net (part one) - Pagina 30 Empty
MesajSubiect: Re: airliners.net (part one)   airliners.net (part one) - Pagina 30 EmptyLun 14 Sept 2009, 18:47

Si de la mine jucaria lui Ratus

SMILE IN THE SKY
Sus In jos
Dylan
Moderator
Dylan


Numarul mesajelor : 4873
Varsta : 52
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 15/04/2008

airliners.net (part one) - Pagina 30 Empty
MesajSubiect: Re: airliners.net (part one)   airliners.net (part one) - Pagina 30 EmptyLun 14 Sept 2009, 22:55

Dragii mei colegi....multumita lui Mengelaus care tocmai are un dar primit pe Airliners....puteti vedea ULM-ul din care am facut fotografia cu parasutistul care a stat pe primele pagini la A.net si Jeti....YR-5230 cheers
Sus In jos
Continut sponsorizat





airliners.net (part one) - Pagina 30 Empty
MesajSubiect: Re: airliners.net (part one)   airliners.net (part one) - Pagina 30 Empty

Sus In jos
 
airliners.net (part one)
Sus 
Pagina 30 din 40Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 35 ... 40  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» airliners.net (part two)
» airliners.net (part three)
» METEOROLOGIE AERONAUTICA - Radarul Doppler
» Cum se posteaza poze de pe airliners.net, de ex?
» RailPictures.net

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: SPOTTING :: Spotting Websites-
Mergi direct la: